30. 8. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
30. 8. 2007

"K porušení zákona v pořadu Tykadlo nedošlo"

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se v rámci svého letošního 14. zasedání vyjádřila ke stížnosti rady občanů na pořad Tykadlo ZDE, ve kterém paní Zora Jandová spolu s vysokým armádním důstojníkem přesvědčovala děti o potřebnosti, prospěšnosti a bezpečnosti radarové základny USA na českém území VIDEO ZDE. Vyjádření viz. je k nalezení na webových stránkách Rady ZDE.

RRTV "zastavila s provozovatelem, Česká televize správní řízení vedené pro možné porušení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., ke kterému mělo dojít v rámci pořadu Tykadlo na téma rová základna - ano, nebo ne? odvysílaného dne 24. dubna 2007 v čase od 16:55 hodin na programu ČT1, neboť bylo prokázáno, že k porušení zákona nedošlo."

Tak. Rozbor pořadu RRTV nepublikovala. Své rozhodnutí nezdůvodnila nijak. ZDE

Nic jiného se bohužel nedalo očekávat.

Přes toto rozhodnutí považují lobování za jakoukoliv vojenskou základnu v pořadech pro mládež za obludnost. Asi nejsem sám, píše Jiří Volf.

Kdo má proti tomuto rozhodnutí Rady námitky, může napsat jejímu předsedovi Václavu Žákovi na tuto adresu.

Sloupek

Fíkusy v rozích pokojů
karafiáty soudruhům a ženám k MDŽ
Místo kamenů
metat po osvoboditelích šeříky
Tak řekni, kde ty kytky jsou?
Co se s nimi mohlo stát?
Kde mohou být?
Ani na kaktusy by se nemělo zapomínat
při metání po osvoboditelích
Fíkusy ženám
soudruhům kameny šeříky a karafiáty
do lahviček s živými květy
Soudruhy do nádob s embryi
Pořadník na osvoboditele
Co váží víc?
Kilo svobodného peří,
nebo kilo svobodného olova?
Kytkám zásadně SVOBODU
i ženám
Primitivní antikomunismus
do lahvičky s živými květy
Ale kdo na Hrad?

30. 8. 2007

Orientuji se intuitivně, nemám žádné politologické ani jiné schopnosti vhledu do současného světa, logika mých úsudků, kterou nikomu nevnucuji, se opírá jen o autentickou zkušenost a poznání, získávané citlivostí v konfrontaci toho, co potřebuji a co mohu. Tento princip naplňuje každý člověk, lišíme se pouze v nárocích a to s tím, že bychom měli v otevřené a svobodné společnosti respektovat vzájemnou odlišnost. Jde o důvěru.

To ovšem neznamená nemoci vyslovit svůj kritický názor, neznamená to mlčet. Vyslovení kritického hlasu ještě není projevem nedůvěry k nositeli opačného názoru. Naopak, projevem nedůvěry je to, pokud jsem jím kritizován za vyslovení názoru, byť je jakýkoliv, avšak fakt, že se druhému můj názor nelíbí, ještě neznamená, že názor je špatný. Osobní postoj příjemce nemá na vlastní argumentaci vůbec žádný vliv, podstatná je hodnota vysloveného.

30. 8. 2007

Marie Haisová

Klára Doušová, Adéla Purschová

Rozhovor s Marií Haisovou, ředitelkou Agentury GAIA o.s. o rovných příležitostech v Čechách a projektu Quo vadis, femina?

Paní Haisová, ženské otázce se věnujete poměrně dlouho, mohla byste nějak rozvinout, proč zrovna ženy, co Vám připadá tak důležité na ženské otázce?

Celé roky jsem pracovala v ekologickém hnutí a tehdy mi došlo, že pořád jen řeším následky, hasím požáry. Vysazuji stromy a snažím se o čisté prostředí, někdo ho ale pořád znovu znečišťuje, stromy ničí. Rozmotávání klubka problémů, na jehož konci jsem se nacházela, mě dovedlo k závěru, že příčinu je třeba hledat v řízení společnosti a jejím strategickém rozhodování. A kdo řídí svět a společnost? Muži. Jsou ve vládách, v podnicích, v médiích, všude, kde jde o moc, vliv, peníze, informace. Dominantní myšlení, kterému se nakonec i ženy přizpůsobují, je mužské. A tak se domnívám, že kdybychom jako ženy měly větší podíl na rozhodování, tak by těch problémů snad nebylo tolik.

30. 8. 2007

Britský tisk: Po letech zase jedna zpráva z ČR:

Bývalý český prezident stáhl svou novou hru z divadla, poté, co odmítlo dát jeho partnerce hlavní roli, píše pro deník Guardian Kate Connolly z Berlína.

S napětím se na novou hru od Václava Havla čekalo téměř dvacet let, poté, co jeho slavná autorská kariéra byla náhle přerušena, když byl zvolen prezidentem své země. Zdá se ale, že se bude muset čekat dál. Havel (70), trvá na tom že svou novou hru Odcházení napsal speciálně pro manželku Dagmar Havlovou. Pokud v ní nebude moci hrát, dá hru jinému divadlu. Hra je o tom, jaké problémy má vysoký politik, když se musí vzdát při odchodu z funkce své moci. "Napsal jsem to pro ni," uvedl.

Někteří konstatují, že je kontroverze důsledkem chronické absence sympatií pro Havlovou, s níž se Havel oženil ani ne rok po smrti své manželky Olgy. Havel nedávno přiznal, že měl už za života Olgy Havlové s Veškrnovou sedm let milostný poměr.

30. 8. 2007

Británie:

Ředitelé britských podniků si zase udělili za poslední rok obrovská zvýšení platů, a to o 37 procent - průměrný plat v Británii mezitím vzrostl o 3,3 procenta. Průměrný plat generálního ředitele britské firmy je 2,9 milionů liber ročně (10,4 milionů Kč měsíčně) - to je 98x více než plat průměrného zaměstnance stovky nejlepších britských firem, píše komentátorka Deborah Hargreaves v deníku Guardian. A ty průměry zakrývají obrovské rozdíly mezi řediteli a zaměstnanci v podnicích, které zaměstnávají množství žen a lidi na část úvazku. Například ředitel restaurací Punch Taverns vydělává 1148 krát více než jeho zaměstnanci. Ředitel supermarketu Tesco Terry Leahy vydělává více než čtyřistakrát větší plat než jeho britští zaměstnanci nemluvě o českých, pozn. red.)

30. 8. 2007

Antiklaus: štika a čeští kapři

Nechuť ke Klausovi a touha porazit ho v prezidentských volbách na začátku příštího roku na straně jedné, a ustrojení celé opozice (nejen té parlamentní, ale i neformální, občanské) na straně druhé. Kdo má šanci vyhrát?

Za dané konstelace je výsledek snadno předem odhadnutelný. Štramák Klaus má sice své mouchy, je tak trochu samolibý, svébytný, ale jeho názory zase nejsou v českých hospodách odmítány beze zbytku. Klaus vyhoví skeptikům všeho druhu, odmítá Unii (a má recht, říká se v těch restauracích, podívejte, co ti byrokrati zase nařídili!), odmítá ekologisty (planeta je přece modrá a ne zelená, to má teda Klaus zase pravdu!), vyhoví národovcům (Čechy Čechům!), a navíc je to sportsmen, dobře vypadá, dobře se obléká a všemu rozumí.

Topl-M
30. 8. 2007

cri - koš │ Ruské strategické raketové vojsko dnes zahájilo velké vojenské cvičení. Tohoto cvičení se zúčastnilo více než 2000 vojáků. Vojenské cvičení bude trvat do 6. září.

Mluvčí ruských strategických raketových vojsk uvedl, že během vojenského cvičení budou vojáci trénovat "jak přejít z mírového období do válečného", a jak ve válce využívat konvenční a jaderné prostředky. Mluvčí dodal, že tomuto cvičení velí generál Nikolaj Solovcov. Ruské strategické raketové vojsko je hlavní částí strategických jaderných sil ruské armády. Solovcov nedávno řekl agentuře RIA-Novosti, že do konce roku bude předána do operačního nasazení druhá jednotka strategických raket Topol-M (SS-27) na mobilních automobilových podvozcích. Peter Felstead, editor Jane's Defence Weekly, prohlásil v rozhovoru pro Reuters, že Rusko je dnes na méně než polovině vojenské kapacity Sovětského svazu.

30. 8. 2007

ČSSD k budoucnosti bytové výstavby v ČR

Radko Martínek

V současné době stále probíhá rychlý rozvoj výstavby bytů. Tento rozvoj byl podporován daňovými úlevami, výhodnými hypotéčními půjčkami, státní podporou stavebního spoření a rozsáhlým, propracovaným systémem podpory bytové výstavby prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj a Státního fondu rozvoje bydlení. Vláda v minulých dnech schválením balíku reforem zvýšila DPH na výstavbu i rekonstrukce z 5 na 9 procent, snížila výhodnost hypotečních úvěrů a snížila odpočitatelné položky z daní u hypotečních úvěrů. Díky těmto opatřením dojde k výraznému zdražení bytové výstavby pro středně a nízko příjmové skupiny obyvatel.

30. 8. 2007

Rád bych polemizoval s názorem pana Převrátila na neviditelnou ruku trhu, potažmo prezentaci zmíněného ekonoma v ČT: jistě jste také studoval ekonomii a tušíte, co znamená termín "morální hazard".

Pokud je člověk/firma zajištěna proti určitému riziku, obvykle více v takové oblasti riskuje.

Tedy, pojistím-li se proti úrazu při horolezectví, jistě budu mít menší obavu došlápnout až na kraj skály (či svých možností) (to tedy nevíme, zda je to zrovna dobrý příklad, jestli finanční zajištění může kompenzovat ztrátu zdraví, pozn. red.).

Obdobně riskují banky, které při jistotě, že se jim nic nestane, vlastně nic neriskují. Proč by tedy nehnaly své obchody do extrému (půjčky lidem neschopným splácet), když to nakonec zatáhne daňový poplatník nebo centrální banka?

Ačkoliv tedy nejsem příznivcem extrémního liberalismu, nevidím důvod, proč by kdokoliv měl pomáhat soukromým subjektům v honbě za ziskem, z mých peněz, píše Martin Pegner.

30. 8. 2007

Úvod - O církvi jsem teď mnoho četl. Získal jsem díky tomu mnoho informací a podnětů. O ně bych se rád s Vámi podělil. Předem se omlouvám, že Vás asi zahltím řadou informací a souvislostí. Ale jinak to snad ani nejde. Pokusím se ovšem formulovat i své postoje, což by Vás mohlo zaujmout. Doufám, že tento úvodní text vyvolá podnětnou diskusi.

tak trochu jiná reality show Odhalení
30. 8. 2007

tisková zpráva Českého rozhlasu: Projekt Odhalení byl nominován do prestižní mezinárodní soutěže World Summit Award -- WSA 2007.

Nominací nejlepších českých multimediálních produktů byl za Českou republiku pověřen člen panelu expertů Stanislav Miller z katedry animované a multimediálni tvorby FAMU a European Academy of Digital Media. "Odhalení splňuje všechny požadavky multimediálního projektu s internetovým obsahem. Svou originalitou a vzdělávacím charakterem jednoznačně spadá do vědecké kategorie soutěže. Z tohoto důvodu byl projekt vybrán k nominaci," vysvětlil Miller.

29. 8. 2007

Výpověď, kterou podal vedoucí tiskového oddělení Lidového domu Jiří Ovčáček a vypsání výběrového řízení na jeho židli prakticky okamžitě znamená totální rozval komunikace ČSSD. Od parlamentních voleb už je to třetí šéf komunikace, který s Paroubkem nevydržel. Předchozí předsedové své mluvčí nestřídali tak rychle, nestřídali je prakticky vůbec...

31. 8. 2007

Vládní experti i vládní "komunikační" zmocněnec se nám stále snaží lhát o výkonu plánovaného radaru. Na tento problém již upozorňoval Štěpán Kotrba. Před týdnem. Lži jsou přitom stále častější. V oficiální hygienické studii [1] se uvádí "Výkon radiolokátoru (max.) 170 kW". Přitom 170 kW je pouze střední efektivní výkon, maximální výkon je minimálně 4.5 MW, jak přitom uvádí sama česká armáda [2]. Tedy hodnota více než 26krát vyšší.

29. 8. 2007

Nikdo nemůže říkat, že Bushova vláda nevěděla, co se stane, píše Lenka Vytlačilová. Pravděpodobné následky invaze do Iráku byly zřejmé už 1994 jak ukazuje následující prorocké varovaní: "Až vstoupíte do Iráku, ovládnete ho a svrhnete vládu Saddama Husseina, čím ji nahradíte? Je to velmi nestabilní část světa a jestliže svrhnete ústřední vládu Iráku, může se lehce stát, že se Irák rozpadne. Sýrie by ráda jeho západní část, Iránci by si rádi nárokovali jeho východní část, bojovali o ni osm let. Na severu máte Kurdy a pokud se Kurdové osamostatní a spojí se s Kurdy v Turecku, pak bude ohrožena teriotriální integrita Turecka. Pokud zajdete tak daleko, že se pokusíte ovládnou Irák, skončí to jako noční můra. Toliko Dick Cheney roku 1994.

Celé anglickyZDE (+ link na video)

VIDEO VIDEO

29. 8. 2007

Dostala jsem celkem čtyři maily, kde si čtenáři stěžují, že jsem uvažovala 300 m2 jako příliš velkou odrazovou plochu letadla, pro případ střetnutí s paprskem radaru nad Brdy a širokým okolím. Jistě, dá se namítat, že okolo budou létat menší letadla, že plocha bude třeba jen 100m2 atd. V každém případě, letadla kde je hodnota přibližně 300 m2, existují a nad Českou republikou létají.

28. 8. 2007

Británie:

Prémie finančníků, pracujících v londýnské CITY, stouply letos o 30 procent a dosáhly rekordní výše 14 miliard liber (602 miliard Kč).Vzrůst prémií pro finančníky je dvakrát tak velký jako v roce 2006 a zřejmě povede k vzniku obrovských rozdílu v platech ředitelů a řadových pracovníků finančních firem. Prémie se ředitelům vyplácejí v situaci, kdy jsou Britové rekordním způsobem zadluženi, roste počet bankrotů a konfiskací domů a bytů z důvodů neplacení hypoték.

Čekací doba na nový rolls-royce je nyní pět let a je nedostatek personálu pro superjachty.

Podle odhadů například dostali loni ředitelé londýnské finanční firmy GLG Partners Noam Gottesman a Pierre Lagrange (oběma je 44 let) prémie ve výši 200 - 250 milionů liber.

Zisky londýnských finančních firem dosahují rekordní výše v důsledku několika let rychlého růstu světové ekonomiky.

Podrobnosti v angličtině ZDE

29. 8. 2007

Každý opravdový chlap zatoužil po "sofistikované" reklamní kampani magistrátu hlavního města obléct slušivou uniformu pražského strážníka, prohnat služební motocykl po zadním kole, brázdit na služebním člunu Vltavu, sem tam podniknout honičku na zločince, nechat se obdivovat krásnými ženami a stát přitom pevnýma nohama na straně zákona. Není totiž na planetě Zemi mnoho jiných poslání, která by muži tak koncentrovaně hýčkala libido....

29. 8. 2007

Polemika s článkem Uweho Ladwiga "Vraždění děti, aneb Mnohokrát přísahaná nevinnost a dobré svědomí výrobců počítačových her"

Váhal jsem jestli na tento článek vůbec reagovat - chtěl jsem se vyhnout příslovečnému "kdákání potrefené husy"; na druhou stranu jsem si ale řekl, kdo jiný? :)

V první řadě se mi nelibí, jak hned na začátku řeknete, že vám nejde o to kdo vlastně zabil toho chlapce... vy jednoduše zneužíváte zavraždění malého kluka k výpadu na tvůrce počítačových her. Možná máte ještě další informace, ale nikde ve zprávě o jeho zabití jsem neviděl nic o podezření, že vrazi jednali následkem ovlivnění počítačovou hrou. Myslím, že každého napadá spousta analogií, které "dokazují", jak něco je jasným důvodem navádění k agresivitě, nebezpečnému jednání, sebevražednému jednání atp... bojové sporty, televizizní noviny, výrobce zbraní, F1... a vy tvrdite, že výrobci her by měli být zakázáni? Vlastně, člověk se tomu musí smát..., píše čtenář Milan Krčma.

29. 8. 2007

Jsme malá země:

Je samozřejmě možné přistoupit k problému americké radarové základny z pozic pravice, či levice, jak píše pan Čámský< a hledat typologii názorů na základnu. Velice mne překvapuje, jak diskutující již po dlouhou dobu, velice slušně, s ušlechtilým zájmem o věc, diskutují a předpokládají dobré či špatné úmysly u těch, kteří tak zvaně mají rozhodovat o umístění amerického radaru a snaží se předložit náměty pro úvahy, které by mohly situaci politickou zdravotní ale i další dále vyjasnit a učinit průhlednější pro obyvatele tohoto státu.

Já vidím situaci kolem tohoto zařízení poněkud prozaičtěji. Jsme státeček s deseti miliony obyvatel, takové jedno větší světové město. Státeček, který málokdo ve světě zná. Jako stát máme profesionální armádu. To v praxi znamená, že vlastně nemáme armádu.

29. 8. 2007

Po přečtení článku Pavla Čámského jsem se rozhodl přispět i svou troškou do mlýna, píše Pavel Pospíšil.

Nemyslím si, že ODS je levicová strana. Jen svou nynější reformu (výhodnou pro bohatší, a tím pádem převážně pravicové voliče) docela úspěšně prodává veřejnosti levicovými slogany "na reformě nikdo neprodělá" apod.

Populismem, nedůvěryhodností a dalšími různými nešvary trpí i ty "nejvyspělejší demokracie" na světě a tak se nemůžeme divit tomu, jaký je u nás "bordel". Chování politiků za posledních necelých dvacet let ve většině "normálních" lidí vzbuzuje tichý vnitřní odpor.

28. 8. 2007

O Číně se píše především v souvislosti s hospodářským rozmachem a velmocenskou politikou a zvláště na stránkách většiny našich periodik se tak děje nekriticky a šablonovitě. Jen zřídkakdy se však dovíme něco bližšího o každodenním životě, o problémech, které by nám mohly být blízké, případně se nás osobně dotýkat. Kritika místních podmínek se zpravidla zplošťuje do stejně schematických frází o lidských právech. Chci zprostředkovat poněkud jiný pohled, ovšem s obecně známými problémy Číny úzce spojený. Jeho výhodou může být konkrétnost, i když většina z čtenářů nikdy nebyla v Pekingu. Ale vím, že se tato většina stále pomaličku zmenšuje.

28. 8. 2007

Motto: Mám takový pocit, že úpadek začíná ve chvíli, kdy se s ním smíříme.
Albert Camus

Padesátníky (0,50,- Kč) se budou rušit. Poplatky u lékařů se naopak budou zavádět. Obojí se týká každého. Vzhledem k tomu, že souvislost čehokoliv s čímkoliv lze najít vždy, je tomu tak i v tomto případě. Padesátníky by mohly být nahrazeny třicetikorunou (konzervativní cesta), případně třicetikorunou prostřednictvím mobilu (inovační přístup).

iDnes publikuje rozhovory s majiteli bordelu RSS 2.0      Historie >
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka   
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"   
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou   
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji   
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?   
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?   
24. 8. 2007 Má Jan Čulík něco proti bordelům? Štefan  Švec

Šanghajská organizace spolupráce RSS 2.0      Historie >
20. 8. 2007 Boj proti tzv. "třem zlům" - extremismu, separatismu a terorismu konečně v popředí zájmu Miroslav  Polreich
16. 8. 2007 NATO východu zahajuje diplomatickou ofenzívu Štěpán  Kotrba
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
18. 7. 2007 150 DNÍ LHŮTY: Zbraně nejsou na hraní Oskar  Krejčí
30. 6. 2007 Globální hrozba ze strany nejrozsáhlejšího militaristického komplexu všech dob Daniel  Veselý
12. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Čí století? Immanuel  Wallerstein
11. 5. 2007 Preventivní diplomacie nebo preventivní útok? Miroslav  Polreich
2. 2. 2007 NATO - spojenectví bez závazků Miroslav  Polreich
26. 1. 2007 Rusko-indické námluvy Oskar  Krejčí
10. 1. 2007 Rakety a jejich dvojí politická funkce Miroslav  Polreich

Arktida RSS 2.0      Historie >
14. 8. 2007 Po Rusku a Kanadě směřuje do Arktidy i americká loď   
3. 8. 2007 Ruský ponor do velmocenské hloubky Štěpán  Kotrba
3. 8. 2007 Západ se třese strachem nad příznaky nové studené války   
9. 4. 2007 Svět v roce 2035   
6. 4. 2007 Podnebné změny "nejtvrdším způsobem zasáhnou chudé lidi"   
15. 3. 2007 Immanuel Wallerstein: Klimatické katastrofy: tři překážky bránící, aby se s tím něco dělalo Immanuel  Wallerstein
12. 2. 2007 Klimatické změny, britští konzervativci a postoj české ODS Bohuslav  Binka
21. 9. 2005 Firmy chtějí jednat proti globálnímu oteplování, brání jim v tom vlády   
19. 6. 2005 Amerika usiluje o likvidaci připravované dohody o podnebných změnách   
27. 4. 2005 V Arktidě došlo k drastické erozi ozónové vrstvy   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
15. 8. 2007 "Digitální" parlamentní kšeft Štěpán  Kotrba
13. 8. 2007 Můžete prozradit, v čem vám konkrétně radí ty poradkyně? Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Český rozhlas bojkotoval práci vyšetřovatelů v kauze Kubice - "po zralé úvaze" Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Zveřejnění Kubiceho zprávy poslancem Severou: úmysl, či nedbalost? Štěpán  Kotrba
10. 8. 2007 Radio Wave má dvojnásobek posluchačů, než celý Region Štěpán  Kotrba
7. 8. 2007 Romský problém v ČRo 6 Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 Nemoc Kijivu odhalil Gorilí klan   
6. 8. 2007 Gorily v pražské ZOO zná díky rozhlasu celá republika, Rada ale útočí drsněji než Richard Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 WWW -- postřik na mediálního škůdce Bohumil  Kartous
4. 8. 2007 Český rozhlas: "Zpravodajství" Jana Jůna pokračuje Jan  Čulík

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
29. 8. 2007 Střetnutí letadla s paprskem brdského radaru ne bez následků Tereza  Tušarová
24. 8. 2007 Vládní "odborník na radary" uvedl nesprávné informace v online rozhovoru iDnes Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Referenční laboratoř je prostor pro zářivý optimismus Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Nezávislá zpráva o radaru od závislé komise Jan  Neoral
20. 8. 2007 Sisyfovské úsilí odborníka na "elektromagnetický smog" Václav  Drbohlav, Štěpán Kotrba
7. 8. 2007 Záhadná obrana XBR radaru v Brdech Stanislav  Kaucký
5. 8. 2007 Mají mít antirakety v Polsku DESETKRÁT VÍC hlavic? Štěpán  Kotrba
4. 8. 2007 SRN: Wi-fi nebo radar, pro jistotu co nejméně elektromagnetického záření ....   
4. 8. 2007 Pane Klvaňo, odpovězte na ty otázky, na které neodpověděl generál Štěpán  Kotrba

Filmový festival Karlovy Vary 2007 RSS 2.0      Historie >
7. 7. 2007 Prosté věci - prostě nejlepší Ema  Čulík
7. 7. 2007 Simple Things - simply the best Ema  Čulík
7. 7. 2007 Od filmů k rakům Jan  Čulík
7. 7. 2007 Hlavní cenu dostala Severní blata   
6. 7. 2007 Zaplatíte akreditaci a na filmy se nedostanete? Jan  Čulík
6. 7. 2007 Stupidita Festivalového deníku, Karlovy Vary   
6. 7. 2007 Skutečnou moudrost stačí šeptat Ema  Čulík
6. 7. 2007 Pleasant Moments is very unpleasant Ema  Čulík
6. 7. 2007 Groteska, která mírně pobaví, prozření však nepřináší Jan  Čulík
5. 7. 2007 Rusové a Korejci: Většinou nezklamou Jan  Čulík

Karl Marx RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2007 Marx nebyl prorok, ale ... Milan  Neubert
28. 3. 2007 Marx nebyl prorok ani historicista Petr  Kužel
26. 3. 2007 Marx prorok rozhodně nebyl Milan  Valach
21. 3. 2007 Dvojí tvář prorokova -- filosof Marx si vulgarizaci nezaslouží Luděk  Toman
19. 3. 2007 Marx a zákony Milan  Valach
16. 3. 2007 Prorok Karel Marx Luděk  Toman
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
5. 3. 2007 Marxisté všech zemí, nemýlíte se? Uwe  Ladwig
2. 3. 2007 Nekonečná bída antikapitalismu Luboš  Zálom
2. 3. 2007 Argumenty Josefa Víta jsou omezené Jiří  Holý

Čína RSS 2.0      Historie >
9. 8. 2007 Čína hospodářsky hrozí Spojeným státům   
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
19. 6. 2007 Čína chce koupit všech šest evropských továren společnosti Airbus   
18. 6. 2007 Čína: bohatství na základě vykořisťování, aneb Kdo by si nepřál nezávislé odbory? Uwe  Ladwig
12. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Čí století? Immanuel  Wallerstein
1. 6. 2007 Budoucnost patří letecké dopravě, aneb Jak se dát poučit od Číňanů o nutnosti evropské a hlavně německé politiky Uwe  Ladwig
15. 5. 2007 Současné doktríny a strategie Oskar  Krejčí
13. 4. 2007 Globalizace pokračuje a Indové už jsou tady, aneb Volný trh a možnost rozvojových zemí Uwe  Ladwig
27. 3. 2007 Konfuciův ústav a lidskoprávní globalizace Lukáš  Zádrapa
19. 3. 2007 Příliš mnoho peněz, aneb Nebezpečí globalizace dnes Uwe  Ladwig

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
27. 8. 2007 Rusko: Britské ropné společnosti "podvádějí investory"   
16. 8. 2007 EU prosazuje alternativní ropovody a plynovody ve snaze zbavit se závislosti na Rusku   
9. 8. 2007 Irán má ropu, Severní Korea umí rafinovat   
9. 8. 2007 Chávezova ropná jízda po Jižní Americe   
8. 8. 2007 Šanghajská organizace spolupráce uspořádala vojenské cvičení - v Rusku Štěpán  Kotrba
6. 8. 2007 Irán, plyn a Shell - co vadí USA Milan  Šebo
30. 7. 2007 Skrytý program za Plánem Biopaliv Bushovy exekutivy   
27. 7. 2007 Válka mezi USA a Evropou začala Štěpán  Kotrba
23. 7. 2007 Barel ropy za sto dolarů? Jindřich  Kalous
13. 7. 2007 Biopaliva: za jakou cenu Daniel  Veselý

Autorskoprávní "zločiny", vypalovačky a sítě RSS 2.0      Historie >
7. 8. 2007 Free neznamená pouze zadarmo Štěpán  Kotrba
23. 1. 2007 Výchova vysokoškoláků "free" hudbou Štěpán  Kotrba
27. 11. 2006 Krádež a "krádež"   
27. 11. 2006 Poplatky uvalené na CD a DVD   
26. 11. 2006 Autorské dílo a právo ho vlastnit Alexandr  Vojta
25. 11. 2006 Ti mrda, ne? Štěpán  Kotrba
24. 11. 2006 Vypalování: Když mám předplaceno Jan  Bláha
23. 11. 2006 "Daň" z krádeže autorských děl   
23. 11. 2006 Autorskoprávní zločiny a pětikoruna Štěpán  Kotrba
23. 11. 2006 Pokud se za autorská díla platí při nákupu kopírovacího materiálu, měla by být zadarmo   

Alex Koenigsmark: Siromacha - román na pokračování RSS 2.0      Historie >
14. 3. 2007 Nábřeží mlhy Alex  Koenigsmark
19. 2. 2007 Brány noci Alex  Koenigsmark
2. 2. 2007 Návštěva z temnot Alex  Koenigsmark
23. 1. 2007 Děti ráje Alex  Koenigsmark
19. 1. 2007 Hovno Alex  Koenigsmark
4. 1. 2007 Konec starých časů Alex  Koenigsmark
22. 12. 2006 Císařova vana Alex  Koenigsmark
21. 12. 2006 Jarní vody II. Alex  Koenigsmark
14. 12. 2006 Jarní vody I. Alex  Koenigsmark
8. 12. 2006 Plesová sezóna II. Alex  Koenigsmark

Báseň pro tento den RSS 2.0      Historie >
30. 8. 2007 Tak trochu pro pamětníky Petr  Štengl
28. 8. 2007 Jan  Skácel
13. 8. 2007 ■ ■ ■ Karel  Hynek
10. 8. 2007 Pampelišky Ivan  Wernisch
9. 8. 2007 Salvia digitalis Emil  Bok
8. 8. 2007 Dejà vu Kateřina  Komorádová
7. 8. 2007 ■ ■ ■ Marek  Toman
6. 8. 2007 Škovránok Štefan  Moravčík
3. 8. 2007 Assisi Emil  Bok
2. 8. 2007 ■ ■ ■ Marek  Toman

Globální oteplování RSS 2.0      Historie >
10. 8. 2007 Britský meteorologický úřad předpovídá nejprve klid, pak rekordní teploty   
7. 8. 2007 Soudce částečně zakázal ekologické protesty proti letecké dopravě   
2. 8. 2007 Hnědé mraky z Asie oteplují planetu   
18. 7. 2007 Předposlední jednání partnerů projektu ACCRETe   
11. 7. 2007 Boj proti klimatickým změnám trochu jinak Miroslav  Uhlíř
9. 7. 2007 S planetou to vidím modře Adam  Votruba
9. 7. 2007 Live Earth: placebo pro přesvědčené Fabiano  Golgo
7. 7. 2007 Live Earth - megaakce rockových hudebníků na záchranu planety   
26. 6. 2007 Británie: Přívalové deště a záplavy   
26. 6. 2007 Hodlá Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?   

Demokratická revoluce? Utajená historie devadesátých let RSS 2.0      Historie >
29. 3. 2007 Když Potůček naslouchal antikomunistům mezi bývalými komunisty Štěpán  Kotrba
17. 11. 2006 Sedmnáctý po sedmnácté Stanislav  Křeček
1. 11. 2006 Tichá vzpomínka na ostravské soudruhy Ladislav  Žák
6. 9. 2006 Sedmdesát tisíc udavačů, denunciantů a konfidentů Jaroslav  Krejčí
15. 8. 2006 Národní literatura je jen jedna Miroslav  Vejlupek
9. 5. 2006 Nazelenalé uzenky, tráva a bývalý prezident Štěpán  Kotrba
18. 4. 2006 Čulíkovy znaky demokracie Štěpán  Kotrba
21. 2. 2006 Utajené dějiny "permanentní kulturní revoluce" Jaroslav  Kuba
13. 1. 2006 Aero Vodochody: iks pokusů o záchranu leteckého průmyslu Štěpán  Kotrba
12. 1. 2006 Nevím, jak zabránit létání třísek než použitím jiné sekery Pavel  Urban

Zaznamenávání osobních dat občanů RSS 2.0      Historie >
29. 7. 2007 Magistrát ustoupil tlaku ochránců soukromí   
26. 7. 2007 Evropská unie bude poskytovat osobní data občanů Spojeným státům Fabiano  Golgo
26. 7. 2007 EU will give personal data to US Fabiano  Golgo
11. 6. 2007 Univerzální karta Pražana představuje riziko pro soukromí   
15. 1. 2007 Policie v Evropě bude mít přístup k dababázi DNA evropských občanů   
1. 1. 2007 Občanům EU, cestujícím do USA, smějí Spojené státy kontrolovat emaily a transakce na úvěrových kartách   
3. 12. 2006 Miliony osob, cestujících do USA, klasifikovány jako "teroristické riziko"   
17. 10. 2006 Budoucnost mýtného a špehování automobilů   
1. 10. 2006 Cestovní válka mezi USA a Evropou začala   
5. 9. 2006 Pro informatiku vnitro není řešení, pouze nebezpečí Jiří  Kofránek

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
23. 8. 2007 Bush: Dokud budu prezidentem, "největší síla pro osvobození člověka, jakou kdy svět poznal" z Iráku neodejde   
22. 8. 2007 Guantánamo: "mnoho pistáciových oříšků či Coca-Coly" Jiří  Hudeček
21. 8. 2007 Britové plánují odchod z Iráku, Američané jsou rozhněváni   
15. 8. 2007 Sebevražední atentátníci usmrtili v Iráku nejméně 175 osob   
13. 8. 2007 Fáma nebo skutečnost?   
13. 8. 2007 Bude zničena pleněním irácká státní knihovna?   
13. 8. 2007 Rodiny vojáků žijí v hrůze, zatímco Amerika pilně nakupuje   
10. 8. 2007 Američané zabíjejí v Afghánistánu civilisty   
7. 8. 2007 Američané "ztratili" v Iráku 190 000 zbraní   
6. 8. 2007 Americký viceprezident Dick Cheney údajně připravuje teroristický útok v USA Jakub  Rolčík

Školství RSS 2.0      Historie >
22. 6. 2007 Šikana ve školách Josef  Vít
22. 6. 2007 MŠMT šikanu ve školách řeší   
11. 6. 2007 Třídní rozdíly začínají v Británii ve věku tří let   
1. 6. 2007 Nečisté maturity?   
1. 6. 2007 Státní maturity, CERMAT a Scio Bohumil  Kartous
25. 5. 2007 Reforma akademické samosprávy -- ano, ale... Jiří  Neustupa
24. 5. 2007 Maturanti za katedrou -- řešení, či zlevnění? Jana  Maříková
18. 5. 2007 Kamenem a chlebem Pavel  Kopecký
15. 5. 2007 Diskutujeme symptomy a opomíjíme příčiny Michal  Giboda
3. 4. 2007 Nečisté maturity 2007 Ondřej  Hausenblas

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
29. 8. 2007 Stihneme být první?   
29. 8. 2007 Střetnutí letadla s paprskem brdského radaru ne bez následků Tereza  Tušarová
27. 8. 2007 Lepší Hitler než Habsburg Přemysl  Janýr
27. 8. 2007 Pravice v ČR neexistuje Pavel  Čámský
24. 8. 2007 Vládní "odborník na radary" uvedl nesprávné informace v online rozhovoru iDnes Štěpán  Kotrba
23. 8. 2007 Je důležitý modul anteny radaru, nebo naše bezpečí? Jan  Neoral
23. 8. 2007 Greenpeace vyjíždí do měst a obcí diskutovat o radaru   
22. 8. 2007 Referenční laboratoř je prostor pro zářivý optimismus Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Nezávislá zpráva o radaru od závislé komise Jan  Neoral
22. 8. 2007 ČR nemá příliš benevolentní limity   

Český film RSS 2.0      Historie >
26. 7. 2007 České plagiáty Jan  Lipšanský
26. 7. 2007 Bukowski a Zelenka   
7. 7. 2007 Od filmů k rakům Jan  Čulík
6. 7. 2007 Skutečnou moudrost stačí šeptat Ema  Čulík
6. 7. 2007 Pleasant Moments is very unpleasant Ema  Čulík
6. 7. 2007 Groteska, která mírně pobaví, prozření však nepřináší Jan  Čulík
5. 7. 2007 Poněkud vzdělávací "thriller" Jan  Čulík
4. 7. 2007 Mladí čeští filmoví tvůrci: zvládají jakž takž vizuální stylizaci, myšlenkově jsou plytcí Jan  Čulík
3. 7. 2007 ...a bude hůř: Už jen zábavný thriller Jan  Čulík
3. 7. 2007 O drsném počasí a jemné lidské senzitivitě Jan  Čulík

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
3. 7. 2007 ...a bude hůř: Už jen zábavný thriller Jan  Čulík
4. 5. 2007 Vernisáž výstavy o spisovatelce Věře Sládkové   
3. 5. 2007 Nezkreslujme Máchův odkaz Lukáš  Zádrapa
16. 4. 2007 Igor Josef  Škvorecký
16. 4. 2007 Záznamy všedních dní Igor  Hájek
11. 4. 2007 "Čekám na film o Mašínech" Josef  Švéda, Marie Pásková
6. 3. 2007 Antologie Divokého vína - kulturní událost Miroslav  Vejlupek
21. 2. 2007 Ohlédnutí: Literatura a internet v roce 2006 Miroslav  Vejlupek
8. 2. 2007 Opona