6. 10. 2003
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google






Rozšířené vyhledávání Google



Ekonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Robin Cook
6. 10. 2003

Tony Blair soukromě přiznal čtrnáct dní před britskoamerickým útokem na Irák, že Saddám Husajn nemá žádné použitelné zbraně hromadného ničení. To řekl v neděli bývalý britský ministr zahraničních věcí Robin Cook. Dodal, že s tímto hodnocením souhlasil i John Scarlett, šéf spojeného výzvědného výboru britské vlády.

Robin Cook si to zaznamenal do deníku, který si vedl, když letos na jaře zastával funkci britského ministra zahraničních věcí. Pasáže z tohoto deníku publikoval v neděli britský týdeník Sunday Times. Podle názoru listu byla tak prý "rozdrcena" argumentace britské vlády, že Irák je vůči Británii "reálnou a aktuální hrozbou."

Sloupek

Téměř všechny proslovy bývalé "moravecké" poslankyně Gerty Mazalové v Poslanecké sněmovně byly silným zážitkem. "Moravecké" proto, že velmi často u řečnického pultíku hřímala za práva Moravy a najmě jejích obyvatel, tedy "Moravců", a zážitkem proto, že i své zhusta již značně otrlé poslanecké kolegy občas dokázala hezky rozčílit. To třeba když jim svým rázným stylem navrhovala, aby pro různé druhy prostituce znovu zavedli trestný čin příživnictví, což mnohý z nich (oprávněně) chápal jako přímý útok (i) na svoji osobu.

K takto silným zážitkům patřilo též jedno její vystoupení někdy v roce 1994, v němž rezolutně žádala okamžitý zákaz kouření před zasedací síní a hlavně zákaz nalévání alkoholu poslancům během jednání Sněmovny. Tento návrh pak odůvodnila poznámkou, že jí nevadí, když si "kolegové poslanci sem tam dají skleničku", ale rozhodně jí vadí, když se potom při sněmovním jednaní nebo hlasování k ní nakloní a vyzvracejí se jí do klína.

Inu, v české Poslanecké sněmovně se již drahně let (policejně řečeno) hojně požívá. Stejně tak lze říci, že vinou alkoholu tam došlo k mnoha závažnějším chybám v poslaneckém rozhodování, než byla ta nedávná opilecká absence poslance (a lékaře!) Petra Kotta z opoziční ODS při hlasování o zákonech na větši berně do státní kasy. Tak proč se tento poklesek tak hutně mediálně omílal, zatímco ty mnohem závažnější jsou pořad "neviditelné"?

Není to třeba tím, že k vůbec nejhorším nešvarům v této branži patří i přímo v prostorách Sněmovny pořádané různé soukromé dýchánky důležitých poslanců a "stranických předáků" s okruhem přísně vybraných "politicky vhodných" novinářů? Novinářů, kteří jsou potom takovým "předákům" ("nejmenovaným zdrojům") možná už natolik zavázáni, že když třeba od nich dostanou pokyn neposlušného Kotta maximálně skandalizovat, tak se samou ochotou div nepřetrhnou.

Zajisté by bylo dobré vědět přesně, co takové "dýchánky" veřejnosti vlastně přinášejí. Lépe řečeno, jak se při nich třeba konkretizují na stranických sekretariátech už předjednané mediální prezentace jednotlivých politických figurek. Anebo jak se při nich rozhoduje, co je k medializaci vhodné či přímo nutné, co se raději napřed musí obecenstvu mediálně pořádně předžvýkat dle momentálních partajnických potřeb, popřípadě o čem se musí úplně mlčet..

Poslanci ve Sněmovně si opravdu požívají různě. U dveří svých sněmovních kanceláří a apartmánů si však zajistili tak masivní ochranný val, že si občas mohou dovolit předhodit veřejnosti jen nějakou prkotinu, aniž by se sami vystavili kritickému veřejnému pohledu na vlastní soukromí. To vše za konspirativní pomoci pečlivě vybraných novinářů.

Dokud tohle trvá, není třeba vzrušovat se "opilým Kottem" (Slováci by to asi zpřesnili). Poněvadž téměř každý z jeho parlamentních kolegů má dostatek másla na vlastní hlavě.

6. 10. 2003

Vzpomínáte na to, jak v červenci 2003 bagatelizoval Jan Urban ve svých komentářích v ČRo 6 západní kritiku angloamerického útoku na Irák a v podstatě argumentoval, že jednou se Spojené státy rozhodly zaútočit, tak přece nebudou měnit svůj názor, no ne!? Doslovná citace z komentáře Jana Urbana:

"Dokáže si snad někdo představit velmoc, která vyšle na druhý konec světa obrovskou armádu a potom ji před koncem roku stáhne domů: 'Děkujeme pěkně, o nic nešlo a Veselé Vánoce?'"
analýza vůči americké vládě podlézavého článku Jana Urbana ZDE

Mimo jiné jí Urban prokázal, že absolutní nerozumí západním demokratickým procesům, neboť si zjevně - alespoň podle tohoto svého komentáře myslí - že šéfové západních demokratických států mohou, jako nějací diktátoři, vyhlašovat arbitrárně válku, komu se jim zlíbí. Pomyslel jsem na tuto smutnou úroveň myšlenkových pochodů Jana Urbana, když jsem dostal v neděli dopoledne při návratu do Británie v letadle výtisk aktuálního vydání týdeníků Economist a Time.

6. 10. 2003
Komunistický poslanec to prohlásil hned v úvodu Sedmičky. Možná tím žádal o jistou shovívavost, protože se necítil v dobré formě. Průběh debaty potvrdil, že k tomu měl důvod. Nezářil tak, jak jsme u něj zvyklí. To neznamená, že by nestačil na místopředsedu vlády Petra Mareše, ten nezářil, jak to je u něj obvyklé.
6. 10. 2003

Reflexe kauzy Tvrdík v celostátních denících a v televizích

zpracoval kolektiv autorů Newton I.T.

Jmenování Jaroslava Tvrdíka prezidentem ČSA vyvolalo velký zájem médií, a to zejména v negativním slova smyslu. Nesouhlas se týkal především spojení bývalého vrcholového politika s řídící funkcí ve státním podniku, což bylo často médii interpretováno jako přidělení "trafiky". Někteří novináři se pokoušeli rozkrýt pozadí jmenování J. Tvrdíka a zmiňovali v této souvislosti neprůhlednost zájmu státu ve státních firmách, která může být podhoubím pro korupci. Jako člověka, který měl na dosazení Jaroslava Tvrdíka do ČSA největší podíl, uváděla média nejčastěji Stanislava Grosse. Novináři také často zpochybňovali důvod odvolání Miroslava Kůly - vážnou ekonomickou situaci aerolinek.

Cílem analýzy společnosti Newton IT bylo zjistit, jak o kauze informovaly celostátní deníky a televizní stanice, a to v období od 14.8.2003 do 14.9.2003.

4. 10. 2003
Muž, který vedl pátrání po údajných zbraních hromadného ničení Saddáma Husajna, které stálo 300 milionů dolarů, přiznal, že žádné zbraně hromadného ničení nebyly nalezeny a že výsledkem tříměsíčního hledání byla jediná lahvička, která možná obsahovala stopy botulinu. Byla nalezena v bytě jednoho iráckého vědce. Není známo, jak dlouho tam byla.

Podle zprávy tzv. Iraq Survey Group, kterou ve čtvrtek předložil americkému Kongresu její šéf, David Kay, činitel CIA, se od roku 1998 Saddám Husajn nepokusil obnovit svůj plán na výrobu jaderných zbraní a vzdal se rozsáhlejšího programu na výrobu chemických zbraní už více než před deseti lety. Nicméně se však prý nevzdal dlouhodobého úsilí vyvíjet zbraně, to prý vyplývá z nepřímých důkazů.

3. 10. 2003
plné znění návrhu

Britské listy vám přinášejí plné znění návrhu Ústavy EU, tak, jak ho připravilo jednání Konventu. To nakonec vyústilo k vypracování textu, který na plenárním zasedání 13. června 2003 dosáhl širokého konsensu. Stal se podkladem pro českou politickou diskuzi - na jednání vlády či nadcházejícím mimořádném jednání Sněmovny 7. října, při němž budou poslanci diskutovat o stanovisku, s nímž půjde Česko na nadcházející mezivládní konferenci zemí Evropské unie (EU). Konference bude projednávat evropskou ústavu. Občanští demokraté chtějí, aby se k návrhu evropské ústavy sešla i horní parlamentní komora - Senát.

Návrh smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu [html, 415 kb] DOKUMENT BL

Možnosti dětské hry před Mexikem
3. 10. 2003

Vystěhovávání "neplatičů" ve Slaném začalo, proběhlo i skončilo v sychravé páteční ráno jako fraška. Na místo se v 10:00 dostavila úřednice slánské radnice a správcová Růžena Gorolová v doprovodu dvou statných městských strážníků, slušně zaklepali, otevřeli dveře do bytu Horváthových a když je dál nikdo nezval, zkonstatovali, že se "nájemníci" sami nevystěhovali a odešli stejně, jak přišli.

Přítomní novináři, kameramani a fotografové zůstali na místě ještě další dvě hodiny kvůli možnému vývoji situace, natočili si ponuré exteriéry Mexika a hrající si děti před ním, zavolali své redakce a zase odjeli. Už v 11:45 vyšla faktograficky obsažná zpráva v ČTK, od rána "dělala starostu Rubíkovi reklamu" všechna hlavní rádia i regionální stránky deníků. O protiprávních krocích slánské radnice vůči obyvatelům Mexika se už diskutuje i mezi poslanci ve Sněmovně.

Po návštěvě městských biřiců se jedna z nájemnic osmělila a přinesla "starou" nájemní smlouvu z osmdesátých let, takže dnes už je z několika obdobných písemných důkazů a usvědčujícího dopisu radnice naprosto jasné, že řada "starousedlíků" jsou stále nájemníky a dům je domem nájemním. Řada dalších, obdobně vystěhovaných z jiných objektů ve Slaném však stále žije s pocitem viny za svou "neslušnost" nedokázat platit nájem, který výrazně převyšoval jejich tehdejší ekonomické možnosti... Bývalá správcová Mexika, na jejíž "přímluvy" se z nájemníků stali v roce 1998 rukojmí radnice, byla nedůsledná. Všichni jí onu "smlouvu s ďáblem" naštěstí nepodepsali... Regulované nájemné z "bytu čtvrté kategorie" v Mexiku dnes tvoří 200 Kč... Pikantní tečkou za pohnutým osudem bývalé správcové Mexika zůstává, že nyní ji - podle jejich vlastních slov - přemlouvá slánská radnice, aby se stala "romskou koordinátorkou". Obávám se, že podobnou nepředloženost tato žena už ve vlastním zájmu neudělá - ani za dalších třicet stříbrných... Dnes už totiž všichni v Mexiku vědí, kdo jim dal "ubytovací smlouvy" tehdy podepsat a co z tohoto nepředloženého podpisu v dalších letech vzešlo.

3. 10. 2003
S velkým zájmem jsem si přečetl v Britských listech odezvu pana Zábranského, pracovníka Mezinárodní asociace farmaceutických společností , na projev Miloše Zemana na Žofíně.

Bohužel nacházím v jeho argumentaci několik mezer, argumentuje jeden český zdravotník, jehož totožnost je redakci známa.

3. 10. 2003
S velkým zájmem jsem si přečetl v Britských listech komletní projev M. Zemana a vzhledem k tomu, že pracuji pro Mezinárodní asociaci farmaceutických společností, která v České republice zastupuje 32 výzkumně orientovaných společností, nutně mě musela zaujmout pasáž týkající se léčiv.
6. 10. 2003
Bývalý předseda vlády pan Ing. Miloš Zeman prý:
  • ...týdeník Respekt označil za novinářskou žumpu...
  • ...většinu novinářů označil za hlupáky...
  • ...Lidové noviny označil za nejhloupější deník...
Pan Zeman prý dále řekl:
3. 10. 2003
Mladý a vzdělaný pan doktor Ivan Dubovický se více děsí toho, že kulturní dědictví českého exilu v zahraničí často končívá na nějakých cizích smetištích, než aby je ukáznění potomci "našich milých krajanů" raději včas a pořádkumilovné odevzdali Státnímu, vnitrem spravovanému, Archívu Praha...
3. 10. 2003
Marta M. Hillová

Tento príbeh sa naozaj stal a pokračuje. Práve preto sú mená hlavných aktérov a niektoré reálie zmenené či symbolické. Všetky ostatné fakty v ňom sú však identické so skutočnosťou.

3. 10. 2003
V souvislosti s chystaným vyklizením bytu rodiny Horváthovy v "ubytovně" ve Slaném neškodí přeříkat si několik paragrafů trestního zákona - zejména ty, jejichž porušení hrozí při realizaci politiky "nulové tolerance", například při násilném vyklizení bytu a osob v něm setrvávajících. Paragraf o nutné obraně je zde pak nabíledni. A opět platí zásada, že občan může činit vše, co mu zákon výslovně nezakazuje, orgán veřejné správy či státní orgán pouze to, co mu zákon výslovně ukládá... A trestat lze pouze na základě pravomocného rozhodnutí soudu. I kdyby trestem mělo být vystěhování "neplatiče" na ulici.
3. 10. 2003
Pokud si doteď mnoho lidí myslelo, že nebezpečná hra slánského starosty Rubíka s pojmy a myšlenkami blízkými fašizoidnímu a xenofobnímu populismu francouzské či německé krajní pravice je ojedinělým výkřikem komunálního politika, zoufalého z neřešitelnosti nahromaděných problémů, mýlí se. Jde o přesně dávkovanou centrální strategii, ověřovanou na slánském modelu v praxi. Jde o cílenou demontáž funkčnosti státu. Jde o novou koncepci komunální politiky ODS.
3. 10. 2003
Fabiano Golgo se pustil do obhajoby Leni Riefenstahlové ZDE. Jeho argumentace se odvíjí ve dvou liniích. Tou první je snaha zcela oddělit hodnotu uměleckou od hodnoty morální. Jeho argumentace zde však upadá do zmatku a o podstatě morálních hodnot a morálního souzení se nedozvíme nic. Je nám jen nabídnut pokus o jejich diskreditaci srovnáním zabíjení lidí s pitím becherovky současně s nenápadným naznačení toho, že morální soudy vedou k "odsouzení" toho, kdo s námi nesouhlasí.
1. 10. 2003

Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení.

V září 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 10 600.00 Kč. Zůstatek na našem účtu je ke dni 1. 10. 2003 minus 18.24 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy.

Kdyby Britským listům věnoval každý čtenář pouhou korunu denně, mohl by si časopis např. financovat právníka a analyzovat kauzy, jimž se v současnosti nemůže věnovat.

Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci.

Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník.

Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002. Financujeme také přípravu vydání nového výboru z Britských listů, Jak Češi bojují, který vyjde před Vánoci.

Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu.

18. 6. 2004

Ceník reklamy na BL

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
6. 10. 2003 Bývalý britský ministr zahraničí:
"Blair před válkou věděl, že Irák nemá ZHN"
  
6. 10. 2003 Jak se z lesa ozývá...   
6. 10. 2003 Zdá se, že je to vážné: Sílí kritika proti Bushovi a Blairovi kvůli válce v Iráku Jan  Čulík
3. 10. 2003 Nevinní nacisté Milan  Valach
3. 10. 2003 Slaný: Trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných   
3. 10. 2003 O korupci lékařů a o lécích farmaceutických společností   
3. 10. 2003 Slaný: Vystěhujte se sami, my vás jenom kasírujeme Štěpán  Kotrba
2. 10. 2003 Eliška Jaroslav  Hutka
2. 10. 2003 Ještě jednou Guantánamo Martin  Kloubek
1. 10. 2003 Zeman na Žofíně   

Česká literatura RSS 2.0      Historie >
2. 10. 2003 Eliška Jaroslav  Hutka
23. 9. 2003 Smrt sbližuje, v lidském popelu není rozdíl
80 let od narození Ladislava Fukse
Štěpán  Kotrba
19. 9. 2003 Česká próza za poslední rok: Zklamání, frustrace a marketingová manipulace Viktor  Šťástka
17. 9. 2003 Vynikající Hrabal v Českých Budějovicích - lidi z Prahy to neznali Jan  Čulík
17. 9. 2003 Hrabal je v Budějovicích dobrý, ale město chce omezovat divadlům dotace   
17. 9. 2003 Veb Járy Cimrmana na doméně AT   
28. 8. 2003 Nové číslo Textů   
11. 7. 2003 Jungmannovy Hudlice 230 let od narození slavného rodáka Jaroslava  Čajová
7. 7. 2003 Prague Spring - Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí Petr  Fiala
27. 6. 2003 Wow, Viewegh! Petr  Fiala

Slzy jsou SLANÝ RSS 2.0      Historie >
3. 10. 2003 Slaný: Vystěhujte se sami, my vás jenom kasírujeme Štěpán  Kotrba
2. 10. 2003 Slaný: Šikana neúspěšná, městští strážníci nepodstoupili konfrontaci Štěpán  Kotrba
30. 9. 2003 Slaný: Další kolo šikany rodiny Horvátových - vystěhování - má proběhnout ve středu Štěpán  Kotrba
29. 9. 2003 Právo ve Slaném: porušení zásad slušné žurnalistiky Štěpán  Kotrba
25. 9. 2003 Most a Slaný: Obecní "koncentráčky" - volební program ODS ? Štěpán  Kotrba
25. 9. 2003 Slaný: Předběžné opatření proti předběžnému opatření Štěpán  Kotrba
24. 9. 2003 Kovbojský stát Kladno Vojtěch  Polák
24. 9. 2003 Ředitel zpravodajství ČT: Premisa Vaší stížnosti je nepřesná ! Štěpán  Kotrba
23. 9. 2003 Kladno: Nad územní samosprávou je pouze Bůh a zákon   
23. 9. 2003 Kladenský primátor: Do kontejnerů s nimi !   

Sdělovací prostředky RSS 2.0      Historie >
3. 10. 2003 ČT a Člověk v tísni beze změny   
2. 10. 2003 Nepovedená koláž ČT: Homosexuální karneval-heterosexistický parlament Věra  Sokolová
30. 9. 2003 Dnešní "vyváženost" ČRo 6 v pořadu Lidé od novin.... Štěpán  Kotrba
29. 9. 2003 K širšímu smyslu pěstování českého "sudetoněmeckého komplexu" Jiří  Černý
29. 9. 2003 Český rozhlas 3 Vltava k česko-(sudeto)německému tématu Jiří  Černý
28. 9. 2003 Kuřivody 2003: Policisté rozpustili "nepovolenou" technoparty ve vojenském prostoru Ralsko Štěpán  Kotrba
26. 9. 2003 ČTK o parlamentní rozpravě: "rozpumpovaný" Sobotka Štěpán  Kotrba
24. 9. 2003 Ředitel zpravodajství ČT: Premisa Vaší stížnosti je nepřesná ! Štěpán  Kotrba
24. 9. 2003 Jeden Hitler a jeden Žid Štěpán  Kotrba
23. 9. 2003 Rozumí Rada ČRo principům veřejnoprávní žurnalistiky? Jan  Čulík

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
6. 10. 2003 Zdá se, že je to vážné: Sílí kritika proti Bushovi a Blairovi kvůli válce v Iráku Jan  Čulík
6. 10. 2003 Bývalý britský ministr zahraničí:
"Blair před válkou věděl, že Irák nemá ZHN"
  
2. 10. 2003 USA zaplatily Čalabímu milion dolarů za výzvědné informace, které nebyly k ničemu   
30. 9. 2003 Bílý dům prý neprozradil jméno agentky CIA   
26. 9. 2003 Vlna chaosu   
25. 9. 2003 Európska škodoradosť? Martin  Muránsky
24. 9. 2003 Bagdád odňal akreditaci dvěma arabským televizním stanicím   
22. 9. 2003 Také ČR vstoupila do války proto, aby byly zničeny zbraně hromadného ničení Michal  Rusek
22. 9. 2003 BBC "bude více přiznávat chyby"   
19. 9. 2003 Hans Blix kritizoval zprávu britské vlády o Iráku   

BBC, Alastair Campbell, Saddám Husajn a "45 minutová hrozba" z Iráku RSS 2.0      Historie >
3. 10. 2003 Bývalý britský diplomat: Výzvědné informace jsou nespolehlivé   
3. 10. 2003 Vyšetřování smrti dr. Kellyho vedlo k vzrůstu autority BBC v Evropě   
26. 9. 2003 BBC vyjádřila "lítost" nad Gilliganovou reportáží   
26. 9. 2003 Případ Kelly: Britský ministr obrany je "lhář a pokrytec"   
25. 9. 2003 Případ Kelly: BBC měla Gilliganovu reportáž připravenou bezchybně   
23. 9. 2003 Alastair Campbell: zveřejněním Kellyho jména "se octne Gilligan v průseru"   
22. 9. 2003 BBC "bude více přiznávat chyby"   
19. 9. 2003 Hans Blix kritizoval zprávu britské vlády o Iráku   
19. 9. 2003 Murdochův tisk zaútočil na reportéra Gilligana poté, co novinář přiznal chyby   
15. 9. 2003 Blair se prý rozhodl zaútočit na Irák už na jaře 2002   

Americká strategie národní bezpečnosti RSS 2.0      Historie >
25. 9. 2003 Európska škodoradosť? Martin  Muránsky
17. 9. 2003 Jsou Spojené státy v úpadku?   
9. 9. 2003 Nový pohled na americkou zahraniční politiku Veronika  Valachová
6. 9. 2003 Michael Meacher: "Americká vláda předem věděla o útoku z 11. září"   
6. 9. 2003 Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády"   
26. 8. 2003 Je možné ztratit lásku k Americe?   
22. 8. 2003 Co je americký neokonzervatismus?   
13. 6. 2003 Rumsfeld kritizoval belgické soudy   
2. 6. 2003 Paranoja Radovan  Geist
15. 5. 2003 Ropa a stratégia: K politickej ekonómii ohlásenej vojny Michael  Ehrke

Meacher a pozadí 11. září RSS 2.0      Historie >
9. 9. 2003 Meacher "urazil oběti z 11. září"   
6. 9. 2003 Michael Meacher: "Americká vláda předem věděla o útoku z 11. září"   
6. 9. 2003 Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády"   
22. 7. 2003 Geneticky modifikované plodiny představují jen "malé zdravotní riziko"   
4. 7. 2003 Hranice pro označování geneticky modifikovaného materiálu v potravinách "je příliš vysoká"   
4. 7. 2003 BBC (trochu) ustupuje britské vládě   
23. 6. 2003 "Superplevel" zpochybňuje budoucnost geneticky modifikovaných plodin   

Genderová nerovnost ve společnosti RSS 2.0      Historie >
26. 9. 2003 Nigerijka nebude ukamenována   
5. 9. 2003 Pavel Mareš a potraty -- méně argumentů je někdy více Pavel  Urban
3. 9. 2003 Náboženství je duševní choroba   
15. 8. 2003 Odmítání interrupcí - žádný pokrok od roku 1588 Anna  Čurdová
30. 7. 2003 Interrupce - odrhovačka o vraždě neviňátek Anna  Čurdová
10. 7. 2003 Plávajúca potratová klinika Sylvia  Porubänová
4. 7. 2003 Ústav pro čistotu rasy Robert  Pokorný
2. 7. 2003 Interrupce ano, nebo ne? Josef  Veger
23. 6. 2003 Designer babies: Potřebujeme nový morální kompas   
6. 6. 2003 Stoupenci potratů zaznamenali v USA porážku