17. 2. 2009
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
17. 2. 2009

Generální prokurátor zahájí vyšetřování možných trestných činů spáchaných britskou a americkou rozvědkou

Právníci pro britskou rozvědku MI5 a členové britské vlády vypracovali oficiální předpisy pro mučení, jimiž se řídili britští činitelé při výsleších a mučení osob, podezřívaných z terorismu, které se provádělo v Pákistánu. Vyšlo to najevo při soudním líčení v Británii.

Celá řada britských občanů, podezřívaných z terorismu, kteří byli v Pákistánu zatčeni bez soudu byla mučena pracovníky pákistánské rozvědky, než je podrobili výslechu činitelé britské rozvědky MI5. V některých případech existují pro mučení lékařské důkazy.

17. 2. 2009

Stella Rimington, bývalá ředitelka britské rozvědky MI5, varovala, že vláda zneužívá strachu z terorismu k likvidaci občanských svobod. Vládne riziko vzniku policejního státu.

Rimingtonová obvinila vládu, že omezují soukromí občanů a že hrají přímo do rukou teroristů.

"Vláda by měla uznat, že existují rizika, a neměla by strašit občany proto, aby mohla schvalovat zákony, které omezují občanské svobody. To je přece přesně cílem terorismu: Abychom žili ve strachu v policejním státě," zdůraznila.

17. 2. 2009

Americká ministryně zahraničí Hilary Clintonová přicestovala do Asie zatímco se Severní Korea připravuje na test balistické rakety, která prý dosáhne amerického území. Režim v Pchjongjangu oznámil, že odpálí raketu, zřejmě Taepodong-2, ze základny na svém východním pobřeží.

17. 2. 2009

Trošku mne zarazil název pozvánky na diskuzi o Darwinově teorii "Věda ve službách evoluční teorie - Darwinův rok". Věda přece není ve službách žádné teorie, nýbrž teorií používá jako nástrojů pro své účely - a jeden nástroj, když zastará, vymění za jiný.

17. 2. 2009

Fakt, že Slovenská televize je na tom špatně, ba ještě hůř, nejspíš nikoho na Slovensku, ale ani v Česku nepřekvapí. Chronická podfinancovanost a zastaralost technologií, nízká výše koncesionářského poplatku, nízká disciplína občanů při jeho placení. Od toho se odvíjející programová "skromnost". A v minulosti též "rybníčkovské" pravicové reformy, které rozvrátily organizamus STV do té míry, že z nich hledá cestu už druhý management. Za takovýchto okolností nelze dělat zázraky. A nelze je ani čekat. Tak zle na tom nebyla Česká televize nikdy.

Teď mohla hrozit Slovenské televizi další rána, jestliže by nedostala příspěvek od státu. Likvidace digitálního kanálu a rušení výroby řady nových pořadů. STV by se tak měla šanci definitivně stát reprízovou, zbytkovou televizí. Ministr kultury Marek Maďarič (Smer) ještě koncem roku 2008 jakoukoliv dotaci pro STV odmítal s tím, že je to chyba ředitele Nižňanského, který neumí vyjít s dvěma miliardami korun. Hloupost. Naštěstí Maďarič už pochopil, že informace, které dostával od některých členů Rady STV, nebyly nejpřesnější a podobaly se spíše pomluvám. Byl to právě Maděrič, který Radu jako její místopředseda kdysi opustil na protest proti komercionalizaci a hromadnému propouštění v STV. Dřív, než se pak stal ministrem kultury. A k tomu nejhoršímu se v STV schylovalo i nyní. Teď se na základě konečných výsledků výběru poplatků za rok 2008 ministr rozhodl pomoci STV alespoň z nejhoršího.

Ellen Tauscher
16. 2. 2009

Tauscherová v Mnichově na bezpečnostní konferenci

Přeložil Štěpán Steiger

Členka americké Sněmovny reprezentantů za Demokratickou stranu z volebního obvodu Adamo v Kalifornii a předsedkyně podvýboru Sněmovny pro strategické síly ve Výboru pro ozbrojené síly Ellen Tauscherová měla v pátek 6. února 2009 na mnichovské bezpečnostní konferenci následující projev na téma Nešíření jaderných zbraní, kontrola zbrojení a budoucnost jaderných zbraní: je možná nula?

17. 2. 2009

◄ Raketa ERINT systému Patriot PAC-3


KD│ Byl navržen letecký kinetický systém obrany proti balistickým raketám, který by letounům F-15C amerického letectva umožnil nést rakety systému Patriot PAC-3 pro útoky ve startovní i v koncové fázi letu, napsal pro UPI Loren B. Thompson z libertariánského thinktanku Lexington Institute.

16. 2. 2009
John Michael Greer

KD│Velikou vadou většiny současných scénářů sociální změny je, že neberou v úvahu ekologický rozměr lidské společnosti. Této vadě bylo takřka nemožné se vyhnout, protože není prostě záležitostí vědomě zastávaných názorů; mnoho lidí, kteří dnes rýsují plány sociální změny, se toho o ekologii hodně naučili. Tyto plány jsou však slepé k ekologické realitě kvůli neprozkoumaným a často nevědomým předpokladům, které leží v jejich pozadí - a boj s vlastními předsudky je velmi obtížnou prací.

17. 2. 2009

Povzbuzený Hugo Chávez přislíbil, že zrychlí "budování skutečného socialismu" ve Venezuele, poté, co získal v referendu právo usilovat o znovuzvolení prezidentem donekonečna. Jeho odpůrci varují, že se tím Venezuela dostává na cestu k diktatuře.

Prezident Chávez řekl před davem nadšených stoupenců, že jeho rozhodné vítězství v referendu, které mu umožnilo znovu a znovu se ucházet o zvolení, odstranilo překážky bránící trvalé socialistické revoluci ve Venezuele, v jednom z největších světových producentů ropy. "Pokud Pán Bůh nerozhodne jinak, pokud lid nerozhodne jinak, tento voják je už kandidát," řekl o sobě Chávez.

17. 2. 2009

ČSAF píše nesmysly:

Server ČSAF vydal pozoruhodně zkreslenou informaci; její autoři si ani pořádně nepřečetli zdroj zprávy, kterou citovali. Ve skutečnosti šlo o naprosto oprávněný policejní zásah proti vážnému porušení zákona. Server ČSAF píše nesmysly o tom, že "Současná kampaň je jen vyústěním snahy vlády zastrašit alternativní média a aktivisty, kteří se snaží pracovat za sociální změny":

17. 2. 2009

Na co by se měl ze všeho nejvíc zaměřit nový ministr pro menšiny a lidská práva? To je otázka kterou celé řadě lidí předložil autor.

17. 2. 2009

Je súčasné Rusko pre našu krajinu - člena Európskej únie a NATO, stále kollárovské veliké dubisko, o ktoré sa možno oprieť, alebo skôr nebezpečný medveď? Členovia Klubu Nového slova na svojom prvom stretnutí v roku 2009 diskutovali o slovensko-ruských vzťahoch. Svoje názory na túto krajinu veľkej kultúry a duchovnosti, nerastných surovín, ale aj atómových zbraní prezentovali predseda Slovensko-ruskej spoločnosti, advokát a bývalý politik Ján Čarnogurský a bývalý vedúci zastupiteľského úradu Slovenskej republiky v Uzbekistane Peter Juza.

17. 2. 2009

„El problema vasco es muy delicao“, zpívá žargonem Joaquín Sabina v písni z alba „19 dní a 500 nocí“, jen tak mimochodem, abychom nezapomněli, že tu je a jen tak nezmizí. Minulý týden byla zahájena předvolební kampaň voleb do baskického parlamentu, které se budou konat 1. března 2009, ve stejný den jako volby do parlamentu v Galícii.

16. 2. 2009
tisková zpráva hnutí Nenásilí

Desítky starostů z Ligy starostů proti radaru vyrazí za podpory 130 českých starostů zítra vpodvečer na jednodenní cestu do Bruselu, kde budou spolu se zástupci hnutí Nenásilí, kampaně Evropa pro mír a dalších evropských organizací protestovat proti umístění vojenské základny USA v ČR. Budou také přijati zástupci belgického senátu, členy evropského parlamentu a také místopředsedkyní EP Luisou Morgantini. Odpoledne vystoupí na veřejném slyšení na téma rozmístění prvků systému Národní raketové obrany USA ve Střední Evropě.

17. 2. 2009

Cipi Livniová, ktorá dúfa, že sa stane premiérkou Izraela, v pondelok vyhlásila, že Izrael sa musí vzdať nemalého územia výmenou za mier s Palestínčanmi, čím jasne načrtla rozdielnosť v názoroch s jej hlavným politickým súperom Benjaminom Netanjahuom. Vyhlásila to na zasadaní Konferencie predsedov hlavných amerických židovských organizácií. "Musíme sa vzdať polovice Zeme izraelskej," uviedla Livniová s tým, že použila biblické pomenovanie, pod ktoré spadá územie súčasného Izraela, Západného Brehu aj Pásma Gazy. Vysvetlila, že takýto ústupok bude pre dobro Izraela, aby sa udržal ako židovský štát.

SME: Livniová: Musíme sa vzdať polovice Zeme izraelskej ZDE

17. 2. 2009

Již na konci ledna se objevily první informace o tom, že Rusko chce vyvinout svůj národní operační systém, který by mohl konkurovat Windows. Nezbytné kroky na sebe pak nenechaly dlouho čekat. Zhruba před týdnem se pak střetl ruský ministr informačních technologií a komunikace Igor Ščegolev s viceprezidentem společnosti Red Hat pro EMEA a dalšími vedoucími představiteli předních společností na trhu. Ze schůzky vyplynulo, že ruské ministerstvo bude podporovat iniciativu společnosti Red Hat budovat asociaci vývojářů linuxové distribuce Fedora a díky podílu na ní se tak Rusko dostává do skupiny zemí, které se aktivně podílejí a ovlivňují vývoj Red Hat Linuxu, který patří mezi nejúspěšnější distribuce.

Computerworld: Vytvoří si Rusko vlastní "Windows"? ZDE

IT News: Mozilla sa pripája k európskemu procesu proti Microsoftu ZDE
IT News: Opera úspešne poštvala EK proti Microsoftu ZDE
IT News: Rusko chce vyvíjať Fedoru a urobiť z nej národný operačný systém ZDE
16. 2. 2009

Americké úřady začaly vyšetřovat údajnou roli vysokých amerických vojenských činitelů při zneužití 125 miliard dolarů, určených na rekonstrukci Iráku po pádu Saddáma Husajna. Celková částka, která se ztratila, asi nebude nikdy známa, avšak ze zprávy amerického mimořádného generálního inspektora pro rekonstrukci Iráku vyplývá, že jde o více než 50 miliard dolarů.

16. 2. 2009

PONDĚLNÍ KRITICKÝ BLOC-NOTES

Výbuch. Výbuchy známe malé i velké, střední, i ty, které nestojí téměř za řeč. Nejde jenom o výbuchy kulturní, často se bohužel jedná i projevy dosti mezní, i když kritické, jak vlastně ze samotné povahy věci vyplývá. Výbuch ale může být i synonymem zoufalství, protože se už například nedostává argumentů, nebo jednoduše jiných prostředků. I ten uplynulý týden bychom mohli v našem horizontu také výbuchy zaznamenat: některé tu zmíním. Jsou snad více divadelní, než je tu možná zdrávo...

foto z demonstrace proti fašismu v Drážďanech
16. 2. 2009

Stížnost na zpravodajství ČT, zaslaná Radě ČT

Dne 14. 2. 2009 jsem se jako pozvaný řečník zúčastnil největší evropské protinacistické demonstrace v Drážďanech. Tuto událost ČT považovala za tak významnou, že ji opakovaně zařadila do svých večerních zpráv. Bohužel však jen formou kratičkého šotu, po jehož zhlédnutí jsem zjistil, že jsem asi byl na zcela jiné akci.

17. 2. 2009
reakce Antifašistické akce a odpověď Miroslava Prokeše

V článku "Česká televize ignorovala smysl protinacistické demonstrace v Drážďanech" kritizuje Miroslav Prokeš nepřesné zpravodajství České televize ohledně demonstrací proti neonacistické provokaci v saském hlavním městě. Ačkoli je pravdou, že ČT ve zpravodajství upřednostnila střety radikálních antifašistů s policejními složkami před dalšími pokojnými demonstracemi, není pravdou, že by takzvaných anarchistů "byly jen dva bloky po 300 osobách" jak uvádí Miroslav Prokeš.

Demonstrací proti neonacistům bylo totiž několik.

16. 2. 2009

Příběh touhy, chamtivosti a bezpečí, nebo příběh kostky cukru a policejního karabáče?

Zpravodaj španělského listu La Voz de Galicia bohužel nepochopil, co český ministr na tiskové konferenci po zasedání vlády minulé pondělí přesně řekl. Dvanáct tisíc cizinců má podle interní analýzy vnitra ztratit práci do března. Celkem 68 tisíc potom do konce června. Španělský novinář obě čísla sečetl. Na situaci cizinců v ČR to bohužel mnoho nemění.

Ministr Langer zveřejnil ve čtvrtečním Právu článek s titulkem "Příběh touhy, chamtivosti a bezpečí" Langer v něm chválí moudrost vládního rozhodnutí o podpoře projektu dobrovolných návratů. Píše, že rozhodnutí vlády je tvrdé, nikoliv však necitlivé. (Připomíná to stalinskou frází z padesátých let o tehdejších monstrprocesech. Tam vždy šlo o trest "přísný, ale spravedlivý", pozn. JČ)

16. 2. 2009

V rozruchu posledních dní kolem kontroverzního rozhodnutí papeže Benedikta XVI. zrušit exkomunikaci nad rebelujícími biskupy ušlo pozornosti, že minulého týdne uplynulo 80 let od vzniku vatikánského státu. Podpisem tak zvaných Lateránských dohod 11. února 1929 italským diktátorem Benitem Mussolinim s kardinálským státním sekretářem Gasparrim si touto státní smlouvou Vatikán nejen zajistil suverénní postavení "Stato della cittá del Vaticano" neboli městského státu Vatikán. Současně dosáhl odškodnění ve výši 750 milionů lir v hotovosti a další jedné miliardy jako státní půjčky za vyrovnání ztráty církevního státu vyvlastněného Itálií v roce 1870.

16. 2. 2009

Pokud se ranka stane ohniskem nákazy a je dovoleno, aby se zanítila, může se to proměnit v gangrénu a vést k amputaci či až ke smrti. To je dnešní situace ve světové ekonomice, míní hospodářský komentátor deníku Times Anatole Kaletsky.

To, co začalo jako ranka - jako americká hypotéční krize v srpnu 2007 - mohlo být lehce vyléčeno, kdyby před rokem regulační orgány, vlády a ústřední banky radikálně jednaly, jakmile začalo být zjevné, že jde o problém, který finanční trhy samy nedokáží vyřešit. Avšak namísto činů - poskytnutí záruk a nového kapitálu, odkoupení špatných hypoték a snížení úrokových měr na nulu - vlády po celém světě v podstatě neučinily nic.

15. 2. 2009

Dean Wilkening je v letitém sporu o budování PRO považován za nezaujatého

K autorům zpochybňujícím technické možnosti plánované americké protiraketové základny v Evropě se připojil ředitel vědeckého programu Centra pro mezinárodní bezpečnost a spolupráci (Center for International Security and Cooperation, CISAC) Stanfordské univerzity fyzik Dean Wilkening. Tento autor nepatří k zásadním odpůrcům budování protiraketové obrany, jakými jsou Theodore Postol, Philip Coyle, Theresa Hitchens nebo Victoria Samson (mimochodem: práce obou dam z oblasti kosmické bezpečnosti se snad po srážce satelitů nad Sibiří dočkají větší publicity i v ČR).

15. 2. 2009

New entries in English on films Vratné lahve (Empties) and O rodičích a dětech (Of parents and children) have been added to our page of resources on Czech literature, culture and politics in English HERE:

15. 2. 2009

◄ Letoun F-16 se střelami AIM-120 a AIM-9

Aktuální debata o účinnosti výsledku "Bushovy protiraketové pětiletky" - systému NMD/GMD - při hypotetické obraně Evropy, případně o efektivitě nákladů na něj vynaložených, může mít několik různých vyústění. Vzhledem ke zvýšenému důrazu Obamovy administrativy na ekonomické parametry zbrojení se vážným kandidátem na případnou náhradu při obraně proti raketám kratšího a středního doletu jeví být program vývoje Síťového vzdušného obranného prvku (Network Centric Airborne Defense Element, NCADE) společnosti Raytheon. Tento program má na první pohled celou řadu vynikajících předností, až na to, že... Ale nepředbíhejme.

16. 2. 2009
tisková zpráva iniciativy Chci Wave zpět

Počítačovou hru, kde členové Rady Českého rozhlasu sestřelují Radio Wave spustili zástupci iniciativy Pro Wave, která se snaží o návrat Radia Wave do FM vysílání. Na stránkách zabijsvojeradio.cz je k dispozici také video, kde samopalem dochází k likvidaci rádia. Celý web směřuje k dalšímu happeningu, který se uskuteční ve středu 25. února před dalším zasedáním Rady ČRo a bude se jmenovat trefně "Vítězný únor nad Radiem Wave".

17. 2. 2009

POZVÁNKA

Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Věda ve službách evoluční teorie - Darwinův rok", která se uskuteční ve středu 18. února 2009 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

Jak se v průběhu staletí změnila samotná evoluční teorie? Do jakých oborů zasahují její principy? Zastánci a odpůrci : spor nebo dialog? Otázky, které zůstávají i 200 let po narození Charlese Darwina. Diskutovat budou Prof. RNDr. Jan Zrzavý, CSc. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě UK Mgr. Marek Vácha, Ph.D. a Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc. z Výzkumného ústavu živočišné výroby.

Diskuzi bude moderovat Robert Tamchyna - Český rozhlas Leonardo.

31. 1. 2009

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. Britské listy si každý měsíc otevře 200 000 individuálních IP adres. Finančně však na provoz listu přispívá jen kolem 200 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře.

V lednu 2009 přispělo celkem 187 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 43 243.45 Kč. Příjem z reklamy byl 6000 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31. 1. 2009 částku 114 952. 65 Kč . Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a 1,816.91 EUR.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Hypoteční, finanční ... ekonomická krize RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Letecká kinetická protiraketová obrana   
16. 2. 2009 The Times: Bankéře klidně potrestejte, banky ale neamputovat!   
16. 2. 2009 Prožrali jsme zlatý padák? Štěpán  Steiger
12. 2. 2009 Anglická banka se chystá tisknout peníze, v zoufalé snaze zvrátit hlubokou krizi   
12. 2. 2009 Tak nejprve k tištění peněz a k Výmaru Jan  Hošek
11. 2. 2009 Odstoupil náměstek státního finančního regulačního úřadu   
8. 2. 2009 Dobrý radar ještě žije... Ladislav  Žák
7. 2. 2009 Stiglitz: Jedinou odpovědí na finanční krizi je znárodnění bank   
6. 2. 2009 Někteří britští držitelé hypoték nebudou platit žádné úroky   
6. 2. 2009 Nehrozí Slovensku hospodářský kolaps?   

Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Cesta k etnicky čistému Izraelu   
13. 2. 2009 Izrael: Vládu zřejmě utvoří Netanyahu   
13. 2. 2009 Hamas vraždí v Gaze   
11. 2. 2009 Je syn Izraele hodný svého nacistického otce?   
9. 2. 2009 Fuj, velebnosti!   
9. 2. 2009 Izrael: V Gaza City se neskrývá Adolf Hitler   
7. 2. 2009 Fakta a čísla izraelského teroru Jana  Ridvanová
7. 2. 2009 Cílená protiizraelská propaganda v Britských listech   
7. 2. 2009 Policie Hamasu "zkonfiskovala pomoc pro Gazu"   
4. 2. 2009 Člověk v tísni by v Gaze rád pomohl, ale nemá tam zkušenosti a infrastrukturu   

Báseň pro tento den RSS 2.0      Historie >
14. 10. 2008 Drahota Eduard  Bass
10. 10. 2008 Kůň Věra  Sládková
1. 8. 2008 Ach, zapomněl jsem Angelo  Ambrogini (Poliziano)
10. 7. 2008 I to je blues   holger
9. 7. 2008 Když kvetly hlohy Petr  Hrbáč
8. 7. 2008 Srpnové pozdravení Petr  Hrbáč
7. 7. 2008 Letní motiv Petr  Hrbáč
4. 7. 2008 ve vesnici zapalují ohně Petra  Placáková
3. 7. 2008 Kalikrů kalikým Vladimír  Pospíšil
2. 7. 2008 Inspirál karbec Vladimír  Pospíšil

USA 2009: Obama a očekávání RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Letecká kinetická protiraketová obrana   
15. 2. 2009 ČSSD si pozvala na sjezd "přítele z USA", válečného zločince Štěpán  Kotrba
15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
11. 2. 2009 Petraeus údajně vypouští falešné zprávy o odkladu stahování USA z Iráku   
7. 2. 2009 Stiglitz: Jedinou odpovědí na finanční krizi je znárodnění bank   
5. 2. 2009 Spasitel světa konečně přišel. No a? Miloš  Dokulil
5. 2. 2009 Afghánistán potřebuje mír, ne české žoldáky Oskar  Krejčí
5. 2. 2009 Vyvíjí Rusko bezpilotní prostředek určený k útoku na protiraketovou základnu v Evropě? Karel  Dolejší
4. 2. 2009 Prezident Obama se chce dohodnout s Ruskem na radikálním snížení jaderných zbraní   

Ukrajina, Rusko a dodávky plynu do Evropy RSS 2.0      Historie >
10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman
4. 2. 2009 Vojna o ropu a plyn pokračuje - sporom o Hadí ostrov   
28. 1. 2009 Nabucco... nomen omen Ladislav  Žák
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
21. 1. 2009 Plynová krize a slabost Ruska Pavel  Urban
19. 1. 2009 Komu prospívá plynová krize v Evropě? Pavel  Rott, Štěpán Kotrba
18. 1. 2009 Ukrajinsko ruská dohoda dosiahnutá -- je kríza skutočne za nami? Juraj  Slabeycius
18. 1. 2009 Tymošenková obviňuje Firtaše, Bojka a Juščenka ze selhání plynových rozhovorů   
16. 1. 2009 Bielorusko a Ukrajina sa nelíšia iba o faktor priepustnosti plynu   

Sankt Peterburg prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
31. 12. 2008 Jsme odsouzeni pasivně naslouchat rozhovorům vládců o našem osudu   
31. 12. 2008 Ne, v Rusku není komunismus Jan  Čulík
27. 12. 2008 Dětští žebráci v petrohradském metru Jan  Čulík
23. 12. 2008 Vánoční procházka starým Petrohradem Jan  Čulík
22. 12. 2008 Sankt Peterburg a okolí - dalších pár pohledů Jan  Čulík
22. 12. 2008 Dnešní Rusko: Směsice kapitalismu a komunismu, která zraje k bizarnosti Jan  Čulík
21. 12. 2008 Půjde Rusko tou či onou cestou a jak to tam vypadá dnes? Jan  Čulík
20. 12. 2008 V ďáblově lůně: Sankt Peterburg 2008 Jan  Čulík
20. 12. 2008 Orgie konzumerismu v ruském městě Jan  Čulík

19. kongres ODS RSS 2.0      Historie >
10. 12. 2008 Nekolikajazyčný eurooptimistický jekot na Hradčanech Karel  Košťál
9. 12. 2008 Koncept bezpečnosti České republiky od ODS -- zřeknutí se suverenity ve prospěch Spojených států? Mojmír  Babáček
9. 12. 2008 Hlas lidu aneb co reprezentuje zkratka ODS   
8. 12. 2008 Boj s bolševismem v ODS Ladislav  Žák
8. 12. 2008 ODS kompletní. Stejná jména. Stejný styl. Stejné výsledky do budoucna. Štěpán  Kotrba
8. 12. 2008 Modré autíčko Robert  Bartoš
8. 12. 2008 Hrozící finanční krize zřejmě oslabila podporu ODS Vojtěch  Polák
8. 12. 2008 ODS: načechrejme péra, začne nová éra Milan  Daniel
8. 12. 2008 Václav Klaus de la Mancha a pár podivných kukaček v hnízdě ODS Ivo  Šebestík
7. 12. 2008 ODS stále bojuje s bolševismem Bohumil  Kartous

Roman Joch, ředitel "Občanského institutu" RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2009 Ultrakonzervativní Občanský institut se přiznal: nechal se financovat z USA   
5. 12. 2008 To, že je Roman Joch zván v ČR do televize, má zásadní význam   
5. 12. 2008 Joch Jan  Hruška
5. 12. 2008 Doufejme, že se Roman Joch nebude chtít vrátit k profesi   
5. 12. 2008 Poplašná zpráva o úrovni české populace   
4. 12. 2008 Necenzurovat- ani Jocha Ivan  David
4. 12. 2008 Naše civilizace nebyla nikdy dosti křesťanská   
4. 12. 2008 Televizní odborník Roman Joch   
3. 12. 2008 Propaganda od Romana Jocha - článek bez informační hodnoty   
25. 2. 2008 Jochův návrh na legalizaci mučení jste nepochopili   

Může být mučení uměním? RSS 2.0      Historie >
15. 1. 2009 Na odporu postavená estetika není umění Štěpán  Kotrba
2. 1. 2009 Sderot, Gaza a Sue Grandová naruby Karel  Dolejší
7. 11. 2008 Film Veroniky Janečkové Pravztahy a otázka Jana Čulíka František  Koukolík
6. 11. 2008 Etické obsahy v díle jsou přirozenou součástí umění a mají právo být hodnoceny Jan  Paul
6. 11. 2008 Film Pravztahy Veroniky Janečkové byl zpřístupněn na webu   
5. 11. 2008 Janečkové Pravztahy se budou promítat v Praze   
4. 11. 2008 Číst Hitlera Milan  Valach
4. 11. 2008 Krve jako na jatkách je plný Louvre Miloslav  Štěrba
4. 11. 2008 Umění a krása, neboli Život umělce v nehezkých dobách Uwe  Ladwig
4. 11. 2008 Devianti Jiří  Drašnar

Gruzie, Rusko a Jižní Osetie RSS 2.0      Historie >
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
22. 1. 2009 Vymítání démonů z americko-ruských vztahů   
15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
13. 1. 2009 Pustili nám plyn aneb sebevražda ukrajinského snu Štěpán  Kotrba
25. 12. 2008 Bývalý gruzínský zástupce v OSN vyzval k předčasným volbám Karel  Dolejší
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
16. 12. 2008 Ruští generálové ztrácejí moc   
30. 11. 2008 Zpráva Izvestijí je zavádějící, Saakašvili trvá na tom, že za válku nese odpovědnost Rusko Karel  Dolejší
29. 11. 2008 Izvestija: Saakašvili prý "přiznal, že vyprovokoval válku s Ruskem; podle opozice chce uprchnout ze země"   
25. 11. 2008 Válka jako zrcadlové bludiště Petr  Nachtmann

Marihuana RSS 2.0      Historie >
10. 11. 2008 Kateřina Jacques chce dávat beztrestně marihuanu i dětem Štěpán  Kotrba
18. 9. 2008 Nad léčivými jointy s Lumírem Hanušem Lumír Ondřej Hanuš, Štěpán Kotrba
10. 7. 2008 Bushka versus stát: Poloviční vítězství snaživého primitiva Štěpán  Kotrba
8. 7. 2008 Zhulení křesťané: vědci objevili psychoaktivní účinky starověkého kadidla   
1. 7. 2008 V holandských kavárnách smějí kuřáci kouřit jen konopí   
6. 6. 2008 Trpká léčba konopím Bushka  Bryndová
13. 5. 2008 15 000 lidí: fotoohlédnutí z Global Marihuana March 2008 Štěpán  Kotrba
6. 5. 2008 Global Marihuana March 2008 tuto sobotu   
21. 3. 2008 Pokání na Velký pátek kvůli perverznímu efektu Bushka  Bryndová

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
13. 2. 2009 Důchodcův dopis ministryni zdravotnictví Štěpán  Steiger
30. 1. 2009 Elektronický způsob vedení zdravotnické dokumentace: ochrana dat především Štěpán  Kotrba
29. 1. 2009 Za levné léky se v ČR vydaly jen 4 promile z celkových nákladů na léčiva Petr  Wagner
24. 1. 2009 Co zdravotnické poplatky regulují? Antonín  Konečný
23. 1. 2009 Ideologické hrůzy náměstka ministra či jeho kritika? Jan  Marek
22. 1. 2009 Ideologické hrůzy pana magistra Šnajdra Petr  Wagner
19. 1. 2009 Pohroma Julínek odchází, modrá kára zdravotnictví jede dál Vladimír  Tupáček
14. 1. 2009 České zdravotnictví žádné reformy nepotřebuje Petr  Wagner
20. 12. 2008 Poplatky za ošetření nic neregulovaly Petr  Wagner
6. 12. 2008 Šlo o návštěvu lékaře jen v nutných případech   

Čína RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Clintonová dorazila do Asie a Severní Korea odpálí raketu "s doletem do USA"   
13. 2. 2009 Čína se bojí o své satelity   
3. 2. 2009 V Číně přišlo 26 milionů lidí v důsledku hospodářské krize o práci   
22. 1. 2009 Bílá kniha čínské obrany Oskar  Krejčí
29. 12. 2008 Sinologie a dnešní Čína Lukáš  Zádrapa
2. 12. 2008 Čína se obává indicko-japonské vesmírné aliance   
9. 11. 2008 Xinhua: OSN oznámila podepsání Pekingské deklarace o změnách klimatu   
8. 11. 2008 Dong Feng - raketový arzenál Říše Středu Lukáš  Visingr, Alena Breuerová, Štěpán Kotrba

Zelení RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2009 Energetika podle Obamy Jiří  Krautwurm
7. 2. 2009 Tonoucí zelený se i blobu chytá Ivan  Větvička
6. 2. 2009 O jádru zodpovědně, je to politikum Václav  Hála
1. 2. 2009 Zelení volným pádem Milan  Daniel
31. 1. 2009 Bursík píše Kuchtové Martin  Bursík
31. 1. 2009 "Demokratická výzva": Ustavena vnitrostranická frakce Strany zelených   
25. 11. 2008 Bývalý kpt. StB Miloslav Málek. Loajální zaměstnanec Milan  Daniel
25. 11. 2008 Pochybnosti   
25. 11. 2008 Jak se dláždí cesta k moci Milan  Daniel
24. 11. 2008 Bursíkova izolace se prohlubuje Milan  Daniel

Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti RSS 2.0      Historie >
29. 8. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
11. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
8. 4. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
21. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
20. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
18. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
17. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
14. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
13. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr
12. 3. 2008 Zápisky od sporáku aneb z deníku ženy v domácnosti Ester  Edr

Aféra jménem Andula - kniha na pokračování RSS 2.0      Historie >
11. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XX. část) Josef  Brož
7. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XIX. část) Josef  Brož
4. 12. 2007 Aféra jménem Andula (XVIII. část) Josef  Brož
28. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVII. část) Josef  Brož
23. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XVI. část) Josef  Brož
20. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XV. část) Josef  Brož
15. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIV. část) Josef  Brož
13. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XIII. část) Josef  Brož
8. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XII. část) Josef  Brož
6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Touží Bobocký stále po křesle ředitele STV? Štěpán  Kotrba
13. 2. 2009 Česká televize démonizuje Hugo Chaveze, který stojí v čele Venezuely již deset let Daniel  Veselý
10. 2. 2009 zabijsvojeradio.cz aneb jak se stát předsedou Rady ČRo Štěpán  Kotrba
10. 2. 2009 MF Dnes : "Referendum je nástroj totality" Bohumil  Kartous
10. 2. 2009 Rádio Jerevan hlásí.... Miloslav  Štěrba
8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
6. 2. 2009 Papež a kancléřka, neboli příklad mediální moci Uwe  Ladwig
5. 2. 2009 Vlk se ani tentokrát nenažral: další rozhodnutí RRTV zrušeno pro nezákonnost Štěpán  Kotrba
5. 2. 2009 Kateřina a Barbie důležitější než radar Václav  Hála
3. 2. 2009 Už je to tady: trh s videoobsahem se začíná pomalu hroutit   

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
9. 2. 2009 Ruské balistické rakety - odkaz dvou géniů Lukáš  Visingr, Štěpán Kotrba
9. 2. 2009 Nová schopnost radaru UEWR v Grónsku   
6. 2. 2009 Na protiradarovém hnutí parazituje nacionálně bolševická strana Karel  Dolejší
5. 2. 2009 Vyvíjí Rusko bezpilotní prostředek určený k útoku na protiraketovou základnu v Evropě? Karel  Dolejší
19. 1. 2009 Vytvářejí všichni akademici falešný obraz ? Milan  Hlobil
26. 12. 2008 Krach americké obrany   

Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
18. 10. 2007 Mediálně politické mýty jako náhražka politické reality a jejich trestuhodné dopady Miroslav  Polreich
18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba

"Entropa" Davida Černého RSS 2.0      Historie >
27. 1. 2009 Bulharská odveta Ladislav  Žák
26. 1. 2009 Mystifikace za mystifikaci aneb poprvé fandím Mladé frontě Dnes   
21. 1. 2009 Omlouvám se, že jsem umělec?? Bohumil  Kartous
21. 1. 2009 Entropa není umění Petr  Wagner
20. 1. 2009 Černý obrys rafinovaného cukru? Miloš  Dokulil
20. 1. 2009 Ta provokace mi skutečně připadá vtipná Jan  Čulík
17. 1. 2009 Tak je vyloupněte Petr  Litoš
17. 1. 2009 Absurdistán se představil Entropou Zdeněk  Jemelík
17. 1. 2009 Bulharsko František  Řezáč
17. 1. 2009 Washington Post: Je-li Bulharsko záchod, je na něm teď pěkně zima   

Kontroverze Klaus kontra europoslanci, prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
2. 1. 2009 Francouzi jako Hitler   
1. 1. 2009 Guardian: Obavy z českého předsednictví EU sílí   
27. 12. 2008 S Čechy v čele EU bude veselo   
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
22. 12. 2008 Evropská unie je politický kýč, aneb O věrnosti prázdnotě Luděk  Toman
19. 12. 2008 Transformace středověké Svaté říše v národní státy byla postupná Petr  Schnur
17. 12. 2008 Der Spiegel: Pozdvižení nad českým prezidentem: Tajně odposlouchával europoslance   
16. 12. 2008 Západní nezájem o Českou republiku: Co se dá dělat? Jan  Čulík
16. 12. 2008 Jak odvést pozornost od "lisabonizace" EU... Jaroslav  Kuba
16. 12. 2008 Tanečky okolo Lisabonské smlouvy Michael  Kroh

Krajské a senátní volby říjen 2008 RSS 2.0      Historie >
4. 12. 2008 Analýza neúspěchů ODS   
20. 11. 2008 Jak se jedná o krajské vládě na jižní Moravě   
20. 11. 2008 Když dva dělají totéž... Antonín  Hubený
31. 10. 2008 Co řekly volby 2008? Soňa  Hromátková
29. 10. 2008 Kdo měl jít k volbám   
29. 10. 2008 Jak by interpretoval Klausovo chování před volbami Ústavní soud? Václav  Chyský
27. 10. 2008 Topolánek a jeho podmínky pro demisi, anebo Geniální nápad nic netušícího pana premiéra Uwe  Ladwig
27. 10. 2008 Muž přes palubu Josef  Provazník
27. 10. 2008 Negativní strana jde do voleb Wenzel  Lischka
27. 10. 2008 O hyenách, kočárku a "velké" politice Jan  Keller

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
16. 2. 2009 Irák: Vysocí američtí vojáci vyšetřováni kvůli ztrátě miliard dolarů na rekonstrukci   
13. 2. 2009 V Afghánistánu je nezvěstná třetina zbraní z amerických dodávek   
12. 2. 2009 Rusko chce "pomáhat" Spojeným státům v Afghánistánu   
11. 2. 2009 Petraeus údajně vypouští falešné zprávy o odkladu stahování USA z Iráku   
6. 2. 2009 Anketa v ČSSD: co s Afghánistánem? Jiří  Beránek
5. 2. 2009 Afghánistán potřebuje mír, ne české žoldáky Oskar  Krejčí
4. 2. 2009 Bude v České republice vyhlašována "presstitutka" roku? Mojmír  Babáček
4. 2. 2009 Tajná studie Pentagonu požaduje revizi cílů afghánské války   
28. 1. 2009 Britská vláda "musí zveřejnit" záznam kabinetních jednání o válce v Iráku   
22. 1. 2009 Vymítání démonů z americko-ruských vztahů   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
11. 2. 2009 Kde jsou hranice svobody projevu?   
8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
6. 2. 2009 Český parlament hrubě omezil kontrolu politiků ve veřejném zájmu Petr  Wagner
13. 12. 2008 Elton John žaloval deník Guardian a prohrál   
13. 11. 2008 Na svobodě slova už v ČR nezáleží? Petr  Wagner
5. 11. 2008 Český rozhlas: Jaklová se pokusila těsně před volbami o další cenzurní zásahy do vysílání Štěpán  Kotrba
24. 10. 2008 Cenzoři z Rady Českého rozhlasu zaútočili opět na Rádio Wave Štěpán  Kotrba
30. 4. 2008 Spisovatelé protestují, že Tesco potlačuje svobodu projevu   
20. 3. 2008 Zákaz Komunistického svazu mládeže potvrzen Ondřej  Slačálek
11. 10. 2007 Čína stále drakoničtěji cenzuruje internet   

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
1. 2. 2009 Resources in English on Czech film, literature and politics   
7. 1. 2009 Ústav pro českou literaturu AV ČR vypisuje bohemistické stipendium   
31. 12. 2008 Podvod I. Miloslav  Bukovecký
15. 12. 2008 Na břehu dnů Petr  Litoš
11. 12. 2008 Vieweghova dvacátá kniha: Banální stereotyp Jan  Čulík
21. 10. 2008 Mytologizace "Udání Milana Kundery" Jakub  Češka
17. 10. 2008 "Nebudu-li já kurvú, ale bude jiná" Jan  Hus
15. 10. 2008 Milan Kundera a tragédie Střední Evropy Karel  Dolejší
14. 10. 2008 Jak to, že se nic nestalo té paní Militké?   
14. 10. 2008 Milan Kundera v zajetí imagologů Josef  Švéda

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
17. 2. 2009 Letecká kinetická protiraketová obrana   
16. 2. 2009 Starostové jedou do Bruselu   
16. 2. 2009 Zjevení na sjezdu ČSSD   
15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
13. 2. 2009 Evropa proti americké protiraketové obraně Jana  Glivická
13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší
10. 2. 2009 Čeští protiraketoví aktivisté musejí být viditelní na mezinárodní scéně Jan  Čulík
9. 2. 2009 Ruské balistické rakety - odkaz dvou géniů Lukáš  Visingr, Štěpán Kotrba