5. 9. 2003
Jakub Polák
Město Slaný vyhlásilo začátkem června program nulové tolerance. Jeho součástí je nemilosrdný postih dopravních přestupků, ukládání maximálních pokut za každý přestupek proti veřejnému pořádku atd. A také nemilosrdný postih všech dlužníků až po vystěhování bez náhrady. Věc má ale háček -- ne všem se měří stejným metrem. Město samo opakovaně porušilo zákon ve vztahu vůči oněm vystěhovaným rodinám a porušování předpisů trpí i některým privilegovaným občanům. Zatímco Romy vyhání na ulici, ostatním neplatičům vyhrožuje vystěhováním do jejich původních bytů jako trestem. Ztrátě dekretu a k vystěhování do přístřeší s pouhou ubytovací smlouvou ovšem musí předcházet projednání soudem a rozsudek, kterým k tomu soud přivoluje a proti kterému existuje celá škála opravných prostředků. Zdejší romské rodiny ale přestaly být nájemníky a staly se ubytovanými bez soudu, z pouhé zvůle městských úředníků. I když nájemné řádně platily, zdá se, že dva velké a pro Slánské neodpustitelné prohřešky spáchaly -- jsou to totiž Romové a jsou chudí. Pro důkaz různého přístupu k privilegovaným a těm ostatním se stačí projít po městě. Majitelé luxusních automobilů suverénně parkujících v zákazech stání na dohled úřadovny městské policie se evidentně nulové tolerance nebojí. Pojďme se podívat na celý problém podrobněji a z úhlu pohledu, kterým se zatím nikdo, dokonce ani úřad ombudsmana věc šetřící, nezabýval. Ivan Grunza, mediálně nejznámější vystěhovaný. Vyhrožoval starostovi a teď je za to trestně stíhán. Jeho rodina žije v "Mexiku" už třetí generaci. Bez soudu, jen ze svévole města se z nájemníků se stali ubytovanými a nyní i vystěhovanými. |
5. 9. 2003
Jakub Polák
Anna Šabatová jakožto zástupce ombudsmana provedla osobně šetření ve Slaném poté, co zdejší radnice vyhlásila tzv. program nulové tolerance a vystěhovala první tři romské rodiny na ulici. Do Slaného přijela týž den jako novináři. Co dalšího úřad ombudsmana v této věci podnikl, zatím veřejnost neví, a proto jsme se obrátili na samotnou Annu Šabatovou.
|
5. 9. 2003
Plný text zprávy ombudsmana Otakara Motejla Dne 11. června 2003 zahájila zástupkyně veřejného ochránce práv z vlastní iniciativy šetření, jež směřuje proti Městskému úřadu ve Slaném. Město zvolilo ve vztahu k dlužníkům represivní postup, který je vydáván za snahu chránit slušné a poctivé občany prostřednictvím programu nulové tolerance, namísto citlivého sociálního přístupu. Stávající postup navodil situaci, která vede k sociálnímu vyloučení obyvatel ubytovny, aniž prokazatelně došlo k pokusu účinně preventivně působit k tomu, aby negativní stav, spojený s neplacením poplatků za ubytování, nevyústil v dramatickou situaci, která zdánlivě nemá řešení. Stav ubytovny rovněž napovídá tomu, že Město Slaný neplní povinnost udržovat nemovitost způsobem, který předepisuje veřejné stavební právo. Systém sociální péče, realizovaný městským úřadem, nepůsobí sociálně preventivně a přispívá ke společenskému vyloučení dlužníků poplatků za ubytování. |
6. 9. 2003
Palestinský premiér Mahmoud Abbas odstoupil po mocenském boji s Jásirem Arafatem. Je to vážná rána mírovému plánu, který podporují Spojené státy. Ve vedení palestinské správy zůstal totiž Jásir Arafat, kterého považují Spojené státy i Izrael za nepřijatelného. Arafat odmítl předat důležité pravomoci Abbasovi, který tak nemohl omezit násilí militantů. Neučinil také nic na podporu jeho postavení mezi obyčejnými Palestinci. Odchod umírněného Abbase by mohl zlikvidovat mírový plán, který už poškodily rozpad příměří, které vyhlásili palestinští militanti, a systematické úsilí Izraele usmrtit či zajmout jejich vedoucí představitele.
|
5. 9. 2003
Zaujaly mě tři poslední odstavce vzpomínky Jiřího Peheho na Pavla Tigrida, (viz níže), napsal nám Vladimír Rott. Jenže já si myslím, že se Jiří Pehe mýlí a že Pavel Tigrid v tomto svém úsudku situaci v Československu v roce 1968 nepochopil - vždyť vlastně nikdy Tigrid na vlastní kůži nezažil mentalitu totalitního útlaku. A co to má společného s Wernerem Heisenbergem?
|
5. 9. 2003
Se zájmem jsem si přečetl Váš článek ZDE o Pražském jaru a Tigridovi, který se odpichuje od mé vzpomínky na Tigrida. Říkáte, že se mýlím ve svém pohledu na Pražské jaro, ale polemizujete s Tigridem. Já jsem chválil Tigrida za jeho analytický příspěvek a profesionalitu, ale nijak přímo jsem se neztotožnil s jeho pohledem na Pražské jaro, napsal nám v pátek Jiří Pehe a pokračoval: Můj pohled na Pražské jaro lze najít ZDE. |
5. 9. 2003
Upozorňuji na zajímavé veřejné soudní řízení, které proběhne u Městského soudu v Praze dne 19.9.2003 v 9,30 v č.dv.9/přízemí, vchod z Karlova náměstí, píše Zdeněk Jemelík.
|
5. 9. 2003
Nad nedávnou násilnou smrtí francouzské herečky Marie Trintignant, kterou usmrtil její milenec, se v časopise New Criterion zamyslel lékař Theodore Dalrymple:
|
5. 9. 2003
Se zaujetím jsem si přečetl článek na iDnes, v němž se hovoří o nově zavedeném programu, který bude Česká televize vysílat v polštině. Dodejme, že se jedná o pětiminutový šot, který bude jednou týdně vložen za zpravodajský magazín Report informující o událostech v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
Upřímně řečeno, zdá se mi tato věc poněkud zbytečná. |
4. 9. 2003
čtvrtek 20.00: Ve čtvrtek byly v rámci soudního vyšetřování okolností smrti dr. Davida Kellyho zveřejněny nové dokumenty, které zcela zdiskreditovaly hlavní obranu britské vlády v jejím sporu s BBC - totiž, že za kontroverzní zprávu o iráckých ZHN vždy plně odpovídal spojený výbor pro výzvědné informace a nikoliv úřad britského premiéra v Downing Street.
V memorandu ze schůze, které předsedal loni v září John Scarlett, šéf spojeného výboru pro výzvědné informace - konala se sedm dní před tím, než byla zpráva publikována - se praví, že konečnou odpovědnost za zprávu má úřad britského premiéra v Downing Street. To přímo protiřečí svědectví premiéra Tonyho Blaira před soudním vyšetřováním, Alastaira Campbella, Blairova bývalého šéfa pro styk s médii, i Johna Scarletta samotného. Všichni tři tvrdili soudnímu vyšetřování, že konečnou odpovědnost za zprávu o iráckých ZHN měl spojený výbor pro výzvědné informace. |
5. 9. 2003
Za posledních 12 měsíců se v Británii rozběhl prodej digitálních rozhlasových přijímačů -- do konce května se jich prodalo 175 000. Podle Digital Radio Development Bureau se jich do konce roku 2004 prodá jeden milion. Dosud zcela lokální rozhlasové stanice získávají prostřednictvím digitálního vysílání celostátní dosah. To je velmi zajímavé pro zadavatele reklamy.
|
5. 9. 2003
I kdybych psala čistou pravdu a jen pravdu, myslím, že by to nemělo valného významu. Jako jeden z hlavních účastníků událostí 1998 - 2001 v Syndikátu novinářů mohu očekávat, že jakékoli moje vyjádření, i kdyby bylo doloženo tisíci důkazy, bude vždy považováno za zaujaté. Ostatně již před rokem a půl, když pan Petr Žantovský poprvé publikoval na Virtually a na Českých médiích svůj článek Orwell po česku obsahující opravdu těžká a vážná obvinění JUDr. Pejchala, jsem reagovala odpovědí tamtéž pod názvem Petře Žantovský, není třeba bojovat. Přesto pan Žantovský svá obvinění včetně drbu o Lidových milicích a Pejchalovi vydal měsíc poté knižně...
|
5. 9. 2003
Slušný člověk se pomluvě slušnou formou nemá šanci bránit. A to ani tehdy, když obdrží lživé argumenty ústavní těleso, jakým je Senát. Tím hůře. Run na banku je podobně nezvládnutelný jako rozhodovací logika mnoha senátorů. Racionální argumenty nepomáhají, emocionální manipulace, skrytý klientelismus a pubertální rivalita mají přednost.
Britským listům se podařilo získat dopisy, adresované čelnými funkcionáři právních profesních komor ke kandidatuře jejich kolegy na ústavního soudce. Některé jsou adresovány prezidentovi, jiné předsedovi Senátu. Ale za podpisy na těchto dokumentech stojí lidé, které nikdo nemůže z podlosti a nízkosti jakékoliv manipulace nařknout. Co si tito lidé myslí o pomluvách, může zajímat i senátory. Jan Mikš, Martin Foukal a Stanislav Balík jsou a mohou být autoritami nejen pro členy svých profesních komor. |
5. 9. 2003
V televizních pořadech Černé ovce a Občanské judo byly tento týden
odvysílány reportáže o nesprávně provedených exekucích. V obou těchto
pořadech však vystupující právníci občanům poskytli nepřesné a i nesprávné
právní rady. Víme, že naprostá většina právníků, ale i úředníků ministerstva
spravedlnosti a dokonce asi i většina exekutorů nezná novou právní normu,
exekuční řád (zákon č. 120/2001 Sb.), tak dobře, jak by měla znát, protože
se jedná o zcela nový instrument v našem právním řádu. Rovněž jeho vztah k
občanskému soudnímu řádu není širší právnické veřejnosti asi zcela jasný.
Proto publikujeme šest rad nikomu nedlužícím
občanům, jak se mají chovat ve styku s exekutorem.
Tisková zpráva občanského sdružení Občané za svá práva. |
5. 9. 2003
Posílám materiály o masivním školení pedagogických pracovníků v rámci
státní informační politiky, které právě začíná. Na toto školení vyhradilo
MŠMT celkovou čásku 219 mil. Kč. Podrobné informace lze najít ZDE, napsal nám Jaromír Šubrt z MŠMT ČR.
|
5. 9. 2003
Obávám se, že v otázce možnosti změny homosexuální orientace se mýlí pan Mareš, když tvrdí, že to je možné, ale neuznané z politických důvodů. Odvolává se na práci MUDr. Š. Ruckého (ze Slezské luterské církve), kde mají být odkazy na "vědecké publikace popírající genetickou determinovanost a tudíž neměnnost homosexuální orientace" a zejména na kontroverzní studii Dr. Roberta Spitzera z Columbia University.
|
5. 9. 2003
|
5. 9. 2003
Čtyři měsíce po ukončení válečných operací v Iráku je zřejmé, že oficiální důvod, který je měl ospravedlnit, byl falešný. Žádné chemické ani biologické zbraně nebyly v Iráku nalezeny. Kdyby existovalo nějaké fungující mezinárodní právo, museli by být politici, kteří rozhodli o okupaci Iráku, předvoláni před soud.
|
4. 9. 2003
Právě se dívám na televizi BBC World, jak tam dusí jistého poslance a on si to nechá líbit a dokonce jim odpovídá! v Česku stále jen SEN...povzdechl si Britským listům esemeskou ve čtvrtek odpoledne Jakub Žytek. |
4. 9. 2003
Ostrý spor s televizí Nova a s Mladou frontou DnesMyslím, že v poslední době stojí zato - navzdory určitým stereotypům a ideologickým tikům - sledovat Literární noviny Jakuba Patočky. Šéfredaktor se dostal do docela odvážného sporu s Mladou frontou Dnes (kterou nazývá - v ultralevicových kruzích oblíbeným - termínem Junge Front Heute) a zároveň se ocitl uprostřed ostrého konfliktu s "mocnou" televizí Nova, neboť otiskl kritický článek Zdeňka Jemelíka o pořadu Na vlastní oči. Jemelík (alias Martin Stín) zaslal v nedávné minulosti na základě kritky pořadu podnět k zahájení správního řízení s televizí Nova Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Text před časem zveřejnil server Česká média. Patočka nemusí mít vždy ve všem pravdu, nicméně se nyní pokouší vyvolávat (záslužně, ale riskantně) v Literárních novinách debatu o důležitých otázkách české současnosti. Činí tak poté, co mu ministerstvo kultury zkrátilo dotace jako "více politickému než kulturnímu časopisu". Ale přesto Patočkova snaha vyvolat polemickou diskusi o světě médií stojí za zájem i za podporu.
|
4. 9. 2003
Uvedený slogan nám před rokem z billboardů sděloval, jaký dopad by u nás mělo přijetí zákona o registrovaném partnerství homosexuálů. Slogan mně v letošním létě připomenula zpráva, že americká odnož anglikánské církve potvrdila do funkce biskupa duchovního, který se veřejně přiznal, že po rozvodu a zplození 2 dětí žije přes 13 let v homosexuálním svazku. Toto rozhodnutí samozřejmě podráždilo Vatikán, který se obrátil na americké katolíky s tím, že odsoudil partnerské svazky homosexuálů jako úchylné a nebezpečné pro společnost.
|
4. 9. 2003
Mezinárodní výzva vědcůTisková zpráva iniciátorů "Gerolsteinské výzvy" Přes 110 vědeckých pracovníků a intelektuálů z Německa, Polska, České republiky a dalších devíti zemí se ve své výzvě veřejně vyjádřilo k současnému sporu o plány na zřízení "Centra proti vyhánění". Tím se nyní zapojili i odborníci do náruživé debaty, která je již po týdny vedená v Německu - a vyzývají ke zcela novému promyšlení této tematiky. |
4. 9. 2003
NEKROLOGRebel. Zakladatel francouzského sociálního hnutí malých obchodníků a řemeslníků zemřel minulou středu ve věku 82 let. Co po něm zůstalo? Dědictví svérázného populismu a jedno slovníkové heslo: poujadismus.
|
4. 9. 2003
Trochu jiný pohled na nezávislost TchajwanuNedávno jsem si v Právu přečetl dvě zprávy, které spolu souvisely a které se týkaly jednoho ještě ožehavého, avšak přece jen ve víru světových událostí stále chladnoucího tématu. Tou první byl rozhovor s čínským ministrem zahraničí, v němž hovořil o nedělitelnosti Číny (rozuměj Číny a Tchajwanu), a druhá byla o unikátní výstavě čínského císařského pokladu nevyčíslitelné hodnoty, kterou v těchto dnech pořádá Čínská Tchajwanská republika v Berlíně. Zaujalo mě, že se Tchajwanci nikterak netají okolností získání tohoto pokladu.
|
1. 9. 2003
Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení. V srpnu 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 6100.00 Kč a za reklamu 8000.00 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy. Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník. Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002. Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu. |
18. 6. 2004
Ceník reklamy na BL |
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
6. 9. 2003 | Michael Meacher: "Americká vláda předem věděla o útoku z 11. září" | ||
6. 9. 2003 | Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády" | ||
5. 9. 2003 | Permanentní obrana proti orwellům: ...a pak už být jen hluší a slepí | Irena Válová | |
5. 9. 2003 | Co má Pražské jaro společného s Wernerem Heisenbergem? | Jan Čulík | |
5. 9. 2003 | Jak jednat s exekutorem | ||
5. 9. 2003 | Sexuální promiskuita vede k zabíjení | ||
5. 9. 2003 | Slaný jako příklad "pravicové" diktatury bezohledných a silných | Štěpán Kotrba | |
4. 9. 2003 | Vědí vláda a odbory co vlastně chtějí? | Josef Trnka | |
4. 9. 2003 | Plivanec na Pejchala - novinář na scestí | Štěpán Kotrba | |
4. 9. 2003 | "Někomu pomůže, nikomu neublíží" | Josef Veger |
Odsun sudetských Němců a Benešovy dekrety | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
4. 9. 2003 | "Centrum proti vyhánění": Změna myšlení je naléhavě nutná | ||
29. 8. 2003 | 65. výročí mnichovského diktátu: Na řadě bylo Československo | Věra Olivová | |
29. 8. 2003 | České postoje k odsunu sudetských Němců jsou motivovány ideologicky | ||
3. 7. 2003 | Miliardové restituce možná i na základě falešných razítek národních výborů | František Hanzlík | |
1. 7. 2003 | Podle Petra Uhla za vše může Edvard Beneš - skutečnost však byla jiná | František Hanzlík | |
16. 1. 2003 | Jak to bylo opravdu s odsunem Němců z Československa | Martin D. Brown | |
14. 1. 2003 | PODIVEN: Manipulace s dějinami první republiky | Věra Olivová | |
3. 12. 2002 | BBC: Vyhnání Němců je tématem minulosti | ||
22. 7. 2002 | Dekrety a EU | Bořivoj Čelovský | |
15. 7. 2002 | Benešovy dekrety: podivná diskuse | Jaroslav Valenta |
Práva homosexuálů | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 9. 2003 | O možnosti "léčit" homosexualitu: mýlí se pan Mareš | Vojtěch Polák | |
4. 9. 2003 | "Někomu pomůže, nikomu neublíží" | Josef Veger | |
3. 9. 2003 | O homosexualitě: Omyly pana Žaloudka | Pavel Mareš | |
28. 8. 2003 | Gayové nepotřebují registrované partnerství | ||
27. 8. 2003 | Jak se pletou odpůrci leseb a gayů | Petr Žaloudek / Fid | |
18. 8. 2003 | Malá provokativní poznámka nejen k homosexualitě | Aleš Kubeczka | |
14. 8. 2003 | Gayové chtějí jen normálně žít | ||
13. 8. 2003 | Homosexuálové "by neměli mít právo vychovávat děti", není radno se odlišovat | ||
12. 8. 2003 | Dokument úzkoprsého fanatizmu | Radovan Geist | |
12. 8. 2003 | Proč BL publikují bláboly o homosexualitě | Vojtěch Polák |
ČRo 6 a někdejší Svobodná Evropa | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 9. 2003 | Polština v ČT? | Milan Krčmář | |
2. 9. 2003 | ČRo 6 neví, pro koho vysílá | Štěpán Kotrba | |
29. 8. 2003 | Vyváženost ČRo 6? aneb frekvenční analýza jednoho pořadu |
Štěpán Kotrba | |
25. 8. 2003 | Zpráva CEMESu o ČRo 6 pro Radu Českého rozhlasu | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Facka zprava aneb štěkání podle Jemelky | Štěpán Kotrba | |
20. 8. 2003 | Proč nepíše Jan Urban jako američtí novináři | Jan Čulík | |
18. 8. 2003 | Kolik peněz si může ještě dovolit Český rozhlas vyhodit "do éteru" | Štěpán Kotrba | |
18. 8. 2003 | ČRo 6 - tažný kůň s klapkami na očích, který zatáčí pouze vpravo | Štěpán Kotrba | |
28. 7. 2003 | O cestě Jana Urbana do Iráku | Jan Čulík | |
18. 7. 2003 | Komentář kontra zpravodajství | Jan Maršák |
21. srpen 1968 | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 9. 2003 | Co má Pražské jaro společného s Wernerem Heisenbergem? | Jan Čulík | |
5. 9. 2003 | Jak se dívá Jiří Pehe na Pražské jaro | ||
3. 9. 2003 | Kniha Jamese Manna About Face a jedno neslavné výročí | Petr Fiala | |
22. 8. 2003 | O mentalitě svlačce a mentalitě bolševníku | Jaroslav Pour | |
21. 8. 2003 | Poučení z krizového vývoje - dvacáté první srpny a přítomnost | Michal Jurza | |
21. 8. 2003 | O mentalitě svlačce | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Proč se mlčí o občanském odporu ze srpna 1969? | Karel Mašita | |
20. 8. 2003 | Okupácia 1968: KSS je hlboko zakotvená vo svojej minulosti | Juraj Marušiak | |
11. 8. 2003 | Nedožitých 55 let Jana Palacha | Jaroslava Čajová | |
14. 7. 2003 | 1968 | Přemysl Janýr |
Školství | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 9. 2003 | Školení učitelů v rámci státní informační politiky | ||
4. 9. 2003 | Nové maturity - ide naozaj o objektivitu? | Jozef Brezovský | |
3. 9. 2003 | Británie: Chystá se zuřivá bitva o univerzitní školné | ||
2. 9. 2003 | Černobílý pohled na učitele | Štěpán Kotrba | |
1. 9. 2003 | Genocida vzdělanosti? | ||
29. 8. 2003 | K pondělní stávce učitelů: Věnujeme dostatečnou pozornost vzdělání? | ||
27. 8. 2003 | Analýza učitelských platů | ||
21. 8. 2003 | Dementi: Radek Sárközi neodchází z UOK | Radek Sárközi | |
1. 8. 2003 | Učitelé za školou | Ladislav Žák | |
21. 7. 2003 | Vysoká škola, anebo dlouhý tunel? | Ivo Krčmář |
Genderová nerovnost ve společnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 9. 2003 | Pavel Mareš a potraty -- méně argumentů je někdy více | Pavel Urban | |
3. 9. 2003 | Náboženství je duševní choroba | ||
15. 8. 2003 | Odmítání interrupcí - žádný pokrok od roku 1588 | Anna Čurdová | |
30. 7. 2003 | Interrupce - odrhovačka o vraždě neviňátek | Anna Čurdová | |
10. 7. 2003 | Plávajúca potratová klinika | Sylvia Porubänová | |
4. 7. 2003 | Ústav pro čistotu rasy | Robert Pokorný | |
2. 7. 2003 | Interrupce ano, nebo ne? | Josef Veger | |
23. 6. 2003 | Designer babies: Potřebujeme nový morální kompas | ||
6. 6. 2003 | Stoupenci potratů zaznamenali v USA porážku | ||
4. 6. 2003 | Milujte se a nemnožte se | Dominik Lukeš |
Česká literatura | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
28. 8. 2003 | Nové číslo Textů | ||
11. 7. 2003 | Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka | Jaroslava Čajová | |
7. 7. 2003 | Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí | Petr Fiala | |
27. 6. 2003 | Wow, Viewegh! | Petr Fiala | |
18. 6. 2003 | Dousková je červená knihovna | Jiří Škuba | |
17. 6. 2003 | Maminka | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Mother | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Ještě jednou Irena Dousková | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | O tom, jak život uplývá mezi prsty | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | Doktor Kott přemítá | Irena Dousková |