23. 2. 2009
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
23. 2. 2009

Dělostřelecké granáty z bílého fosforu a střely "hellfire" byly mezi zbraněmi, kterých izraelská armáda používala "bez rozmyslu" v širokých útocích proti civilnímu obyvatelstvu, konstatuje AI.

Amnesty International zveřejnila v pondělí zprávu, která obsahuje podrobné informace o tom, jakých amerických zbraní používala izraelská armáda při své nedávné ofenzívě proti Gaze. Mezi nimi byly dělostřelecké granáty z bílého fosforu, 250 kilogramové bomby a střely typu Hellfire.

23. 2. 2009

Tzv. pravicové noviny tu v ČR neustále šíří fámy o tom, že za současné "deflace" se starobní i invalidní důchodci mají skvěle. Jak je tomu ve skutečnosti? Popsal jsem svůj konkrétní případ Veselínu Vačkovovi v Lidových novinách a nabídl jsem mu veškeré informace, aby o tom jeho list napsal. Dostal jsem od něho odpověď, píše Radek Mokrý.

23. 2. 2009
Hana Tomšů

Stejně jako mnozí Brňané, i já jsem podlehla představě, že by byl hřích nevidět velkolepou výstavu pokladu nalezeného v hrobce faraona Tutanchamona, když už ji mám téměř za domem. Zážitek to byl skutečně velkolepý. Snad i za ty peníze to stálo (vstupné o víkendu je 350 Kč pro dospělé a studentská vstupenka se slevou je za 320 Kč). Pravda je, že mnoho mých dojmů nebylo v ceně vstupenky a byly přidány jako bonus místního personálu.

23. 2. 2009

PONDĚLNÍ KRITICKÝ BLOC-NOTES:

Vážnost. Jistě jste se setkali někdy s tím, že jste nevěděli, jestli dotyčný člověk si z vás dělá nebo nedělá legraci. Pokud se odmyslíme od projevu osobního, máme často co dočinění také s projevy, kterými se vyznačují některé kultury. Vážnost s jakou se česká kultura někdy bere či nebere vážně je možná jedním z našich základních rysů, jímž se lišíme od kultur ostatních. Někteří tomu říkají: ambivalence české kultury. Lidé i kultury mají své specifičnosti... řeč tu ale bude především o vážnosti, nebo nevážnosti.

Projev / Vystoupení prezidenta Klause v Evropském parlamentu. Zatímco česká média se tvářila, že na vystoupení prezidenta Václava Klause před evropskými poslanci není nic tak neobvyklého, ta zahraniční se velmi divila. Kompletní čtvrteční projev jsem si až o víkendu poslechl na youtube, abych si uvědomil, že nejzajímavějším rysem projevu nebyla ani tak kritičnost, jako spíše poťouchlost. Přepis projevu je k dispozici hned v několika jazycích na webových stránkách Václava Klause.

Poslanci čekali, vstávali a odcházeli zejména ve chvíli, kdy prezident hovořil o nedemokratičnosti této evropské instituce. Zapomněl ovšem, že výtka na adresu parlamentu, že není tvořena čistou opozicí a vládou, je dána charakterem Evropské unie, která není ani státem, ani federací, nýbrž tím, co kdysi francouzský konstitucionalista Jean-Louis Quermonne nazval: mezivládním konfederalismem.

23. 2. 2009

Jako region, jehož součástí jsou: Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Moldova, Rumunsko, Ruská federace, Slovensko, Ukrajina.

Zdroj ZDE

23. 2. 2009

Argument, podle něhož ČR musí mít americký radar na svém území, protože Rusové včleňují Českou republiku do "východní Evropy", a tedy do "své zájmové sféry", je nesmyslný. Karel Schwarzenberg to musí vědět.

Anglicky se téměř nikdy nehovoří o "střední Evropě". V angličtině se oblast mezi Německem a Ruskem nazývá "východní Evropa", bez ohledu na to, že se nám to nemusí líbit.

23. 2. 2009

V článku "Jen počkej zajíci....radar bude!" cituje pan Miloslav Štěrba rozhovor ministra Schwarzenberga pro MF dnes, ve kterém pan ministr vzpomíná na epizodu z tiskové konference s ruským ministrem Lavrovem 11.2. v Moskvě: "na jednáních nehovořil nijak vyhroceně, ale na tiskovou konferenci si objednal u spřáteleného novináře otázku a tam řekl, že Česko patří do východní Evropy. Proč to řekl? To přece byly země, které patřily do Varšavského paktu. To je znepokojivé a i to je důvod, aby radar u nás byl. Aby bylo jasné, že patříme k Západu".

23. 2. 2009

Maniak za katedrou touží po maniakovi v Kremlu

"Moc miluji ruskou filosofii. Čaadajev, Florenskij, Ivan Iljič, Žirinovskij, Genadij Andrejevič Zjuganov, Andrej a Genadij Petrovič Malachovovi, Petrosjan, Zadornov... Seznam velkých ruských filosofů je možno prodlužovat do nekonečna. Avšak prvním mezi nimi, prvním co do lesku, encyklopedičnosti, ontologičnosti, prvním v síle a ostrosti rozumu je samozřejmě Alexandr Geljevič Dugin," uvedl svou ščedrinovskou satiru na stránkách Nězavisimoj gazety komentátor píšící pod přezdívkou Alkaios (Алкей). Jeho úloha jako autora se však téměř vyčerpala výběrem látky a jejím prezentováním v ironizujícím kontextu, což věru neznamená velkou zásluhu. Současný ruský veřejný život není totiž na zajímavé látky vůbec skoupý - a co do lesku, encyklopedičnosti atd. vyniká především Duginův projev v Rostově na Donu ze 17. února, v němž brouk Pytlík ruských společenských věd mimo jiné prohlásil, že Rusko potřebuje šíleného vládce.

23. 2. 2009

Tak hodnotí v obsáhlém víkendovém materiálu rakouská veřejnoprávní televizní a rozhlasová stanice ORF dvouměsíční předsednictví České republiky Evropské unii. Začalo to "časomírou", vybudovanou v roce 1991 na místě, kde stál obrovský Stalinův pomník, který byl vyhozen v roce 1961 do vzduchu. Ta byla slavnostně uvedena do provozu těsně po silvestrovské noci příslušným vicepremiérem pro evropské otázky Alexandrem Vondrou.

23. 2. 2009

Výhodnost odchodu Vietnamců z Česka by měla být pro obě strany vzájemná

Dosavadní průběh projektu dobrovolných návratů MV ukazuje, že o odchod ze země jeví významnější zájem jen mongolští státní příslušníci, naproti tomu Vietnamci, třetí největší skupina cizinců v ČR, jen v zanedbatelné míře.

21. 2. 2009

Na Veletržní, pár set metrů od relikvií předsednictví, mezi litinovými sloupky chodníku ležel dobře zformovaný exkrement. Nějaký vtipálek cestou kolem zastrčil do hromádky špejli s vlaječkou. Při pohledu na objekt zdobený státním symbolem mě samozřejmě obešla nábožná hrůza; avšak zdá se mi, že k posvátnu bylo přimíšeno i leccos jiného, hustého a temného, co se teprve nyní ztěžka dere ke slovu.

Vlastenecké lejno vprostřed pražské ulice, v půli cesty mezi vietnamským krámkem a čínskou restaurací, sehrává osvětovou úlohu v komunikaci mezi národy: Ukazuje turistům, kteří se vydali poznat stověžatou, čím že to deregulovaní Češi vlastně sladí. To věru není malá zásluha.

21. 2. 2009

KD│Jaký je stav ekonomiky? Velmi špatný, napsal Guillaume Duval pro Alternatives Economiques. Globální ekonomika od roku 1929 neprošla tak mohutným šokem. Je to především důsledek deregulace, která umožnila, aby se finančnictví vymklo dohledu zřízenému po krizi 30. let. Nicméně finanční nepořádky by neměly tak těžké důsledky, pokud by nespolupůsobil vliv kolosální nerovnováhy v reálné ekonomice a opětovný nárůst nerovností nevídaných od počátku 20. století. Masivní předluženost amerických domácností tvoří protiklad fantastických přebytků Číny a celé skupiny zemí souhrnně nazývaných "Jih". Jinak řečeno, přebytky získané z výroby Jihu nebyly použity přednostně k rozvoji vzdělávacího a zdravotnického systému těchto zemí nebo ke zvýšení mezd. Prostřednictvím zadlužení posloužily hlavně k jednostranné podpoře nadměrné americké spotřeby. Éru, jež nyní končí, patrně historici označí za periodu kolektivní slepoty...

22. 2. 2009
John Michael Greer

KD│ Když lidé hovoří o budoucí roli technologií, většinu času věnují těm nejsenzačnějším - tedy těm, které kolem sebe ještě neměli dost dlouho, aby jim sklouzly do spodní osnovy každodenní existence. Zejména v dobách úpadku je mnohem pravděpodobnější, že u některých zcela běžných technologií nebude zaznamenán určující význam jejich zachování nebo zániku pro osud celé společnosti.

22. 2. 2009

Ekologičtí uprchlíci:

KD│Sociální psycholog Harald Welzer věří, že klimatické změny přivedou do Evropy masy ekologických uprchlíků. V rozhovoru pro Spiegel Online varuje, že naše demokracie na to nejsou připraveny. Řeč je o strachu lidí z nového a jejich nechuti k životnímu stylu, který by chránil klima.

22. 2. 2009

Vím, že máte pocit nespravedlnosti, vzhledem k nerovnostem a diskriminaci. Jak můžeme ospravedlnit monopoly, šmelinu, a proč to neříct - vykořisťování, které by se nemělo dít v XXI. století?"

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy k vzbouřeným občanům Guadeloupe

23. 2. 2009

Tomáš Krystlík: Zamlčené dějiny 1918, 1938, 1948, 1968, Alfa, Praha 2008, ISBN 978-80-87197-06-6

Málo co ilustruje náš vztah k vlastním dějinám jako fakt, že žádné nemáme. Chybí standardní Dějiny českých zemí od počátků do současnosti chybí Dějiny české státnosti, neexistují ani publicistické pokusy moderní dějiny nějakým novým způsobem shrnout a interpretovat, periodicky zaplňující žebříčky bestsellerů v okolních zemích. Dosud nejsmělejší Velké dějiny zemí Koruny české nakladatelství Paseka dospěly až k Pražskému povstání před čtyřiašedesáti lety. Obecné povědomí o novější historii je produktem legend, mýtů a lidové tvořivosti.

23. 2. 2009

Ještě vloni se po celé Evropě živě diskutovalo veřejné službě. Zda je zadlužená, zda má smysl, zda není drahá a zda to vůbec celé neudělají lépe soukromí vysílatelé.

Sešel se měsíc s měsícem, digitalizace s digitalizací a ze Spojených států, odkud k nám přišla demokracie a ekonomická krize, nepřicházejí dobré zprávy. Ohledně ekonomické krize, na demokracii dojde poté, až se mezinárodním distributorům filmů a hudby definitivně zhroutí kartel. Ty nedobré zprávy se týkají zejména malých, většinou lokálních komerčních médií.

23. 2. 2009

První polovina výroku Alexandra Vondry, že Fracie hýří nápady, kdežto Češi tvrdě pracují, se opět potvrzuje: Sarkozy vysílá do Íránu zvláštního emisara. (Je jím Gérard Araud, generální ředitel odboru bezpečnostní politiky na francouzském ministerstvu zahraničí.) Zpráva o tom je pozoruhodná hned ze dvou důvodů.

První spočívá ve faktu, že až dosud to byl Javier Solana, kdo za EU jednal s Íránem o jeho jaderném programu. I když teď pojede do Teheránu diplomat francouzský, není pochyb, že bude - byť asi neformálně - hovřit i za Unii.

23. 2. 2009

Vlády a centrální banky jsou nuceny konat, ač se jejich ekonomická suverenita -a z části jejich vlastním přičiněním- v minulých letech pod vedením neoliberální doktríny značně smrskla. Ti, kteří stát odháněli, aby je nechal „konat“, najednou stojí ve frontě s nataženou dlaní.

Nejvýrazněji se to projevuje u monetární politiky. Začíná být čím dál tím jasnější, že světová situace se blíží již Keynesem popsané pasti likvidity, tedy situaci, kdy monetární politika nefunguje, ať už centrální banka stanoví základní sazbu třeba na nulu (a dál jít nelze).

23. 2. 2009

ČSSD je "zcela podřízena evropským socialistům"

"Protikrizové návrhy ČSSD dokazují, že je v oblasti hospodářské politiky zcela nekompetentní," píše se v emailovém informačním bulletinu ODS, který dále cituje Mirka Topolánka a Jana Zahradila.

20. 2. 2009

DOKUMENT

Po vládním poradním orgánu NERV přišla i opoziční sociální demokracie s návrhem na protikrizový balíček pod názvem "Jistota". Stínový ministr financí Bohuslav Sobotka prezentoval první konkrétní opatření - návrh zákona o podpoře hospodářského růstu a sociální stability - na tiskové konferenci 17. 2. 2009. Vládní návrh a recepty NERVu jsou omílány prakticky všemi médii. Nikdo však nevytiskl souhrn návrhů opozice. A tak v souladu se zásadou Audiatur et altera pars zveřejňujeme souhrn informací, které si nejspíše jinde takto pohromadě nepřečtete. Je slušností, dříve než zazní jakákoliv kritika, zveřejnit to, co se kritizuje. Abychom neodsuzovali něo,co jsme ještě nečetli. Zveřejňujeme text také proto, aby se náhodou někde neztratil, jako jiné dnes už historické dokumenty, jako například vstupní program Zemanovy vlády po krizi 1996-98 či Modrá šance z roku 2006. Nebo vy jste se s nimi v poslední době někde potkali? │ŠOK

program Jistota ZDE

návrh zákona o podpoře hospodářského růstu a sociální stability ZDE
dopady zákona o podpoře hospodářského růstu a sociální stability na veřejné rozpočty ZDE
23. 2. 2009

Michal Kocáb je sice ministrem přes Romy, ale způsob jeho myšlení bude mít nepochybně hluboký dopad na celou společnost. Například v rozhovoru přetištěném v BL se vrátil do temné komunistické minulosti, aby odpověděl na otázku co dělat, aby Romové nevzpomínali v dobrém na starý režim: "Rozumím vám", říká Kocáb , "komunismus je masově nahnal do fabrik, ale nahnal tam všechny lidi, takže nastolil vlastně takovou zoufalou rovnost. Takovou bezmocnou rovnost, kde si společně zanadávali a šli domů."

20. 2. 2009

Čerstvý ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb vystoupil ve středu 4. února z vlaku a z brněnského nádraží zamířil rovnou do Muzea romské kultury (MRK). Cestou přijal pozvání na kafe do několika bytů v romské čtvrti, jednomu z obyvatel nechal koupit kytaru. Po jednání v Muzeu romské kultury se setkal ještě s primátorem Brna a ombudsmanem.

 • Co bezprostřední dojmy z Cejlu a Bratislavské a z Muzea romské kultury?
 • Muzeum mne naprosto okouzlilo. Umění promlouvá obrovskou silou. Navštívil jsem s kolegy také místo lágru v Hodoníně u Kunštátu. Hodonínem bychom na muzeum chtěli navázat. Měl by být místem setkávání, učení a kontemplace. Těším se, že vše s kolegy stihneme připravit, abychom to tam oživili dětmi a také mezinárodními návštěvami co nejdřív.

  21. 2. 2009

  ZÁCHRANA NÁDRAŽÍ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ

  Osud historicky cenného nádraží v Ústí nad ukazuje, že někdy stačí vyměnit ministra, a škody lze napravit. Alespoň v jednom izolovaném případě. Nový ministr dopravy Bendl se přiznal tváří v tvář aktivistům i novinářům, že nádraží není třeba bourat. Řešení existuje, řekl doslova. Proč nešlo řešení nalézt už dříve. Správa železniční dopravní cesty se tedy projevila jako skupina barbarů, když upřednostnila demolici historické nádražní budovy před nalezením řešení. Britské listy upozornily jako první na tento případ úřednické zvůle.

  A nyní se přidáváme i k návrhům řešení užití budovy.

  21. 2. 2009

  KD│ K neformálním setkáním představitelů NATO dochází pravidelně, na různých místech, a nejde o konference, na nichž se přijímají klíčová rozhodnutí nebo se tam podepisují důležité dokumenty, vysvětluje pro server Wprost Krzysztof Grzegrzółka. Ministři národní obrany šestadvaceti států přijíždějí na taková setkání s rodinami a večer se účastní plesu. Krakovské setkání představitelů NATO před květnovým summitem Aliance má však zcela výjimečný charakter. A nejen proto, že ministři obrany Polska Bogdan Klich a USA Robert Gates podepsali dohodu o spolupráci v oblasti sil zvláštního určení.

  20. 2. 2009

  TOLERANCE A INKLUZIVITA:

  Základním úkolem vzdělávání je přece dosáhnout porozumění, nikoliv vytvářet sympatizanty. Skutečným nebezpečím není, že by muslimské děti mohly nepřijít k závěru, že sebevražedné atentátnictví je šokující zločin. Skutečným nebezpečím je, že by se mohlo stát, že u nich vytvoříme dojem, že nejsou Brity.

  Pokud by byly muslimské děti v britských školách radikalizovány, aby se staly teroristy, bylo by to znepokojující, píše v konzervativním britském deníku Daily Telegraph George Pitcher. Naštěstí se to neděje. Organizace Civitas zveřejnila analýzu o muslimských školách v Británii. Podle studie neexistují žádné důkazy, že by byly muslimské děti v britských školách vedeny k nadšení pro protizápadní "svatou válku". Studie však zjistila, že některé muslimské školy povzbuzují své žáky, aby západní společností pohrdali, aby se považovali za její oběti a aby měli pocit outsiderů.

  20. 2. 2009

  Francouzské ministerstvo zdravotnictví varuje v oficiální kampani, že alkohol způsobuje rakovinu. "Pití alkoholu a zejména vína se nedoporučuje," konstatuje francouzský Národní institut pro výzkum rakoviny. Jediná sklenička vína denně zvýší pravděpodobnost onemocnění rakovinou o 168 procent, varuje brožura francouzského ministerstva zdravotnictví.

  ČTK: Americký ministr obrany Robert Gates na schůzce ministrů obrany NATO v Krakově
  20. 2. 2009

  O protiraketové obraně hovořil Gates s polským premiérem Donaldem Tuskem a ministrem obrany Bogdanem Klichem na schůzce ministrů obrany NATO v Krakově. "V zásadě jsem jim řekl, že tato vláda potřebuje více času," řekl novinářům Gates po skončení dvoudenního neformálního zasedání.

  Čas potřebuje podle Gatese nová americká administrativa na to, aby se seznámila s projektem v kontextu vztahů s Polskem, Českem a spojenci, v souvislosti se závazky, které Spojené státy daly v rámci evropské raketové obrany, a také v kontextu vztahů s Ruskem. "Protiraketový štít, proti němuž se vehementně staví Rusko, se také přehodnocuje," podotkl ministr obrany.

  ◄ ČTK: Americký ministr obrany Robert Gates na schůzce ministrů obrany NATO v Krakově

  ČTK: Gates: USA chtějí víc času na rozhodnutí o protiraketové základně ZDE

  iDnes: USA brzdí protiraketový štít, Poláky už požádaly o víc času ZDE
  iHNed: Dejte nám na protiraketový štít více času, požádal americký ministr Poláky ZDE
  20. 2. 2009

  RECENZE

  Holomkovy představy o elitě jako operativní mytologie

  Ing. Karel Holomek: Vývoj romských reprezentací po roce 1989 a minoritní mocenská politika ve vztahu k Romům. Text uveřejněný ve sešitech pro sociální politiku „Romové v České republice“ Socioklub 1999. ISBN 80-902260-7-8

  Autor v úvodní kapitole operuje řadou pojmů jako „elita“, „reprezentace“,“romský intelektuál“, „rod“, „romský vůdce“, „romský fundamentalizmus“, „autorita“, „autokratizmus“. Tyto pojmy nejsou jasně popsané a definované ani pro i pro potřebu této monotematické studie, přičemž svým použitím často neodpovídají oficiálním a zažitým definicím pojmů.

  20. 2. 2009

  Zatímco svět trpí úvěrovou krizí, Čína začala nakupovat

  Peking oznámil v pátek, že jedna velká státní čínská banka, China Development Bank, poskytla brazilskému obřímu ropnému gigantu půjčku ve vyší 10 miliard dolarů za příslib dlouhodobých dodávek ropy Číně. Podobné dohody podepsala tento týden Čína s Ruskem a s Venezuelou. Celkově Čína tento měsíc investovala do ropy 41 miliard dolarů.

  31. 1. 2009

  PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

  Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. Britské listy si každý měsíc otevře 200 000 individuálních IP adres. Finančně však na provoz listu přispívá jen kolem 200 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře.

  V lednu 2009 přispělo celkem 187 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 43 243.45 Kč. Příjem z reklamy byl 6000 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31. 1. 2009 částku 114 952. 65 Kč . Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a 1,816.91 EUR.

  Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

  Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

  Hypoteční, finanční ... ekonomická krize RSS 2.0      Historie >
  23. 2. 2009 ODS: Protikrizové návrhy ČSSD jsou nekompetentní   
  23. 2. 2009 Budou Lidové noviny vyšetřovat "Nečasovu fintu"? Zřejmě ne. Radek  Mokrý
  23. 2. 2009 Daňová politika musí vyjadřovat preference občanů Ilona  Švihlíková
  23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
  22. 2. 2009 Místo několika lodí jich připlují miliony   
  22. 2. 2009 Nepovšimnuté technologie John Michael Greer
  21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
  21. 2. 2009 Stav krize   
  20. 2. 2009 Krize se nedá zvládnout prostředky a metodami, které ji vyvolaly Ladislav  Žák
  20. 2. 2009 Projev výrobce pohřebních svíček Václav  Klaus

  USA 2009: Obama a očekávání RSS 2.0      Historie >
  21. 2. 2009 Přeskupení priorit NATO   
  17. 2. 2009 Letecká kinetická protiraketová obrana   
  15. 2. 2009 ČSSD si pozvala na sjezd "přítele z USA", válečného zločince Štěpán  Kotrba
  15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
  13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
  11. 2. 2009 Petraeus údajně vypouští falešné zprávy o odkladu stahování USA z Iráku   
  7. 2. 2009 Stiglitz: Jedinou odpovědí na finanční krizi je znárodnění bank   
  5. 2. 2009 Spasitel světa konečně přišel. No a? Miloš  Dokulil
  5. 2. 2009 Afghánistán potřebuje mír, ne české žoldáky Oskar  Krejčí
  5. 2. 2009 Vyvíjí Rusko bezpilotní prostředek určený k útoku na protiraketovou základnu v Evropě? Karel  Dolejší

  "Entropa" Davida Černého RSS 2.0      Historie >
  27. 1. 2009 Bulharská odveta Ladislav  Žák
  26. 1. 2009 Mystifikace za mystifikaci aneb poprvé fandím Mladé frontě Dnes   
  21. 1. 2009 Omlouvám se, že jsem umělec?? Bohumil  Kartous
  21. 1. 2009 Entropa není umění Petr  Wagner
  20. 1. 2009 Černý obrys rafinovaného cukru? Miloš  Dokulil
  20. 1. 2009 Ta provokace mi skutečně připadá vtipná Jan  Čulík
  17. 1. 2009 Tak je vyloupněte Petr  Litoš
  17. 1. 2009 Absurdistán se představil Entropou Zdeněk  Jemelík
  17. 1. 2009 Bulharsko František  Řezáč
  17. 1. 2009 Washington Post: Je-li Bulharsko záchod, je na něm teď pěkně zima   

  Ukrajina, Rusko a dodávky plynu do Evropy RSS 2.0      Historie >
  23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
  21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
  10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman
  4. 2. 2009 Vojna o ropu a plyn pokračuje - sporom o Hadí ostrov   
  28. 1. 2009 Nabucco... nomen omen Ladislav  Žák
  23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
  21. 1. 2009 Plynová krize a slabost Ruska Pavel  Urban
  19. 1. 2009 Komu prospívá plynová krize v Evropě? Pavel  Rott, Štěpán Kotrba
  18. 1. 2009 Ukrajinsko ruská dohoda dosiahnutá -- je kríza skutočne za nami? Juraj  Slabeycius

  Kontroverze Klaus kontra europoslanci, prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
  2. 1. 2009 Francouzi jako Hitler   
  1. 1. 2009 Guardian: Obavy z českého předsednictví EU sílí   
  27. 12. 2008 S Čechy v čele EU bude veselo   
  24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
  22. 12. 2008 Evropská unie je politický kýč, aneb O věrnosti prázdnotě Luděk  Toman
  19. 12. 2008 Transformace středověké Svaté říše v národní státy byla postupná Petr  Schnur
  17. 12. 2008 Der Spiegel: Pozdvižení nad českým prezidentem: Tajně odposlouchával europoslance   
  16. 12. 2008 Jak odvést pozornost od "lisabonizace" EU... Jaroslav  Kuba
  16. 12. 2008 Tanečky okolo Lisabonské smlouvy Michael  Kroh
  16. 12. 2008 Nastávající krize Milan  Valach

  Sankt Peterburg prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
  31. 12. 2008 Jsme odsouzeni pasivně naslouchat rozhovorům vládců o našem osudu   
  31. 12. 2008 Ne, v Rusku není komunismus Jan  Čulík
  27. 12. 2008 Dětští žebráci v petrohradském metru Jan  Čulík
  23. 12. 2008 Vánoční procházka starým Petrohradem Jan  Čulík
  22. 12. 2008 Sankt Peterburg a okolí - dalších pár pohledů Jan  Čulík
  22. 12. 2008 Dnešní Rusko: Směsice kapitalismu a komunismu, která zraje k bizarnosti Jan  Čulík
  21. 12. 2008 Půjde Rusko tou či onou cestou a jak to tam vypadá dnes? Jan  Čulík
  20. 12. 2008 V ďáblově lůně: Sankt Peterburg 2008 Jan  Čulík
  20. 12. 2008 Orgie konzumerismu v ruském městě Jan  Čulík

  Může být mučení uměním? RSS 2.0      Historie >
  15. 1. 2009 Na odporu postavená estetika není umění Štěpán  Kotrba
  2. 1. 2009 Sderot, Gaza a Sue Grandová naruby Karel  Dolejší
  7. 11. 2008 Film Veroniky Janečkové Pravztahy a otázka Jana Čulíka František  Koukolík
  6. 11. 2008 Etické obsahy v díle jsou přirozenou součástí umění a mají právo být hodnoceny Jan  Paul
  6. 11. 2008 Film Pravztahy Veroniky Janečkové byl zpřístupněn na webu   
  5. 11. 2008 Janečkové Pravztahy se budou promítat v Praze   
  4. 11. 2008 Číst Hitlera Milan  Valach
  4. 11. 2008 Krve jako na jatkách je plný Louvre Miloslav  Štěrba
  4. 11. 2008 Umění a krása, neboli Život umělce v nehezkých dobách Uwe  Ladwig
  4. 11. 2008 Devianti Jiří  Drašnar

  Pákistán RSS 2.0      Historie >
  16. 12. 2008 Immanuel Wallerstein: Pákistán: Obamova noční můra Immanuel  Wallerstein
  2. 12. 2008 Čína se obává indicko-japonské vesmírné aliance   
  29. 11. 2008 Times of India: Spojené státy, Británie a Izrael poskytují Indii zpravodajskou pomoc   
  24. 10. 2008 "Americké rakety" zasáhly školu v Pákistánu   
  8. 10. 2008 Rakety Hatf - jaderná pěst Pákistánu Lukáš  Visingr, Štěpán Kotrba
  27. 9. 2008 Další incident mezi USA a Pákistánem skončil na Valném sromáždění OSN   
  27. 9. 2008 Indické rakety Agni: Od regionálního odstrašení ke globální výzvě Štěpán  Kotrba, Lukáš Visingr
  25. 9. 2008 Přestřelky v Pákistánu: konečně se Američané přiznali   

  Gruzie, Rusko a Jižní Osetie RSS 2.0      Historie >
  23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
  23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
  22. 1. 2009 Vymítání démonů z americko-ruských vztahů   
  15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
  13. 1. 2009 Pustili nám plyn aneb sebevražda ukrajinského snu Štěpán  Kotrba
  25. 12. 2008 Bývalý gruzínský zástupce v OSN vyzval k předčasným volbám Karel  Dolejší
  24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
  16. 12. 2008 Ruští generálové ztrácejí moc   
  30. 11. 2008 Zpráva Izvestijí je zavádějící, Saakašvili trvá na tom, že za válku nese odpovědnost Rusko Karel  Dolejší
  29. 11. 2008 Izvestija: Saakašvili prý "přiznal, že vyprovokoval válku s Ruskem; podle opozice chce uprchnout ze země"   

  Šikana od Cizinecké policie RSS 2.0      Historie >
  10. 10. 2008 Další překážka příchodu lidí ze zahraničí do ČR   
  18. 8. 2008 Welcome to Prague   
  14. 7. 2008 Fronty na cizinecké polici chce řešit Akademie věd: vlastním cizineckým policistou pro vědce   
  6. 7. 2008 Imigrace Petr  Wagner
  4. 7. 2008 Jak Cizinecká policie v Praze bojuje proti cizincům   
  2. 7. 2008 Jak Cizinecká policie ČR zachází s lidmi   
  5. 3. 2008 Stop, už nejste legály Milan  Daniel
  22. 1. 2008 Korupce státních úředníků aneb Jak se žije cizincům v ČR   
  16. 1. 2008 Třeba se Britové poučili v Česku Milan  Daniel
  3. 12. 2007 Odpor vůči cizincům v České republice Jan  Čulík

  Marihuana RSS 2.0      Historie >
  10. 11. 2008 Kateřina Jacques chce dávat beztrestně marihuanu i dětem Štěpán  Kotrba
  18. 9. 2008 Nad léčivými jointy s Lumírem Hanušem Lumír Ondřej Hanuš, Štěpán Kotrba
  10. 7. 2008 Bushka versus stát: Poloviční vítězství snaživého primitiva Štěpán  Kotrba
  8. 7. 2008 Zhulení křesťané: vědci objevili psychoaktivní účinky starověkého kadidla   
  1. 7. 2008 V holandských kavárnách smějí kuřáci kouřit jen konopí   
  6. 6. 2008 Trpká léčba konopím Bushka  Bryndová
  13. 5. 2008 15 000 lidí: fotoohlédnutí z Global Marihuana March 2008 Štěpán  Kotrba
  6. 5. 2008 Global Marihuana March 2008 tuto sobotu   
  21. 3. 2008 Pokání na Velký pátek kvůli perverznímu efektu Bushka  Bryndová

  Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
  20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
  18. 2. 2009 Platy a poplatky Boris  Valníček
  13. 2. 2009 Důchodcův dopis ministryni zdravotnictví Štěpán  Steiger
  30. 1. 2009 Elektronický způsob vedení zdravotnické dokumentace: ochrana dat především Štěpán  Kotrba
  29. 1. 2009 Za levné léky se v ČR vydaly jen 4 promile z celkových nákladů na léčiva Petr  Wagner
  24. 1. 2009 Co zdravotnické poplatky regulují? Antonín  Konečný
  23. 1. 2009 Ideologické hrůzy náměstka ministra či jeho kritika? Jan  Marek
  22. 1. 2009 Ideologické hrůzy pana magistra Šnajdra Petr  Wagner
  19. 1. 2009 Pohroma Julínek odchází, modrá kára zdravotnictví jede dál Vladimír  Tupáček
  14. 1. 2009 České zdravotnictví žádné reformy nepotřebuje Petr  Wagner

  Čína RSS 2.0      Historie >
  21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
  20. 2. 2009 Čína začíná globálně investovat   
  17. 2. 2009 Clintonová dorazila do Asie a Severní Korea odpálí raketu "s doletem do USA"   
  13. 2. 2009 Čína se bojí o své satelity   
  3. 2. 2009 V Číně přišlo 26 milionů lidí v důsledku hospodářské krize o práci   
  22. 1. 2009 Bílá kniha čínské obrany Oskar  Krejčí
  29. 12. 2008 Sinologie a dnešní Čína Lukáš  Zádrapa
  2. 12. 2008 Čína se obává indicko-japonské vesmírné aliance   
  9. 11. 2008 Xinhua: OSN oznámila podepsání Pekingské deklarace o změnách klimatu   
  8. 11. 2008 Dong Feng - raketový arzenál Říše Středu Lukáš  Visingr

  Zelení RSS 2.0      Historie >
  19. 2. 2009 Zelená štvanice začala Miroslav  Suja
  9. 2. 2009 Energetika podle Obamy Jiří  Krautwurm
  7. 2. 2009 Tonoucí zelený se i blobu chytá Ivan  Větvička
  6. 2. 2009 O jádru zodpovědně, je to politikum Václav  Hála
  1. 2. 2009 Zelení volným pádem Milan  Daniel
  31. 1. 2009 Bursík píše Kuchtové Martin  Bursík
  31. 1. 2009 "Demokratická výzva": Ustavena vnitrostranická frakce Strany zelených   
  25. 11. 2008 Bývalý kpt. StB Miloslav Málek. Loajální zaměstnanec Milan  Daniel
  25. 11. 2008 Pochybnosti   
  25. 11. 2008 Jak se dláždí cesta k moci Milan  Daniel

  Tibet RSS 2.0      Historie >
  30. 5. 2008 Firma Dior zlikvidovala reklamu Sharon Stoneové pro Čínu   
  20. 5. 2008 "Jako by zaklet byl onen sad."   
  19. 5. 2008 Dalajláma nebyl přijat na vládní úrovni Richard  Seemann
  25. 4. 2008 Tibet -- žádná Šangri-la Slavoj  Žižek
  24. 4. 2008 Protestuji proti pokrytectví aktivistů, kteří se zasazují za lidská práva jen pro někoho Petr  Kužvart
  18. 4. 2008 Mluvme tedy o Tibetu! Petr  Fiala
  31. 3. 2008 "Olympiáda v Pekingu - Vypni televizi!"   
  31. 3. 2008 Rezignuje dalajláma? Tibetská mládež ho možná donutí Štěpán  Kotrba
  30. 3. 2008 Dezinformační válka: Podle obskurních zdrojů prý britská špionáž tvrdí, že nepokoje v Lhase vyvolali čínští policisté   
  28. 3. 2008 Tibetští mniši narušili oficiální čínskou mediální PR akci   

  Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti RSS 2.0      Historie >
  29. 8. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  11. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  8. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  21. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  20. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  18. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  17. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  14. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  13. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
  12. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr

  Aféra jménem Andula - kniha na pokračování RSS 2.0      Historie >
  11. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XX. část) Josef  Brož
  7. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XIX. část) Josef  Brož
  4. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XVIII. část) Josef  Brož
  28. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVII. část) Josef  Brož
  23. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVI. část) Josef  Brož
  20. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XV. část) Josef  Brož
  15. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIV. část) Josef  Brož
  13. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIII. část) Josef  Brož
  8. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XII. část) Josef  Brož
  6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož

  Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
  20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
  20. 2. 2009 Serpenízek další z malých digitálních televizí je v problémech Štěpán  Kotrba
  18. 2. 2009 Týden - kreativně přepracovaný Telegraph? Štěpán  Kotrba
  17. 2. 2009 Touží Bobocký stále po křesle ředitele STV? Štěpán  Kotrba
  13. 2. 2009 Česká televize démonizuje Hugo Chaveze, který stojí v čele Venezuely již deset let Daniel  Veselý
  10. 2. 2009 zabijsvojeradio.cz aneb jak se stát předsedou Rady ČRo Štěpán  Kotrba
  10. 2. 2009 MF Dnes : "Referendum je nástroj totality" Bohumil  Kartous
  10. 2. 2009 Rádio Jerevan hlásí.... Miloslav  Štěrba
  8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
  6. 2. 2009 Papež a kancléřka, neboli příklad mediální moci Uwe  Ladwig

  Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
  21. 2. 2009 Jen počkej zajíci....radar bude! Miloslav  Štěrba
  20. 2. 2009 Obamova administrativa už nespěchá s radarem ani s raketami   
  15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
  15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
  13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
  9. 2. 2009 Ruské balistické rakety - odkaz dvou géniů Lukáš  Visingr, Štěpán Kotrba
  9. 2. 2009 Nová schopnost radaru UEWR v Grónsku   
  6. 2. 2009 Na protiradarovém hnutí parazituje nacionálně bolševická strana Karel  Dolejší
  5. 2. 2009 Vyvíjí Rusko bezpilotní prostředek určený k útoku na protiraketovou základnu v Evropě? Karel  Dolejší

  Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
  18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
  18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
  16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
  13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
  12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
  12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
  12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
  12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
  12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
  12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba

  Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
  4. 2. 2009 Vojna o ropu a plyn pokračuje - sporom o Hadí ostrov   
  30. 1. 2009 Nabucco – plynárenský sen, alebo realita? Karol  Palkovič
  26. 1. 2009 Ako prežiť budúcnosť: Prognóza, ktorá sa stala na Slovensku realitou   
  23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
  23. 1. 2009 Biopaliva: dobrý nápad anebo zločin vůči chudým a přírodě?   
  19. 1. 2009 Barack Obama a meze americké moci Karel  Dolejší
  19. 1. 2009 Komu prospívá plynová krize v Evropě? Pavel  Rott, Štěpán Kotrba
  16. 1. 2009 Budoucnost, která nebyla John Michael Greer
  15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   

  Demokratická revoluce? Utajená historie devadesátých let RSS 2.0      Historie >
  29. 3. 2007 Když Potůček naslouchal antikomunistům mezi bývalými komunisty Štěpán  Kotrba
  17. 11. 2006 Sedmnáctý po sedmnácté Stanislav  Křeček
  1. 11. 2006 Tichá vzpomínka na ostravské soudruhy Ladislav  Žák
  6. 9. 2006 Sedmdesát tisíc udavačů, denunciantů a konfidentů Jaroslav  Krejčí
  15. 8. 2006 Národní literatura je jen jedna Miroslav  Vejlupek
  9. 5. 2006 Nazelenalé uzenky, tráva a bývalý prezident Štěpán  Kotrba
  18. 4. 2006 Čulíkovy znaky demokracie Štěpán  Kotrba
  21. 2. 2006 Utajené dějiny "permanentní kulturní revoluce" Jaroslav  Kuba
  13. 1. 2006 Aero Vodochody: iks pokusů o záchranu leteckého průmyslu Štěpán  Kotrba
  12. 1. 2006 Nevím, jak zabránit létání třísek než použitím jiné sekery Pavel  Urban

  Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
  3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
  30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
  29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
  9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
  9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
  9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
  9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
  4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
  29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
  11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

  Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
  21. 2. 2009 Přeskupení priorit NATO   
  18. 2. 2009 CIA tajně používá vojenskou základnu v Pákistánu   
  16. 2. 2009 Irák: Vysocí američtí vojáci vyšetřováni kvůli ztrátě miliard dolarů na rekonstrukci   
  13. 2. 2009 V Afghánistánu je nezvěstná třetina zbraní z amerických dodávek   
  12. 2. 2009 Rusko chce "pomáhat" Spojeným státům v Afghánistánu   
  11. 2. 2009 Petraeus údajně vypouští falešné zprávy o odkladu stahování USA z Iráku   
  6. 2. 2009 Anketa v ČSSD: co s Afghánistánem? Jiří  Beránek
  5. 2. 2009 Afghánistán potřebuje mír, ne české žoldáky Oskar  Krejčí
  4. 2. 2009 Bude v České republice vyhlašována "presstitutka" roku? Mojmír  Babáček
  4. 2. 2009 Tajná studie Pentagonu požaduje revizi cílů afghánské války   

  Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
  11. 2. 2009 Kde jsou hranice svobody projevu?   
  8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
  6. 2. 2009 Český parlament hrubě omezil kontrolu politiků ve veřejném zájmu Petr  Wagner
  13. 12. 2008 Elton John žaloval deník Guardian a prohrál   
  13. 11. 2008 Na svobodě slova už v ČR nezáleží? Petr  Wagner
  5. 11. 2008 Český rozhlas: Jaklová se pokusila těsně před volbami o další cenzurní zásahy do vysílání Štěpán  Kotrba
  24. 10. 2008 Cenzoři z Rady Českého rozhlasu zaútočili opět na Rádio Wave Štěpán  Kotrba
  30. 4. 2008 Spisovatelé protestují, že Tesco potlačuje svobodu projevu   
  20. 3. 2008 Zákaz Komunistického svazu mládeže potvrzen Ondřej  Slačálek
  11. 10. 2007 Čína stále drakoničtěji cenzuruje internet   

  Školství RSS 2.0      Historie >
  19. 2. 2009 Zavést školné v ČR? Rozhodně ne!   
  12. 2. 2009 Národ v ohrožení Kostas  Dimelis
  10. 2. 2009 Potřebují pedagogové své profesní sdružení? Pavel  Táborský
  9. 2. 2009 Buďme tvořiví v roce kreativity 2009 Michal  Giboda
  9. 2. 2009 University of Chicago Visiting Scholars Program   
  9. 2. 2009 Zavedení školného v Anglii ve školství nic nezlepšilo Jan  Čulík
  6. 2. 2009 Školství potřebuje občanskou aktivitu Miloslav  Štěrba
  5. 2. 2009 Vláda ignoruje protesty univerzit, jejich zástupci nevědí, co si počít Tomáš  Koloc
  5. 2. 2009 Komu slouží Česká školní inspekce?   
  5. 2. 2009 Plíživá privatizace vysokého školství Martin  Hříbek

  Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
  21. 2. 2009 Přeskupení priorit NATO   
  17. 2. 2009 Letecká kinetická protiraketová obrana   
  16. 2. 2009 Zjevení na sjezdu ČSSD   
  16. 2. 2009 Starostové jedou do Bruselu   
  15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
  15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
  13. 2. 2009 Evropa proti americké protiraketové obraně Jana  Glivická
  13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
  10. 2. 2009 Čeští protiraketoví aktivisté musejí být viditelní na mezinárodní scéně Jan  Čulík
  9. 2. 2009 Ruské balistické rakety - odkaz dvou géniů Lukáš  Visingr

  Česká literatura RSS 2.0      Historie >
  1. 2. 2009 Resources in English on Czech film, literature and politics   
  7. 1. 2009 Ústav pro českou literaturu AV ČR vypisuje bohemistické stipendium   
  31. 12. 2008 Podvod I. Miloslav  Bukovecký
  15. 12. 2008 Na břehu dnů Petr  Litoš
  11. 12. 2008 Vieweghova dvacátá kniha: Banální stereotyp Jan  Čulík
  21. 10. 2008 Mytologizace "Udání Milana Kundery" Jakub  Češka
  17. 10. 2008 "Nebudu-li já kurvú, ale bude jiná" Jan  Hus
  15. 10. 2008 Milan Kundera a tragédie Střední Evropy Karel  Dolejší
  14. 10. 2008 Jak to, že se nic nestalo té paní Militké?   
  14. 10. 2008 Milan Kundera v zajetí imagologů Josef  Švéda