22. 6. 2002
Američtí výzvědní odborníci zachytili dne 10. září 2001 dvě zprávy, odeslané z Afghánistánu, podle nichž mělo dojít 11. září k významné "akci", avšak přeložili si je do angličtiny až 12.9., vyšlo ve Spojených státech najevo koncem týdne.
|
Jan Čulík, editor Britských listů, pracuje od soboty 22. 6. v porotě filmového festivalu ARTFILM v Trenčianských Teplicích. 24. do 28.6. budeme vydávat Britské listy z tohoto lázeňského střediska uprostřed hor, které je zároveň centrem Mečiarovy moci.
ARTFILM je podle místních pozorovatelů jediným víceméně uznávaným mezinárodně uznávaným filmovým festivalem na Slovensku, malým ale zajímavým. Promítají se zde filmy ve třech kategoriích: celovečerní, dokumentární a studentské. Mezinárodní porota hodnotí filmy z mnoha zemí světa a předběžně je možno říci, že alespoň na Britské listy udělaly velký dojem nepočetné české filmy, jimiž byl festival obeslán. (Nejde však o dokumentární filmy z České televize, jejichž obrovskou a nekvalitní kolekcí byl loni zahlcen festival Academia v Olomouci.) Zdá se, že český film se stává skutečně významným kulturním jevem a jsme potěšeni, že se objevují autoři, před nimi lze i v mezinárodním měřítku skutečně smeknout. K hodnocení festivalu se vrátíme koncem týdne, po vyhlášení cen.
A jak to vypadá na Slovensku? První dojmy cestou automobilem z letiště ve Vídni byly veskrze velmi pozitivní: slušně upravená a zrestaurovaná města a vesnice, občas budící až dojem blahobytu, kvalitní dálnice západoevropského stylu. Místní kritikové ovšem varují: poukazují na to, že slovenská ekonomika je v krizi a v politice se prý blíží nadcházejícími volbami katastrofa. Doufáme, že budeme mít možnost se situací na Slovensku zabývat na těchto stránkách před koncem týdne podrobněji. Zatím - převažující dojem: škoda, že bylo v roce 1992 Československo nesmyslně rozděleno. Češi a Slováci mají, zdá se, společného více, než se může jevit, a rozdělení jsou slabší.
Technická poznámka: Pokud se nám - pro pracovní zatížení - nepodaří během tohoto týdne vydat časopis hned brzo ráno, napravíme to co nejdříve a čtenářům se za tyto případné výpadky předem omlouváme.
22. 6. 2002
Izraelci zahájili tento týden trestné akce proti americké globální televizní společnosti CNN poté, co její zakladatel, Ted Turner, obvinil Izrael z terorismu. Jedna z největších izraelských satelitních společností, Yes, dovolila pod dojmem tohoto Turnerova výroku přístup na izraelský televizní trh největšímu soupeři CNN Murdochově stanici Fox News. Někteří členové správní rady podniku Yes pohrozili, že vypnou signál CNN na čtyřiadvacet hodin anebo na delší dobu. Mluvčí společnosti CNN v Londýně však konstatovala, že společnost Yes televizi CNN ujistila, že její signál v Izraeli nevypne. Avšak Výbor Ješa, který zastupuje židovské osadníky na palestinských územích na západním břehu Jordánu a v pásmu Gaza, zakázal reportérům CNN přístup do izraelských osad na tomto území, že je prý zpravodajství televize CNN "neférové a nevyvážené".
|
21. 6. 2002
Moje zkušenost je pozitivní. Níže uvedený článek je velice aktuální pro všechny. Můj otec zemřel minulý rok na rakovinu tlustého střeva a byl operován v akutním stavu, kdy začal již krvácet. Operatér ve FN na Karláku nám následně sdělil, že šlo o velmi těžkou operaci, neboť nádor metastázoval do plic a do jater, která podle něho i po úspěšném zvládnutí tak těžké operace, měla jen velmi malou šanci. Navíc otci nemohli odoperovat celý nádor, který byl prorostlý do svého okolí. Bylo mi naznačeno, že před dvaceti lety by takového pacienta jen zašili a vrátili na oddělení.
|
20. 6. 2002
Na jakém etickém základě činí lékaři v nemocnicích svá každodenní, často nesmírně obtížná rozhodnutí? V Británii vznikají pokusy spoléhat se při těchto rozhodnutích na profesionální etické komise. Jak rozhoduje v nemocnici v ČR lékař o tom, zda léčit toho či onoho pacienta (je třeba někdo už "moc starý" na to, aby se na něho "plýtvalo operací") a podle jakých měřítek se rozhoduje, kdy se u pacienta mají vypnout podpůrné systémy? Takovýmito otázkami se ve středu v britském rozhlase zabýval pořad Case Notes, z něhož shrnujeme úvodní část.
|
20. 6. 2002
Je slyšet šest různých požadavků ohledně palestinských reforem a volem. Pět z nich je z palestinského hlediska naprosto irelevantních a k ničemu, napsal známý palestinský politolog Edward Said, který vyučuje na Columbia University, v egyptském listě Al Ahram:
|
21. 6. 2002
"Posílám fotku policisty, který se podílel na zatčení Otakara van Gemunda na posledním mítinku ODS na Staroměstském náměstí. Dotyčný odmítl ukázat své číslo a pravil, že "na novináře s...". Jako služební číslo pak okolí vnucoval číslo dresu Prague Panthers, v němž byl oděn - 66. Že by měl něco s peklem?"
|
21. 6. 2002
Umím si představit nuznou situaci dělníků v 19. století, velmi silně je její obraz podán např. v knize Žízeň po životě popisující život malíře van Gogha - do dolů musely sfárat i děti a dívky... Tato doba je už naštěstí dávno za námi. Snad právě proto souzním s velkou řadou lidí, které přitahuje termín levice prostě proto, že v jednom svém významu znamená zastávat se zájmů chudých a tedy i bezbranných. Také jsem takto levicový.
Potřeboval bych ale vysvětlit - nejlépe od čtenářů Britských listů - několik věcí: |
21. 6. 2002
Autor se spolehl na chybnou informaci, uvedenou na stránkách českého velvyslanectví v Dublinu, a dostavil se k volbám ve 13.10 - podle oficiálních informací, zveřejněných na internetu, mělo být možno hlasovat do 14. Bylo však dávno zavřeno...
|
21. 6. 2002
Pôvabná blondínka vo funkcii predsedníčky košickej mládežníckej organizácie Slovenskej národnej strany, má momentálne na krku protinárodné sprisahanie tajnej služby SIS, polície a Dzurindovej vládnej koalície. A to za vykonštruovaný trestný čin podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov, ktorý mala spoluspáchať vytvorením neonacistickej webovej stránky. Takto sa snažila včera prezentovať trestné stíhanie spomenutej slečny predsedníčka SNS, Anna Malíková. Aj keď treba uznať, že terajšia garnitúra nemá nijaký dôvod ostro nacionalistickú opozičnú stranu milovať, predsa len to s jej "nevinným prenasledovaním" bude asi zložitejšie. Stačí si pozrieť na oficiálnom webe Mládeže SNS, zbierku "vtipov" na židov a cigánov.
|
21. 6. 2002
V pondělí 17. června proběhla v Praze 9. konference o devitalizaci nádorů. Nedostavil se na ni nikdo z hlavních pozvaných odborníků, z lékařů-onkologů byl přítomen pouze jediný - MUDr. Miroslav Pekárek. Ostatní účastníci proto diskutovali hlavně o zastavení klinického testování devitalizace Ministerstvem zdravotnictví ČR. Podstatnou část konference si můžete vyslechnout na stránce Martina Tlustého nebo na serveru Pacienti.
|
20. 6. 2002
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve čtvrtek na ústním jednání v rámci správního řízení ve věci stavu ve společnosti CET 21, spol. s r.o. vyslechla všechny pozvané zástupce společnosti - Petera Kršáka, dr. Rozehnala, dr. Šmuclerovou a dr. Železného a jejich právní zástupce. Rada jednotlivě vyslechla vyjádření všech předvolaných účastníků řízení, odpovědi na doplňující otázky, převzala další písemné podklady k této věci a nařídila doplnění dokladů nebo dodatečné písemné vyjádření k některým jednotlivostem. Rada věc projedná na svém řádném 13. zasedání, které bude zahájeno v úterý 25. června 2002 v Praze. |
17. 6. 2002
Nový správce redakčního systému Britských listů Dominik Joe Pantůček nyní energicky dokončuje různé dosud nedodělané funkce redakčního systému, za což mu velmi děkujeme. Právě byl zprovozněn seznam článků podle autorů, zatím od 1. 10. 2001. Klikněte na Autory Britských listů a v seznamu pak u každého jména na uvedený počet článků: zobrazí se vám odkazy na všechny texty, které jednotliví autoři pro BL napsali od loňského října. |
20. 6. 2002
"Pane, vezmi ode mne ducha mého, ať nevidím těch zlých věcí, které přijíti mají na vlast mou!" Výročí popravy 27 představitelů českého stavovského odboje dne 21. června 1621 připadne letos na pátek. Záštitu nad pietním vzpomínkovým shromážděním převzal primátor hlavního města Prahy a koná se na pražském Staroměstském náměstí, od 18 hod. |
20. 6. 2002
John James Stack, předseda představenstva ČS, a.s. c/o Ing. Martin Škopek, místopředseda představenstva ČS, a.s. Vážený pane, věřím, že Vám bude tato informace ve Vaší práci prospěšná: Klientem České spořitelny jsem byla pět let. Nemám zájem využívat služeb tzv. elektronického bankovnictví ani nyní ani v budoucnu. Agresivní způsob motivace klientů k přechodu na tyto služby (zejména rušení poboček, omezování otvíracích hodin, redukce zaměstnanců, jednostranné zvýšení poplatků za služby u přepážky, vnucující se reklamy na služby elektronického bankovnictví apod.) považuji nejen za hrubou šikanu klientů, nýbrž (např. v případě zpoplatnění poštovního doručování výpisů ze sporožirového účtu Sporostudent bez jen předchozího upozornění) i za jednání za hranicemi serióznosti a etiky podnikání v bankovnictví. Model jednání nadřízených se zaměstnanci pobočky, který jsem měla možnost registrovat a několikamilionový "dar" České spořitelny politickým stranám mé rozhodnutí přestat využívat jejích služeb definitivně potvrdily. Proto jsem od 12.6.2002 ukončila všechny smluvní vztahy s Vaším peněžním ústavem. Ing. Helena Svatošová 16.6.2002 Poznámka JČ: Účtování poplatků i za nejdrobnější úkony, které provede Česká spořitelna, je z hlediska britské zkušenosti, kde majitelé běžných účtů v britských bankách dávno neplatí žádné poplatky, pokud je jejich konto v plusu, absolutní nehoráznost. Zejména uvážíme-li, že je Česká spořitelna nyní bankou, vlastněnou v zahraničí. Proč tedy nedodržuje vůči zákazníkům stejnou praxi jako banky v Británii? |
20. 6. 2002
"V polovině června bylo započato mezirezortní připomínkové řízení k legislativnímu návrhu k digitalizaci vysílání v ČR. Termín uzavření připomínek je stanoven na 25.6.2002. Nebyl zpracován zatím žádný poslanecký návrh zákona či novelizace. Podklad vychází ze spolupráce zainteresovaných resortů a institucí (mj. ministerstev kultury a dopravy). Další konkrétní postup lze bezpochyby očekávat až od nově zvolené Poslanecké sněmovny resp. vlády (vč. projednání v legislativní radě vlády), tedy prakticky až po prázdninách. Celá procedura, počínaje připomínkovým řízením, se očekává jako velmi náročná s ohledem na stavění základů zásadní změny systému vysílání v ČR. Navíc nelze odhadnout strategii nově složených legislativních i exekutivních orgánů."
To konstatuje autor, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, ve své stručné studii, kterou publikujeme v plném znění. Materiál souzní i s diskusí, kterou před časem připravil Štěpán Kotrba pro Radu Českého rozhlasu, a z níž vyplynulo, že nejlépe jsou na digitalizaci připraveni technici. Naprosto selhává marketing a nepřipraveni na digitalizaci jsou programoví pracovníci rozhlasu. Úvodní materiál Štěpána Kotrby a přepis následné diskuse zveřejnila Rada ČRo na internetu, avšak na provokativní a mnohdy bouřlivou diskusi na zasedání Rady ČRo dodnes nikdo z odpovědných exekutivních pracovníků rozhlasu nereagoval fundovanou analýzou, ačkoliv byla výraznou a nezpochybnitelnou kritikou jejich práce. Poslední vývoj - restrukturalizace úseku techniky a jeho decentralizace na stanice - dává tušit, že vedení ČRo snad zvolilo "likvidační" scénář, osamostatňující jednotlivé stanice a připravující je k pozvolné privatizaci jako "laciné, ale funkční zboží". Český rozhlas má však stále ještě možnost stát se na mediálním trhu jedničkou. Ale to by se musel někdo vzpamatovat a začít důslednou a projektově odůvodněnou restrukturalizaci tak, aby posílil provázanost jednotlivých stanic i vysílacích schémat a učinil je atraktivnějšími. O něco lépe je na tom Česká televize, kde se ovšem v předvolebním období komplexní analýza a zpracovávání strategického plánu digitalizace také zastavily. V ČT však mají ustavenu "meziresortní" skupinu, která pravidelně jedná a v níž jsou vedle techniků i marketingoví a programoví pracovníci. Ani v rozhlase, ani v televizi však není vyřešeno financování startu celého projektu, který je nákladný a vyžaduje injekci ze státního rozpočtu a zvýšení koncesionářského poplatku. To je nezanedbatelný dluh, který má vůči veřejnoprávním médiím odcházející sněmovna. (ŠOK) |
20. 6. 2002
Italská poradenská firma, která připravuje projekt integrace Romů do české společnosti a projekt multikulturní reformy v ČR hledá NALÉHAVĚ (do 24. 6. 2002) české odborníky (anebo česko-anglické odborníky) na základní školství a integrační otázky v základních školách, zejména co se týče romských otázek. Projekt bude zahájen v září 2002. Šéf projektu musí mít nejméně sedmiletou zkušenost práce s problémy, týkající se menšin ve školách, a měl by být autorem návrhů na zvýšení multikulturního obsahu učiva a návrhů na monitorování a hodnocení těchto reforem. Hledají se různí pracovníci pro tento projekt, podrobnosti v angličtině jsou uvedeny níže.
|
20. 6. 2002
Cesky komitet elektrickeho tepla (neziskova organizace pro racionalni uziti el. energie. jeji propagaci a souvisejici problematiku) porada 6.-7. 9. 2002 mezinarodni konferenci: "City of Tomorrow and the Electricity". Jde v podstate o myslenku, ze energie pomijeji, elektrina zustava a mesto budoucnosti bude mestem elektriny. Souvisejici problematika /decentralizovana vyroba, doprava, elektrina v odpadovem hospodarstvi, osvetlovani, telekomunikace atd. atd. / bude nametem teto konference. Podrobnosti o konferenci jsou na http://city.feld.cvut.cz Konference navazuje na kongres "Electricity in Sustainable Development of Cities" lv Lisabonu v roce 2000. |
14. 5. 2002
Hledáme spolupracovníky, kteří by byli ochotni v zájmu nezávislé, investigativní, neúplatné práce ve prospěch české společnosti věnovat Britským listům několik hodin práce týdně, zejména psaním článků o nejrůznějších aspektech života české společnosti, o těch tématech, které se týkají obyčejných lidí (nezajímá nás příliš, co tvrdí politikové a "profesionální" novináři). Usilujeme o získání nezávislých financí z mezinárodních zdrojů, a tak doufáme, že práce případných spolupracovníků bude v dlouhodobější perspektivě honorována. Pište prosím na tuto adresu redakce. Děkuji. Šéfredaktor. |
5. 7. 2002
Vladimír Nálevka, Miloš Mendel, Oskar Krejčí, Stanislav Komárek, Zdeněk Zbořil, Ivo T. Budil, Martin Hekrdla, Bob Fliedr, Tomáš Halík
Posledním dílem Čtení na pokračování ze sborníku Evropského literárního klubu s názvem Střet civilizací ? a podtitulem Dominance Západu, nebo dialog světových kultur ukončujeme deset týdnů trvající prezentaci této knihy. Je věnovaná aktuálním politickým, ekonomickým, kulturním a geografickým problémům soudobé civilizace, závažným celospolečenským otázkám, jak je v zostřeném světle vnímáme především po tragických teroristických útocích na mocenská a ekonomická centra Spojených států amerických v loňském roce. Do popředí se vynořuje nové geopolitické uspořádání zeměkoule, které by mělo obnovit narušenou rovnováhu sil, kdy po zániku bipolárního světa hrozí nekontrolované světové konflikty. V minulosti se zánikem Západu zabývali N.J. Danilevskij, O. Spengler nebo A. Toynbee. Světovým bestsellerem se však stala až práce amerického politologa Samuela Huntingtona, který se obává, že s koncem studené války skončila západní fáze mezinárodní politiky a do popředí se posunula konfrontace Západu s ostatními civilizacemi v podobě ničivých válečných konfliktů. Naopak jeho protihráč F. Fukuyama v eseji "Konec dějin?" tvrdí, že nastává epocha definitivního vítězství kapitalismu a liberalismu, a tím i konec dějin. S předkládanými názory a myšlenkami polemizuje deset odborníků z našich vědeckých a vysokoškolských pracovišť, nezávislých novinářů a publicistů. Všichni odborníci si v knize kladou otázku, jak je možné nadcházející konflikty řešit. Zda je možné mezi technicky vyspělým a bohatým Západem a okolním světem vést smysluplný dialog, který by měl přispět k trvalejší harmonii politického vývoje jednotlivých krizových regionů a k celosvětově udržitelnému míru. Knihu vydalo nakladatelství Evropský literární klub jako třetí svazek edice Nové směry (ISBN 80-86316-31-9, 192 str.). Text celé knihy vychází na internetu exkluzivně pro čtenáře Britských listů zdarma, se souhlasem vydavatelství. V plném znění tohoto článku naleznete vždy aktuální kapitolu - předešlé kapitoly budou součástí archivu, a budou přístupné z níže uvedeného obsahu.
|
12. 6. 2002
Přinášíme čtenářům Britských listů poslední část čtení na pokračování. Po devět týdnů jste zde nacházeli jednotlivé kapitoly z knihy Jana Kellera Politika s ručením omezeným, s podtitulem Proměny moci na prahu 21. století. Kniha se příští týden bude stěhovat do nově zřízené sekce KNIHOVNA. Knihu vydalo nakladatelství Evropský literární klub jako první svazek edice Nové směry (ISBN 80-86316-27-0, 144 str.). Text celé knihy vychází na internetu exkluzivně pro čtenáře Britských listů zdarma, se souhlasem autora i vydavatelství. V plném znění tohoto článku naleznete vždy aktuální kapitolu - předešlé kapitoly budou součástí archivu, přístupnému z níže uvedeného obsahu, který se bude dynamicky rozšiřovat. V archivu naleznete on-line rozhovor Jana Kellera se čtenáři Britských listů, fotogalerii, pořízenou u příležitosti vydání této knihy v říjnu 2001 i autorův životopis.
|
21. 1. 2002
Přejete-li si, aby Britské listy dále působily efektivně jako nezávislý strážce veřejného zájmu v ČR, přispějte, prosím, obdobně jako loni, libovolnou částkou na financování jejich investigativní práce v ČR, která se nedá dělat bez plného pracovního nasazení. Zde uvádíme podrobnosti, jak je možné přispět. Upozorňujeme, že finanční příspěvky na činnost Britských listů jsou odečitatelné od základu daně.
|
Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
22. 6. 2002 | Izraelci hrozí, že vypnou CNN | ||
21. 6. 2002 | TGM: Politiku rozumnou a poctivou | Milan Grus | |
21. 6. 2002 | O etice rozhodování lékařů - téma důležité pro všechny | Jan Paul | |
20. 6. 2002 | Sbohem, Česká spořitelno | Helena Svatošová | |
20. 6. 2002 | RRTV: Digitální média veřejné služby | Zdeněk Duspiva | |
20. 6. 2002 | Iniciativy se na Blízkém východě musejí chopit sami palestinští občané | ||
19. 6. 2002 | Muslimové žijící v Británii se "chtějí integrovat do společnosti" | ||
19. 6. 2002 | Svedectvo o nemeckom mediálnom valci | Lubomír Sedláčik | |
19. 6. 2002 | Nové obavy ohledně mobilních telefonů | ||
18. 6. 2002 | Hrozbu nukleárního konfliktu nelze podceňovat | Vladimír Koníček |
Volby 2002 | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
21. 6. 2002 | Karma a komunismus | Michal Rusek | |
20. 6. 2002 | Poznámka na okraj poznámky o malování čertů na zdi | Štěpán Kotrba | |
19. 6. 2002 | Fotogalerie z voleb: Pracovník ČSSD rozbil Štěpánu Kotrbovi fotoaparát | Petr Pokorný, Štěpán Kotrba | |
19. 6. 2002 | Komunisté už vystrkují rohy, ale nebezpečí jejich návratu nehrozí | Karel Mašita | |
17. 6. 2002 | Volila jsem Koalici: české zpravodajství si myslí, že ví proč | Daniela Pilařová | |
17. 6. 2002 | Blížíme se k novým předčasným volbám? | Josef Brož | |
17. 6. 2002 | Když není nic lepšího než demokracie | Josef Trnka | |
17. 6. 2002 | Sbohem, pane profesore | Petr Jánský | |
16. 6. 2002 | Uspávající B. Klepetko neprojevil nejmenší schopnost usměrňovat první povolební diskuzní pořad | Daniela Pilařová |
Odsun sudetských Němců a Benešovy dekrety | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
21. 6. 2002 | Karma a komunismus | Michal Rusek | |
13. 6. 2002 | Onlinová diskuse BL s historiky ohledně Benešových dekretů | ||
11. 6. 2002 | O vyrovnání s minulostí, pro změnu protektorátní: Rukojmí nelze vraždit | Václav Žák | |
6. 6. 2002 | Předvolební pohled Petra Cibulky: Šibenice pro komunisty | Štěpán Kotrba | |
5. 6. 2002 | KNIHOVNA: Odmítám vinu Čechů vůči Němcům | Pavel Macháček | |
3. 6. 2002 | "Samosegregáciu" tu robil naposledy Konrád Henlein | Lubomír Sedláčik | |
21. 5. 2002 | Nad českými novinami: Klaus, Marvanová, komunistický komentátor, vraždy a PR | Jan Čulík | |
14. 5. 2002 | Historikové proti znásilňování dějin | Jaroslav Pánek, Jiří Pešek | |
13. 5. 2002 | Národnostní a náboženské menšiny v tisíciletých dějinách českých zemí | Jaroslav Pánek |
Genderová nerovnost ve společnosti | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
5. 6. 2002 | Pád Berlína v roce 1945 byl obrovskou vlnou sexuálního násilí | ||
6. 5. 2002 | George Bush se spojil s Vatikánem a s muslimskými zeměmi v tažení proti sexuální osvětě | ||
23. 4. 2002 | Policajt ve škodovce: Hospodine, řiď naši ruku! | Jan Čulík | |
11. 4. 2002 | Zkrátila se doba, za kterou se duše dostane do těla? | Anna Wintrová | |
8. 4. 2002 | Tak máme novou miss 2002... | Daniela Pilařová | |
26. 3. 2002 | Další žena v Nigérii odsouzena k ukamenování | ||
25. 3. 2002 | Anarchistky zatčeny za účast na protipotratové demonstraci | Štěpán Kotrba | |
22. 3. 2002 | Náboženství a demokracie | Dominik Lukeš | |
19. 3. 2002 | Znásilněná nigerijská žena má být ukamenována k smrti | ||
11. 3. 2002 | MDŽ 2002: Místo kytičky demonstrace | Štěpán Kotrba |
Školství | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
20. 6. 2002 | Hledají se odborníci na integraci Romů do českého školství | ||
13. 6. 2002 | Agresivní lidé mají velký strach | ||
10. 6. 2002 | Britský ministr vnitra ustoupil: děti žadatelů o azyl budou nakonec chodit do normálních škol | ||
4. 6. 2002 | O českém biflovacím školství | Fabiano Golgo | |
29. 5. 2002 | Vzbouření v Dolní sněmovně proti vylučování dětí žadatelů o azyl ze školy | ||
22. 5. 2002 | Proč nedodržuje katedra politologie VŠE úřední hodiny pro styk se studenty? | Aleš Žďárek | |
17. 5. 2002 | Učitelia ako ovce | Lubomír Sedláčik | |
14. 5. 2002 | Vstupte svými názory do dnešního pořadu ČT "Bez imunity" o školství | Michal Rusek | |
10. 5. 2002 | Učitelé, pomozte nám s novými internetovými stránkami! | Radek Sárközi | |
29. 4. 2002 | "Výchovné metody" v České republice | Jan Šťastný |
Útok na USA, Afghánistán, Irák | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
21. 6. 2002 | 7. Postmoderní sociální konflikt | Martin Hekrdla | |
18. 6. 2002 | Hrozbu nukleárního konfliktu nelze podceňovat | Vladimír Koníček | |
18. 6. 2002 | Splněný sen "mladého" Havla - konec NATO v Praze | Miroslav Polreich | |
18. 6. 2002 | Bude se stavět plynovod přes Afghánistán | ||
14. 6. 2002 | Západní rozvědky nebudou schopny zavést účinná preventivní opatření proti terorismu | ||
14. 6. 2002 | Dokumentární film o amerických "válečných zločinech" "šokoval Evropu" | ||
12. 6. 2002 | Nově zatčený americký "terorista" zahajuje svou právní obranu proti vládě USA | ||
11. 6. 2002 | Afghanistán se prý vrací k demokracii, ale tamější vzdělanci jsou znepokojeni | ||
11. 6. 2002 | Ashcroft: USA překazily možný útok "špinavou" jadernou bombou | ||
11. 6. 2002 | Devět měsíců poté - aneb co se stalo a proč | Bushka Bryndová |
Sdělovací prostředky | RSS 2.0 Historie > | ||
---|---|---|---|
20. 6. 2002 | RRTV: Digitální média veřejné služby | Zdeněk Duspiva | |
16. 6. 2002 | Uspávající B. Klepetko neprojevil nejmenší schopnost usměrňovat první povolební diskuzní pořad | Daniela Pilařová | |
12. 6. 2002 | Méně té vody, chlapče! Méně té vody! | Petr Štěpánek | |
7. 6. 2002 | Konec katů v Čechách | Martin Štumpf | |
7. 6. 2002 | Bude Katovna nahrazena něčím lepším? | Jan Čulík | |
28. 5. 2002 | "Oni to dělali, tak to já můžu taky..." - jak paní Dědečková rozumí právu a etice | Fabiano Golgo | |
27. 5. 2002 | Sdělovací prostředky nejsou překážkou komunikace | Jan Čulík | |
27. 5. 2002 | Dementi: můj syn v Americe nepracoval, byl zatčen už na letišti | Jana Dědečková | |
27. 5. 2002 | Produkční v České televizi nejsou zkorumpovaní | Jindřich Bareš | |
24. 5. 2002 | Liší se nějak Balvínova ČT od Chmelíčkovy či Puchalského? | Fabiano Golgo |