29. 8. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
29. 8. 2007

Každý opravdový chlap zatoužil po "sofistikované" reklamní kampani magistrátu hlavního města obléct slušivou uniformu pražského strážníka, prohnat služební motocykl po zadním kole, brázdit na služebním člunu Vltavu, sem tam podniknout honičku na zločince, nechat se obdivovat krásnými ženami a stát přitom pevnýma nohama na straně zákona. Není totiž na planetě Zemi mnoho jiných poslání, která by muži tak koncentrovaně hýčkala libido....

29. 8. 2007

George Bush použil dosud nejprovokativnějšího jazyka vůči íránskému režimu. Varoval, že pokud by Amerika dopustila, aby si Írán vyvinul jadernou bombu, umístilo by to Blízký východ "do stínu jaderného holocaustu".

V projevu před americkými válečnými veterány, jehož účelem bylo získat větší podporu pro jeho nepopulární válku v Iráku a pro jeho zahraniční politiku vůči Blízkému východu, píše konzervativní britský deník Daily Telegraph, uvedl Bush, že je prý Írán nebezpečím celému světu tím, že usiluje o jaderné zbraně a podporuje islámské extremisty v jiných zemích.

29. 8. 2007

Jsme malá země:

Je samozřejmě možné přistoupit k problému americké radarové základny z pozic pravice, či levice, jak píše pan Čámský< a hledat typologii názorů na základnu. Velice mne překvapuje, jak diskutující již po dlouhou dobu, velice slušně, s ušlechtilým zájmem o věc, diskutují a předpokládají dobré či špatné úmysly u těch, kteří tak zvaně mají rozhodovat o umístění amerického radaru a snaží se předložit náměty pro úvahy, které by mohly situaci politickou zdravotní ale i další dále vyjasnit a učinit průhlednější pro obyvatele tohoto státu.

Já vidím situaci kolem tohoto zařízení poněkud prozaičtěji. Jsme státeček s deseti miliony obyvatel, takové jedno větší světové město. Státeček, který málokdo ve světě zná. Jako stát máme profesionální armádu. To v praxi znamená, že vlastně nemáme armádu.

tak trochu jiná reality show Odhalení
30. 8. 2007

tisková zpráva Českého rozhlasu: Projekt Odhalení byl nominován do prestižní mezinárodní soutěže World Summit Award -- WSA 2007.

Nominací nejlepších českých multimediálních produktů byl za Českou republiku pověřen člen panelu expertů Stanislav Miller z katedry animované a multimediálni tvorby FAMU a European Academy of Digital Media. "Odhalení splňuje všechny požadavky multimediálního projektu s internetovým obsahem. Svou originalitou a vzdělávacím charakterem jednoznačně spadá do vědecké kategorie soutěže. Z tohoto důvodu byl projekt vybrán k nominaci," vysvětlil Miller.

29. 8. 2007
Už asi deset dní odmítáme emaily čtenářů, kteří nás upozorňují, že prý ČEZ neoprávněně převedl zákazníky na "dražší" tarif Comfort. Není to pravda, jak na stránkách hoax.cz opakovaně dementují mluvčí společnosti ČEZ. Jenže tzv. urban myths jsou zřejmě nezlikvidovatelné. Velmi litujeme, že se technickým nedopatřením toto obvinění ČEZu dnes dostalo i na stránky Britských listů!, i když už celou řadu dní ho v soukromých mailech uvádíme na pravou míru.

Vyjádření mluvčích ČEZ je ZDE

ČEZu se za nedopatření omlouváme.

Stručně řečeno: ČEZ zavedla od 1. ledna 2007 levnější službu Basic, kdy zákazník platí za elektřinu trochu méně, ale pozor! musí platit za telefonní styk se zákaznickou službou ČEZu, a to docela dost. Dosavadní služby, tak, jak byly (standardní cena a přístup zdarma k operátorům ČEZU) nazvali Comfort. Nic se nezměnilo. Kdo chce platit za elektřinu trochu míň a za přístup k operátorovi o hodně víc, musí si tarif Basic nechat zavést.

Kromě toho (poněkud šíleného) rozdělení služeb (v které zemi jinde na světě proboha platíte za spojení s operátorem?! v ČR se za chvíli už bude platit za dýchání vzduchu) v roce 2007 ČEZ zvýšil základní cenu elektřiny ve všech tarifech.

Michael Marčák: Nic nedostaneš, dědku, z ostatního bude biopalivo !
29. 8. 2007

29. 8. 2007

Nikdo nemůže říkat, že Bushova vláda nevěděla, co se stane, píše Lenka Vytlačilová. Pravděpodobné následky invaze do Iráku byly zřejmé už 1994 jak ukazuje následující prorocké varovaní: "Až vstoupíte do Iráku, ovládnete ho a svrhnete vládu Saddama Husseina, čím ji nahradíte? Je to velmi nestabilní část světa a jestliže svrhnete ústřední vládu Iráku, může se lehce stát, že se Irák rozpadne. Sýrie by ráda jeho západní část, Iránci by si rádi nárokovali jeho východní část, bojovali o ni osm let. Na severu máte Kurdy a pokud se Kurdové osamostatní a spojí se s Kurdy v Turecku, pak bude ohrožena teriotriální integrita Turecka. Pokud zajdete tak daleko, že se pokusíte ovládnou Irák, skončí to jako noční můra. Toliko Dick Cheney roku 1994.

Celé anglickyZDE (+ link na video)

VIDEO VIDEO

28. 8. 2007

koš │ Ruský soud vydal zatykač na bývalého šéfa ropné společnosti Russnefť Michaila Gucerijeva, původem ze severní Osetie. Ten čelí obviněním z daňového úniku a nedoplatků 800 milionů dolarů a ilegálních aktivit. Moskovský soud začátkem srpna zajistil aktiva koncernu Russnefť, kteáu vznikla během pouhých pěti let. Osobní majetek Gucerijeva odhadl americký časopis Forbes na tři miliardy dolarů (61 miliard Kč). Michail Gucerijev se vzdal účasti ve společnosti poté, co po tlaku státu prohlásil Kremlu blízký oligarcha Oleg Děripaska, že Russněfť koupí. Syn Čingischán Gucerijev, který studoval na prestižní vysoké škole v Británii, zahynul minulý týden v Moskvě za dosud nejasných okolností při automobilové nehodě. Jeho muslimského pohřbu v Osetii byl přítomen i prezident sousedního Ingušska Murat Zjazykov.

29. 8. 2007

POZNÁMKA NA OKRAJ:

Množství skandálů ohledně konzumace masa, nevhodného pro lidi, je v Německu jak se zdá nekonečné. Zase se v Bavorsku našlo 11 tun masa, které mělo být předáno výrobcům döneru pro lidskou spotřebu. Důsledkem alespoň částečně úspěšného zásahu policie a zdravotního úřadu bylo zatčení jednoho řidiče náklaďáku. Zjistilo se ale, že tento dodavatel už předtím prodal 20 tun masa nedostatečné kvality, a spotřebitelé to asi s chutí snědli formou döneru.

29. 8. 2007

Dostala jsem celkem čtyři maily, kde si čtenáři stěžují, že jsem uvažovala 300 m2 jako příliš velkou odrazovou plochu letadla, pro případ střetnutí s paprskem radaru nad Brdy a širokým okolím. Jistě, dá se namítat, že okolo budou létat menší letadla, že plocha bude třeba jen 100m2 atd. V každém případě, letadla kde je hodnota přibližně 300 m2, existují a nad Českou republikou létají.

29. 8. 2007

Po přečtení článku Pavla Čámského jsem se rozhodl přispět i svou troškou do mlýna, píše Pavel Pospíšil.

Nemyslím si, že ODS je levicová strana. Jen svou nynější reformu (výhodnou pro bohatší, a tím pádem převážně pravicové voliče) docela úspěšně prodává veřejnosti levicovými slogany "na reformě nikdo neprodělá" apod.

Populismem, nedůvěryhodností a dalšími různými nešvary trpí i ty "nejvyspělejší demokracie" na světě a tak se nemůžeme divit tomu, jaký je u nás "bordel". Chování politiků za posledních necelých dvacet let ve většině "normálních" lidí vzbuzuje tichý vnitřní odpor.

29. 8. 2007

Tak nevím. Chtělo by se hurónsky zasmát té třeskutě pumprdantní desinformační taškařici s americkými protiraketovými základnami a radary, kdyby nebylo více či méně nakročeno k nové studené válce, ke třetí světové válce. Nelze přitom nevzpomenout na čtvrtstoletí starou Reaganovu chytrou iniciativu "hvězdné války" proti tehdejší "říši zla" Sovětskému svazu, jejímž důsledkem bylo uzbrojení ruského medvěda. Že šlo o velice úspěšnou zpravodajskou hru pochopili jen nemnozí sovětští generálové. Došlo jim to naštěstí až po následném rozpadu SSSR..., píše Šárka Neumannová.

29. 8. 2007

Výpověď, kterou podal vedoucí tiskového oddělení Lidového domu Jiří Ovčáček a vypsání výběrového řízení na jeho židli prakticky okamžitě znamená totální rozval komunikace ČSSD. Od parlamentních voleb už je to třetí šéf komunikace, který s Paroubkem nevydržel. Předchozí předsedové své mluvčí nestřídali tak rychle, nestřídali je prakticky vůbec...

29. 8. 2007

Polemika s článkem Uweho Ladwiga "Vraždění děti, aneb Mnohokrát přísahaná nevinnost a dobré svědomí výrobců počítačových her"

Váhal jsem jestli na tento článek vůbec reagovat - chtěl jsem se vyhnout příslovečnému "kdákání potrefené husy"; na druhou stranu jsem si ale řekl, kdo jiný? :)

V první řadě se mi nelibí, jak hned na začátku řeknete, že vám nejde o to kdo vlastně zabil toho chlapce... vy jednoduše zneužíváte zavraždění malého kluka k výpadu na tvůrce počítačových her. Možná máte ještě další informace, ale nikde ve zprávě o jeho zabití jsem neviděl nic o podezření, že vrazi jednali následkem ovlivnění počítačovou hrou. Myslím, že každého napadá spousta analogií, které "dokazují", jak něco je jasným důvodem navádění k agresivitě, nebezpečnému jednání, sebevražednému jednání atp... bojové sporty, televizizní noviny, výrobce zbraní, F1... a vy tvrdite, že výrobci her by měli být zakázáni? Vlastně, člověk se tomu musí smát..., píše čtenář Milan Krčma.

29. 8. 2007
poznámka na okraj informací o reakci FED na bankovní krizi

Tuhle pozvali do ČT osla, kterému říkali ekonom, aby národu vysvětlil, jak to s těmi dluhy je. Pán mínil, že sanovat bankovní systém (způsobem, jakým to udělala FED) je chyba, že správné by bylo nechat působit zákony trhu a nechat padnout ty banky, které nezodpovědně půjčovaly, a že se tím všechno srovná ke všeobecnému prospěchu. Dokdy budou údajní "ekonomové" takové pitomosti vyučovat na českých vysokých a středních školách? Dokdy nám je bude vnucovat redakce zpravodajství a publicistiky ČT? Dokdy je budeme trpně přijímat?

29. 8. 2007

(Nejen vzpomínka na přítele.)

Rozepsanou drobničku s titulkem ,,SLAV/SLAVE" (o zásadní rozdílnosti významu termínů anglického jazyka, jakkoliv jsou si foneticky i graficky příbuzné) musím změnit. Téma související s tisíciletou existencí původního domorodého obyvatelstva České kotliny a dneškem dostává jiný obsah. To proto, že nás nečekaně opustila mimořádná osobnost PhDr. Prof. Dušana Třeštíka.

28. 8. 2007

Británie:

Prémie finančníků, pracujících v londýnské CITY, stouply letos o 30 procent a dosáhly rekordní výše 14 miliard liber (602 miliard Kč).Vzrůst prémií pro finančníky je dvakrát tak velký jako v roce 2006 a zřejmě povede k vzniku obrovských rozdílu v platech ředitelů a řadových pracovníků finančních firem. Prémie se ředitelům vyplácejí v situaci, kdy jsou Britové rekordním způsobem zadluženi, roste počet bankrotů a konfiskací domů a bytů z důvodů neplacení hypoték.

Čekací doba na nový rolls-royce je nyní pět let a je nedostatek personálu pro superjachty.

Podle odhadů například dostali loni ředitelé londýnské finanční firmy GLG Partners Noam Gottesman a Pierre Lagrange (oběma je 44 let) prémie ve výši 200 - 250 milionů liber.

Zisky londýnských finančních firem dosahují rekordní výše v důsledku několika let rychlého růstu světové ekonomiky.

Podrobnosti v angličtině ZDE

28. 8. 2007

Jak oznámil generální prokurátor RF Jurij Čajka na setkání s prezidentem Putinem, bylo ve věci vraždy Anny Politkovské zadrženo 10 lidí. Podle jeho slov jsou zadržení podezřelí také ze spoluúčasti na vraždách A. Kozlova, prvního místopředsedy ruské centrální banky, a z vraždy Pavla Chlebnikova, redaktora časopisu Forbes.

28. 8. 2007

Nový britský premiér Gordon Brown v pondělí poprvé otevřeně odmítl nátlak stáhnout britská vojska z Iráku. V dopise siru Menziesi Cambpellovi, šéfovi britských Liberálních demokratů, který nekompromisně požaduje odchod britských vojsk z Iráku, ujistil Washington, že Británie z Iráku "neuteče" navzdory rostoucím americkým obavám, že britská strategie ve čtyřech provinciích na jihu Iráku čelí porážce.

Brown citoval mandát OSN a uvedl v dopise Campbellovi, že není pravda, že britské jednotky v Iráku "nic nedokáží" anebo že je jejich "akční rádius vážně omezen".

Podrobnosti v angličtině ZDE

28. 8. 2007

O Číně se píše především v souvislosti s hospodářským rozmachem a velmocenskou politikou a zvláště na stránkách většiny našich periodik se tak děje nekriticky a šablonovitě. Jen zřídkakdy se však dovíme něco bližšího o každodenním životě, o problémech, které by nám mohly být blízké, případně se nás osobně dotýkat. Kritika místních podmínek se zpravidla zplošťuje do stejně schematických frází o lidských právech. Chci zprostředkovat poněkud jiný pohled, ovšem s obecně známými problémy Číny úzce spojený. Jeho výhodou může být konkrétnost, i když většina z čtenářů nikdy nebyla v Pekingu. Ale vím, že se tato většina stále pomaličku zmenšuje.

28. 8. 2007

Motto: Mám takový pocit, že úpadek začíná ve chvíli, kdy se s ním smíříme.
Albert Camus

Padesátníky (0,50,- Kč) se budou rušit. Poplatky u lékařů se naopak budou zavádět. Obojí se týká každého. Vzhledem k tomu, že souvislost čehokoliv s čímkoliv lze najít vždy, je tomu tak i v tomto případě. Padesátníky by mohly být nahrazeny třicetikorunou (konzervativní cesta), případně třicetikorunou prostřednictvím mobilu (inovační přístup).

27. 8. 2007

Tak nám schválili reformu, paní Müllerová. Müllerová ze Švejka by nehnula brvou, stejně tak jako většina našich spoluobčanů, kteří jsou zatím v očekávání věcí příštích. Vždyť ODS přece slibovala prosperitu pro všechny a všem. Všechno všem. Tedy i vojáku Švejkovi.

Nevím sice, jak to chce udělat, když daně, pravda, sníží všem, ale dopad ze zdražení základních potravin a služeb nepocítí jen vyvolení - ti nejbohatší. Těm je přece jedno, jestli rohlík bude stát korunu nebo dvě nebo deset. V jejich příjmech halíře, ba ani koruny, nehrají roli a co se zdraví týká, dávno se léčí v nadstandardech státních či soukromých klinik. Ale co asi bude říkat taková samoživitelka s příjmem 14 000 se dvěma dospívajícími kluky? Té se ten rohlík asi hodně prodraží. Protože děti v určitém věku je lepší živit než šatit. Jak by dopadla důchodkyně Müllerová, starající se navíc o Švejka, moudrý čtenář zajisté domyslí. Hašek psal román humoristický, tragédii by mu nakladatel nevzal.

27. 8. 2007

Současné politické scéně v ČR právě otázka americké radarové základny nastavuje téměř dokonalé zrcadlo.

Když tak pročítám různé výlevy všemožných analytiků a média mne nutí sledovat "třenice" mezi levicí a pravicí, cosi mne nutí, abych i já připojil svůj soukromý názor.Mám za to, že v této zemi se skutečná, autentická pravicová strana mezi významnějšími politickými subjekty prostě nenalézá. Všechny jsou jen více, nebo méně koncentrovaným levicovým "roztokem" -- a to včetně ODS a lidovců. Minulým, hlavně poválečným režimům se bohužel opravdu podařilo českou pravici téměř zlikvidovat a marginalizovat. Vydatně jim v tom pomohla už první republika a Masarykovo tažení proti prohabsbursky smýšlejícím politikům a proti církvi, zdaleka ne nepodobné Hitlerovu tažení proti židům, naštěstí prosté oné zvěrské brutality.

Tato země už celé desítky let nemá žádné zkušenosti se skutečnou pravicí a tak i ti, kteří podvědomě k pravicové politice tíhnou, případně se pokoušejí ji "realizovat", trpí stejnými neduhy jako ostatní levice -- populismem, nedůvěryhodností, lhaním, podváděním voličů, věrolomností a plebejskostí, hraničící až s něčím, co bych nazval "politickým buranstvím".

Český film RSS 2.0      Historie >
26. 7. 2007 České plagiáty Jan  Lipšanský
26. 7. 2007 Bukowski a Zelenka   
7. 7. 2007 Od filmů k rakům Jan  Čulík
6. 7. 2007 Skutečnou moudrost stačí šeptat Ema  Čulík
6. 7. 2007 Pleasant Moments is very unpleasant Ema  Čulík
6. 7. 2007 Groteska, která mírně pobaví, prozření však nepřináší Jan  Čulík
5. 7. 2007 Poněkud vzdělávací "thriller" Jan  Čulík
4. 7. 2007 Mladí čeští filmoví tvůrci: zvládají jakž takž vizuální stylizaci, myšlenkově jsou plytcí Jan  Čulík
3. 7. 2007 ...a bude hůř: Už jen zábavný thriller Jan  Čulík
3. 7. 2007 O drsném počasí a jemné lidské senzitivitě Jan  Čulík

iDnes publikuje rozhovory s majiteli bordelu RSS 2.0      Historie >
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka   
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"   
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou   
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji   
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?   
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?   
24. 8. 2007 Má Jan Čulík něco proti bordelům? Štefan  Švec

Arktida RSS 2.0      Historie >
14. 8. 2007 Po Rusku a Kanadě směřuje do Arktidy i americká loď   
3. 8. 2007 Ruský ponor do velmocenské hloubky Štěpán  Kotrba
3. 8. 2007 Západ se třese strachem nad příznaky nové studené války   
9. 4. 2007 Svět v roce 2035   
6. 4. 2007 Podnebné změny "nejtvrdším způsobem zasáhnou chudé lidi"   
15. 3. 2007 Immanuel Wallerstein: Klimatické katastrofy: tři překážky bránící, aby se s tím něco dělalo Immanuel  Wallerstein
12. 2. 2007 Klimatické změny, britští konzervativci a postoj české ODS Bohuslav  Binka
21. 9. 2005 Firmy chtějí jednat proti globálnímu oteplování, brání jim v tom vlády   
19. 6. 2005 Amerika usiluje o likvidaci připravované dohody o podnebných změnách   
27. 4. 2005 V Arktidě došlo k drastické erozi ozónové vrstvy   

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
29. 8. 2007 Střetnutí letadla s paprskem brdského radaru ne bez následků Tereza  Tušarová
24. 8. 2007 Vládní "odborník na radary" uvedl nesprávné informace v online rozhovoru iDnes Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Referenční laboratoř je prostor pro zářivý optimismus Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Nezávislá zpráva o radaru od závislé komise Jan  Neoral
20. 8. 2007 Sisyfovské úsilí odborníka na "elektromagnetický smog" Václav  Drbohlav, Štěpán Kotrba
7. 8. 2007 Záhadná obrana XBR radaru v Brdech Stanislav  Kaucký
5. 8. 2007 Mají mít antirakety v Polsku DESETKRÁT VÍC hlavic? Štěpán  Kotrba
4. 8. 2007 SRN: Wi-fi nebo radar, pro jistotu co nejméně elektromagnetického záření ....   
4. 8. 2007 Pane Klvaňo, odpovězte na ty otázky, na které neodpověděl generál Štěpán  Kotrba

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
29. 8. 2007 Stihneme být první?   
29. 8. 2007 Střetnutí letadla s paprskem brdského radaru ne bez následků Tereza  Tušarová
27. 8. 2007 Lepší Hitler než Habsburg Přemysl  Janýr
27. 8. 2007 Pravice v ČR neexistuje Pavel  Čámský
24. 8. 2007 Vládní "odborník na radary" uvedl nesprávné informace v online rozhovoru iDnes Štěpán  Kotrba
23. 8. 2007 Je důležitý modul anteny radaru, nebo naše bezpečí? Jan  Neoral
23. 8. 2007 Greenpeace vyjíždí do měst a obcí diskutovat o radaru   
22. 8. 2007 Referenční laboratoř je prostor pro zářivý optimismus Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Nezávislá zpráva o radaru od závislé komise Jan  Neoral
22. 8. 2007 ČR nemá příliš benevolentní limity   

Šanghajská organizace spolupráce RSS 2.0      Historie >
20. 8. 2007 Boj proti tzv. "třem zlům" - extremismu, separatismu a terorismu konečně v popředí zájmu Miroslav  Polreich
16. 8. 2007 NATO východu zahajuje diplomatickou ofenzívu Štěpán  Kotrba
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
18. 7. 2007 150 DNÍ LHŮTY: Zbraně nejsou na hraní Oskar  Krejčí
30. 6. 2007 Globální hrozba ze strany nejrozsáhlejšího militaristického komplexu všech dob Daniel  Veselý
12. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Čí století? Immanuel  Wallerstein
11. 5. 2007 Preventivní diplomacie nebo preventivní útok? Miroslav  Polreich
2. 2. 2007 NATO - spojenectví bez závazků Miroslav  Polreich
26. 1. 2007 Rusko-indické námluvy Oskar  Krejčí
10. 1. 2007 Rakety a jejich dvojí politická funkce Miroslav  Polreich

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
15. 8. 2007 "Digitální" parlamentní kšeft Štěpán  Kotrba
13. 8. 2007 Můžete prozradit, v čem vám konkrétně radí ty poradkyně? Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Český rozhlas bojkotoval práci vyšetřovatelů v kauze Kubice - "po zralé úvaze" Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Zveřejnění Kubiceho zprávy poslancem Severou: úmysl, či nedbalost? Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Radio Wave má dvojnásobek posluchačů, než celý Region Štěpán  Kotrba
7. 8. 2007 Romský problém v ČRo 6 Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 Nemoc Kijivu odhalil Gorilí klan   
6. 8. 2007 Gorily v pražské ZOO zná díky rozhlasu celá republika, Rada ale útočí drsněji než Richard Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 WWW -- postřik na mediálního škůdce Bohumil  Kartous
4. 8. 2007 Český rozhlas: "Zpravodajství" Jana Jůna pokračuje Jan  Čulík

Špionáž v době studené války RSS 2.0      Historie >
18. 7. 2007 Co dělal špión Karel Koecher v Prognostickém ústavu? Karel  Köcher
16. 7. 2007 Podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání: plíživá propaganda Robina Hooda Ladislav  Žák
13. 7. 2007 K.K.K. Ladislav  Žák
12. 7. 2007 Romeo vypovídá: jak zemřel agent Ogorodnik Karel  Köcher
12. 7. 2007 Případ Karel Koecher Jan  Čulík
12. 7. 2007 Rozpor v prohlášeních Karla Koechera   
12. 7. 2007 Koecher sloužil totalitě Boris  Cvek
12. 7. 2007 Fanatici všech zemí, spojte se Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Nemyslete. Když myslíte, tak nečtěte, když čtete, tak nepište. Když píšete, pak se nedivte... Štěpán  Kotrba
11. 7. 2007 Fanatik Pacner trvá na mediálních mýtech Štěpán  Kotrba

Filmový festival Karlovy Vary 2007 RSS 2.0      Historie >
7. 7. 2007 Prosté věci - prostě nejlepší Ema  Čulík
7. 7. 2007 Simple Things - simply the best Ema  Čulík
7. 7. 2007 Od filmů k rakům Jan  Čulík
7. 7. 2007 Hlavní cenu dostala Severní blata   
6. 7. 2007 Zaplatíte akreditaci a na filmy se nedostanete? Jan  Čulík
6. 7. 2007 Stupidita Festivalového deníku, Karlovy Vary   
6. 7. 2007 Skutečnou moudrost stačí šeptat Ema  Čulík
6. 7. 2007 Pleasant Moments is very unpleasant Ema  Čulík
6. 7. 2007 Groteska, která mírně pobaví, prozření však nepřináší Jan  Čulík
5. 7. 2007 Rusové a Korejci: Většinou nezklamou Jan  Čulík

Karl Marx RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2007 Marx nebyl prorok, ale ... Milan  Neubert
28. 3. 2007 Marx nebyl prorok ani historicista Petr  Kužel
26. 3. 2007 Marx prorok rozhodně nebyl Milan  Valach
21. 3. 2007 Dvojí tvář prorokova -- filosof Marx si vulgarizaci nezaslouží Luděk  Toman
19. 3. 2007 Marx a zákony Milan  Valach
16. 3. 2007 Prorok Karel Marx Luděk  Toman
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
5. 3. 2007 Marxisté všech zemí, nemýlíte se? Uwe  Ladwig
2. 3. 2007 Nekonečná bída antikapitalismu Luboš  Zálom
2. 3. 2007 Argumenty Josefa Víta jsou omezené Jiří  Holý

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
27. 8. 2007 Rusko: Britské ropné společnosti "podvádějí investory"   
16. 8. 2007 EU prosazuje alternativní ropovody a plynovody ve snaze zbavit se závislosti na Rusku   
9. 8. 2007 Irán má ropu, Severní Korea umí rafinovat   
9. 8. 2007 Chávezova ropná jízda po Jižní Americe   
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 Irán, plyn a Shell - co vadí USA Milan  Šebo
30. 7. 2007 Skrytý program za Plánem Biopaliv Bushovy exekutivy   
27. 7. 2007 Válka mezi USA a Evropou začala Štěpán  Kotrba
23. 7. 2007 Barel ropy za sto dolarů? Jindřich  Kalous
13. 7. 2007 Biopaliva: za jakou cenu Daniel  Veselý

Čína RSS 2.0      Historie >
9. 8. 2007 Čína hospodářsky hrozí Spojeným státům   
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
19. 6. 2007 Čína chce koupit všech šest evropských továren společnosti Airbus   
18. 6. 2007 Čína: bohatství na základě vykořisťování, aneb Kdo by si nepřál nezávislé odbory? Uwe  Ladwig
12. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Čí století? Immanuel  Wallerstein
1. 6. 2007 Budoucnost patří letecké dopravě, aneb Jak se dát poučit od Číňanů o nutnosti evropské a hlavně německé politiky Uwe  Ladwig
15. 5. 2007 Současné doktríny a strategie Oskar  Krejčí
13. 4. 2007 Globalizace pokračuje a Indové už jsou tady, aneb Volný trh a možnost rozvojových zemí Uwe  Ladwig
27. 3. 2007 Konfuciův ústav a lidskoprávní globalizace Lukáš  Zádrapa
19. 3. 2007 Příliš mnoho peněz, aneb Nebezpečí globalizace dnes Uwe  Ladwig

Autorskoprávní "zločiny", vypalovačky a sítě RSS 2.0      Historie >
7. 8. 2007 Free neznamená pouze zadarmo Štěpán  Kotrba
23. 1. 2007 Výchova vysokoškoláků "free" hudbou Štěpán  Kotrba
27. 11. 2006 Krádež a "krádež"   
27. 11. 2006 Poplatky uvalené na CD a DVD   
26. 11. 2006 Autorské dílo a právo ho vlastnit Alexandr  Vojta
25. 11. 2006 Ti mrda, ne? Štěpán  Kotrba
24. 11. 2006 Vypalování: Když mám předplaceno Jan  Bláha
23. 11. 2006 "Daň" z krádeže autorských děl   
23. 11. 2006 Autorskoprávní zločiny a pětikoruna Štěpán  Kotrba
23. 11. 2006 Pokud se za autorská díla platí při nákupu kopírovacího materiálu, měla by být zadarmo   

Báseň pro tento den RSS 2.0      Historie >
28. 8. 2007 Jan  Skácel
13. 8. 2007 ■ ■ ■ Karel  Hynek
10. 8. 2007 Pampelišky Ivan  Wernisch
9. 8. 2007 Salvia digitalis Emil  Bok
8. 8. 2007 Dejà vu Kateřina  Komorádová
7. 8. 2007 ■ ■ ■ Marek  Toman
6. 8. 2007 Škovránok Štefan  Moravčík
3. 8. 2007 Assisi Emil  Bok
2. 8. 2007 ■ ■ ■ Marek  Toman
1. 8. 2007 Bodies The Exhibition Petr  Štengl

Globální oteplování RSS 2.0      Historie >
10. 8. 2007 Britský meteorologický úřad předpovídá nejprve klid, pak rekordní teploty   
7. 8. 2007 Soudce částečně zakázal ekologické protesty proti letecké dopravě   
2. 8. 2007 Hnědé mraky z Asie oteplují planetu   
18. 7. 2007 Předposlední jednání partnerů projektu ACCRETe   
11. 7. 2007 Boj proti klimatickým změnám trochu jinak Miroslav  Uhlíř
9. 7. 2007 S planetou to vidím modře Adam  Votruba
9. 7. 2007 Live Earth: placebo pro přesvědčené Fabiano  Golgo
7. 7. 2007 Live Earth - megaakce rockových hudebníků na záchranu planety   
26. 6. 2007 Británie: Přívalové deště a záplavy   
26. 6. 2007 Hodlá Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?   

Demokratická revoluce? Utajená historie devadesátých let RSS 2.0      Historie >
29. 3. 2007 Když Potůček naslouchal antikomunistům mezi bývalými komunisty Štěpán  Kotrba
17. 11. 2006 Sedmnáctý po sedmnácté Stanislav  Křeček
1. 11. 2006 Tichá vzpomínka na ostravské soudruhy Ladislav  Žák
6. 9. 2006 Sedmdesát tisíc udavačů, denunciantů a konfidentů Jaroslav  Krejčí
15. 8. 2006 Národní literatura je jen jedna Miroslav  Vejlupek
9. 5. 2006 Nazelenalé uzenky, tráva a bývalý prezident Štěpán  Kotrba
18. 4. 2006 Čulíkovy znaky demokracie Štěpán  Kotrba
21. 2. 2006 Utajené dějiny "permanentní kulturní revoluce" Jaroslav  Kuba
13. 1. 2006 Aero Vodochody: iks pokusů o záchranu leteckého průmyslu Štěpán  Kotrba
12. 1. 2006 Nevím, jak zabránit létání třísek než použitím jiné sekery Pavel  Urban

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2006 Věčná koalice - nebezpečný útok na demokracii Miroslav  Polreich
30. 6. 2006 Dokážeme být svobodní? Jan  Čulík
29. 6. 2006 O českém vysokém školství Jan  Čulík
9. 6. 2006 Kdyby... Jakub  Rolčík
9. 6. 2006 Karyatidy se hájí: My nic, to Paroubek! Jan  Čulík
9. 6. 2006 Jsme Šílení Bohumil  Kartous
9. 6. 2006 Jak voliči rozdali politické karty, a co dál? Vladimír  Vokál
4. 5. 2006 Politická příživa Štěpán  Kotrba
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
23. 8. 2007 Bush: Dokud budu prezidentem, "největší síla pro osvobození člověka, jakou kdy svět poznal" z Iráku neodejde   
22. 8. 2007 Guantánamo: "mnoho pistáciových oříšků či Coca-Coly" Jiří  Hudeček
21. 8. 2007 Britové plánují odchod z Iráku, Američané jsou rozhněváni   
15. 8. 2007 Sebevražední atentátníci usmrtili v Iráku nejméně 175 osob   
13. 8. 2007 Fáma nebo skutečnost?   
13. 8. 2007 Bude zničena pleněním irácká státní knihovna?   
13. 8. 2007 Rodiny vojáků žijí v hrůze, zatímco Amerika pilně nakupuje   
10. 8. 2007 Američané zabíjejí v Afghánistánu civilisty   
7. 8. 2007 Američané "ztratili" v Iráku 190 000 zbraní   
6. 8. 2007 Americký viceprezident Dick Cheney údajně připravuje teroristický útok v USA Jakub  Rolčík

Školství RSS 2.0      Historie >
22. 6. 2007 Šikana ve školách Josef  Vít
22. 6. 2007 MŠMT šikanu ve školách řeší   
11. 6. 2007 Třídní rozdíly začínají v Británii ve věku tří let   
1. 6. 2007 Nečisté maturity?   
1. 6. 2007 Státní maturity, CERMAT a Scio Bohumil  Kartous
25. 5. 2007 Reforma akademické samosprávy -- ano, ale... Jiří  Neustupa
24. 5. 2007 Maturanti za katedrou -- řešení, či zlevnění? Jana  Maříková
18. 5. 2007 Kamenem a chlebem Pavel  Kopecký
15. 5. 2007 Diskutujeme symptomy a opomíjíme příčiny Michal  Giboda
3. 4. 2007 Nečisté maturity 2007 Ondřej  Hausenblas

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2007 ...a bude hůř: Už jen zábavný thriller Jan  Čulík
4. 5. 2007 Vernisáž výstavy o spisovatelce Věře Sládkové   
3. 5. 2007 Nezkreslujme Máchův odkaz Lukáš  Zádrapa
16. 4. 2007 Igor Josef  Škvorecký
16. 4. 2007 Záznamy všedních dní Igor  Hájek
11. 4. 2007 "Čekám na film o Mašínech" Josef  Švéda, Marie Pásková
6. 3. 2007 Antologie Divokého vína - kulturní událost Miroslav  Vejlupek
21. 2. 2007 Ohlédnutí: Literatura a internet v roce 2006 Miroslav  Vejlupek
8. 2. 2007 Opona