3. 5. 2006
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google


Rozšířené vyhledávání GoogleEkonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
3. 5. 2006

Policisté, kteří spáchali útok, by měli být postaveni před soud

Premiér nemá v ČR žádnou pravomoc "osobně dohlížet na řádné vyšetření". Premiér zjevně nepochopil svoji roli v rámci demokracie ani její pravidla. Odstoupení je mimo právní diskusi. Měl-li by být v ČR skutečně dodržován zákon, tak jak je napsán, premiér by měl být "předveden", umístěn do vazby, aby už neměl možnost ovlivnit vyšetřování a svědky. Obviněn. Nestane-li se tak, lze se oprávněně domnívat, že ČR není právním státem.

Mám za to, že postup vlády i orgánů činných v trestním řízení v kauze vyšetřování zbití Kateřiny Jacques je procesně nesprávný. Protože existují jasné důkazy, že se policisté přihlížející neadekvátnímu zásahu svého kolegy dopustili nejen nedbalostních trestných činů, ale i zcela jasně úmyslného a nezákonného nátlaku na novináře Michala Vlka, aby zničil důkazy o jejich vlastní trestné činnosti, pod záminkou "předvedení". Tak vznikl vazební důvod vyjmenovaný v OSŘ. Zúčastnění policisté by měli být nikoli jen postaveni mimo službu, ale zatčeni a umístěni do vazby. Odpovědnou osobou uvalit vazbu není Policie ČR, ani inspekce MV, ale státní zástupce. Neučinil-li tak bez zbytečného odkladu, je to důvodem podání stížnosti pro porušení zákona.

Sloupek

Letmo omámený
úsměvem reality
čekám,
co daruje mi čas.

Jak plané polní kvítí,
vystavené síle větru,
nevím,
kdo utrhne mne další den.

pro Britské listy napsal autor

3. 5. 2006
Prohlášení spolku Šalamoun

Ačkoli brutální napadení Kateřiny Jacques bylo dílem jediného policisty, je selháním Policie České Republiky jako instituce při plnění její základní úlohy - tj. ochrany osobní bezpečnosti a majetku občanů. Nelze připustit, aby bylo zlehčováno státními orgány, např. ministrem vnitra, velením PČR a jejich mluvčími jako náhodný "úlet" pokleslého jedince.

3. 5. 2006

Svět ignoruje osud dětí, navzdory tomu, že se státy zavázaly, že do roku 2015 zlikvidují extremní chudobu a hlad, konstatovala v úterý organizace UNICEF.

Průměrný počet podvyživených dětí na světě klesl za posledních 15 let jen o 5 procent. Každé čtvrté dítě v rozvojových zemích je podvyživené, konstatuje nová zpráva UNICEFU.

V některých zemích, jako je Irák, Jemen a části Afriky počet podvyživených dětí stoupá v důsledku konfliktů, nedostatku potravin a rozšíření nemoci HIV/AIDS

3. 5. 2006

Nezletilý somálský chlapec ubodal k smrti vraha svého otce. Šlo o veřejnou popravu, kterou nařídil islámský soud podle zákona šaria.

3. 5. 2006

Je to velmi pobuřující pohled dívat se na to, jak policista tluče ženu. Navíc v případě, kdy míra jeho zákroku neodpovídá okolnostem. Navíc v případě, kdy s největší pravděpodobností nemělo k žádnému zákroku dojít. Co je vlastně podle platného zákona správné. Měl by občan přihlížející bezdůvodnému útoku "veřejného ničitele" na bezbrannou ženu setrvat v nečinnosti s tím, že policista je prodloužená ruka zákona? Nebo by se měl vykašlat na uniformu a zabránit trestnému činu, jak mu to zákon umožňuje? Jsem všemi deseti pro druhou možnost.

Násilník v uniformě není nic víc než násilník, kterého je nutné zneškodnit.

3. 5. 2006

BOLIVIE:

Bolivijský prezident Evo Morales nařídil armádě, aby ovloádal 56 ropných a plynových polí, které dosud vlastnily zahraniční společnosti. Varoval, že vyhostí ze země ty zahraniční firmy, které odmítnou uznat znárodnění bolivijských ropných a plynových polí. Jsou to druhé největší energetické rezervy v regionu po Venezuele.

Levicový prezident, který byl zvolen na základě politického programu, v němž přislíbil, že znovu znárodní základní průmysl, varoval, že podobné kroky podnikne i v jiných sektorech. Jak o víkendu zdokladoval dokumentární film britské televize Channel Four The World Without Water (Svět bez vody) velmi nepopulární byla v Bolivii například privatizace vodárenského průmyslu, v jejímž důsledku zůstalo v hlavním městě bez pitné vody 200 000 obyvatel - neboť si nemohli dovolit zaplatit 200 dolarů, celoroční příjem, za připojení jejich domu či bytu k vodovodu s pitnou vodou.

"Začínáme znárodněním plynu a ropy. Zítra dodáme hornictví, lesy a přírodní zdroje - všechno to, za co naši předkové bojovali," řekl Morales v prvomájovém projevu.

3. 5. 2006

(otevřený dopis premiéru Paroubkovi)

Vážený pane premiére,

myslím si, že nejsem jediný, komu vadí, jak v poslední době česká politika zhrubla. Předvolební diskuse a reklamy jsou plné osobních útoků, demagogie, arogance, manipulace a populismu. Věcná témata z nich prakticky zmizela. Respekt k názorům oponentů je pryč. Základní lidská slušnost se nenosí.

3. 5. 2006

V první díle serálu Matrix říká agent Smith Morfeovi: "Vy lidé nejste savci, protože všichni savci žijí v intuitivním spojení se svým životním prostředím. Vy jednáte jinak -- vyčerpáte všechny zdroje energie a pak se přesunete na další místo...". -- A právě na tomto příběhu, který popisuje budoucnost lidstva, kdy umělá intelegence vytvořená lidmi se obrátí proti nim a začne je využívat pouze a jedině jako zdroj energie, je založena hlavní dějová linka Matrixu. Tou druhou je křesťanská paralela, kdy Morfeus (Jan Křtitel) hledá Nea -- člověka, který zachrání svět. A Neo ("nový člověk"), napřed dlouho nechápe a vlastně se té myšlenky i leká, není přece totiž možné, aby osud lidstva záležel právě na jeho rozhodnutí.

2. 5. 2006
tisková zpráva Úřadu vlády

Předseda vlády České republiky Jiří Paroubek se dnes, v úterý 2. května 2006, setkal s ředitelkou sekce Úřadu vlády ČR pro lidská práva a rovné příležitosti Kateřinou Jacques.

Kateřina Jacques premiéra informovala o průběhu prvomájové demonstrace, během které byla inzultována policistou. Předseda vlády vyslovil nad tímto excesem politování. Informoval ředitelku sekce, že policista, který takto nepřiměřeně zasáhl, byl postaven mimo službu a celou záležitost šetří Inspekce ministra vnitra.

"Zasahující policista jednal zřejmě v přechodném pominutí mysli, to co provedl je neomluvitelné a myslím si, že by měl odejít od policie", uvedl premiér.

Generál Alois Eliáš 29. 9. 1890 -- 19. 6. 1942
3. 5. 2006
tisková zpráva

V neděli 7. května 2006 se uskuteční pietní uložení ostatků armádního generála Aloise Eliáše a jeho manželky Jaroslavy v Národním památníku na Vítkově.

Zúčastní se ho předseda vlády Jiří Paroubek, ministr obrany Karel Kühnl, náčelník Generálního štábu Armády ČR Pavel Štefka a členové vlády. Urna generála Eliáše byla od roku 1945 uložena manželkou v rodinné vile. Před svou smrtí, v roce 1981, Jaroslava Eliášová uschovala urnu s osobní pozůstalostí generála k historikovi Tomášovi Pasákovi. Urny obou manželů se poté podařilo získat v prosinci 2005 Vojenskému historickému ústavu Praha, jenž vzápětí inicioval jejich pietní uložení.

George W. Bush
3. 5. 2006

Napětí ve světě narůstá. Zdá se, že americká zahraniční politika řeší problémy výrobou nových.

V tuto chvíli to vypadá, že americký prezident George Bush svým nástupcům po sobě zanechá trojí dědictví. Tím první bude válka v Iráku a konflikt s Íránem. Druhým bude velký deficit státního rozpočtu a dluh ve veřejných financích. Třetím pak vysoká cena ropy. Situace je komplikovaná tím, že tyto tři problémy jsou vzájemně spojeny, což způsobuje obtíže při jejich řešení.

policista č. 232 098 a Kateřina Jacques
1. 5. 2006

Podle policie Kateřina Jacques "narušovala oznámený a klidný pochod neonacistů".

◄ policista č. 232 098 a Kateřina Jacques

Policie fyzicky napadla Vrchní ředitelku Sekce pro lidská práva a rovné příležitosti Úřadu vlády ČR a vedoucí sekretariátu vládního zmocněnce pro lidská práva Kateřinu Jacques. Ta nesla spolu s dalšími deseti kolegy z Palackého náměstí na Moráň transparent s protineonacistickým heslem.

Fotograf Britských listů Michal "Wolf" Vlk byl přítomen na místě incidentu a pořídil unikátní fotoreportáž z nepřiměřeného zásahu policie. K dispozici máme také jeho videoreportáž. Poté byl policií zadržen, odvezen na služebnu a vyslýchán "pro nedovolené fotografování". Redakce Britských listů si bude na policisty stěžovat inspekci ministra vnitra a hodlá informovat o jejich naprosto neuvěřitelném chování mezinárodní instituce.

Neschopnost policie rozlišit skutečné zločince od pokojných občanů, protestujících proti akcím neonacistů či od novinářů, kteří dělají svou práci vypovídá o stavu, v jakém se celý resort vnitra nachází.

Ministr vnitra František Bublan se přiznal redaktorovi Britských listů ve 20:50, že nemá stále ještě přesné informace a bude je mít až za dvě hodiny.

zpráva HN o zásahu policie ZDE

Michal "Wolf" Vlk: incident na Palackého náměstí FOTOGALERIE

VIDEO STREAM WMV
VIDEO 90 MB MOV mirror MOV2
VIDEO 46 MB AVI mirror AVI2

Policejní násilí na Prvního máje TÉMA BL

1. 5. 2006
fotoreportér BL

Od Czechteku si sice pamatuje, že "bejt na internetu věští potíže", ale další poučení si bohužel vzít nedokázala. Na prvního máje během průvodu neonacistů z Národního odporu policisté brutálně napadla Kateřinu Jacques. Nesla spolu s několika dalšími lidmi transparent "Zelení proti neonacismu", a policie případné eskalaci konfliktu a napadení ze strany účastníků pochodu briskně zabránila. Místo nácků je zmlátila sama.

První fázi kordon policejních těžkooděnců ještě zvládl, a vcelku bez problému se jim povedlo Kateřinu Jacques s ostatními přesvědčit, aby si přešli na chodník na druhé straně ulice. Pak však byli odvoláni zpět lemovat průvod bílé síly a na jejich místo dorazila tlupa policejních bezmozků ze služebny ve Vyšehradské ulici.

Ti, poté co "zadrželi" nositelku transparentu brutálním povalením na zem a spoutáním, aby ji mohli odvést k výslechu, "zadrželi" také mne a vyslýchali za novinku v trestním právu - "nepovolené fotografování". Výslech probíhal na stejné služebně, jako v příapdě vedoucí sekretariátu vládního zmocněnce pro lidská práva.

Zavřít můžou, pustit musej, praví Švejkova zásada právního státu...

policista č. 301954 - Ten, který nechtěl být na internetu
2. 5. 2006
policista č. 301954 - Ten, který nechtěl být na internetu ►

Přepis policejního zásahu proti Kateřině Jacques - Moráň, Praha, 1. 5. 2006

Kateřina Jacques: Co si to dovolujete?

(Směs hlasů.)
Kateřina Jacques: Okamžitě mě pusťte! (Nesrozumitelné.) ...dělejte, on mi láme ruce!
Policista mimo záběr: On vám je neláme, on vám drží pouta, pani.
Kateřina Jacques: Podívejte se, co mi udělal! (Nesrozumitelné.) Tady neonacisty necháte jít a mě tady budete takhle mlátit?
(Nesrozumitelné.)
Kateřina Jacques: Já, že jsem ho…? On mě fyzicky napadl! On mě fyzicky napadnul!
Policista mimo záběr: On vás vyzval.
Policista mimo záběr: Tak pojďte.
(Policisté odvádějí Kateřinu Jacques k autu a zkoušejí ji vtlačit na zadní sedadlo. Jeden z policistů ji šťouchá do zad a pravého boku tonfou.)
Kateřina Jacques (brání se a křičí bolestí): Co si to dovolujete?!

Nepřehledná situace. Policisté povalí jednoho z okolostojících mužů na zem, na jednoho z policistů se vrhá jiný muž.

2. 5. 2006

Redakci Práva to potvrdil ministr vnitra František Bublan poté, co u Jacques v rozhovoru strávil asi 1,5 hodiny. Bublan se Jacques za incident omlouval. "Ubezpečil jsem paní Jacques, že kdyby se to stalo někomu jinému, budu postupovat stejně," ujistil Právo Bublan, který se podle svých slov omlouval za policejní přehmat už potřetí.

Inspekce ministra vnitra ještě čeká na výpověď, kterou by Jacques měla podat dnes. Inspekce vyhodnotí i dostupné videozáběry. "Myslím, že budeme uvažovat i o propuštění, protože se zachoval prapodivně," řekl na adresu násilného policisty Bublan. Jednání ostatních přítomných policistů prověří Bublanova inspekce. Podle informací Práva se do věci už vložilo státní zastupitelství. Jacques se zřejmě bude bránit soudní cestou.

Premiér Jiří Paroubek podle vládní mluvčí Lucie Orgoníkové věc sleduje a čeká na výsledek šetření. Pokud se podle premiéra prokáže, že si policisté nepočínali, jak měli, nebo přímo zneužívali své pravomoci, mohou počítat s jasnými následky. "Je to zcela nepochybné," poznamenal.

Podrobnosti v dnešním vydání deníku Právo

2. 5. 2006
Když mlátím ženu, říká si policista, tak vlastně dokládám před Evropou, že u nás mají ženy rovné příležitosti. Takže je to vlastně takový gender happening.

Nebývá to často, aby byl člověk v pondělí doma a mohl tak trochu přemýšlet o tom, co přinesl minulý týden. Nejdříve mne chtěla média postrašit strašnou chobotnicí v podobě bývalého komunisty jménem Miroslav Jansta, pak mne několik dní děsila jaderným nebezpečím a masírovala za to, že jsem se nebál radiace a nešel s plnými kalhotami bojovat proti komunismu, když havaroval Černobyl, potom zmlátili komunistického poslance Dolejše a nakonec vychytralé zabrání Letné antikomunisty způsobilo částečně společný První máj komunistů a sociálních demokratů v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka.

2. 5. 2006

Přečetl jsem si na Britských listech články týkající se státní maturity, především Parodie na maturitu, píše Jiří Fogl.

Podnikám v oboru informačních technologií (konkrétně online služby a vývoj online informačních systémů), takže mě zajímala část Informačně technický základ. Ke zveřejnění Vám nabízím svůj komentář.

Vycházím z předpokladu, že účelem tohoto testu je ověřit, zda maturant ovládá práci s výpočetní technikou na uživatelské úrovni, tedy zda dokáže počítač použít jako nástroj pro usnadnění své práce, a neztratit se tak ve světě, kde se počítače používají téměř všude.

Z tohoto hlediska považuji test vědomostí za naprosto nevhodně zaměřený na příliš odborné problémy, se kterými se běžný uživatel v praxi nikdy nesetká.

2. 5. 2006

Boris Cvek se ve svém příspěvku "Podivné výkřiky v Britských listech" dovolává autority TGM, Karla Čapka, Ferdinanda Peroutky a Milady Horákové, nazývaje je antikomunisty. Trošku mu však uniklo, že psali, proč sami nejsou komunisty. Nikdo z nich však přece nevolal po zrušení komunistů, natožpak po jejich kriminalizaci či dokonce likvidaci. Proto bych je, snad ve shodě s Ondřejem Slačálkem, nazval demokraty, ale ne antikomunisty.

Všimněte si, že hesla ve všech kampaních antikomunistů nejsou zaměřena proti straně či ideologii, ale proti lidem: "S komunisty se nemluví", Zrušme komunisty" či "Zabij komunistu -- posílíš mír!".

2. 5. 2006

Brutální útok na poslance Jiřího Dolejše vyvolal pochopitelně značnou pozornost médií a Britské listy nejsou v tomto směru výjimkou. Vítám, že útok odsoudili i antikomunisté, například Boris Cvek či Jan Faltýsek. Vážím si i odsudku paní Kavalírové z Konfederace politických vězňů, její postoj bych však ocenil ještě více, kdyby bývalí političtí vězňové přece jen dokázali přiznat podstatný rozdíl mezi Miladou Horákovou a "agenty - chodci".

Jan Faltýsek má jistě pravdu, když říká, že není antikomunista jako antikomunista, a že každý útok na komunistickou stranu nemusí být nutně nedemokratický. Tak zásadní ideový systém, jakým komunismus bezpochyby je, vyvolává nutně postoje, které s ním tím či oním způsobem nesouhlasí. V tom skutečně není nic nedemokratického, naopak je to přirozený projev demokratické plurality.

1. 5. 2006

(Prezentoval by se takhle tisku Vladimír Putin?)

Byl to šok, zejména pro ty, kdo nejsou zrovna fanoušky amerického prezidenta Bushe. Na pódiu při recepci pro Asociaci reportérů z Bílého domu stál ne jeden George Bush, ale dva. Tváří v tvář poněkud děsivému každoročnímu úkolu být zábavný si prezident George Bush vzal s sebou na pódium svého satirického imitátora Steva Bridgese.

Videozáznam vystoupení obou Bushů ZDE

2. 5. 2006

V dnešní době bylo přeměněno na peníze absolutně všechno. Kdo je má, může si opatřit věci, o kterých se starším generacím ani nesnilo. Podobně mohou získat peníze i lidé, kteří nevlastní absolutně nic, pokud si uvědomí, že jejich vlastní tělesné orgány představují peníze. Každý lidský život je cenný, jak se velice často píše v novinách, například když staří lidé požadují ve svých dopisech čtenářů právo na důstojnou smrt. Politici odpovídají, že nikdo přece nemá právo ukončit takový cenný život! Jenže jak se nyní ukazuje, mrtvola může být ještě cennější než živý člověk.

1. 5. 2006

Občané, do zbraně?

Přes diskusní fórum Hnutí za přímou demokracii jsem dostal následující text, který snad stojí za zveřejnění celý.
1. 5. 2006

Jan Čulík i někteří jiní autoři Britských listů předjímají policejní vyšetřování a tvrdí jen tak beze všeho, že hanebný útok na Jiřího Dolejše je útokem antikomunistů a nikoli útokem někoho jiného. Navíc je velkou otázkou, v jakém smyslu by pachatelé vůbec mohli být oněmi "antikomunisty" -- stačí k tomu, aby vzdělaní a kultivovaní lidé, jako Čulík a Slačálek, považovali člověka za antikomunistu, jen to, že řekne, že je antikomunista a zmlátí poslance KSČM? Křesťanem je podle té logiky ten, kdo řekne, že je křesťan a někoho zbije -- stačí k tomu jen chuť vidět křesťany jako bijce... a je jedno, že takový člověk třeba nikdy nebyl pokřtěn a třeba ani neví, že něco jako křest nebo Ježíš Kristus existuje.

2. 5. 2006

Před časem okradla neznámá lidská bestie člověka na vozíku -- sebrala mu fotoaparát značky Kodak za sedm a půl tisíce korun. Patřil fotokroužku při neziskové organizaci Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.

Vzkaz parchantovi: běž se podívat do kostela, kde visí uschlá ruka!

22. 11. 2003

Britským listům můžete psát na adresu redakce@blisty.cz, šéfredaktor Jan Čulík má adresu culik@blisty.cz a také J.Culik@slavonic.arts.gla.ac.uk , pražský redaktor Štěpán Kotrba má adresu stepan@kotrba.cz a skype stepan.kotrba, technickému správci Dominiku Joe Pantůčkovi pište na adresu joe@joe.cz.

12. 4. 2006

V únoru 2006 přispělo celkem 116 čtenářů Britských listů na provoz časopisu úhrnem částkou 16 861.00 Kč. V březnu 2006 přispělo celkem 129 dárců na provoz časopisu úhrnem částkou 20 381.00 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní nadto 1,297.24 USD. Přispěl jen zlomek z celkového počtu více než deset tisíc čtenářů denně, děkujeme. Apelujeme i na ostatní, aby nám třeba i malým, pravidelným finančním příspěvkem pomohli rozšiřovat a profesionalizovat práci časopisu ve veřejném zájmu, kterou děláme zadarmo. Vybranou částkou financujeme postupné dopracování našeho redakčního systému a odstranění četných nefunkčností, financování systematické novinářské práce to však zatím neumožňuje. Právě pro nedostatek financí jsme dosud nebyli schopni zprovoznit celou řadu potřebných technických funkcí serveru (vyhledávání, statistiky, knihovnu, galerie, zasílání BL mailem, onlinové chaty, odstranit četné technické chyby).

Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou v ČR odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení.

Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy.

Jsme vám velmi vděčni za finanční záchranu našeho serveru, prosíme však: nepřestávejte přispívat, umožníte nám dělat naši práci lépe a efektivněji, budeme si moci například systematicky financovat právníka, což byl mělo být pro náš list nezbytné. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník.

Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2.

Čtenáři ze zahraničí mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
29. 3. 2006 Znovu o tom, co česká média pomíjejí Jan  Čulík
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   
27. 2. 2006 Vede masturbace k terorismu?   
27. 2. 2006 Jací jsou ti "muslimové" věznění v Guantánamo?   
27. 2. 2006 Podíl emocí na chodu demokracie Zdena  Bratršovská, František Hrdlička
27. 2. 2006 Kdy už si český podnikatel, právník, soudce či jiný "mocný buran" konečně koupí obraz nebo sochu? Jan  Paul
27. 2. 2006 Nechci být rukojmím lékařů Věra  Říhová
8. 2. 2006 Výhrady politického svědomí Oskar  Krejčí
7. 2. 2006 Je vůbec možný "židovský stát"? Martin  Škabraha

Policejní násilí RSS 2.0      Historie >
3. 5. 2006 Jaká je tolerance policistů vůči násilí Bohumil  Kartous
3. 5. 2006 Naprosté nepochopení demokracie Jan  Zeman
2. 5. 2006 Trestní oznámení na neznámé pachatele, příslušníky Policie ČR Radek  Mikula
2. 5. 2006 "Já nebudu někde na internetu, kurva"   
2. 5. 2006 Strana zelených nehovoří ve svém tiskovém prohlášení pravdu   
2. 5. 2006 Násilí policie a četky taky Milan  Daniel
2. 5. 2006 Jak to přesně bylo Karel  Jech
2. 5. 2006 První máj a všechno to zločinné a zavrženíhodné Ladislav  Žák
2. 5. 2006 Bublan: Inspekce možná vyšetří incident s Jacques do konce týdne   
2. 5. 2006 Paroubek: policista si vůbec neměl dovolit takto zasáhnout   

Útok na Jiřího Dolejše RSS 2.0      Historie >
1. 5. 2006 Zmlátili Dolejše. Proto se cítím jako komunista Jindřich  Kalous
30. 4. 2006 Odpovědnost za verbální šíření nenávisti Štěpán  Kotrba
30. 4. 2006 Komunismus jako terč pro střelnou zbraň... Martin  Šaffek
29. 4. 2006 Komunismus v nich Jan  Čulík
29. 4. 2006 Adam Drda: Zkreslil jste můj komentář jak Haló noviny   
29. 4. 2006 Pražští mediální propagandisté mají strach Jan  Čulík
29. 4. 2006 Ano, antikomunismus je protidemokratické hnutí Ondřej  Slačálek
28. 4. 2006 Na okraj ke kauze Dolejš Boris  Cvek
28. 4. 2006 Magistra Edelmannová by měla vrátit diplom Karel  Dolejší
28. 4. 2006 Nebezpečná hra Jan  Polívka

Slobodan Miloševič, Srbsko a válka v Kosovu RSS 2.0      Historie >
3. 4. 2006 Kosovo: Menšiny "většinové" společnosti Miroslav  Polreich
31. 3. 2006 Vyvraždění Židů v Kosovu - "one is plenty" Miroslav  Polreich
21. 3. 2006 Miloševič - válečný zločinec? Jan  Makovička
20. 3. 2006 Moderní tragikomedie Jiří  Jírovec
11. 3. 2006 Jak informovaly Britské listy o válce v Kosovu   
11. 3. 2006 Slobodan Miloševič nalezen mrtev   
11. 3. 2006 V Mladé frontě Dnes Miloševiče odsoudili i potrestali Štěpán  Kotrba
25. 2. 2006 Na reakci není nikdy pozdě Jan  Kavan
24. 2. 2006 Válka a mír v době boje proti globálnímu terorismu Jan  Eichler
15. 12. 2005 Protnuté Kosovo aneb lesklá sečna pravděpodobným daňovým rájem Jakub  Tayari

Mají pětatřicátníci v Česku dnes zhoubný vliv? RSS 2.0      Historie >
24. 1. 2006 Co dnes činí lidi lhostejnými k osudu druhých Jan  Bím
20. 1. 2006 Pětatřicátníci, sociálně cítící a další... Pavel  Urban
6. 1. 2006 Kdo jsou vítězové antikomunistické revoluce? Jindřich  Kalous
4. 1. 2006 Vinu nesou ti, kdo narcistický habitus vytvářejí Karel  Dolejší
2. 1. 2006 Pětatřicátníci, hoši jako květ, na vás bylo vždycky radost pohledět.... Josef  Vít
2. 1. 2006 Vadí, nevadí Luděk  Rozehnal
31. 12. 2005 Jak to bylo s tím západním rájem? František  Hájek
31. 12. 2005 Zmačkané obaly Tomáš  Krček
30. 12. 2005 Flexibilita potřetí Jan  Holík
30. 12. 2005 Pohled (post)Husákova dítěte Lubomír  Novotný

Kriminalizace fanoušků a Harry Potter RSS 2.0      Historie >
20. 12. 2005 Policie vyšetřuje neoficiální překladatele Harryho Pottera i nadále jako zločince Štěpán  Kotrba
17. 12. 2005 Harry Potter na netu: Jan Rychetský v Právu zbytečně kriminalizuje děti Štěpán  Kotrba
28. 7. 2005 Harry Potter a Mýtus věčného návratu Dominik  Lukeš
27. 7. 2005 Neoficiální překlad Harryho Pottera do češtiny už je na světě Štěpán  Kotrba
15. 9. 2004 Literatura se stala terčem mediální manipulace Petr  Bílek
30. 6. 2003 Nový Harry Potter -- postava plná angstu Hannah  Čulík
30. 6. 2003 The angst-filled Harry Potter Hannah  Čulík
21. 6. 2003 Šílenství ohledně nového Harryho Pottera je dobře organizováno   
19. 6. 2003 Rowlingová žaluje americký deník   
18. 12. 2002 O čo prišiel Harry Potter Eva  Michalková

Demokratická revoluce? Utajená historie devadesátých let RSS 2.0      Historie >
18. 4. 2006 Čulíkovy znaky demokracie Štěpán  Kotrba
21. 2. 2006 Utajené dějiny "permanentní kulturní revoluce" Jaroslav  Kuba
13. 1. 2006 Aero Vodochody: iks pokusů o záchranu leteckého průmyslu Štěpán  Kotrba
12. 1. 2006 Nevím, jak zabránit létání třísek než použitím jiné sekery Pavel  Urban
6. 1. 2006 Kdo jsou vítězové antikomunistické revoluce? Jindřich  Kalous
5. 1. 2006 Rozdíl je jen domněnkou, je třeba jej prokázat Miroslav  Prokeš
4. 1. 2006 Udělejte to profesionálně   
4. 1. 2006 V této demokracii smějí užívat svobody jen ti, co souhlasí   
4. 1. 2006 Vinu nesou ti, kdo narcistický habitus vytvářejí Karel  Dolejší
3. 1. 2006 Perzekuce před listopadem a po něm: Jeden malý rozdíl Pavel  Urban

Ptačí chřipka RSS 2.0      Historie >
30. 3. 2006 Analýza obětí pandemie z r. 1918 by pomohla proti ptačí chřipce   
30. 3. 2006 Ptáci: Ptačí chřipka není problém. Problém jsou lidé, kteří se jí bojí   
22. 3. 2006 Virus ptačí chřipky se rozštěpil   
1. 3. 2006 Kočka, usmrcená ptačí chřipkou, byla nalezena v Německu   
28. 2. 2006 Vtip pro jedenáctileté   
21. 2. 2006 Zatím se člověk nakazí ptačí chřipkou jen přímým kontaktem s nakaženým ptactvem   
21. 2. 2006 Thajští psi jsou nositeli ptačí chřipky, šíří se však od nich dál?   
21. 2. 2006 Ptačí chřipku šíří drůbeží farmy   
20. 2. 2006 Poučení z Dálného východu - jak Vietnam úspěšně neutralizoval ptačí chřipku   
13. 1. 2006 Britský plán proti ptačí chřipce   

Czech Politics: Jan Čulík's comment in Czech Business Weekly RSS 2.0      Historie >
21. 4. 2006 Another chilling sentence for slander Jan  Čulík
22. 3. 2006 Misperceiving Blair as a Social Demokrat Jan  Čulík
21. 2. 2006 Will Czech grads be prepared to compete? Jan  Čulík
24. 1. 2006 Intellectual populism in Czech politics Jan  Čulík
2. 1. 2006 Time to examine the hidden history of 1989 Jan  Čulík
14. 12. 2005 In reality TV, echoes of the plebeian past Jan  Čulík
15. 11. 2005 Racism emerges as French suburbs burn Jan  Čulík
24. 10. 2005 Now is the time for agents provocateurs Jan  Čulík
3. 10. 2005 Czech judiciary seen as corrupt from abroad Jan  Čulík
12. 9. 2005 No justification for soaring oil prices Jan  Čulík

Co je podstatou uměleckého díla RSS 2.0      Historie >
20. 2. 2006 Krátká nevědecká úvaha o umění Martin  Damašek
14. 11. 2005 Devadesáté páté výročí úmrtí L. N. Tolstého Jiří  Nezval
17. 10. 2005 Brak Filip  Sklenář
13. 10. 2005 Přátelé pokleslých forem Milan  Černý
26. 9. 2005 Chvála braku Milan  Černý
7. 9. 2005 Tunel umění Alex  Koenigsmark
5. 9. 2005 Systém státních dotací je bojem o moc Jan  Samohýl
5. 9. 2005 Vysvětlovat prospěch z umění je jako vysvětlovat zamilovanost Jiří  Holý
5. 9. 2005 Umění je tyranií, překrucuje skutečnost a chová se k ní jako k děvce Jan  Paul
5. 9. 2005 Státní dotace jsou pro umění zhoubné Boris  Cvek

DIY, tekno a CzechTek RSS 2.0      Historie >
3. 3. 2006 Stíhání klienta IuRe soud podmíněně zastavil   
21. 2. 2006 Otakar Motejl: Kdyby tomu velel jiný policejní ředitel, vzal by to na bodáky Dalibor "Exx" Záhora, Martin "Juki" Jyrkinen
1. 2. 2006 Ombudsman: "Postup policie na CzechTeku byl nepřiměřený"   
1. 2. 2006 Účelově obžalovaný účastník CzechTeku obhajovaný IuRe soudem zproštěn obžaloby   
9. 1. 2006 Ministr kultury Vítězslav Jandák: "Na CzechTek se přijedu podívat!" Martin "Juki" Jyrkinen
13. 12. 2005 Vyjadřuji hlubokou nespokojenost s tím, jak vyšetřujete zásah policistů na CzechTeku 2005   
8. 12. 2005 Jsme nespokojeni s tím, jak se vyšetřuje Czechtek 2005!   
14. 11. 2005 Motejl: "Při Czechteku 2005 pochybila policie i účastníci" Štěpán  Kotrba
31. 10. 2005 CzechTek 2005 v komentářích českého tisku   

Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost RSS 2.0      Historie >
28. 4. 2006 "Rusko opustilo oběžnou dráhu Západu"   
24. 4. 2006 Co si to dovolují - brát si naši ropu! Jindřich  Kalous
21. 4. 2006 Čeká nás nová energetická krize ? Egon T. Lánský
10. 4. 2006 Skutečná cena ropy - ČR jako věrný spojenec v pokračujících energetických konfliktech? Michal  Brož
4. 4. 2006 Tři cesty Milan  Smrž
31. 3. 2006 USA "v kostce" Ladislav  Žák
18. 3. 2006 CNN o ropném zlomu   
7. 3. 2006 Energie budúcnosti Radovan  Geist
9. 2. 2006 Švédsko plánuje stát se první ekonomikou bez závislosti na ropě   
2. 2. 2006 Bush: Amerika se zbaví závislosti na ropě   

Báseň pro tento den RSS 2.0      Historie >
3. 5. 2006 Radost Jaroslav  Bílek
2. 5. 2006 Hlad po mléce Tomáš  Koloc
28. 4. 2006 Strom Jan  Vladislav
27. 4. 2006 Bázliví milenci Emanuel  Züngel
26. 4. 2006 ■ ■ ■ Jan Katolista Turkyně
25. 4. 2006 ■ ■ ■ Viktorie  Rybáková
24. 4. 2006 Je na kohoutech Zbyněk  Hejda
21. 4. 2006 Tři roky smutku Jiří J. K. Nebeský
20. 4. 2006 Vlk Elena  Suchomelová
19. 4. 2006 Labe Petr  Kukal

Měli by čtenáři finančně přispívat na Britské listy? RSS 2.0      Historie >
2. 1. 2006 Hospodaření OSBL za prosinec 2005   
24. 12. 2005 Česká sekce BBC přece jen končí...   
30. 11. 2005 Vděčnost, taková všednost... Štěpán  Kotrba
16. 11. 2005 Zvyšte si sebevědomí pravidelnými finančními příspěvky pro Britské listy   
22. 6. 2005 Britské listy: Průběžný stav financí   
10. 6. 2005 Britské listy: Průběžný stav financí   
10. 6. 2005 Britské listy jsou komunistické svinstvo   
8. 6. 2005 Proč to nejde a proč by stálo za to zkusit Martin  Marek
8. 6. 2005 Vydávat noviny za 8.600.- Kč měsíčně je výkon hodný Davida Copperfielda   
8. 6. 2005 Britské listy: polovina špíny a polovina perel   

Rasismus RSS 2.0      Historie >
26. 4. 2006 Dovolená ve "Slovenském ráji"   
24. 3. 2006 Leeds University suspendovala rasistického učitele   
3. 2. 2006 Co je dovoleno k Mohamedovi... Milan  Daniel
21. 1. 2006 Za poškození dobrého jména a demokratické pověsti si může ODS sama Štěpán  Kotrba
21. 1. 2006 Server iDnes zrušil diskusi pod článkem o Romech   
18. 1. 2006 Britští extremisté před soudem za šíření rasové nenávisti   
16. 1. 2006 Tvrdě nacistické stránky v češtině Jan  Čulík
8. 1. 2006 Sprostý rasismus na serveru Novinky.cz je dál šířen bez korekce   
30. 12. 2005 "Neuvěřitelný hnůj" na serveru novinky.cz   
30. 12. 2005 Lidská povaha a diskuse na internetových serverech Aleš  Uhlíř

Český film RSS 2.0      Historie >
9. 2. 2006 Nebýt dnešní, aneb nemá tady někdo dvojníka Patrik  Hronek
13. 1. 2006 Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí -- úvaha nad banalitou jednoho filmu Bohuslav  Binka
13. 12. 2005 Maria Procházková, Oldřich Kaiser a Žralok v hlavě Jan  Čulík
21. 11. 2005 Filosofický horor o kultuře Martin  Ondreját
7. 11. 2005 Sú Hrubeš a Mareš filmom do dažďa? Juraj  Korpa
27. 10. 2005 Hrubeš a Mareš jsou naši souputníci Tomáš  Koloc
10. 10. 2005 Štěstí: Ta schematičnost opravdu skřípe Tomáš  Koloc
29. 9. 2005 Jak kritici ublížují filmu Štěstí Ján  Simkanič
26. 9. 2005 Štěstí Bohdana Slámy dostalo cenu v San Sebastian   
15. 9. 2005 Štěstí Bohdana Slámy   

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
14. 4. 2006 Kriminalizovat výroky v demokratickém státě nelze Jan  Čulík
13. 4. 2006 Petr Cibulka odsouzen k podmíněnému trestu za pomluvu Jan  Čulík
24. 3. 2006 Leeds University suspendovala rasistického učitele   
21. 2. 2006 David Irving jako "mučedník za svobodu projevu"?   
21. 2. 2006 "Al Džazíra: I v Evropě existují tabu"   
20. 2. 2006 Britský historik David Irving odsouzen na tři roky do vězení   
19. 2. 2006 Islámským teroristům se podařilo vážně omezit svobody Západu   
16. 2. 2006 Dolní sněmovna přece jen schválila trestný čin "glorifikace terorismu"   
16. 2. 2006 Rusko zakázalo urážky náboženství   
16. 2. 2006 Čínská stará garda varuje, že cenzura médií způsobí "společenskou katastrofu"   

Školství RSS 2.0      Historie >
2. 5. 2006 Parodie na maturitu III.   
28. 4. 2006 Školství, jeho reforma a volby František  Augusta
28. 4. 2006 Parodie na maturitu II. Bohumil  Kartous
27. 4. 2006 Parodie na maturitu Bohumil  Kartous
24. 4. 2006 Jak dochází k učení František  Augusta
14. 4. 2006 Mozek a učení František  Augusta
7. 4. 2006 Vyučování nebo učení? František  Augusta
17. 3. 2006 Jak efektivně financovat české školství František  Augusta
16. 3. 2006 K reformě českého školství František  Augusta
13. 3. 2006 Petra Buzková a gymnázia -- slova versus činy Radek  Sárközi

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
26. 4. 2006 Měla by britská vojska zůstat v Iráku?   
22. 4. 2006 Bush věděl, že Irák neměl zbraně hromadného ničení   
14. 4. 2006 Britský vojenský lékař odsouzen do vězení   
14. 4. 2006 Američtí generálové požadují, aby Rumsfeld odstoupil   
12. 4. 2006 Plánovité zabíjení iráckých vědců?   
9. 4. 2006 The New Yorker: Bush chce použít jadernou bombu proti Íránu   
29. 3. 2006 Americký triumfalismus vede k zrychlování globálního úpadku USA   
25. 3. 2006 Rusko popírá, že by poskytovalo Saddámu Husajnovi špionážní informace   
22. 3. 2006 Irácká policie tvrdí, že americká armáda popravila jednu rodinu   
20. 3. 2006 Irák: Má demokracie ještě nárok? Lubomír  Molnár

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
12. 4. 2006 Spisovatelé senioři v elektronickém médiu Miroslav  Vejlupek
11. 4. 2006 Květnové ceny Václav  Dušek
14. 3. 2006 Mami, já nechci umřít je vynikající literární čin   
2. 3. 2006 Klára Hůrková - tvůrkyně Evropanka Miroslav  Vejlupek
28. 2. 2006 Český Parnas a kyberkultura Miroslav  Vejlupek
23. 2. 2006 Literatura na digitální scéně -- a co dál? Miroslav  Vejlupek
21. 2. 2006 Literární server polemizující s uvyklostmi Miroslav  Vejlupek
20. 2. 2006 Spisovatelé vyklidili veřejný prostor Miroslav  Vejlupek
5. 2. 2006 Lidé čtěte !   
13. 1. 2006 Jak Komenský zabloudil v Amsterodamu Adam Samuel Hartmann