13. 11. 2003
Monitor Jana PaulaBritským listům se jako jedinému českému médiu podařilo získat zcela exkluzivní rozhovor s mezinárodně hledaným George Novotným, bývalým majitelem galerie Longa a poradcem Vladimíra Železného pro nákup výtvarného umění. Ve chvíli, kdy americké úřady nejsou schopny doručit George Novotnému spis od českého soudu, přineseme čtenářům podrobný rozhovor s mužem, který byl u nás v devadesátých letech minulého století nepřehlédnutelnou postavou českého obchodu s uměním a mnohé o něm prozrazuje. Celý rozhovor zveřejní Britské listy příští týden. |
Prežili sme zaujímavých štrnásť rokov. Mnohým z nás sa v zásade zdvojnásobil vek, pre niektorých je tento čas iba zlomkom ich niekoľkorežimového života. Najväčšmi ma však dnes zaujíma skupina ľudí, ktorých zachytil "bod zlomu" v strede ich aktívneho života. Pracovali a tvorili vtedy a v obmenenej podobe tak robia aj dnes. Väčšinu z nich tvoria málo viditeľní a celkom bežní občania. Postupne sme teda vyfiltrovali poslednú skupinu, ktorej by som chcel zablahoželať k narodeninám. Nazvime ju "štrnásťroční".
V novembri 1989 začali nový život s novou identitou. Z mnohých prisluhovačov režimu sa stali presvedčení antikomunisti a konzervatívci, sú najhlučnejšou časťou našej spoločnosti a verným okolím niektorých oficiálnych disidentov, ktorých počtom sa Slovensko nemôže práve vystatovať. Naši štrnásťroční tínedžeri sa naozaj správajú tak, akoby sa narodili na novembrových demonštráciách a ich moralizovanie nepozná sebakritiku a ani hranice. Nedávno mi pri obdobnej debate povedal jeden z apologétov "štrnásťročných", že vraj pochopili svoje hriechy, a preto dnes potrebujú byť v prvých líniách. Smiešne. Veď práve oni zrelativizovali pojem chrbtová kosť a práve ich ortodoxná pravica využíva na šírenie trápnych a z diaľky importovaných neaktuálnych dogiem.
Aj kvôli takýmto mnohokabátnikom sa veľmi ťažko objektívne hodnotí to, ako sa to stalo a najmä čo sa vlastne stalo. Každá diskusia z tohto súdka sa stáva divokou jazdou na tenkom ľade, v ktorom sú navyše uložené nášľapné míny. Neviem, ako to vnímajú ostatní, ale zdá sa mi takmer nemožné diskutovať o niektorých témach, kde má "pravá" skupina monopol na pravdu. Porovnávanie úrovne života obyvateľov pred rokom 1989 a po ňom sa stáva nebezpečné, nesúhlas so zahraničnou politikou nového večného spojenca je priam útokom na demokratické hodnoty!
Nedávno som bol na Kube, no uvedomil som si, že už aj vlastný cestovateľský záujem musím podriaďovať ideologickým normám, ktoré naordinovali slovenskej spoločnosti cenzori. Po dvoch vetách dojmov z tej krajiny ma obvinili z obhajoby diktátora, keďže som povedal, že tam ľudia neumierajú hladom a naoko sú šťastní.
To vraj nemôže byť pravda! A sme znovu tam, kde sme boli pred Novembrom 89, keď mi deti v škole neverili, že sa v západnom Nemecku nebojuje a že tam neumierajú ľudia od hladu.
Lenže prípad detí je pochopiteľnejší ako prípad naoko vzdelaných dogmatikov, ktorí už nerozoznávajú PR ich chlebodarcov od zdravého úsudku. Jedným z argumentov proti Kube býva nemožnosť vyjadriť svoje názory na verejnosti. Ak sa to náhodou napriek tomu stane, bývajú dotyční terčom útokov zo strany vládnych médií. Nie je to však podobné aj u nás? Keď manifestujú tí, ktorí nie sú režimu po vôli, stávajú sa terčom výsmechu mainstreamových médií. Už sa nepatrí manifestovať, veď vraj máme demokraciu. Tá je však dynamickým pojmom.
Presne štrnásť rokov po nežnej revolúcii sa preto o 14.00 zúčastním na zhromaždení Za slobodné voľby na Hlavnom námestí v Bratislave. Nechcem totiž, aby vo voľbách mohli kandidovať len bohaté strany, ako sa to snaží uzákoniť nová etablovaná elita! Je to paradox doby, však?
13. 11. 2003
Dnes ve čtvrtek 13. listopadu v 15 hodin v kavárně v prvním patře knihkupectví Academia na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice v Praze představíme nový knižní výbor z Britských listů Jak Češi bojují. Vydává ho k letošnímu výročí 17. listopadu pražské nakladatelství Libri ve spolupráci s Občanským sdružením Britské listy ZDE. Výhradním distributorem knihy je firma Kosmas. Objednat si ji můžete už nyní emailem na adresu libri@libri.cz. Kniha, kterou sestavil Jan Čulík, má 704 stran, její obsah je ZDE. Ve čtrnácti oddílech zahrnuje výbor texty sedmi autorů (Jana Čulíka, Fabiana Golga, Štěpána Kotrby, Radka Mokrého, Kathryn Murphy, Jana Paula a Jakuba Žytka) a desítky barevných i černobílých fotografií s mnohdy pikantním pohledem do zákulisí české politiky, všedního dne či událostí, které stály za zaznamenání. Kniha stojí 390 Kč. |
13. 11. 2003
"Ano, bolelo to," řekla Jessica Lynchová. "Bolelo to, protože bylo zjevné, že lidi si jsou ochotni ohledně mě vymýšlet historky. Ostatní čtyři lidé z mého vozidla tu už nejsou, aby mohli svědčit o tom, co se stalo. Takže já jsem jediná, která mohla říct, že jsem bojovala až do poslední chvíle, že jsem střílela. Ale já jsem nestřílela. Nebudu si přisvojovat zásluhy za někoho nebo za něco, co jsem neudělala." Vojínka Jessica Lynchová byla oslavována jako "hrdinka pro všechny Američany", když ji v březnu letošního roku vysvobodili v Iráku američtí vojáci stylem, který připomínal film "Saving Private Ryan". Bylo jí devatenáct, byla blondýnka, byla atraktivní a zjevně byla vhodným materiálem pro propagandu, konstatoval včera pořad britského rozhlasu BBC Radio Four Woman's Hour a pokračoval: Jak Jessica vystupovala v americké televizi v nejrůznějších talk shows, kde dělala reklamu své knize, byla to propaganda. Lynchová se však vyjádřila, že Pentagon udělal chybu, když z ní dělá "hrdinku", "která byla sice přemožena, ale při tom bojovala až do poslední chvíle." Shrnujeme základní informace a diskusi z tohoto pořadu. Základní informace a zvukový záznam v angličtině ZDE
|
13. 11. 2003
Reakce na článek Cathrin Schauer dostala v Německu cenu Žena Evropy
Pane Pavle, moc přesvědčivé argumenty jste nepřinesl, píše Jan Hošek: " Cathrin Schauer obdržela pred rokem v Německu cenu Žena Evropy. Jde tedy o osobnost známou a v Německu respektovanou." "Jak kým? Jásir Arafat obdržel Nobelovu cenu za mír. Jde tedy o mírumilovného člověka. Ale pár lidí asi bude mít odlišný názor... ;-))" Publikujeme diskusi mezi Janem Hoškem a Pavlem Kelly-Tychtlem. |
13. 11. 2003
Tiemto ještě práva země české práv jiných zemí okolních vyššije jsú, že v jiných zemiech a cizích súdiech lidé dlúho k slyšení nepřicházejí a v mnohých letech o své pře rozsúzeni nebývají a žádný o své věci brzo konce nebéře, a kdo se o malú věc súdí, prvé ji na doktory a na řečníky - ty, ktož od lidí mluvie - utratí, než jí súdem dosáhne; ale v Čechách každý v jednom roce, a druhdy prvé, konec béře o svú při bez všech velikých nákladóv, beze všech daróv, poct a alafancóv, kterýchž žádný český súdce nechce bráti; a takové pocty a dary, by pak bohaty přieliš byly, za hanbu a za neslušnost, za potupu a za podezřenie sobě kmetové a súdce zemští pokládají.
Viktorín Kornel ze Všehrd, O právech, sudiech i o dskách země české knihy devatery: Předmluvenie (1499) Vysvětlivky: |
13. 11. 2003
Nadcházející třídenní návštěva George Bushe v Británii je, zdá se, zdrojem značné kontroverze. Komentátor listu Guardian Jonathan Freedland se snažil zjistit, čí to byl nápad, pozvat Bushe do Londýna, a dospěl k závěru, že jediný, kdo může mít z návštěvy (předvolební) prospěch, je jen Bush sám:
|
12. 11. 2003
George Soros, jeden z nejbohatších světových filantropů a finančníků, oznámil, že se stalo "ústředním úsilím jeho života" zbavit svět George Bushe. Rozhodl se financovat toto úsilí z vlastní kapsy částkou vyšší než 15 milionů dolarů. Soros argumentuje, že Bílý dům je za George Bushe motivován "ideologií americké nadřazenosti", která vede k tomu, že Spojené státy ve vztazích s ostatním světem zneužívají své moci a vytvářejí stav trvalé války. Soros zahájil soustředěnou kampaň, jejímž cílem je zabránit tomu, aby byl Bush v listopadu 2004 znovu zvolen americkým prezidentem.
Podrobnosti v angličtině ZDE
|
13. 11. 2003
s úctou venované všetkým bývalým i súčasným utečencom Babie leto roku 1989 som zhodou okolností prežila vo východnom Berlíne. Do mesta na Spréve som plánovala priletieť vo "veľkom štýle". Nevyšlo to -- dva litre slivovice v krásnych brúsených fľašiach (zamýšľaný podarúnok) nevydržali cestovný nápor a rozliali sa na moje biele tričká. S čiernymi texaskami a obsahom parfumu Eden vytvorili batikovaný, neuveriteľne zapáchajúci chumáč. Z haly berlínskeho letiska som vychádzala v oblaku nezameniteľného odéru, sprevádzaná významnými a pohoršenými pohľadmi sporiadaných občanov NDR. |
13. 11. 2003
Motto: Ktož jsú boží bojovníci a zákona jeho... Jistebnický kancionál Abych o vánocích 2003 neplnil opět veřejnou službu čtenářům Britských listů jako před třemi lety ve sněhu a zimě na Kavčích horách monitorováním manipulovaného davu "koncesionářů", zveřejňuji pro srovnání s původním textem 10 bodů "Výboru na obranu veřejnoprávních médií" s předstihem alternativní znění téhož textu. Tento text není určen k podpisu a militantnímu prosazování postulátů v něm obsažených, ale k zamyšlení a kritické reflexi. Komu patří které znění 10 bodů, je test pro inteligentní čtenáře. Veřejnoprávní média - média veřejné služby TÉMA BL
EU a sdělovací prostředky v postkomunistických zemích TÉMA BL
Digitalizace sdělovacích prostředků TÉMA BL
Televizní rebelie 2000-2001 FOTOREPORTÁŽ |
12. 11. 2003
Občan Klaus překročil Rubikon a zahájil svůj boj proti celému světu: britský parlament, český ombudsman, německé krajanské svazy i mezinárodní nevládní organizace jsou mu už pouze terči, do nichž vysílá své smrtonosné šípy. Jen malou chvíli nám bylo dopřáno doufat, že Klaus na Hradě bude jiným Klausem než ten, jenž coby premiér namísto argumentace rozdával oponentům nálepky. Smířlivý a státotvorný make-up aplikovaný v dobách prezidentské volby v posledních měsících kvapem opadával; pondělní rozhovor pro Hardtalk smetl i poslední jeho zbytky.
|
11. 11. 2003
tisková zpráva Amnesty International V reakci na pondělní vystoupení prezidenta České republiky Václava Klause v televizní stanici BBC vydává Amnesty International stanovisko k některým tvrzením, které prezident prezentoval. |
12. 11. 2003
Chtěl bych reagovat na zveřejněnou zprávu od AI z 11.11.2003 "Václav Klaus nemá pravdu ohledně vývozu zbraní". Plně souhlasím se špatnou argumentaci Václava Klause v této věci a obecně uznávám autoritu a expertizu AI. Jen bych vás chtěl upozornit i na někdy odvrácenou tvář této a jiných NGO's ve smyslu jejich proklamované objektivity, píše Michal Brož. Podívejte se prosím na přiloženy link a na causu AI pobočky v Kanadě a její poměrně dost zvláštní přístup k loňskému puči ve Venezuele a především použité matoucí argumentaci. Toto téma bylo zpracováno ve filmovém dokumentu a na poslední chvíli staženo z AI festivalu z důvodů údajně příliš politicky kontroverzních (sic!). Doporučuji si přehrát přímo ten video segment (Real player) (je tam i transcript) ZDE |
13. 11. 2003
Film & sociologie: negativní stereotypy v masové kultuřepozvánka na komentovanou projekci filmu Rules of Engagement - Krvavá volba, režie William Friedkin, 123 min., USA, 2000 Úterý 18.11.2003 od 18.00, Klub Avion, Heřmanova 25, Praha 7 (vedle NG - Veletržní palác) Vstup volný. Odlidšťuje Hollywood Araby ve svých filmech? Komentovaná projekce snímku, který si vysloužil označení "nejrasističtější film, jaký kdy byl v Hollywoodu natočen". Jak se vzájemně podporují stereotypy medií a zabavního průmyslu? Projekci komentuje a debatu po filmu vede Pavel Kumpan. Promítání volně navazuje na přednášku prof. Jacka Shaheena pro Opus arabicum dne 10. 10. 2003. Organizuje Multikulturní centrum Praha. |
13. 11. 2003
Tento rok byl na jižním Kavkaze ve znamení voleb. Přestože je v důsledku komplikací, které v Tbilisi již několik dnů po zveřejnění předběžných volebních výsledků přetrvávají, nemožné zcela jistě hovořit o gruzínské bilanci, nicméně dostupné informace poskytují dost úvah k interpretaci. Kromě současného stěží předvídatelného vývoje v Gruzii, zkušenosti z Arménie a Ázerbajdžánu umožňují již dnes hovořit o tom, že se elitám podařilo splnit strategický cíl: uchovat si moc. |
13. 11. 2003
Movimiento Peronista Montenero (MPM) -- Perónistické montoneristické hnutí založili socialističtí příznivci Juana Dominga Peróna kolem roku 1970. Název pochází z argentinské historie. Původně se tak v 19. století nazývaly povstalecké jezdecké oddíly, bojující za nezávislost. Montoneros doufali, že se J. Perón vrátí ze španělského exilu a promění Argentinu v "socialistickou vlast". Perónova vláda v letech 1946-55 byla sice fašistická, ale provedla řadu progresivních reforem. |
13. 11. 2003
V čele kubánského velvyslanectví v Praze teď stojí ženaBásníka Davida Pauloviche vystřídala v čele kubánského zastupitelského úřadu v Praze novinářka Aymee Hernández Quezada, bývalá mluvčí Ministerstva zahraničí Kubánské republiky. Novinářům se po prvé představila na setkání ve středu dne 5. listopadu, kde informovala o výsledcích hlasování Valného shromáždění OSN o rezoluci proti americké blokádě Kuby, které proběhlo 4. listopadu. Kuba a Castro TÉMA BL |
13. 11. 2003
Publikujeme - podle principu Audiatur et altera pars - oficiální zprávu kubánské vlády o půlstoletí americké blokády Kuby. Štěpán Kotrba poznamenává na její okraj: Proč uplatňují Spojené státy sankce vůči Kubě a neuplatňují je vůči mnohým jiným zemím, v nichž autoritativní režimy uplatňují svou moc daleko bezohledněji? Proč Spojené státy například neměří stejným metrem v Iráku jako v Saúdské Arábii, vlasti "nejhledanějšího teroristy" Usámy bin Ládina? A proč neměří stejným metrem vůči Turecku za jeho politiku vůči Kurdům? I to byly argumenty, kvůli kterým hlasovala valná většina států OSN proti pokračující americké blokádě Kuby. Plný text zprávy Castrovy kubánské vlády pro OSN >
|
13. 11. 2003
tisková zpráva sdružení Arnika |
11. 11. 2003
Britskoamerický vojenský útok proti Iráku byl třicátou čtvrtou válkou, jíž se reportér televize BBC zúčastnil - a díky americké bombě, která zabila jeho tlumočníka, to málem byla jeho válka poslední. O šest měsíců později je John Simpson stále ještě rozhněván, avšak nezabrání mu to, aby jel do další války. Citujeme ze Simpsonova portrétu, který v úterý, po nedělním odvysílání Simpsonova vynikajícího filmu In the Line of Fire přinesl deník Guardian:
|
11. 11. 2003
Michael Jürgs: Der Kleine Frieden im Grossen Krieg, Westfront 1914: Als Deutsche, Franzosen und Briten gemeinsam Weihnachten feierten, 2003, C.Bertelsmann, ISBN: 3-570-00745-6,
|
12. 11. 2003
Britský ministr vnitra David Blunkett zahájil mediální ofenzívu, v jejímž rámci prosazuje postupné zavádění biometrických osobních průkazů. V Británii dosud neexistují povinné občanské průkazy (tak, jak tomu bylo i v Československu před druhou světovou válkou), ale Blunkett argumentuje, že v jednadvacátém století je bezpečnostní situace jiná a že bude nutné, aby do deseti let měli všichni Britové občanský průkaz, vybavený jejich otiskem prstů a fotografií duhovky. Zneužitelné technologie TÉMA BL |
12. 11. 2003
O skotské literatuře ví se v našich zeměpisných šířkách nemnoho a i leckterý anglista se začne červenat, budete-li se ho ptát, jaký má na ni názor a po čem by vám doporučil pátrat při příští návštěvě knihovny. O skotském dramatu, které je i v "Zemi bodláku" velmi mladé, to platí dvojnásob. O to cennější byla série autorských čtení, dílen a přednášek skotské básnířky, dramatičky, překladatelky a herečky Liz Lochhead, které se v uplynulém týdnu (pod záštitou Britské rady) konaly v Praze, Plzni a v Brně.
|
3. 11. 2003
Publikujeme obsah čtvrtého knižního výboru z Britských listů, který vychází k 17. listopadu 2003.
|
1. 11. 2003
Z přibližně 6000 čtenářů Britských listů přispělo v říjnu 2003 na jejich provoz celkovou částkou 4902,60 Kč 15 osob. Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy. Kdyby Britským listům věnoval každý čtenář pouhou korunu denně, mohl by si časopis např. financovat právníka a analyzovat kauzy, jimž se v současnosti nemůže věnovat. Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci. Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník. Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002. Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu. |
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 11. 2003 | Jessica Lynch a mýtus americké vojákyně | ||
13. 11. 2003 | Ještě jednou o českých reakcích na zprávu UNICEFU o dětské prostituci v ČR | Jan Hošek, Pavel Kelly-Tychtl | |
13. 11. 2003 | Historie: Co vedlo k pádu komunismu: 1988 - Československo na rozcestí? | Jan Čulík | |
12. 11. 2003 | Kalousek: moderní konzervativní odpovědně solidární pravolevá chytrá horákyně | Ivan David | |
12. 11. 2003 | Rath už všechno řekl | Ivan David | |
12. 11. 2003 | Západní Sudety? | ||
12. 11. 2003 | Američané chtějí, aby Britové během Bushovy návštěvy uzavřeli celý centrální Londýn | ||
12. 11. 2003 | Britský ministr vnitra prosazuje biometrické občanky | ||
12. 11. 2003 | Bolí nás Bolívia? |
Sdělovací prostředky | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 11. 2003 | Deset bodů na obranu médií veřejné služby před Břéťou Rychlíkem a jeho přáteli... | Štěpán Kotrba | |
8. 11. 2003 | Ústup televizních revolucionářů bez boje | Štěpán Kotrba | |
30. 10. 2003 | ČT nebude ve svém přímém přenosu nijak komentovat vlastní obsah soudního jednání | ||
30. 10. 2003 | Navzdory vzniklé kontroverzi trvá Šámal na soudním mediálním představení | Jan Čulík | |
29. 10. 2003 | Zajímavá dramaturgie: Božská Ema pro sváteční večer na ČT 1 | Jan Čulík | |
29. 10. 2003 | Srba a ČRo: Mediální bublina roste | Štěpán Kotrba | |
27. 10. 2003 | K čemu povede "televizní přenos" procesu se Srbou | Tomáš Pfeffer | |
27. 10. 2003 | České soudnictví nelze napravit televizním vysíláním | Jan Čulík | |
24. 10. 2003 | České republice se dostane soudního televizního tyjátru: ČT bude vysílat přelíčení s Karlem Srbou! | Jan Čulík | |
17. 10. 2003 | ČT2: Za dveřmi je další revoluce. Digitální revoluce... | Štěpán Kotrba |
Útok na USA, Afghánistán, Irák | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 11. 2003 | Jessica Lynch a mýtus americké vojákyně | ||
7. 11. 2003 | Mohl by být Tony Blair kvůli válce Iráku pohnán před soud? | ||
3. 11. 2003 | Američané brzy spustí svou vlastní televizi pro Blízký a Střední východ | Martin Kloubek | |
3. 11. 2003 | Patnáct Američanů zahynulo v Iráku při sestřelení vrtulníku | ||
3. 11. 2003 | Iráčané mají dobrý důvod k povstání | ||
22. 10. 2003 | Human Rights Watch: Američané od května zabili v Iráku 20 nevinných civilistů | ||
21. 10. 2003 | Pentagon byl varován, že po válce v Iráku vznikne chaos | ||
20. 10. 2003 | Irák: Cesta k šílenství | ||
16. 10. 2003 | "George W. Bush je omezenec a podvodník" | ||
15. 10. 2003 | Poker ajatolláhov a Saddámovi teroristi |
Genderová nerovnost ve společnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
13. 11. 2003 | Jessica Lynch a mýtus americké vojákyně | ||
7. 11. 2003 | Ženská práva jsou lidská práva | ||
26. 9. 2003 | Nigerijka nebude ukamenována | ||
5. 9. 2003 | Pavel Mareš a potraty -- méně argumentů je někdy více | Pavel Urban | |
3. 9. 2003 | Náboženství je duševní choroba | ||
15. 8. 2003 | Odmítání interrupcí - žádný pokrok od roku 1588 | Anna Čurdová | |
30. 7. 2003 | Interrupce - odrhovačka o vraždě neviňátek | Anna Čurdová | |
10. 7. 2003 | Plávajúca potratová klinika | Sylvia Porubänová | |
4. 7. 2003 | Ústav pro čistotu rasy | Robert Pokorný | |
2. 7. 2003 | Interrupce ano, nebo ne? | Josef Veger |
Katolická církev | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
15. 10. 2003 | BBC o pedofilii v katolické církvi | ||
14. 10. 2003 | Riziko nákazy virem HIV | Tomáš Linhart | |
14. 10. 2003 | Kondomy: Co dělá katolická církev špatně? | ||
14. 10. 2003 | Katolická církev a Afrika | Jan Čulík | |
13. 10. 2003 | Manipulativní zpravodajství už i v Britských listech? | Pavel Mareš | |
13. 10. 2003 | Keňan s AIDS: Nesmím používat prezervativy, katolická církev to zakazuje | ||
10. 10. 2003 | Vatikán: "Nepoužívejte prezervativy, nechrání před AIDS" | ||
18. 8. 2003 | Vatikán nařídil biskupům, aby utajovali sexuální zneužívání, páchané katolickými kněžími | ||
12. 8. 2003 | Dokument úzkoprsého fanatizmu | Radovan Geist | |
11. 8. 2003 | Cár Mikuláš II. a cisár Karol - čudní svätci | Peter Abelard |
Školství | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 11. 2003 | Držet hubu a krok | Hynek Hanke | |
29. 9. 2003 | Rušení malých škol z finančních důvodů je velmi krátkozraké | Michal Rusek | |
18. 9. 2003 | Prix Bohemia: Rádio neposlouchám, jelikož nejsem z Poděbrad | Ivo V. Fencl | |
5. 9. 2003 | Školení učitelů v rámci státní informační politiky | ||
4. 9. 2003 | Nové maturity - ide naozaj o objektivitu? | Jozef Brezovský | |
3. 9. 2003 | Británie: Chystá se zuřivá bitva o univerzitní školné | ||
2. 9. 2003 | Černobílý pohled na učitele | Štěpán Kotrba | |
1. 9. 2003 | Genocida vzdělanosti? | ||
29. 8. 2003 | K pondělní stávce učitelů: Věnujeme dostatečnou pozornost vzdělání? | ||
27. 8. 2003 | Analýza učitelských platů |
Práva homosexuálů | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 11. 2003 | Festival MEZIPATRA 2003 | ||
2. 10. 2003 | Nepovedená koláž ČT: Homosexuální karneval-heterosexistický parlament | Věra Sokolová | |
9. 9. 2003 | Ještě jednou o "léčbě homosexuality" | Vojtěch Polák | |
9. 9. 2003 | Homosexualita a potraty: Objektivní fakta versus subjektivní interpretace | Pavel Mareš | |
5. 9. 2003 | O možnosti "léčit" homosexualitu: mýlí se pan Mareš | Vojtěch Polák | |
4. 9. 2003 | "Někomu pomůže, nikomu neublíží" | Josef Veger | |
3. 9. 2003 | O homosexualitě: Omyly pana Žaloudka | Pavel Mareš | |
28. 8. 2003 | Gayové nepotřebují registrované partnerství | ||
27. 8. 2003 | Jak se pletou odpůrci leseb a gayů | Petr Žaloudek / Fid | |
18. 8. 2003 | Malá provokativní poznámka nejen k homosexualitě | Aleš Kubeczka |
Česká literatura | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
3. 11. 2003 | Kouř | Jaroslav Hutka | |
2. 10. 2003 | Eliška | Jaroslav Hutka | |
23. 9. 2003 | Smrt sbližuje, v lidském popelu není rozdíl 80 let od narození Ladislava Fukse |
Štěpán Kotrba | |
19. 9. 2003 | Česká próza za poslední rok: Zklamání, frustrace a marketingová manipulace | Viktor Šťástka | |
17. 9. 2003 | Vynikající Hrabal v Českých Budějovicích - lidi z Prahy to neznali | Jan Čulík | |
17. 9. 2003 | Hrabal je v Budějovicích dobrý, ale město chce omezovat divadlům dotace | ||
17. 9. 2003 | Veb Járy Cimrmana na doméně AT | ||
28. 8. 2003 | Nové číslo Textů | ||
11. 7. 2003 | Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka | Jaroslava Čajová | |
7. 7. 2003 | Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí | Petr Fiala |