4. 9. 2003
Ostrý spor s televizí Nova a s Mladou frontou DnesMyslím, že v poslední době stojí zato - navzdory určitým stereotypům a ideologickým tikům - sledovat Literární noviny Jakuba Patočky. Šéfredaktor se dostal do docela odvážného sporu s Mladou frontou Dnes (kterou nazývá - v ultralevicových kruzích oblíbeným - termínem Junge Front Heute) a zároveň se ocitl uprostřed ostrého konfliktu s "mocnou" televizí Nova, neboť otiskl kritický článek Zdeňka Jemelíka o pořadu Na vlastní oči. Jemelík (alias Martin Stín) zaslal v nedávné minulosti na základě kritky pořadu podnět k zahájení správního řízení s televizí Nova Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Text před časem zveřejnil server Česká média. Patočka nemusí mít vždy ve všem pravdu, nicméně se nyní pokouší vyvolávat (záslužně, ale riskantně) v Literárních novinách debatu o důležitých otázkách české současnosti. Činí tak poté, co mu ministerstvo kultury zkrátilo dotace jako "více politickému než kulturnímu časopisu". Ale přesto Patočkova snaha vyvolat polemickou diskusi o světě médií stojí za zájem i za podporu.
|
Zlé slovo ani párem volů nevrátíš. Tím méně pak jedním. Na tato slova jsem si vzpomněl, když jsem četl glosu Petra Žantovského na serveru Česká média - Causa Aleš Pejchal. Dlouholetý místopředseda Syndikátu novinářů a zakladatel Institutu mediální komunikace se v ní diví, že jeho rok a půl stará DOMNĚNKA o Pejchalově členství v Lidových milicích se nyní vátila jako bumerang - jeden z falešných důvodů pro nezvolení Pejchala jako ústavního soudce. Domněnka? Žantovský přiznává, že se tehdy jednalo o
čili česky a stručně řečeno o POMLUVU. Žantovský se kaje trochu pozdě. Ovlivnil osud jednoho člověka. Ať chtěl, nebo nechtěl. I když dnes tvrdí, že
A to si Žantovský ještě dovolil do jiného média - internetového serveru Virtually - napsat sloupek Nesnesitelná lehkost lhaní. Opravdu splachovací povaha.
Promiňte, já kdysi napsal do novin drb, a když se ukázalo, že uškodil, tak se dodatečně omluvím... Jde to, takhle uvažovat? Tvrdím, že nikoliv. Povinností novináře je drby nepsat. Má to dokonce uložené zákonem... A to i tehdy, když je vzhledem k angažmá ve vedení Syndikátu novinářů o něco rovnější mezi všemi těmi rovnými.
Takto vidí Žantovského pamětník - hudební publicista Jiří Černý na své stránce NAČERNO...
A takto vidí mediální realitu Petr Žantovský sám:
Pejchal je prezidentem navržen znovu. Postoj senátorů pravděpodobně nezmění ani řada dobrozdání, které senátoři k Pejchalovi dostávají. "Nevidíme nějaké podstatné změny, které by nás vedly k tomu, abychom změnili svůj postoj," uvedl předseda lidoveckých senátorů Josef Kaňa. "Senát nemůže za tak krátký čas změnit svůj názor," míní místopředseda Klubu "otevřené" demokracie Jan Hadrava (US-DEU).
Až se budou počítat hlasy v plénu Ústavního soudu při sporech o restitucích šlechtě, církvi či vracení majetku sudetským Němcům, může se stát, že právě jeden hlas bude chybět. A o to jde. To byl skrytý důvod kšeftu, který uzavřely některé, jinak koaliční strany. Dnes se jen predestinuje zítřek - prostřednictvím zástupných argumentů. Budoucnost možná nebude sociální ani demokratická. Možná ale bude zčásti lidová.
4. 9. 2003
čtvrtek 20.00: Ve čtvrtek byly v rámci soudního vyšetřování okolností smrti dr. Davida Kellyho zveřejněny nové dokumenty, které zcela zdiskreditovaly hlavní obranu britské vlády v jejím sporu s BBC - totiž, že za kontroverzní zprávu o iráckých ZHN vždy plně odpovídal spojený výbor pro výzvědné informace a nikoliv úřad britského premiéra v Downing Street.
V memorandu ze schůze, které předsedal loni v září John Scarlett, šéf spojeného výboru pro výzvědné informace - konala se sedm dní před tím, než byla zpráva publikována - se praví, že konečnou odpovědnost za zprávu má úřad britského premiéra v Downing Street. To přímo protiřečí svědectví premiéra Tonyho Blaira před soudním vyšetřováním, Alastaira Campbella, Blairova bývalého šéfa pro styk s médii, i Johna Scarletta samotného. Všichni tři tvrdili soudnímu vyšetřování, že konečnou odpovědnost za zprávu o iráckých ZHN měl spojený výbor pro výzvědné informace. |
4. 9. 2003
NEKROLOGRebel. Zakladatel francouzského sociálního hnutí malých obchodníků a řemeslníků zemřel minulou středu ve věku 82 let. Co po něm zůstalo? Dědictví svérázného populismu a jedno slovníkové heslo: poujadismus.
|
4. 9. 2003
Právě se dívám na televizi BBC World, jak tam dusí jistého poslance a on si to nechá líbit a dokonce jim odpovídá! v Česku stále jen SEN...povzdechl si Britským listům esemeskou ve čtvrtek odpoledne Jakub Žytek. |
3. 9. 2003
středa 17.00: Těžkou ranou tvrzení Tonyho Blaira, že oficiální zpráva britské vlády o ZHN nebyla "zdramatizována" (sexed-up), bylo ve středu svědectví vysokého činitele britské rozvědky. Ten před soudním vyšetřováním smrti dr. Kellyho konstatoval, že jazyk, který byl použit v předmluvě k této zprávě, kterou osobně podepsal britský premiér, byl "příliš silný", a zdůraznil, že pracovníci v jeho analytickém oddělní pro vojenské výzvědné informace byli znepokojeni tím, jak britská vláda využila výzvědných informací ve své zprávě o Iráku. Vyšlo také najevo, že dr. Kelly o tomto znepokojení britských výzvědných pracovníků věděl.
|
4. 9. 2003
Trochu jiný pohled na nezávislost TchajwanuNedávno jsem si v Právu přečetl dvě zprávy, které spolu souvisely a které se týkaly jednoho ještě ožehavého, avšak přece jen ve víru světových událostí stále chladnoucího tématu. Tou první byl rozhovor s čínským ministrem zahraničí, v němž hovořil o nedělitelnosti Číny (rozuměj Číny a Tchajwanu), a druhá byla o unikátní výstavě čínského císařského pokladu nevyčíslitelné hodnoty, kterou v těchto dnech pořádá Čínská Tchajwanská republika v Berlíně. Zaujalo mě, že se Tchajwanci nikterak netají okolností získání tohoto pokladu.
|
4. 9. 2003
Václav Bělohradský napsal pro Právo 1.září 2003 článek "Je vzdělání na cestě stát se zbožím?". Je to článek o nezastupitelné roli vzdělání v dnešní době pro společnost. V Čechách je od dob Marie Terezie povinná školní docházka a byl tak položen základ moderního způsobu vzdělávání. Již tehdy si feudální panovníci uvědomovali důležitost vzdělání pro rozvoj státu. Zvítězí-li trh nad zdravým rozumem, stane se naše společnost opravdu společností kvalifikovaných idiotů.
|
4. 9. 2003
Další "odborník" míří z vlády na lukrativní post v ČSA. Velký bojovník proti klientelismu ani necekne. Podporuje jej dokonce i dozorčí rada tohoto podniku, reprezentovaná "expertem" na dopravu a letectví, tedy lékařem a pražským primátorem za ODS. Ostatně i Dalibor Zelený má zase zelenou. Obklopen dalšími "odborníky" na cokoli a na nic, premiér naopak tvrdě odmítá odborářské požadavky, které nicméně v podstatě kopírují jen jeho předvolební sliby. Zde už představitelé ODS tak shovívaví nejsou. Nejsou ale ani konstruktivní - na rozdíl od odborářů. Zatímco Kocourkovští tu a jinde nadále upevňují své pozice, střední i nižší vrstvy se připravují na redukční dietu, a to přesto, že průměrná mzda roste.
|
4. 9. 2003
Mezinárodní výzva vědcůTisková zpráva iniciátorů "Gerolsteinské výzvy" Přes 110 vědeckých pracovníků a intelektuálů z Německa, Polska, České republiky a dalších devíti zemí se ve své výzvě veřejně vyjádřilo k současnému sporu o plány na zřízení "Centra proti vyhánění". Tím se nyní zapojili i odborníci do náruživé debaty, která je již po týdny vedená v Německu - a vyzývají ke zcela novému promyšlení této tematiky. |
4. 9. 2003
Výstavba letištního terminálu SEVER 2Vstupujeme do Evropské unie a dá se předpokládat, že mezinárodní doprava v české metropoli poroste. Roste už nyní a Praha se stává jedním z uzlů evropské letecké dopravy. I proto se dlouhodobě připravuje strategie rozvoje ruzyňského letiště. Roste i chuť mezinárodních spekulantů, tvářící se před veřejností jako zachránci z nebes - nebo z EU. A roste i apetit spekulantů domácích. Ale stále jde jen o peníze. V tomto případě o devět miliard . |
4. 9. 2003
|
4. 9. 2003
Uvedený slogan nám před rokem z billboardů sděloval, jaký dopad by u nás mělo přijetí zákona o registrovaném partnerství homosexuálů. Slogan mně v letošním létě připomenula zpráva, že americká odnož anglikánské církve potvrdila do funkce biskupa duchovního, který se veřejně přiznal, že po rozvodu a zplození 2 dětí žije přes 13 let v homosexuálním svazku. Toto rozhodnutí samozřejmě podráždilo Vatikán, který se obrátil na americké katolíky s tím, že odsoudil partnerské svazky homosexuálů jako úchylné a nebezpečné pro společnost.
|
4. 9. 2003
Článek 'Rodiny továrníků žádají miliardy' v HN ze dne 3.9.2003 mě velmi zaujal. Ne jako novinařina, na to není (mírně řečeno) příliš kvalitní. Nezabývá se totiž tím, jaké je - nebo stále ještě není - právo, ale tím, kdo co řekl. Bohužel stále typické.
|
4. 9. 2003
Nový systém maturít by mal platiť už od nového školského roka 2004/2005, teda presne o rok. Ministerstvo školstva spolu so Štátnym pedagogickým ústavom sa na tento systém pripravuje od roku 2001.
|
4. 9. 2003
Kdo by si představoval, že současné umění a umělecké dění na "Ostrově svobody" se odvíjí v duchu stalinského či husákovsko-müllerovského socialistického realismu, bude zklamán. Multikulturní výtvarné bienále v hlavním městě Kuby bude od 1. listopadu do 15. prosince už poosmé hostit umělce, jejichž usilování o svébytný výraz nemá s nechvalně známou sorelou nic společného. Vše v rámci projektu Universes in Universe. Tématem pro rok 2003 určili organizátoři z Centro de Arte Contemporáneo Wifredo Lam umění a život nebo, chcete-li, umění v životě. Minulého ročníku se zúčastnilo 163 umělců a skupin z 42 zemí, ten současný slibuje být ještě bohatší. Výtvarníci jsou kupodivu i ze Spojených států, z Německa, Brazílie či Finska, Malty či Francie. Ze Slovenska přijede Jozsef Juasz. Jen z České republiky není zastoupen nikdo.... |
3. 9. 2003
Asne Seierstad, The Bookseller of Kabul (Kábulský knihkupec), Little, Brown, 12.99 liber, ISBN 0316726052
Autorka měla možnost žít čtvrt roku v afghánské rodině v Kábulu. Její kniha je rodinnou ságou, katalogem svateb a narození dětí. Je napsána z hlediska vševědoucího vypravěče, který je schopen svědčit o tom, co si jednotlivé postavy myslí o životě a o světě. Jejich názory jsou absolutně groteskní. Autorka napsala neobyčejně zajímavou knihu, dokazující, že "náboženství je duševní choroba", konstatoval recenzent britského konzervativního týdeníku Spectator. |
3. 9. 2003
Všechno je možné, některé věci jsou však pravděpodobnějšíLetos jsem si 21. srpen připomněl zvýšenou četbou českého internetového tisku(?), Britských listů zvlášť. Potěšilo mě množství článků, potěšil mě i jejich obsah. Zvláště mě potěšil sloupek Michala Jurzy Poučení z krizového vývoje -- dvacáté první srpny a přítomnost (Britské listy 21. srpna 2003) ZDE, připomínající, že v bipolárně rozděleném světě nebyl jeden pól záporný a druhý kladný, ale že každý z obou pólů mohl být záporný či kladný jen do té míry, do jaké mu to umožnil pól druhý. Podle toho, co se dočítám na internetu, česká společnost (a česká žurnalistika) musela projít traumatem irácké války, aby si uvědomila právě tohle; tato proměna vidění by stála za důkladnou analýzu. |
3. 9. 2003
Když někdo zaplatí jinému za výrobek nebo službu, tak o tom obdrží potvrzení neboli kvitanci. Tak to prý chodilo za první republiky. Tak to je normální a doufám že tak je to i běžné v západnější Evropě, Severní Americe i jinde. (Krajané v cizině, poučte mne, pokud se mýlím). Ale ne v Česku, Rusku, Bulharsku a Číně. Jsme ochotni a schopni to změnit?
|
3. 9. 2003
Proto se rozmlžil základní a klíčový rozdíl. Invaze do Afghánistánu byla morálně ospravedlnitelná a vojensky proveditelná a v každém případě politicky nutná. Žádný americký prezident by nezůstal u moci, kdyby nereagoval vojenským zásahem. Nikdo kromě absolutních pacifistů nemohl popírat, že Amerika měla přesvědčivý důvod a právo zaútočit na Afghánistán. Kdyby existoval podobný důvod v případě Iráku, pak by tato druhá válka probíhala úplně jinak. Důvody pro útok na Irák ovšem neexistovaly: Bushův a Blairův režim si musel vymyslet falešné důvody pro válku, o níž bylo rozhodnuto už před lety, kterou prosazovali určití "lumeni" ve Washingtonu šest let a pro niž útok z 11. září poskytl jen záminku. Avšak argumentovat, že útok proti Iráku byl a zůstává právně i morálně neospravedlnitelný, by byl daleko přesvědčivější, kdyby se předtím neozývaly ty pitomé "hlasy za mír". Geoffrey Wheatcroft se v britském časopise Prospect pokusil zhodnotit anglosaskou levicovou esejistiku, zabývající se světem po útocích z 11. září 2001, a dospěl k názoru, že to jsou většinou neuvěřitelné hlouposti. |
2. 9. 2003
Huttonovo soudní vyšetřování okolností smrti dr. Davida Kellyho bude zneužito jako vítaná zástěrka pro Blairovu vládu, která zabrání vyšetřování důvodů, proč Blair zavlekl britskou vládu do války proti Iráku, argumentoval čelný britský konzervativec Michael Heseltine, bývalý britský konzervativní ministr obrany (1983-86) a místopředseda vlády (1995-97) v éře Margaret Thatcherové a Johna Majora, a požadoval, aby bylo bezodkladně zahájeno veřejné vyšetřování důvodů pro britsko-americký útok na Irák.
|
1. 9. 2003
Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení. V srpnu 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 6100.00 Kč a za reklamu 8000.00 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy. Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník. Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002. Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu. |
18. 6. 2004
Ceník reklamy na BL |
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
4. 9. 2003 | Vědí vláda a odbory co vlastně chtějí? | Josef Trnka | |
4. 9. 2003 | Plivanec na Pejchala - novinář na scestí | Štěpán Kotrba | |
4. 9. 2003 | "Někomu pomůže, nikomu neublíží" | Josef Veger | |
4. 9. 2003 | Pierre Poujade: Obránce malých proti velkým | Josef Brož | |
4. 9. 2003 | Bude vzdělání zbožím? | Josef Vít | |
4. 9. 2003 | Jak Tchajwan ukradl Číně císařský poklad | Radim Dvořák | |
4. 9. 2003 | Literární noviny: Medienterroristen oder Literatur? | Jan Čulík | |
4. 9. 2003 | "Centrum proti vyhánění": Změna myšlení je naléhavě nutná | ||
4. 9. 2003 | Případ Kelly: Dokument, který zpochybnil Blairovo svědectví | ||
3. 9. 2003 | Náboženství je duševní choroba |
21. srpen 1968 | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
3. 9. 2003 | Kniha Jamese Manna About Face a jedno neslavné výročí | Petr Fiala | |
22. 8. 2003 | O mentalitě svlačce a mentalitě bolševníku | Jaroslav Pour | |
21. 8. 2003 | Poučení z krizového vývoje - dvacáté první srpny a přítomnost | Michal Jurza | |
21. 8. 2003 | O mentalitě svlačce | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Proč se mlčí o občanském odporu ze srpna 1969? | Karel Mašita | |
20. 8. 2003 | Okupácia 1968: KSS je hlboko zakotvená vo svojej minulosti | Juraj Marušiak | |
11. 8. 2003 | Nedožitých 55 let Jana Palacha | Jaroslava Čajová | |
14. 7. 2003 | 1968 | Přemysl Janýr | |
4. 6. 2003 | Konec českých dějin? | Mojmír Babáček | |
24. 4. 2003 | Lidství na skřipci | Jan Čulík |
Odsun sudetských Němců a Benešovy dekrety | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
4. 9. 2003 | "Centrum proti vyhánění": Změna myšlení je naléhavě nutná | ||
29. 8. 2003 | 65. výročí mnichovského diktátu: Na řadě bylo Československo | Věra Olivová | |
29. 8. 2003 | České postoje k odsunu sudetských Němců jsou motivovány ideologicky | ||
3. 7. 2003 | Miliardové restituce možná i na základě falešných razítek národních výborů | František Hanzlík | |
1. 7. 2003 | Podle Petra Uhla za vše může Edvard Beneš - skutečnost však byla jiná | František Hanzlík | |
16. 1. 2003 | Jak to bylo opravdu s odsunem Němců z Československa | Martin D. Brown | |
14. 1. 2003 | PODIVEN: Manipulace s dějinami první republiky | Věra Olivová | |
3. 12. 2002 | BBC: Vyhnání Němců je tématem minulosti | ||
22. 7. 2002 | Dekrety a EU | Bořivoj Čelovský | |
15. 7. 2002 | Benešovy dekrety: podivná diskuse | Jaroslav Valenta |
Česká literatura | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
28. 8. 2003 | Nové číslo Textů | ||
11. 7. 2003 | Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka | Jaroslava Čajová | |
7. 7. 2003 | Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí | Petr Fiala | |
27. 6. 2003 | Wow, Viewegh! | Petr Fiala | |
18. 6. 2003 | Dousková je červená knihovna | Jiří Škuba | |
17. 6. 2003 | Maminka | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Mother | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Ještě jednou Irena Dousková | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | O tom, jak život uplývá mezi prsty | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | Doktor Kott přemítá | Irena Dousková |
Genderová nerovnost ve společnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
3. 9. 2003 | Náboženství je duševní choroba | ||
15. 8. 2003 | Odmítání interrupcí - žádný pokrok od roku 1588 | Anna Čurdová | |
30. 7. 2003 | Interrupce - odrhovačka o vraždě neviňátek | Anna Čurdová | |
10. 7. 2003 | Plávajúca potratová klinika | Sylvia Porubänová | |
4. 7. 2003 | Ústav pro čistotu rasy | Robert Pokorný | |
2. 7. 2003 | Interrupce ano, nebo ne? | Josef Veger | |
23. 6. 2003 | Designer babies: Potřebujeme nový morální kompas | ||
6. 6. 2003 | Stoupenci potratů zaznamenali v USA porážku | ||
4. 6. 2003 | Milujte se a nemnožte se | Dominik Lukeš | |
26. 5. 2003 | V Kolíně nad Rýnem se konala feministická konference |
Práva homosexuálů | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
4. 9. 2003 | "Někomu pomůže, nikomu neublíží" | Josef Veger | |
3. 9. 2003 | O homosexualitě: Omyly pana Žaloudka | Pavel Mareš | |
28. 8. 2003 | Gayové nepotřebují registrované partnerství | ||
27. 8. 2003 | Jak se pletou odpůrci leseb a gayů | Petr Žaloudek / Fid | |
18. 8. 2003 | Malá provokativní poznámka nejen k homosexualitě | Aleš Kubeczka | |
14. 8. 2003 | Gayové chtějí jen normálně žít | ||
13. 8. 2003 | Homosexuálové "by neměli mít právo vychovávat děti", není radno se odlišovat | ||
12. 8. 2003 | Dokument úzkoprsého fanatizmu | Radovan Geist | |
12. 8. 2003 | Proč BL publikují bláboly o homosexualitě | Vojtěch Polák | |
11. 8. 2003 | Co homosexuali vlastne chcu? |
ČRo 6 a někdejší Svobodná Evropa | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
2. 9. 2003 | ČRo 6 neví, pro koho vysílá | Štěpán Kotrba | |
29. 8. 2003 | Vyváženost ČRo 6? aneb frekvenční analýza jednoho pořadu |
Štěpán Kotrba | |
25. 8. 2003 | Zpráva CEMESu o ČRo 6 pro Radu Českého rozhlasu | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Facka zprava aneb štěkání podle Jemelky | Štěpán Kotrba | |
20. 8. 2003 | Proč nepíše Jan Urban jako američtí novináři | Jan Čulík | |
18. 8. 2003 | Kolik peněz si může ještě dovolit Český rozhlas vyhodit "do éteru" | Štěpán Kotrba | |
18. 8. 2003 | ČRo 6 - tažný kůň s klapkami na očích, který zatáčí pouze vpravo | Štěpán Kotrba | |
28. 7. 2003 | O cestě Jana Urbana do Iráku | Jan Čulík | |
18. 7. 2003 | Komentář kontra zpravodajství | Jan Maršák | |
18. 7. 2003 | RFE/RL: Stěhovat se nebudeme, nebudeme a nebudeme | Štěpán Kotrba |
Školství | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
4. 9. 2003 | Nové maturity - ide naozaj o objektivitu? | Jozef Brezovský | |
3. 9. 2003 | Británie: Chystá se zuřivá bitva o univerzitní školné | ||
2. 9. 2003 | Černobílý pohled na učitele | Štěpán Kotrba | |
1. 9. 2003 | Genocida vzdělanosti? | ||
29. 8. 2003 | K pondělní stávce učitelů: Věnujeme dostatečnou pozornost vzdělání? | ||
27. 8. 2003 | Analýza učitelských platů | ||
21. 8. 2003 | Dementi: Radek Sárközi neodchází z UOK | Radek Sárközi | |
1. 8. 2003 | Učitelé za školou | Ladislav Žák | |
21. 7. 2003 | Vysoká škola, anebo dlouhý tunel? | Ivo Krčmář | |
7. 7. 2003 | Školští bossové, bosorky, kantorské prázdninové osudy a marné volání ... | Ivo V. Fencl |