17. 4. 2008
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
17. 4. 2008

Bývalý vysoký činitel americké vlády uvedl při slyšení v americkém Kongresu ve Washingtonu, že na protiraketovou obranu byly vyplýtvány miliardy dolarů, informují internetové stránky BBC.

Sloupek
Vladimir Vysockij

Znám dobře, znám dobře ty sváteční chvíle,
kdy večer se blíží a já schůzku mám.
Teď vlak ale vypravím za jiným cílem,
i výhybky na trati přehodím sám.

A třebaže posílám riskantní tratí
svůj vlak, aby v poušti si nalezl cíl,
nebude prázdný, až zpátky se vrátí,
když má vlastní oáza dá mu dost sil.

Ač znovu mi ve světě další vlak mizí,
už nelomím rukama, nenaříkám.
Můj vlak není pro ty, co jsou mi vždy cizí,
a komu chci, tomu sám jízdenku dám.

Zdroj: ZDE, přeložila J. Moravcová. Mezi svých Deset básní vybral Tomáš Martinec.

17. 4. 2008

POLÁCI RAKETOVOU ZÁKLADNU NECHTĚJÍ:

Varšava - Polsko-americká jednání o umístění části protiraketového štítu v Polsku se přibrzďují a Washington zjišťuje, zda by Česko kromě radaru nepřijalo také základnu s antiraketami, kterou doposud plánovaly Spojené státy umístit v Polsku. Tvrdí to dnes polský deník Gazeta Wyborcza.

ČTK: USA prý zjišťují, zda by ČR přijala kromě radaru i antirakety ZDE

TASR Zuzana Kohútková, SME: Gazeta Wyborcza: Nejasné finále protiratekového dáždnika v Poľsku ZDE

Gazeta Wyborcza : Niejasny finał tarczy w Polsce ZDE

17. 4. 2008
Západ v nejmenším nepochopil současnou ČLR a její olympiádu jako zrcadlo sebe sama, a já si čím dál častěji připomínám ohraná sice, leč přiléhavá Havlova slova o tom, že komunismus je jen vypouklým zrcadlem vnitřního směřování moderní západní civilizace.

Čínská novinářská činnost posledních dnů, zaměřená na protesty proti letní olympiádě v ČLR, které provázejí velikášsky pojatou cestu pochodně z Athén do Pekingu, na stránkách agentury Nová Čína (XīnHuá) zdá se právě vrcholí. Jak se dalo očekávat, padají ostrá slova a strhla se bouřlivá kampaň proti západním "předsudkům", "iracionálnímu chování" či "lživým sdělovacím prostředkům" -- přestože čínské noviny důsledně popisovaly výpady protibetských demonstrantů jako akce "krajně malého počtu destruktivních živlů (jí shăoshù pòhuài fēnzi)" a snažily se jinak upozornit na to, že drtivá většina obyvatelstva nadšeně vítá průvod s pochodní. Až poté, co demonstrace přerostly do té míry, že je nebylo možno dále bagatelizovat a přímočaře přibarvovat obraz veřejného mínění na Západě, přihnala se smršť uražené národní hrdosti.

17. 4. 2008

ADVERTISEMENT

The University of Glasgow is advertising a new permanent position of Lecturer in Czech Studies. The successful candidate will have native or near-native knowledge of Czech, will be fluent in English, will have a postgraduate qualification, will be a charismatic teacher, and as a research scholar, he/she will have proven ability to attract outside research funding.

The salary will be on the Research and Teaching grade, level 7, £30,013 - £33,780 per annum.

Further particulars HERE

17. 4. 2008

DOKUMENT

odpověď Rady Českého rozhlasu na opakovanou stížnost Štěpána Kotrby proti porušení Kodexu ČRo, zákona 484/1991 Sb., a zákona 231/2001 Sb. pracovníky ČRo 1 -- Radiožurnálu zveřejněním Kubiceho zprávy, vysíláním nepravdivých informací, manipulací s důkazy z vyšetřování závažného trestného činu a zatajováním důkazů a informací před orgány činnými v trestním řízení a Stížnost Parlamentu České republiky na porušení zákona 484/1991 Sb. Radou Českého rozhlasu nereagováním na podstatné aspekty stížnosti, evidované pod č. j. 98/07, nevyrovnáním se s požadavkem na zjištění pravdivých údajů a následnou lživou odpovědí stěžovateli

Rada ČRo konstatuje, že se uvedeným materiálem komplexně zabývala, vyžádala si právní stanovisko AK Hrudka, Řípa a partneři a vyjádření generálního ředitele ČRo ing. Václava Kasíka. Na základě toho konstatuje:

17. 4. 2008

Miliony lidí čelí pravděpodobnosti, že přijdou o přístřeší, protože nejsou schopni splácet hypotéku, banky dělají bankrot, desetitisíce lidí přicházejí o zaměstnání, Amerika je na pokraji recese - a právě skončil další finančně vynikající rok pro manažery hedgových fondů.

Nejvýznamnější z nich nahromadili za minulý rok více osobního bohatství než zřejmě kdokoliv kdykoliv předtím v historii. Nejvíce vydělal John Paulson, který si v roce 2007 "přinesl domů" pouhé 3,7 miliardy dolarů.

17. 4. 2008

JSEM PRO RADAR:

Já si nejsem jistý, jestli je opravdu většina voličů Strany zelených tak jednoznačně proti radaru, jak píše Václav Hála. Já jsem třeba Zelené volil v posledních parlamentních volbách a jsem pro radar stejně jako pan Štětina. Martin Bursík pro mne znamená volitelnost Zelených, nikdy bych nedokázal volit stranu, kterou představuje Republiková rada (a tato strana by se asi vrátila k volebním výsledkům z dob Jakuba Patočky).

17. 4. 2008

V médiích se v těchto dnech opět nadšeně referuje o dálkové cyklotrase Praha- Paříž. Různí redaktoři se dávají unášet touto zprávou, která však pro praktikující cyklisty, nikoli sváteční jezdce, následující jeden z módních trendů, neznamená prakticky nic. Nejlépe by o tom mohli vědět Pražáci a bylo by dobré, kdyby se k tomu vyjádřili -- co jim tato slavná evropská cyklotrasa vlastně přinese.

17. 4. 2008

Navíc možná žádá po státu peníze neoprávněně

V roce 2003 Parlament na návrh premiéra Vladimíra Špidly odvolal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání v čele s předsedou Martinem Muchkou a jmenoval jinou. Údajně kvůli odpovědnosti za "zpackaný" spor s Ronaldem Lauderem - že podle mezinárodních arbitrů neochránili investici tehdejšího vlastníka Novy. Někteří členové odvolané rady se soudili o neplatnost tohoto rozhodnutí. A vyhráli svůj spor se státem. De iure zůstali členy Rady až dodnes. Mělo by to znamenat, že by šestice radních měla dostat zpětně plat za výkon svého členství v radě i po dubnu 2003 od Úřadu RRTV. Místopředseda Petr Štěpánek, jeden ze šestice odvolaných radních, napsal 15. 4. 2008 v deníku Česká média: "já a moji kolegové jsme neodvolaní členové RRTV. Přesně kvůli tomu jsme se pět let soudili. " Pokud platí Štěpánkem takto interpretovaný výrok soudu, je dnes Petr Štěpánek v několikerém konfliktu zájmů, protože jako člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je zároveň členem Rady Českého telekomunikačního úřadu... A navíc, jako "neodvolaný" člen RRTV má poradenskou firmu IČO 866 97 161 na poskytování poradenství a konzultace v oboru médií a public relations... Tak to alespoň dnes inzeruje na svém webu. A to zákon členům Rady RTV zakazuje. Štěpánek navíc nejspíš už není ani člen Rady ČTÚ.

17. 4. 2008

Na enormní snaze bezpečnostních složek vyšetřit únik videozáznamu schůzky lobbisty Miroslava Šloufa a prezidentova kancléře Jiřího Weigla a vysvětlit roli, kterou v úniku videozáznamu údajně sehráli šéf civilní rozvědky Karel Randák a Petr Dimun, se ukazuje, jak by dopadla snaha premiéra Topolánka ovládnout tajné služby - viz předložený legislativní záměr zákona o zpravodajských službách ČR.

17. 4. 2008

POZVÁNKA

Na veřejných diskusích zpravidla nehrozí, že by se nenašla volná židle. Teď ale máte všechny důvody to změnit a zaplnit Krtkovu kolonu tak, jako by přijela dobře potetovaná americká kapela. V pondělí 21. dubna od 19:30 zde bude mluvit rumunská aktivistka, která se podílela na organizaci protestů proti summitu NATO v Bukurešti. Jak víte, vláda pro demonstrace neprojevila pochopení a podrobila je tuhé represi. Diskusi pořádá A-kontra. Infocafé Krtkova Kolona, Sochařská 6, Praha 7 - Bubeneč.

17. 4. 2008

Ruská země je bez konce. A její bezkonečnost je i její odvěkou slabinou, protože Rusko nemá přirozených hranic, v kterých by se mohlo držet. Odvěkou ruskou strategií jak se vypořádat s hrozbami, které vždy ležely za perimetrem jeho aktuální moci, byla opakovaná expanze do nekonečných plání kontinentu. Expanze, která sice hrozby pohltila, ale nikdy nevyřešila. Pouze vždy z vnějšího problému učinila problém vnitřní. Problém možná méně zjevný, o to však více zhoubný. Protože poté, co Rusko každou svou expanzi zkonzumovalo, samo se vnitřně oslabilo, zatímco na jeho posunutých hranicích se objevil nějaký jiný další svět, plný nových hrozeb. A na ně Rusko, věrno své tradici, neumělo odpovědět jinak, než opět expanzí - ruku v ruce s hlubší slabostí. Známé klišé, že Rusko není nikdy tak silné, jak se zdá a slabé jak se jeví, je právě reflexí této skutečnosti.

17. 4. 2008

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Švejnar se rozhodl nekandidovat do Senátu. Místo toho se chce věnovat v Česku vybudování think-tanku po západním vzoru... Sdělil to v rozhovoru pro čtvrteční Lidové noviny. "Nakonec jsem se rozhodl, že mohu pomoci zemi víc tím, když bych zkusil něco nového, co by mohlo být velmi úspěšné, čemu se v anglosaském americkém světě říká think-tank, neboli nezisková nadstranická instituce. " "(Think-tank) působí tak, že sbírá a analyzuje nejlepší informace, a představuje je jak politikům, tak veřejnosti a inspiruje debaty," vysvětlil Švejnar. Problémů tyto dvě věty nabízejí hned několik.

17. 4. 2008

Pondělí 14. dubna byl historickým dnem pro francouzský tisk: deník Le Monde se neobjevil na stáncích. Tento list založil r. 1944 Hubert Beuvre-Méry a stal se jedním z nejrespektovanějších deníků na světě. Novináři z Le Monde se rozhodli uspořádat stávku na protest proti plánu propustit 130 zaměstnanců, 90 z nich ze zpravodajství, což prezentovalo vedení firmy jako jediná možnost, jak se vyhnout bankrotu, poté, co list zaznamenal dluh 150 milionů euro.

17. 4. 2008

Prosba Čecha, adresovaná na Slovensko

Vážený pane premiére, vážená vládo Slovenské republiky, Jsme svědky obrovské manipulace a demagogie nejen od našich politiků, ale co je možná ještě horší, téměř unisono také od českých médií (v rukou zahraničních korporací). Mezi všemi možná dokonce vyniká Česká televize, která by měla být ze zákona a ze zásady veřejnoprávnosti nadřazená politickým tlakům. Bohužel, z nepochopitelných důvodů je tomu, zejména v oblasti zpravodajství a publicistiky, přesně naopak.

17. 4. 2008

Vážený pán Jiří Mašek,

Priznám sa , že podrobne a niekoľkokrát som si prečítala Vašu Prosbu Čecha, adresovanú na Slovensko.

Čítala som ju tak podrobne preto, lebo môj zámer bol polemizovať aspoň trošku s Vašimi "výkrikmi" o pomoc vláde susednej zeme v ktorej Vy vidíte "spásu".

17. 4. 2008

POZNÁMKA NA OKRAJ:

Ve včerejší přednášce profesora Michaela Grevena na hamburské univerzitě s názvem "Politika a to politické" (Politik und das Politische) jsem přišel na to, že bych měl ještě něco dodat k své poznámce o pravdě (viz: "Čí pravda vítězí?, neboli Přehnanost jako ukázka hlouposti"). Jde podle mě o nebezpečí, který je spojeno s pokusem, posuzovat věco podle hodnot, které jsou jednajícím osobám neznámé.

17. 4. 2008

Nechce se tomu věřit, ale je to tak. Silvio Berlusconi, kontroverzní politik, který nejde pro výrazy daleko, se stane už potřetí italským premiérem. Oznámil, že do týdne sestaví vládu. K vítězství jeho Lidu svobody (PDL) mu pomohla nepopulární politika premiéra Romana Prodiho, ale celkově antipolitická nálada proti celé politické třídě, kterou v poslední době posiloval například známý komik Beppe Grillo svým konfrontačním V-Day. Podobné nálady vrátily do hry také separatistickou Ligu severu.

Návrat Berlusconiho část I.

17. 4. 2008

V pondělí 14. dubna nová složila španělská vláda slib králi Juan Carlosovi. Vláda premiéra José Luis Rodríguez Zapatera přinášení několik zásadních novinek: poprvé v historii země do vlády zasedne více žen než mužů a poprvé na post ministra obrany byla jmenována žena, Carme Chacón z Katalánska. Španělsko se tak v počtu žen ve vládě zařadilo za Finsko.

17. 4. 2008

Více než 30 organizací v Rusku nyní čelí obvinění z napomáhání terorismu. Do tohoto seznamu se dostal také Institut liberálního judaismu. Zprávu přinesla izraelská agentura Mignews s odvoláním na list Maariv. Stalo se tak po prohlášení šéfa Federální bezpečnostní služby Ruska Nikolaje Patruševa. Ten obvinil zahraniční neziskové organizace z podpory teroru a vměšování do vnitřních záležitostí Ruska.

Podle prohlášení jednoho z vedoucích činitelů Světové organizace liberálního judaismu, formuje se v Rusku nebezpečná situace. Institut liberálního judaismu je už pět let registrován ruským ministerstvem spravedlnosti jako akademické školské zařízení. A z ničeho nic, jako blesk z čistého nebe, zaznělo obvinění v napomáhání teroru.

16. 4. 2008

Americký parlamentní podvýbor pro bezpečnost státu a zahraniční záležitosti uspořádá ve středu 16. dubna dlouho odkládané slyšení o vyhlídkách na národní raketovou obranu. Nejzákladnější otázkou, jíž je nutno se zabývat, je to, že systém národní protiraketové obrany nedokáže rozeznat rozdíl mezi skutečnou válečnou hlavicí a falešnou hlavicí. Druhou otázkou, která musí být zkoumána, je, zda informace a vědecká zjištění o nefunkčnosti raketové obrany jsou před Kongresem a před veřejností záměrně skrývány, napsal v americkém deníku Boston Globe Theodor A. Postol, profesor vědy, technologie a národní bezpečnostní politiky na MIT.

16. 4. 2008

DOPIS ŠTĚTINOVI:

16. 4. 2008

Současné debaty okolo letošní olympiády v Číně, jejího možného bojkotu kvůli stavu lidských práv v zemi, situaci v Tibetu atd. ukazují na mnohem obecnější problém dnešního světa, a sice neschopnost dohodnout se na plnění obecně přijatých kritérií pro posuzování demokracie a lidských práv.

16. 4. 2008

Bolševické způsoby České televize:

Bolševickému způsobu rozhodování současné vládní koalice, která prosazuje vybudování cizí vojenské základny na území ČR proti vůli většiny obyvatel (aniž k tomu dostala ve volbách mandát), dlouhodobě vytváří mediální zázemí Česká televize. Tato normalizační instituce, jež by teoreticky měla pracovat jako médium veřejné služby, systematicky zamlčuje nebo marginalizuje nesouhlas obyvatel České republiky se záměrem potenciálně nebezpečné supervelmoci a ignoruje stále častější a závažnější námitky odborníků nikoliv samozvaných.

A tak se není čemu divit, když v době, kdy se očekává podpis a následná ratifikace smluv omezujících suverenitu ČR -- budou-li američtí vojáci na základně v Brdech vyňati z české jurisdikce, pak o omezení suverenity ČR nepochybně půjde -- Česká televize ruší nepohodlnou debatu a český občan se o dění ve své vlasti doví více např. z polského vysílání nebo ze včerejšího pořadu Čierny Peter slovenské televize TA3 (začátek v čase 09:42).

16. 4. 2008

Oni se bojí. Čeho?

Česká televize se zjevně dívá na dokumentární film o Kosovu (Uloupené Kosovo, BL 16. dubna 2008) jako na nechtěného parchanta.. Pohled, obsahující zřejmě objektivní filmový materiál, se samozřejmě nehodí do dramaturgie, která se opírá o přitakávající řemeslnou machu produkující nekonečně popisné seriály, pitomé soutěže, tlachání, či o projekce amerických filmů.

17. 4. 2008

POZVÁNKA NA DNEŠNÍ ODPOLEDNE

Masarykova dělnická akademie Vás zve na diskusi, na které vystoupí Lubomír Zaorálek, místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda Masarykovy dělnické akademie a Jan Májíček, tiskový mluvčí iniciativy Ne základnám. Moderuje Miloš Bárta, předseda Masarykovy dělnické akademie -- odbočky Praha

Diskuse se koná DNES, ve čtvrtek 17. dubna 2008 v 17,00 hodin ve Steinerově sále Lidového domu (vchod ze dvora bezprostředně za průchodem)

16. 4. 2008

Občanské sdružení DIALOG VĚDY S UMĚNÍM Vás zve na Veřejnou debatu do Domu umění -- Galerie současného umění /1. patro/ nám. Přemysla Otakara II, 38, České Budějovice dne 21. dubna 2008 od 18:00 hod. Hostem Michala Gibody je Jan Hřebejk.

16. 4. 2008
Martin Martínek

Policie je tu od toho, aby zajišťovala vnitřní pořádek a bezpečnost. V rámci toho smí používat i tzv. donucovací prostředky, jimiž mohou policisté chránit bezpečnost své osoby, jiné osoby nebo majetku anebo chránit veřejný pořádek. Je jistě přirozené, že se i v této oblasti projevuje rozvoj poznání, vědy a techniky. Je to snadno prokazatelné na výčtu těch donucovacích prostředků, které podle příslušných zákonů směla, smí a zřejmě bude moci policie v naší zemi používat. Jen posuďte sami, které donucovací prostředky příslušné zákony uvádí:

16. 4. 2008

Nabídka deštníku protiraketové obrany pro Evropu je holá fikce a reklamní trik. Jedná se totiž opravdu o poptávku. Poptávalo se a poptávalo, a jedině čeští politici a jejich poradci se osvědčili jako dostatečně tvární k tomu, aby pochopili svou jedinečnou šanci, zavděčit se Velkému Bratru za oceánem. Zapomnělo se ale na to, že mimo lobbistů, věrných svým provizím, zde žijí také nějací občané. A ti se postavili oproti všem očekáváním a slibům dobře napojených politiků, na zadní. Co teď?

Euroratlantický trend můžeme sledovat na nenápadných pohybech a aktivacích připravených pěšáků jakési imperiální páté kolony : například Jařab se stává členem Rady ČT, Švejnar a Stránský kandidují do senátu, Bursík lobbuje za radar na sjezdu evropských Zelených v Lublani. Leč s pramalým úspěchem. Přes zoufalou zastírací propagaci v českých médiích.

14. 4. 2008

Pokud absolutistický monarcha v sedmnáctém století říká "stát jsem já", je to vcelku běžný a normální odraz politické reality. Pokud se takto vyjadřuje, slovy svého mluvčího, prezident demokratického státu v roce 2008, je to doklad politického pomatení a vlivu spodní dějinné kanalizace v politickém životě současnosti. Právě o tom svědčí rozhovor, v němž mluvčí Hradu zdůvodňuje, proč prezident nemá potřebu něco zdůvodňovat.

21. 3. 2008

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. V anketě letos na jaře odpovědělo během několika málo dnů více než 5000 čtenářů. Finančně však na provoz listu přispívá jen něco málo nad 100 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře. Nedokáže to česká komunita? Jsou finanční prostředky skutečně k dispozici jen pro cílenou politickou manipulaci, a chce-li list prosazovat svobodnou linii, padni komu padni, národ se pro její podporu nevzchopí?

V únoru 2008 přispělo celkem 161 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 59 236.86 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 29.2.2008 částku 288 237.81Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a 940.56 euro.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři ze zahraničí a nyní i z České republiky mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely.

Čína RSS 2.0      Historie >
17. 4. 2008 Absurdní drama čínské olympiády Lukáš  Zádrapa
14. 4. 2008 Čínská velvyslankyně varovala před ochlazením vztahů   
11. 4. 2008 Olympiáda v Číně Beno  Trávníček
10. 4. 2008 Zvěrstva v Číně a sinoromantismus   
10. 4. 2008 Spolupráce Evropy a Číny: desetiměsíční výukové programy pro manažery   
10. 4. 2008 V Číně jsem nebyl, ale je to tam hrozné Aleš  Uhlíř
10. 4. 2008 K Číně   
10. 4. 2008 Romantismus nenávisti a gradual transition Štěpán  Kotrba
10. 4. 2008 O zkušenostech z Číny   
10. 4. 2008 Debata o Číně je mimoběžná   

Smrt Bénazír Bhuttové RSS 2.0      Historie >
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
16. 1. 2008 Americká a britská rozvědka se zřejmě svářejí o to, jaký přístup používat v Afghánistánu   
9. 1. 2008 BBC a indicie naznačující budoucí realitu v Pákistánu a Afghánistánu Štěpán  Kotrba
8. 1. 2008 Bhuttová: Důkazy jsou pryč, za smrt si podle Mušarrafa mohla sama   
8. 1. 2008 Konspirace, nebo zvídavost? Jiří  Jírovec
8. 1. 2008 Neprofesionalita nebo Profesionálové? Jan  Zeman
8. 1. 2008 BBC je zaprodaná vládě Michal  Vimmer
8. 1. 2008 Atentát na Bhuttovou vyšetřuje pákistánský inspektor, který řešil vraždu reporéra Wall Street Journal   
8. 1. 2008 Editor pořadu Newsnight: BBC případ dvou "diplomatů" vyhoštěných z Afghánistánu vyšetřuje Jan  Čulík
7. 1. 2008 Complaint to the BBC - Stížnost na BBC   

Tibet RSS 2.0      Historie >
31. 3. 2008 "Olympiáda v Pekingu - Vypni televizi!"   
31. 3. 2008 Rezignuje dalajláma? Tibetská mládež ho možná donutí Štěpán  Kotrba
30. 3. 2008 Dezinformační válka: Podle obskurních zdrojů prý britská špionáž tvrdí, že nepokoje v Lhase vyvolali čínští policisté   
28. 3. 2008 Tibetští mniši narušili oficiální čínskou mediální PR akci   
26. 3. 2008 Tibet a nezávislost aktivistů?   
26. 3. 2008 Boj za svobodu není nelegitimní jen proto, že ho podporují Spojené státy Jan  Čulík
26. 3. 2008 Následkem čínské okupace zemřelo přes milion Tibeťanů   
25. 3. 2008 Sněmovna odmítla projednat rezoluci k Tibetu Andrea  Cerqueirová
25. 3. 2008 Čínská velvyslankyně: Kdyby čeští poslanci měli nezávislé informace, rozhodovali by se jinak   
25. 3. 2008 Tibet -- konečně vyvážený přístup Miroslav  Polreich

Zelení RSS 2.0      Historie >
8. 4. 2008 Že by už to neplatilo, poté, co byli zvoleni?   
31. 3. 2008 Rezignuje dalajláma? Tibetská mládež ho možná donutí Štěpán  Kotrba
11. 12. 2007 Jak se v Čechách dodržuje právo aneb odpověď americkému brouku Miroslav  Šefara
5. 12. 2007 Chtělo by to nějakou zelenou stranu Jakub  Patočka
30. 11. 2007 Zelení: Délka štěpeného atomu Pavel  Kopecký
29. 11. 2007 Co zbylo ze zelených? Martin a Džamila Jan  Keller
29. 11. 2007 Jak souvisí Rowlingová, Bursík a Greenpeace? Štěpán  Kotrba
25. 11. 2007 Chceme otevřenou diskusi o tom, za jakých podmínek setrvávat v této vládě!   
18. 10. 2007 Gore -- demokrat, který opravdu, ale opravdu není občanský Anna  Čurdová
12. 10. 2007 Proč by měl Václav Klaus Alu Gorovi pogratulovat Jiří  Paroubek

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
17. 4. 2008 BBC: Americká protiraketová obrana "nebude fungovat"   
16. 4. 2008 Theodore Postol: Znepokojující otázky o raketové obraně   
15. 4. 2008 Povídání o ničem Jan  Neoral
15. 4. 2008 ČT zrušila pořad o americkém radaru   
14. 4. 2008 Globálna neonormalizácia Eduard  Chmelár
9. 4. 2008 Můžeme si dělat, co chceme, ale politici to neposlouchají   
8. 4. 2008 Ruské antény u estonských hranic, aneb problém   
7. 4. 2008 Otazník nad základnou v Polsku -- Jince opět na řadě? Karel  Dolejší
7. 4. 2008 Citát dne (včerejšího) o sebevraždě vlády   
7. 4. 2008 Americká základna v Čechách : Merci, Monsieur Sarkozy Karel  Košťál

Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti RSS 2.0      Historie >
11. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
8. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
21. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
20. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
18. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
17. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
14. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
13. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
12. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr

Klaus versus Švejnar - prezidentské volby 2008 RSS 2.0      Historie >
14. 3. 2008 Hradní mozek v kalhot(k)ách Jana  Bobošíková
14. 3. 2008 Testiculos habet et bene pendentes - Má varlata, a ta mu správně visí! Štěpán  Kotrba
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
18. 2. 2008 Cesta do pravěku Bohumil  Kartous
17. 2. 2008 Volba Klause objektivem fotoaparátu - jak se kdo tvářil při druhé volbě Štěpán  Kotrba
16. 2. 2008 Pehe zveřejnil protestní nótu: vztahy Česka s USA se prý po zvolení Klause zhorší Štěpán  Kotrba
15. 2. 2008 Jana Bobošíková: Hlava státu zmůže mnohé, když se nebude bát hlasitě hájit hodnoty a principy civilizované společnosti, když bude připravena sloužit lidem a ne posluhovat mocnostem Jana  Bobošíková
15. 2. 2008 Embargo je formou lži Jiří  Maštálka
15. 2. 2008 Václav Klaus: Jsme už úplně jinde, jen na to, co bylo předtím, nějak příliš rychle zapomínáme Václav  Klaus
15. 2. 2008 Kdo se bojí Václava Klause ? Ivan  Veselý

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
11. 4. 2008 Zásadně nesouhlasíme s rozhodnutím vlády udělat z fakultních nemocnic "nevýdělečné" akciové společnosti   
11. 4. 2008 Ondřej Neff mluví už i do zdravotnictví Petr  Wagner
9. 4. 2008 Příklad práce České televize, jak se novinářství dělat nemá Petr  Wagner
9. 4. 2008 Budeme obětí obchodu s vlastním zdravím? František  Řezáč
7. 4. 2008 "Reforma" zdravotnictví Petr  Wagner
21. 3. 2008 Zdravotnictví a pojištění Vladimíra  Bošková
10. 3. 2008 Zřiďme státní zdravotní pojišťovnu   
28. 2. 2008 Plány ministerstva zdravotnictví ohrožují vzdělávání budoucích lékařů   
28. 2. 2008 Blokační minorita Petr  Wagner
21. 2. 2008 Americké zdravotnictví v zrcadle NEJMu Boris  Cvek

Aféra jménem Andula - kniha na pokračování RSS 2.0      Historie >
11. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XX. část) Josef  Brož
7. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XIX. část) Josef  Brož
4. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XVIII. část) Josef  Brož
28. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVII. část) Josef  Brož
23. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVI. část) Josef  Brož
20. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XV. část) Josef  Brož
15. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIV. část) Josef  Brož
13. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIII. část) Josef  Brož
8. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XII. část) Josef  Brož
6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož

Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě RSS 2.0      Historie >
30. 11. 2007 Putin podepsal zákon pozastavující účast Ruska ve smlouvě CFE   
15. 11. 2007 Červený kříž lituje nedostatečné aktivity zemí-účastníků Úmluvy o některých konvenčních zbraních   
8. 11. 2007 Rusko vypovědělo smlouvu o konvenčních silách   
6. 11. 2007 Generál Balujevskij: "Vyjasněme si nejprve pojmy"   
31. 10. 2007 Rusko--Západ: hledání východiska   
26. 10. 2007 Týden vztyčených prostředníků Karel  Dolejší
21. 9. 2007 Rusko vysílá vážné varování západní Evropě   
14. 9. 2007 Velká hra existence lidské společnosti je neměnná   
10. 8. 2007 Tvrdá pravda a evidentní skutečnosti Fidel Castro Ruz
3. 8. 2007 Západ se třese strachem nad příznaky nové studené války   

Kongres Evropské levice, Praha 2007 RSS 2.0      Historie >
25. 11. 2007 Evropskou levici povede Lothar Bisky. K příštím evropským volbám?   
25. 11. 2007 Zkreslená vize Vojtěcha Filipa Jan  Čulík
25. 11. 2007 Demagogický populismus Georgi  Margaritov
25. 11. 2007 Jak česká média ignorovala kongres evropské levice Štěpán  Kotrba
25. 11. 2007 Bertinotti: "Evropská levice nemůže vzniknout na platformě nějaké ideologie"   
24. 11. 2007 Oskar Lafontaine v Praze   
24. 11. 2007 Lafontaine: "Levice je věrohodná pouze tehdy, když je demokraticky obnovená"   
24. 11. 2007 Filip: "Jsme v situaci, kdy se odzbrojuje lid a ozbrojují se ti, kteří vládnou penězi" Vojtěch  Filip
24. 11. 2007 Práva žen jsou lidskými právy   
24. 11. 2007 Lothar Bisky: K evropské kultuře patří obsáhlá historie demokracie, osvícenství, veřejné debaty   

Klausovo tažení proti ekologům RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Gore -- demokrat, který opravdu, ale opravdu není občanský Anna  Čurdová
25. 9. 2007 Ekologické organizace k prezidentově projevu   
25. 9. 2007 Petržílek: ČSSD se distancuje od názorů prezidenta Klause Petr  Petržílek
24. 9. 2007 Živá planeta aneb sto omylů Václava Klause Pavel  Nováček
18. 9. 2007 Klaus: Dočkáme se umlčování oponentů na vážná společenská témata? Václav  Klaus
17. 9. 2007 Klaus k Masarykovi: "Měl blízko k humanistickému socialismu a chápal význam sociálních otázek" Václav  Klaus
14. 9. 2007 Je hluboký omyl dávat rovnítko mezi životním stylem a hodnotou svobody   
14. 9. 2007 Klaus Bursíkovi: Jednáte bez mandátu vlády - s fatálním dopadem na ekonomiku Václav  Klaus
14. 9. 2007 Klaus vs. Bursík Boris  Cvek
10. 9. 2007 Nashledanou, pane Klausi Bohumil  Kartous

Čunkova demise na pokračování RSS 2.0      Historie >
8. 11. 2007 Nechte orgány činné v trestním řízení pracovat Zuzka Bebarová Rujbrová
7. 11. 2007 Od Tuchačevského k Čunkovi Vladislav  Černík
7. 11. 2007 Déja–vu televizní krize Štěpán  Kotrba
5. 11. 2007 Kokardy, jásot, na praporu prapor - a inovace Miloš  Štěpánek
5. 11. 2007 Jenom Čunek...?!? Ladislav  Žák
3. 11. 2007 Poučení z Čunkova vývoje ve straně a společnosti Štěpán  Kotrba
2. 11. 2007 Čunek odstoupil pozdě Pavel  Kováčik
2. 11. 2007 V ČR fungují jen Parkinsonovy zákony   
2. 11. 2007 Proti politikovi se v ČR nikdy nepovede spravedlivý proces   
2. 11. 2007 Za určitých okolností je porušování zákonů nutné   

Šanghajská organizace spolupráce RSS 2.0      Historie >
7. 4. 2008 O čem se bavili Putin s Bushem? O radaru? Ne. O podmořském tunelu mezi USA a Ruskem Štěpán  Kotrba
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
23. 1. 2008 Jestli se Rusko otočí východním směrem, bude to naše prohra, ne prohra Moskvy Oskar  Krejčí
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
6. 10. 2007 V Dušanbe skončil summit SNS, zahájen byl summit Euroasijského ekonomického společenství   
1. 10. 2007 Tadžikistan: Snaha o posilnenie pozície Peter  Stupavský
15. 9. 2007 Stredoázijské energetické lišiactvo Peter  Stupavský
31. 8. 2007 Výsledky Šanghajské organizace spolupráce: rozdělování Turkmenbašiho zásob plynu pokračuje   
20. 8. 2007 Boj proti tzv. "třem zlům" - extremismu, separatismu a terorismu konečně v popředí zájmu Miroslav  Polreich

iDnes publikuje rozhovory s majiteli bordelu RSS 2.0      Historie >
31. 8. 2007 Další výrazné posílení důvěryhodnosti portálu iDnes...   
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka   
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"   
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou   
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji   
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?   
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
17. 4. 2008 Rada Českého rozhlasu: Kterak zveřejnění Kubiceho zprávy bylo vlastně činností, na kterou se zákon a Kodex nevztahuje   
17. 4. 2008 Štěpánek možná není členem Rady ČTÚ Štěpán  Kotrba
12. 4. 2008 K dementi pana Veselovského:   
9. 4. 2008 Kterak aktivista Sudetoněmeckého landsmanšaftu obelhal Český rozhlas Petr  Nachtmann
6. 4. 2008 Je Jařab Zelených? Jacques tvrdí, že ano. Jařab tvrdí, že ano. Štěpán  Kotrba
27. 3. 2008 Rádio bez reklamy? Jinde nemožné Lukáš  Rychetský, Jiří G. Růžička
16. 3. 2008 Proč není k dispozici pořádné zpravodajství? Monika  Binke
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
29. 2. 2008 Kubiceho zpráva: Stížnost proti odfláklému stanovisku Rady Českého rozhlasu Štěpán  Kotrba

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
9. 4. 2008 Zelení zřejmě rozhodnou osud radaru. Jak? Andrea  Cerqueirová
7. 4. 2008 Americký radar v balení pro české zelené Oskar  Krejčí
7. 4. 2008 Otazník nad základnou v Polsku -- Jince opět na řadě? Karel  Dolejší
3. 4. 2008 Balistická hloupost Jiřího Paroubka Štěpán  Kotrba
31. 3. 2008 Diskreditace hnutí Ne základnám pokračuje - jenže selektivně Štěpán  Kotrba
25. 3. 2008 Radar - Bursíkova zhouba Ivan  Větvička
23. 3. 2008 Česko-americké vztahy a výročí velikonočního "humanitárního" bombardování Jugoslávie Štěpán  Kotrba
21. 3. 2008 Protiraketová základna v Polsku: Co chtějí Poláci? Karel  Dolejší
21. 3. 2008 Mladá fronta Dnes si najala na diskreditaci hnutí Ne základnám specialisty z řad pravicových extremistů Štěpán  Kotrba
17. 3. 2008 Langerovo posílení rozvědky a snížení bezpečnosti Česka umístěním radaru Zdeněk  Maršíček

Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba

Ruská varování před studenou válkou a asymetrické odpovědi RSS 2.0      Historie >
18. 3. 2008 Těžba ropy v Rusku - méně je více   
3. 3. 2008 Rusko a Srbsko podepsaly dohodu o jižní větvi plynovodu   
25. 2. 2008 „Medvědi“ na obloze po šesti měsících Jaroslav  Kuba
28. 1. 2008 Nová ruská energetická stratégia Vladimir Petrovič Radjuhin
25. 1. 2008 Nabucco je mrtvé, Rusko posiluje pozici dominantního dodavatele plynu a ropy pro Evropu Jiří G. Müller
23. 1. 2008 Jestli se Rusko otočí východním směrem, bude to naše prohra, ne prohra Moskvy Oskar  Krejčí
5. 1. 2008 Čínsko - indická výzva Západu   
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich
26. 12. 2007 Rusko vypustilo naráz další tři navigační satelity   
21. 12. 2007 Jaké jsou možnosti ruské protiraketové obrany a rizika amerického štítu   

Karl Marx RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2007 Marx nebyl prorok, ale ... Milan  Neubert
28. 3. 2007 Marx nebyl prorok ani historicista Petr  Kužel
26. 3. 2007 Marx prorok rozhodně nebyl Milan  Valach
21. 3. 2007 Dvojí tvář prorokova -- filosof Marx si vulgarizaci nezaslouží Luděk  Toman
19. 3. 2007 Marx a zákony Milan  Valach
16. 3. 2007 Prorok Karel Marx Luděk  Toman
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
5. 3. 2007 Marxisté všech zemí, nemýlíte se? Uwe  Ladwig
2. 3. 2007 Nekonečná bída antikapitalismu Luboš  Zálom
2. 3. 2007 Argumenty Josefa Víta jsou omezené Jiří  Holý

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
16. 4. 2008 Jak rozdělit zásoby plynu v Turkemistánu?   
15. 4. 2008 Těžba ropy v Rusku klesá   
8. 4. 2008 Kosovo v geopolitických hrách o energie, aneb ropovod do Evropy, nebo do USA?   
7. 4. 2008 O čem se bavili Putin s Bushem? O radaru? Ne. O podmořském tunelu mezi USA a Ruskem Štěpán  Kotrba
31. 3. 2008 Írán vyměnil petrodolary za eura a přesvědčuje k tomu i OPEC   
18. 3. 2008 Těžba ropy v Rusku - méně je více   
10. 3. 2008 Válka s mloky Lovelocky Karel  Dolejší
4. 3. 2008 Jak je to s rezervními fondy Ruska   
3. 3. 2008 Rusko a Srbsko podepsaly dohodu o jižní větvi plynovodu   
6. 2. 2008 Je nesmysl vést o docházející energetické zdroje války Mojmír  Babáček

Afrika - bohem i lidmi zapomenutý světadíl RSS 2.0      Historie >
12. 3. 2008 Somálsko: zhoršení humanitární situace   
12. 3. 2008 Independent: Ohlušující mlčení   
24. 1. 2008 Immanuel Wallerstein: Keňa: stabilní demokracie nebo rozpad? Immanuel  Wallerstein
8. 8. 2007 Za oponou neoliberálního humanitarismu: od Iráku k Darfúru Mesfin  Gedlu
6. 8. 2007 Africký kontinent součástí "války proti terorismu" Daniel  Veselý
26. 6. 2007 Afrika odmítá americké plány na výstavbu velké vojenské základny   
23. 6. 2007 Zpráva OSN varuje před válkami, vyvolanými globálním oteplováním   
1. 5. 2007 Immanuel Wallerstein: Afrika roku 2057 Immanuel  Wallerstein
29. 3. 2007 Očekával jsem, že mě zabijí   
27. 3. 2007 Zimbabwe: vítejte zpět špatné vzpomínky! Mesfin  Gedlu

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
25. 3. 2008 Trhy s dětmi v osvobozeném Iráku Lukáš  Lhoťan
25. 3. 2008 Zájem o bezvýchodnou válku v Iráku klesá, The New York Times "zkoumají" proč Karel  Dolejší
23. 3. 2008 Česko-americké vztahy a výročí velikonočního "humanitárního" bombardování Jugoslávie Štěpán  Kotrba
21. 3. 2008 Irák dnes zažívá boom cestovního ruchu   
13. 3. 2008 Operace Iraqi Freedom: Vojenské vítězství, politická prohra Karel  Dolejší
10. 3. 2008 Česká vláda jedná s iráckými teroristy Lukáš  Lhoťan
29. 2. 2008 "Tak trochu jiná" euroatlantická diplomacie v Sýrii: Brzeziński a Paroubek Štěpán  Kotrba
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
5. 2. 2008 Britský princ Andrew kritizoval USA za iráckou válku   
5. 2. 2008 Americké firmy korumpují irácké poslance Anna  Voňavková

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
20. 3. 2008 Zákaz Komunistického svazu mládeže potvrzen Ondřej  Slačálek
11. 10. 2007 Čína stále drakoničtěji cenzuruje internet   
8. 10. 2007 Zakažte reklamu a zhroutí se společnost Bohumil  Kartous
8. 10. 2007 "Svět bez loga" by byl světem spravedlivějším, ale nebude Štěpán  Kotrba
4. 10. 2007 Bude Česká republika protiprávně utajovat jinde přístupné informace? Helena  Svatošová
26. 7. 2007 Trestní oznámení pro pomluvu   
20. 6. 2007 Diplomatická kontroverze kolem spisovatele Rushdieho se zostřuje   
16. 3. 2007 Jak se v Právu cenzuruje Mitrofanov Štěpán  Kotrba
6. 3. 2007 Svoboda slova v ČR neexistuje Tomáš  Stýblo
16. 1. 2007 Německo chce zakázat nacistické symboly v celé EU   

Školství RSS 2.0      Historie >
10. 4. 2008 Universitní studenti: Vysokoškolské studium je dnes ztráta času   
7. 3. 2008 Jesle jako vzdělávací zařízení, aneb už se nedá mluvit o krkavčích matkách Uwe  Ladwig
22. 1. 2008 Neúcta k vědění se nevyplácí Darina  Martykánová
4. 12. 2007 Sítě v síti, aneb jsou ve školství jen problémy s platy? Pavel  Táborský
21. 11. 2007 Sloučení škol nebude škodit   
15. 11. 2007 Manifest maturanta   
15. 11. 2007 Nemoc, způsobená Oxfordem? Ema  Čulík
15. 11. 2007 Britské vysoké školy, pro a proti Jan  Čulík
14. 11. 2007 Náš mlčící maturant Patrick  Ungermann
14. 11. 2007 Nechceme sloučení škol Simona  Szekelyová

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
8. 4. 2008 O tom, co je v literatuře hodnotné, nerozhodují ti, kteří ji čtou, ale ti, kteří ji píší Jiří  Drašnar
8. 4. 2008 Literatura nemusí být čtena Lukáš  Zádrapa
7. 4. 2008 Dobrovolná izolace české literatury Hana  Tomšů
31. 3. 2008 Krize české literatury Štefan  Švec
27. 3. 2008 Otokar Fischer -- nejen překladatel Fausta a Zarathustry Nikola  Richtrová
28. 1. 2008 Odcházení od Václava Havla: Stará hra, která nevědomky nastoluje důležitý problém současnosti Jan  Čulík
25. 1. 2008 Čtenář je partnerem autora Irena  Zítková
17. 1. 2008 Založen Přípravný výbor Společnosti přátel Památníku národního písemnictví   
11. 1. 2008 Zemřeli dva spisovatelé, kteří milovali Jesenicko Libor  Martinek
4. 1. 2008 Jan Čulík, Knihy za ohradou