31. 3. 2009
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
31. 3. 2009

Írán v úterý učinil výrazně smířlivé gesto vůči Obamově vládě. Nabídl totiž pomoc americkému úsilí stabilizovat a znovu vybudovat Afghánistán. Na mezinárodní konferenci v Afghánistánu v Haagu reagoval íránský delegát Mohammad Mehdi Akhundzadeh pozitivně na novou strategii Baracka Obamy pro vítězství ve válce proti Talibanu.

31. 3. 2009

Považuji vyjádření nedůvěry vládě Mirka Topolánka za čin, který je v zájmu nejen občanů České republiky, ale i Evropské unie.

Pokud bude české předsednictví EU něco pozitivního znamenat pro vnitřní politiku, pak je to v prvé řadě zvýšení pozornosti veřejnosti i médií evropské problematice. A hned na jeho počátku se objevily pádné argumenty ve prospěch evropské integrace, bohužel se smutným nádechem krizových událostí. Nejprve to byla "plynová" krize a poté se již plně projevily dopady celosvětové hospodářské recese.

31. 3. 2009
Václav Klaus by byl v čele českého předsednictví prospěšnější než premiér v demisi.

Současný mediální obraz Václava Klause se v něčem blíží virtuální podobě Pavla Kučery, místopředsedy Nejvyššího soudu ČR, kterého při příležitosti nechvalně proslulého řízení na ochranu osobnosti sedmi žalobců proti Marii Benešové novináři vymalovali jako ďábla našeptávače, jenž v akci na záchranu Jiřího Čunka může úplně za všechno.

31. 3. 2009

Během krize rostou v rozvojových zemích sympatie pro hospodářskou politiku autoritativních států

KD│Politickou vedlejší škodou, kterou Západ utrpěl během finanční krize, je rostoucí kritika demokratických společenských modelů v rozvojových zemích. Stále více politiků v Africe, Asii a Latinské Americe je okouzleno autoritářskými státy jako Čína, Singapur nebo Venezuela. Ty se vyznačují nepřetržitým, bezpečným a vyváženým rozvojovým kursem - v protikladu k pomalému, konfliktnímu a příliš složitě vypadajícímu procesu, napsal pro Die Zeit Jörg Faust.

31. 3. 2009
"Tyto fondy... jsou spravovány profesionály, kteří vědí, jak se tím uživit."
Ministr financí Tim Geithner při obhajobě nového záchranného balíčku

KD│Podle nového průzkumu General Social Survey je důvěra Američanů v instituce - od zdravotnického systému přes náboženské organizace až po banky - na historickém minimu. Ve skutečnosti je jedinou institucí s důvěrou velké části Američanů armáda.

Tato data sotva povzbudí (spíše nepříjemně připomenou selhávající demokracii na pokraji puče), nicméně nedůvěra je zcela racionální. V minulé dekádě byli Američané svědky širokého selhávání prakticky všech důležitých institucí, v nichž žijí: Od církevních sexuálních skandálů přes vliv farmaceutického průmyslu a ziskuchtivé krutosti na medicínsko-industriální komplex až k ekonomické krizi, která odhalila, že vládcové vesmíru řídí finance zbaběle, zkorumpovaně a netransparentně, napsal v magazínu The Nation washingtonský redaktor Christopher Hayes.

31. 3. 2009

tisková zpráva Ne základnám

Iniciativa Ne základnám s potěšením konstatuje, že se jí v posledních měsících podařilo nashromáždit další tisíce nových podpisů pod petici za referendum o plánované americké radarové základně. Celkový počet podpisů tak dosáhl rekordních 150 000.

V polistopadové historii České republiky nezískala dosud žádná občanská kampaň takto rozsáhlou veřejnou podporu. Rádi bychom proto touto cestou poděkovali všem, kteří po celé zemi obětavě sbírali podpisy, posílali nám zaplněné petiční archy či "jen" připojili své jméno k požadavku všelidového hlasování. Právě dnes, s vyhlídkou předčasných voleb, se otázka referenda znovu vrací do hry.

Nejnovější balík petičních listin předají osobně mluvčí Iniciativy předsedkyni Petičního výboru JUDr. Zuzce Bebarové-Rujbrové tuto středu 1.4., v 9:30 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (Sněmovní 4).

30. 3. 2009
reakce na poznámku Karla Dolejšího k článku Štěpána Kotrby "Diverzifikovaná, decentralizovaná, občanská a komunální energetika"

Jaderná elektrárna Dukovany skutečně kontejnment - ochrannou obálku, i když to tak na první pohled nevypadá. Ochranná obálka nemusí být jen válcového nebo kulového tvaru, jak jste možná zvyklí (i když je to tak výhodnější), píše tiskový mluvčí JE Dukovany Petr Spilka.

31. 3. 2009

Polský antikomunistický odborový předák Lech Walesa pohrozil, že opustí Polsko poté, co ho už druhá kniha obvinila, že byl v mládí udavačem pro polskou tajnou policii.

Bývalý polský prezident a v osmdesátých letech šéf protikomunistického odborového svazu Solidarita zdůraznil, že už má dost nutnosti se neustále hájit proti nařčením, že spolupracoval v sedmdesátých letech s tajnou policií.

30. 3. 2009

Tak takhle se v roce 1997 kočkovali v parlamentu Václav Klaus a Miroslav Sládek. Zatímco toho druhého máme už léta díkybohu z krku, ten první má politickou situaci v zemi opět v rukou. Myslím, že připomenout v této souvislosti jednu dvanáct let starou parlamentní přestřelku není úplně od věci, píše Jan Rovenský. (...)

Poslanec Miroslav Sládek: Paní předsedající, dámy a pánové, pane předsedo vlády, Já bych rád zopakoval váš výrok, který jste přednesl dokonce na mezinárodním fóru, a nerad bych slyšel, že to je úplně, ale úplně falešné. Prohlásil jste kdysi - více takových Kožených.

31. 3. 2009

Senátor Tomáš Töpfer se distancuje od kontroverzního videoklipu ODS, ve kterém vystupuje. Jan Zahradil si jej pochvaluje, o původu klipu však mlží. Má v klipu prsty on sám?

Na populárním videoserveru YouTube si ODS zřídila svůj oficiální kanál. V jeho záhlaví se usmívá předseda ODS Topolánek spolu s lídrem kandidátky ODS do nadcházejících eurovoleb (a zároveň s předsedou europoslaneckého klubu ODS) Janem Zahradilem. Analýza zpětných odkazů je k dispozici ZDE -- je vidět, že na homepage kanálu vedou odkazy z oficiálních webů ODS (www.ods.cz, www.ods.eu, zpravy.ods.cz) a z osobních stránek Jana Zahradila (www.zahradil.eu)

Kanál nyní obsahuje 8 videoklipů, většina z nich kombinuje dvě témata: Kritiku ČSSD a sarkastická vyjádření Jana Zahradila.

Tomuto tématu se vymyká nejnovější videoklip, který přirovnává vyjádření nedůvěry vládě k vlastizradě:

Podivné je, že k autorství klipu se nikdo nehlásí.

31. 3. 2009

Tisková zpráva Rady Evropy

(Všechny údaje o Kosovu v tomto článku, týkající se území, institucí a obyvatelstva, je třeba chápat v plném souhlase s Rezolucí 1244 Bezpečnostní rady OSN a bez předsudků ke statutu Kosova.)

Thomas Hammarberg, komisař pro lidská práva Rady Evropy, představil v pátek své první dojmy o celkové situaci v oblasti lidských v Kosovu, kde právě skončil svoji čtyřdenní návštěvu.

31. 3. 2009

Nejhloupější časy zdánlivého "vyjednávání" po volbách v roce 2006 jsou zpátky. Topolánek opět každý požadavek "socanů" označí za nesmysl a vydírání. Topolánek opět, jako vždycky, žádnému vydírání nepodlehne, dokud ho opět všichni nevystrčí z kola ven.

31. 3. 2009
Tisková zpráva Czech Air Line Pilots Association

České sdružení dopravních pilotů CZALPA ČSA pečlivě sleduje světový vývoj v letecké dopravě a také postup managementu ČSA v řešení vlivu hospodářské krize. Opakovaně také poukazuje na skutečnost, že současná situace společnosti ČSA není způsobena pouze ekonomickou krizí, ale i chybnými kroky managementu v minulosti.

31. 3. 2009

Už jsme si "jaksi" zvykli na to, že od loňského podzimu jedni o krizi světové ekonomiky mluví, a na jiné přímo existenčně doléhá. Některé lidi mezi námi v mnohých zemích láká "šrotovné" k nákupu nového auta, jiní živoří třeba v uprchlických táborech s velmi omezenými zdroji mezinárodní pomoci. A z perspektivy života ve Střední Evropě jako kdyby se "až tak moc toho zneklidňujícího nestalo". Přitom i tam dolehla třeba ta otřesná anomálie vztahu k životu, jakoby jen "americká": že dokonce nedospělý člověk si najednou umane, že udělá krvavou lázeň ve škole. Pokud ještě drží ruka školáka propisku v již mrtvé ruce, svědčí to přinejmenším nejen o osobním selhání vraha, ale také o korozi hodnot naší civilizace.

31. 3. 2009

Klady a zápory spojené s případným odstraněním vepřína na místě lágru Lety shrnula nejvýstižněji Katarína Klamkova (viz březnová anketa Romano hangos . Za určitých okolností by kauza Lety mohla přinést ještě jeden klad. Totiž sehrát roli klíčové (byť symbolické) otázky, sporu, kolem nějž se zmobilizuje romská scéna. Teoreticky vzato, že by sehrála podobnou roli jako např. některé památníky v Rusku či v Pobaltí za časů SSSR, díky nimž se zformovala tehdejší demokratická a národovecká opozice, elektrárna Zwentendorf, na níž "se udělali" rakouští zelení atd.

e-paper
31. 3. 2009

KD│V blízké budoucnosti nás údajně čekají elektronické noviny, které bude možno přeložit a schovat do batohu. Serveru Wprost 24 to alespoň řekl známý americký futurolog Alvin Toffler. Toffler tvrdí, že elektronický papír bude mít texturu i vzhled normálního papíru a bude se podobně i "chovat". Budoucnost tisku je prý svázána s tímto hypotetickým produktem. Toffler již v 60. letech předvídal vznik e-knih, i když v té době ještě neexistovaly technické prostředky, které by umožnily je zkonstruovat.

Zdroj: ZDE

Pozn. ŠOK: Technologie e-paper už existuje poměrně dost dlouho. První noviny na tomto "papíře" vyšly v únoru 2006 - vlámský deník De Tijd v rámci omezené marketingové studie. Prozatímní kvalita je dostatečná pro zobrazování elektronických cenových štítků v maloobchodních prodejnách, jízdních řádů na autobusových zastávkách. Prozatímním problémem rozšíření je mimo cenu i nedostatečná kvalita obrazu, která je sice dostatečná pro černobílé noviny, nicméně pro barevný obraz v kvalitě ofsetu na papíře LVC stále ještě nedostatečná. A kdo by dnes chtěl černobílé noviny v elektronické podobě? Čeká se na kvalitní barvu. A pak už nic nestojí v cestě nejen elektronickým novinám a bankrotu rotaček, ale ani elektronickým billboardům, plakátům a velkoplošným televizním obrazovkám "na celou stěnu". Cesta do budoucnosti Raye Bradburyho je dlážděná pokrokem digitalizace.

Electronic paper ZDE

31. 3. 2009

Stoupenci kapitalismu při obhajobě svého často argumentují svobodnou soutěží. Při bližším zkoumání však brzy zjistíme, že jim nejde o soutěž ani vítězství, ale o výhody. A za tím účelem nastavují pravidla tak, aby maximalizovali šanci se k nim dostat. Proto se mezi sebou i dohodnou snadněji než stoupenci solidarity, kteří nehledají řešení pouze pro sebe, ale pro všechny. Mechanismů, jak se dostat ke korytu, totiž není mnoho a všechny jsou v podstatě dobře známy. Zatímco dlouhodobě udržitelná existence akceptovatelná většinou je něco, co tady ještě nebylo, co vůbec nebude jednoduché a na co, pokud jde o formu, existuje řada názorů. Můžeme donekonečna polemizovat, jak hodně to bude muset bolet, v jednom je však jasno -- chceme-li jako živočišný druh přežít, k samotné dlouhodobě udržitelné existenci není alternativa.

31. 3. 2009

Chtěl bych se vyjádřit k článku "Policie nepomáhá", píše Tomáš Vymazal.

1) Z článku jsem úplně nepochopil, jestli starší paní zavolala policii, asi ne. Na základě domněnky někoho osočovat (zde úřady) se mi nezdá správné.

2) V roce 2005 se mi zabouchly bezpečnostní dveře od bytu. Zajel jsem na policii, jeli se mnou, čtvrt hodiny se s tím mořili, nakonec to otevřeli, chtěli jen vidět občanku. Nevzali si za to nic, maximálně slušní a ochotní.

Pozor tedy na zevšeobecňování. I já se dovedu někoho po telefonu zeptat tak, že odpoví negativně.

Článek ale pokládám za přínos v tom smyslu, že by se otvírání bytu mohlo stát jednou z povinností policie, pokud není jiná možnost. Chtít to ale zadarmo ? Co když to budou moderní bezpečnostní zámky ? Bylo by nutné tuto věc dobře v zákoně ošetřit.

Naproti tomu Jakub Šašek píše:

Stalo se mi, že jsem si jednou svou nepozornosti zapomněl klíče od bytu, vzal si jiné klíče a zabouchnul. Protože jsem neměl v tento moment nikoho, kdo by mi mohl yt otevřít, obrátil jsem se na policii.

30. 3. 2009
Prohlášení konference Jednoty českých právníků

Jednota českých právníků, organizace právníků, která již 145 let působí pro vytváření právního státu, demokratického politického systému a právního vědomí občanů a hájící zájmy a společenské postavení právníků, na své konferenci konané dne 26. března 2009 vyjadřuje hluboké znepokojení nad současným stavem kolem české justice a nad ohrožením základních principů vytváření právního státu. Jednota českých právníků je znepokojena zejména v poslední době stále častěji se opakujícími pokusy o zasahování do nezávislosti justice a její ovlivňování podle zájmů konkrétních skupin. To nebezpečně ohrožuje nezávislost justice a je příčinou stále se prohlubujícího poklesu její vážnosti u nejširší právnické i laické veřejnosti.

31. 3. 2009

KD│Izrael údajně použil bezpilotní letouny k útoku na tajný íránský konvoj v Súdánu, který měl propašovat rakety do Gazy. S odvoláním na list Sunday Times o tom informovala agentura AFP.

Západní diplomaté potvrdili útoky uskutečněné koncem ledna a začátkem února v súdánské poušti nedaleko přístavního města Búr Súdán. Konvoje byly prý vypátrány agenty zahraniční zpravodajské služby Mossad. Súdánská vláda minulý týden prohlásila, že možné zapojení Izraele do útoků vyšetřuje, ale zatím nemá důkaz.

Ministr zahraničí Alí Sádik řekl, že došlo ke dvěma náletům, při nichž zahynulo zhruba čtyřicet lidí. Sunday Times napsaly, že pokud byly rakety určeny palestinskému hnutí Hamás v Gaze, znamenalo by jejich dodání vystupňování konfliktu s Izraelem. Podle vojenských zdrojů konvoje vezly rakety Fadžr-3, které mohou mít dolet až 65 kilometrů a byly rozděleny na části propašovatelné tunely ze Sinajského poloostrova.

Zdroj: ZDE

30. 3. 2009

LEST NOVÉ IZRAELSKÉ VLÁDY:

KD│Je tohle Bibermanova (Bibiho Netanjahu a Avigdora Liebermana), nebo spíše Bibarakova vláda (Bibiho a Ehuda Baraka)? Ani to, ani ono. Je to Bibijahuova vláda. Benjamin Netanjahu prokázal, že je suverénním politikem. Uskutečnil sen každého politika (a návštěvníka divadla): Dobré místo uprostřed. V jeho nové vládě může postavit fašisty napravo proti socialistům vlevo, Liebermanovy sekularisty proti ortodoxní straně Šas. Ideální situace, napsal v magazínu Tikkun bývalý člen Knesetu a předseda mírové organizace Guš Šalom Uri Avneri.

30. 3. 2009

aneb volební program nezávislé kandidátky do Evropského parlamentu

Vznik nové strany Zelených ve mně v první chvíli vzbudil chmurnou skepsi při představě, že v té naší malé politické zahrádce přibude další strana. Hodně jsem však o tom od té doby přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že za určitých podmínek by se nová strana u nás mohla dokonce i velmi úspěšně prosadit. Svoji představu o takové straně a jejím zaměření popisuji v následujících odstavcích – je to zároveň můj osobní program, se kterým se chci veřejnosti prezentovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu jako nezávislý kandidát za Demokratickou stranu zelených.

30. 3. 2009
Motto:
Daně jsou tím, čím platíme za civilizovanou společnost.
Oliver Wendell Holmes

Daně plnily a plní různé funkce, i když si řada občanů myslí a to zejména ke konci března, že jsou tu jen pro zlost. Jejich úkolem bylo historicky zabezpečovat příjem panovníka/vládnoucí elity, později se přidala funkce redistribuční (tj. sociální aspekt zdanění), funkce cenotvorná (významná např. u spotřební daně). V neposlední řadě jsou daně pojítkem mezi občanem a státem. Tím, že platím daně, mám právo od státu něco vyžadovat.

Route 66.
30. 3. 2009

V sobotu ani Berliner Zeitung neopomněly informovat, že vládce vesmíru v demisi na schůzce ministrů v Hluboké nad Vltavou předestřel novou verzi pekelného vystoupení ve Štrasburku. Za všechno prý může ideologická diverze protinožců. Topolánek má za to, že jeho charakteristika Obamovy protikrizové politiky jako "cesty do pekla" má vlastně původ v pražském koncertě australské hardrockové skupiny AC/DC, který se konal 17. března. Právě světoznámý hit "Highway to Hell" prý mohl být inspirací jeho vyjádření.

Historka jako by vyvolávala ducha let devadesátých, kdy se návštěvy vyžilých hochů z Rolling Stones či Michaela Jacksona stávaly zahraničněpolitickou událostí prvního řádu. Bývalo to absurdně legrační, Václava Havla však aspoň nenapadlo tvrdit, že ho k výrokům o humanitárním bombardování přivedl poslech Zappovy "Ritual Dance of the Child-Killer". To Topolánek bez rozpaků prohlašuje, že českou zahraniční politiku určují Australané. Nu což: "Highway to Hell" je jistě spolehlivou cestou ke - svého druhu - světovosti, nicméně pokud nyní evropskou politiku prodáváme pod značkou AC/DC, sluší se připomenout, že label je symbolem obojetnosti nejen v oboru elektrotechniky.

30. 3. 2009

V současné hospodářské krizi jsme zaplavováni velkými vizemi na její řešení, fascinování nepředstavitelnými sumami, investovanými do krachujících ekonomik. Krize má však především svůj lidský rozměr s nímž se musí srovnat lidé v místech, kde žijí. Lokální rozměr řešení krize bude hrát zásadní roli a čím dříve si to uvědomíme, tím lépe.

30. 3. 2009

V tomto týdnu proběhnou dvě události, které by měly přispět k řešení krize ve světě a v Evropě. Je to zasedání skupiny G20 v Londýně a jednání ekonomických ministrů EU -- ECOFIN, které se koná v Praze. Skupina bohatých a velkých ekonomik G20 se sejde ve čtvrtek v Londýně a EU tam bude reprezentovat Česká republika.

30. 3. 2009

Bývá u nás někdy nedobrým zvykem zapomínat na významné osobnosti, zvláště ty, které nelze pro jejich volnomyšlenkářství, velkou upřímnost a smysl pro pravdu, jednoznačně zaškatulkovat ani si přivlastnit jejich dílo. Je smutné, že nezřídka zapomínáme na lidi velkého talentu a v každodenním shonu se až na vyjímky nenajde nikoho, kdo by připomněl třeba jen krátce jejich život a práci, neboť jejich dílo má trvalou hodnotu a dokáže i po letech oslovovat lidi všech generací. Domnívám se, že jedním z těch, na které se poněkud zapomíná je i Karel Kryl (narozen 12.4.1944 v Kroměříži -- zemřel 3.3.1994 v Mnichově). Právě v těchto dnech si připomínáme 65 let od jeho narození a 15 let od úmrtí.

30. 3. 2009

PONDĚLNÍ KRITICKÝ BLOC-NOTES

Válka. Jenom pokračování politiky jinými prostředky, říkám si vždy s Carlem von Clausewitz, když v době míru čtu novinové titulky, které používají vojenské termíny: strategie, obrana, útok, nepřítel. Vypadá to dokonce někdy, že jsme tady a teď ve válce přímo permanentní. Bývali to právě Němci, kteří dokázali války nejen provozovat, ale o nich i nejlépe teoretizovat, alespoň v Evropě. Minulý týden byl vůbec bohatý na různé druhy malých i velkých válek, i když šlo převážně o politiku, která za přímé absence té skutečné války působí často spíše jako kabaret.

Joseph Stiglitz
28. 3. 2009

Úkolem je vybudovat novou finanční architekturu. Pokud to nezvládneme, nejhůře dopadnou nejchudší země

Další důležité doporučení komise se týká vytvoření nového globálního rezervního systému. Existující systém s americkým dolarem coby rezervní měnou se rozpadá. Dolar byl nestabilní. Rostou obavy z budoucích inflačních rizik. Současně s tím každoroční tesaurace kvůli tvorbě rezerv proti rizikům globální nestability vyvolává sklon k poklesu agregátní poptávky a tím oslabuje globální ekonomiku. Navíc má současný systém tu zvláštní vlastnost, že chudé země půjčují Spojeným státům biliony dolarů v zásadě za nulový úrok, zatímco v jejich vlastních zemi existuje velmi mnoho potřeb, do nichž by bylo třeba investovat. Komise tvrdí, že nový Globální rezervní systém je "uskutečnitelný, neinflační a snadno realizovatelný".

KD│Finanční krize, která začala na americkém trhu "subprime" hypoték, se nyní změnila v globální recesi -- s předpokládaným hospodářským poklesem o 1,5%, což je nejhorší výsledek od Velké deprese. I země, které udělaly vše správně, čelí poklesu růstu, a dokonce hlubokým recesím. A většina nejbolestnějších důsledků zasáhne rozvojové země, napsal v Guardianu nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz.

31. 3. 2009

Jsem pravidelným čtenářem Britských listů a můj názor je ten, že by si zasloužily co nejširší čtenářskou obec. K tomu by, jak doufám, mohla dopomoci vhodnější typografická úprava. Poměr délky řádku (šíře sloupce) a velikosti písma činí text téměř nesledovatelným. Zkuste konzultovat typografickou úpravu stránek se specialistou na typografii internetové sazby, jsem si jist, že povedek zlepšení čitelnosti Vašich stránek a větší atraktivitě Britských listů. Aby se forma potkala s vysokou úrovní obsahu, doporučuje Aleš Bajgar

Informace pro čtenáře: Velikost písma můžete zvětšit podle libosti. Používejte k čtení Britských listů prohlížeč Firefox (nebo např. Safari, nebo Opera) a v liště "Zobrazit" (View) si nastavte velikost písma BL, jak vám to vyhovuje. Britské listy musí být standardně čitelné v rozlišení 1024/768. Pokud váš monitor má rozlišení výrazně vyšší, těžko můžete chtít, aby ho grafika respektovala. │RED

2. 3. 2009

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. Britské listy si každý měsíc otevře 200 000 individuálních IP adres. Finančně však na provoz listu přispívá jen kolem 200 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře.

V únoru 2009 přispělo celkem 180 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 35 220.46 Kč. Příjem z reklamy byl 10 200 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31. 1. 2009 částku 99 040.99 Kč . Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a

Hypoteční, finanční ... ekonomická krize RSS 2.0      Historie >
31. 3. 2009 Experti všech zemí, spojte se   
31. 3. 2009 Umějí autokraté lépe hospodařit?   
31. 3. 2009 Nechci být otrokem, ani otrokářem Jaromír  Habr
30. 3. 2009 České republice nezbývá než přejít na obnovitelnou energii Jindřich  Kalous
30. 3. 2009 Topolánek on the Road Karel  Dolejší
29. 3. 2009 Biden žádá demonstranty o čas   
29. 3. 2009 Britská vláda bude dávat peníze chudým   
28. 3. 2009 Tržní mystika   
28. 3. 2009 Reforma je nutná. Reforma je ve vzduchu. Nemůžeme si dovolit selhat   
27. 3. 2009 Lesk, anebo bída nachystané pasti na vládu? Miloš  Dokulil

USA 2009: Obama a očekávání RSS 2.0      Historie >
31. 3. 2009 Experti všech zemí, spojte se   
30. 3. 2009 Topolánek on the Road Karel  Dolejší
30. 3. 2009 Problémy Baracka Obamy Oskar  Krejčí
28. 3. 2009 Tržní mystika   
27. 3. 2009 Lesk, anebo bída nachystané pasti na vládu? Miloš  Dokulil
27. 3. 2009 Topolánkův útok na Obamu byl začátkem předvolební kampaně   
26. 3. 2009 Beznadějná finanční politika   
26. 3. 2009 Obamobijce štrasburský aneb Ztraceno v překladu Karel  Dolejší
24. 3. 2009 K teorii mezní zlodějny Karel  Dolejší
23. 3. 2009 Miloš Pick: Can Obama lead the world out of the crisis? Miloš  Pick

"Entropa" Davida Černého RSS 2.0      Historie >
27. 1. 2009 Bulharská odveta Ladislav  Žák
26. 1. 2009 Mystifikace za mystifikaci aneb poprvé fandím Mladé frontě Dnes   
21. 1. 2009 Omlouvám se, že jsem umělec?? Bohumil  Kartous
21. 1. 2009 Entropa není umění Petr  Wagner
20. 1. 2009 Černý obrys rafinovaného cukru? Miloš  Dokulil
20. 1. 2009 Ta provokace mi skutečně připadá vtipná Jan  Čulík
17. 1. 2009 Tak je vyloupněte Petr  Litoš
17. 1. 2009 Absurdistán se představil Entropou Zdeněk  Jemelík
17. 1. 2009 Bulharsko František  Řezáč
17. 1. 2009 Washington Post: Je-li Bulharsko záchod, je na něm teď pěkně zima   

Ukrajina, Rusko a dodávky plynu do Evropy RSS 2.0      Historie >
25. 3. 2009 Ruský ministr financí předpovídá novou vlnu problémů finančního sektoru   
17. 3. 2009 Konec zatlačování, konec mentorování - jasné priority a respekt Karel  Dolejší
6. 3. 2009 Stratfor: Šest pilířů ruské moci   
6. 3. 2009 Clintonová v Ženevě: Zlepšování vztahů s Ruskem není zradou spojenců   
6. 3. 2009 Budeme znova mrznout? Karel  Dolejší
5. 3. 2009 Gazprom plánuje postavit v Německu plynové zásobníky pro EU   
26. 2. 2009 Ukrajina se žene do propasti   
23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman

Kontroverze Klaus kontra europoslanci, prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
2. 1. 2009 Francouzi jako Hitler   
1. 1. 2009 Guardian: Obavy z českého předsednictví EU sílí   
27. 12. 2008 S Čechy v čele EU bude veselo   
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
22. 12. 2008 Evropská unie je politický kýč, aneb O věrnosti prázdnotě Luděk  Toman
19. 12. 2008 Transformace středověké Svaté říše v národní státy byla postupná Petr  Schnur
17. 12. 2008 Der Spiegel: Pozdvižení nad českým prezidentem: Tajně odposlouchával europoslance   
16. 12. 2008 Jak odvést pozornost od "lisabonizace" EU... Jaroslav  Kuba
16. 12. 2008 Tanečky okolo Lisabonské smlouvy Michael  Kroh
16. 12. 2008 Nastávající krize Milan  Valach

Sankt Peterburg prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
31. 12. 2008 Jsme odsouzeni pasivně naslouchat rozhovorům vládců o našem osudu   
31. 12. 2008 Ne, v Rusku není komunismus Jan  Čulík
27. 12. 2008 Dětští žebráci v petrohradském metru Jan  Čulík
23. 12. 2008 Vánoční procházka starým Petrohradem Jan  Čulík
22. 12. 2008 Sankt Peterburg a okolí - dalších pár pohledů Jan  Čulík
22. 12. 2008 Dnešní Rusko: Směsice kapitalismu a komunismu, která zraje k bizarnosti Jan  Čulík
21. 12. 2008 Půjde Rusko tou či onou cestou a jak to tam vypadá dnes? Jan  Čulík
20. 12. 2008 V ďáblově lůně: Sankt Peterburg 2008 Jan  Čulík
20. 12. 2008 Orgie konzumerismu v ruském městě Jan  Čulík

Plynovod Nabucco RSS 2.0      Historie >
10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman
30. 1. 2009 Nabucco – plynárenský sen, alebo realita? Karol  Palkovič
28. 1. 2009 Nabucco... nomen omen Ladislav  Žák
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
19. 1. 2009 Komu prospívá plynová krize v Evropě? Pavel  Rott, Štěpán Kotrba
15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
25. 12. 2008 Rusko podepsalo se Srbskem strategické energetické dohody - válka o ropu skončila   
10. 11. 2008 Energetická bezpečnost a zemní plyn -- část II Jaroslav  Ungerman
31. 10. 2008 Energetická bezpečnost a zemní plyn -- část I. Jaroslav  Ungerman

19. kongres ODS RSS 2.0      Historie >
10. 12. 2008 Nekolikajazyčný eurooptimistický jekot na Hradčanech Karel  Košťál
9. 12. 2008 Koncept bezpečnosti České republiky od ODS -- zřeknutí se suverenity ve prospěch Spojených států? Mojmír  Babáček
9. 12. 2008 Hlas lidu aneb co reprezentuje zkratka ODS   
8. 12. 2008 Boj s bolševismem v ODS Ladislav  Žák
8. 12. 2008 ODS kompletní. Stejná jména. Stejný styl. Stejné výsledky do budoucna. Štěpán  Kotrba
8. 12. 2008 Modré autíčko Robert  Bartoš
8. 12. 2008 Hrozící finanční krize zřejmě oslabila podporu ODS Vojtěch  Polák
8. 12. 2008 ODS: načechrejme péra, začne nová éra Milan  Daniel
8. 12. 2008 Václav Klaus de la Mancha a pár podivných kukaček v hnízdě ODS Ivo  Šebestík
7. 12. 2008 ODS stále bojuje s bolševismem Bohumil  Kartous

Roman Joch, ředitel "Občanského institutu" RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2009 Ultrakonzervativní Občanský institut se přiznal: nechal se financovat z USA   
5. 12. 2008 To, že je Roman Joch zván v ČR do televize, má zásadní význam   
5. 12. 2008 Joch Jan  Hruška
5. 12. 2008 Doufejme, že se Roman Joch nebude chtít vrátit k profesi   
5. 12. 2008 Poplašná zpráva o úrovni české populace   
4. 12. 2008 Necenzurovat- ani Jocha Ivan  David
4. 12. 2008 Naše civilizace nebyla nikdy dosti křesťanská   
4. 12. 2008 Televizní odborník Roman Joch   
3. 12. 2008 Propaganda od Romana Jocha - článek bez informační hodnoty   
25. 2. 2008 Jochův návrh na legalizaci mučení jste nepochopili   

Krajské a senátní volby říjen 2008 RSS 2.0      Historie >
4. 12. 2008 Analýza neúspěchů ODS   
20. 11. 2008 Jak se jedná o krajské vládě na jižní Moravě   
20. 11. 2008 Když dva dělají totéž... Antonín  Hubený
31. 10. 2008 Co řekly volby 2008? Soňa  Hromátková
29. 10. 2008 Kdo měl jít k volbám   
29. 10. 2008 Jak by interpretoval Klausovo chování před volbami Ústavní soud? Václav  Chyský
27. 10. 2008 O hyenách, kočárku a "velké" politice Jan  Keller
27. 10. 2008 Topolánek: podmínky mé demise Mirek  Topolánek
27. 10. 2008 Nebude diktatura v ČR Bohumír  Tichánek
27. 10. 2008 Zeman měl pravdu, severočeská ČSSD nejspíš má v plánu uzavřít koalici s ODS Štěpán  Kotrba

Může být mučení uměním? RSS 2.0      Historie >
15. 1. 2009 Na odporu postavená estetika není umění Štěpán  Kotrba
2. 1. 2009 Sderot, Gaza a Sue Grandová naruby Karel  Dolejší
7. 11. 2008 Film Veroniky Janečkové Pravztahy a otázka Jana Čulíka František  Koukolík
6. 11. 2008 Etické obsahy v díle jsou přirozenou součástí umění a mají právo být hodnoceny Jan  Paul
6. 11. 2008 Film Pravztahy Veroniky Janečkové byl zpřístupněn na webu   
5. 11. 2008 Janečkové Pravztahy se budou promítat v Praze   
4. 11. 2008 Číst Hitlera Milan  Valach
4. 11. 2008 Krve jako na jatkách je plný Louvre Miloslav  Štěrba
4. 11. 2008 Umění a krása, neboli Život umělce v nehezkých dobách Uwe  Ladwig
4. 11. 2008 Devianti Jiří  Drašnar

Gruzie, Rusko a Jižní Osetie RSS 2.0      Historie >
6. 3. 2009 Stratfor: Šest pilířů ruské moci   
6. 3. 2009 Clintonová v Ženevě: Zlepšování vztahů s Ruskem není zradou spojenců   
25. 2. 2009 Gruzie: Nová koalice žádá předčasné prezidentské volby   
23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
22. 1. 2009 Vymítání démonů z americko-ruských vztahů   
15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
13. 1. 2009 Pustili nám plyn aneb sebevražda ukrajinského snu Štěpán  Kotrba
25. 12. 2008 Bývalý gruzínský zástupce v OSN vyzval k předčasným volbám Karel  Dolejší
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   

Šikana od Cizinecké policie RSS 2.0      Historie >
24. 2. 2009 Etnická čistka pracovního trhu aneb Při loupání cibule Karel  Dolejší
10. 10. 2008 Další překážka příchodu lidí ze zahraničí do ČR   
18. 8. 2008 Welcome to Prague   
14. 7. 2008 Fronty na cizinecké polici chce řešit Akademie věd: vlastním cizineckým policistou pro vědce   
6. 7. 2008 Imigrace Petr  Wagner
4. 7. 2008 Jak Cizinecká policie v Praze bojuje proti cizincům   
2. 7. 2008 Jak Cizinecká policie ČR zachází s lidmi   
5. 3. 2008 Stop, už nejste legály Milan  Daniel
22. 1. 2008 Korupce státních úředníků aneb Jak se žije cizincům v ČR   
16. 1. 2008 Třeba se Britové poučili v Česku Milan  Daniel

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
6. 3. 2009 Co s odpovědností za nežádoucí reakce? Petr  Wagner
20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
18. 2. 2009 Platy a poplatky Boris  Valníček
13. 2. 2009 Důchodcův dopis ministryni zdravotnictví Štěpán  Steiger
30. 1. 2009 Elektronický způsob vedení zdravotnické dokumentace: ochrana dat především Štěpán  Kotrba
29. 1. 2009 Za levné léky se v ČR vydaly jen 4 promile z celkových nákladů na léčiva Petr  Wagner
24. 1. 2009 Co zdravotnické poplatky regulují? Antonín  Konečný
23. 1. 2009 Ideologické hrůzy náměstka ministra či jeho kritika? Jan  Marek
22. 1. 2009 Ideologické hrůzy pana magistra Šnajdra Petr  Wagner
19. 1. 2009 Pohroma Julínek odchází, modrá kára zdravotnictví jede dál Vladimír  Tupáček

Zelení RSS 2.0      Historie >
27. 3. 2009 Diverzifikovaná, decentralizovaná, občanská a komunální energetika Štěpán  Kotrba
25. 3. 2009 Nudný kolovrátek aktivismu snílků Štěpán  Kotrba
19. 3. 2009 Není frakce jako frakce Pavel  Pečínka
19. 3. 2009 "Demokratická výzva" svolává valnou hromadu   
18. 3. 2009 Pane Juste, spletl jste si dveře Václav  Hála
11. 3. 2009 Zelená se, zelená? Miloš  Dokulil
9. 3. 2009 Ústřední revizní komise Strany zelených: Čáslavka a Šlegr budou zbaveni všech funkcí   
9. 3. 2009 Jak mohou být zelení atraktivní pro voliče komunistů? Boris  Cvek
9. 3. 2009 Vzkaz pro modrozelenou bandu ve Straně zelených Pavel  Pečínka
9. 3. 2009 Zubová: "Se lháři ve vedení nezíská Strana zelených podporu voličů"   

Čína RSS 2.0      Historie >
26. 2. 2009 Německo získalo miliardové objednávky z Číny   
21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
20. 2. 2009 Čína začíná globálně investovat   
17. 2. 2009 Clintonová dorazila do Asie a Severní Korea odpálí raketu "s doletem do USA"   
13. 2. 2009 Čína se bojí o své satelity   
3. 2. 2009 V Číně přišlo 26 milionů lidí v důsledku hospodářské krize o práci   
22. 1. 2009 Bílá kniha čínské obrany Oskar  Krejčí
29. 12. 2008 Sinologie a dnešní Čína Lukáš  Zádrapa
2. 12. 2008 Čína se obává indicko-japonské vesmírné aliance   
9. 11. 2008 Xinhua: OSN oznámila podepsání Pekingské deklarace o změnách klimatu   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
27. 3. 2009 Matematická rovnice ČT: 2026 = ¾ z 2 500 000   
24. 3. 2009 Rada Českého rozhlasu se vážně chce soudit s koncesionáři...?   
16. 3. 2009 Strana nezávislých naivků jako politický ideál? Štěpán  Kotrba
20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
20. 2. 2009 Serpenízek další z malých digitálních televizí je v problémech Štěpán  Kotrba
18. 2. 2009 Týden - kreativně přepracovaný Telegraph? Štěpán  Kotrba
17. 2. 2009 Touží Bobocký stále po křesle ředitele STV? Štěpán  Kotrba
13. 2. 2009 Česká televize démonizuje Hugo Chaveze, který stojí v čele Venezuely již deset let Daniel  Veselý
10. 2. 2009 zabijsvojeradio.cz aneb jak se stát předsedou Rady ČRo Štěpán  Kotrba
10. 2. 2009 MF Dnes : "Referendum je nástroj totality" Bohumil  Kartous

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
19. 3. 2009 Systém jako systém, dyť je to fuk, hlavně když poslouží "naší" věci Stanislav  Kaucký
13. 3. 2009 Scott Ritter: Obamo, vyřiď to s B týmem   
3. 3. 2009 Poradní orgán doporučil Kongresu opustit projekt brdského radaru Karel  Dolejší
27. 2. 2009 Polsku víc záleží na bezpečnostní spolupráci s USA než na protiraketové obraně   
26. 2. 2009 Češi bydlí v zemljankách, hrají na dudy a milují Wesleyho Clarka Karel  Dolejší
21. 2. 2009 Jen počkej zajíci....radar bude! Miloslav  Štěrba
20. 2. 2009 Obamova administrativa už nespěchá s radarem ani s raketami   
15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší

Zaznamenávání osobních dat občanů RSS 2.0      Historie >
25. 2. 2009 Boj proti terorismu "znamená konec soukromí"   
28. 1. 2009 Chcete opravdu poskytnout svá data společnosti Google? Jan  Molič
28. 1. 2009 Ochrana osobních údajů -- není co slavit   
19. 1. 2009 Vláda zbrkle přijala návrh zákona o registrech, který může ohrozit občany   
31. 12. 2008 Moc Velkého bratra má výrazně posílit   
24. 2. 2008 Britská vláda požaduje, aby všichni cestující v EU poskytovali úřadům podrobná osobní data   
6. 2. 2008 Výhledy a rizika ochrany osobních dat v ČR Štěpán  Kotrba
16. 1. 2008 FBI požaduje přímý přístup k datům o totožnosti britských občanů   
31. 12. 2007 USA, Británie, Rusko, Čína, Singapur a Malajsko nejvíce porušují soukromí občanů   
5. 12. 2007 Máme se bát Velkého bratra?   

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
31. 3. 2009 Írán nabídl Spojeným státům pomoc v Afghánistánu   
12. 3. 2009 Stratfor: Obamova diplomatická ofenzíva a realita geopolitiky   
9. 3. 2009 Obama přiznal, že Spojené státy "nevyhrávají" válku v Afghánistánu   
25. 2. 2009 Konec iluzí o manévrovém boji v Afghánistánu   
25. 2. 2009 Britský ministr spravedlnosti vetoval zveřejnění vládních záznamů o rozhodnutí zaútočit na Irák   
21. 2. 2009 Přeskupení priorit NATO   
18. 2. 2009 CIA tajně používá vojenskou základnu v Pákistánu   
16. 2. 2009 Irák: Vysocí američtí vojáci vyšetřováni kvůli ztrátě miliard dolarů na rekonstrukci   
13. 2. 2009 V Afghánistánu je nezvěstná třetina zbraní z amerických dodávek   
12. 2. 2009 Rusko chce "pomáhat" Spojeným státům v Afghánistánu   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
5. 3. 2009 Proč zakazovat názor? Miroslav  Uhlíř
28. 2. 2009 Britská vláda "zneužívá strachu" k likvidaci demokratických svobod   
11. 2. 2009 Kde jsou hranice svobody projevu?   
8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
6. 2. 2009 Český parlament hrubě omezil kontrolu politiků ve veřejném zájmu Petr  Wagner
13. 12. 2008 Elton John žaloval deník Guardian a prohrál   
13. 11. 2008 Na svobodě slova už v ČR nezáleží? Petr  Wagner
5. 11. 2008 Český rozhlas: Jaklová se pokusila těsně před volbami o další cenzurní zásahy do vysílání Štěpán  Kotrba
24. 10. 2008 Cenzoři z Rady Českého rozhlasu zaútočili opět na Rádio Wave Štěpán  Kotrba
30. 4. 2008 Spisovatelé protestují, že Tesco potlačuje svobodu projevu   

Školství RSS 2.0      Historie >
9. 3. 2009 Melounek sem, melounek tam Pavel  Táborský
9. 3. 2009 Oxfordský profesor doporučuje, aby teenageři chodili do školy až od 11 hodin   
4. 3. 2009 MŠMT pokračuje v neprůhledné přípravě školské reformy   
27. 2. 2009 70 procent evropských absolventů anglických vysokých škol nesplácí půjčky na školné :) Jan  Čulík
19. 2. 2009 Zavést školné v ČR? Rozhodně ne!   
12. 2. 2009 Národ v ohrožení Kostas  Dimelis
10. 2. 2009 Potřebují pedagogové své profesní sdružení? Pavel  Táborský
9. 2. 2009 Buďme tvořiví v roce kreativity 2009 Michal  Giboda
9. 2. 2009 University of Chicago Visiting Scholars Program   
9. 2. 2009 Zavedení školného v Anglii ve školství nic nezlepšilo Jan  Čulík

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
31. 3. 2009 Rekordních 150 000 podpisů pro referendum o radaru   
25. 3. 2009 Vláda národní autodestrukce padla. Nastoupí vláda provizoria? Karel  Dolejší
25. 3. 2009 Proradarová vláda padla - jaké budou ty další?   
24. 3. 2009 Špatná vláda, mizerná demokracie Václav  Novotný
18. 3. 2009 American voice against proposed radar in the Czech Republic John Lindsay Poland
18. 3. 2009 Americký hlas proti navrhovanému radaru v České republice   
17. 3. 2009 Konec zatlačování, konec mentorování - jasné priority a respekt Karel  Dolejší
16. 3. 2009 Pojďte se s námi zviditelnit! Jan  Neoral
16. 3. 2009 Radarové smlouvy v úterý do sněmovny Karel  Dolejší
13. 3. 2009 Scott Ritter: Obamo, vyřiď to s B týmem   

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
17. 3. 2009 Novotný, novotnější, nejnovotnější Petr  Štengl
6. 3. 2009 The Crisis of Czech Literature Štefan  Švec
3. 3. 2009 Zemřel spisovatel Jan Vladislav   
2. 3. 2009 Lidé nečtou Josef  Vít
1. 2. 2009 Resources in English on Czech film, literature and politics   
7. 1. 2009 Ústav pro českou literaturu AV ČR vypisuje bohemistické stipendium   
31. 12. 2008 Podvod I. Miloslav  Bukovecký
15. 12. 2008 Na břehu dnů Petr  Litoš
11. 12. 2008 Vieweghova dvacátá kniha: Banální stereotyp Jan  Čulík
21. 10. 2008 Mytologizace "Udání Milana Kundery" Jakub  Češka

Genderová nerovnost ve společnosti RSS 2.0      Historie >
23. 3. 2009 Čeští samci v Evropě Marie  Haisová
12. 3. 2009 Zygmunt Bauman: Muži jsou trubci   
12. 2. 2009 O odbornících, poustevnících a babičce paní Haisové Karel  Dolejší
11. 2. 2009 Už žádnýho chlapa do baráku nechci Marie  Haisová
9. 2. 2009 Zvěřinový guláš Anna  Čurdová
6. 2. 2009 Zvěřina jako Turkmenbaši Anna  Čurdová
3. 2. 2009 Sadomasochismus to tedy nebyl Jan  Čulík
3. 2. 2009 Znojemskou učitelku vlastně znásilnili   
3. 2. 2009 Pornografie   
2. 2. 2009 Brutální zotročení znojemské "učitelky" Jan  Čulík