18. 3. 2008
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
18. 3. 2008

VZKAZ PRO HNUTÍ NE ZÁKLADNÁM

aneb byl jsem tam, kam vy teď bohužel směřujete

Jak jsme mohli takto prohrát zápas, který na začátku vypadal jednoznačně vyhraně? Tři důvody: A) Neschopnost definovat jeden hlavní cíl B) Neschopnost nalézt relevantní institucionální partnery z dalších segmentů společnosti C) Neschopnost zapojit dostatečný počet s námi souhlasících spoluobčanů (přestože jich byla většina!).

Čili přesně to, co se teď odehrává v lidovém hnutí proti základnám.

In this difficult day, in this difficult time for the United States, it's perhaps well to ask what kind of a nation we are and what direction we want to move in. (V tento těžký den, v této pro Spojené státy těžké hodině, je zřejmě správné ptát se, jakým národem jsme a kterým směrem se chceme vydat.)

R.F. Kennedy

Bez několika dnů tomu bude právě čtyřicet let, co Robert F. Kennedy vystoupil v Indianapolis z letadla a proti doporučení všech poradců, guvernéra státu Indiana a velitele městské policie veřejně oznámil z korby nákladního auta na rohu 17. ulice a North Broadway, že Martin Luther King právě zemřel na následky atentátu. V jednom z nejslavnějších a zároveň nejkratších projevů americké politické historie potom načrtl zásadní politickou vizi. A sice že za účelem dosažení potřebných společenských změn je zapotřebí vytvořit jednotné hnutí překlenující méně podstatné rozdíly. Tato idea, která měla zásadní důsledky pro historii USA, se, byť ve zcela odlišném kontextu, shoduje s tím, co se snaží navrhnout šéfredaktor BL Jan Čulík. A čeští levičáci ho kritizují...

Sloupek
Edgar Lee Masters

Utekl jsem z domova s cirkusem
po uši zamilovaný do Mademoiselle Estralady,
krotitelky lvů.
Jednou jsem nechal lvy hladovět
dýl než den,
vešel do klece a začal bít Bruta,
Leona i Gypsy.
Načež Brutus skočil
a zabil mě.
Po příchodu sem
potkal jsem stín, který mě proklel
a řekl, že mi to patřilo...
Byl to Robespierre!

z knihy Spoonriverská anthologie, Světová četba sv. 144, SNKLHU Praha 1957. Přeložili Jiří Kolář a Zdeněk Urbánek. Mezi svých Deset básní vybral Jan Kadubec

18. 3. 2008

Hnutíčka, ohníčky, polívčičky

Michael Volný vzpomíná v úvodu svého článku vystoupení Roberta F. Kennedyho po zavraždění Martina L. Kinga, které ovlivnilo americkou veřejnost. Rád by -- a není sám -- aby k adekvátní události došlo v malém Česku. Aby se našel politik, který by dokázal srozumitelným a důvěryhodným způsobem sjednotit podstatnou část veřejnosti, která má plné zuby ignorance svých "představitelů".

Jakkoliv si myslím, že úsilí o instalaci radaru v ČR, politika vůči Srbsku (Kosovo) či válka v Iráku mají společného jmenovatele, souhlasím s tím, že v dané chvíli je třeba opustit ohníčky, na nichž si "hnutíčka" (jak půvabně napsala jedna dopisovatelka) a straničky ohřívají svoje polívčičky, a pořádně zatopit pod jedním kotlem.

18. 3. 2008

Ti, kdo nevědí, kam mě zařadit, obvykle říkají, že jsem filozof; avšak filozofové nemají právo být v čemkoliv jednotliví o nic více, než si smějí dovolit zůstat za každých okolností populární. Tedy i zde, při tolik neradostné příležitosti, mi půjde především o obecné rysy, o typ. Ti, kdo se v typizovaném portrétu mají a jsou s to poznat, se v něm zajisté také poznají a jejich nenávist na sebe nenechá dlouho čekat; kdežto těm, kdo se do sebe zakoukali do té míry, že už se ani uvidět nedovedou, tak jako tak není pomoci.

Kardinální otázka zní: Co je vůbec účelem protestu?

18. 3. 2008

Diskuze o způsobech protestů, nespokojenosti části demonstrantů s jinými částmi demonstrantů a komentátorovo ostentativní a přitom neupřímné pohrdání ostatními "levicovými" tématy ukazuje, jak lze rozložit (ale už nesložit) jakákoliv myšlenka či cíl. S čím se spokojí samozvaní kritici?

18. 3. 2008

Nejde o "pohrdání" "levicovými" tématy, jak píše Štěpán Kotrba (některá považuju za kontroverzní, na jiná nemám názor), ale - kolikrát to mám opakovat - o čistě pragmatický přístup, že akce za nějakou věc nemůže mít nikdy úspěch, bude-li se doktrinářský rozmělňovat navěšováním oblíbených agend různých malých hnutí... Antipatie většiny českého národa vůči americkému radaru na českém území se nedá zneužít k prosazení vlastní oblíbené "levicové" agendy. To je cesta do pekla.

18. 3. 2008

Čeští politikové a generálové způsobili totální chaos v hlavách veřejnosti. Bývalý náčelník GŠ je podezřelý z přikrádání. Bývalý ministr obrany se živí astrologií. Nynější ministryně obrany je ve vojenství na úrovni Honzy Vyčítala a jeho kamarádů z každoročních hrátek na vojáčky z plzeňského Borského parku. Kdyby vystřelil tank, tak se polovina z nich... (Doplnit dle libosti).

Pan Boris Cvek, ačkoli, jak vyplývá z titulku, s ním nesouhlasím, konečně ve svém příspěvku, uhodil, tak říkajíc, radar na kulatou hlavičku. Jsme-li proti radaru, řekněme jasně proč a řekněme také, jak bychom si obranu naší vlasti představovali jinak, než ve vleku zase nějaké světové mocnosti.

18. 3. 2008

VZKAZ PRO HNUTÍ NE ZÁKLADNÁM

Možná už jsem paranoidní, ale několikrát mě již napadlo, že v Nezakladnam je někdo dobře placený za to, aby záměrně paralyzoval odpor proti radaru v Brdech. Přeposílaám Vám dopis, který jsem více než před rokem poslala této organizací, tenkrát ještě v naději, že je reformovatelná a upřímná ve svém snažení.

Ale to jsem se, bohužel, velmi spletla. Zúčastnila jsem se pak ještě několika demonstracií. Poslední ranou pro mou občanskou angažovanost bylo, že v situaci, kdy bezprostředně hrozí schválení smlouvy o radaru, apeloval pan Tamáš na naší aktivitu s doporučením, abychom nekupovali americké výrobky.

Myslela jsem si, že se snad zbláznil, píše Eva Reichová. V níže zveřejněném dopise z loňského února kritizuje hnutí Ne základnám za víceméně tytéž chyby, které byly vidět i na sobotní demonstraci:

18. 3. 2008
Odpověď na kritiku paní Reichové, kterou jí hnutí Ne základnám poslalo před rokem.

Vážená paní Reichová, Váš dopis byl umístěn na naši interní organizační a diskusní konferenci. Pro většinu z nás aktivistů iniciativy Ne základnám to není příjemné čtení. Vycházím však z toho, že Váš dopis je motivován snahou pomoci a že jsou v něm názory, snad i podněty a náměty, s nimiž třebas nemusíme souhlasit, ale o kterých je třeba mluvit.

18. 3. 2008

Mám za sebou nespočet reakcí na názor, stanovisko, které jsem na jiných stránkách, než jsou Britské listy, formuloval. Přístupy některých čtenářů, diskutérů, jsou zcela stejné. V okamžiku, kdy argumentace je natolik jednoznačná, že by muselo dojít k pověstnému "ten zelený čtvereček je červené kolečko", nastupuje osobní hodnocení.

Pozorný čtenář si musel všimnout, že v příspěvku "Otestováno" nešlo o žádný pacifismus. Příspěvek upozorňoval - a je smutné to opakovat potřetí, že šlo o propojení souběhu dat a celosvětového týdne, ve kterém se demonstruje proti válkám, zabíjení, mučení, nesmyslnému zbrojení a přesvědčením, že jediným prostředkem je vojenská síla.

18. 3. 2008

Sobotňajšiu demonštráciu Iniciativy Ne základnam som na vlastné oči nevidel. Pokiaľ sú údaje, ktoré čítam pravdivé, zdá se, že bol zvolený tradičný postup a akcia sa podarila: Niektorým odporcom bolo odporučené, aby pojali protest celospektrálne a zahrnuli do neho kritiku vlády, USA, Busha a celej pravice - čo vyvolá odpor časti nesúhlasiacej verejnosti s radarom. Ďalej bolo odporučené, aby niektoré skupiny propagovali komunizmus s Marxom a Leninom, ktorý vyvoláva averziu u značnej časti spoločnosti a prirodzený odpor.

18. 3. 2008

Vyslat jasný a nepřehlédnutelný signál lidem, médiím. To je přece smyslem pořádání protestní akce. Iniciativa Ne základnám si kroky promýšlí. Z reakcí se potom radí, jak postupovat dál k cíli, který si vytyčila. Bylo rozhodnuto k souběhu dat 1938, 1968, 2008? Iráku 2003 a Iránu 2008? sdělit občanům od iniciativy Ne základnám :

" Svět bez válek je možný "
" Svět bez válek je nutný " .

Chtěla tím upozornit na hrůzy, které jednotlivá data lidem přinesla a mohou přinést. Aby se tento vzkaz nedal přehlédnout, a to zejména zejména médii, byl text přenesen na 20 m plátno. Zabíralo nemalé místo na Hradčanském náměstí.

18. 3. 2008

Pan Václav Novotný ukazuje, jak obtížné je utvořit si názor na odmítání radaru.

Zejména výmluvná jsou tato hesla: "Svět bez válek je možný. Svět bez válek je nutný", která ukazují na pacifismus, s nímž je pochopitelně každý vojenský radar, ba každá armáda, něčím nemorálním a zavrženíhodným.

Tito lidé by neměli protestovat jen proti americkému radaru, ale měli by požadovat i zrušení naší armády jako takové, vystoupení z NATO a odmítnutí jakékoli koncepce vojenské obrany státu (třeba s pomocí spojenců, když už my žádnou armádu mít nebudeme).

Za celou kauzou "radar" se skrývá mnoho postojů: některým vadí, že radar je americký a nespadá pod NATO (postoj Zelených, s nímž celkem souhlasím, ač rozdíl NATO vs USA nevnímám příliš ostře), jiným, že je "cizí", dalším, že bude de facto neúčinný, dalším, že je součástí chybné celosvětové politiky USA, která rozpoutává konflikty (jako by svět, a zejména ten arabský, až do nástupu G. W. Bushe žádné války neznal), konečně zcela jiná skupina souhlasí s principem jako takovým, vadí ji však podezření, že celá stavba se dělá zejména kvůli vlivnému vojenskému průmyslu, který se na ní má obohatit.

Výsledkem všeho je totální chaos v hlavách veřejnosti, která by ostatně o vojenských, strategických rozhodnutích, týkajících se obrany naší vlasti, neměla být příliš informována (jako je to ve všech ostatních kauzách, krom amerického radaru).

Ve vojenství musíme věřit našim politikům a generálům, tam žádná přímá kontrola veřejnosti z logicky věci samé není možná.

18. 3. 2008

Vážený pane Cveku, ve svém článku v BL píšete, cituji: "Ve vojenství musíme věřit našim politikům a generálům, tam žádná přímá kontrola veřejnosti z logicky věci samé není možná." Můžete mi sdělit jeden, jediný rozumný důvod proč českým politikům věřit a já se o to pokusím. Po zkušenostech např. s:

privatizací devadesátých let, podivnými výběrovými řízeními, volbou českého prezidenta, podivnými arbitrážemi, (Nova, Diag Human), nejdražšími dálnicemi v Evropě, ZDE, (Dodnes k vidění na oficiálních stránkách ODS - asi chtějí totéž slibovat v příštích volbách. Podívejte se - stojí to za obdiv k drzosti a prolhanosti politiků, kterým bych podle vás měl věřit.) a trophy manželkami atd. atd.

Důvěřovat těm, kteří "SLIBEM NEZARMOUTÍ", viz. BL, to vyžaduje skutečně nadlidskou důvěru, píše Jan Pacovský.

18. 3. 2008

Jaký byl můj osobní příspěvek, abych vyjádřila nesouhlas s dalším zbrojením, radarem, válkami, agresivní politikou USA?

Nechala jsem v Poděbradech, kde bydlím, vytisknout 17 plakátů o chystané demonstraci a dala je nalepit na oficiální výlepové plochy města, vše za své finanční prostředky, aby se místní občané -- hlavně ti starší, o demonstraci vůbec dověděli.

Demonstrace v Praze jsem se účastnila a chtěla bych těm, kteří ji připravili, moc poděkovat za jejich obětavost a statečnost.Věřím, že i když nás nebylo mnoho, má to smysl, tak jako má smysl žít ve shodě se svým svědomím. Nezáleží na množství, ale na opravdovosti, píše Eliška Svobodová.

18. 3. 2008

A PhD Studentship available at Sheffield Hallam University

There is a PhD studentship available in the Department of History at Sheffield Hallam University in the United Kingdom. Applicants should have near native knowledge of English and of course also of German and Czech. Some research experience (MA) is preferable.

Further particulars are available from Dr Kevin McDermott or Research Professor Clare Midgley, who is formally dealing with inquiries.

17. 3. 2008

Jak uvedla některá média, ministr vnitra Ivan Langer se rozhodl posílit civilní rozvědku (Úřad pro zahraniční styky a informace), zatím spadající pod jeho gesci, o padesátku lidí. A jak to zdůvodňuje?

Vzhledem k tomu, že zpravodajské služby zatím, alespoň ve svých veřejných prohlášeních, neupozornily na zvýšené riziko možného teroristického útoku, čímž by se posílení rozvědky dalo zdůvodnit, vychází ministr Langer pravděpodobně z jiných, informovanějších zdrojů. Už jednou prokázal, jak je důležité mít v záloze nadpřirozené síly např. ve formě dobře informované vědmy. Ministr své tajné zdroje však nezveřejňuje.

Radar AN/TPY-2
17. 3. 2008

Americký týdeník Aviation Week and Space Technology v čísle z 10. března 2008 na str. 48 přináší zprávu o simulovaném zjištění balistické střely a o obraně před napadením jejím prostřednictvím, jak probíhalo při společném cvičení NATO a protiraketové agentury USA v Colorado Springs, ve dnech 23.-29. ledna t.r. Jednalo se přitom o simulaci napadení nizozemské základny raket Patriot v De Peel balistickými střelami ze Severního a Jaderského moře.

18. 3. 2008

Poslední dobou mám dojem, že slovo "reforma" se svým významem začíná blížit slovům typu "abraka", "dabraka". Stává se z něj mocné zaklínadlo bez vnitřního obsahu. Opakovaně slyším, že je potřeba něco zreformovat - jednou školství, podruhé zdravotnictví atd. Ač sleduji politické komentáře celkem pravidelně, nezískal jsem z nich představu o tom, proč je třeba tyto resorty zreformovat. Nanejvýš se dozvídám vágní formulace o tom, že jsou v katastrofálním stavu či že se v nich někde (neznámo kde) ztrácí peníze.

18. 3. 2008

Pan Adam Votruba ve svém článku "Reforma jako mocné zaklínadlo" zmínil myšlenku, že navýšení HDP lze nechat proběhnout tak, že se zvýší ceny parkovného. Ano, je to tak. Chtěl bych ale jeho myšlenku ještě mírně rozvést.

17. 3. 2008

Topolánkova vláda má plnou hubu antikomunismu, ale co oběti?

Jak rozhoduje (po roce) Petr Nečas

Postižený občan: Od 25. 8. 2005 jsem uznán plně invalidním. Po čtyřech měsících čekání a ujišťování o prošetřování mi ČSSZ sdělila, že nárok na invalidní důchod nevznikl. Zůstal jsem zcela bez prostředků. ....
.... Můj otec byl v r. 1952 zatčen StB, odsouzen za velezradu na 11 let. V listopadu 1953 ve vězení
(v uranových dolech, pozn. red.) na leukémii zemřel. V roce 1991 byl plně rehabilitován. Jako pozůstalý mám nárok za každý měsíc jeho věznění na 20 Kč k důchodu. Tato částka mi stále nepřichází. ČSSZ vyřízení trvá déle než vlastní rehabilitace. ...

Petr Nečas, po roce: Nevyhovuji vaší žádosti ze dne 22. 1. 2007 o odstranění tvrdosti, která se podle Vašeho názoru vyskytla při provádění sociálního zabezpečení. Nárok na přiznání invalidního důchodu vám nevznikl.

Britské listy mají k dispozici pozoruhodnou korespondenci.

18. 3. 2008
"Kráčeli jsme po cestě tak daleko, jak to jen šlo; dost daleko na to, aby smrtící konec a konečná stanice byly viditelné pro všechny, kdo jsou vůbec ochotni je zaznamenat"
John Michael Greer

"Chceš-li být šťasten jeden den, opij se; chceš-li být šťasten jeden rok, ožeň se; chceš-li být šťasten celý život, pořiď si zahrádku," praví čínské přísloví. Jsem dalek toho s ním polemizovat. Zejména ti, kdo měřítkem své existence učinili pocit osobního štěstí, by patrně měli vyzkoušet poslední možnost, aby zjistili, zda se i zde nakonec nedopracují k nějaké variantě martíovského povzdechu "mero plato de carnes fragantes". Tento text ovšem nepřekládám kvůli obdivu k Přemku Podlahovi.

Greerův receptář: nikdo nemá ponětí o tom, jak by měla vypadat ekotechnická civilizace ZDE

17. 3. 2008
John Michael Greer

Jednou z těch zajímavějších věcí, které se objevily v nedávných debatách o budoucnosti zemědělství po ropném zlomu, je přetrvávající moderní sklon hledat jednoduchá řešení komplexních problémů. Jeden takový příklad jsme viděli před pár týdny, když čtenář na diskusi o kompostování odpověděl komentářem, v němž tvrdil, že kompostování bylo ztrátou času a místo něj jsme se měli věnovat mulčování.

18. 3. 2008

Myslím, že přínosným příspěvkem do diskuse mezi vztazích mezi muži a ženami v české společnosti, jak ji vyvolali svým chováním Václav Klaus, Mirek Topolánek a Jiří Paroubek, a jak ji opakovaně tematizuje současná česká hraná kinematografie, je nejnovější snímek Vladimíra Michálka podle románu Emila Hakla O rodičích a dětech.

18. 3. 2008

Je zajímavé, jak Štěpán Kotrba staví proti sobě český a anglosaský postoj k morálce a vrací se přitom až k husitům. Když to vezmu od počátku, Hus byl moralista par excellence a jeho konflikt se středověkou církví spočíval především v jeho ostré kritice tehdejších mravů (i tanec pokládal Hus za hřích). Husité, ať už utrakvisté či radikálové, vesměs Husa v jeho vyhroceném lpění na morálce následovali.

18. 3. 2008

Vážený čtenáři !!

Rád si počteš v Britských listech? Jsi vděčný za aktuální informace, které tu spolehlivě najdeš? Oblíbil sis polemiky kolegů-čtenářů, kteří neanonymně vyjadřují názory, které by jiná media neotiskla? Vážíš si toho, že v BL neexistuje cenzura a máš jedinečnou příležitost srovnávat názory z širokého spektra přispěvatelů?

Tak si rač otevřít poslední řádek - hospodaření BL, nyní aktuálně za leden 08 - a přemýšlej! píše čtenářka Soňa Hromátková.

18. 3. 2008

Současná společnost je postavena na bludných balvanech. Jsou bludné balvany, okolo kterých se společnost obepíná a čerpá z nich svou identitu, jsou bludné balvany menší, které kotví identitu nějakého moderního "kmene", který se (ne)kontrolovaně vydělil ze společnosti, aby vyvrátil či potvrdil sounáležitost s ní. Jsou bludné balvany dlouhodobé, střednědobé, pomíjivé.

17. 3. 2008

Ve frontě na odbavení nadávali včera večer Britové na ruzyňském letišti, že museli zaplatit za dva šálky čaje 208 Kč. Měli pocit, že ceny v Praze za poslední dva roky nesmyslně stouply.

18. 3. 2008

Pane Wagnere, příště, než mě budete veřejně kritizovat, doporučuji, abyste se lépe informoval. Vaše zaujatost je směšná. Za prvé, na Kubě jsem byl minimálně 13krát, naposled v roce 2005. Co se týče zprávy o tom, že teď Kubánci mají povolení ke koupi počítačů nebo mikrovlnné trouby, viděl jsem ji na televizní stanici Cubavision, kanál 560 na UPC satelitní servis.

18. 3. 2008

JU│ Jak uvádí ruský Kommersant, zástupce hlavního geologa ruské ropné společnosti Surgutněftěgaz Ivan Kos prohlásil, že objem těžby ropy v letošním roce se může pohybovat kolem 60 milionů tun, tj. sníží se oproti minulému roku o 7 %. Podle jeho názoru na této úrovni pak zůstane i v dalších letech, i když nevyloučil ani nevelký růst. Přitom ovšem upozornil, že firma zvýšila objem zásob ropy připravených k těžbě za poslední dva roky o 20 %.

18. 3. 2008

Posílám Vám odkaz na zprávy o událostech na Kosovu v posledních dnech, píše Marko Ivanović. Před třemi dny totiž bývalí srbští zaměstnanci obsadili soudní budovu v kosovské Mitrovici, ve které pracovali až do roku 1999. Jednalo se vyjádření nesouhlasu s vyhlášením kosovské nezávislosti a o upozornění na dlouholeté odkládání jejich návratu na původní pracovní místa. Dožadovali se jednání s představiteli UMNIK. Jako odpověď byla dnes ráno budova obsazena komandem KFOR, protestující byli zatčeni a ve městě propukly nepokoje. V českých médiích jsem zatím zprávu o incidentu nezaznamenal.

ZDE ZDE

18. 3. 2008

Perex: Ve víru změn poslední dekády minulého století, se pro levici negativně zúročilo nejen autoritářství až diktátorství vlád sovětského bloku, ale především dlouhodobá strnulost a demagogičnost levicového popisu reálného stavu zrychlující se planetizace lidstva. Levice se od té doby, pod teoretickým tlakem svého antipoda, plně podřídila jeho vidění světa, přijala dokonce jeho diskurs a tím ztratila tempo nejen v soutěži s ním, ale především ve svém vlastním vnímání společnosti. Má-li levice opět získat tempo a stát se ideovou silou ponižovaných, ovládaných, neprivilegovaných a -- nebojme se to říci -- zneužívaných, musí jim v prvé řadě předložit takovou ideovou soustavu výkladu světa, která bude co nejvíce odpovídat jejich každodenním zkušenostem. V následujícím textu se pokouším najít některé takového snažení.

18. 3. 2008

Se zájmem jsem zaznamenal, že pondělní tištěné vydání Mladé fronty Dnes nepřineslo o sobotní demonstraci organizace Ne základnám na Hradčanském náměstí v Praze absolutně žádnou zprávu. List přece mohl klidně o akci informovat kriticky či záporně, třeba jen dvouřádkovou zmínkou, třeba že v Praze "demonstrovali extremisté proti radaru".

To, že Mladá fronta Dnes informaci o demonstraci zcela potlačila, je pozoruhodné z hlediska novinářské profesionality a etiky. Zpráva o demonstraci přece proběhla elektronickými médii, a byla tedy všeobecně známá. Mladé frontě Dnes nevadí, že si čtenáři nutně musejí povšimnout, že jim některé běžně známé informace prostě zamlčuje? Nebojí se, že přijde o čtenáře, bude-li se chovat jak Rudé právo za komunismu? Zdá se mi to jako dost riskantní strategie.

Anebo je ideologický zápal redaktorů MfD natolik intenzivní, že jsou ochotni poškodit pro své ideologické přesvědčení jméno svého listu a vytvořit u veřejnosti varovný dojem, že se z MfD čtenáři nedozvědí základní informace o tom, co se děje?

18. 3. 2008

POZNÁMKA NA OKRAJ:

Koncern Rewe z Kolína nad Rýnem převzal 146 českých filiálek Plus z mühlheimské podnikové skupiny Tengelmann. Stane se tím podle časopisu Spiegel Online největším zlevněným supermarketem v České republice.

18. 3. 2008

Zdroj ProTibet.org

18. 3. 2008

Je příznačné, jak rozdílně uchopila česká média i oficiální politika události, k nimž došlo v Tibetu, jejž v rozporu s mezinárodním právem anektovala Čína, a v Srbsku, kde separatistické vydělení Kosova opět v rozporu s mezinárodním právem podpořilo kromě Spojených států i přes dvě desítky dalších zemí.

18. 3. 2008

ŠOK│ Protičínská demonstrace před čínským velvyslanectvím v Praze 6, kterou uspořádala Strana Zelených a na ni navázaný tradiční spolek "lidskoprávních" aktivistů a specializovaných neziskových organziací (Lungta, protibet.org, Namasté Nepál, Potala) , se konal prý kvůli brutálnímu potlačení protičínského povstání v tibetské Lhase. Vrcholně aktuální důvod... Takový internacionální. Demonstrace se zúčastnil také bývalý prezident Václav Havel, Martin Bursík, Kateřina Jacques, ministr školství Liška... Svobodu Tibetu chtějí prý v celém světě. Dokládat to mají vlajky, které se vyvěšují na různé veřejné budovy... Podporu Tibetu přišlo před velvyslanectví vyjádřit několik set lidí. Vlajka, kterou vyvěsili Zelení na budovu Parlamentu, o mínění českého zákonodárného sboru nehovoří vůbec. Jen o politickém naivismu Zelených. V současnosti Tibetem zmítá násilí opět. Tibetský duchovní vůdce dalajlama dlící v exilu mluví o "kulturní genocidě", Peking o přiměřené reakci na útoky "tibetských vandalů". Tibeťané ve Lhase zapalovali čínské obchody a povstání zastavil až tvrdý zásah bezpečnostních sil. Údaje o obětech jsou obtížně ověřitelné. Místní vláda vyhlásila stanné právo. Na videozáběrech televize CCTV, zveřejněných i ve zpravodajství České televize, je ovšem vidět, kterak se pouličních "riotů" účastní i mniši. Podivné. Opravdu je v tibetské mírumilovné kultuře běžné, aby se rozbíjení a zapalování obchodů účastnili duchovní? K situaci v Tibetu se oficiálně vyjádřilo i české ministerstvo zahraničí. "Odsuzujeme násilí na pokojných a neozbrojených demonstrantech, kteří chtějí svobodně vyjádřit svůj názor," píše se na stránkách Schwarzenbergova úřadu . Diplomatické, vpravdě "sametové" vyjádření... Pokojných demonstrantů moc nebylo. Hořela auta, obchody i celé budovy. Měkká diplomacie nezabrala. Násilí plodí násilí.

Tibetský protest - rabování v Lhase , 14.3. 2008, CCTV ►
◄ Tibetský protestující v nepálském Káthmandú , 16.3. 2008 , foto Gopal Chitrakar/Reuters
Fotogalerie z protestu v Praze - foto Michal Wolf" Vlk FOTOGALERIE
17. 3. 2008

Stoupající počty mrtvých ve Lhase a jinde v Tibetu vzbuzují přirozeně solidaritu s malým, odvážným a jedinečným národem pod nadvládou obávané mocnosti a soucit s pozůstalými.

18. 3. 2008

Pravice zachránila Marseille. Jediné velké město, svým významem ovšem naprosto klíčové, zůstalo pravici po nedělním levicovém vlnobití, které zachvátilo Francii. Výsledky dvoukolové bitvy o radnice, které se rozhořely již o týden předtím, dopadly uplynulou neděli pro pravici neslavně. Ačkoliv se levice snaží ze svého úspěchu (49% proti 47%) udělat celonárodní téma, faktem zůstává, že jde o úspěch relativní. Důvodem může být zvláště nízká účas, která se zastavila na 65, 5 procentech.

18. 3. 2008

DOKUMENT

Ve středu 19. 3. 2008 v 11.00 hodin petiční výbor spolu s Jaroslavem Foldynou předají petici, odsuzující jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova, předsedovi PSP ČR Miloslavu Vlčkovi. Redakci o tom informoval Foldyna.

Petice vyjadřuje nesouhlas s tím, co signatáři považují za porušení mezinárodního práva. Argumentují, že je "jasně porušena Rezoluce RB OSN č.1244 i Helsinská smlouva". Rezoluce podle nich "garantuje integritu územní celistvosti nástupnického státu tehdejší Jugoslávie a potvrzuje, že Kosovo je součástí Srbska."

Toto porušení je v textu přirovnáno k někdejší Mnichovské dohodě, kterou fašistické Německo, Itálie, ale i spojenci tehdejšího Československa - Francie a Anglie - připravili ČSR o pohraniční území.

Text petice Poslanecké sněmovně ZDE

Quebec
18. 3. 2008

L`IMMIGRATION DU QUEBEC

Kapitola 5 - Komunikace a respekt funguje. Tak proč ne na celém světě?

Evidentně moje starosti, zda si Ester ve škole zvykne, zda se tam domluví a jestli zapadne mezi ostatní děti, byly naprosto zbytečné. Já doma pila z nervozity jednu kávu za druhou, očima jsem posunovala ručičky hodin a připravovala jsem se na co nejvřelejší uvítání. Vždyť se vrátí z "jámy lvové". Chudinka malá. Pořád v ní vidím tu svoji malou holčičku a nějak se nemíním smířit s faktem, že už nebude dlouho trvat a bude z ní dospělá žena. Na něco takového raději ani nemyslím.

Předchozí kapitoly 4321

18. 3. 2008

To není zrovna typické

Díky nedávnému ocenění bratrů Mašínů se kauza činnosti jejich kontroverzní odbojové skupiny opět dostala na stránky českých novin. Zatímco však v minulých letech se jí komentátoři zabývali spíše v doplňkových rubrikách, dnes se o Mašínech píše na předních stranách periodik. Jistě se dá pozastavovat nad tím, jakou morální váhu má uznání současného českého premiéra; jedno je však jisté: pokud dané ocenění bylo k něčemu dobré, tak alespoň k tomu, že rozvířilo debatu o naší minulosti. Debatu, kterou náš národ z různých důvodů řadu let odkládal, a kterou sám sobě notně dluží.

17. 3. 2008

Milan Kundera: "Představ si, že tě na ulici zastaví blázen a bude ti tvrdit, že jsi ryba. Budeš se před ním svlékat a budeš mu dokazovat, že nemáš ploutve? Vždyť je to pod tvou úroveň." - Jan Čulík cituje po paměti Směšné lásky, povídka "Eduard a Bůh".

Odpovídat na kategorická generalizující tvrzení mnohé ženy unavuje či přímo nudí.... Jsou nám předkládána zevšeobecňující tvrzení o "ženské podstatě", o "ženském masochismu", o "ženské nevyzpytatelnosti", povídavosti, o závisti penisu, o slabosti pro násilníky, o tom, že my ženy neumíme řídit, že neumíme číst v mapách, že nám nejde matematika, že nás nezajímají věci veřejné, že se mezi ženami nenajdou geniální tvůrkyně a myslitelky, že nám nikdy nejde o sex, ale vždy o vztah (pokud nejsme nemocné nymfomanky), že jsme od přírody obětavě a nesobecké (pokud jsme normální), že se od přírody umíme skvěle starat o děti a zároveň že jako matky neseme vinu za všechny jejich vady, že u mužů oceňujeme peníze a ne vzhled, že jsme přízemní, materialistické, nemáme smysl pro cest ani schopnost hrdinství, že nejsme schopny skutečného přátelství a vzájemné solidarity....fantazii se meze nekladou.

15. 3. 2008

Dojmy ze Španělska

Musím se přiznat, že na debaty s českými machisty už nemám čas ani chuť, jsem ráda, že žiju v zemi, kde je premiérem šťastně ženatý feminista, místopředsedkyně vlády-velmi kompetentní vrásčitá padesátnice je nejoblíbenější političkou a kde tzv. "trophy wives" nejsou běžné, především proto, že by si dotyční a dotyčné vysloužili nepochopení a odpor své vlastní rodiny a přátel. A mínění rodiny a přátel je tu považováno za velmi důležité. Rozvedení lidé si většinou najdou nové partnery zhruba stejného věku, píše ze Španělska Darina Martykánová.

18. 3. 2008

Tisková zpráva sdružení Auto*Mat

PRAHA -- Právě v těchto dnech rozhoduje magistrát o umístění stavby silničního okruhu Prahy (1). Ve hře přitom nejsou jen miliardy z veřejných rozpočtů, ale i zdraví obyvatel města a hrozící devastace přírodních oblastí. Stranou pozornosti zatím zůstává území Prahy 6, kterou by vedení dálničního obchvatu v jižní variantě přes Suchdol poškodilo (2). Upozorňuje na to iniciativa Auto*Mat. Ta připomíná, že ulice Svatovítská a Jugoslávských partyzánů jsou ve skutečnosti skrytou dálniční radiálou, která zahltí Dejvice desetitisíci aut, zhorší kvalitu ovzduší a znehodnotí nemovitosti.

18. 3. 2008
Ceska Sporitelna docasny prerusit tvuj ucet. Duvod : Karta Cislo nedostatek. My naridit tebe az k cely neurc. clen ucet aktualizovat asi tolik my pocinovat odemknout tvuj ucet. Az k dat na pretres clen urcity aktualizovat beh cvaknout zde : XXXXXXXXX
Druhdy tebe mit cely clen urcity beh , my vule poslat tebe neurc. Clen elektronicka posta oznameni aby tvuj ucet is pristupny zas. Potom tebe pocinovat pristup tvuj ucet kdykoliv. Clen urcity hlaseni darovat vule byt bajecna vec do drzost a opatreny do nas bezpecny databazovy . -li tebe byt ve stychu az k darovat naridit hlaseni tvuj ucet vule byt automaticne odstranit dle Ceska Sporitelna databazovy Copyright © Ceska Sporitelna , Vsechna prava vyhrazeny

ŠOK│ Zajisté jste pochopili, že Britské listy váš účet u České spořitelny nezajímá, pokud nám z něj něco nepošlete dobrovolně sami. Nicméně váš účet zajímá rumunské a brazilské IP adresy. Kvalita překladu ovšem odpovídá Drahousek , který o cestina ví pouze tolik, co automatic překladač. Kdybyste náhodou chtěli hacknout Bank of Brazil, naučte se prosím portugalsky. Prosím. Množství a vytrvalost těchto sdělení v mé schránce by vyděsilo i Boženu Němcovou. A to byla sakra odvážná žena...

Pozn. red.: Poprvé jsme o tomto druhu phishingu psali už letos v lednu ZDE

17. 3. 2008
reakce na "analýzu hnutí odporu"Štěpána Kotrby pod titulkem "Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců"

Jsem jedním ze zakladatelů hnutí "Ne základnám". Nepatřím do žádné ze Štěpánem Kotrbou uvedených skupin, přišel jsem tehdy v létě 2006 na prvou schůzku lidí, kteří nechtěli základnu a požadovali referendum (to byla prvá anketa a prvý dohodnutý cíl). O svolání schůzky jsem se dočetl náhodně v Britských listech. Jsem prostě starej chlap, kterej si myslí, že je rozumné radar v Čechách odmítnout, píše čtenář Petr Tuček.

17. 3. 2008

Nečekaně mnoho příznivců amerického prezidenta se sešlo v sobotu na Václavském náměstí, aby odmítlo instalaci amerického radaru v Brdech. Na demonstraci mnozí přišli s Bushovými portréty, někteří měli odznáčky s jeho podobiznou zapíchnuté v klopách. Během shromáždění skandovali hesla, např. "Radar nás tu ruší, prezidente Bushi!", či "G. W. B. nás štěstím plní, ne však radarovy vlny!"

17. 3. 2008

Někteří čtenáři namítají, že kritizuji amatérství a tematickou roztříštěnost sobotní demonstrace Ne základnám na Hradčanském náměstí, přesto však vyzdvihuji profesionalitu Jana Neorala, který ve svém vystoupení "taky nemluvil jen o radaru".

17. 3. 2008

Nové dokumenty o anšlusu Rakouska

Minulý týden si Rakousko připomenulo 70. výročí anšlusu k hitlerovskému Německu. Na shromáždění v říšském sále vídeňského parlamentu upozornila předsedkyně jeho dolní komory - Národní rady Barbora Prammerová, že souběžně s tím byl rozpoután teror proti Židům, kteří byli veřejně ponižováni, fyzicky trýzněni a odcizován jejich majetek, a to nikoliv Němci, ale samotnými Rakušany. Tři dny poté i pro nás osudného data 15. března vyhlásil Adolf Hitler na vídeňském Náměstí hrdinů před čtvrt milionovým jásajícím davem "připojení své vlasti k Německé říši", které do dějin vstoupilo pod jménem anšlus.

Demonstrace proti americkému radaru v Česku a proti válce
17. 3. 2008

ODPOVĚĎ KRITIKOVI

Na alegorickém pochodu, který pořádala Iniciativa Ne základnám, se podle různých odhadů sešlo mezi 1200 – 2500 lidí. To je podle nás úspěch. Iniciativa Ne základnám jen za posledních několik měsíců dokázala zorganizovat více (vždy relativně úspěšných) akcí, než všechny odborové svazy dohromady. A to nemáme k dispozici žádné sekretariáty, tím méně tisícovou členskou základnu, o finančních prostředcích nemluvě. Pokud ale v zemi není ani tradice občanského aktivismu, sebevětší snaha zázraky nepřinese . Pokud u řady lidí existuje strach, nebo třeba totální zhnusení, je to ještě těžší.

ANALÝZA HNUTÍ ODPORU 16. 3. 2008, Štěpán Kotrba: Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců ZDE

FOTOGALERIE 233 fotografií z demonstrace hnutíNe základnám 123
17. 3. 2008

Některé deníky interpretovaly komunikaci policie s neonacionalisty na demonstraci proti radaru jako "antikonfliktní". Jako přímý svědek tého "komunikace" mohu říci pouze jedno: Pokud se někdo snažil vyvolat konflikt, pak to byl vedoucí uniformovaných policistů z Prahy 1, starší muž se služebním číslem "167644". Ten po osobách, které přišly na demonstraci proti radaru a proti válkám s íránskými vlajkami, portrétem Ahmadenižáda a heslem "THE WORLD WHITOUT ZIONISM", který po chvíli vyměnili za jiný s nápisem "NO WAR FOR I$RAEL", vyžadoval občanský průkaz. Být proti sionismu není trestné, neboť to není totéž jako být antisemitou. Chytrá taktika provokace neonacionalistů. Zkouška objektivity nebo neobjektivity "demokracie". Platnosti zákona. Demonstrační blok neonacionalistů se choval disciplinovaně. Úmyslně. Věděl, že nesmí být první, který někoho napadne. Věděl, že k jeho napadení dojde a poté bude adekvátní obrana legitimní. Verbální nebo i fyzická. Kameramanů přítomných na místě bylo dost. Nicméně policisté byli rychlejší než hlouček anarchistů či přihlížející. "Proíránský blok" byl policií slušně požádán, aby se stáhli na chodník, neboť si ho v davu pořadatelé nepřejí, což skupinka bez protestů obratem učinila. Nicméně v tu chvíli policista "167644" porušil zákon o policii, neboť se dožadoval dokladů "svolavatelů" této skupiny. Policejní provokace.

17. 3. 2008
Václav Votava

"Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Ale také "slibem nezarmoutíš", a nebo také "sliby se slibují, blázni se radují". Doufám, že pan premiér Topolánek neměl podle těchto přísloví za blázny právě starosty brdských obcí.

16. 3. 2008

Jeden nebo i tři tisíce účastníků demonstrace proti něčemu, proti čemu jsou 2/3 národa, je prostě směšně málo (i na sportovní zápasy chodí víc diváků!).

Na stránky BL jsem už dlouho nepsal. Především proto, že se zde vyjadřuji k uvažovanému americkému radaru. Mnozí se mnou nemusí souhlasit, ale osobně se domnívám, že již několik měsíců není, kromě obvyklých mediálních a propagandistických tanečků, ve vývoji kolem této causy nic, co by stálo za komentář.

Demonstrace proti osamostatnění Kosova - Václavské náměstí v Praze, 15. 3. 2008
17. 3. 2008

Byl jsem v sobotu na Hradčanském náměstí, bylo tam spíše 2000 lidí, jak píší v Novinkách než 600, které uvedla ČT, citujíc policejní zdroje. To zcela jistě není moc podle západních kritérií, ale na Čechy to není málo. Jistě máte pravdu, že ne všichni, kteří jsou proti americkému radaru v Čechách jsou rovněž proti americké politice v Iráku, v Kosovu či vůči Iránu. Ale mnoho takových je a nemyslím si, že jde jen o levicové extrémisty. Tak silná extrémní levice u nás nikdy nebude.

Podepsal jsem petici, kterou sestavil Petr Schnur a kterou dodnes již podepsala řada sociálně demokratických poslanců, politiků i bývalých členů vlády. Těmto lidem evidentně nevadilo spojení protestu proti jednostrannému vyhlášení nezávislosti Kosova s protestem proti radaru. Uznávám, že znám několik zákonodárců z řad ODS, kteří by petici podepsali, pokud by tam to propojení na radar nebylo. Stejně jako na dnešní demonstraci bylo několik lidí s plakátkem, že jsou členy ODS a jsou proti radaru.

Pro Vaši informaci přikládám text mého projevu na demonstraci proti Kosovu na Václavském náměstí, kam jsem se přesunul, spolu s některými dalšími protiradarovými demonstranty. Později na Václavák došli i další demonstranti s antiradarovými transparenty. Tato demonstrace však byla znatelně menší než ta na Hradčanském náměstí. Tisíce podpisů na několika peticích však prokazuje, že to není nezájmem lidí vyjádřit svou solidaritu, ale nezájmem chodit demonstrovat.

17. 3. 2008

Nebudu komentovat sobotní demonstraci, na Hradčanském náměstí jsem nebyl. Radit také nebudu, nebyl jsem v Moskvě. Pouze připomenu holou skutečnost. Již nikdy nespočítám, kolika různých demonstrací, mítinků a stávek jsem se ve Francii jako socialista a odborář zúčastnil.. Ale pouze akce konající se pod jasným a pokud možno jedním heslem jsou úspěšné. Uvedu dva příklady.

17. 3. 2008

Proč má přese všechno smysl vystoupit proti zákazu Komunistického svazu mládeže

Hloupost odrazuje a vede často přesně k tomu, proti čemu brojí. Když se člověk setká s projevy soudobého omezeneckého antikomunismu, má skoro chuť stát se komunistou – a přinejmenším si při konfrontaci s agresivní a vylučovatelskou rétorikou antikomunistů uvědomí vše pozitivní, co Marx, Kropotkin a další přinesli a co intelektuálně (na rozdíl od svých dnešních oponentů) znamenali. Pokud pak ovšem člověk narazí na tak ohromující míru koncentrované hlouposti, jakou předvedl Komunistický svaz mládeže svou připomínkou výročí „Vítězného února“ či svým pochodováním pod portrétem Gottwalda na pochodu proti americkému radaru, má skoro chuť stát se antikomunistou. S následky činnosti obou skupin musíme žít, mnohem nebezpečnější jsou vzhledem ke své moci antikomunisté.

16. 3. 2008

Aktivista hnutí Ne základnám Václav Novotný napsal závažný text, který publikujeme níže, a který měl být podle našeho názoru přednesen - možná ve zkrácené formě - na sobotním shromáždění. (JČ)

12. 2. 2008

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. V anketě letos na jaře odpovědělo během několika málo dnů více než 5000 čtenářů. Finančně však na provoz listu přispívá jen něco málo nad 100 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře. Nedokáže to česká komunita? Jsou finanční prostředky skutečně k dispozici jen pro cílenou politickou manipulaci, a chce-li list prosazovat svobodnou linii, padni komu padni, národ se pro jeji podporu nevzchopí?

V lednu 2008 přispělo celkem 161 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 56 692.22 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31.1. 2008 částku 246 031.56 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a 783.89 euro.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři ze zahraničí a nyní i z České republiky mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely.

Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti RSS 2.0      Historie >
18. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
17. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
14. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
13. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
12. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr

Smrt Bénazír Bhuttové RSS 2.0      Historie >
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
16. 1. 2008 Americká a britská rozvědka se zřejmě svářejí o to, jaký přístup používat v Afghánistánu   
9. 1. 2008 BBC a indicie naznačující budoucí realitu v Pákistánu a Afghánistánu Štěpán  Kotrba
8. 1. 2008 Bhuttová: Důkazy jsou pryč, za smrt si podle Mušarrafa mohla sama   
8. 1. 2008 Konspirace, nebo zvídavost? Jiří  Jírovec
8. 1. 2008 Neprofesionalita nebo Profesionálové? Jan  Zeman
8. 1. 2008 BBC je zaprodaná vládě Michal  Vimmer
8. 1. 2008 Atentát na Bhuttovou vyšetřuje pákistánský inspektor, který řešil vraždu reporéra Wall Street Journal   
8. 1. 2008 Editor pořadu Newsnight: BBC případ dvou "diplomatů" vyhoštěných z Afghánistánu vyšetřuje Jan  Čulík
7. 1. 2008 Complaint to the BBC - Stížnost na BBC   

Klaus versus Švejnar - prezidentské volby 2008 RSS 2.0      Historie >
14. 3. 2008 Hradní mozek v kalhot(k)ách Jana  Bobošíková
14. 3. 2008 Testiculos habet et bene pendentes - Má varlata, a ta mu správně visí! Štěpán  Kotrba
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
18. 2. 2008 Cesta do pravěku Bohumil  Kartous
17. 2. 2008 Volba Klause objektivem fotoaparátu - jak se kdo tvářil při druhé volbě Štěpán  Kotrba
16. 2. 2008 Pehe zveřejnil protestní nótu: vztahy Česka s USA se prý po zvolení Klause zhorší Štěpán  Kotrba
15. 2. 2008 Jana Bobošíková: Hlava státu zmůže mnohé, když se nebude bát hlasitě hájit hodnoty a principy civilizované společnosti, když bude připravena sloužit lidem a ne posluhovat mocnostem Jana  Bobošíková
15. 2. 2008 Embargo je formou lži Jiří  Maštálka
15. 2. 2008 Václav Klaus: Jsme už úplně jinde, jen na to, co bylo předtím, nějak příliš rychle zapomínáme Václav  Klaus
15. 2. 2008 Kdo se bojí Václava Klause ? Ivan  Veselý

Radiožurnál podle Tachecí RSS 2.0      Historie >
8. 2. 2008 Konvalina chce vysvětlení svého odvolání? Může ho mít. Štěpán  Kotrba
31. 1. 2008 Který film naposledy rozplakal Petra Vachlera?   
21. 1. 2008 Stížnost Radě Českého rozhlasu: Tachecí porušila Kodex Českého rozhlasu aneb co je to "myslet nově" Štěpán  Kotrba
21. 1. 2008 Každý by měl dělat, co umí, aneb, paní Tachecí, potřebujeme vás jinde a jinak! Karel  Šolín
21. 1. 2008 Volejte ředitelce, volejte Báře aneb čí chleba jíš, toho píseň zpívej   
18. 1. 2008 Svět kolem rádia František  Řezáč
17. 1. 2008 První významná internetová iniciativa?   
17. 1. 2008 Barbora Tachecí: 4000 lidí nepokládám za mnoho   
16. 1. 2008 Radiožurnál: Pro řešení neexistuje rychlý, jednoduchý, schematický recept Štěpán  Kotrba
16. 1. 2008 "S nutným časovým odstupem budeme změny vyhodnocovat"   

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
10. 3. 2008 Zřiďme státní zdravotní pojišťovnu   
28. 2. 2008 Plány ministerstva zdravotnictví ohrožují vzdělávání budoucích lékařů   
28. 2. 2008 Blokační minorita Petr  Wagner
21. 2. 2008 Americké zdravotnictví v zrcadle NEJMu Boris  Cvek
19. 2. 2008 Jak jsem onemocněl   
31. 1. 2008 Premier Topolánek hat wieder Bescheid gegeben...! Vladislav  Černík
17. 1. 2008 Poplatky u lékaře platit nebudu   
17. 1. 2008 Jako lékař MUSÍM pacienta ošetřit Petr  Wagner
14. 1. 2008 Zdravotnictví plně hrazené ze zdravotního pojištění může dosahovat velmi dobrých výsledků Darina  Martykánová
11. 1. 2008 Zničí Julínek špičkové lékařské pracoviště?   

Aféra jménem Andula - kniha na pokračování RSS 2.0      Historie >
11. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XX. část) Josef  Brož
7. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XIX. část) Josef  Brož
4. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XVIII. část) Josef  Brož
28. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVII. část) Josef  Brož
23. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVI. část) Josef  Brož
20. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XV. část) Josef  Brož
15. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIV. část) Josef  Brož
13. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIII. část) Josef  Brož
8. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XII. část) Josef  Brož
6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož

Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě RSS 2.0      Historie >
30. 11. 2007 Putin podepsal zákon pozastavující účast Ruska ve smlouvě CFE   
15. 11. 2007 Červený kříž lituje nedostatečné aktivity zemí-účastníků Úmluvy o některých konvenčních zbraních   
8. 11. 2007 Rusko vypovědělo smlouvu o konvenčních silách   
6. 11. 2007 Generál Balujevskij: "Vyjasněme si nejprve pojmy"   
31. 10. 2007 Rusko--Západ: hledání východiska   
26. 10. 2007 Týden vztyčených prostředníků Karel  Dolejší
21. 9. 2007 Rusko vysílá vážné varování západní Evropě   
14. 9. 2007 Velká hra existence lidské společnosti je neměnná   
10. 8. 2007 Tvrdá pravda a evidentní skutečnosti Fidel Castro Ruz
3. 8. 2007 Západ se třese strachem nad příznaky nové studené války   

Kongres Evropské levice, Praha 2007 RSS 2.0      Historie >
25. 11. 2007 Evropskou levici povede Lothar Bisky. K příštím evropským volbám?   
25. 11. 2007 Zkreslená vize Vojtěcha Filipa Jan  Čulík
25. 11. 2007 Demagogický populismus Georgi  Margaritov
25. 11. 2007 Jak česká média ignorovala kongres evropské levice Štěpán  Kotrba
25. 11. 2007 Bertinotti: "Evropská levice nemůže vzniknout na platformě nějaké ideologie"   
24. 11. 2007 Oskar Lafontaine v Praze   
24. 11. 2007 Lafontaine: "Levice je věrohodná pouze tehdy, když je demokraticky obnovená"   
24. 11. 2007 Filip: "Jsme v situaci, kdy se odzbrojuje lid a ozbrojují se ti, kteří vládnou penězi" Vojtěch  Filip
24. 11. 2007 Práva žen jsou lidskými právy   
24. 11. 2007 Lothar Bisky: K evropské kultuře patří obsáhlá historie demokracie, osvícenství, veřejné debaty   

Čunkova demise na pokračování RSS 2.0      Historie >
8. 11. 2007 Nechte orgány činné v trestním řízení pracovat Zuzka Bebarová Rujbrová
7. 11. 2007 Od Tuchačevského k Čunkovi Vladislav  Černík
7. 11. 2007 Déja–vu televizní krize Štěpán  Kotrba
5. 11. 2007 Kokardy, jásot, na praporu prapor - a inovace Miloš  Štěpánek
5. 11. 2007 Jenom Čunek...?!? Ladislav  Žák
3. 11. 2007 Poučení z Čunkova vývoje ve straně a společnosti Štěpán  Kotrba
2. 11. 2007 Čunek odstoupil pozdě Pavel  Kováčik
2. 11. 2007 V ČR fungují jen Parkinsonovy zákony   
2. 11. 2007 Proti politikovi se v ČR nikdy nepovede spravedlivý proces   
2. 11. 2007 Za určitých okolností je porušování zákonů nutné   

Klausovo tažení proti ekologům RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Gore -- demokrat, který opravdu, ale opravdu není občanský Anna  Čurdová
25. 9. 2007 Ekologické organizace k prezidentově projevu   
25. 9. 2007 Petržílek: ČSSD se distancuje od názorů prezidenta Klause Petr  Petržílek
24. 9. 2007 Živá planeta aneb sto omylů Václava Klause Pavel  Nováček
18. 9. 2007 Klaus: Dočkáme se umlčování oponentů na vážná společenská témata? Václav  Klaus
17. 9. 2007 Klaus k Masarykovi: "Měl blízko k humanistickému socialismu a chápal význam sociálních otázek" Václav  Klaus
14. 9. 2007 Je hluboký omyl dávat rovnítko mezi životním stylem a hodnotou svobody   
14. 9. 2007 Klaus Bursíkovi: Jednáte bez mandátu vlády - s fatálním dopadem na ekonomiku Václav  Klaus
14. 9. 2007 Klaus vs. Bursík Boris  Cvek
10. 9. 2007 Nashledanou, pane Klausi Bohumil  Kartous

Írán RSS 2.0      Historie >
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
4. 2. 2008 Írán provedl test odpalovací rampy a otevřel vesmírné kontrolní středisko Štěpán  Kotrba
21. 1. 2008 Iránská hrozba Karla Schwarzenberga Přemysl  Janýr
24. 12. 2007 Dokument amerických zpravodajských služeb o Íránu - Dobrá zpráva. Až příliš. Karel  Dolejší
8. 12. 2007 Amerika tvrdě promarnila ve věci Íránu svou šanci   
5. 11. 2007 USA: 52 procent "pravděpodobných voličů" "podporuje americký vojenský útok proti Íránu"   
27. 10. 2007 Musíme bombardovat Írán   
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
17. 10. 2007 Íránská opozice nechce finanční pomoc z USA Lukáš  Lhoťan
12. 10. 2007 Hraje si s bombou -- aneb naivním konstruktivismem vpřed! Kateřina  Amiourová

Šanghajská organizace spolupráce RSS 2.0      Historie >
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
23. 1. 2008 Jestli se Rusko otočí východním směrem, bude to naše prohra, ne prohra Moskvy Oskar  Krejčí
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
6. 10. 2007 V Dušanbe skončil summit SNS, zahájen byl summit Euroasijského ekonomického společenství   
1. 10. 2007 Tadžikistan: Snaha o posilnenie pozície Peter  Stupavský
15. 9. 2007 Stredoázijské energetické lišiactvo Peter  Stupavský
31. 8. 2007 Výsledky Šanghajské organizace spolupráce: rozdělování Turkmenbašiho zásob plynu pokračuje   
20. 8. 2007 Boj proti tzv. "třem zlům" - extremismu, separatismu a terorismu konečně v popředí zájmu Miroslav  Polreich
16. 8. 2007 NATO východu zahajuje diplomatickou ofenzívu Štěpán  Kotrba

iDnes publikuje rozhovory s majiteli bordelu RSS 2.0      Historie >
31. 8. 2007 Další výrazné posílení důvěryhodnosti portálu iDnes...   
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka   
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"   
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou   
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji   
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?   
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?   

Antarktida RSS 2.0      Historie >
23. 9. 2006 Globální oteplování -- pravdy a mýty Ladislav  Metelka
25. 11. 2005 Koncentrace CO2 je "nejvyšší za 650 000 let"   
8. 2. 2005 Budou ohroženy vodní zdroje, výroba potravin i světové hospodářství Bushka  Bryndová
17. 1. 2005 Globální stmívání   
21. 3. 2002 Trvalé podnebné změny už nastaly, avšak co je způsobilo?   
20. 3. 2002 V Antarktidě se rozpadl obří ledovec   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
16. 3. 2008 Proč není k dispozici pořádné zpravodajství? Monika  Binke
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
29. 2. 2008 Kubiceho zpráva: Stížnost proti odfláklému stanovisku Rady Českého rozhlasu Štěpán  Kotrba
28. 2. 2008 Sněmovně přibude návrh na odvolání Ladislava Jíši z Rady Českého rozhlasu Štěpán  Kotrba
22. 2. 2008 Vzkaz TV Prima: Než takovéto zprávy, to raději žádné   
21. 2. 2008 Barbora Tachecí je pryč. A co Rada? Irena  Ryšánková
21. 2. 2008 Češi jsou přesyceni reklamou v elektronických médiích   
21. 2. 2008 Rozhlas by měl otevřít diskusi o tom, jak by měl Radiožurnál vypadat Boris  Cvek
15. 2. 2008 Jiřina Jirásková pokřtí Lucii Bílou v roli malé černé gorily   
13. 2. 2008 Stálá komise pro sdělovací prostředky bude rozhodovat o odvolání Marie Ptáčkové Štěpán  Kotrba

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
17. 3. 2008 Langerovo posílení rozvědky a snížení bezpečnosti Česka umístěním radaru Zdeněk  Maršíček
16. 3. 2008 Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců Štěpán  Kotrba
14. 3. 2008 RADAR: Budeme mít v Libavé i americké rakety?   
7. 3. 2008 Julínek lže ve zprávě ke zdravotní neškodnosti radaru!   
7. 3. 2008 Radar: Odstupující píárista Klvaňa si stěžoval na Britské listy v ČT24 Štěpán  Kotrba
5. 3. 2008 Radar v Brdech: Kterak Bush a Topolánek uplatňují Lisabonskou smlouvu Karel  Košťál
23. 2. 2008 Radar nebude pod velením a řízením NATO, říká generál Obering Daniel  Solis
5. 2. 2008 Dopouštějí se členové vlády a další osoby závažné trestné činnosti? Václav  Drbohlav
4. 2. 2008 Radar s digitálním tvarováním vysílaného svazku: klíč k ruským obavám   
4. 2. 2008 Írán provedl test odpalovací rampy a otevřel vesmírné kontrolní středisko Štěpán  Kotrba

Hacking, hackeři a bezpečnost sítí RSS 2.0      Historie >
10. 9. 2007 Co nejspíše rozluštila slovenská tajná služba Vlastimil  Klíma
28. 6. 2007 nbusr123: Policie zabavila servery kvůli rok starému hacku Štěpán  Kotrba
26. 7. 2006 Vy jste hackeři - vy to můžete udělat, učinit svět lepším místem Štěpán  Kotrba
26. 7. 2004 Je nejsvobodnějším médiem Internet? Pro koho? Štěpán  Kotrba
14. 7. 2003 Co říká zpráva Ministerstva vnitra o extremismu a co už neříkají média Štěpán  Kotrba
10. 7. 2003 x-ker : My sme buducnost   
9. 7. 2003 Četka, které by bylo potřeba hacknout zpravodaje v New Yorku... Štěpán  Kotrba
9. 7. 2003 Václav Jirovský pro HN: Až opravdu přijde vlk   
7. 7. 2003 1986 - Hackerův manifest   
7. 7. 2003 Bruce Sterling: The Hacker Crackdown   

Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba

Karl Marx RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2007 Marx nebyl prorok, ale ... Milan  Neubert
28. 3. 2007 Marx nebyl prorok ani historicista Petr  Kužel
26. 3. 2007 Marx prorok rozhodně nebyl Milan  Valach
21. 3. 2007 Dvojí tvář prorokova -- filosof Marx si vulgarizaci nezaslouží Luděk  Toman
19. 3. 2007 Marx a zákony Milan  Valach
16. 3. 2007 Prorok Karel Marx Luděk  Toman
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
5. 3. 2007 Marxisté všech zemí, nemýlíte se? Uwe  Ladwig
2. 3. 2007 Nekonečná bída antikapitalismu Luboš  Zálom
2. 3. 2007 Argumenty Josefa Víta jsou omezené Jiří  Holý

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
18. 3. 2008 Těžba ropy v Rusku - méně je více   
10. 3. 2008 Válka s mloky Lovelocky Karel  Dolejší
4. 3. 2008 Jak je to s rezervními fondy Ruska   
3. 3. 2008 Rusko a Srbsko podepsaly dohodu o jižní větvi plynovodu   
6. 2. 2008 Je nesmysl vést o docházející energetické zdroje války Mojmír  Babáček
31. 1. 2008 Firma Shell zaznamenala "obscénní" zisky   
29. 1. 2008 Další kroky Gazpromu na Balkáně   
28. 1. 2008 Nová ruská energetická stratégia Vladimir Petrovič Radjuhin
25. 1. 2008 Nabucco je mrtvé, Rusko posiluje pozici dominantního dodavatele plynu a ropy pro Evropu Jiří G. Müller
22. 1. 2008 Ceny energie rostou. Bude hůř? Petr  Frish

Čína RSS 2.0      Historie >
21. 2. 2008 Čína obvinila Spojené státy, že používají dvojí metr   
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
14. 1. 2008 ČRo a Čína: Radní jako diplomatičtí diletanti Štěpán  Kotrba
14. 1. 2008 Číňané mají financovat Citibank, aneb Další ukázka nezadržitelných změn ve světovém hospodářství Uwe  Ladwig
8. 1. 2008 Nezadržitelná změna ve světovém hospodářství, neboli O rostoucí kupní síle čínských firem Uwe  Ladwig
5. 1. 2008 Čínsko - indická výzva Západu   
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich
5. 11. 2007 Paroubek odlétl, aby se nechal přesvědčovat Američany Štěpán  Kotrba
16. 10. 2007 Nynější sjezd Čínské komunistické strany ovlivní celý svět   
16. 10. 2007 Hu oznámil mírné reformy   

Afrika - bohem i lidmi zapomenutý světadíl RSS 2.0      Historie >
12. 3. 2008 Somálsko: zhoršení humanitární situace   
12. 3. 2008 Independent: Ohlušující mlčení   
24. 1. 2008 Immanuel Wallerstein: Keňa: stabilní demokracie nebo rozpad? Immanuel  Wallerstein
8. 8. 2007 Za oponou neoliberálního humanitarismu: od Iráku k Darfúru Mesfin  Gedlu
6. 8. 2007 Africký kontinent součástí "války proti terorismu" Daniel  Veselý
26. 6. 2007 Afrika odmítá americké plány na výstavbu velké vojenské základny   
23. 6. 2007 Zpráva OSN varuje před válkami, vyvolanými globálním oteplováním   
1. 5. 2007 Immanuel Wallerstein: Afrika roku 2057 Immanuel  Wallerstein
29. 3. 2007 Očekával jsem, že mě zabijí   
27. 3. 2007 Zimbabwe: vítejte zpět špatné vzpomínky! Mesfin  Gedlu

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
11. 10. 2007 Čína stále drakoničtěji cenzuruje internet   
8. 10. 2007 Zakažte reklamu a zhroutí se společnost Bohumil  Kartous
8. 10. 2007 "Svět bez loga" by byl světem spravedlivějším, ale nebude Štěpán  Kotrba
4. 10. 2007 Bude Česká republika protiprávně utajovat jinde přístupné informace? Helena  Svatošová
26. 7. 2007 Trestní oznámení pro pomluvu   
20. 6. 2007 Diplomatická kontroverze kolem spisovatele Rushdieho se zostřuje   
16. 3. 2007 Jak se v Právu cenzuruje Mitrofanov Štěpán  Kotrba
6. 3. 2007 Svoboda slova v ČR neexistuje Tomáš  Stýblo
16. 1. 2007 Německo chce zakázat nacistické symboly v celé EU   
22. 12. 2006 Jak úspěšně ovlivňovat a nenechat se zmanipulovat Jozef Bohumil Ftorek

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
13. 3. 2008 Operace Iraqi Freedom: Vojenské vítězství, politická prohra Karel  Dolejší
10. 3. 2008 Česká vláda jedná s iráckými teroristy Lukáš  Lhoťan
29. 2. 2008 "Tak trochu jiná" euroatlantická diplomacie v Sýrii: Brzeziński a Paroubek Štěpán  Kotrba
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
5. 2. 2008 Britský princ Andrew kritizoval USA za iráckou válku   
5. 2. 2008 Americké firmy korumpují irácké poslance Anna  Voňavková
2. 2. 2008 Student odsouzen k smrti, že si stáhl z internetu chartu práv žen   
29. 1. 2008 Návrat do Falludže   
21. 1. 2008 Iránská hrozba Karla Schwarzenberga Přemysl  Janýr
16. 1. 2008 Americká a britská rozvědka se zřejmě svářejí o to, jaký přístup používat v Afghánistánu   

Český film RSS 2.0      Historie >
18. 3. 2008 O rodičích a dětech: Dobrý film, ale zase o tomtéž Jan  Čulík
26. 2. 2008 Mučení jako důkaz, aneb Jiří Křižan byl věštec Boris  Cvek, Jan Čulík
23. 2. 2008 How to resist death Jan  Čulík
22. 2. 2008 Czech Cinematography 1989 - 2007   
11. 2. 2008 Britské listy ukazují, že tudy cesta nevede   
19. 1. 2008 Čtěte "disidentskou" knihu Jana Čulíka o současném českém filmu Jan  Čulík
30. 11. 2007 Jací jsme   
2. 11. 2007 Po Gymplu Tomáš  Koloc
1. 10. 2007 Kinoteátr Pavel  Kopecký

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
17. 3. 2008 Langerovo posílení rozvědky a snížení bezpečnosti Česka umístěním radaru Zdeněk  Maršíček
16. 3. 2008 Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců Štěpán  Kotrba
14. 3. 2008 RADAR: Budeme mít v Libavé i americké rakety?   
12. 3. 2008 Radar nezachytí rakety včas   
7. 3. 2008 Julínek lže ve zprávě ke zdravotní neškodnosti radaru!   
7. 3. 2008 Američané na své základně v ČR nebudou podléhat českým soudům   
7. 3. 2008 Radar: Odstupující píárista Klvaňa si stěžoval na Britské listy v ČT24 Štěpán  Kotrba
5. 3. 2008 Radar v Brdech: Kterak Bush a Topolánek uplatňují Lisabonskou smlouvu Karel  Košťál
27. 2. 2008 Kdy přestanou lhát? Boris  Valníček
26. 2. 2008 Aktivisté proti americkému radaru v ČR přivítají českého premiéra před Bílým domem   

Transplantace a etika RSS 2.0      Historie >
7. 9. 2004 Nevěřím ani jedněm, ani druhým Ivan  Válek
6. 9. 2004 Nechraňme mrtvé na úkor živých   
4. 9. 2004 Eutanázie a transplantace Ivan  Válek
3. 9. 2004 Děs nad lékaři a transplantacemi Ivan  Válek
3. 9. 2004 Tomáš Fuk pochopil opravdu málo Ivan  David
3. 9. 2004 Transplantace Petr  Wagner
2. 9. 2004 Jak je to přesně s transplantačním zákonem?   
2. 9. 2004 Proč ubylo transplantací Ivan  David
2. 9. 2004 "Tomáš Fuk nic nepochopil?"   
1. 9. 2004 Shnijte v hrobě kompletní! Ivan  David