24. 4. 2006
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
24. 4. 2006

Blair ostře napadl obránce občanských svobod

Britský premiér Tony Blair zahájil bezprecedentní útok na obránce občanských svobod v britském právním a politickém establishmentu. Argumentuje, že tito obránci lidských práv a občanských svobod "ztratili kontakt s obyčejnými občany". Zapřísahal se, že učiní opatření k tomu aby "vyhnal osoby, podezřívané z trestných činů, z Británie".

Sloupek
Zbyněk Hejda

Je na kohoutech volat ráno
dřív, než zazní ve vsi mše.
Všechno je, vše je odzpíváno,
je odzpíváno víc než vše.

Kohouti (zpěvem?) dávno hluší...
A jako by to byla sněť,
sluneční světlo tiše ruší
mrtvolně bílou starou zeď.

z knihy Básně, Torst, Praha 1996 vybral Štefan Švec

24. 4. 2006
Ralf Bendrath, člen sítě EDRi Neue Medien - Německo

Dne 2. března 2006 rozhodl německý Ústavní soud, že na e-maily a textové zprávy z mobilních telefonů, které již byly odeslány a jsou stále uloženy v příjemcově zařízení, se nevztahuje zvláštní ústavní ochrana telekomunikačního tajemství.

Rozhodnutí se týká případu, kde německé soudkyni byl policií zabaven její počítač, protože byla podezřelá, že předává interní informace novinářům (což se později nepotvrdilo). Ústavní soud rozhodl, že e-maily a podobné zprávy, ale rovněž tak volaná čísla a čísla volajících, která jsou stále v adresáři telefonu, mají stejné postavení jako soubory a další dokumenty, které nepožívají ústavní ochrany telekomunikací. To znamená, že policisté mohou tato data zajišťovat i v případě běžných trestných činů, zatímco odposlech telekomunikačního provozu je možný pouze při vyšetřování závažných trestných činů a na základě soudního povolení.

Eddie Adams - Vietnam, Saigon 1968
24. 4. 2006
◄ Eddie Adams - Vietnam, Saigon 1968

Analýza Lukáše Veselého Evropské dilema: Jaderný Írán a izraelská expanze" je brilantní. Klidným, zasvěceným, racionálním způsobem rozebírá pozice všech relevantních stran (snad pouze s výjimkou těch, kterých se vlastně týká, tedy Íránců, Iráčanů, Palestinců...), vyvozuje logické závěry, předpovědi a doporučení. Jestliže s nimi přesto hluboce nesouhlasím, nemohu to vysvětlit pouze věcnými, argumentačními či logickými nedostatky Lukášových závěrů.

24. 4. 2006

Svět považuje situaci na Balkáně, konkrétně v Srbsku, za vyřešenou. Miloševič zemřel, Karadžič a Mladič budou pravděpodobně dopadeni, protože za jejich skrývání tvrdě platí celá země. Kosovo má autonomii a bytostně lidský démon války v podobě polovojenských popravčích gard se opět vrátil zpět pod slupku civilizačního nánosu etických pravidel, k nimž mají tendence evropské společnosti 21. století.

Spojené státy, které se velmi aktivně angažovaly v "mimoúrovňovém" řešení balkánské krize, považují situaci v ohnisku posledních balkánských válečných konfliktů za natolik vyřešenou, že se o něm jejich Národní bezpečnostní strategie vůbec nezmiňuje.

24. 4. 2006

Věž ze slonoviny

Zápisky ze života odtrženého spisovatele

Navrátiv se, přečetl si spisovatel noviny. Lidové. Znovu pocítil radost, jakou pociťuje vždy, když objeví nějaký pevný, nesložitý názor, víru, jejíž logice je autor ochoten obětovat i prostý rozum. Lid pevné plaché víry vysílá své nejlepší lidi do novin, kde ti talentovanější píší reportáže, méně nadaní, ale prodejnější spisují politické komentáře a ti nejchytřejší investigativní kooperují se službami.

Odtržený spisovatel pobyl několik velikonočních dnů na Iberském poloostrově a vrátil se ještě odtrženější, než odjížděl. Až mu bylo líto, že se neodtrhl úplně.

Španělsko se mu zdálo být zemí velmi příjemnou. Některé ulice v Santiagu de Compostella se jmenovaly po diktátoru Francovi, což nikdo ani nepopíral, ani nezdůrazňoval. Všichni, s nimiž mluvil, naopak zdůrazňovali, jak fajn je být v Evropské unii a jak na tom Španělsko ohromně vydělalo. Také se mu líbilo tempo života, rytmus pokrmů i jejich kvalita... Též obdivoval velikonoční procesí, opticky připomínající nejvíc svátky Ku-klux-klanu, díky kápím, bílým, zeleným, rudým a černým.

Ferenc Gyurcsány
24. 4. 2006

Koalice Maďarské socialistické strany a Svazu svobodných demokratů zvítězila

◄ Vítěz voelb, předseda maďarských socialistů Ferenc Gyurcsány

Obraz nepřítele a taktika "kdo není s námi, je proti nám" maďarské pravici nevyšla. Dosavadní vládní koalice socialistů a liberálů vyhrála volby. Oznámil to maďarský rozhlas na základě výsledku součtu 98,26 procenta hlasů odevzdaných v druhém kole hlasování. Vítězná koalice by měla mít v 386členném parlamentu 210 poslanců. Opoziční strany Svaz mladých demokratů-Maďarský občanský svaz (Fidesz-MPSZ) a Maďarské demokratické fórum (MDF) by spolu získaly 175 mandátů a jeden poslanec by byl nezávislý. Konkrétní počet křesel by mohla ještě mírně pozměnit skutečnost, že i maďarští voliči v zahraničí volí kandidáta podle svého bydliště. V případě těsného výsledku tak budou o vítězi v konkrétním obvodu rozhodovat hlasy odevzdané v zahraničí, které budou spočítány až za týden.

Maďarští socialisté a socialisticko-liberální vládní koalice ve volbách "nevyhráli moc, ale odpovědnost, kterou musejí nést jménem deseti milionů Maďarů a v zájmu patnácti milionů Maďarů", prohlásil maďarský premiér Ferenc Gyurcsány po vyhlášení výsledků voleb. Kampaň skončila v pátek velkými shromážděními obou táborů, které přes víkend soupeřily v druhém kole voleb o zbývajících křesla v jednomandátových obvodech. Levice si již v prvním kole zajistila v jednokomorovém parlamentu 113 křesel z 386, zatímco pravicová opozice 99.

Porážku opozice už uznal i předseda FIDESZu a bývalý premiér Viktor Orbán. Zajímavostí je, že FIDESZ vznikl po maďarském "sametu" na základě tamnější socialistické mládežnické organizace - obdoby českého SSM. Zatímco v Československu se pokus mladých svazáků v čele s Martinem Ulčáekm o podíl na moci u "kulatých stolů" setkal s neúspěchem, maďarští "svazáci" tvořili spolu s maďarskými nacionalisty páteř "protržní" pravice.

24. 4. 2006

Usáma bin Ladin zřejmě vydal v neděli nové varování. Pokusil se ospravedlnit útoky na civilisty na Západě a apeloval na své stoupence, aby otevřeli "novou frontu" v boji al Kajdy.

24. 4. 2006

"Vy humanisti! Bolševici!" nadává nám zajímavě jeden anonym. Rozbor myšlenkových zkratů v tomto výroku by vydal na doktorskou práci... :) (JČ)

24. 4. 2006

Více než třetina Británie je stále kontaminována radioaktivitou z černobylské katastrofu, k níž došlo před dvaceti lety, a v důsledku toho se u britských dětí stále projevuje ve zvýšeném počtu rakovina, zjistil týdeník Independent on Sunday.

Podle oficiálních měření, která byla zveřejněna ve zprávě, publikované o víkendu v Londýně, zůstane 34 procent britského území po řadu staletí radioaktivní v důsledku černobylské havárie, k níž došlo 26. dubna 1986.

Vědci zjistili, že v okrese Cumbria (je to hornatá oblast Lake Districtu) vzrostl v důsledku Černobylu výskyt rakoviny štítné žlázy u dětí dvanáctkrát.

24. 4. 2006

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) se v posledním roce dopustila vážného podvodu, při kterém se pokusila popřít skutečné dopady černobylské havárie. Za pomocí cenzury a zkreslování vědeckých údajů publikovala údaje, podle kterých bude mít Černobyl méně než 4000 obětí. Skutečný počet je přitom pravděpodobně nejméně desetkrát vyšší, píše Jan Beránek pro své stránky wisebrno.cz:

24. 4. 2006

Otázky pro Václava Vašků a Jiřího Tuttera

Před dvaceti lety na Ukrajině vybuchl jaderný reaktor. Při přípravě komentáře pro Mladou Frontu Dnes jsem procházel svůj domácí archiv. Našel jsem přitom zajímavý dokument.

Černobyl: Byla či nebyla to katastrofa? ZDE

23. 4. 2006
tisková zpráva Britských listů

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNI V březnu 2006 dosáhla čtenost internetového deníku Britské listy ve všech sledovaných ukazatelích rekordu. Oproti únoru 2006 stoupl o 28% počet unikátních návštěvníků z 111 682 na 142 754, o 25% stoupl počet návštěv z 286 549 na 358 536, o 25% se zvýšil čas strávený sledováním stránek na celkový počet 1 195 603 minut za měsíc březen. A o 24% oproti únoru 2006 se zvýšil počet zobrazených stran z 691 992 na rekordních 860 753 stran. Toto číslo je doposud nejvyšší za celé sledované období. Sledovanost předstihla jak srpen 2005, poznamenaný událostmi kolem technoparty CzechTek, ke které Britské listy přinášely řadu unikátních zpravodajských materiálů i dokumentů, tak doposud rekordní leden 2006.

vývoj ukazatelů návštěvnosti v měsíčních průměrech od října 2004 do března 2006 ZDE

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNIV roce 2005 přitom Britské listy četlo o polovinu více čtenářů, než v roce 2004. Server během pracovních dnů v březnu 2006 navštěvovalo v průměru 10 596 unikátních návštěvníků denně a zobrazilo přitom 33 540 stran za den. Páteční, "víkendové vydání" si pak přečetlo v průměru 21 926 čtenářů, kteří si stáhli 57 874 stran. Měsíční "reach" Britských listů - podíl na trhu internetových médií - stoupl v březnu 2006 na 3,24% z 1,90% v prosinci roku předchozího a 2,3% z února 2006. Pro Britské listy zpracovává ověřený monitor návštěvnosti kontinuálně společnost iAudit už od října 2004. Tehdy byl počet unikátních návštěvníků serveru třetinový - 49 715 za měsíc. Metodiku i data ověřuje pro všechna relevantní média v Česku ABC ČR.

vývoj počtu unikátních návštěvníků v týdenních průměrech od října 2004 do března 2006 ZDE

iAudit 200410 PDF

iAudit 200602 PDF
iAudit 200603 PDF
Elisabeth Badinterová: XY. O mužské identitě
24. 4. 2006
Elisabeth Badinterová: XY. O mužské identitě, přeložila Zuzana Dlabalová, vydal Ladislav Horáček -- Paseka, Praha a Litomyšl 2005, 272 stran, ISBN 80-7185-727-0

Pohled z druhého břehu bývá osvěžující. Proto je fajn, když o Češích píše Nečech, o anarchistech byznysmen a o mužích žena. Tedy, někdy je to fajn. Někdy taky napíše Elisabeth Badinterová knížku XY -- O mužské identitě. Badinterová je francouzská feministka, v češtině jí už vyšla kniha Tudy cesta nevede, spis milý a celkem rozumný. Tím víc překvapí XY.

O mužské identitě se tu dozvíme tři zásadní věci: že už z biologické podstaty je muž méně přirozený než žena, že mužství je vymezené hlavně negativně (nebýt žena, nebýt dítě a nebýt homosexuál) a že současní muži jsou zmrzačení patriarchátem, slabí, zmatení, bez identity, a vůbec jsou to chudáci.

24. 4. 2006

Ve čtvrtek 20. dubna 2006 pořádala Katedra politologie a evropských studií v aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci další akci v rámci cyklu setkání se zástupci hlavních politických stran "Politické strany a volby 2006". Hostem byl předseda ODS Mirek Topolánek. Po přednášce trvající asi 25 minut probíhala diskuse k současné a k ODS navrhované daňové politice.

Jedna z posledních položených otázek si všímala mediálního vystupování Mirka Topolánka. Zazněl argument, že je problematické užívat pojmu "grosstapo", který evokuje organizaci, jež zabíjela lidi.

24. 4. 2006

Americký list New York Times ve svém redakčním komentáři z 20. dubna poněkud ironicky reaguje na tu část rozhovorů čínského prezidenta Chu Ťin-taa s G. W. Bushem, která se týkala světové situace v zásobování ropou.

24. 4. 2006

Ve svém minulém příspěvku "Mozek a učení" jsem uvedl dva případy - příklady vytváření podmínek, které napomáhají uložení, případně i vybavení znalostí, či dovedností z mozku. Byly to řetězce elementárních pracovních operací a elementárních psychomotorických operací, potřebných ke zvládnutí obsluhy, v uvedeném případě, mobilu.

24. 4. 2006

Jistě se vám občas stane, že ve své elektronické poště objevíte zprávu, která v počítačové hantýrce získala název hoax. Anglické slovo hoax v překladu znamená: falešnou zprávu, mystifikaci, novinářskou kachnu, podvod, poplašnou zprávu, výmysl, žert, kanadský žertík. Škoda, že jsou zaměřeny pouze na úzký potůček informačního veletoku a zcela opomíjí oblasti, kde je mystifikace hůře rozeznatelná, ale o to škodlivější.

24. 4. 2006

Třetina Francouzů si myslí, že Front National rozumí jejich starostem

Minulý pátek si Francie připomněla čtvrté výročí prezidentských voleb. Voleb, které se zapsaly do historie země galského kohouta kvůli obrovskému překvapení zosobněném v postavě kontroverzního vůdce zdejší krajně pravicové Národní fronty (Front National- FN) Jean-Marie Le Pena. Jeho strana díky poslednímu vývoji ve Francie se postupně stává stále atraktivnější i pro širší vrstvy obyvatel. Podívejme se na současnou Front National blíže.

24. 4. 2006

Vážení partneři, známí, přátelé, sestry a bratři!

Děkuji Vám všem za veškerou morální a modlitební podporu, které se mi z Vaší strany dostalo v souvislosti s projednáváním žaloby bývalého vedoucího tajemníka KV KSČ v Jihlavě Miroslava Holzbauera v souvislosti s kauzou Babice. Jak asi z médií víte, nemusím se omlouvat. Pro všechny to byl blesk z čistého nebe - či jak se vyjádřil můj obhájce Milan Hulík ještě na chodbě soudu při čekání, než nás zavolají zpět do soudní síně na vynesení rozsudku, že podle jeho mínění zasáhl přímo Bůh. Soudci se totiž radili velmi dlouho a obhájce Miroslava Holzbauera byl již značně nervózní. Milan Hulík reagoval na moji poznámku, že soudci se radí tak dlouho určitě z jiného důvodu než proto, že těsně před přestávkou na poradu v soudní síni náhle zhasly žárovky.

24. 4. 2006

aneb tichá vzpomínka na jarní úklid

Před časem jsem psal tak trochu o povodních, ale hlavně o evidentních a jasných rizicích a hrozbách, proti kterým jsme od minulých povodní neudělali v zásadě vůbec nic. Byl na to čas, byly kapacity a byly by se našly i peníze. Jenom zájem jaksi scházel. Došlo opět k ohromným škodám. Kdyby se to stalo kdekoliv, v čemkoliv menším než ve státě, tak by okamžitě nastoupila mašinérie orgánů činných v trestním řízení a začalo by se hledat v oblasti porušování povinností při správě cizího majetku, porušování závazných pravidel hospodářského styku, zneužívaní informací tamtéž, zanedbání a bůhví, jak všelijak se ty nejznámější gumové pasáže našeho trestního práva jmenují.

22. 4. 2006
Россия в глобальной политике

Слово "безопасность" уже много лет склоняют на все лады, сегодня оно является одним из тех главных заклинаний, на которых можно как следует заработать. Недавно появился новый феномен - энергобезопасность. Её зачастую упоминают в связи с инициативой России, обнародованной на состоявшейся в Москве международной конференции о энергетической безопасности, вскорости после которой в середине марта всё в той же Москве состоялась встреча министров энергетикии стран "Большой восьмёрки". Та же тема будет подниматься и на саммите G8, который под председательством России пройдёт летом этого года в Санкт-Петербурге.

Z Britských listů přeloženo a převzato do magazínu Rusko v globální polititce ZDE

Zdroj v češtině ZDE

Tento text je v azbuce. Pro jeho zobrazení musíte mít nainstalován ve vašem systému font Arial s kódovou tabulkou UNICODE, která obsahuje znaky ostatních nelatinkových abeced.

21. 4. 2006

Czech political activist Petr Cibulka was given a suspended sentence April 5 of six months imprisonment for "having committed the criminal offence of slander," according to a controversial article of the Czech Penal Code.

This article was published in Czech Business weekly on 18th April, 2006 HERE

22. 4. 2006

Znovu dostáváme osobní svědectví, že ve skotském Glasgow operuje skupina českých podvodníků, kteří systematicky připravují zájemce o práci v Británii z České republiky a ze Slovenska o jejich peníze.

Opakovaně varujeme v Britských listech, aby čeští a slovenští zájemci o práci v Británii nepoužívali služeb údajných českých zprostředkovatelen práce v Británii.

Používejte seriózních, zavedených britských firem a necestujte do Británie, dokud nebudete mít už v ČR s britskou firmou uzavřený kontrakt. Nic nikomu neplaťte! Zdůrazňujeme (konečně je to i na stránkách českého ministerstva práce a sociálních věcí), že je protizákonné si za zprostředkování práce účtovat jakýkoliv poplatek. Nedávejte českým zprostředkovatelům předem ani žádnou zálohu na ubytování. Tu předejte až britským majitelům bytu, a to, přece, proboha, až po jeho osobním převzetí (přímo v něm) a proti předání klíčů!

Pokud se stanete obětí podvodu či krádeže, okamžitě to oznamte britské policii.

K tomu: "Podvodníci okrádají středoevropské uchazeče o zaměstnání" ZDE

"Byl jsem v Londýně okraden při hledání práce" ZDE

21. 4. 2006

Nová šlechta

Manželka britského premiéra Tonyho Blaira Cherie Blairová účtovala Labouristické straně 7700 liber (cca 330 000 Kč) za holiče, jehož služby používala během loňské předvolební kampaně.

Zatímto Labouristická strana měla vážné problémy s tím, jak uhradit náklady předvolební kampaně, a musela si tajně půjčit miliony od různých milionářů, Blairová účtovala své straně po dobu jednoho měsíce 275 liber (cca 12 000 Kč) denně za holiče. Faktura na částku 7700 liber od holiče Blairové Andrého Suarda, je uvedena ve výročním vyúčtování Labouristické strany za rok 2005 jako jeden z "předvolebních výdajů".

Deník Times zjistil, že na faktuře je napsáno: "Za úpravu vlasů Cherie Blairové". Holič si po dobu předvolební kampaně, od 6. dubna do 6. května 2005, denně účtoval částku 275 liber.

Toto zjištění vyvolalo zuřivost v labouristických kruzích, když se strana snažila motivovat svou demoralizovanou a klesající členskou základnu pro nadcházející komunální volby. Např. Peter Kilfoyle, řadový labouristický poslanec, protestoval, že účet Blairové za holiče byl dvojnásobně velkou částkou, než kolik Labouristická strana vydala na volební kampaň v jeho vlastním volebním okrsku Liverpool Walton.

Mluvčí z vedení Labouristické strany sdělil deníku Times: "No a co? Paní Blairová pracovala fantasticky usilovně během předvolební kampaně. Navštívila více než padesát volebních okrsků a vyhráli jsme volby."

Podrobnosti v angličtině ZDE

K tomu: Karikaturista Matt v deníku Daily Telegraph: Holič: (ti se vás vždycky ptají, kam pojedete na dovolenou) "Napadnete letos nějakou zajímavou zemi, paní Blairová?" ZDE

Demonstrace Hamásu
21. 4. 2006

Den 7. května 2009 vešel do historie vedle 11. září 2001. Toho dne došlo k obrovským sebevražedným atentátům v Tel Avivu, v Londýně a v New Yorku a zároveň k útokům na západní vojáky v Iráku a v Afghánistánu. Celkem zahynulo podle odhadů asi 10 000 osob a mnoho dalších bylo zraněno. Útoky zorganizovala teheránská organizace, která vznikla v roce 2004.

Atentáty byly reakcí Islámské republiky Íránu na vybombardování íránských jaderných instalací, které prezidentka Hilary Clintonová nařídila v březnu 2009, píše oxfordský historik Timothy Garton Ash v deníku Guardian.

21. 4. 2006

V debatě o ilegálních skládkách odpadů bohužel postrádám hledání racionálních příčin toho, proč se odpady do Česka hrnou ve velkém, a následné hledání cest, jak racionálně tyto příčiny odstraňovat a problém řešit. Zatímco pár tisíc tun odpadů dovezených ilegálně do Libčevsi u Loun hýbe medií a nutí politiky k siláckým gestům, Evropská komise se v tichosti chystá otevřít naplno stavidla pro zcela nekontrolovatelný legální dovoz statisíců tun odpadů do spaloven. Česko může být nejen cílovou zemí této odpadové laviny (MŽP obdrželo žádosti o dovoz cca 100 000tun odpadů do spaloven), ale může mít také velmi vážné potíže s tranzitem tisíců kamiónů s odpadem do Polska, Maďarska či na Slovensko. Ale zřejmě též do Bulharska a Rumunska, jejichž brzký vstup do EU je očekáván.

21. 4. 2006

ANALÝZA

Mezinárodní souvislosti a dopady případného americko-izraelského útoku

Spekulace, že Izrael využije v případě útoku na Írán možnosti anektovat Východní Jeruzalém a další palestinská území, je založena na - v kontextu mezinárodních vztahů - realistické analýze a na široce sdíleném názoru, že politika Šaronovy a Olmertovy vlády včetně ústupků Palestincům byla dosud vedena zájmem Izraele samotného, nikoli soucitem.

Esej je analýzou struktury mezinárodních vztahů, převažující perspektivou je (strukturální) realismus. Cílem textu není ani tak prorokovat budoucnost a usilovat o monopol na pravdu, jako spíš poukázat na souvislosti případného amerického útoku (a evropského postoje k němu) v systému mezinárodních vztahů. Otázku, jak se má Evropa postavit k případnému americkému rozhodnutí zaútočit na Írán, pokládám za velmi relevantní. Stále se ozývají nářky o nedostatečné diskusi zahraniční politiky a evropské problematiky v české veřejnosti...

Bezprostředním základem pro tento text byl autorovi výzkum, podniknutý pro trimestrální práci o vzájemném vlivu Izraele, USA a Spojeného království, psanou pro seminář o izraelsko-amerických vztazích na University of California, Los Angeles (UCLA). Text byl zaslán nedávno do redakce přílohy Kavárna MfD - bez odezvy...

21. 4. 2006

Globální průzkum zjistil, že se prý sex zlepšuje, jak stárneme. Lidé ve věku od 40 do 80 let hovoří o tom, že jejich sexuální zážitky jsou daleko intenzivnější než v mládí. Muž Nicholas Lezard v deníku Guardian víceméně souhlasí, žena Michele Hansonová má o přesvědčivosti tohoto průzkumu, který byl prováděn mezi 30 000 osobami, své pochybnosti...

22. 11. 2003

Britským listům můžete psát na adresu redakce@blisty.cz, šéfredaktor Jan Čulík má adresu culik@blisty.cz a také J.Culik@slavonic.arts.gla.ac.uk , pražský redaktor Štěpán Kotrba má adresu stepan@kotrba.cz a skype stepan.kotrba, technickému správci Dominiku Joe Pantůčkovi pište na adresu joe@joe.cz.

12. 4. 2006

V únoru 2006 přispělo celkem 116 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 16 861.00 Kč. V březnu 2006 přispělo celkem 129 dárců na provoz časopisu úhrnem částkou 20 381.00 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní nadto 1,297.24 USD. Přispěl jen zlomek z celkového počtu více než deset tisíc čtenářů denně, děkujeme. Apelujeme i na ostatní, aby nám třeba i malým, pravidelným finančním příspěvkem pomohli rozšiřovat a profesionalizovat práci časopisu ve veřejném zájmu, kterou děláme zadarmo. Vybranou částkou financujeme postupné dopracování našeho redakčního systému a odstranění četných nefunkčností, financování systematické novinářské práce to však zatím neumožňuje. Právě pro nedostatek financí jsme dosud nebyli schopni zprovoznit celou řadu potřebných technických funkcí serveru (vyhledávání, statistiky, knihovnu, galerie, zasílání BL mailem, onlinové chaty, odstranit četné technické chyby).

Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou v ČR odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení.

Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy.

Jsme vám velmi vděčni za finanční záchranu našeho serveru, prosíme však: nepřestávejte přispívat, umožníte nám dělat naši práci lépe a efektivněji, budeme si moci například systematicky financovat právníka, což byl mělo být pro náš list nezbytné. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník.

Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2.

Čtenáři ze zahraničí mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
12. 4. 2006 Spisovatelé senioři v elektronickém médiu Miroslav  Vejlupek
11. 4. 2006 Květnové ceny Václav  Dušek
14. 3. 2006 Mami, já nechci umřít je vynikající literární čin   
2. 3. 2006 Klára Hůrková - tvůrkyně Evropanka Miroslav  Vejlupek
28. 2. 2006 Český Parnas a kyberkultura Miroslav  Vejlupek
23. 2. 2006 Literatura na digitální scéně -- a co dál? Miroslav  Vejlupek
21. 2. 2006 Literární server polemizující s uvyklostmi Miroslav  Vejlupek
20. 2. 2006 Spisovatelé vyklidili veřejný prostor Miroslav  Vejlupek
5. 2. 2006 Lidé čtěte !   
13. 1. 2006 Jak Komenský zabloudil v Amsterodamu Adam Samuel Hartmann

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   
27. 2. 2006 Vede masturbace k terorismu?   
27. 2. 2006 Jací jsou ti "muslimové" věznění v Guantánamo?   
27. 2. 2006 Podíl emocí na chodu demokracie Zdena  Bratršovská, František Hrdlička
27. 2. 2006 Kdy už si český podnikatel, právník, soudce či jiný "mocný buran" konečně koupí obraz nebo sochu? Jan  Paul
27. 2. 2006 Nechci být rukojmím lékařů Věra  Říhová
8. 2. 2006 Výhrady politického svědomí Oskar  Krejčí
7. 2. 2006 Je vůbec možný "židovský stát"? Martin  Škabraha

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
22. 4. 2006 Bush věděl, že Irák neměl zbraně hromadného ničení   
14. 4. 2006 Britský vojenský lékař odsouzen do vězení   
14. 4. 2006 Američtí generálové požadují, aby Rumsfeld odstoupil   
12. 4. 2006 Plánovité zabíjení iráckých vědců?   
9. 4. 2006 The New Yorker: Bush chce použít jadernou bombu proti Íránu   
29. 3. 2006 Americký triumfalismus vede k zrychlování globálního úpadku USA   
25. 3. 2006 Rusko popírá, že by poskytovalo Saddámu Husajnovi špionážní informace   
22. 3. 2006 Irácká policie tvrdí, že americká armáda popravila jednu rodinu   
20. 3. 2006 Irák: Má demokracie ještě nárok? Lubomír  Molnár
20. 3. 2006 Blaira varovali poradci: "Americká strategie v poválečném Iráku je strašná"   

Školství RSS 2.0      Historie >
24. 4. 2006 Jak dochází k učení František  Augusta
14. 4. 2006 Mozek a učení František  Augusta
7. 4. 2006 Vyučování nebo učení? František  Augusta
17. 3. 2006 Jak efektivně financovat české školství František  Augusta
16. 3. 2006 K reformě českého školství František  Augusta
13. 3. 2006 Petra Buzková a gymnázia -- slova versus činy Radek  Sárközi
6. 3. 2006 Školství jako skanzen? Milan  Kulhánek
28. 2. 2006 Dialog vědy s uměním v červenci v Nových Hradech   
25. 2. 2006 Chcete studovat v Británii pro získání titulu PhD v oblasti středoevropských studií?   
25. 2. 2006 Čeští studenti mohou studovat v Británii zadarmo Jan  Čulík

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
14. 4. 2006 Kriminalizovat výroky v demokratickém státě nelze Jan  Čulík
13. 4. 2006 Petr Cibulka odsouzen k podmíněnému trestu za pomluvu Jan  Čulík
24. 3. 2006 Leeds University suspendovala rasistického učitele   
21. 2. 2006 David Irving jako "mučedník za svobodu projevu"?   
21. 2. 2006 "Al Džazíra: I v Evropě existují tabu"   
20. 2. 2006 Britský historik David Irving odsouzen na tři roky do vězení   
19. 2. 2006 Islámským teroristům se podařilo vážně omezit svobody Západu   
16. 2. 2006 Dolní sněmovna přece jen schválila trestný čin "glorifikace terorismu"   
16. 2. 2006 Rusko zakázalo urážky náboženství   
16. 2. 2006 Čínská stará garda varuje, že cenzura médií způsobí "společenskou katastrofu"   

Rasismus RSS 2.0      Historie >
24. 3. 2006 Leeds University suspendovala rasistického učitele   
3. 2. 2006 Co je dovoleno k Mohamedovi... Milan  Daniel
21. 1. 2006 Za poškození dobrého jména a demokratické pověsti si může ODS sama Štěpán  Kotrba
21. 1. 2006 Server iDnes zrušil diskusi pod článkem o Romech   
18. 1. 2006 Britští extremisté před soudem za šíření rasové nenávisti   
16. 1. 2006 Tvrdě nacistické stránky v češtině Jan  Čulík
8. 1. 2006 Sprostý rasismus na serveru Novinky.cz je dál šířen bez korekce   
30. 12. 2005 "Neuvěřitelný hnůj" na serveru novinky.cz   
30. 12. 2005 Lidská povaha a diskuse na internetových serverech Aleš  Uhlíř
27. 12. 2005 Novinky.cz: "Chtěl bych mít od cikánské krve špičky bot"   

Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ RSS 2.0      Historie >
21. 4. 2006 Evropské dilema: Jaderný Írán a izraelská expanze Lukáš  Veselý
17. 4. 2006 Palestinský sebevražedný atentát usmrtil šest osob   
29. 3. 2006 Izraelské volby vyhrála "Šaronova"strana Kadima   
15. 3. 2006 Izrael zajal uvězněné palestinské extremisty   
11. 2. 2006 Poslední operace premiéra Šarona byla úspěšná   
9. 2. 2006 Izrael možná bude litovat svržení Saddáma Husajna Karel  Dolejší
7. 2. 2006 Je vůbec možný "židovský stát"? Martin  Škabraha
31. 1. 2006 Získá Netenjahu po nástupu islamistů?   
30. 1. 2006 Bush za to nemůže, může za to Arafat   
28. 1. 2006 České noviny: milujeme zbraně Jan  Klusáček

Český film RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2006 Nebýt dnešní, aneb nemá tady někdo dvojníka Patrik  Hronek
13. 1. 2006 Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí -- úvaha nad banalitou jednoho filmu Bohuslav  Binka
13. 12. 2005 Maria Procházková, Oldřich Kaiser a Žralok v hlavě Jan  Čulík
21. 11. 2005 Filosofický horor o kultuře Martin  Ondreját
7. 11. 2005 Sú Hrubeš a Mareš filmom do dažďa? Juraj  Korpa
27. 10. 2005 Hrubeš a Mareš jsou naši souputníci Tomáš  Koloc
10. 10. 2005 Štěstí: Ta schematičnost opravdu skřípe Tomáš  Koloc
29. 9. 2005 Jak kritici ublížují filmu Štěstí Ján  Simkanič
26. 9. 2005 Štěstí Bohdana Slámy dostalo cenu v San Sebastian   
15. 9. 2005 Štěstí Bohdana Slámy   

Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti RSS 2.0      Historie >
11. 4. 2006 Jaderný útok na Írán, raketová sila v Česku a logika Bílého domu Štěpán  Kotrba
4. 7. 2005 Moc nočních můr v internetovém archivu   
13. 5. 2005 Curtisova Moc nočních můr na filmovém festivalu v Cannes   
15. 4. 2005 Význačný televizní dokumentarista obvinil BBC, že přehání hrozbu terorismu   
31. 3. 2005 Moc nočních můr Adama Curtise v Bratislavě   
11. 3. 2005 Neoliberální plíživý převrat a smrt demokracie podle Noreeny Hertzové Stanislav  Heczko
2. 3. 2005 Moc nočních můr na Ostravské univerzitě   
26. 1. 2005 Česká redakce BBC informuje o filmu Adama Curtise Jan  Čulík
19. 1. 2005 Curtisova Moc nočních můr znovu v britské televizi   
18. 1. 2005 Bez analýzy a syntézy se ve světě nezorientujete - musíte vytvářet teorie o tom, jak věci jsou Irena  Ryšánková

Globální oteplování RSS 2.0      Historie >
15. 4. 2006 Smrt, hladomor, sucho -- to je cena třístupňového globálního oteplení   
15. 4. 2006 Jak vy osobně můžete něco udělat proti globálnímu oteplování   
24. 3. 2006 Záchrana klimatu, nebo protijaderný aktivismus? Jan  Hošek
10. 3. 2006 Jaderná energetika   
6. 3. 2006 Omlouváme se -- pomáhali jsme ničit tuto planetu...   
17. 2. 2006 Led v Grónsku taje daleko rychleji, než se předpokládalo   
11. 2. 2006 Globální oteplování překročilo bod, odkud už není návratu   
31. 1. 2006 Vážné varování ohledně klimatických změn   
19. 1. 2006 Skončí naše civilizace Lovelockovou apokalypsou? Stanislav  Mihulka
17. 1. 2006 James Lovelock: Životní prostředí na Zemi je už zničené   

Modrá šance ODS RSS 2.0      Historie >
17. 4. 2006 Proč budu volit ODS   
17. 4. 2006 ODS a rovnost příležitostí? Josef  Vít
14. 4. 2006 Modrá šance pro ČR   
27. 2. 2006 Chce ČSSD zvrátit mandát ODS z krajských voleb? Boris  Cvek
20. 2. 2006 Weak ODS leadership hurting `blue` chances Irena  Ryšánková
13. 2. 2006 Václav Klaus poškozuje ODS Milan  Daniel
2. 2. 2006 Žákovo mlžení: stamiliardové ztráty v příjmu do státního rozpočtu Ivo  Bubeník
21. 1. 2006 Za poškození dobrého jména a demokratické pověsti si může ODS sama Štěpán  Kotrba
23. 12. 2005 "ODS se opět uchýlila k účelovému lhaní" Jiří  Paroubek
28. 11. 2005 Překvapení pana Topolánka Josef  Vít

Měli by čtenáři finančně přispívat na Britské listy? RSS 2.0      Historie >
2. 1. 2006 Hospodaření OSBL za prosinec 2005   
24. 12. 2005 Česká sekce BBC přece jen končí...   
30. 11. 2005 Vděčnost, taková všednost... Štěpán  Kotrba
16. 11. 2005 Zvyšte si sebevědomí pravidelnými finančními příspěvky pro Britské listy   
22. 6. 2005 Britské listy: Průběžný stav financí   
10. 6. 2005 Britské listy: Průběžný stav financí   
10. 6. 2005 Britské listy jsou komunistické svinstvo   
8. 6. 2005 Proč to nejde a proč by stálo za to zkusit Martin  Marek
8. 6. 2005 Vydávat noviny za 8.600.- Kč měsíčně je výkon hodný Davida Copperfielda   
8. 6. 2005 Britské listy: polovina špíny a polovina perel   

Báseň pro tento den RSS 2.0      Historie >
24. 4. 2006 Je na kohoutech Zbyněk  Hejda
21. 4. 2006 Tři roky smutku Jiří J. K. Nebeský
20. 4. 2006 Vlk Elena  Suchomelová
19. 4. 2006 Labe Petr  Kukal
18. 4. 2006 Connecting People Jiří  Hrdlička
14. 4. 2006 ■ ■ ■ Ivan  Blatný
13. 4. 2006 Kdo má pravdu Milan  Ohnisko
12. 4. 2006 Malé věci -- Psací stroj Jan  Nedvěd
11. 4. 2006 Vzpomínka na mrtvou dívku Jan  Zábrana
10. 4. 2006 Pro radu k básníkovi Petr  Fiala

Případ Petra Partyka RSS 2.0      Historie >
21. 2. 2006 Tři utopické návrhy soudní Vladislav  Černík
2. 2. 2006 Petr Partyk je dále vězněn   
30. 1. 2006 Petr Partyk požádal o podmíněné propuštění   
18. 1. 2006 Napište neprávem vězněnému Petru Partykovi   
5. 1. 2006 Petra Partyka - kupodivu - za komunismu nezavřeli, to až teď!   
3. 1. 2006 Napište do vězení Petru Partykovi! Benny  Rees
21. 12. 2005 Jak je tomu s verbálními trestnými činy Jaroslav  Štemberk
16. 12. 2005 Soudce: Co je to Seznam.cz? Můžete mi říct, kdo na něm je?   
14. 12. 2005 Nevinný člověk, jehož soudce Šídlo odsoudil do vězení za neprokázanou blbost Jan  Čulík
14. 12. 2005 Svoboda je nedělitelná? Máme se za co stydět? Jan  Čulík

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
24. 4. 2006 Co si to dovolují - brát si naši ropu! Jindřich  Kalous
21. 4. 2006 Čeká nás nová energetická krize ? Egon T. Lánský
10. 4. 2006 Skutečná cena ropy - ČR jako věrný spojenec v pokračujících energetických konfliktech? Michal  Brož
4. 4. 2006 Tři cesty Milan  Smrž
31. 3. 2006 USA "v kostce" Ladislav  Žák
18. 3. 2006 CNN o ropném zlomu   
7. 3. 2006 Energie budúcnosti Radovan  Geist
9. 2. 2006 Švédsko plánuje stát se první ekonomikou bez závislosti na ropě   
2. 2. 2006 Bush: Amerika se zbaví závislosti na ropě   
2. 2. 2006 Amerika: Je energetická změna reálná?   

Co je podstatou uměleckého díla RSS 2.0      Historie >
20. 2. 2006 Krátká nevědecká úvaha o umění Martin  Damašek
14. 11. 2005 Devadesáté páté výročí úmrtí L. N. Tolstého Jiří  Nezval
17. 10. 2005 Brak Filip  Sklenář
13. 10. 2005 Přátelé pokleslých forem Milan  Černý
26. 9. 2005 Chvála braku Milan  Černý
7. 9. 2005 Tunel umění Alex  Koenigsmark
5. 9. 2005 Systém státních dotací je bojem o moc Jan  Samohýl
5. 9. 2005 Vysvětlovat prospěch z umění je jako vysvětlovat zamilovanost Jiří  Holý
5. 9. 2005 Umění je tyranií, překrucuje skutečnost a chová se k ní jako k děvce Jan  Paul
5. 9. 2005 Státní dotace jsou pro umění zhoubné Boris  Cvek

DIY, tekno a CzechTek RSS 2.0      Historie >
3. 3. 2006 Stíhání klienta IuRe soud podmíněně zastavil   
21. 2. 2006 Otakar Motejl: Kdyby tomu velel jiný policejní ředitel, vzal by to na bodáky Dalibor "Exx" Záhora, Martin "Juki" Jyrkinen
1. 2. 2006 Ombudsman: "Postup policie na CzechTeku byl nepřiměřený"   
1. 2. 2006 Účelově obžalovaný účastník CzechTeku obhajovaný IuRe soudem zproštěn obžaloby   
9. 1. 2006 Ministr kultury Vítězslav Jandák: "Na CzechTek se přijedu podívat!" Martin "Juki" Jyrkinen
13. 12. 2005 Vyjadřuji hlubokou nespokojenost s tím, jak vyšetřujete zásah policistů na CzechTeku 2005   
8. 12. 2005 Jsme nespokojeni s tím, jak se vyšetřuje Czechtek 2005!   
14. 11. 2005 Motejl: "Při Czechteku 2005 pochybila policie i účastníci" Štěpán  Kotrba
31. 10. 2005 CzechTek 2005 v komentářích českého tisku   

Czech Politics: Jan Čulík's comment in Czech Business Weekly RSS 2.0      Historie >
21. 4. 2006 Another chilling sentence for slander Jan  Čulík
22. 3. 2006 Misperceiving Blair as a Social Demokrat Jan  Čulík
21. 2. 2006 Will Czech grads be prepared to compete? Jan  Čulík
24. 1. 2006 Intellectual populism in Czech politics Jan  Čulík
2. 1. 2006 Time to examine the hidden history of 1989 Jan  Čulík
14. 12. 2005 In reality TV, echoes of the plebeian past Jan  Čulík
15. 11. 2005 Racism emerges as French suburbs burn Jan  Čulík
24. 10. 2005 Now is the time for agents provocateurs Jan  Čulík
3. 10. 2005 Czech judiciary seen as corrupt from abroad Jan  Čulík
12. 9. 2005 No justification for soaring oil prices Jan  Čulík

Ptačí chřipka RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2006 Analýza obětí pandemie z r. 1918 by pomohla proti ptačí chřipce   
30. 3. 2006 Ptáci: Ptačí chřipka není problém. Problém jsou lidé, kteří se jí bojí   
22. 3. 2006 Virus ptačí chřipky se rozštěpil   
1. 3. 2006 Kočka, usmrcená ptačí chřipkou, byla nalezena v Německu   
28. 2. 2006 Vtip pro jedenáctileté   
21. 2. 2006 Zatím se člověk nakazí ptačí chřipkou jen přímým kontaktem s nakaženým ptactvem   
21. 2. 2006 Thajští psi jsou nositeli ptačí chřipky, šíří se však od nich dál?   
21. 2. 2006 Ptačí chřipku šíří drůbeží farmy   
20. 2. 2006 Poučení z Dálného východu - jak Vietnam úspěšně neutralizoval ptačí chřipku   
13. 1. 2006 Britský plán proti ptačí chřipce   

Demokratická revoluce? Utajená historie devadesátých let RSS 2.0      Historie >
18. 4. 2006 Čulíkovy znaky demokracie Štěpán  Kotrba
21. 2. 2006 Utajené dějiny "permanentní kulturní revoluce" Jaroslav  Kuba
13. 1. 2006 Aero Vodochody: iks pokusů o záchranu leteckého průmyslu Štěpán  Kotrba
12. 1. 2006 Nevím, jak zabránit létání třísek než použitím jiné sekery Pavel  Urban
6. 1. 2006 Kdo jsou vítězové antikomunistické revoluce? Jindřich  Kalous
5. 1. 2006 Rozdíl je jen domněnkou, je třeba jej prokázat Miroslav  Prokeš
4. 1. 2006 Udělejte to profesionálně   
4. 1. 2006 V této demokracii smějí užívat svobody jen ti, co souhlasí   
4. 1. 2006 Vinu nesou ti, kdo narcistický habitus vytvářejí Karel  Dolejší
3. 1. 2006 Perzekuce před listopadem a po něm: Jeden malý rozdíl Pavel  Urban

Kriminalizace fanoušků a Harry Potter RSS 2.0      Historie >
20. 12. 2005 Policie vyšetřuje neoficiální překladatele Harryho Pottera i nadále jako zločince Štěpán  Kotrba
17. 12. 2005 Harry Potter na netu: Jan Rychetský v Právu zbytečně kriminalizuje děti Štěpán  Kotrba
28. 7. 2005 Harry Potter a Mýtus věčného návratu Dominik  Lukeš
27. 7. 2005 Neoficiální překlad Harryho Pottera do češtiny už je na světě Štěpán  Kotrba
15. 9. 2004 Literatura se stala terčem mediální manipulace Petr  Bílek
30. 6. 2003 Nový Harry Potter -- postava plná angstu Hannah  Čulík
30. 6. 2003 The angst-filled Harry Potter Hannah  Čulík
21. 6. 2003 Šílenství ohledně nového Harryho Pottera je dobře organizováno   
19. 6. 2003 Rowlingová žaluje americký deník   
18. 12. 2002 O čo prišiel Harry Potter Eva  Michalková

Mají pětatřicátníci v Česku dnes zhoubný vliv? RSS 2.0      Historie >
24. 1. 2006 Co dnes činí lidi lhostejnými k osudu druhých Jan  Bím
20. 1. 2006 Pětatřicátníci, sociálně cítící a další... Pavel  Urban
6. 1. 2006 Kdo jsou vítězové antikomunistické revoluce? Jindřich  Kalous
4. 1. 2006 Vinu nesou ti, kdo narcistický habitus vytvářejí Karel  Dolejší
2. 1. 2006 Pětatřicátníci, hoši jako květ, na vás bylo vždycky radost pohledět.... Josef  Vít
2. 1. 2006 Vadí, nevadí Luděk  Rozehnal
31. 12. 2005 Jak to bylo s tím západním rájem? František  Hájek
31. 12. 2005 Zmačkané obaly Tomáš  Krček
30. 12. 2005 Flexibilita potřetí Jan  Holík
30. 12. 2005 Pohled (post)Husákova dítěte Lubomír  Novotný

Slobodan Miloševič, Srbsko a válka v Kosovu RSS 2.0      Historie >
3. 4. 2006 Kosovo: Menšiny "většinové" společnosti Miroslav  Polreich
31. 3. 2006 Vyvraždění Židů v Kosovu - "one is plenty" Miroslav  Polreich
21. 3. 2006 Miloševič - válečný zločinec? Jan  Makovička
20. 3. 2006 Moderní tragikomedie Jiří  Jírovec
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   
11. 3. 2006 Slobodan Miloševič nalezen mrtev   
11. 3. 2006 V Mladé frontě Dnes Miloševiče odsoudili i potrestali Štěpán  Kotrba
25. 2. 2006 Na reakci není nikdy pozdě Jan  Kavan
24. 2. 2006 Válka a mír v době boje proti globálnímu terorismu Jan  Eichler
15. 12. 2005 Protnuté Kosovo aneb lesklá sečna pravděpodobným daňovým rájem Jakub  Tayari

Financování "neziskových" struktur RSS 2.0      Historie >
21. 4. 2006 Zakážeme Přátele Země a Greenpeace? Ivan  Brezina
19. 3. 2006 Koheze, nebo kolize? Na co také jsou euromiliardy   
17. 3. 2006 Hušák: Problémy Duhy nebo Martina Bursíka jsou nám jedno   
17. 3. 2006 Duha: Rozplétání nespletených sítí Vojtěch  Kotecký
16. 3. 2006 Spiklenecké teorie o financování NGO Miroslav  Šuta
16. 3. 2006 Nic z toho, co píše Kotrba o Nadaci Charty 77, není pravda František  Janouch
16. 3. 2006 Vznešený boj za křišťálové studánky Ivan  Brezina
16. 3. 2006 Zelený kruh Duhy Štěpán  Kotrba
14. 3. 2006 Dolary a nevládní organizace mezi Washingtonem a Moskvou Stanislav  Kliment
14. 3. 2006 Duhové peníze Štěpán  Kotrba