12. 8. 2003
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google






Rozšířené vyhledávání Google



Ekonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
12. 8. 2003
Úsilí britské vlády přesvědčit veřejnost, že její argumentace pro útok na Irák byla správná, utrpělo v pondělí těžkou ránu, když vyšlo najevo během prvního dne soudního vyšetřování smrti zbrojního experta dr. Davida Kellyho, že bylo znepokojení ohledně oficiální vládní zprávy o iráckých zbraních hromadného ničení hluboké.

Vyšlo najevo, že znepokojení, které o jazyku a stylu této oficiální zprávy vyjádřil dr. Kelly, sdílela britská komunita výzvědných pracovníků, a to i na nejvyšší úrovni.

Argumentaci Tonyho Blaira dále oslabilo i zjištění, že postavení dr. Davida Kellyho bylo daleko významnější, než co britská vláda přiznává, a bylo v přímém rozporu s tvrzením jednoho tiskového důvěrníka v Blairově úřadu z minulého týdne, který se novinářům vyjádřil, že dr. Kelly "fantazíroval".

Soudní vyšetřování smrti dr. Kellyho, které vede lord Hutton, také vyslechlo informaci, že poradenská role dr. Kellyho při práci na oficiální zprávě o iráckých zbraních hromadného ničení byla daleko rozsáhlejší, než vláda dosud přiznala.

12. 8. 2003
Pochybnosti o oficiální zprávě britské vlády o iráckých zbraních hromadného ničení, která vedla k útoku na Irák, se v pondělí prohloubily, poté, co během oficiálního soudního vyšetřování smrti experta dr. Davida Kellyho vyšlo najevo, že nejméně tři činitelé britského ministerstva obrany vyjádřili znepokojení ohledně jejího obsahu.
12. 8. 2003
Dokáže stará i nová Evropa postupovat konečně v souladu se svými zájmy? Letní předehry tomu dávají dobré předpoklady, rozdělení ale není zažehnáno. Testem bude rekonstrukce Iráku, stejně jako izraelsko-palestinský mír.
12. 8. 2003

Ivan Svítek: Vy musíte posuzovat. Počkejte. Vy mluvíte - Vy pletete několik pojmů.

Jan Čulík: Ne, já to nepletu. Mluvme o na jedné straně aktivech, které v této zemi existují, ano, a na druhé straně hrubý národní důchod, ano? Jestliže je pravda, že jen hrubý národní důchod před tou revolucí byl asi těch sedm set miliard korun, a jestliže byla inflace těch padesát procent, takže dnes by mohl být určitě, vy jste sám říkal, alespoň těch tisíc miliard, a jestliže platí to srovnání, které se běžně užívá v západních zemích, že národní kapitál, národní aktiva jsou přibližně třikrát až čtyřikrát větší než hrubý národní důchod, to znamená, že v této zemi jsou národní aktiva hodnoty přibližně čtyř tisíc miliard korun. Jestliže budete privatizovat tři čtvrtiny z tohoto, tak jsou to tři tisíce miliard korun, ale máte tady v bankách jen k dispozici padesát miliard korun.

(Pauza. Rána.)

Ivan Svítek: To potenciálně může bejt pravda anebo nemusí. Já jako jsem zpochybnil všecky ... Například jestliže mluvíme o účetní hodnotě tohoto kapitálu... A účetní hodnota hodně lidí by argumentovalo, že účetní hodnota je mnohokrát, nevy-nevyjadřuje opravdovou hodnotu, že to je přecenění toho skutečného majetku, tak do první vlny, pokud jsem informován, jde majetek asi - v rozsahu tři sta miliard korun.

Jan Čulík: To je první vlna, ale nicméně lidi nemají ani těch tři sta miliard korun. Disponibilního kapitálu bude přibližně padesát miliard korun.

Ivan Svítek: No ale my to neprodáváme, my ten majetek rozdáváme.

Jan Čulík: Oni to budou prodávat.

Ivan Svítek: Já vám rozumím i nerozumím. Samozřejmě určité procento lidí bude nerozumných a ty akcie prodá. To je ovšem jejich chyba. Ovšem nedostanou za to pravděpodobně asi tržní cenu.

Kdosi nás v minulých dnech v Praze informoval, že Ivan Svítek, někdejší poradce Václava Klause na českém ministerstvu financí, byl koncem minulého roku jmenován generálním ředitelem GE Consumer Finance Brazílie, ZDE.

Při té příležitosti je asi záhodno připomenout rozhovor Jana Čulíka s tímto finančním a ekonomickým odborníkem, který vysílala tehdejší rozhlasová stanice Svobodná Evropa v lednu 1991, ZDE.

Vždyť heslem GE Capital Bank je "Přinášíme dobré věci do života".

Ale třeba je to jiný Ivan Svítek? (JČ)

12. 8. 2003

Rozhovor s ekonómom Williamom Baumolom o presmerovaní talentu

Rodený Newyorčan (81) pôsobiaci na Newyorskej a Princetonskej Univerzite sa stal známy analýzami produkčného procesu, monopolov a rastu v rôznych ekonomických systémoch. Jeho významný prínos je téza o tom, že ekonomický rast nevyplýva zo súťaže v cenách ale zo súťaže v inováciách. V prípade nevhodných podmienok -- ako nedodržiavanie práva -- sa potenciál talentovaných ľudí presúva z procesu inovácií do neproduktívnych oblastí, čo bráni ekonomickému napredovaniu. William Baumol tiež hovorí o možných príčinách japonskej stagnácie, svojej nominácii na Nobelu cenu, najväčších ekonomických objavoch a doteraz neprekonanej efektívnosti trhu.

Autor Miroslav Brada připravil tento rozhovor pro týdeník Respekt, kde vyšel tento týden ve zkrácené verzi. Britské listy tímto publikují Bradův rozhovor s Williamem Baumolem v jeho úplnosti a také v anglické verzi ZDE.

12. 8. 2003

An interview with economist William Baumol

William Baumol (81), is a native of New York. He is Emeritus Professor and Senior Researcher at New York and Princeton Universities. Baumol is well-known for his analysis of the production process, of monopolies and of growth within differing economic systems. Importantly, Baumol argues that economic growth isn't the result of competition in prices, but of competition in innovation. Under unfavourable social conditions -- for instance, when law and order is not upheld - talented individuals do not pursue innovation, but become involved in unproductive activities. This stunts economic growth. In this interview, William Baumol also discusses the possible causes of the Japanese economic stagnation, his nomination for the Nobel Prize, lists what he sees as the "most significant" economic discoveries and argues that it is important to study why the market economy is characterised by unrivalled economic efficiency.

This interview also exists in Slovak translation, HERE.

12. 8. 2003
Pondělní hlavní TV zprávy: dozvídám se, že vydavatel knihy Mein Kampf pana Hitlera, pan Michal Zítko má zmírněný trest. Proboha zmírněný, ale MÁ trest.

Obvodní soud pro Prahu 7 uznal Michala Zítka vinným z hanobení národa, rasy a přesvědčení a vyměřil mu za to 22 měsíců vězení s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří let. Zítko se proti rozsudku na místě odvolal, státní zástupkyně se zatím nevyjádřila a ponechala si lhůtu na rozmyšlenou. - pozn. red.

Neonacismus TÉMA BL
Historie nacismu TÉMA BL
Hon na svobodu slova TÉMA BL
S. E. Benito Mussolini na www stránce Davida Loweho
18. 7. 2003
Fašismus byl jedinou z hlavních ideologií dvacátého století, která se objevila společně se stoletím samotným. Jednalo se o syntézu organického nacionalismu a antimarxistického socialismu, o revoluční hnutí opírající se o odmítnutí liberalismu, demokracie a marxismu. V jádru znamenala fašistická ideologie zavržení materialismu. Liberalismus, demokracie a marxismus byly pokládány za různé aspekty jednoho a téhož materialistického zla.
11. 8. 2003

Mapka Czechteku 2003 s fotkami všech 115 soundsystémů je na stránce http://www.hypno.cz.

12. 8. 2003
Conn Hallinan
Rozhodnutie Bushovej administratívy podať žalobu na Európsku úniu pre jej päťročné moratórium na geneticky modifikované (GM) potraviny má všetky znaky kampane "šok a hrôza", ktorej cieľom je otvoriť potenciálne trhy. No žaloba pred Svetovou obchodnou organizáciou (WTO) môže byť namierená väčšmi na rozvojové krajiny než na EÚ. Tie sú takouto tvrdou taktikou omnoho zraniteľnejšie.
12. 8. 2003
V USA vzrástli obavy z pirátstva. Federálne úrady varujú pred rizikom útokov teroristov napojených na al-Káidu na vzdušné a vodné cesty. Ekonomike by to mohlo spôsobiť značné škody. Nemalé straty však spôsobuje už samotná panika, ktorú tieto správy vyvolávajú.
12. 8. 2003

Je slovenská verejnosť pripravená na členstvo v NATO?

Od roku 2000 realizovalo Národné osvetové centrum niekoľko zaujímavých výskumov týkajúcich sa postojov slovenskej verejnosti k NATO. Pre diskusiu o Severoatlantickej aliancii bude iste zaujímavé zhrnúť základné trendy, ktoré z týchto výskumov vyplývajú.
11. 8. 2003

Na pondělí 11. srpna připadlo 55. výročí narození Jana Palacha (narozen 11.8.1948 v Praze, zemřel 19.1.1969 v Praze), jehož vzpomněla Společnost Jana Palacha ve Všetatech umístěním nového památníku Jana Palacha a Jana Zajíce v horní části Václavského náměstí. Symbolické odhalení pomníčku proběhne ve čtvrtek 14. srpna mezi 18.00-18.30 hod., v den, kdy nebude daleko jiné polokulaté výročí, neodmyslitelně spjaté s Palachovou sebeobětí: 21. srpen.

11. 8. 2003
Liam Byrne, analytik Labouristické strany, který spolupracuje s výzkumnou organizací Social Market Foundation, vypracoval zprávu o tom, jak se Británie změnila od roku 1984 a jak se zřejmě dále změní do roku 2020. Účelem je přimět ministry a stranické aktivisty, aby dokázali pohlédnout "dále, než k nejbližší frakční hádce na stranické konferenci", jak napsal list Guardian. I když se předpověď týká jen Británie, obsahuje četné zajímavé závěry, které zřejmě mají obecnou platnost:
12. 8. 2003

John Poindexter opäť spôsobil škandál

Administratíva prezidenta USA Georgea W. Busha, konkrétne ministerstvo obrany, má už za tie tri roky pôsobenia svoju povesť. Idea vytvoriť stávkovú kanceláriu na terorizmus však rebríček jeho choromyseľností suverénne vedie.
12. 8. 2003
Radovan Geist
Koncom júla zverejnil Vatikán dokument podpísaný kardinálom Josephom Ratzingerom, pápežovým hlavným teologickým poradcom. Zaoberá sa možnosťou právneho uznania partnerstiev medzi homosexuálnymi partnermi. Jeho odkaz je jasný: "Právne uznanie homosexuálnych partnerstiev, či ich pozdvihnutie na úroveň manželstva by neznamenalo len súhlas s deviantným správaním sa, čo by z neho urobilo zároveň model pre dnešnú spoločnosť, no zahmlilo by to aj základné hodnoty patriace k spoločnému dedičstvu ľudstva."
11. 8. 2003
Ignacio Ramonet
Utajena nezájmem význačných sdělovacích prostředků nezískala zpráva vydaná Mezinárodní organizací práce žádnou pozornost. Tento dokument odsuzoval skutečnost, že se každoročně na celém světě stane 270 milionů zaměstnanců obětí pracovního úrazu a dalších 160 milionů onemocní nemocí spojenou s výkonem povolání. Tato studie dále odhaluje, že množství zaměstnanců, kteří zahynou v pracovní době, ročně přesahuje dva miliony... Každý den tedy výkon práce v zaměstnání zabije 5000 lidí! "A tyto údaje," doplňuje zpráva "jsou pod hranicí skutečnosti."
11. 8. 2003
Johna Boltona, amerického náměstka ministra zahraničních věcí pro kontrolu zbrojení a pro mezinárodní bezpečnost, právníka, který vystudoval Yale University a politika, který zastával celou řadu vysokých funkcí na americkém ministerstvu spravedlnosti a zahraničí, charakterizovalo minulý týden oficiální severokorejské komuniké jako "vyvrhele lidské společnosti". To je i podle norem severokorejské rétoriky docela silná káva. Byla to oficiální severokorejská odpověď na útočnou tirádu, kterou Bolton přednesl o tři dny předtím v Seoulu a která byla ostrým osobním útokem na Kim Džong Ila.

Američtí jestřábové usilují o konfrontaci s Íránem a se Severní Koreou, varoval v neděli v týdeníku Observer Simon Tisdall; jeho argumenty shrnujeme:

11. 8. 2003
Fidel Castro Ruz
"Před řadou týdnů, začátkem června, schválila Evropská unie hanebnou rezoluci, vypracovanou skupinkou úředníků bez předchozího posouzení přímo ministry zahraničních věcí, a iniciovanou osobností fašistického rodu a ideologie, José Mariou Aznarem. Rezoluce představovala zbabělý a odporný čin, který se přidružil k nepřátelskému chování, výhrůžkám a nebezpečí, jež pro Kubu znamená agresivní politika hegemonické supervelmoci. Rozhodli se zrušit nebo snížit na minimum "humanitární pomoc" Kubě, jak ji nazývají."

Projev "nejvyššího představitele a presidenta Kubánské republiky Fidela Castro Ruz" na shromáždění k 50. výročí útoku na kasárna Moncada a Carlos Manuel de Céspedes, Santiago de Cuba 26. července 2003.

12. 8. 2003
Homosexualita rozhodně NENÍ sexuální úchylka jako pedofilie, zoofilie, nekrofilie, sexuální sadomasochismus, apod. Rovněž nejde o nemoc, ať už léčitelnou, či nikoliv. Jde o somaticko-psychický stav, který se víceméně vymyká statistickému normálu. Zda a nakolik se dá měnit nikdo dosud neprokázal a tvrdit něco určitého je legrační. Například Freud doufal, že jako neurózy, i homosexualita se dá ovlivnit psychoanalýzou. Po marném snažení ale uznal, že podcenil význam geneticko-fyziologických faktorů (stejně jako u schizofrenie). Pozdější výzkumy to jenom potvrzují. Neznamená to ale nic víc než právě to, že ovlivnit homosexualitu neumíme (což nijak nedokazuje, že to nepůjde).

Tak se zájmem čekám, zda blábol Maji o homosexuálech ZDE taky zařadíte mezi nejzajímavější články z poslední doby, stejně jako tu příšernost o vraždění neviňátek (A. Čurdová). Marně přemítám, čím jsou oba (stejně pitomé:) texty pro někoho zajímavé. Že by právě tou banalitou, bezduchostí, papuškováním stokrát slyšeného a bublajícími vášněmi? Tedy ne že by Kladivo na ... (L. Žák) ZDE bylo lepší (taky plné nezvládnutých emocí a rozumu pomálu:))), ale aspoň se neocitlo mezi nejzajímavějšími:))) Škoda, že se do toho výběru nedostala pozoruhodně klidná, racionální a skutečně zajímavá odpověď Pavla Mareše na to vraždění neviňátek ZDE. Docela mě zajímá, kdo a podle jakých kriteríí nejzajímavější články vybírá.

11. 8. 2003
Nejeden politik dnes šíří fráze o "nebezpečí, které pro demokracii a svobodu představuje terorismus." Tato formulace je zavádějící. Nebezpečný je strach a hysterie, které právě podobná klišé v lidech vyvolávají. Politikům se hodí hrozit virtualitou terorismu. Je to nejjednodušší způsob, jak donutit spořádané občany ke zcela nepřirozené poptávce - sami začnou požadovat omezení svého soukromí v demagogické touze po "bezpečnosti" a bezděky tak posilovat moc policie a politiků samotných. A tomu se v pokročilejším stadiu říká totalitní nebo také policejní stát.
4. 8. 2003

Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení.

V červenci 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 7260,00 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary.

Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci.

Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník.

18. 6. 2004

Ceník reklamy na BL

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
12. 8. 2003 Diskriminácia černochov zvýšila počet jazzových skladateľov Miroslav  Brada
12. 8. 2003 The discrimination of blacks has increased the number of jazz composers Miroslav  Brada
12. 8. 2003 Pan Hitler by z nás měl radost Ladislav  Kahoun
12. 8. 2003 Je to jiný Ivan Svítek?   
11. 8. 2003 Jak kubánský diktátor hájí svou revoluci Fidel Castro Ruz
11. 8. 2003 Proč právě EKONOMICKÝ růst? Michal  Rusek
11. 8. 2003 Zemřít v práci Ignacio  Ramonet
11. 8. 2003 Česká digitální média VIII.
Veřejnoprávní multiplex a programové sliby
Štěpán  Kotrba
11. 8. 2003 Vývojové trendy: jaký bude svět za 20 let   
11. 8. 2003 Spojené státy rozdmychávají jaderný konflikt, který bude obtížné zastavit   

Česká pošta RSS 2.0      Historie >
11. 8. 2003 Česká pošta: Pracuje méně, kasíruje více Štěpán  Kotrba
11. 8. 2003 Česká pošta, kapitalismus, který zešílel za další Eduard  Vacek
11. 8. 2003 Česká pošta má své předpisy, vyplývající ze zákona, a ty musí dodržovat Štěpán  Kotrba
11. 8. 2003 Ještě jednou o České poště Jan  Čulík
10. 8. 2003 Předpisy České pošty pro doručování zásilek   
10. 8. 2003 Všemu člověk rozumět nemůže, České poště obzvlášť   
8. 8. 2003 Inspirace od České pošty Jiří  Císař
8. 8. 2003 Já jsem zase nedostal balík   
7. 8. 2003 Česká pošta: škrtli mou adresu a dopis doručili jinam Jindra  Vavruška
6. 8. 2003 Česká pošta: "Peníze nevyměňujeme" Jan  Čulík

Automobilismus RSS 2.0      Historie >
8. 8. 2003 Zlikvidují zautomatizované automobily veřejnou dopravu?   
8. 8. 2003 Jak platit za užívání silnic   
8. 8. 2003 Systémy pro automatickou jízdu automobilů už existují   
8. 8. 2003 Radost bourat   
6. 8. 2003 Velvyslanectví německých zájmů - dopis jednoho lobbisty Štěpán  Kotrba
31. 7. 2003 Svoboda není bezbřehá Jan  Čulík
31. 7. 2003 Trapný Ondřej Hausenblas   
30. 7. 2003 Rallye Pačejov: pořádek a informace měla zajišťovat policie Jan  Vaškovič
29. 7. 2003 Zvláštní svoboda Ondřeje Hausenblase Martin  Konicar
29. 7. 2003 Nedat se omezovat buranstvím Ondřej  Hausenblas

Letní filmová škola, Uherské Hradiště RSS 2.0      Historie >
5. 8. 2003 LFŠ závěrem: Letošní Filmovka ve srovnání s loňskou Jan  Čulík
4. 8. 2003 Letní filmová škola: Lesní chodci a Nevěrné hry Jan  Čulík
1. 8. 2003 Letní filmová škola: natáčejí teď čeští dokumentaristé hlavně filmy "o samorostech"? Jan  Čulík
31. 7. 2003 Letní filmová škola: Remundová velmi příjemně překvapila Jan  Čulík
25. 7. 2003 ČT "mediálním partnerem" Letní filmové školy v Uherském Hradišti   
5. 8. 2002 Naposledy z Uherského Hradiště: zamyšlení nad českými filmy Jan  Čulík
2. 8. 2002 Z Uherského Hradiště: Formanův Amadeus - stále je to výjimečné, vynikající dílo Jan  Čulík
1. 8. 2002 Uherské Hradiště: Liehmovy Ostře sledované filmy a diskuse kolem nich Jan  Čulík
31. 7. 2002 Organizace Letní filmové školy v Uherském Hradišti se stává chaotičtější Jan  Čulík
29. 7. 2002 Letní filmová škola: většinou vynikající filmy, trochu chaotická organizace Jan  Čulík

BBC, Alastair Campbell, Saddám Husajn a "45 minutová hrozba" z Iráku RSS 2.0      Historie >
12. 8. 2003 Pochybnosti o britské vládní zprávě o iráckých zbraních sílí   
12. 8. 2003 Blairova zpráva o Iráku zpochybněna   
6. 8. 2003 Jak zemřel dr. Kelly? Tomáš  Krček
5. 8. 2003 Jak smrt Davida Kellyho zaujala zahraniční média   
5. 8. 2003 Důvěra v BBC poklesla   
4. 8. 2003 Andrew Gilligan: "Nikdy jsem svou verzi události nepozměnil"   
3. 8. 2003 Šéf britské rozvědky odchází po rozkolu kvůli Iráku   
31. 7. 2003 CIA varovala britskou vládu, aby neužívala tvrzení o 45 minutách   
30. 7. 2003 Konec novinářství v Čechách? Jan  Čulík
30. 7. 2003 Tony Blair se vyhnul otázkám ohledně Davida Kellyho   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
3. 8. 2003 Šéf britské rozvědky odchází po rozkolu kvůli Iráku   
30. 7. 2003 Spojené státy jsou nyní náboženství   
29. 7. 2003 Saddám Husajn "truchlí po svých synech"   
24. 7. 2003 Amnesty International obvinila americkou armádu, že v Iráku porušuje lidská práva   
24. 7. 2003 USA vydaly fotografie mrtvých synů Saddáma Husajna   
22. 7. 2003 Británie: kontroverze o Iráku vedly k poklesu popularity labouristů i Tonyho Blaira   
15. 7. 2003 Saddám Husajn se "skrývá u Bagdádu"   
14. 7. 2003 Co dál v Iráku a po Iráku? Petr  Kužvart
12. 7. 2003 Vinu za falešnou zprávu o irácké koupi uranu na sebe vzal šéf CIA   
11. 7. 2003 Bílý dům "lhal ohledně hrozby od Saddáma Husajna"   

Americká strategie národní bezpečnosti RSS 2.0      Historie >
13. 6. 2003 Rumsfeld kritizoval belgické soudy   
2. 6. 2003 Paranoja Radovan  Geist
15. 5. 2003 Ropa a stratégia: K politickej ekonómii ohlásenej vojny Michael  Ehrke
12. 5. 2003 O motivaci útoku na Irák   
30. 4. 2003 Vyslanci virtuální reality v Iráku Mojmír  Babáček
30. 4. 2003 Konec NATO právě začal - začala vznikat evropská armáda Štěpán  Kotrba
25. 4. 2003 Válka v Iráku skončila - proboha, zapomeňte! Petr  Baubín, Štěpán Kotrba
4. 4. 2003 Jsou britští vojáci "civilizovanější" než Američané?   
28. 3. 2003 Ropa je príčinou, ekológia alternatívou Martin  Nevada

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
11. 7. 2003 Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka Jaroslava  Čajová
7. 7. 2003 Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí Petr  Fiala
27. 6. 2003 Wow, Viewegh! Petr  Fiala
18. 6. 2003 Dousková je červená knihovna Jiří  Škuba
17. 6. 2003 Maminka Irena  Dousková
17. 6. 2003 Mother Irena  Dousková
17. 6. 2003 Ještě jednou Irena Dousková Jan  Čulík
16. 6. 2003 O tom, jak život uplývá mezi prsty Jan  Čulík
16. 6. 2003 Doktor Kott přemítá Irena  Dousková
13. 6. 2003 Šlendrián v BL je snad horší než SARS Petr  Fiala

Digitalizace sdělovacích prostředků RSS 2.0      Historie >
11. 8. 2003 Česká digitální média VIII.
Veřejnoprávní multiplex a programové sliby
Štěpán  Kotrba
7. 8. 2003 Digitalizace: bude se veřejně diskutovat? Zdeněk  Duspiva
6. 8. 2003 Česká digitální média VII.
Změna vládní koncepce
Zdeněk  Duspiva
28. 7. 2003 Česká digitální média VI.
Podzimní rozhodování se blíží
Zdeněk  Duspiva
21. 7. 2003 Jak se státi pro některé novináře "renomovaným" "expertem" Štěpán  Kotrba
4. 7. 2003 Reforma v půli cesty V.
"Odborníci" mají strach z čistě veřejnoprávního multiplexu. Proč asi?
Štěpán  Kotrba
26. 6. 2003 Reforma v půli cesty IV.
Směrem k outsourcingu ministerstva
Jiří  Kofránek
26. 6. 2003 Reforma v půli cesty III. ještě jednou
Ostuda ministerstva, ostuda vlády
Štěpán  Kotrba
25. 6. 2003 Reforma v půli cesty III.
Internet do škol -- tvůrčí dílna nebo komerční tržiště?
Jiří  Kofránek
24. 6. 2003 Reforma v půli cesty II.
Elektronický podpis nebo elektronické šidítko?
Jiří  Kofránek

Hon na svobodu slova RSS 2.0      Historie >
12. 8. 2003 Pan Hitler by z nás měl radost Ladislav  Kahoun
7. 8. 2003 O svobodu slova česká média už zřejmě nemají zájem Karel  Mašita
9. 7. 2003 České soudy kriminalizují i názory vyslovené na internetových diskusních fórech   
5. 7. 2003 Pomluva už nemá být trestným činem Karel  Mašita
26. 6. 2003 PNS ovládá distribuci tisku ze 75 procent. Je to už monopol ?   
20. 6. 2003 Ďábelská iridologie Štěpán  Kotrba
19. 6. 2003 Monopol je nebo není monopolem?   
13. 6. 2003 Další hrátky v ČR s verbálními trestnými činy Jan  Čulík
12. 6. 2003 Konec legrace i demokracie:
policie Bobošíkovou vyšetřuje stále!
Štěpán  Kotrba
9. 6. 2003 Postihy novinářů: již neheroldovat, lébrž nutno konat Karel  Mašita