30. 3. 2009
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Route 66.
30. 3. 2009

V sobotu ani Berliner Zeitung neopomněly informovat, že vládce vesmíru v demisi na schůzce ministrů v Hluboké nad Vltavou předestřel novou verzi pekelného vystoupení ve Štrasburku. Za všechno prý může ideologická diverze protinožců. Topolánek má za to, že jeho charakteristika Obamovy protikrizové politiky jako "cesty do pekla" má vlastně původ v pražském koncertě australské hardrockové skupiny AC/DC, který se konal 17. března. Právě světoznámý hit "Highway to Hell" prý mohl být inspirací jeho vyjádření.

Historka jako by vyvolávala ducha let devadesátých, kdy se návštěvy vyžilých hochů z Rolling Stones či Michaela Jacksona stávaly zahraničněpolitickou událostí prvního řádu. Bývalo to absurdně legrační, Václava Havla však aspoň nenapadlo tvrdit, že ho k výrokům o humanitárním bombardování přivedl poslech Zappovy "Ritual Dance of the Child-Killer". To Topolánek bez rozpaků prohlašuje, že českou zahraniční politiku určují Australané. Nu což: "Highway to Hell" je jistě spolehlivou cestou ke - svého druhu - světovosti, nicméně pokud nyní evropskou politiku prodáváme pod značkou AC/DC, sluší se připomenout, že label je symbolem obojetnosti nejen v oboru elektrotechniky.

Michael Marčák: Pan Zuru-muru, vládce vesmíru v demisi.
28. 3. 2009

30. 3. 2009

Pět britských občanů, politických aktivistů bez vazeb na jakékoliv teroristické organizace, bylo zatčeno v jihoanglickém přístavním městě Plymouth. Jsou ve vazbě na základě zákona proti terorismu. Plánovali použít výbušnin ve snaze vyvolat v Londýně v době summitu G20 chaos.

30. 3. 2009

Nepomohla třiaosmdesátilé paní, která si zabouchla dveře, a den a noc chodila po Praze, dokud nepřijel autobus ze Švýcarska, ve kterém jí řidič přivezl náhradní klíče od dcery.

30. 3. 2009

LEST NOVÉ IZRAELSKÉ VLÁDY:

KD│Je tohle Bibermanova (Bibiho Netanjahu a Avigdora Liebermana), nebo spíše Bibarakova vláda (Bibiho a Ehuda Baraka)? Ani to, ani ono. Je to Bibijahuova vláda. Benjamin Netanjahu prokázal, že je suverénním politikem. Uskutečnil sen každého politika (a návštěvníka divadla): Dobré místo uprostřed. V jeho nové vládě může postavit fašisty napravo proti socialistům vlevo, Liebermanovy sekularisty proti ortodoxní straně Šas. Ideální situace, napsal v magazínu Tikkun bývalý člen Knesetu a předseda mírové organizace Guš Šalom Uri Avneri.

30. 3. 2009

PONDĚLNÍ KRITICKÝ BLOC-NOTES

Válka. Jenom pokračování politiky jinými prostředky, říkám si vždy s Carlem von Clausewitz, když v době míru čtu novinové titulky, které používají vojenské termíny: strategie, obrana, útok, nepřítel. Vypadá to dokonce někdy, že jsme tady a teď ve válce přímo permanentní. Bývali to právě Němci, kteří dokázali války nejen provozovat, ale o nich i nejlépe teoretizovat, alespoň v Evropě. Minulý týden byl vůbec bohatý na různé druhy malých i velkých válek, i když šlo převážně o politiku, která za přímé absence té skutečné války působí často spíše jako kabaret.

30. 3. 2009

Americký ministr obrany Robert Gates uvedl, že Severní Korea v blízké budoucnosti zrřejmě odpálí raketu a Washington se ji nepokusí sestřelit.

30. 3. 2009

Špionážní síť, která je zřejmě řízena z Číny, pronikla do tajných dokumentů ve vládních i v soukromých počítačích ve 103 zemích světa, varují kanadští vědci. Systém prý pronikl do 1295 počítačů v Severoatlantickém společenství a na ministerstvech zahraničí, na velvyslanectvích, v bankách a v médiích po celém světě. Hackeři pronikli i do počítačů, které používá dalajláma a tibetští emigranti.

30. 3. 2009

Americký prezident Barack Obama uvedl, že bude konzultovat vedoucí představitele v Pákistánu, než zaútočí na extremisty v této zdemi. V televizním rozhovoru Obama také konstatoval, že nehodlá používat americké jednotky na pákistánském území.

30. 3. 2009

V tomto týdnu proběhnou dvě události, které by měly přispět k řešení krize ve světě a v Evropě. Je to zasedání skupiny G20 v Londýně a jednání ekonomických ministrů EU -- ECOFIN, které se koná v Praze. Skupina bohatých a velkých ekonomik G20 se sejde ve čtvrtek v Londýně a EU tam bude reprezentovat Česká republika.

30. 3. 2009

V současné hospodářské krizi jsme zaplavováni velkými vizemi na její řešení, fascinování nepředstavitelnými sumami, investovanými do krachujících ekonomik. Krize má však především svůj lidský rozměr s nímž se musí srovnat lidé v místech, kde žijí. Lokální rozměr řešení krize bude hrát zásadní roli a čím dříve si to uvědomíme, tím lépe.

30. 3. 2009

Britský ministryně vnitra Jacqui Smithová se v neděli omluvila za to, že podala v parlamentu žádost o uhrazení výdajů, jejichž součástí byly poplatky za pornografické filmy, na něž se v televizi díval její manžel Richard Timney.

30. 3. 2009

aneb volební program nezávislé kandidátky do Evropského parlamentu

Vznik nové strany Zelených ve mně v první chvíli vzbudil chmurnou skepsi při představě, že v té naší malé politické zahrádce přibude další strana. Hodně jsem však o tom od té doby přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že za určitých podmínek by se nová strana u nás mohla dokonce i velmi úspěšně prosadit. Svoji představu o takové straně a jejím zaměření popisuji v následujících odstavcích – je to zároveň můj osobní program, se kterým se chci veřejnosti prezentovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu jako nezávislý kandidát za Demokratickou stranu zelených.

30. 3. 2009
reakce na poznámku Karla Dolejšího k článku Štěpána Kotrby "Diverzifikovaná, decentralizovaná, občanská a komunální energetika"

Jaderná elektrárna Dukovany skutečně kontejnment - ochrannou obálku, i když to tak na první pohled nevypadá. Ochranná obálka nemusí být jen válcového nebo kulového tvaru, jak jste možná zvyklí (i když je to tak výhodnější), píše tiskový mluvčí JE Dukovany Petr Spilka.

30. 3. 2009
Prohlášení konference Jednoty českých právníků

Jednota českých právníků, organizace právníků, která již 145 let působí pro vytváření právního státu, demokratického politického systému a právního vědomí občanů a hájící zájmy a společenské postavení právníků, na své konferenci konané dne 26. března 2009 vyjadřuje hluboké znepokojení nad současným stavem kolem české justice a nad ohrožením základních principů vytváření právního státu. Jednota českých právníků je znepokojena zejména v poslední době stále častěji se opakujícími pokusy o zasahování do nezávislosti justice a její ovlivňování podle zájmů konkrétních skupin. To nebezpečně ohrožuje nezávislost justice a je příčinou stále se prohlubujícího poklesu její vážnosti u nejširší právnické i laické veřejnosti.

Joseph Stiglitz
28. 3. 2009

Úkolem je vybudovat novou finanční architekturu. Pokud to nezvládneme, nejhůře dopadnou nejchudší země

Další důležité doporučení komise se týká vytvoření nového globálního rezervního systému. Existující systém s americkým dolarem coby rezervní měnou se rozpadá. Dolar byl nestabilní. Rostou obavy z budoucích inflačních rizik. Současně s tím každoroční tesaurace kvůli tvorbě rezerv proti rizikům globální nestability vyvolává sklon k poklesu agregátní poptávky a tím oslabuje globální ekonomiku. Navíc má současný systém tu zvláštní vlastnost, že chudé země půjčují Spojeným státům biliony dolarů v zásadě za nulový úrok, zatímco v jejich vlastních zemi existuje velmi mnoho potřeb, do nichž by bylo třeba investovat. Komise tvrdí, že nový Globální rezervní systém je "uskutečnitelný, neinflační a snadno realizovatelný".

KD│Finanční krize, která začala na americkém trhu "subprime" hypoték, se nyní změnila v globální recesi -- s předpokládaným hospodářským poklesem o 1,5%, což je nejhorší výsledek od Velké deprese. I země, které udělaly vše správně, čelí poklesu růstu, a dokonce hlubokým recesím. A většina nejbolestnějších důsledků zasáhne rozvojové země, napsal v Guardianu nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz.

28. 3. 2009

KD│V pondělí reagoval šéf Národní ekonomické rady Laurence Summers na kritiku plánu Obamovy administrativy, jenž má podpořit soukromé nákupy toxických aktiv. "Neznám žádného ekonoma," prohlásil, "který by nevěřil, že lépe fungující kapitálové trhy, na nichž by byla aktiva obchodovatelná, jsou dobrým nápadem."

Nechejme na chvíli stranou otázku, zda trh, na nějž kupující mohou vstoupit jen pod podmínkou podplácení, může být opravdu popsán jako "lépe fungující". I tak pan Summers potřebuje něco více. Jen málo ekonomů totiž ve světle nynější krize přehodnotilo svůj oblíbený názor na kapitálový trh, napsal v International Herald Tribune nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman.

27. 3. 2009

Asi bych v hodnocení české politiky nebyl tak příkrý. I jinde v Evropě se dostávají k moci vládci poněkud pitoreskní -- napadá mě např. Itálie, ale to bohužel nic nemění na tom, že česká politika má ke standardům zemí, jako je např. Německo, daleko. Proč tomu tak je:

29. 3. 2009

Britský ministr financí se přípravuje rozdávat peníze chudším rodinám v rámci státního rozpočtu. Má to být fiskální pobídka pro stimulaci ekonomiky a na ochranu zranitelných občanů. Čelní členové britské vlády podporují kampaň více než 110 labouristických poslanců, kteří požadují, aby byly zvýšeny sociální dávky pro chudé rodiče.

Britský premiér Gordon Brown se mezitím snaží vyjednat pro summit G20, který se bude konat příští týden, dohodu v hodnotě 100 miliard liber na pomoc nejchudším lidem na světě, aby se nestali obětí ekonomické krize. Peníze mají být poskytnuty na prodloužení půjček a rozšíření pomoci pro rozvojové země, v nichž hrozí chudoba, nemoci a války. V otevřeném dopise, který byl zveřejněn v neděli v týdeníku Observer argumentují britští poslanci, že poskytování daňových úlev středním vrstvám pouze vede k tomu, že střední vrstvy uloží víc peněz do bank, kdežto poskytnutí peněz těm, kteří je opravdu potřebují, zajistí, že je opravdu vydají.

Gordon Brown také pracuje na nouzovém balíku pro summit G2O, který by nahradil bankovní úvěry pro chudé země, které v důsledku finanční krize zmizely a chudým zemím hrozí recese.

Lord Malloch Brown, náměstek ministra zahraničí, však varoval, že se západní spotřebitelé budou muset zvyknout neutrácet peníze, které nemají. "Uvidíte změnu v životním stylu. Bude to nový svět, který bude méně hnán konzumerismem, možná vznikne i svět, v němž bude moc rozdělena.

Podrobnosti v angličtině ZDE

30. 3. 2009
Motto:
Daně jsou tím, čím platíme za civilizovanou společnost.
Oliver Wendell Holmes

Daně plnily a plní různé funkce, i když si řada občanů myslí a to zejména ke konci března, že jsou tu jen pro zlost. Jejich úkolem bylo historicky zabezpečovat příjem panovníka/vládnoucí elity, později se přidala funkce redistribuční (tj. sociální aspekt zdanění), funkce cenotvorná (významná např. u spotřební daně). V neposlední řadě jsou daně pojítkem mezi občanem a státem. Tím, že platím daně, mám právo od státu něco vyžadovat.

29. 3. 2009

Na televizním kanálu DEKO (race) ukázali proměnu bytu zdravotní sestry, která po léta nedokázala vyhodit zbytečné věci. Nakonec od ní vyvezli do kontejneru 70 pytlů krámů. Škoda, že ani my nedokážeme smysluplně zúčtovat se svojí minulostí. Nepotřebnou. Nehygienickou. A opakovaně na nás útočící v ideologii militantních nacionalistů, náboženských fanatiků a sektářů, nebo, nejčastěji, v podání některých politiků. Existuje jistá míra spravedlnosti, a po čase, i ten nejdrzejší archivář vzpomínek na staré nedobré časy nakonec zmizí v propadlišti dějin (např. senátor M. Mejstřík). Věřím, že dokážete odlišit potřebu historické paměti od účelové interpretace historie, což jsou v našem světě dva zcela rozdílné pojmy.

29. 3. 2009

podle K.H.Borovského


Te deum laudamus
v Bruselu je rámus.

Dies irae, dies illa -
Topolánkova víra.

30. 3. 2009

Bývá u nás někdy nedobrým zvykem zapomínat na významné osobnosti, zvláště ty, které nelze pro jejich volnomyšlenkářství, velkou upřímnost a smysl pro pravdu, jednoznačně zaškatulkovat ani si přivlastnit jejich dílo. Je smutné, že nezřídka zapomínáme na lidi velkého talentu a v každodenním shonu se až na vyjímky nenajde nikoho, kdo by připomněl třeba jen krátce jejich život a práci, neboť jejich dílo má trvalou hodnotu a dokáže i po letech oslovovat lidi všech generací. Domnívám se, že jedním z těch, na které se poněkud zapomíná je i Karel Kryl (narozen 12.4.1944 v Kroměříži -- zemřel 3.3.1994 v Mnichově). Právě v těchto dnech si připomínáme 65 let od jeho narození a 15 let od úmrtí.

30. 3. 2009

Pár fotek ze sobotní demonstrace v Londýně, kterou před summitem G20 uspořádalo na 150 organizací je ZDE píše Jiří Dvořák.

Londýn, sobota 28. 3. 2009 - demonstrace proti G20
30. 3. 2009

Indymedia G20 Reporting Telephone Numbers ZDE

Days of Action: G20 London Summit ZDE
G20 Protests + Events List + Locations Map ZDE
G20 Meltdown 'Banquet at The Bank' Financial Fools Street Party - April 1st ZDE

Photos from the beginning of the march ZDEZDEZDEZDE

Militant Workers Bloc at G20 Demo ZDE
G20 Put People First : Video From March ZDE

 │  ACORD  │  ActionAid  │  AJCC  │  ADD  │  ACTSA  │  Advocacy International  │  Akina Mama Wa Africa  │  AMREF UK  │  Article 12 in Scotland  │  ASLEF  │  ATL  │  Avaaz  │  BECTU  │  BIF  │  BOND  │  BOVA  │  BRAC UK  │  Bretton Woods Project  │  Cafédirect  │  CAFOD  │  CCC  │  CBM  │  CDD  │  CAWN  │  CSP  │  Change is Coming  │  Childhope  │  Christian Aid  │  CEL  │  CND  │  COIN  │  Compass  │  Concern Worldwide (UK)  │  Co-operative News  │  Connect  │  CWU  │  Dalit Solidarity Network UK  │  Defend Council Housing  │  DoSomethingAboutIt  │  Down2Earth  │  EAP  │  ECCR  │  Ekklesia  │  Engineers Against Poverty  │  EQUITY  │  Everychild  │  Fairtrade Foundation  │  Fatima Women's Network  │  FBU  │  Find Your Feet  │  Footprint Friends  │  Friends of the Earth  │  GardenAfrica  │  GCAP  │  GMB  │  Green New Deal Group  │  Greenpeace  │  Health Unlimited  │  HelpAge International  │  Hives Save Lives  │  Interact Worldwide  │  InterHealth  │  International Service  │  John MacMurray Fellowship  │  Jubilee Debt Campaign  │  Justice for Colombia  │  LabourStart  │  Lattitude  │  Learning for Life  │  Merlin  │  Micah Challenge UK  │  MRDF  │  Musicians Union  │  Muslim Council of Britain  │  NAPO  │  NASUWT  │  NCVO  │  NEF  │  No Sweat  │  NPJG  │  Novas Scarman  │  NPC  │  NSC  │  NUJ  │  NUS  │  NUT  │  One  │  One World Action  │  100 Months  │  Operation Noah  │  Oxfam  │  Pants to Poverty  │  PCS  │  People and Planet  │  Performers Without Borders  │  PSG  │  Plan UK  │  Priced Out  │  Progressio  │  Project Hope UK  │  Prospect  │  Red Pepper  │  RHM  │  RMT  │  Salvation Army  │  Save the Children  │  SCIAF  │  SEAD  │  Share the World's Resources  │  Shelter  │  Sightsavers  │  Skillshare International  │  SOAS Activists' Forum  │  SoR  │  SPEAK  │  Stamp Out Poverty  │  STOP AIDS Campaign  │  Stop Climate Chaos  │  Sudanese Women for Peace  │  Synergy Centre  │  Tax Justice Network  │  Tax Research LLP  │  Teach a Man to Fish  │  Tearfund  │  The Bihar Development Foundation UK  │  The Other Tax Payers' Alliance  │  The Rights Practice  │  Thirty-eight degrees  │  TFSR  │  Tourism Concern  │  Trade Justice Movement  │  TUC  │  Trading Visions  │  Traidcraft  │  Transnational Institute  │  TSSA  │  UCATT  │  UCU  │  UK Aid Network  │  UNISON  │  UNITE  │  United Nations Association  │  UPSU  │  USDAW  │  VSO  │  War on Want  │  WCIA  │  WILPF  │  Womankind Worldwide  │  WOW  │  World Development Movement  │  World Vision  │  WWF  │ 

30. 3. 2009

Všechny úvahy o krizi jsou v zásadě možné a analytika jejích příčin rovněž není zcela jednoznačná. Pravda je pouze to, že tato krize přichází v době zvláštního fenoménu, který se nazývá "globalizace" a proto rozdává karty poněkud jiným způsobem než tomu bylo v minulosti.

Je to mnohem vyšší hra a hraje se také o mnohem zajímavější výsledek.Tím není ve své podstatě hospodářská prosperita, ale budoucí rozložení moci ve světě a to nejen hospodářské, míní čtenář Michal Horák.

30. 3. 2009

Dlouholetý terénní sociální pracovník společnosti Člověk v tísni Jan Černý publikuje pod výše uvedeným titulkem komentář k situaci v Chomutově. Černý není žádný salónní ochránce lidských práv, píše Milan Daniel. Ve vyloučených lokalitách strávil několik let života. Jeho pohled i právní názor na stav v tomto severočeském městě -- a nejen v něm -- je o to cennější, že česká média v posledních dnech zaměstnává daleko více otázka, kde bude snídat a večeřet prezident Obama, kdežto žaludky dospělých a dětí, které jsou závislé na pomoci státu, je nechávají až na výjimky chladnými.

30. 3. 2009

Tak takhle se v roce 1997 kočkovali v parlamentu Václav Klaus a Miroslav Sládek. Zatímco toho druhého máme už léta díkybohu z krku, ten první má politickou situaci v zemi opět v rukou. Myslím, že připomenout v této souvislosti jednu dvanáct let starou parlamentní přestřelku není úplně od věci, píše Jan Rovenský. (...)

Poslanec Miroslav Sládek: Paní předsedající, dámy a pánové, pane předsedo vlády, Já bych rád zopakoval váš výrok, který jste přednesl dokonce na mezinárodním fóru, a nerad bych slyšel, že to je úplně, ale úplně falešné. Prohlásil jste kdysi - více takových Kožených.

27. 3. 2009

KD│Když český premiér označil ekonomický balíček amerického prezidenta za "cestu do pekla", odstartoval tím po pádu své vlády předvolební kampaň, domnívá se v Nězavisimoj gazetě Andrej Těrechov. Předčasné volby by se mohly uskutečnit v srpnu a vítězství opozice by mohlo znamenat konec plánů na rozmístění protiraketového radaru v České republice. S ohledem na osobní vztahy mezi Topolánkem a Klausem je spíše nepravděpodobné, že by prezident sestavením nové vlády opět pověřil předsedu ODS.

28. 3. 2009

CRI│ Držitel Nobelovy ceny za ekonomiku a představitel Mezinárodního výboru pro finanční reformy OSN Joseph Stiglitz 26. března v sídle OSN uvedl, že je třeba udělat radikální reformy současného globálního systému a rezervní měny. Stiglitz tvrdí, že je třeba založit nový systém.

29. 3. 2009

Významná světová města a globální památníky se ponořily do tmy: miliony lidí na hodinu zhasly světlo na protest proti globálnímu oteplování.

Tuto iniciativu, Hodinu pro Zemi, začali organizovat před dvěma lety aktivisté v Austrálii ve snaze vyvinout nátlak na jednání, které se má konat letos v Kodani ohledně nové dohody o podnebných změnách.

Kritikové akci charakterizují jako symbolické a bezvýznamné gesto.

29. 3. 2009

Americký viceprezident Joe Biden apeloval na aktivisty, kteří protestují proti summitu G20, aby dali vládám šanci vyřešit hospodářskou krizi.

Na přípravné schůzce skupiny G20 v Chile uvedl Biden, že šéfové států dohodnou návrhy proti krizi na schůzce, která se bude konat příští týden v Londýně. Totéž zdůraznil britský premiér Gordon Brown.

Mezitím demonstrovaly desetitisíce osob v Londýně a v Německu, ve Francii a v Itálii.

V Londýně v sobotu požadovali demonstranté činy proti chudobě, ve prospěch pracovních příležitostí a proti globálnímu oteplování. Apelovali na vedoucí představitele skupiny G20, aby vytvořili nový druh globální spravedlnosti. Policie odhaduje, že se demonstrací účastnilo asi 35 000 osob.

29. 3. 2009

Rusko chce postavit šest nových jaderných ponorek

LVI│ Ruská zpravodajská agentura ITAR-TASS oznámila, že Rusko má v úmyslu postavit nejméně šest víceúčelových nukleárních ponorek, jež budou vybaveny pokročilými střelami s plochou dráhou letu a jadernými hlavicemi. První z těchto plavidel je ponorka Severodvinsk, která má být podle sdělení ministerstva obrany spuštěna na vodu v roce 2011, a nejméně pět dalších by mělo následovat do roku 2017. Uvedl to první zástupce náčelníka štábu ruského námořnictva, viceadmirál Oleg Burcev. Ponorky staví loděnice Sevmaš.

30. 3. 2009

ŠOK│ Estonská ekonomika je "velmi otevřená a flexibilní", tahounem je sektor informačních technologií, telekomunikace a bankovnictví. Nejvýznamnějšími obchodními partnery jsou dvě severské země: Finsko a Švédsko, hlásal ještě v dubnu 2007 magazín BIZ. Ve skutečnosti se estonská ekonomika stala montovnou finské Nokie. Trvale neudržitelné liberální reformy skončily. "Východoevropský hospodářský zázrak" rostl na dluh.

30. 3. 2009

DOPIS BURSÍKOVI

tisková zpráva občanského sdružení Šumava 21

Vážený pane ministře, je to již více než dva roky, kdy jsme Vám zaslali stížnost na střet zájmů u tehdejšího náměstka ředitele Správy NP a CHKO Šumava Ing. Františka Krejčího, který v té době současně vykonával i funkci ředitele Státního fondu životního prostředí. Na naši, bezpochyby oprávněnou, stížnost jsme od Vás doposud odpověď nedostali, případně jste nám zapomněl poděkovat za upozornění na porušení zákona v případě, že jste o tomto stavu nevěděl.

30. 3. 2009

Aktuální ceny neodrážejí skutečnou dostupnost zdrojů

Tak se nám na BL rozvinula až úsměvně absurdní polemika o (ne)obnovitelných energiích a energetické (ne)závislosti. Doufejme, že někdo kvalifikovaným rozborem jednotlivých textů dokáže, že jde o učebnicový příklad, jak vypadá zaujatá a jednostranně argumentovaná diskuse. Není to poprvé a bohužel asi ani naposledy, kdy si někdo z celé složité problematiky získávání primárních energií a možností využití jejich obnovitelných zdrojů vybírá jednotlivosti a s jejich pomocí potom horlivě buší do oponentů, aniž by něco věcně a fundovaně dokázal.

30. 3. 2009

S panem Jindřichem Kalousem, resp. jeho argumenty, v jeho příspěvku bych mohl snad většinou v zásadě souhlasit, nemohu však souhlasit s jeho volným nakládáním s hodnotami EROEI převzatými z přehledu Richarda Heinberga, které mají jeho vývody dokumentovat, píše Ladislav Brzobohatý.

27. 3. 2009

Zveřejňujeme daňová přiznání OSBL z let 2003 2004 2005 2006 2007

2. 3. 2009

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Apelujeme na čtenáře, aby třeba i minimální částkou přispěli na provoz Britských listů. Britské listy si každý měsíc otevře 200 000 individuálních IP adres. Finančně však na provoz listu přispívá jen kolem 200 osob. Děkujeme jim, ostatním čtenářům chceme sdělit, že by Britské listy mohly dělat daleko víc, kdyby měly možnost platit si stálé novináře.

V únoru 2009 přispělo celkem 180 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 35 220.46 Kč. Příjem z reklamy byl 10 200 Kč. Na kontě Britských listů v Raffaisenbance jsme měli 31. 1. 2009 částku 99 040.99 Kč . Na internetovém účtu Paypal máme nyní 883.67 GBP a

Hypoteční, finanční ... ekonomická krize RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2009 České republice nezbývá než přejít na obnovitelnou energii Jindřich  Kalous
30. 3. 2009 Topolánek on the Road Karel  Dolejší
29. 3. 2009 Biden žádá demonstranty o čas   
29. 3. 2009 Britská vláda bude dávat peníze chudým   
28. 3. 2009 Tržní mystika   
28. 3. 2009 Reforma je nutná. Reforma je ve vzduchu. Nemůžeme si dovolit selhat   
27. 3. 2009 Lesk, anebo bída nachystané pasti na vládu? Miloš  Dokulil
27. 3. 2009 Americký ministr financí navrhuje podstatné rozšíření vládního dohledu nad finančním systémem   
27. 3. 2009 Topolánkův útok na Obamu byl začátkem předvolební kampaně   
27. 3. 2009 Kupředu - s klapkami na očích John Michael Greer

USA 2009: Obama a očekávání RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2009 Topolánek on the Road Karel  Dolejší
30. 3. 2009 Problémy Baracka Obamy Oskar  Krejčí
28. 3. 2009 Tržní mystika   
27. 3. 2009 Lesk, anebo bída nachystané pasti na vládu? Miloš  Dokulil
27. 3. 2009 Topolánkův útok na Obamu byl začátkem předvolební kampaně   
26. 3. 2009 Beznadějná finanční politika   
26. 3. 2009 Obamobijce štrasburský aneb Ztraceno v překladu Karel  Dolejší
24. 3. 2009 K teorii mezní zlodějny Karel  Dolejší
23. 3. 2009 Miloš Pick: Can Obama lead the world out of the crisis? Miloš  Pick
23. 3. 2009 Wall Street: Zločiny proti lidskosti   

"Entropa" Davida Černého RSS 2.0      Historie >
27. 1. 2009 Bulharská odveta Ladislav  Žák
26. 1. 2009 Mystifikace za mystifikaci aneb poprvé fandím Mladé frontě Dnes   
21. 1. 2009 Omlouvám se, že jsem umělec?? Bohumil  Kartous
21. 1. 2009 Entropa není umění Petr  Wagner
20. 1. 2009 Černý obrys rafinovaného cukru? Miloš  Dokulil
20. 1. 2009 Ta provokace mi skutečně připadá vtipná Jan  Čulík
17. 1. 2009 Tak je vyloupněte Petr  Litoš
17. 1. 2009 Absurdistán se představil Entropou Zdeněk  Jemelík
17. 1. 2009 Bulharsko František  Řezáč
17. 1. 2009 Washington Post: Je-li Bulharsko záchod, je na něm teď pěkně zima   

Ukrajina, Rusko a dodávky plynu do Evropy RSS 2.0      Historie >
25. 3. 2009 Ruský ministr financí předpovídá novou vlnu problémů finančního sektoru   
17. 3. 2009 Konec zatlačování, konec mentorování - jasné priority a respekt Karel  Dolejší
6. 3. 2009 Stratfor: Šest pilířů ruské moci   
6. 3. 2009 Clintonová v Ženevě: Zlepšování vztahů s Ruskem není zradou spojenců   
6. 3. 2009 Budeme znova mrznout? Karel  Dolejší
5. 3. 2009 Gazprom plánuje postavit v Německu plynové zásobníky pro EU   
26. 2. 2009 Ukrajina se žene do propasti   
23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman

Kontroverze Klaus kontra europoslanci, prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
2. 1. 2009 Francouzi jako Hitler   
1. 1. 2009 Guardian: Obavy z českého předsednictví EU sílí   
27. 12. 2008 S Čechy v čele EU bude veselo   
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   
22. 12. 2008 Evropská unie je politický kýč, aneb O věrnosti prázdnotě Luděk  Toman
19. 12. 2008 Transformace středověké Svaté říše v národní státy byla postupná Petr  Schnur
17. 12. 2008 Der Spiegel: Pozdvižení nad českým prezidentem: Tajně odposlouchával europoslance   
16. 12. 2008 Jak odvést pozornost od "lisabonizace" EU... Jaroslav  Kuba
16. 12. 2008 Tanečky okolo Lisabonské smlouvy Michael  Kroh
16. 12. 2008 Nastávající krize Milan  Valach

Sankt Peterburg prosinec 2008 RSS 2.0      Historie >
31. 12. 2008 Jsme odsouzeni pasivně naslouchat rozhovorům vládců o našem osudu   
31. 12. 2008 Ne, v Rusku není komunismus Jan  Čulík
27. 12. 2008 Dětští žebráci v petrohradském metru Jan  Čulík
23. 12. 2008 Vánoční procházka starým Petrohradem Jan  Čulík
22. 12. 2008 Sankt Peterburg a okolí - dalších pár pohledů Jan  Čulík
22. 12. 2008 Dnešní Rusko: Směsice kapitalismu a komunismu, která zraje k bizarnosti Jan  Čulík
21. 12. 2008 Půjde Rusko tou či onou cestou a jak to tam vypadá dnes? Jan  Čulík
20. 12. 2008 V ďáblově lůně: Sankt Peterburg 2008 Jan  Čulík
20. 12. 2008 Orgie konzumerismu v ruském městě Jan  Čulík

Plynovod Nabucco RSS 2.0      Historie >
10. 2. 2009 Nabucco -- fikce nebo reálná možnost? Jaroslav  Ungerman
30. 1. 2009 Nabucco – plynárenský sen, alebo realita? Karol  Palkovič
28. 1. 2009 Nabucco... nomen omen Ladislav  Žák
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
19. 1. 2009 Komu prospívá plynová krize v Evropě? Pavel  Rott, Štěpán Kotrba
15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
25. 12. 2008 Rusko podepsalo se Srbskem strategické energetické dohody - válka o ropu skončila   
10. 11. 2008 Energetická bezpečnost a zemní plyn -- část II Jaroslav  Ungerman
31. 10. 2008 Energetická bezpečnost a zemní plyn -- část I. Jaroslav  Ungerman

19. kongres ODS RSS 2.0      Historie >
10. 12. 2008 Nekolikajazyčný eurooptimistický jekot na Hradčanech Karel  Košťál
9. 12. 2008 Koncept bezpečnosti České republiky od ODS -- zřeknutí se suverenity ve prospěch Spojených států? Mojmír  Babáček
9. 12. 2008 Hlas lidu aneb co reprezentuje zkratka ODS   
8. 12. 2008 Boj s bolševismem v ODS Ladislav  Žák
8. 12. 2008 ODS kompletní. Stejná jména. Stejný styl. Stejné výsledky do budoucna. Štěpán  Kotrba
8. 12. 2008 Modré autíčko Robert  Bartoš
8. 12. 2008 Hrozící finanční krize zřejmě oslabila podporu ODS Vojtěch  Polák
8. 12. 2008 ODS: načechrejme péra, začne nová éra Milan  Daniel
8. 12. 2008 Václav Klaus de la Mancha a pár podivných kukaček v hnízdě ODS Ivo  Šebestík
7. 12. 2008 ODS stále bojuje s bolševismem Bohumil  Kartous

Roman Joch, ředitel "Občanského institutu" RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2009 Ultrakonzervativní Občanský institut se přiznal: nechal se financovat z USA   
5. 12. 2008 To, že je Roman Joch zván v ČR do televize, má zásadní význam   
5. 12. 2008 Joch Jan  Hruška
5. 12. 2008 Doufejme, že se Roman Joch nebude chtít vrátit k profesi   
5. 12. 2008 Poplašná zpráva o úrovni české populace   
4. 12. 2008 Necenzurovat- ani Jocha Ivan  David
4. 12. 2008 Naše civilizace nebyla nikdy dosti křesťanská   
4. 12. 2008 Televizní odborník Roman Joch   
3. 12. 2008 Propaganda od Romana Jocha - článek bez informační hodnoty   
25. 2. 2008 Jochův návrh na legalizaci mučení jste nepochopili   

Krajské a senátní volby říjen 2008 RSS 2.0      Historie >
4. 12. 2008 Analýza neúspěchů ODS   
20. 11. 2008 Jak se jedná o krajské vládě na jižní Moravě   
20. 11. 2008 Když dva dělají totéž... Antonín  Hubený
31. 10. 2008 Co řekly volby 2008? Soňa  Hromátková
29. 10. 2008 Kdo měl jít k volbám   
29. 10. 2008 Jak by interpretoval Klausovo chování před volbami Ústavní soud? Václav  Chyský
27. 10. 2008 O hyenách, kočárku a "velké" politice Jan  Keller
27. 10. 2008 Topolánek: podmínky mé demise Mirek  Topolánek
27. 10. 2008 Nebude diktatura v ČR Bohumír  Tichánek
27. 10. 2008 Zeman měl pravdu, severočeská ČSSD nejspíš má v plánu uzavřít koalici s ODS Štěpán  Kotrba

Může být mučení uměním? RSS 2.0      Historie >
15. 1. 2009 Na odporu postavená estetika není umění Štěpán  Kotrba
2. 1. 2009 Sderot, Gaza a Sue Grandová naruby Karel  Dolejší
7. 11. 2008 Film Veroniky Janečkové Pravztahy a otázka Jana Čulíka František  Koukolík
6. 11. 2008 Etické obsahy v díle jsou přirozenou součástí umění a mají právo být hodnoceny Jan  Paul
6. 11. 2008 Film Pravztahy Veroniky Janečkové byl zpřístupněn na webu   
5. 11. 2008 Janečkové Pravztahy se budou promítat v Praze   
4. 11. 2008 Číst Hitlera Milan  Valach
4. 11. 2008 Krve jako na jatkách je plný Louvre Miloslav  Štěrba
4. 11. 2008 Umění a krása, neboli Život umělce v nehezkých dobách Uwe  Ladwig
4. 11. 2008 Devianti Jiří  Drašnar

Gruzie, Rusko a Jižní Osetie RSS 2.0      Historie >
6. 3. 2009 Stratfor: Šest pilířů ruské moci   
6. 3. 2009 Clintonová v Ženevě: Zlepšování vztahů s Ruskem není zradou spojenců   
25. 2. 2009 Gruzie: Nová koalice žádá předčasné prezidentské volby   
23. 2. 2009 Potřebuje Rusko šíleného cara? Karel  Dolejší
23. 1. 2009 Experti: Nabucco není skutečnou alternativou   
22. 1. 2009 Vymítání démonů z americko-ruských vztahů   
15. 1. 2009 Stratfor: Ruská plynová past   
13. 1. 2009 Pustili nám plyn aneb sebevražda ukrajinského snu Štěpán  Kotrba
25. 12. 2008 Bývalý gruzínský zástupce v OSN vyzval k předčasným volbám Karel  Dolejší
24. 12. 2008 Nězavisimaja gazeta: Ruské obavy z českého předsednictví   

Šikana od Cizinecké policie RSS 2.0      Historie >
24. 2. 2009 Etnická čistka pracovního trhu aneb Při loupání cibule Karel  Dolejší
10. 10. 2008 Další překážka příchodu lidí ze zahraničí do ČR   
18. 8. 2008 Welcome to Prague   
14. 7. 2008 Fronty na cizinecké polici chce řešit Akademie věd: vlastním cizineckým policistou pro vědce   
6. 7. 2008 Imigrace Petr  Wagner
4. 7. 2008 Jak Cizinecká policie v Praze bojuje proti cizincům   
2. 7. 2008 Jak Cizinecká policie ČR zachází s lidmi   
5. 3. 2008 Stop, už nejste legály Milan  Daniel
22. 1. 2008 Korupce státních úředníků aneb Jak se žije cizincům v ČR   
16. 1. 2008 Třeba se Britové poučili v Česku Milan  Daniel

Zdravotnictví a reformy RSS 2.0      Historie >
6. 3. 2009 Co s odpovědností za nežádoucí reakce? Petr  Wagner
20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
18. 2. 2009 Platy a poplatky Boris  Valníček
13. 2. 2009 Důchodcův dopis ministryni zdravotnictví Štěpán  Steiger
30. 1. 2009 Elektronický způsob vedení zdravotnické dokumentace: ochrana dat především Štěpán  Kotrba
29. 1. 2009 Za levné léky se v ČR vydaly jen 4 promile z celkových nákladů na léčiva Petr  Wagner
24. 1. 2009 Co zdravotnické poplatky regulují? Antonín  Konečný
23. 1. 2009 Ideologické hrůzy náměstka ministra či jeho kritika? Jan  Marek
22. 1. 2009 Ideologické hrůzy pana magistra Šnajdra Petr  Wagner
19. 1. 2009 Pohroma Julínek odchází, modrá kára zdravotnictví jede dál Vladimír  Tupáček

Zelení RSS 2.0      Historie >
27. 3. 2009 Diverzifikovaná, decentralizovaná, občanská a komunální energetika Štěpán  Kotrba
25. 3. 2009 Nudný kolovrátek aktivismu snílků Štěpán  Kotrba
19. 3. 2009 Není frakce jako frakce Pavel  Pečínka
19. 3. 2009 "Demokratická výzva" svolává valnou hromadu   
18. 3. 2009 Pane Juste, spletl jste si dveře Václav  Hála
11. 3. 2009 Zelená se, zelená? Miloš  Dokulil
9. 3. 2009 Ústřední revizní komise Strany zelených: Čáslavka a Šlegr budou zbaveni všech funkcí   
9. 3. 2009 Jak mohou být zelení atraktivní pro voliče komunistů? Boris  Cvek
9. 3. 2009 Vzkaz pro modrozelenou bandu ve Straně zelených Pavel  Pečínka
9. 3. 2009 Zubová: "Se lháři ve vedení nezíská Strana zelených podporu voličů"   

Čína RSS 2.0      Historie >
26. 2. 2009 Německo získalo miliardové objednávky z Číny   
21. 2. 2009 Lula da Silva a Si Ťin-pching: strategická spolupráce Jihu s Jihem Štěpán  Kotrba
20. 2. 2009 Čína začíná globálně investovat   
17. 2. 2009 Clintonová dorazila do Asie a Severní Korea odpálí raketu "s doletem do USA"   
13. 2. 2009 Čína se bojí o své satelity   
3. 2. 2009 V Číně přišlo 26 milionů lidí v důsledku hospodářské krize o práci   
22. 1. 2009 Bílá kniha čínské obrany Oskar  Krejčí
29. 12. 2008 Sinologie a dnešní Čína Lukáš  Zádrapa
2. 12. 2008 Čína se obává indicko-japonské vesmírné aliance   
9. 11. 2008 Xinhua: OSN oznámila podepsání Pekingské deklarace o změnách klimatu   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
27. 3. 2009 Matematická rovnice ČT: 2026 = ¾ z 2 500 000   
24. 3. 2009 Rada Českého rozhlasu se vážně chce soudit s koncesionáři...?   
16. 3. 2009 Strana nezávislých naivků jako politický ideál? Štěpán  Kotrba
20. 2. 2009 "Ach, Emo..." aneb kdo dřív přijde, ten dřív žije Irena  Ryšánková
20. 2. 2009 Serpenízek další z malých digitálních televizí je v problémech Štěpán  Kotrba
18. 2. 2009 Týden - kreativně přepracovaný Telegraph? Štěpán  Kotrba
17. 2. 2009 Touží Bobocký stále po křesle ředitele STV? Štěpán  Kotrba
13. 2. 2009 Česká televize démonizuje Hugo Chaveze, který stojí v čele Venezuely již deset let Daniel  Veselý
10. 2. 2009 zabijsvojeradio.cz aneb jak se stát předsedou Rady ČRo Štěpán  Kotrba
10. 2. 2009 MF Dnes : "Referendum je nástroj totality" Bohumil  Kartous

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
19. 3. 2009 Systém jako systém, dyť je to fuk, hlavně když poslouží "naší" věci Stanislav  Kaucký
13. 3. 2009 Scott Ritter: Obamo, vyřiď to s B týmem   
3. 3. 2009 Poradní orgán doporučil Kongresu opustit projekt brdského radaru Karel  Dolejší
27. 2. 2009 Polsku víc záleží na bezpečnostní spolupráci s USA než na protiraketové obraně   
26. 2. 2009 Češi bydlí v zemljankách, hrají na dudy a milují Wesleyho Clarka Karel  Dolejší
21. 2. 2009 Jen počkej zajíci....radar bude! Miloslav  Štěrba
20. 2. 2009 Obamova administrativa už nespěchá s radarem ani s raketami   
15. 2. 2009 Mezi kritiky evropské protiraketové základny přibyl významný americký vědec Karel  Dolejší
15. 2. 2009 Hledání alternativ k evropské protiraketové základně: Program NCADE a jeho úskalí Karel  Dolejší
13. 2. 2009 Stala se ČR obětí velmocenských kšeftů? Karel  Dolejší

Zaznamenávání osobních dat občanů RSS 2.0      Historie >
25. 2. 2009 Boj proti terorismu "znamená konec soukromí"   
28. 1. 2009 Chcete opravdu poskytnout svá data společnosti Google? Jan  Molič
28. 1. 2009 Ochrana osobních údajů -- není co slavit   
19. 1. 2009 Vláda zbrkle přijala návrh zákona o registrech, který může ohrozit občany   
31. 12. 2008 Moc Velkého bratra má výrazně posílit   
24. 2. 2008 Britská vláda požaduje, aby všichni cestující v EU poskytovali úřadům podrobná osobní data   
6. 2. 2008 Výhledy a rizika ochrany osobních dat v ČR Štěpán  Kotrba
16. 1. 2008 FBI požaduje přímý přístup k datům o totožnosti britských občanů   
31. 12. 2007 USA, Británie, Rusko, Čína, Singapur a Malajsko nejvíce porušují soukromí občanů   
5. 12. 2007 Máme se bát Velkého bratra?   

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
12. 3. 2009 Stratfor: Obamova diplomatická ofenzíva a realita geopolitiky   
9. 3. 2009 Obama přiznal, že Spojené státy "nevyhrávají" válku v Afghánistánu   
25. 2. 2009 Konec iluzí o manévrovém boji v Afghánistánu   
25. 2. 2009 Britský ministr spravedlnosti vetoval zveřejnění vládních záznamů o rozhodnutí zaútočit na Irák   
21. 2. 2009 Přeskupení priorit NATO   
18. 2. 2009 CIA tajně používá vojenskou základnu v Pákistánu   
16. 2. 2009 Irák: Vysocí američtí vojáci vyšetřováni kvůli ztrátě miliard dolarů na rekonstrukci   
13. 2. 2009 V Afghánistánu je nezvěstná třetina zbraní z amerických dodávek   
12. 2. 2009 Rusko chce "pomáhat" Spojeným státům v Afghánistánu   
11. 2. 2009 Petraeus údajně vypouští falešné zprávy o odkladu stahování USA z Iráku   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
5. 3. 2009 Proč zakazovat názor? Miroslav  Uhlíř
28. 2. 2009 Britská vláda "zneužívá strachu" k likvidaci demokratických svobod   
11. 2. 2009 Kde jsou hranice svobody projevu?   
8. 2. 2009 Když se norma stává pornem a porno normou Irena  Ryšánková
6. 2. 2009 Český parlament hrubě omezil kontrolu politiků ve veřejném zájmu Petr  Wagner
13. 12. 2008 Elton John žaloval deník Guardian a prohrál   
13. 11. 2008 Na svobodě slova už v ČR nezáleží? Petr  Wagner
5. 11. 2008 Český rozhlas: Jaklová se pokusila těsně před volbami o další cenzurní zásahy do vysílání Štěpán  Kotrba
24. 10. 2008 Cenzoři z Rady Českého rozhlasu zaútočili opět na Rádio Wave Štěpán  Kotrba
30. 4. 2008 Spisovatelé protestují, že Tesco potlačuje svobodu projevu   

Školství RSS 2.0      Historie >
9. 3. 2009 Melounek sem, melounek tam Pavel  Táborský
9. 3. 2009 Oxfordský profesor doporučuje, aby teenageři chodili do školy až od 11 hodin   
4. 3. 2009 MŠMT pokračuje v neprůhledné přípravě školské reformy   
27. 2. 2009 70 procent evropských absolventů anglických vysokých škol nesplácí půjčky na školné :) Jan  Čulík
19. 2. 2009 Zavést školné v ČR? Rozhodně ne!   
12. 2. 2009 Národ v ohrožení Kostas  Dimelis
10. 2. 2009 Potřebují pedagogové své profesní sdružení? Pavel  Táborský
9. 2. 2009 Buďme tvořiví v roce kreativity 2009 Michal  Giboda
9. 2. 2009 University of Chicago Visiting Scholars Program   
9. 2. 2009 Zavedení školného v Anglii ve školství nic nezlepšilo Jan  Čulík

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
25. 3. 2009 Vláda národní autodestrukce padla. Nastoupí vláda provizoria? Karel  Dolejší
25. 3. 2009 Proradarová vláda padla - jaké budou ty další?   
24. 3. 2009 Špatná vláda, mizerná demokracie Václav  Novotný
18. 3. 2009 American voice against proposed radar in the Czech Republic John Lindsay Poland
18. 3. 2009 Americký hlas proti navrhovanému radaru v České republice   
17. 3. 2009 Konec zatlačování, konec mentorování - jasné priority a respekt Karel  Dolejší
16. 3. 2009 Pojďte se s námi zviditelnit! Jan  Neoral
16. 3. 2009 Radarové smlouvy v úterý do sněmovny Karel  Dolejší
13. 3. 2009 Scott Ritter: Obamo, vyřiď to s B týmem   
12. 3. 2009 Stratfor: Obamova diplomatická ofenzíva a realita geopolitiky   

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
17. 3. 2009 Novotný, novotnější, nejnovotnější Petr  Štengl
6. 3. 2009 The Crisis of Czech Literature Štefan  Švec
3. 3. 2009 Zemřel spisovatel Jan Vladislav   
2. 3. 2009 Lidé nečtou Josef  Vít
1. 2. 2009 Resources in English on Czech film, literature and politics   
7. 1. 2009 Ústav pro českou literaturu AV ČR vypisuje bohemistické stipendium   
31. 12. 2008 Podvod I. Miloslav  Bukovecký
15. 12. 2008 Na břehu dnů Petr  Litoš
11. 12. 2008 Vieweghova dvacátá kniha: Banální stereotyp Jan  Čulík
21. 10. 2008 Mytologizace "Udání Milana Kundery" Jakub  Češka