2. 7. 2003
Jen šest stupňů Celsia nás dělí od katastrofického konce prastaré éry, varoval George Monbiot v deníku Guardian:
|
Za čias reálneho socializmu bolo možné spočítať osvedčené časopisecké tituly na prstoch dvoch rúk. Život, Slovenska, Svet socializmu, Rodina, Mladé rozlety, Dorka, nejaký ten svet motorov, záhradkárov a dosť. Ak sa nám do rúk dostala prepašovaná Burda, Bravo či nebodaj Playboy, vedeli sme ich stránkami prechádzať donekonečna. Dnes, v druhom desaťročí po revolúcii, sú novinové stánky prepchaté takým množstvom časopisov, najmä tých o "životnom štýle", že je prakticky nemožné sa v nich orientovať. Všetky majú farebné obálky, dokonalé fotografie a grafiku, nudné, ale i menej nudné reportáže, rozhovory, kapitoly o zdraví, kráse a sexe. Líšia sa nanajvýš vydavateľom a množstvom reklamy. A ešte niečím -- svojím rodovým členením -- na ženské a mužské. Samozrejme, že tie prvé sú v prevahe.
O tom, že ženské a mužské časopisy viac-menej zotrvávajú v konzervatívnom chápaní ženských a mužských rolí, niet pochýb. Stačí v nich zalistovať. I keď sa niektoré usilujú prezentovať ženské oslobodenie sa a sebavedomie, nadmerný záujem o telo a vzhľad na ďalších stránkach ich z tejto pozície vzápätí zhadzuje. Ak nejaký náznak emancipácie, tak len pod heslom boja za lepší sex. A to, musíte uznať, je žalostne málo.
Niet ženskej otázky, je len otázka kultúrna, ľudská, a ak existuje ženská otázka, potom je i mužská, detská atď. -- toľko známa a mnohokrát citovaná veta T. G. Masaryka. Nečudujme sa preto, že už v ústave prvej Československej republiky bolo stanovené, že žena je rovnoprávna mužovi. Ak bola rovnoprávnosť spoločenskou témou pred takmer storočím, neostáva nič iné, len nad rovnosťou príležitostí ako novou témou týchto dní neveriacky krútiť hlavou. Pravda je však taká, že mnohí ani netušia, čo sa za týmito slovami skrýva. A medzi takýmito "nevedomými" sú často aj tí, ktorí majú šancu takéto otázky otvárať, informovať o nich, navrhovať možné riešenia. Na druhej strane, aj vláda a parlament je len vzorkou spoločnosti, prečo si potom myslieť, že idea rovnosti príležitostí sa dostane do povedomia širokej verejnosti práve prostredníctvom nich?!
No sú to aj samotné ženy, ktoré veľakrát nevnímajú, že ich postavenie je spojené s určitými problémami, že by boli v niečom diskriminované, že by sa v ich postavení malo čokoľvek zmeniť. V tomto názore ich utvrdzujú aj mnohé médiá vrátane už spomínaných ženských časopisov. Tie ženu vykresľujú najmä ako dobrú gazdinku, kuchárku, ktorá sa zaujíma len o romantické príbehy, o účinky najnovších krémov a zaručených diét, poprípade o to, ako HO (muža) zviesť a ako sa MU čo najväčšmi páčiť. Na základe toho ženy-čitateľky nadobúdajú pocit, že sú dostatočne emancipované a nijaké zásahy zhora nepotrebujú. Ilúzia dokonalého sveta z časopisu však v realite dostáva na základe "tradície" presne mierené facky: žena po štyridsiatke -- nezamestnateľná, žena na vysokom poste -- trpená zriedkavosť, rovnako odvedená práca -- bezdôvodne nižšia mzda, bitá vlastným manželom -- súdne nepreukázateľné atď. Je len na škodu veci, že sa aktivity zamerané na zmenu tohto stavu označujú ako akcie škaredých žien, resp. feministiek. Alebo si myslíte, že "tie" nikdy nečítali nijaký ženský časopis?
Zveřejněno se svolením týdeníku SLOVO
2. 7. 2003
Vždycky tady jezdí tramvaj, jenom každý dva tři roky ne. Přitom ty koleje byly ještě docela hezký. Od Anděla nahoru na Řepy se zvesela trhají koleje a taky od Národního divadla k Újezdu a kdovíkde ještě. Následky katastrofální, fronty aut mnohakilometrové, lidské vztahy nabourané...inu prázdniny začaly a k tomu prší. Je první červenec.
|
2. 7. 2003
Kdyby dnes napsal de Tocqueville svou klasickou knihu Democracy in America, stala by se terčem útoků jako "antiamerická", protože je velkou měrou kritická, míní britský komunistický historik Eric Hobsbawm.
|
2. 7. 2003
Každému povolání přísluší jistý kolorit "profesionality", což je floskule mající silný přídech definice kruhem. Učitelka národní/základní školy by si neměla šlapat na jazyk zrovna tak, jako by neměli její žáčkové, jimž jinak "hrozí" výcvik logopedem.
|
2. 7. 2003
Podle internetové ankety odpovědělo pouze 6,5 % respondentů "ano" na otázku, zda by měl být na základě zákona lékař vězněn za provedený potrat.
|
2. 7. 2003
Všech devatenáct vzorků různých druhů zeleniny, které odebrala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v uplynulém týdnu na Mělnicku a Litoměřicku, je zdravotně nezávadných. Laboratoř v žádném ze vzorků neprokázala pesticidy a těžké kovy a u naprosté většiny nenalezla ani stopové množství těchto látek. Uvedla to mluvčí inspekce Daniela Kolejková. Analýzy se týkaly takzvaných organochlorovaných pesticidů, konkrétně DDT, lindanu, HCB a HCH. Z těžkých kovů se prokazovalo olovo, kadmium a rtuť. Vybrané vzorky brambor, mrkve, kedluben a salátu prošly navíc analýzou na obsah polychlorovaných bifenylů (PCB) a ani v těchto případech nebyly limity překročeny. Oznámila to v úterý 1. 7. ČTK. |
2. 7. 2003
|
2. 7. 2003
O tom, že ľudský život je najcennejší dar a našou povinnosťou je chrániť ho, nik nepochybuje. Jeho ochrana však nevedie cestou zákazu. Zákaz vykonávania interrupcií totiž nie je riešením. Lepšie ako zakazovať, je zabrániť nechceným tehotenstvám. Interrupcia by však mala byť jednou z možností prevencie nechceného narodenia dieťaťa a ženy by mali mať v tejto otázke právo slobodnej voľby.
|
2. 7. 2003
Krach nemeckej životnej poisťovne Mannheimer Lebensversicherung odhalil riziká penzijných reforiem, ktoré sa napriek protestom odborov usilujú presadiť vlády v mnohých európskych krajinách. Zároveň potvrdil spätne varovania guvernéra FED - u Allana Greenspana pred rastúcim prepájaním penzijných systémov, investičného bankovníctva so štátnymi podporami.
Smutným paradoxom je, že sa Mannheimer Lebensversicherung položila necelý mesiac po schválení projektu reformy nemeckých verejných financií, nazvaného Agenda 2010. Penzijná reforma je jeho základnou časťou. |
2. 7. 2003
3. července 2003 v 19:15 se v paláci Akropolis uskuteční tisková konference Fóra Ukrajinců ČR. Cílem konference je seznámit novináře s občanským sdružením Fórum Ukrajinců ČR, s problémy, které jej provázejí od jeho založení v roce 2001 a obecně s problematikou ukrajinské komunity v ČR.
|
2. 7. 2003
Rozhovor s predsedom Valného zhromaždenia OSNRadovan Geist
Globalizáciu kapitálu kombinovať s globalizáciou sociálnej spravodlivostiNapriek všeobecnému rozruchu okolo jeho osoby je stretnutie s Janom Kavanom ľudsky príjemným zážitkom. Keď prichádzal, jeden známy povedal: "Blíži sa prezident zemegule." Predchádzajúci rozhovor s ním sme v týždenníku Slovo priniesli minulý rok v septembri, keď na poste predsedu Valného zhromaždenia OSN práve začínal. Deväť mesiacov prinieslo veľa zmien na osobnej i profesionálnej úrovni. České médiá však o ňom častejšie hovorili v súvislosti s mnohými kauzami než s jeho funkciou. Dialo sa tak v období, keď iracká kríza akoby spochybnila samotnú ideu multilateralizmu, na ktorej je Organizácia Spojených národov postavená. |
2. 7. 2003
Lucia Waldnerová
Tübingen Zasadanie Rady EÚ v Porto Carras, ktoré ukončilo grécke predsedníctvo premiéra Simitisa, vyvolávalo priam idylický dojem. Zjednotená vo svojej rôznorodosti ("united in diversity") by podľa predsedu európskeho konventu, francúzskeho exprezidenta Giscarda d'Estaign mala byť Európa budúcnosti. A iste pritom nemyslí na ďalekú budúcnosť. |
2. 7. 2003
Kathryn Murphy, autorka Britských listů a občasná spolupracovnice brněnského literárního měsíčníku Host, studentka bohemistiky a anglické literatury, která v těchto dnech ukončila v Glasgow své vysokoškolské studium s výjimečnými, mimořádnými, vynikajícími výsledky, dostala v úterý 1. 7. 2003 rozhodnutím příslušného fakultního výboru obě hlavní výroční ceny Glasgow University, totiž ocenění jako nejlepší letošní absolvent filozofické fakulty a zároveň cenu pro nejlepší studentku na téže fakultě. (Cenu nejlepšího mužského absolventa získal na filozofické fakultě Glasgow University letos shodou okolností také absolvent katedry slavistiky, pan Uilleam Blacker.) Oběma blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů do dalšího života. Texty Kathryn Murphyové v Britských listech jsou ZDE, český ministr kultury Pavel Dostál reagoval na jeden její článek, zveřejněný v BL, ZDE. |
2. 7. 2003
Dr. Azmi Bishara, arabský poslanec v Knessetu
Z www.arabs48.com přeložila Jana Malá
Jelikož je Izrael zákonným státem, tak jak nás o tom informoval premiér Ariel Šaron v jeho proslovu v Akaba, izraelský parlament dne 18. 6. 2003 při prvním čtení schválil zákon: "Občanství a (dočasný) pobyt v Izraeli 2003". Tento zákon nedovoluje udělení občanství nebo povolení pobytu za zelenou linií, kterémukoli "z obyvatelů Západního břehu Jordánu a pásma Gazy." V prvním bodě zákona je doslovně napsáno: "nehledě na ustanovení jakékoli jiného zákona". To znamená, že nový zákon, platný na 1 rok, ruší všechny předešlé zákony týkající se občanství a pobytu, pro obyvatele zmíněných oblastí. |
1. 7. 2003
Reforma veřejných financí je skloňovaná ve všech pádech, posuzovaná laicky i expertně, podporovaná věcně a teoreticky podloženými, ale i nesmyslnými až naivními argumenty. Můžeme se setkat s názory seriózních veličin, stejně jako typických hochštaplerů. I mezi politiky, pro něž je toto téma nejdůležitější, se najdou poučení a odpovědní, zabývající se vážně meritem, ale zdá se, že převažují právě ti, kteří problematiku uchopili povrchně a do omrzení jen opakují naučené floskule, přičemž obsah látky jim naprosto uniká.
|
1. 7. 2003
Afrika je nešťastným kontinentem. Obchodníci s otroky se tu střídali s misionáři, "objevitelé" s vojáky koloniálních impérií. "Dekolonizace" po Druhé světové válce znamenala vytvoření nových států často na troskách původních komunit, s hranicemi mnohde podle kolonizátorského pravítka (a navíc až do sedmdesátých let 20. století s uchováním portugalského koloniálního impéria, které pomáhaly portugalskému klerofašistickému režimu udržovat další země NATO). Většina nových místních elit se velmi brzy sžila se západním kapitalismem - nejpozději poté, co poznala, že nejjistější cestou k soukromému blahobytu je výprodej přírodního bohatství "vlastní" země (a také práce jejích obyvatel) za relativně laciné ceny do zahraničí. Hřebíkem do rakve subsaharské Afriky pak byly v osmdesátých a devadesátých letech programy strukturálních úprav - "pomoc" Světové banky a Mezinárodního měnového fondu vrcholící obvykle naprostým hospodářským rozvratem a závislostí.
Dnes Afrikou po jatkách genocidy ve Rwandě otřásá krvavá válka v Kongu, která už měla podle různých pozorovatelů za následek tři miliony mrtvých. Hlad a chudoba stále pokračují, hrozivě se rozšiřuje pandemie AIDS. To vše za minimální pozornosti médií, která již Afriku patrně odepsala.
|
1. 7. 2003
To, že BBC útočí na labouristickou vládu, je pro Blaira a Campbella zradou. Norman Tebbit, někdejší až agresivně konzervativní předseda Konzervativní strany a ministr za vlády Margaret Thatcherové, který v roce 1986 kritizoval reportérku BBC Kate Adieovou za její kritickou reportáž amerického bombardování Libye, se nyní překvapivě v konfliktu mezi britskou vládou a BBC postavil na stranu BBC. |
1. 7. 2003
Stalo se u nás bohužel již tradicí, že se vedoucí činitelé politických stran, ústavní činitelé i další významní politikové snažili a snaží přenést odpovědnost za své selhání v osudových okamžicích na někoho jiného.
Autor reaguje na článek Petra Uhla, "O co se zasloužil E. Beneš", kteerý vyšel v sobotním Právu. V něm Petr Uhl podle Františka Hanzlíka "v rozporu s historickými fakty označuje jednání E. Beneše v období Mnichova, v období odsunu sudetských Němců a při podpisu demise ministrů v únoru 1948 za zásadní selhání". |
1. 7. 2003
V britských výzvědných službách zjevně existuje osoba, která je ochotna lhát ohledně okolností, za nichž britský premiér, ministr zahraničí a Alastair Campbell přivedli Británii do války proti Iráku. Je to zdroj, který přímo podráží samotného svého šéfa, šífa MI6. Proč se ho nikdo nesnaží najít, ptá se v listě Guardian jeho bývalý šéfredaktor Peter Preston:
|
30. 6. 2003
Když Marcel Duchamp vystavil v galerii sušák na lahve, řada lidí se s ohledem na neobvyklost jeho počínání docela oprávněně ptala, jak je to možné. Na první pohled se zdá, že pointa byla jasná, umělec umístil banální předmět do prostoru, kde divák tradičně očekával umění, čímž zpochybnil galerii (co je to vlastně galerie?) i samotný sušák na láhve (co je vlastně sušák na láhve?).
|
1. 7. 2003
V červnu 2003 byla dokončena rekonstrukce účetnictví, která byla dlouho znemožňována jedním bývalým spolupracovníkem. Byly také vypracovány finanční zprávy za rok 2001 a 2002, které budou v následujících dnech na stránkách BL zveřejněny. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary. Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník. Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu. ZMĚNA BANKY:
Prosíme ty čtenáře, kteří na provoz BL přispívají trvalým příkazem, aby ho z bývalého účtu OSBL v e-bance převedli na nový účet OSBL v Raiffeisen Bance. Číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.
Hledáme další spolupracovníky-dobrovolníky pro mediální monitor - samostatné vyhledávání, analýza a shrnutí, překlady z jazyků: španělština, portugalština, italština, francouzština; obory: politika v daném jazykovém okruhu či zemi; problematika EU a jejích institucí; sociální vědy; makroekonomika; vizuální kultura; litaratura; technologie - přehled; armáda - technologický přehled, strategie, koncepce. Frekvence spolupráce: dle dohody, minimálně však jednou týdně. Požadovaná kvalifikace: naprosto suverénní ovládání jazyka či rodilý mluvčí, terminologický přehled v daném oboru, nezávislost na vlivových skupinách, exkluzivita.
Hledáme profesionální fotografy i fotoreportéry, vybavené vlastními digitálními fotoaparáty i vlastní konektivitou do internetu, kteří by byli schopni a ochotni přispět k rozšíření tématické pestrosti o reportáže ze zajímavých akcí či vzdálených míst, a přinášet tak prostřednictvím Britských listů aktuální zpravodajství či pohled do exotických míst. Podmínkou je pofesionalita zpracování snímků a jejich umístění v plném rozlišení ve formátu JPG na vlastní URL, jejíž odkaz nám spolu s náhledovým obrázkem a doprovodným textem zašlete.
Hledáme i nadané karikaturisty se smyslem pro komičnost politických i civilizačních souvislostí. Předpokladem spolupráce je pravidelnost, schopnost samostatné a rychlé reakce na aktuální témata. Samozřejmostí je zasílání karikatur v elektronické verzi (JPG, PNG, GIF, případně SWF) e-mailem. |
18. 6. 2004
Ceník reklamy na BL |
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
2. 7. 2003 | Povodeň přijde po 30. září 2003, určil Dopravní podnik | Radek Mokrý | |
2. 7. 2003 | Za lepší sex | Martina Nemethová | |
2. 7. 2003 | V Nemecku skrachovala životná poisťovňa Zrútenie prvého penzijného tunela |
Martin Kunštek | |
2. 7. 2003 | Hrozí likvidace života na této planetě? | ||
1. 7. 2003 | Podle Petra Uhla za vše může Edvard Beneš - skutečnost však byla jiná | František Hanzlík | |
1. 7. 2003 | Proč britská vláda nehledá zrádce v rozvědce? | ||
1. 7. 2003 | Kauza Srba: shovívavost soudu nebo mediální kalkul? | Karel Mašita | |
1. 7. 2003 | Norman Tebbit: "BBC si proti vládě nevymýšlí lži" | ||
1. 7. 2003 | Subsaharská Afrika: znásilňovaný a zapomínaný kontinent | Ondřej Slačálek | |
30. 6. 2003 | Mnémosyné | Jakub Žytek |
Hon na svobodu slova | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
26. 6. 2003 | PNS ovládá distribuci tisku ze 75 procent. Je to už monopol ? | ||
20. 6. 2003 | Ďábelská iridologie | Štěpán Kotrba | |
19. 6. 2003 | Monopol je nebo není monopolem? | ||
13. 6. 2003 | Další hrátky v ČR s verbálními trestnými činy | Jan Čulík | |
12. 6. 2003 | Konec legrace i demokracie: policie Bobošíkovou vyšetřuje stále! |
Štěpán Kotrba | |
9. 6. 2003 | Postihy novinářů: již neheroldovat, lébrž nutno konat | Karel Mašita | |
6. 6. 2003 | Bobošíková už snad může být klidná, Válová ještě nikoliv | Štěpán Kotrba | |
6. 6. 2003 | Dokumenty v kauze Válová: "Hon na svobodu slova" má už šest ulovených zajíců | Štěpán Kotrba | |
6. 6. 2003 | Faksimile trestního oznámení na Irenu Válovou | Štěpán Kotrba | |
6. 6. 2003 | BHHRG: Czech media representatives harassed as EU referendum draws near |
Evropská unie | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
30. 6. 2003 | EU vs. Rakousko-Uhersko | Petr Homoláč | |
30. 6. 2003 | Pozadu o 38 rokov? | Andrej Sablič | |
25. 6. 2003 | Evropská ústava: smlouva, která ukrývá občany | Josef Brož | |
25. 6. 2003 | Optimistická "řecká" ozvěna a její možná falešná echa | Miloš Dokulil | |
25. 6. 2003 | Koniec polstoročného manželstva | Radovan Geist | |
19. 6. 2003 | EKONOMICKÁ STUDIE: Snížení daně z příjmu právnických osob a podpora investování | Miloš Pick | |
18. 6. 2003 | Vyšetřuje se chybějící milion euro | ||
16. 6. 2003 | Češi schválili vstup do EU | ||
16. 6. 2003 | Občanství vyžaduje aktivní participaci - aneb nejsme ovce | Štěpán Kotrba | |
16. 6. 2003 | Jak to také mohlo dopadnout... | Štěpán Kotrba |
Milan Kundera | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
23. 5. 2003 | Nový esej Milana Kundery | ||
18. 4. 2003 | Stesk jako paměť domova | Svatava Urbanová | |
3. 1. 2003 | Milan Kundera a jeho Nevědomost: Láska a odpor k vlastnímu hnízdu | Jan Čulík | |
20. 12. 2002 | Milan Kundera jako "didaktik komiky"? | ||
3. 12. 2002 | O české exilové literatuře: Problém identity mezi domovem a cizinou | Martin Pilař | |
25. 10. 2002 | Byla éra stalinismu dobou "naivní bezstarostnosti"? | Jan Čulík | |
23. 10. 2002 | Neohrabaná nová Kunderova novela | ||
21. 10. 2002 | Kundera, Nevědomost: Nikdy nevstoupíš dvakrát do téže země | ||
21. 10. 2002 | Kundera zkoumá exil a návrat |
Česká literatura | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
27. 6. 2003 | Wow, Viewegh! | Petr Fiala | |
18. 6. 2003 | Dousková je červená knihovna | Jiří Škuba | |
17. 6. 2003 | Maminka | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Mother | Irena Dousková | |
17. 6. 2003 | Ještě jednou Irena Dousková | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | O tom, jak život uplývá mezi prsty | Jan Čulík | |
16. 6. 2003 | Doktor Kott přemítá | Irena Dousková | |
13. 6. 2003 | Šlendrián v BL je snad horší než SARS | Petr Fiala | |
6. 6. 2003 | Divoké víno ještě po 39 letech | ||
23. 5. 2003 | Nový esej Milana Kundery |
Útok na USA, Afghánistán, Irák | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
1. 7. 2003 | Bude zatčen britský ministr obrany? | ||
1. 7. 2003 | Norman Tebbit: "BBC si proti vládě nevymýšlí lži" | ||
29. 6. 2003 | Reportér BBC chce žalovat britského ministra | ||
28. 6. 2003 | Británie a Irák: "Když se vysílají lži!" Zuřivý Campbell se vnutil do televizního studia |
||
28. 6. 2003 | Británie a Irák: BBC Campbellovi: Vedete mstivou kampaň proti naší novinářské práci |
||
27. 6. 2003 | Smějí novináři užívat anonymní zdroje? | ||
27. 6. 2003 | Britská vláda útočí na sdělovací prostředky | ||
27. 6. 2003 | BBC ostře odmítla útok od britské vlády | ||
27. 6. 2003 | Jak "vysvětloval" problém s kontroverzní zprávou o iráckých zbraních Jack Straw | ||
26. 6. 2003 | Koncentrační tábor dnešních dnů | Tomáš Linhart |
Americká strategie národní bezpečnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 6. 2003 | Rumsfeld kritizoval belgické soudy | ||
2. 6. 2003 | Paranoja | Radovan Geist | |
15. 5. 2003 | Ropa a stratégia: K politickej ekonómii ohlásenej vojny | Michael Ehrke | |
12. 5. 2003 | O motivaci útoku na Irák | ||
30. 4. 2003 | Vyslanci virtuální reality v Iráku | Mojmír Babáček | |
30. 4. 2003 | Konec NATO právě začal - začala vznikat evropská armáda | Štěpán Kotrba | |
25. 4. 2003 | Válka v Iráku skončila - proboha, zapomeňte! | Petr Baubín, Štěpán Kotrba | |
4. 4. 2003 | Jsou britští vojáci "civilizovanější" než Američané? | ||
28. 3. 2003 | Ropa je príčinou, ekológia alternatívou | Martin Nevada |
Názory a argumenty ze Slovenska | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
25. 6. 2003 | Koniec polstoročného manželstva | Radovan Geist | |
16. 6. 2003 | Zrada penzijných fondov na dôchodkoch | ||
13. 6. 2003 | Rybníček: Splnil sa mi sen | Martina Nemethová, Damas Gruska | |
13. 6. 2003 | Ako udržať prostredníctvom prerozdelenia čo najspravodlivejší dôchodkový systém? | ||
29. 5. 2003 | BSE: Nielen krava, ale aj ovce môže byť šialená... | Peter Greguš | |
28. 5. 2003 | Do kedy...? | Tibor Moravčík | |
28. 5. 2003 | (Z)diskreditovaný štát | Damas Gruska | |
27. 5. 2003 | Dvadsaťpäť hodín pred zrkadlom | Filip Samuel | |
26. 5. 2003 | Na zdravie, páni sudcovia, poslanci a ministri! | Peter Takáč |