1. 9. 2003
Poslední vazby na předválečnou Československou republiku i na svět v období komunismu - alespoň z českého hlediska - jsou zpřetrhávány. Ten pocit člověk má, když se dovídá o nedělním úmrtí Pavla Tigrida (vl. jménem Schonfelda, nar. 1917), jednoho z nejvýznamnějších svědků československého meziválečného a poválečného vývoje a po vzniku československého komunistického režimu jednoho z nejvýznačnějších novinářů z československé emigrace.
Pavel Tigrid především proslul tím, že od roku 1956 vydával exilový kulturněpolitický čtvrtletník Svědectví, od roku 1960 v Paříži. Časopis vycházel až do pádu komunismu v Československu, kdy bylo ještě vydáno - v Praze - jedno souhrnné číslo vybraných textů. |
Vláda má problém. Hrozí jí, že bude mít ministryni bez hlavy. Jako by nestačilo , že bezhlavě se chová mimálně polovina ministrů, toužící zliberalizovat veřejné finance tak, abychom si už nemohli ani myslet, že jsou veřejné. Že bezhlavě reaguje ministryně školství, která se domnívala, že šarmem sobě vlastním dokáže vykouzlit peníze i ve státní pokladně. Dokázala to pouze v mediálně virtuální realitě, a to jen po dobu jednoho týdne. Pak všichni pochopili, že Harry Potter sedí na financích. Spolek hejtmanů, který je převážně tvořen kandidáty, navrženými ODS, se přesto všechno usnesl, že jeho zlobu uklidní pouze hlava Součkové, aranžovaná po vzoru Salome.
Odhlédnu od krylovské asociace. Nekoncepčnost, kterou avizují hejtmané, přece na půl cesty vychází vstříc jejich pojetí světa zprivatizovaných služeb. Akciových nemocnic. Doplatky za lůžko, doplatky za jídlo - to vše zdravotnictví zatěžuje a nemuselo by, pokud Součkové návrhy projdou. Problém je, že dluhy se udělaly otevřeným penězovodem přes VZP a další zdravotní pojišťovny a dnes už není, kam je schovat. Stát neumí VZP kontrolovat a není politická shoda na sjednocení zdravotního a sociálního pojištění do jednoho celku, řízeného státem. Jak má mít stát zodpovědnost, když se z ministerstva stal průtokový ohřívač rozpočtových výdajů? Pod kobercem v hejtmanské kanceláři by dluhy nemocnic čouhaly jak sláma z bot, prošlapaných v hejtmanské volební kampani. Slibovali tenkrát hejtmané rušení nemocnic? Slibovali svým voličům, že budou muset jezdit za svým zdravím desítky kilometrů i tehdy, je li dopravní obslužnost na úrovni Marie Terezie? Dnes se ale musí vymyslet důvod, jak vrátit ministryni míček koncepční změny zpět na její hřiště, ačkoliv vytvořením SAMOSTATNÝCH krajů se stali právě hejtmani zodpovědnými za VEŘEJNÉ zdravotnictví, škoství a další oblasti sociálních služeb území, na kterém VLÁDNOU.
Najednou jim hrozí ODPOVĚDNOST. Konfrontace nikoliv s ideologiemi, ale s politickou realitou kompromisů, krajské kasy a napjatého regionálního rozpočtu. Dnes teprve k jejich uším doléhají nářky, které mohli slyšet už tehdy, když se za ministra Stráského budoval systém zdravotnictví a nemocenského pojištění. Či za jiných ministrů se postupně oklešťovávalo školství do dnešní privatizované podoby, v níž je každý samostatný, ale chudý. Johan Huyzinga ve své knize "Homo ludens aneb o původu kultury ve hře" popsal řadu modelů chování člověka při komunikaci s jinými. Popsal i modely učení prostřednictvím praxe. Komenský už ale dávno před ním věděl, jaké výhody při vzdělávání má hra. A hejtmané dovádějí vlastní ŠKOLU HROU do absurdity. Stávkují. Odmítají zodpovědnost za svůj region, za své občany. Necítí důvod respektovat kontinuitu předání moci a domnívají se, že dostanou tabula rasa, čistý stůl pouze pro své hry. Neví, že hra na financování všeobecně dostupného zdravotnictví pro všechny občany je maturitní zkouška jejich dospělosti. Učitelům a jejich stávce se nelze divit. Neměli by ale stávkovat před ministerstvem školství, ale před sídlem těch stran, které upírají státu rozvoj a myslí si, že čím menší stát, tím lépe právě pro jejich peněženky. Myslel si to už kdysi Vladimír Iljič Lenin... Program minimalizace státu byl totiž jeho nápad. Radikální šance na stále menší státní pokladnu v podobě patnáctiprocentní daně z hlavy je nápad ODS. Jmenuje se Modrá šance.
1. 9. 2003
Život v Itálii je atraktivní jen povrchně, po dobu prvních několika týdnů, argumentoval minulý týden britský konzervativní deník Daily Telegraph. Ve skutečnosti je Itálie prý zemí chaosu, korupce, neřešení problémů a anarchie. Je-li pochmurný obraz Itálie, který vykreslil autor článku Sebastian Cresswell-Turner, pravdivý, bylo by to varováním, že ne všechny cesty nutně vedou po nastolení demokracie k "civilizované Evropě":
|
1. 9. 2003
Před 150 lety předpověděli Marx a Engels "pád kapitalismu". Kapitalismus skutečně prošel radikálními změnami, jak je Marx a Engels předpověděli, argumentuje v egyptském listě Al Ahram Gala Amin, profesor ekonomie na Americké univerzitě v Káhiře. Jenže zcela jinak, než jak se to tradičně interpretuje:
|
31. 8. 2003
Pozoruhodnou zprávu o vyšetřování případu Davida Kellyho v Británii vydala Česká tisková kancelář a její transkript zveřejnila Česká média. Kromě toho, že obsahuje nepřesnosti, je zajímavá postojem, který seriózní novinář nikdy nepřijme - lísáním se k mocným a vlivným. Ale z celkového kontextu zprávy, která obsahuje i kritické informace, zdá se, vyplývá, že příčinou její pochybenosti je spíše neprofesionalita než úmyslná manipulace. Hlavním problémem je soudnost: schopnost rozhodnout, co je ve změti přicházejících faktů důležitá informace. Zajímavé na této velmi nedokonalé zprávě ČTK je právě to, že konkrétně dokazuje, že když ze změti faktů, které máte k dispozici, vyberete jen nevhodné útržky či podružnosti, můžete vytvořit dojem, který je v naprostém konfliktu s tím, co se opravdu stalo. |
31. 8. 2003
Týdeník Observer v neděli publikoval dosud nezveřejněný článek od mrvého dr. Davida Kellyho, v němž autor shrnul své názory před válkou proti Iráku i své odborné zhodnocení hrozby, kterou tvořil Saddám Husajn. Kelly argumentuje, že i když Husajnova hrozba je "malá", vojenské akce jsou jediným způsobem, jak "s konečnou platností" Irák odzbrojit. Kelly také argumentoval, že existují důkazy, že Saddám stále ještě má chemické a biologické zbraně a že jediným způsobem, jak zastavit iráckého diktátora, je změna režimu, politika, kterou prosazuje USA. Článek byl napsán pro rozsáhlou zprávu o Iráku, která byla připravována několik týdnů před válkou. Kelly souhlasil, že ho napíše anonymně, ale text nebyl pak publikován.
Kellyho článek listu Observer poskytla novinářka a odbornice na Blízký východ Julie Flintová, která konstatuje, že byl dr. Kelly "neuvěřitelně diskrétní" a že je nepravděpodobné, že by řekl reportéru Andrewu Gilliganovi z BBC cokoliv významného. "Získávat tajemství od Davida bylo nesmírně obtížné," uvedla. "Ale měl encyklopedické znalosti. V pohyblivých píscích zpravodajství o Iráku byl naprosto bezpečným bunkrem." Ve čtvrtek svědčil před vyšetřováním smrti dr. Kellyho britský premiér Tony Blaira přiznal, že je "plně odpovědný" za kroky, jejichž cílem bylo veřejně jmenovat Kellyho. Zastával názor, že je nevyhnutelné, že bude tento zbrojní expert nakonec prozrazen. Příští týden bude u soudního vyšetřování svědčit vdova po zemřelém dr. Kellym a, jak napsal v neděli týdeník Observer, "její důkazy mají potenciál fatálním způsobem znemožnit výpovědi vlády i BBC". Zde je shrnutí Kellyho dosud nepublikovaného článku: |
29. 8. 2003
2,5 % osob obsadilo v uplynulém půlroce 35 % citací ve veřejnoprávním, tedy vyváženém pořadu ... Radou ČRo objednaná a posléze po půlročním odkladu zveřejněná analýza ČRo 6 neposkytuje kompletní pohled na podobu vysílání ve vztahu k jeho politické vyváženosti. Jedním z nástrojů, kterým se dá na základě jdnoduché teze zjistit "vyváženost" jakéhokoliv textu, je frekvenční analýza výskytu klíčových slov. V tomto případě jmen politiků. Britské listy se pokusily se o takovouto, "letmou" analýzu samy. Na základě primárních dat o jednom pořadu - Názory a argumenty, který se vysílá na ČRo 6 každý den v 18:10. Data jsme měli k dispozici za dostatečně dlouhé období - 1 rok. |
29. 8. 2003
Pátek podvečer: Alastair Campbell, šéf kanceláře v úřadu britského premiéra Tonyho Blaira pro styky se sdělovacími prostředky náhle - uprostřed soudního vyšetřování okolností smrti vládního vědeckého poradce pro irácké zbraně hromadného ničení dr. Davida Kellyho - rezignoval v pátek na svou funkci. Kancelář úřady britského premiéra pro sdělovací prostředky bude zreorganizována a Campbellův nástupce David Hill bude mít daleko menší funkci. Campbell prohlásil, že se chce více věnovat rodině a svým třem dětem. Campbell se stal v posledních měsících v ostré kontroverzi mezi britskou vládou a veřejnoprávní stanicí BBC pro Tonyho Blaira značným břemenem. Porušil totiž svou vlastní zásadu, že nevolený tiskový mluvčí - "propagandista" musí zůstat vždy za scénou a nemůže se sám stát hlavní zprávou na politické scéně. Tony Blair chtěl dávno rezignovat na vynucování omluvy od BBC za údajně "nepravdivou" reportáž Andrewa Gilligana, že britská vláda nepřípustně zdramatizovala svou oficiální zprávu o Iráku, ale právě Campbell se rozhodl, že se v této věci prostě nevzdá. Pozorovatelé považují za velkou jeho chybu, když se vnutil v červnu do živého vysílání autoritativních hodinových televizních zpráv komerční kulturní televize Channel Four News, český překlad ZDE - prý tím projevil značnou zbrklost a - jak se ho už tehdy zeptal moderátor - bylo na místě, aby rezignoval. Podle neformálního a nevědeckého průzkumu pátečních Channel Four News, založeném na odpovědích 30 000 diváků, si 90 procent Britů myslí, že Blairova vláda skutečně neseriózně zdramatizovala svou zprávu o Iráku. |
29. 8. 2003
Pátek podvečer: Britská kontrarozvědka MI5 - The Security Service - prováděla tajnou analýzu reportáží BBC týkajících se oficiální zprávy britské vlády o Iráku ve snaze identifikovat, odkud pronikají do BBC z vládních struktur informace. Vyplývá to z dokumentů, které v pátek byly zveřejněny v rámci soudního vyšetřování okolností smrti dr. Davida Kellyho.
|
1. 9. 2003
Je několik znaků, jak spolehlivě poznáte zmrda. Zde jsem definoval znaky, kterými se vyznačuje chování každého z nich. 1. Zmrd rád tlachá. Určitě se vám stalo, že vám někdo půl hodiny povídal o nějakém problému a když jste potom odcházeli, zjistili jste, že víte to samé, co předtím. Právě jste hovořili se zmrdem. Zmrd nahrazuje absenci vlastních konkrétních poznatků tím, že hodně žvaní. 2. Zmrd vysává. Když se s vámi dá zmrd do hovoru o nějakém problému, nedělá to proto, že by chtěl obohatit vaše obzory, ale proto, že potřebuje od vás vyzvědět poznatky, které jste vy sami museli vydřít. je to pro zmrda jediná cesta, jak se dostat k dobrým informacím, protože sám je v podstatě neschopný. 3. Zmrd líže kliky. Zmrda spolehlivě poznáte podle toho, že se jeho jednání s podřízenými rapidně odlišuje od jednání s nadřízenými. 4. Zmrd je nekonzistentní. Většině zmrdů je vlastní vnitřní nejistota. Na dvě stejné situace, které se za stejných okolností po určité době opakují, reaguje zmrd pokaždé jinak. Zmrd nemá žádný styl, pouze svoje priority, kterých dosahuje neustále se měnícími metodami. 5. Zmrd neumí zacházet s lidmi. Protože je zmrd vychován v tom, že on je nejlepší, brání mu takto vytvořená bariéra snížit se k podlidem okolo sebe. I když se někdy pokusí se s někým sblížit (například za účelem vysávání), většinou to shoří na zmrdově kurevském vystupování.
Zajímavá psychologická analýza o poměrech v zaměstnání vyšla před časem na serveru Zvědavec. Kompletní článek ZDE |
1. 9. 2003
Pod hesly "Lidé potřebují dýchat", NE normalizaci a usměrňování", ANO svobodě a rozmanitosti" pořádala v sobotu 30. 8. 2003 kodaňská komunita Christiania tzv. Speciální vlak ke svobodě, kterým chce ukázat Dánsku, Evropě a ostatnímu světu, že svoboda je základní právo a ne pouhý sen.
|
1. 9. 2003
Teď mi volal spolužák (V.P). Při IQ testech měl 140... Skvělý chlap opravdu. Učí na ZŠ Komenského v Olomouci: Tarifní plat: 13090 Kč Osobní ohodnocení: 1000 Kč Příplatek za třídnictví: 600 Kč Celkem: 14690 Kč. Pane šéfredaktore, nyní měl právě 15 let praxe. A to je HRUBÉHO !!! To je naprostá GENOCIDA. míní Michal Rusek. |
1. 9. 2003
Dozvěděli jsme se, že na některých úřadech se menšina militantních odborů rozhodla během stávky zamknout vchodové dveře do úřadu - a znemožnit tak většině zaměstnanců, kteří stávkovat nechtějí a nebudou, řádně pracovat. Žádný z poptaných ochránců lidských práv neshledal toto právo nestávkovat za natolik závažné, aby jim nějak pomohl. Prosíme proto, aby toto pondělí, případní zklamaní a naštavní, neobsloužení zákaznící na úřadech - neobraceli svůj pochopitelný hněv paušálně proti všem úředníkům za zamčenými dveřmi. Mnoho jich stávkovat nechce, ale nemají přístup ani ke klíčům, ani k příkazům ochrance, napsal nám Martin Šorm. |
29. 8. 2003
1. září 2003 bude část učitelů stávkovat za odpovídající platové ohodnocení jejich práce.
Je stávka oprávněná či nikoliv? ptá se čtenář Jan Burian. |
1. 9. 2003
Stovky britských středních škol zřejmě v nadcházejícím školním roce přestanou vyučovat cizí jazyky, jako je němčina, francouzština a španělština, varoval o víkendu týdeník Observer. Tolik studentů na britských středních školách se domnívá, že učit se jazyky je zbytečné, a tak málo z nich si volí tyto předměty, že se mnoho britských škol, zápasících s nedostatkem financí, rozhoduje vyučování jazyků zrušit.
|
1. 9. 2003
K článku Martina Muránskeho: "Svobodný trh a spravodlivosť predovšetkým" v Britských listoch 20.8.2003, ZDE.
Celospoločenská spravodlivosť nie je každodennou témou našich masmedii, a preto si tento člámok zasluži našu osobitnú pozornosť. Zvlášť je potrebné upozorniť na vetu "Spravodlivosť hrá v našich úvahách často dôležitejšiu úlohu, ako si to cez náš každodenný skepticizmus uvedomujeme". Za toto slovo sa dnes skrýva a obhajuje svoje konanie kde kto, Bush i Usama bin Ladin, Šaron i Hamas, Sadam Husajn i Tony Blair. Kvôli tomuto slovu sa vedu nielen súdne spory, čo by nebolo to najhoršie, ale aj vojny a teroristické počiny. To, že každý z jeho "obhajcov" ho balí do iného šatu (ideologického, náboženského, ekonomického záujmu či ohrozenia a pod.) nič nemení na jeho centrálnom postavení v dnešnom ubolenom svete. |
29. 8. 2003
Obecně se opakuje omyl, že sudetští Němci byli odsunuti z Československa na základě tzv. "Benešových dekretů". Tak tomu vůbec nebylo. Domácí československá legislativa neměla totiž pravomoci odsunovat osoby na území okupovaného Německa. Určité Benešovy dekrety vedly ke konfiskaci německého majetku a retroaktivně odebraly Němcům jejich občanství. Německé obyvatelstvo však mohlo být odsunuto pouze s explicitním souhlasem válečných mocností, které ho poskytly na konferenci v Postupimi. Schválila je Komise spojenecké kontroly (Allied Control Commission) na svém dvanáctém zasedání 20. listopadu 1945. Shrnujeme článek historika Martina D. Browna, který právě vyšel v srpnovém čísle časopisu Královského vojenského institutu v Londýně, viz ZDE |
29. 8. 2003
Věra Olivová
Od okamžiku svého nástupu do prezidentského úřadu v prosinci 1935
udržoval Edvard Beneš intenzivní kontakty s nejširšími vrstvami občanů
celého státu. Při svých zájezdech po republice informoval ve svých
projevech, jejichž počet dosáhl několika set, o aktuálním vnitropolitickém i
mezinárodním vývoji, vyzýval k obraně demokracie a míru,upozorňoval na
sílící nebezpečí války.
V roce 1938 se jeho projevy staly významným svědectvím úporného zápasu na obranu Československa, v jehož čele stál. V oné dramatické době vedl prezident Beneš bezpočet politických a diplomatických jednání, instruoval československé vyslance, politiky i vojáky, psal dopisy a memoranda předním představitelům evropských a světových velmocí a od poloviny srpna byl nucen osobně převzít i jednání s nacistickou sudetoněmeckou stranou. A právě z tohoto období přetiskujeme pět projevů, které podávají významné a bezprostřední svědectví o jeho stanoviscích ve dnech vrcholící evropské politické krize. |
1. 9. 2003
Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení. V srpnu 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 6100.00 Kč a za reklamu 8000.00 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy. Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník. Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002. Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu. |
18. 6. 2004
Ceník reklamy na BL |
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
1. 9. 2003 | "Itálie je děsná země" | ||
1. 9. 2003 | Dnešní kapitalismus se vyvinul tak, jak přepověděl Marx | ||
1. 9. 2003 | Zemřel Pavel Tigrid | Jan Čulík | |
1. 9. 2003 | Součkové hlava, stávka učitelů a reforma veřejných financí | Štěpán Kotrba | |
31. 8. 2003 | ČTK: "Gilligan nebo Mulligan, dyť je to jedno" | Jan Čulík | |
29. 8. 2003 | Vyváženost ČRo 6? aneb frekvenční analýza jednoho pořadu |
Štěpán Kotrba | |
29. 8. 2003 | Propadne mužské pohlaví genetické zkáze? | ||
29. 8. 2003 | Martin D. Brown: Sudetští Němci nebyli odsunuti na základě Benešových dekretů | ||
29. 8. 2003 | 65. výročí mnichovského diktátu: Na řadě bylo Československo | Věra Olivová | |
29. 8. 2003 | Signály z Moskvy II. | Ladislav Žák |
ČRo 6 a někdejší Svobodná Evropa | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
29. 8. 2003 | Vyváženost ČRo 6? aneb frekvenční analýza jednoho pořadu |
Štěpán Kotrba | |
25. 8. 2003 | Zpráva CEMESu o ČRo 6 pro Radu Českého rozhlasu | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Facka zprava aneb štěkání podle Jemelky | Štěpán Kotrba | |
20. 8. 2003 | Proč nepíše Jan Urban jako američtí novináři | Jan Čulík | |
18. 8. 2003 | Kolik peněz si může ještě dovolit Český rozhlas vyhodit "do éteru" | Štěpán Kotrba | |
18. 8. 2003 | ČRo 6 - tažný kůň s klapkami na očích, který zatáčí pouze vpravo | Štěpán Kotrba | |
28. 7. 2003 | O cestě Jana Urbana do Iráku | Jan Čulík | |
18. 7. 2003 | Komentář kontra zpravodajství | Jan Maršák | |
18. 7. 2003 | RFE/RL: Stěhovat se nebudeme, nebudeme a nebudeme | Štěpán Kotrba | |
16. 7. 2003 | Jak Jan Urban ve veřejnoprávním rozhlase šíří propagandu ve prospěch Bushovy vlády | Jan Čulík |
21. srpen 1968 | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
22. 8. 2003 | O mentalitě svlačce a mentalitě bolševníku | Jaroslav Pour | |
21. 8. 2003 | Poučení z krizového vývoje - dvacáté první srpny a přítomnost | Michal Jurza | |
21. 8. 2003 | O mentalitě svlačce | Jan Čulík | |
21. 8. 2003 | Proč se mlčí o občanském odporu ze srpna 1969? | Karel Mašita | |
20. 8. 2003 | Okupácia 1968: KSS je hlboko zakotvená vo svojej minulosti | Juraj Marušiak | |
11. 8. 2003 | Nedožitých 55 let Jana Palacha | Jaroslava Čajová | |
14. 7. 2003 | 1968 | Přemysl Janýr | |
4. 6. 2003 | Konec českých dějin? | Mojmír Babáček | |
24. 4. 2003 | Lidství na skřipci | Jan Čulík | |
2. 4. 2003 | Rytí záhonu | Jaroslav Hutka |
Česká literatura | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
28. 8. 2003 | Nové číslo Textů | ||
11. 7. 2003 | Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka | Jaroslava Čajová | |
7. 7. 2003 | Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí | Petr Fiala | |
27. 6. 2003 | Wow, Viewegh! | Petr Fiala | |
18. 6. 2003 | Dousková je červená knihovna | Jiří Škuba | |
17. 6. 2003 | Maminka | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Mother | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Ještě jednou Irena Dousková | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | O tom, jak život uplývá mezi prsty | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | Doktor Kott přemítá | Irena Dousková |
Hon na svobodu slova | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 8. 2003 | Kauzu Mein Kampf byl měl rozhodnout český ústavní soud | Karel Mašita | |
12. 8. 2003 | Pan Hitler by z nás měl radost | Ladislav Kahoun | |
7. 8. 2003 | O svobodu slova česká média už zřejmě nemají zájem | Karel Mašita | |
9. 7. 2003 | České soudy kriminalizují i názory vyslovené na internetových diskusních fórech | ||
5. 7. 2003 | Pomluva už nemá být trestným činem | Karel Mašita | |
26. 6. 2003 | PNS ovládá distribuci tisku ze 75 procent. Je to už monopol ? | ||
20. 6. 2003 | Ďábelská iridologie | Štěpán Kotrba | |
19. 6. 2003 | Monopol je nebo není monopolem? | ||
13. 6. 2003 | Další hrátky v ČR s verbálními trestnými činy | Jan Čulík | |
12. 6. 2003 | Konec legrace i demokracie: policie Bobošíkovou vyšetřuje stále! |
Štěpán Kotrba |
Genderová nerovnost ve společnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
15. 8. 2003 | Odmítání interrupcí - žádný pokrok od roku 1588 | Anna Čurdová | |
30. 7. 2003 | Interrupce - odrhovačka o vraždě neviňátek | Anna Čurdová | |
10. 7. 2003 | Plávajúca potratová klinika | Sylvia Porubänová | |
4. 7. 2003 | Ústav pro čistotu rasy | Robert Pokorný | |
2. 7. 2003 | Interrupce ano, nebo ne? | Josef Veger | |
23. 6. 2003 | Designer babies: Potřebujeme nový morální kompas | ||
6. 6. 2003 | Stoupenci potratů zaznamenali v USA porážku | ||
4. 6. 2003 | Milujte se a nemnožte se | Dominik Lukeš | |
26. 5. 2003 | V Kolíně nad Rýnem se konala feministická konference | ||
15. 5. 2003 | Očakávané rozhodnutie slovenského Ústavného súdu o umelom prerušení tehotenstva a jeho možné dôsledky | Ladislav Orosz |
Školství | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
1. 9. 2003 | Genocida vzdělanosti? | ||
29. 8. 2003 | K pondělní stávce učitelů: Věnujeme dostatečnou pozornost vzdělání? | ||
27. 8. 2003 | Analýza učitelských platů | ||
21. 8. 2003 | Dementi: Radek Sárközi neodchází z UOK | Radek Sárközi | |
1. 8. 2003 | Učitelé za školou | Ladislav Žák | |
21. 7. 2003 | Vysoká škola, anebo dlouhý tunel? | Ivo Krčmář | |
7. 7. 2003 | Školští bossové, bosorky, kantorské prázdninové osudy a marné volání ... | Ivo V. Fencl | |
20. 6. 2003 | Je české školství v krizi? | Radek Sárközi | |
12. 6. 2003 | Školství: Chceme stávkovat co nejdříve! | ||
11. 6. 2003 | Učitelský odborový klub podporuje vstup do EU |
Odsun sudetských Němců a Benešovy dekrety | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
29. 8. 2003 | 65. výročí mnichovského diktátu: Na řadě bylo Československo | Věra Olivová | |
29. 8. 2003 | České postoje k odsunu sudetských Němců jsou motivovány ideologicky | ||
3. 7. 2003 | Miliardové restituce možná i na základě falešných razítek národních výborů | František Hanzlík | |
1. 7. 2003 | Podle Petra Uhla za vše může Edvard Beneš - skutečnost však byla jiná | František Hanzlík | |
16. 1. 2003 | Jak to bylo opravdu s odsunem Němců z Československa | Martin D. Brown | |
14. 1. 2003 | PODIVEN: Manipulace s dějinami první republiky | Věra Olivová | |
3. 12. 2002 | BBC: Vyhnání Němců je tématem minulosti | ||
22. 7. 2002 | Dekrety a EU | Bořivoj Čelovský | |
15. 7. 2002 | Benešovy dekrety: podivná diskuse | Jaroslav Valenta | |
11. 7. 2002 | Edvard Beneš a jeho dekrety - (sudeto)německý problém | Hans Henning Hahn |