20. 3. 2008
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Donald Tusk
21. 3. 2008

„Já vlastně nevím, jaké je vaše oficiální stanovisko k základně,“ prohlásil americký prezident George Bush podle listu Rzeczpospolita hned na úvod jednání s polským premiérem Donaldem Tuskem v Bílém domě. Tusk ve dnech 9.−10. března vykonal oficiální návštěvu Spojených států. Plány na vybudování protiraketové základny amerického systému PRO v Polsku a související otázky přitom byly jedním z hlavních bodů programu této návštěvy. Polský premiér později na tiskové konferenci v Oválné pracovně Bílého domu informoval novináře, že zakončené rozhovory znamenají zásadní průlom. Po březnové návštěvě premiéra Tuska ve Washingtonu to tedy vypadá, že si Poláci v rozhovorech o základně vedou mnohem úspěšněji než Češi. Co se jim ale skutečně podařilo, co nepodařilo − a co si od účasti na americkém projektu doopravdy slibují?

Sloupek
Egon Bondy

Když vládnoucí třída se nenaučí racionálně
vykořisťovat
a její "nový výrobní způsob" je prostým lupem

pak za tři generace musí opustit jeviště
Byla prostě na dějiny neúměrně blbá

ale nejdřív vás svlíkne i z košile
rozkrade naprosto všecko co se dá


A zůstatek konkursní podstaty po ohlášení bankrotu
- to je už jenom ta nejlevnější pracovní síla na světě:
jen to jí zbude -
prodá mezinárodnímu kapitálu jenž se srdceryvnými
řečmi o svobodě
nás koupí protože budeme lacinější než Bangladéš

A kdo tomu nevěří ten se toho dočká
- presidentem přitom bude největší bojovník
za lidská práva

z knihy Dvě léta, vydala Inverze, Praha 1991. Mezi svých Deset básní vybral Jan Kadubec

20. 3. 2008

Zřejmě mají pocit, že prohrávají

Chtěl bych vás upozornit na otřesný článek na idnes.cz: ZDE

Text je alespoň podle mínění redakce zprávou, ale těžko soudit. Za povšimnutí stojí zejména poslední část článku, kde Adam Bartoš (autor článku) užívá bez ostychu nejhrubší sofistiku, když se nám pokouší sdělit, že Ne základnám je asi mimo jiné skupinkou "popíračů holokaustu":

1) Na hradčanské demonstraci se objevil transparent Svět bez sionismu.

2) Stejný transparent si vybral prezident Ahmadínežád "pro svou teheránskou konferenci, na kterou sezval popírače holokaustu z celého světa".

3) Ergo: Ne základnám se hlásí k popírání holokaustu. Vyzývám již téměř ilegální Komunistický svaz mládeže, aby nejlépe zítra rozvinul svou známou symboliku před sídlem Mladé fronty dnes. V sobotním vydání již zmíněného seriozního periodika se pak jistě dočteme, že Mladá fronta konečně prozřela a opět se hlasí ke své revoluční minulosti : ). píše Tomáš Svoboda

20. 3. 2008

Předseda Mladé pravice , šéfredaktor serveru EUportál, konzervativec a euroskeptik Lukáš Petřík objevil na stránkách trockistického serveru Socialistická solidarita rozhovor s Haidarem Omaisem, sympatizantem Hizbollahu, žijícím v ČR, jehož autory jsou Jan Májíček a Thomas Franke. Už v první větě dělají základní novinářskou chybu (porušení nestrannosti), když, ve stylu Mladé fronty Dnes, začínají svou otázku takto:

" Na začátek bychom rádi pogratulovali Hizballáhu, že porazil Izrael, který byl donucen se stáhnout z Libanonu.

Rozhovor je starý, ze září 2006, avšak samozřejmě bude využit k diskreditaci hnutí Ne základnám, jehož je Jan Májíček známým představitelem. Májíček se měl rozhodnout: Buď bude dělat aktivistického novináře, anebo symbol lidové nespokojenosti s americkým radarem. Za relativně neseriozní článek v týdeníku Euro "Mluvčí Ne základnám pogratuloval teroristickému Hizbollahu" (jeho autor Lukáš Petřík záměrně neuvedl, že rozhovor, o němž se dnes zmiňuje, je starý) si ovšem Májíček může sám. Informace z článku s gustem převzal server iDnes.

Zatímco na Západě pro politiky platí: "Nemějte milenky" (znamenalo by to, že vaši kariéru bulvární tisk rychle zlikviduje), v ČR zjevně platí pro osoby, aspirující na to, postavit se do čela významnému lidovému hnutí, že se zároveň nemohou podílet na kauzách, o nichž český pravicový tisk dokáže přesvědčit veřejnost, že jsou podle jeho názoru extremistické.

20. 3. 2008

Bez účasti kondelíků to nepůjde!

Čtenářka Eva Reichová reaguje na odpověď od analytika skupiny Ne základnám Rudolfa Převrátila. Potvrdil jsem si rozhovory s několika občany, kteří v ČR americký radar nechtějí, že paní Reichová vyjadřuje přesně to, co si myslí normální, rozumně uvažující český občan. Ten by na demonstrace šel, nikoliv však na typ akcí, jaké organizuje Ne základnám. Slyšel jsem to v posledních dnech opakovaně. (JČ)

Čistě stranický pohled na problematiku radaru je podle mne chybou.

Vynechává totiž většinu společnosti, která stranická není a má ve své podstatě k jakýmkoli stranickým uskupením odpor.

Dát ve volbách hlas straně, o které si myslím, že "naseká nejméně škody" přece neznamená, že jsem jejím oddaným příznivcem.

Je nutné ujasnit si, co je vlastně cílem demonstrací.

Zviditelnit se a nastavovat kondelíkům zrcadlo nebo zviditelnit se a zabránit výstavbě radaru?

Obojí se totiž vzájemně vylučuje, pokud kondelíky nazýváte většinovou společnost.

20. 3. 2008

Jak by mohla být nějaká demonstrace nepolitická? Hlavně, když se protestuje proti jednání vlády? Nejde o nepolitické jednání, ale o jednání koncentrované Právě soustředěním na jediné téma se politický vliv zvýší.

Kromě toho, ani nic nedělat není nepolitické jednání..., poznamenává Uwe Ladwig.

20. 3. 2008

Vážený pane Čulíku,

souhlasím s Vaším názorem na způsob organizování demonstrací a vedení celé kampaně proti radaru a zrovna tak musím souhlasit s článkem čtenářky Evy Reichové, neboť se opírám o vlastní praktické zkušenosti ze sběru podpisů pod petici. Pokud však ve svém článku o lidech čtenářka Reichová píše: Jsou jenom zmatení a zklamaní, protože iniciativa při svém vzniku deklarovala, že chce zabránit výstavbě radaru, ale ve skutečnosti tak nejedná -- alespoň ne jednoznačně., musím ji doplnit.

Část našich občanů je, tak jako dříve většina, zastrašená - ačkoliv do řad kondelíků rozhodně nepatří.

Ještě co člověk těsně předdůchodového věku jsem pracoval v opavských vodárnách jako elektrikář a při sběru podpisů pod petici jsem zažil nečekané překvapení. Podpis mi bez jakéhokoliv přesvědčování věnovali i dělníci, o nichž vím, že by je bylo možno při zlé vůli mezi kondelíky snadno zařadit. Všichni středoškoláci na technických místech se podepsali bez zaváhání s odkazem na budoucnost našich dětí. Ovšem z vysokoškoláků a vedoucích pracovníků se nepodepsal jediný, neboť, jak mi s omluvou vysvětlovali, podnik mění neustále své mezinárodní i tuzemské vlastníky a jeden nikdy neví, co může být příčinou ztráty zaměstnání v tak nejisté době, píše Jiří Kramář.

20. 3. 2008

K poznámkám pánů Minaříka a Macha je nutno dodat, že klíčovou roli má ve věci radaru Strana Zelených. Vím, že většina členů SZ je proti radaru. Bursík to ví taky a proto dělá všechno proti vnitrostranickému referendu. Až proběhne, nebude se jím řídit, pokud to neuzná pro sebe a svou partu za vhodné. Je na členech SZ, zdali se dají Bursíkem a jeho partou dále manipulovat a ponesou spoluodpovědnost za případné postavení radaru, píše František Řezáč.

20. 3. 2008

Názorná odpověď Štěpána Kotrby opakovaným žádostem, aby Britské listy začaly organizovat odpor proti americkému radaru:

Tak ještě jednou, pro hluchý:

My jsme deník, nikoliv aktivistický server.

Noviny, rozumíte? To je jiná role, s rolí aktivismu nekompatibilní.

Role média vylučuje být "mediálním partnerem" nebo součástí aktivistické struktury. To už jste všichni zblblí aktivistickou žurnalistikou Mladé fronty Dnes, že vám to nedocvakává???

Nevidím jediný důvod, proč pozici média opouštět. Bylo před radarem, bude i po něm. Pokud ho přestanou číst znechucení aktivisté, začnou ho číst jiní.

Tečka.

Hnutí Ne základnám má problém nikoliv s nedostatkem mediálních kanálů, ale s limitem věrohodnosti svých představitelů. Nejsou dostatečnou autoritou. Politika je řemeslo a k revoluční praxi je třeba číst revoluční teorii. Což se mnohým hnusí...

Pokud si lidé v ČR si opět ověří, že nemají žádný vliv na nejpodstatnější věci veřejné, které se jich přímo týkají, je věcí jejich rozhodnutí, jestli potáhnou na Strakovku, nebo ne. Jestli vystřelí z Aurory, nebo ne. Jestli opustí svou lhostejnost, nebo se zachovají jako ovce. Stádo zůstane stádem, protože to je jeho vůle. A rolí BL je o tom přinést reportáže, nikoliv stát s transparentem v čele emancipační demošky. My nejsme předvoj dělnické třídy.

Jasný?

šk

20. 3. 2008

Lidská práva jenom pro někoho

Tato organizace nebyla odsouzena za stalinismus ani za komunismus, byla odsouzena za přesvědčení, které tvoří základ socialismu, včetně sociální demokracie.

Ve středu 19. března projednával Městský soud v Praze odvolání Komunistického svazu mládeže proti zákazu této organizace ze strany ministerstva vnitra. Očitého svědka této podívané patrně nemohl zarazit konečný verdikt, kdy soud rozhodnutí vnitra potvrdil a zasadil tím další hřebíček do rakve svobody slova a sdružování v České republice. Příliš překvapující nebyla ani hloupost a nekompetence předsedkyně senátu Naděždy Řehákové, zjevně nepoznamenané jakoukoli znalostí společenských věd a tématu, o němž rozhodovala, což se projevilo i na její neschopnosti diktovat do protokolu věcně správné formulace (i v situaci, kdy si je nechala zopakovat).

Co překvapilo zdaleka nejvíc, bylo samotné vnitrácké zdůvodnění, které soud dokázal pouze papouškovat: porušování lidských práv se u nás odůvodňuje opět lidskými právy. A kteráže lidská práva byla upozaděna a která dostala u českého vnitra a justice přednost? Nebudu vás napínat: bita byla svoboda slova a právo na sdružování. Zvítězilo nad nimi právo na soukromé vlastnictví.

20. 3. 2008

Karel Dolejší: Máte pocit, že se diskuse kolem víkendové akce Ne základnám něčeho dobrala?

Já zatím ne.

Jan Čulík: Ano, poučil jsem se, že levicoví aktivisté jsou omezení úplně stejně jako pravicoví. :)

Vyskytly se tytéž argumenty jako když jsme kritizovali televizní vzbouřence: Čulík je cizák, české problematice nerozumí, má názory divné a jiné, než jaké je má většina národa. Ta rozhoduje a my víme, co si má myslet.

Karel Dolejší: Když Vy nepatříte do kmene :)

Nepoužíváte stejné válečné barvy jako aktivisté :)

Co dělají aktivisté je normální, všechno ostatní je podivnost a zvrhlost :)

Jasné, ne?

20. 3. 2008

JEŠTĚ K DISKUSI O HNUTÍ NE ZÁKLADNÁM:

Velevážený pane, nemohu zajisté dosti doceniti skvělých rad, kterýchžto jste mi laskavým dopisem svým zaslati ráčil. Jest pravdou přesvatou, že našemu království řádného vojska po mnoho let se bylo nedostávalo; pročež pronikavá myšlénka vaše, že vojvodovi přebohatá tradice slávského kanců štvaní ku pomoci býti má, zdá se mi na každý pád velmi případnou. Děkuji tedy převelice, že jste svaté a neporazitelné věci Bivojově způsobem tak znamenitým posloužil. Vězte, že naděje, jež ve mne vkládáte, nikterak zajisté nezklamu, a národu spícímu osvícené idey způsobem nižádným že neztajím.

20. 3. 2008

I. Zkušenost z vlastní sociální bubliny zobecni na celou galaxii. Úsilí etnologů a podobných omezenců vyvinout metody zkoumání přesně vymezených společenství a zobecňovat jen na výběrový soubor se zhluboka vysměj. Měj odvahu dát předsudku rozlet, učiň z něj paradigma! Naplní tě pýchou a budeš rázem světový.

20. 3. 2008

Pavel Čámský opět kritizuje iniciativu Ne základnám. Jako její aktivní člen chci sám za sebe reagovat.

Prý jako "protiradaroví nadšenci" do našeho "svatého boje" "vnucujeme momenty, které pro nás jsou strašně důležité," ale většině společnosti v podstatě lhostejné.

20. 3. 2008

Duchovní vůdce Tibetu dalajláma apeloval na vedoucí světové politiky, aby naléhali na Čínu a přiměli ji pokračovat v dialogu o Tibetu po nynější vlně násilí. Britský premiér Gordon Brown totiž konstatoval, že mu sdělil čínský premiér Wen Jibao, že je ochoten za určitých podmínek vést rozhovory.

20. 3. 2008

Nebudu polemizovat s očitým svědectvím z Lhasy. Umím pochopit, že nespokojenost s kulturní podřízeností pod odlišnou státnost se může promítnout neadekvátně (a určitě to není dobře!). Nelze přehlédnout ani to, že např. Čína nakonec ekonomicky může pozvednout poměrně hospodářsky zaostalý Tibet. Obávám se ovšem, že není fair argument, bude-li se uvádět odvozenost Tibetu od vládnoucích čínských (mongolských, mandžuských aj.) struktur do počátku 20. století na podporu dnes už 49 let trvajícího přičlenění 2,5 milionu km2 tibetského území a Tibeťanů k čínskému státu, když předtím to byl nezávislý stát (který nedobrovolně a po vojenském zásahu ztratil svou státnost).

19. 3. 2008

ŠOK│ČTK│AP│Xinhua│ Pokus o zahnání sekulární Číny do kouta před olympiádou a instalovat do Tibetu buddhistickou theokracii nevyšel. Televizemi i fotoreportéry zdokumentované násilí mladých Tibeťanů vůči etnickým Číňanům během několika dní "anarchie" způsobilo, že tibetský dalajlama byl nucen se od tohoto pokusu o státní převrat v Tibetu distancovat. Pohrozil, že jestliže bude nadále eskalovat násilí příznivců odtržení Tibetu, odstoupí z postu vůdce exilové vlády této čínské provincie. Čímž nepřímo přiznal, že už dostal věrohodné informace o tom, že protesty lamaistů nebyly nikterak "pokojné", jak se snažila tvrdit protičínská propaganda po celém světě, včetně Česka.

ČTK: Dalajláma vyzývá k nenásilí, hrozí odstoupením ZDE

Aktuálně: Válka v Tibetu. Metropole Lhasa v plamenech VIDEO

20. 3. 2008

Pak že v Čechách neexistuje prvotřídní novinařina. Něco tak dobrého jsem naposledy četl v srpnu 1968; byly to titulky v Rudém právu*), píše Jiří Drašnar. K tomu je zapotřebí talent. Nic není řečeno přímo, ale při tom je každému hned jasné kdo jsou zlosyni v pozadí: Dalajláma! Ten svatouškovskej hajzl snad chce nazpátek vlastní zemi! A ti euroatlantičtí "demokraté" (zcela správné v uvozovkách)... Že se nestydí! Není snad Tibet nedílnou části historické Číny zrovna tak jako jsou české země nedílnou části Německa? A Ruska? A brzy možná i budoucí Říše čínské?

Kdo je autorem tohoto skvostů smím-li se zeptat? Kdo je ŠOK? Kotrba? Ať je to kdokoliv, tak mu prosím vyřiďte můj pozdrav a hluboký obdiv.

*) Pozn. JČ: ŠOK je zkratka Štěpána Kotrby. - Nevím co Jiří Drašnar míní titulky v Rudém právu v srpnu 1968: jako myslí tím snad ostré protesty proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy? Rudé právo v srpnu 1968, stejně jako veškerý ostatní český tisk, ostře protestovalo proti sovětské okupaci a podporovalo za svobodu a demokracii. V Československu nebyl v srpnu 1968 žádný tisk, který by podporoval okupaci. Sověti po několika dnech začali shazovat z vojenských automobilů balíky česky psaného propagandistického plátku Zprávy, které si tiskli sami a které obhajovaly okupaci. Nikdo se jich ani nedotkl.

20. 3. 2008
reakce na článek Jiřího Drašnara "Novinářský skvost"

Ve středu 26. března 2008 v 18:00 proběhne na Zelném trhu v Brně "svíčkový pochod" na podporu Tibetu. Mimo jiné máme podpořit "102 tibetských poutníků" zatčených vládou v Indii. Slyšíte? V Indii, ne v "rudé" Číně. Nejspíše i indickým úřadům došla trpělivost a nehodlají trpět rozdmýchávání náboženské netolerance ve své zemi. V indickém Ladaku, kašmírském "Malém Tibetu". Bohatě stačí násilí fundamentalistů v minulosti, které jadernou Indii málem zavleklo do války s jaderným Pákistánem.

Faktem je, že dalajlama vyjádřil znechucení nad násilím, páchaném JEHO příznivci a pohrozil svým odstoupením. Faktem je, že čínská policie a armáda potlačila "riot" mnichů a jejich příznivců z řad etnických Tibeťanů ve Lhase. To vše lze nalézt ve fotozpravodajství ZÁPADNÍCH tiskových agentur. Jen česká média zůstávají v poloze tlampače pro-tibetských aktivistů, podporovaných vládní stranou Zelených. Faktem je, že pokus o převrat v Tibetu (zase) nevyšel, navíc ohrozil "nenásilnou" propagandu dalajlamy. Násilí Tibeťanů na místních Číňanech nelze přehlédnout. S tím nic neudělá ani Jiří Drašnar. Tečka.

20. 3. 2008

První dojmy

Jak už jsme v tomto listě referovali, britská vláda pořádá nyní každoročně pro britské vysokoškolské studenty z Británie i z EU (kteří studují v Británii) jarní letní školu v Šanghaji, jejímž účelem je poskytnout mladým Evropanům první informace a kontakty o dnešní Číně, která bude v nadcházejících desetiletích dominujícím vlivem na světové scéně. Mezi 220 studenty, vybranými pro letošní program, který právě probíhá, je i studentka Edinburgh College of Art Dominika Švecová, absolventka Ostravské univerzity, původem z Příbrami. Níže publikujeme první část jejího deníku, psaného v angličtině (do češtiny přeložil Jan Čulík). -- Ano, odborníci mohou namítnout, že jsou to všechno jen první, povrchní dojmy neinformovaného Evropana -- avšak britská vláda tyto programy organizuje, právě, aby proces poznávání Číny začal. Přesně tím je podle mého názoru níže publikované svědectví zajímavé. │Fotografie přineseme později │

Anglický originál tohoto textu ZDE

20. 3. 2008

This is a first instalment of a diary, written by a Czech student at Edinburgh College of Art, who has been selected for this year's Study China Programme, run in Shanghai by the British government.

A Czech translation of this text is HERE

20. 3. 2008

Jsme pravidelní čtenáři Britských listů, kterým děkujeme mimo jiné za poskytování kvalitních informací a probíhající diskusi kolem výstavby amerického radaru v Brdech, píší Jakub Minařík a Daniel Mach.. Stejně jako většina čtenářů Britských listů (a i celé společnosti) máme k radaru zamítavý postoj. Klíčovou roli při rozhodování o této věci bude mít parlament.

Existují proto pouze dvě možnosti jak zabránit stavbě radaru.

19. 3. 2008

Když to všechno spočítám, přeju si, aby když je noc, byla dokonalá tma a nesvítily žádné nápisy. Někteří profesionálové myslí,že povznášet národ je třeba i v noci. Velikost toho úkolu je prostě směšná. Ve skutečnosti titán by byl, kdo by zařídil, abychom v noci mohli všichni spát. Snad stejně vzácná je dneska řádná noc jako národ, který si troufne žít bez neónu či dokonce po svém. Noc, to má být déšť v listí nebo škrabot větví na střeše domu. V noci ať kradou zloději a mládenci na dvorku hospody ať se bijí. Ale nic jiného ať se do noci necpe, sice do toho kopnem, na což stejně kdysi dojde!

Ludvík Vaculík, Sekyra, str. 13

Vedu v současnosti na pražské filozofické fakultě kompaktní seminář na téma "Autoři s kořeny v šedesátých letech - mají ještě jiskru?". Dnes se budeme zabývat Vaculíkovou Sekyrou (1966). Může mít tak starý román ještě nějakou vazbu na současnost? No, posuďte sami (JČ):

20. 3. 2008

Americký prezident George W. Bush přednesl v Pentagonu projev k pátému výročí Američany vedené invaze do Iráku. Zdůraznil, že "odstranění Saddáma Husajna bylo správné rozhodnutí". Dodal, že nedávné posílení počtu amerických jednotek v Iráku způsobilo "podstatné strategické vítězství v širší válce proti terorismu".

20. 3. 2008

Monitor Jana Paula

Vtipně vyjádřil Beno Trávníček státem legalizovaný podvod na spotřebitelích, ačkoliv to není pro většinu lidí vůbec nic nového. Prostě jen nenosí ty brýle, mhouří oči a dělají, že se nic neděje, on si žaludek a metabolismus nějak poradí. Poradí, jenže za jakou cenu? Lékaři si pak lámou hlavu nad tím, proč třeba dochází v dětské populaci k tak velkému nárůstu různých alergií.

18. 3. 2008

A PhD Studentship available at Sheffield Hallam University

There is a PhD studentship available in the Department of History at Sheffield Hallam University in the United Kingdom. Applicants should have near native knowledge of English and of course also of German and Czech. Some research experience (MA) is preferable.

Further particulars are available from Dr Kevin McDermott or Research Professor Clare Midgley, who is formally dealing with inquiries.

20. 3. 2008
reakce na repliku Pavla Čámského "Pohled, který nevyvolá nadšení"

Nevím proč, ale vybavil se mi v této souvislosti jeden kreslený vtip, který vyšel v nevím už jakém (statečném) periodiku po americkém napadení Iráku v roce 2003. Na tomto obrázku sedí manželský pár středního věku v pokoji, jímž právě prolétá vojenská raketa. Manžel říká: "Mámo, toho si nevšímej, to se nás netýká". Přesně takto popsal Pavel Čámský svého ideálního občana, občana, který je hlavní oporou současného režimu.

20. 3. 2008

POZNÁMKA NA OKRAJ:

Aktualizace čtvrtek 13.00: Chantal Sébire v noci ze středy na čtvrtek v hrozných bolestech zemřela.

Chantal Sébire měla rakovinu, která ji znetvořila obličej. M také denně bolesti, proti nimž nemůže brát odpovídající lék, protože má alergii na morfium. Chantal Sébire onemocněla esthesioneuroblastomem, nemocí kterou má podle Spiegel Online na světě jen několik set lidí. Chantal Sébire má už dost života, chce zemřít, ale zákon zakazuje, aby ji s tím někdo pomohl. Pořádala francouzského prezidenta o pomoc, Sarkozy jí ale ani nepodpověděl a rozporný sadismus humanistů si tu zase jednou našel bezbrannou oběť.

20. 3. 2008

SVĚDECTVÍ

Každý den sleduji tady v Kanadě televizní zpravodajství a večer se ještě podívám na české internetové zpravodajství. Možná nesleduji ty správné stanice. Díky českému internetu jsem se však dozvěděla o víkendovém setkání amerických veteránů z Iráku a Afghánistánu. Otevřeně mluvili o tom, jak stříleli bezbranné civilisty a předpisově se chovali, jen pokud se nablízku objevili novináři.

Aktuálně.cz, Roman Gazdík: Iráčtí veteráni mluví o svých válečných zločinech ZDE

19. 3. 2008

Několik poznámek ke zrodu občanského odporu v České republice

Jan Čulík rozproudil diskusi o úspěchu či neúspěchu Iniciativy Ne základnám na příkladu sobotní demonstrace.

Jedná se skutečně o vážnou věc. Vláda a vládní strany prosazují výstavbu amerického vojenského radaru na našem území, a to přes nesouhlas většiny občanů. Tímto rozhodnutím se staneme nástrojem agresivní americké zahraniční politiky, a to ještě více než dosud, současně, a to je stejně závažné, je diskreditována sama podstata demokracie. Občané jsou nuceni přijmout roli pasivních diváků, kteří nemají žádnou možnost zasahovat do rozhodování vlády, s níž nesouhlasí. K čemu je nám pak taková demokracie? A je to vůbec demokracie? To jsou legitimní otázky, které si za této situace musíme nutně klást.

20. 3. 2008

Editor Jan Čulík tu v sobotu 15. března 2008 napsal:

Všechny ty kecy o tom, jak je ten Klaus skutečně machistický, že se mu v téměř penzijním věku podaří dostat "mladé maso", a jak to u mužů nutně zvyšuje jeho prestiž, jsou tedy značně nepřesvědčivé. Pokud si to nějací chlapi v České republice skutečně myslí, jen to dokazuje jejich ubohost.

To mě vyprovokovalo k nepřesvědčivým kecům ubožáka.

20. 3. 2008

Ministr spravedlnosti a nejvyšší státní zástupkyně povstali jako jeden muž k boji za právo a spravedlnost. Že je slepá Justicia báj, nebo nanejvýš socha z mrtvého mramoru před justičními paláci? Že Renátu Veseckou a Jiřího Pospíšila považují mnozí za aktéry nestandardní, a posud nekončící čunkiády, pokrytce? Právě. Clonou ostražité stráže zákona připravují pole pro definitivní "očistu", tudíž vládní návrat Jiřího Čunka, pána řek evropských peněz.

20. 3. 2008

Počátkem tohoto měsíce provedla kolumbijská armáda v Ekvádoru nálet na pozice levicové guerilly FARC a zabila 22 lidí, včetně "druhého muže FARC" Raúla Reyse. Mediální bystřina byla zčeřena útoky především na venezuelského předáka Hugo Chaveze, ačkoli šlo ze strany kolumbijské armády o akt agrese proti cizímu svrchovanému státu, z čehož těžko vinit Chaveze. Útok byl odsouzen většinou latinskoamerických států a nadobro zmařil vyjednávací proces o propuštění rukojmí, držených FARC, mezi Hugo Chavezem, kolumbijským senátorem Piedad Córdobou a Červeným křížem na straně jedné a Raúl Reysem v čele FARC na straně druhé.

20. 3. 2008

POZVÁNKA

Masarykova dělnická akademie Vás zve na diskusi na aktuální téma "Jaké přerozdělování je legitimní a udržitelné?"

Přerozdělování je jednou z nejdůležitějších otázek současnosti. Je velmi diskutovaným tématem mezi zastánci sociálního státu a dalších systémů přerozdělování. Diskuse otevírá otázky, jaký druh přerozdělování má největší legitimitu a jaká forma přerozdělování je nejvíce ekonomicky udržitelná. Hlavní příspěvky přednesou ekonom Ing. Petr Gočev (Vysoká škola ekonomická), filosof PhDr. Milan Valach, PhD. (Masarykova univerzita). Následné panelové diskuse se zúčastní filosof a sociolog Ing. Mgr. Martin Brabec (Akademie věd ČR), historik a sociolog PhDr. Michal Pullmann, PhD. (Univerzita Karlova). Diskusi bude moderovat filosof a politolog PhDr. Marek Hrubec, PhD. z Akademie věd ČR.

Diskuse se bude konat ve středu 26. března 2008 od 17:00 hodin ve Steinerově sále Lidového domu, Hybernská 7, Praha 1

20. 3. 2008

Také k nám na úřad přišla kontrola z finančáku. Dopadla fakt katastrofálně. Vlastně ani nevím, jestli dopadla blbě pro úřad náš nebo ten finanční. K nám do kanclu nepřišli. Zakryl jsem ceduli na dveřích archem kancelářského papíru o rozměru A 4, což stačilo na odlákání jejich pozornosti. Zato špatně dopadli kolegové vedle. Finančák jim našel nedostatek!

20. 3. 2008

L`IMMIGRATION DU QUEBEC

Kapitola 6 -- Manžel versus politik. Podobnost čistě náhodná?

Stojím před otevřeným mrazákem a přemýšlím, co dnes uvařit. Protože jsem včera večer zapomněla promyslet jídelníček na další den a nedala nějaké maso rozmrazit, je můj současný výběr omezen na to, co bude rychle použitelné a lze z toho uvařit takové jídlo, aby budilo dojem, že jsem nad tím opravdu stála celý den a to jen proto, že moje lásky mi přece za tu námahu stojí. To samozřejmě v úmyslu nemám, čeká mě žehlení a nejvíc času hodlám strávit u počítače, abych pročetla nové zprávy a napsala pár řádek do deníku.

"A vítězem dnešní soutěže se stávají..... VEPŘOVÉ KOTLETY!!!!!" Zarazím se. Vážně jsem to řekla nahlas? Že by mi role hospodyňky už lezla na mozek???

Předchozí kapitoly 54321

20. 3. 2008

Problémem české politiky je z velké míry její nízká kultura. Kultura projevu, etika, mravy. Mnoho politiků se jakoby předvádí, kdo pronese a poté vyžehlí vulgárnější výrok. Současný a minulý předseda vlády na tom téměř postavili svůj politický úspěch.

Proč vznikají v politice tak emotivní nepřátelství? Proč se stává řešení i malicherných problémů téměř otázkou života a smrti? Proč politici zaujímají velice vyhraněný názor a nejsou schopni připustit argumenty protistrany?

19. 3. 2008

Jako přímý svědek vrcholících pouličních nepokojů z konce minulého týdne ve Lhase bych se rád vyjádřil k některým nepřesnostem a zavádějícím tvrzením, která v souvislosti s Čínou, a Tibetem zvlášť, ve společnosti přetrvávají. Úvodem bych rád zdůraznil, že se solidarizuji s tibetským lidem a chápu jeho touhu po sebeurčení (záměrně neuvádím samostatnosti). Jsem však přesvědčen, že naše sympatie by nás neměly vést k cílené manipulaci. Ačkoli jsem strávil celý páteční (14.3.) večer a velkou část noci v ulicích staré Lhasy, neviděl jsem nikde „násilí na pokojných a neozbrojených demonstrantech, kteří by chtěli vyjádřit svůj názor“ (z prohlášení českého min. zahraničí).

To co se však dělo v hlavní den nepokojů, v pátek 14.3., byl dopředu organizovaný pogrom části Tibeťanů na běžné Číňany a muslimy. Hořela nejen Bank of China, ale kdejaká malá jídelna a šlapací rikša toho nejchudšího Číňana a muslima (kteří byli mezitím lynčováni).

19. 3. 2008

Neodpustím si nereagovat na příspěvek pana Jehličky o Tibetu, který považuji za hodně zjednodušující, píše David Štindl.

Čínu jsem nedávno navštívil jako nezávislý "cestovatel-baťůžkář" s ročním odstupem dvakrát. Z toho poprvé se mi, ve dvojici s přítelkyní, podařilo po menších peripetiích s čínskými úřady dostat se i do Tibetu.

12. 2. 2008

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. V anketě letos na jaře odpovědělo během několika málo dnů více než 5000 čtenářů. Finančně však na provoz listu přispívá jen něco málo nad 100 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře. Nedokáže to česká komunita? Jsou finanční prostředky skutečně k dispozici jen pro cílenou politickou manipulaci, a chce-li list prosazovat svobodnou linii, padni komu padni, národ se pro jeji podporu nevzchopí?

V lednu 2008 přispělo celkem 161 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 56 692.22 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31.1. 2008 částku 246 031.56 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a 783.89 euro.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři ze zahraničí a nyní i z České republiky mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely.

Čína RSS 2.0      Historie >
20. 3. 2008 Čína a budoucnost našeho světa Dominika  Švecová
20. 3. 2008 Čínský premiér: Čína je ochotna zahájit dialog o Tibetu   
19. 3. 2008 Očitý svědek z Tibetu Zdeněk  Jehlička
21. 2. 2008 Čína obvinila Spojené státy, že používají dvojí metr   
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
14. 1. 2008 ČRo a Čína: Radní jako diplomatičtí diletanti Štěpán  Kotrba
14. 1. 2008 Číňané mají financovat Citibank, aneb Další ukázka nezadržitelných změn ve světovém hospodářství Uwe  Ladwig
8. 1. 2008 Nezadržitelná změna ve světovém hospodářství, neboli O rostoucí kupní síle čínských firem Uwe  Ladwig
5. 1. 2008 Čínsko - indická výzva Západu   
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich

Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti RSS 2.0      Historie >
20. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
18. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
17. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
14. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
13. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
12. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr

Smrt Bénazír Bhuttové RSS 2.0      Historie >
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
16. 1. 2008 Americká a britská rozvědka se zřejmě svářejí o to, jaký přístup používat v Afghánistánu   
9. 1. 2008 BBC a indicie naznačující budoucí realitu v Pákistánu a Afghánistánu Štěpán  Kotrba
8. 1. 2008 Bhuttová: Důkazy jsou pryč, za smrt si podle Mušarrafa mohla sama   
8. 1. 2008 Konspirace, nebo zvídavost? Jiří  Jírovec
8. 1. 2008 Neprofesionalita nebo Profesionálové? Jan  Zeman
8. 1. 2008 BBC je zaprodaná vládě Michal  Vimmer
8. 1. 2008 Atentát na Bhuttovou vyšetřuje pákistánský inspektor, který řešil vraždu reporéra Wall Street Journal   
8. 1. 2008 Editor pořadu Newsnight: BBC případ dvou "diplomatů" vyhoštěných z Afghánistánu vyšetřuje Jan  Čulík
7. 1. 2008 Complaint to the BBC - Stížnost na BBC   

Klaus versus Švejnar - prezidentské volby 2008 RSS 2.0      Historie >
14. 3. 2008 Hradní mozek v kalhot(k)ách Jana  Bobošíková
14. 3. 2008 Testiculos habet et bene pendentes - Má varlata, a ta mu správně visí! Štěpán  Kotrba
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
18. 2. 2008 Cesta do pravěku Bohumil  Kartous
17. 2. 2008 Volba Klause objektivem fotoaparátu - jak se kdo tvářil při druhé volbě Štěpán  Kotrba
16. 2. 2008 Pehe zveřejnil protestní nótu: vztahy Česka s USA se prý po zvolení Klause zhorší Štěpán  Kotrba
15. 2. 2008 Jana Bobošíková: Hlava státu zmůže mnohé, když se nebude bát hlasitě hájit hodnoty a principy civilizované společnosti, když bude připravena sloužit lidem a ne posluhovat mocnostem Jana  Bobošíková
15. 2. 2008 Embargo je formou lži Jiří  Maštálka
15. 2. 2008 Václav Klaus: Jsme už úplně jinde, jen na to, co bylo předtím, nějak příliš rychle zapomínáme Václav  Klaus
15. 2. 2008 Kdo se bojí Václava Klause ? Ivan  Veselý

Radiožurnál podle Tachecí RSS 2.0      Historie >
8. 2. 2008 Konvalina chce vysvětlení svého odvolání? Může ho mít. Štěpán  Kotrba
31. 1. 2008 Který film naposledy rozplakal Petra Vachlera?   
21. 1. 2008 Stížnost Radě Českého rozhlasu: Tachecí porušila Kodex Českého rozhlasu aneb co je to "myslet nově" Štěpán  Kotrba
21. 1. 2008 Každý by měl dělat, co umí, aneb, paní Tachecí, potřebujeme vás jinde a jinak! Karel  Šolín
21. 1. 2008 Volejte ředitelce, volejte Báře aneb čí chleba jíš, toho píseň zpívej   
18. 1. 2008 Svět kolem rádia František  Řezáč
17. 1. 2008 První významná internetová iniciativa?   
17. 1. 2008 Barbora Tachecí: 4000 lidí nepokládám za mnoho   
16. 1. 2008 Radiožurnál: Pro řešení neexistuje rychlý, jednoduchý, schematický recept Štěpán  Kotrba
16. 1. 2008 "S nutným časovým odstupem budeme změny vyhodnocovat"   

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
10. 3. 2008 Zřiďme státní zdravotní pojišťovnu   
28. 2. 2008 Plány ministerstva zdravotnictví ohrožují vzdělávání budoucích lékařů   
28. 2. 2008 Blokační minorita Petr  Wagner
21. 2. 2008 Americké zdravotnictví v zrcadle NEJMu Boris  Cvek
19. 2. 2008 Jak jsem onemocněl   
31. 1. 2008 Premier Topolánek hat wieder Bescheid gegeben...! Vladislav  Černík
17. 1. 2008 Poplatky u lékaře platit nebudu   
17. 1. 2008 Jako lékař MUSÍM pacienta ošetřit Petr  Wagner
14. 1. 2008 Zdravotnictví plně hrazené ze zdravotního pojištění může dosahovat velmi dobrých výsledků Darina  Martykánová
11. 1. 2008 Zničí Julínek špičkové lékařské pracoviště?   

Aféra jménem Andula - kniha na pokračování RSS 2.0      Historie >
11. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XX. část) Josef  Brož
7. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XIX. část) Josef  Brož
4. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XVIII. část) Josef  Brož
28. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVII. část) Josef  Brož
23. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVI. část) Josef  Brož
20. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XV. část) Josef  Brož
15. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIV. část) Josef  Brož
13. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIII. část) Josef  Brož
8. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XII. část) Josef  Brož
6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož

Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě RSS 2.0      Historie >
30. 11. 2007 Putin podepsal zákon pozastavující účast Ruska ve smlouvě CFE   
15. 11. 2007 Červený kříž lituje nedostatečné aktivity zemí-účastníků Úmluvy o některých konvenčních zbraních   
8. 11. 2007 Rusko vypovědělo smlouvu o konvenčních silách   
6. 11. 2007 Generál Balujevskij: "Vyjasněme si nejprve pojmy"   
31. 10. 2007 Rusko--Západ: hledání východiska   
26. 10. 2007 Týden vztyčených prostředníků Karel  Dolejší
21. 9. 2007 Rusko vysílá vážné varování západní Evropě   
14. 9. 2007 Velká hra existence lidské společnosti je neměnná   
10. 8. 2007 Tvrdá pravda a evidentní skutečnosti Fidel Castro Ruz
3. 8. 2007 Západ se třese strachem nad příznaky nové studené války   

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Kongres Evropské levice, Praha 2007 RSS 2.0      Historie >
25. 11. 2007 Evropskou levici povede Lothar Bisky. K příštím evropským volbám?   
25. 11. 2007 Zkreslená vize Vojtěcha Filipa Jan  Čulík
25. 11. 2007 Demagogický populismus Georgi  Margaritov
25. 11. 2007 Jak česká média ignorovala kongres evropské levice Štěpán  Kotrba
25. 11. 2007 Bertinotti: "Evropská levice nemůže vzniknout na platformě nějaké ideologie"   
24. 11. 2007 Oskar Lafontaine v Praze   
24. 11. 2007 Lafontaine: "Levice je věrohodná pouze tehdy, když je demokraticky obnovená"   
24. 11. 2007 Filip: "Jsme v situaci, kdy se odzbrojuje lid a ozbrojují se ti, kteří vládnou penězi" Vojtěch  Filip
24. 11. 2007 Práva žen jsou lidskými právy   
24. 11. 2007 Lothar Bisky: K evropské kultuře patří obsáhlá historie demokracie, osvícenství, veřejné debaty   

Čunkova demise na pokračování RSS 2.0      Historie >
8. 11. 2007 Nechte orgány činné v trestním řízení pracovat Zuzka Bebarová Rujbrová
7. 11. 2007 Od Tuchačevského k Čunkovi Vladislav  Černík
7. 11. 2007 Déja–vu televizní krize Štěpán  Kotrba
5. 11. 2007 Kokardy, jásot, na praporu prapor - a inovace Miloš  Štěpánek
5. 11. 2007 Jenom Čunek...?!? Ladislav  Žák
3. 11. 2007 Poučení z Čunkova vývoje ve straně a společnosti Štěpán  Kotrba
2. 11. 2007 Čunek odstoupil pozdě Pavel  Kováčik
2. 11. 2007 V ČR fungují jen Parkinsonovy zákony   
2. 11. 2007 Proti politikovi se v ČR nikdy nepovede spravedlivý proces   
2. 11. 2007 Za určitých okolností je porušování zákonů nutné   

Klausovo tažení proti ekologům RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Gore -- demokrat, který opravdu, ale opravdu není občanský Anna  Čurdová
25. 9. 2007 Ekologické organizace k prezidentově projevu   
25. 9. 2007 Petržílek: ČSSD se distancuje od názorů prezidenta Klause Petr  Petržílek
24. 9. 2007 Živá planeta aneb sto omylů Václava Klause Pavel  Nováček
18. 9. 2007 Klaus: Dočkáme se umlčování oponentů na vážná společenská témata? Václav  Klaus
17. 9. 2007 Klaus k Masarykovi: "Měl blízko k humanistickému socialismu a chápal význam sociálních otázek" Václav  Klaus
14. 9. 2007 Je hluboký omyl dávat rovnítko mezi životním stylem a hodnotou svobody   
14. 9. 2007 Klaus Bursíkovi: Jednáte bez mandátu vlády - s fatálním dopadem na ekonomiku Václav  Klaus
14. 9. 2007 Klaus vs. Bursík Boris  Cvek
10. 9. 2007 Nashledanou, pane Klausi Bohumil  Kartous

Írán RSS 2.0      Historie >
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
4. 2. 2008 Írán provedl test odpalovací rampy a otevřel vesmírné kontrolní středisko Štěpán  Kotrba
21. 1. 2008 Iránská hrozba Karla Schwarzenberga Přemysl  Janýr
24. 12. 2007 Dokument amerických zpravodajských služeb o Íránu - Dobrá zpráva. Až příliš. Karel  Dolejší
8. 12. 2007 Amerika tvrdě promarnila ve věci Íránu svou šanci   
5. 11. 2007 USA: 52 procent "pravděpodobných voličů" "podporuje americký vojenský útok proti Íránu"   
27. 10. 2007 Musíme bombardovat Írán   
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
17. 10. 2007 Íránská opozice nechce finanční pomoc z USA Lukáš  Lhoťan
12. 10. 2007 Hraje si s bombou -- aneb naivním konstruktivismem vpřed! Kateřina  Amiourová

Šanghajská organizace spolupráce RSS 2.0      Historie >
7. 2. 2008 Vybuduje si Čína vojenskou základnu v Íránu?   
23. 1. 2008 Jestli se Rusko otočí východním směrem, bude to naše prohra, ne prohra Moskvy Oskar  Krejčí
3. 1. 2008 Globální válečná hrozba základny USA v ČR a naše odpovědnost Miroslav  Polreich
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
6. 10. 2007 V Dušanbe skončil summit SNS, zahájen byl summit Euroasijského ekonomického společenství   
1. 10. 2007 Tadžikistan: Snaha o posilnenie pozície Peter  Stupavský
15. 9. 2007 Stredoázijské energetické lišiactvo Peter  Stupavský
31. 8. 2007 Výsledky Šanghajské organizace spolupráce: rozdělování Turkmenbašiho zásob plynu pokračuje   
20. 8. 2007 Boj proti tzv. "třem zlům" - extremismu, separatismu a terorismu konečně v popředí zájmu Miroslav  Polreich
16. 8. 2007 NATO východu zahajuje diplomatickou ofenzívu Štěpán  Kotrba

iDnes publikuje rozhovory s majiteli bordelu RSS 2.0      Historie >
31. 8. 2007 Další výrazné posílení důvěryhodnosti portálu iDnes...   
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka   
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"   
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou   
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji   
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?   
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
16. 3. 2008 Proč není k dispozici pořádné zpravodajství? Monika  Binke
29. 2. 2008 Volba prezidenta 2008, exces, či nový trend? Petr  Sak
29. 2. 2008 Kubiceho zpráva: Stížnost proti odfláklému stanovisku Rady Českého rozhlasu Štěpán  Kotrba
28. 2. 2008 Sněmovně přibude návrh na odvolání Ladislava Jíši z Rady Českého rozhlasu Štěpán  Kotrba
22. 2. 2008 Vzkaz TV Prima: Než takovéto zprávy, to raději žádné   
21. 2. 2008 Barbora Tachecí je pryč. A co Rada? Irena  Ryšánková
21. 2. 2008 Češi jsou přesyceni reklamou v elektronických médiích   
21. 2. 2008 Rozhlas by měl otevřít diskusi o tom, jak by měl Radiožurnál vypadat Boris  Cvek
15. 2. 2008 Jiřina Jirásková pokřtí Lucii Bílou v roli malé černé gorily   
13. 2. 2008 Stálá komise pro sdělovací prostředky bude rozhodovat o odvolání Marie Ptáčkové Štěpán  Kotrba

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
17. 3. 2008 Langerovo posílení rozvědky a snížení bezpečnosti Česka umístěním radaru Zdeněk  Maršíček
16. 3. 2008 Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců Štěpán  Kotrba
14. 3. 2008 RADAR: Budeme mít v Libavé i americké rakety?   
7. 3. 2008 Julínek lže ve zprávě ke zdravotní neškodnosti radaru!   
7. 3. 2008 Radar: Odstupující píárista Klvaňa si stěžoval na Britské listy v ČT24 Štěpán  Kotrba
5. 3. 2008 Radar v Brdech: Kterak Bush a Topolánek uplatňují Lisabonskou smlouvu Karel  Košťál
23. 2. 2008 Radar nebude pod velením a řízením NATO, říká generál Obering Daniel  Solis
5. 2. 2008 Dopouštějí se členové vlády a další osoby závažné trestné činnosti? Václav  Drbohlav
4. 2. 2008 Radar s digitálním tvarováním vysílaného svazku: klíč k ruským obavám   
4. 2. 2008 Írán provedl test odpalovací rampy a otevřel vesmírné kontrolní středisko Štěpán  Kotrba

Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
18. 3. 2008 Těžba ropy v Rusku - méně je více   
10. 3. 2008 Válka s mloky Lovelocky Karel  Dolejší
4. 3. 2008 Jak je to s rezervními fondy Ruska   
3. 3. 2008 Rusko a Srbsko podepsaly dohodu o jižní větvi plynovodu   
6. 2. 2008 Je nesmysl vést o docházející energetické zdroje války Mojmír  Babáček
31. 1. 2008 Firma Shell zaznamenala "obscénní" zisky   
29. 1. 2008 Další kroky Gazpromu na Balkáně   
28. 1. 2008 Nová ruská energetická stratégia Vladimir Petrovič Radjuhin
25. 1. 2008 Nabucco je mrtvé, Rusko posiluje pozici dominantního dodavatele plynu a ropy pro Evropu Jiří G. Müller
22. 1. 2008 Ceny energie rostou. Bude hůř? Petr  Frish

Karl Marx RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2007 Marx nebyl prorok, ale ... Milan  Neubert
28. 3. 2007 Marx nebyl prorok ani historicista Petr  Kužel
26. 3. 2007 Marx prorok rozhodně nebyl Milan  Valach
21. 3. 2007 Dvojí tvář prorokova -- filosof Marx si vulgarizaci nezaslouží Luděk  Toman
19. 3. 2007 Marx a zákony Milan  Valach
16. 3. 2007 Prorok Karel Marx Luděk  Toman
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
5. 3. 2007 Marxisté všech zemí, nemýlíte se? Uwe  Ladwig
2. 3. 2007 Nekonečná bída antikapitalismu Luboš  Zálom
2. 3. 2007 Argumenty Josefa Víta jsou omezené Jiří  Holý

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
13. 3. 2008 Operace Iraqi Freedom: Vojenské vítězství, politická prohra Karel  Dolejší
10. 3. 2008 Česká vláda jedná s iráckými teroristy Lukáš  Lhoťan
29. 2. 2008 "Tak trochu jiná" euroatlantická diplomacie v Sýrii: Brzeziński a Paroubek Štěpán  Kotrba
5. 2. 2008 Británie plánovala postavit v Afghánistánu pro Taliban výcvikový tábor   
5. 2. 2008 Britský princ Andrew kritizoval USA za iráckou válku   
5. 2. 2008 Americké firmy korumpují irácké poslance Anna  Voňavková
2. 2. 2008 Student odsouzen k smrti, že si stáhl z internetu chartu práv žen   
29. 1. 2008 Návrat do Falludže   
21. 1. 2008 Iránská hrozba Karla Schwarzenberga Přemysl  Janýr
16. 1. 2008 Americká a britská rozvědka se zřejmě svářejí o to, jaký přístup používat v Afghánistánu   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
20. 3. 2008 Zákaz Komunistického svazu mládeže potvrzen Ondřej  Slačálek
11. 10. 2007 Čína stále drakoničtěji cenzuruje internet   
8. 10. 2007 Zakažte reklamu a zhroutí se společnost Bohumil  Kartous
8. 10. 2007 "Svět bez loga" by byl světem spravedlivějším, ale nebude Štěpán  Kotrba
4. 10. 2007 Bude Česká republika protiprávně utajovat jinde přístupné informace? Helena  Svatošová
26. 7. 2007 Trestní oznámení pro pomluvu   
20. 6. 2007 Diplomatická kontroverze kolem spisovatele Rushdieho se zostřuje   
16. 3. 2007 Jak se v Právu cenzuruje Mitrofanov Štěpán  Kotrba
6. 3. 2007 Svoboda slova v ČR neexistuje Tomáš  Stýblo
16. 1. 2007 Německo chce zakázat nacistické symboly v celé EU   

Školství RSS 2.0      Historie >
7. 3. 2008 Jesle jako vzdělávací zařízení, aneb už se nedá mluvit o krkavčích matkách Uwe  Ladwig
22. 1. 2008 Neúcta k vědění se nevyplácí Darina  Martykánová
4. 12. 2007 Sítě v síti, aneb jsou ve školství jen problémy s platy? Pavel  Táborský
21. 11. 2007 Sloučení škol nebude škodit   
15. 11. 2007 Manifest maturanta   
15. 11. 2007 Nemoc, způsobená Oxfordem? Ema  Čulík
15. 11. 2007 Britské vysoké školy, pro a proti Jan  Čulík
14. 11. 2007 Náš mlčící maturant Patrick  Ungermann
14. 11. 2007 Nechceme sloučení škol Simona  Szekelyová
11. 10. 2007 Vzdělání je důležité Hynek  Bíla

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
20. 3. 2008 Radar: Klíčovou roli bude mít parlament   
17. 3. 2008 Langerovo posílení rozvědky a snížení bezpečnosti Česka umístěním radaru Zdeněk  Maršíček
16. 3. 2008 Proti radaru demonstruje jen malá část jeho odpůrců Štěpán  Kotrba
14. 3. 2008 RADAR: Budeme mít v Libavé i americké rakety?   
12. 3. 2008 Radar nezachytí rakety včas   
7. 3. 2008 Julínek lže ve zprávě ke zdravotní neškodnosti radaru!   
7. 3. 2008 Američané na své základně v ČR nebudou podléhat českým soudům   
7. 3. 2008 Radar: Odstupující píárista Klvaňa si stěžoval na Britské listy v ČT24 Štěpán  Kotrba
5. 3. 2008 Radar v Brdech: Kterak Bush a Topolánek uplatňují Lisabonskou smlouvu Karel  Košťál
27. 2. 2008 Kdy přestanou lhát? Boris  Valníček

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
28. 1. 2008 Odcházení od Václava Havla: Stará hra, která nevědomky nastoluje důležitý problém současnosti Jan  Čulík
25. 1. 2008 Čtenář je partnerem autora Irena  Zítková
17. 1. 2008 Založen Přípravný výbor Společnosti přátel Památníku národního písemnictví   
11. 1. 2008 Zemřeli dva spisovatelé, kteří milovali Jesenicko Libor  Martinek
4. 1. 2008 Jan Čulík, Knihy za ohradou   
14. 12. 2007 Znovu: Bude zrušen Památník národního písemnictví?   
17. 11. 2007 Člověk zahrada širá: Milan Kundera jako mladý stalinista Jan  Čulík
16. 11. 2007 Lašsko-evropský básník Óndra Łysohorsky Libor  Martinek
7. 11. 2007 Ludvík Vaculík: Hodiny klavíru. Památník národního písemnictví, 7. 11. 2007, 18 hod.   
6. 11. 2007 Básník a darebák podruhé Petr  Král