17. 9. 2003
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Jiné zprávy
Zprávy, o kterých se v Česku mnoho nedovíte. Zprávy ze světa, který není jiný. Zprávy, které ale jiné jsou.
připravuje Štěpán Kotrba
Resources in English on Czech film, literature and politics
Rozšířené vyhledávání Google
  Hledej na WWW
  na www.blisty.cz
  na www.britskelisty.cz

zpravodajství Google






Rozšířené vyhledávání Google



Ekonomická krize
Ropný šok
Encyclopaedia Britannica


Reklama
Britské listy využívají
mediálního monitoru
Newton IT
překladače a slovníky
EUROTRAN 2006
WORDMASTER 2006
SLOVO - Politicko spoločenský týždenník
Politicky nekorektní karikatury Michaela Marčáka
Siromacha - román na pokračování
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
17. 9. 2003
Amerika má nyní obrovský obchodní deficit, a tak je nyní silně závislá na zahraničním kapitálu ze zemí, z nichž si stále častěji dělá nepřátele.

V neděli večer večer vysvětlil prezident Bush v televizi, nikoliv poprvé, proč došlo podle jeho názoru k útokům z 11. září: "Teroristé dospěli k přesvědčení, že jsou svobodné národy dekadentní a slabé. Byli plni sebedůvěry, protože si mysleli, že je historie na jejich straně."

Mnoho komentátorů za poslední dva roky bylo přesvědčeno, že al Kajdá zaútočila na USA, protože si myslela, že je Amerika slabá. Otázkou je, zda jsou Spojené státy spícím obrem, kterého je třeba jen vzbudit a pak začne projevovat svou obrovskou moc, anebo jsou Spojené státy skutečně unavené, dekadentní, bezcílné -- jejich hospodářský systém, jejich kultura a politický systém jsou v rozkladu? - Zamyslel se nad tím americký deník Boston Globe:

17. 9. 2003
V Británii byla odsouzena k pěti letům nepodmíněně bývalá jeptiška Colleen McCabová, která pracovala jako ředitelka v jedné anglické škole a za pět let rozkradla ze školního rozpočtu půl milionu liber (něco pod 25 milionů korun). Ukradené peníze utrácela v drahých restauracích a za luxusní zboží. Nyní se ozývají hlasy, jak je možné, že si po dobu celých pěti let této rozsáhlé rozkrádačky nikdo kolem této ženy jaksi nepovšiml... Je skutečně nemožné odhalit rozkrádání svěřených finančních prostředků včas?
17. 9. 2003
Vladimír Just má pravdu, když upozorňuje, že stojí za to sledovat práci divadel mimo hlavní město Prahu. Potvrdil to i můj současný pobyt -- se skupinou mezinárodních bohemistů -- v Českých Budějovicích, kde jsme v úterý večer v tamějším Malém divadle (Hradební 18) navštívili pozoruhodnou inscenaci Hrabalových Tanečních hodin pro starší a pokročilé.
17. 9. 2003
Pane Čulíku,

inscenace "Taneční hodiny pro starší a pokročilé" se mi včera líbila stejně jako Vám, píše Jindřich Čítek. Viděl jsem ji poprvé před pěti lety, teď je myslím podle mého názoru laického milovníka divadla lepší, živější a trochu víc dynamičtější, zejména v závěru.

FOTOREPORTÁŽ -- Foto: Štěpán Kotrba, Britské listy
17. 9. 2003
z představení vebu novinářům v Žižkovském divadle

Umisťování zpravodajů na veřejné budovy - neboli veby, jak jim Cimrman zkráceně říkal - byl poměrně jednoduchý proces. Prakticky k tomu stačilo lepidlo, volná zeď a nestřežený okamžik, během kterého Cimrmanovi kolportéři výtisk zpravodaje na veřejnou budovu hravě umístili. Problém byl v tom, že stejnou metodu od Cimrmana záhy převzali i bolševičtí agitátoři. A protože málo vzdělaní rakouští četníci často nedokázali odlišit, kde v programu svět obchází Cimrmanův Obr Koloděj a kde Marxovo Strašidlo komunismu, začali jeho kolportéry tvrdě pronásledovat. Tak se okruh veřejných budov, na které mohl Cimrman svůj zpravodaj umístit, postupně zužoval. Nejdříve odpadla pečlivě střežená nádraží, pak městské radnice a posléze i kampeličky. Nakonec Cimrmanovi zbyly jen budovy, pro které se vžil název "veřejný dům".....

ukázka z popisu historie vzniku Cimrmanova Zpravodaje

Ve středu 17. září byl slavnostně spuštěn "Cimrmanův Zpravodaj" - internetová presentace souboru Divadla Járy Cimrmana (DJC), kterou zrealizovalo www studio GlobeDesign společnosti Globe Internet. Na "intuitivní doméně" WWW.CIMRMAN.AT naleznou fanoušci většinu z Mistrova písemného i vizuálního odkazu zprostředkovaného souborem DJC.

17. 9. 2003
Vandana Shiva
Už po měsíci od zahájení války proti Iráku je objevil skutečný vítěz. Bechtel dostal zakázku za 680 milionů dolarů na "obnovu" Iráku.
UNICEF: Problematika kvality a dostatku vody ZDE
17. 9. 2003
Privatizace obecních služeb vodou je dnes celosvětovým fenoménem jak v rozvojových, tak i rozvinutých zemích. Ale rodí se také odpor společnosti proti této praktice.

Z Cancúnu psala 9. 9. 2003 Deepa Fernandes, zpravodajka Free Speech Radio News: 'Přítomnost Suezu, sídlícího ve Francii, druhé největší vodařské společnosti na světě, je cítit na zasedání WTO i mimo ně.'

17. 9. 2003
Výňatky ze zprávy Food First

Poselství subcommandanta Marcose a commandantů Esther a Davida ze Zapatistické národní osvobozenecké armády EZLN dopadlo 11. 9. mezi shromážděné davy v Cancúnu jako verbální bomba.

'Globální hnutí proti globalizaci smrti nachází dnes v Cancúnu jeden ze svých nejvýraznějších momentů', řekl Marcos v magnetofonovém poselství předčítaném na shromáždění tisíců na Mezinárodním fóru zemědělců a domorodých obyvatel (International Farmers and Indigenous Peoples' Forum), které bylo spolupořádáno Via Campesina, mexickou zastřešovací organizací rolníků UNORCA a Národním kongresem původních obyvatel Mexika (National Indigenous Congress - CNI).

'Vítáme samu existenci Via Campesina, váš boj a váš odpor' řekl v průvodním dopisu. Via Campesina je globální aliance rodinných farem, rolníků, domorodců, hnutí zemědělských dělníků a bezzemků, která sdružuje hnutí ze 70 zemí, jak Severu tak Jihu, a představuje asi 100 milionů lidí.

Poselství subcomandanta Marcose - česky BL
17. 9. 2003
kapitoly z dlouhodobého programu ČSSD

Dlouhodobé tendence ve vývoji nejvyspělejších ekonomik světa -- čistě tržní ekonomiky USA a vyspělého jádra sociálnětržní Evropské unie -- naznačují, že dochází dlouhodobě k rychlejšímu růstu produktivity práce právě v sociálnětržních ekonomikách EU, kde patrně významnou roli hraje motivační působení sociální soudržnosti. Oslabení prvků sociálně tržní ekonomiky by tak mohlo znamenat vážné problémy, neboť programy EU zaměřené na zachycení vývoje technické a informační revoluce (zejména zvýšenou podporou výzkumu, nových technologií a rozvoje vzdělávání) vyžadují aktivní a motivovanou pracovní sílu.

Toto je citát z té části dlouhodobého - základního programu ČSSD, který se týká globalizace. Sociální demokracie - nyní strana s většinovou vládní odpovědností - zde pléduje za regulaci a zachování sociálního státu. Analyzuje nezdravé příčiny a důsledky tzv. divoké, neregulované globalizace a rozvíjení liberalizace v režii nadnárodních korporací. Ve WTO však pro solidaritu není místo. Schváleným mandátem k jednání WTO ale svůj program ČSSD nenaplňuje. Naopak. Její vlastní program ji usvědčuje z věrolomnosti.

Česká republika je "plně oddána poslání a cílům WTO" BL
Jaký mandát dostala od vlády česká delegace BL

Vláda před občany nic netají. Svá opatření k ozdravění rozpočtů předkládá zcela otevřeně. Nezatajuje, že opatření se občanů dotknou, a snaží se o vyváženost. Reforma se negativně dotkne především těch, kteří si zvykli podvádět a parazitovat. Hospodářská politika vlády směřuje k zajištění růstu produktivity a konkurenceschopnosti pro trvalé rozvíjení kvality života. To je hlavní cíl reformy, to je i hlavní cíl volebního programu ČSSD.

Vladimír Špidla, předseda ČSSD a předseda vlády ČR
17. 9. 2003
Předseda nejsilnější opoziční strany Mirek Topolánek ve svém rozhovoru pro Právo uvedl, že Občanská demokratická strana by přivítala změnu volebního systému do Sněmovny na čistý většinový systém (jednokolový většinový systém). Tento systém by podle Topolánka mohl být použit již při možných předčasných volbách, ke kterým by mohlo dojít v případě pádu vlády.
16. 9. 2003
Nedá mi, abych nezareagoval na článek Václava Bělohradského "Je vzdělání na cestě stát se zbožím?". Článek je obranou sociálního státu, jehož užitečnost je dokazována na základě veřejného školství, a stručně řečeno: tam, kde přináší empirické důkazy, se Bělohradský mýlí naprosto, pokud používá odborné termíny, používá je špatně a konečně jeho analogie mezi společenským vývojem a příklady zavání primitivním biologismem některých prací z 19. století.
17. 9. 2003
Stefan Zweig v "Legendě a pravda životního příběhu Beatrice Cenci" (viz BL) píše: "...Legenda zastiňuje skutečnost a díky ní žijí postavy v naší paměti tak, jak ve skutečnosti nikdy nežily..." Podobný zážitek mám z Legendy o utrpení rodiny Červeňákových. Legenda o vyhánění romské rodiny z Ústí nad Labem je příkladem moderní legendy v nejhorším smyslu slova, protože popisuje cílevědomě situaci, která se nikdy nestala, příkoří, ke kterým nikdy nedošlo. (Viz můj článek v BL: O bezradnosti při četbě slané nulové spravedlnosti ZDE)
17. 9. 2003

14. září švédští voliči hlasovali, zda se mají připojit k měně euro. Většina z nich euro odmítla. Proč, to vysvětlil ekonom Joseph Stiglitz - jeho článek v češtině je ZDE

17. 9. 2003
Sokolovské sídliště u Alfy, jinak též zvané "Kendíkov" podle jména současného majitele, je téměř výhradně obýváno Romy. Ve dvou stovkách bytů zde žije kolem 800 lidí, z nichž polovina jsou děti. Jako nejdůležitější a obyvateli společně sdílený problém je problém bydlení.
Obyvatelka 'ubytovny' ve Slaném Květa Foldýnová odvolává souhlas s umístěním dětí do dětského domova
17. 9. 2003
Přes původní výhrůžky nebyli násilně vyklizeni obyvatelé jednoho "bytu" v "ubytovně" ve Slaném. Možná to způsobila přítomnost televizních štábů ČT a Prima, které na místě i na radnici točily rozsáhlé reportáže, možná na tom měla vinu přítomnost Jakuba Poláka, šéfredaktora romského měsíčníku Amaro Gendalos, který převzal obecné zmocnění od vystěhovávané matky s třemi dětmi a začal okamžitě ve věci jednat. Možná tím klíčovým důvodem byl ranní telefonický rozhovor ombudsmana Motejla s představiteli města.
RNDr. Ivo Rubík
16. 9. 2003
V pondělí se konal rozhovor starosty Slaného a jeho místostarostů se zástupci romských organizací - Ondřejem Giňou za Grémium romských regionálních poradců a Jakubem Polákem za sdružení Dženo. Oba představitelé prezentovali starostovi návrhy na další možný postup při zmírňování tvrdosti "programu nulové tolerance".

Zástupci radnice při jednání odmítli odpovědnost za budování N-objektu v katastru sousední obce, kam chtějí přestěhovat "Neplatiče". Radnice už ale přitom získala od armády bezúplatným převodem pozemek a armádní objekt, kde chce nákladem několika milionů vybudovat ubytovací kapacitu v UNI - buňkách o kapacitě 36 osob pod stálým dozorem dvou příslušníků městské policie a správce.

16. 9. 2003
Lidé jako jsou Kotrba, Polák, Šabatová, Uhl a další si budou říkat stále svoje. Bez ohledu na ověřitelná fakta budou pro "svůj třídně chápaný boj", bez kterého by jejich život neměl smysl, znásilňovat skutečnosti tak, aby vyhovovaly jejich světu.
Obyvatelka Slaného, jejíž děti skončí v dětském domově jen proto, že dluží za ubytování
15. 9. 2003
Ozývají se z fanklubu starosty Slaného, že nerozumím velikosti a moudrosti jejich voleného zástupce a soudím ukvapeně... Ano, možná. Ale ti, jejichž osudy nevratným způsobem poškodil "program nulové tolerance", kteří se stali obětí někdy své vlastní, někdy cizí byrokratické nedostatečnosti, ti všichni žalují. Žalují necitelnost, žalují svět, který nechápou a kterému mnohdy nerozumí.

Diskuzní fórum těch pravých Slaňáků ZDE
13. 9. 2003
tisková informace

V souvislosti s kritikou neúplnosti a manipulativnosti dvou reportáží zpravodajství České televize ze dne 10. 9. 2003, zveřejněnou v Britských listech pod názvem ČT: Ombudsmanova PR agentura nebo Goebbelsova propagandistická mašinérie?, zaslali Štěpán Kotrba za Britské listy, Jakub Polák, šéfredaktor romského měsíčníku Amaro Gendalos a Ivan Veselý za sdružení Dženo - vydavatele měsíčníku Amaro Gendalos generálnímu řediteli České televize v pátek 13. září stížnost a zároveň žádost o opravu neúplných údajů a o odpověď.

16. 9. 2003
Na pozadí konfliktu ve městě Slaném se mírně rozproudila opět debata o perspektivách Romů, jejich vzdělání atp. Dovolte mi malý příběh ze života zcela nedávného: Základní škola v Ústí nad Labem Předlicích patří od první poloviny devadesátých let mezi první školy v Čechách, co zavedly tzv. nultý ročník, který se velmi osvědčil mezi romskými dětmi, které získaly dobrý základ pro zvládnutí prvního ročníku a snížilo se riziko nutnosti přechodu dětí do zvláštní školy.
16. 9. 2003
Nedávná slyšení v Kongresu se vší jasností ukázala, že strategické úvahy washingtonských jestřábů dovedly politiku Spojených států v Iráku do patové situace. Nejedná se ani tak o Bushovu žádost o dalších 87 miliard dolarů pro pokračování irácké kampaně i boj proti světovému terorismu, čímž schodek státního rozpočtu dosáhne kritických 5% HDP, ale spíše o skutečnost, že se podle nejnovějších analýz odhady na rekonstrukci Iráku pohybují v rozmezí 450 až 600 miliard dolarů. Přičemž by se eventuální splácení této částky prodejem irácké ropy protáhlo až na 30-50 roků. Ne méně vážnějšími se ovšem zdají být geopolitické dopady irácké kampaně.
16. 9. 2003
České divadlo prožívá v současnosti konjunkturu, podobnou situaci v šedesátých letech, kdy nachází obecenstvo v současném divadle zdroje významů, které nenalezne v tisku ani v televizi, konstatoval ve své přednášce na letošním setkání zahraničních bohemistů, které každoročně organizuje ve spolupráci s ministerstvem kultury Obec spisovatelů, Vladimír Just. Za ohniska nejlepšího českého divadla současnosti označil především Ostravu a Hradec Králové:
15. 9. 2003
Značným zklamáním je nový český film Ondřeje Trojana a scénáristy Petra Jarchovského, natočený na motivy próz zajímavé, ale obtížně čitelné autorky Květy Legátové, která nedávno literárně debutovala povídkami "z drsného (kopaničářského) hornatého kraje" ve věku více než osmdesáti let.
1. 9. 2003

Finanční příspěvek na provoz Britských listů vás nic nemusí stát - Finanční dary Občanskému sdružení Britské listy jsou odečitatelné ze základu daně z příjmu. Vydáváme k tomu na požádání písemné potvrzení.

V srpnu 2003 obdrželo Občanské sdružení Britské listy od čtenářských sponzorů celkem 6100.00 Kč a za reklamu 8000.00 Kč. Děkujeme všem, kteří podporují provoz Britských listů finančními dary i zadáváním reklamy.

Apelujeme na všechny čtenáře, aby si na provoz BL finančně přispěli. S minimálním rozpočtem je velmi obtížné udržet veřejnoprávní službu Britských listů. Všichni spolupracovníci BL pracují pro časopis zadarmo, mnozí s podstatným nasazením, po své normální práci.

Financujte si k vlastnímu prospěchu kritický a nezávislý deník.

Veškeré informace o tom, jak jsou darované peníze využívány, pravidelně zveřejňujeme. V současnosti především postupně hradíme účetní firmě výdaje za vypracování finančních zpráv za léta 2001 a 2002.

Jsme vděčni za každý drobný příspěvek na provoz Britských listů, který je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisen Bance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je Karlovo nám. 10, Praha 2. Finanční dary Občanskému sdružení jsou odečitatelné od základu daně z příjmu.

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
17. 9. 2003 Vynikající Hrabal v Českých Budějovicích - lidi z Prahy to neznali Jan  Čulík
17. 9. 2003 Jsou Spojené státy v úpadku?   
16. 9. 2003 Nejlepší i nejpopulárnější české divadlo: Ostrava, Hradec Králové a Jára da Cimrman Jan  Čulík
15. 9. 2003 Želary: Málčik znájet darógu! Jan  Čulík
15. 9. 2003 Dokážeme ještě žít vedle sebe ? Ladislav  Žák
15. 9. 2003 V tomhle státě něco hodně smrdí... Jan  Paul
12. 9. 2003 Leni Riefenstahlová: byla to skutečně nacistka nebo jen prostě Němka, typická pro svou dobu? Fabiano  Golgo
12. 9. 2003 Loupeživá společnost?   
11. 9. 2003 Úřední šiml zuří proti studentům i v Německu a ve Francii   
11. 9. 2003 Je to divný svět: jak komunistická Čína financuje Spojené státy   

Slzy jsou SLANÝ RSS 2.0      Historie >
17. 9. 2003 Jak být terénním sociálním pracovníkem Jana  Chalupová
17. 9. 2003 Slaný: v úterý k exekuci nedošlo, matka se vzepřela nátlaku Štěpán  Kotrba
16. 9. 2003 Slaný: namísto smírného řešení "koncentrák" Štěpán  Kotrba
16. 9. 2003 Slánský starosta: Je to tak prosté... Ivo  Rubík
15. 9. 2003 Dokážeme ještě žít vedle sebe ? Ladislav  Žák
15. 9. 2003 Paní Chalupové: Ta myšlenka vypadá hezky, ale.. Pavel  Urban
15. 9. 2003 Slaný: "Máme takového starostu, jakého jsme si už podruhé zvolili..." Štěpán  Kotrba
13. 9. 2003 Britské listy a Amaro Gendalos podaly stížnost generálnímu řediteli ČT na Události a Večerníky   
12. 9. 2003 ČT: Ombudsmanova PR agentura nebo Goebbelsova propagandistická mašinérie? Štěpán  Kotrba
11. 9. 2003 Ombudsman se bude znovu a podrobněji zabývat kauzou Slaný Štěpán  Kotrba

Liberalizace světového obchodu a WTO RSS 2.0      Historie >
17. 9. 2003 Globalizace: přísliby i hrozby   
17. 9. 2003 Cancún: Snaha o privatizaci vody   
17. 9. 2003 Subcommandante Marcos: Jsme vykořisťováni jako otroci WTO   
17. 9. 2003 Bechtel a krev za vodu: válka jako omluva pro rozšiřování práva korporací Vandana  Shiva
15. 9. 2003 Zapatisté: Globalizujme naději Subcommandante  Marcos
15. 9. 2003 Proč zemřel korejský farmář Ri Kjong-che   
15. 9. 2003 Vládnou obavy, že Amerika bude torpédovat rozhovory v Cancúnu   
15. 9. 2003 Zrušiť dotácie poľnohospodárstvu? Nie je to také jednoduché...   
12. 9. 2003 Česká republika je "plně oddána poslání a cílům WTO" Miroslav  Somol
12. 9. 2003 Zasedání WTO v Cancúnu: Jaký mandát dostala od vlády česká delegace   

Meacher a pozadí 11. září RSS 2.0      Historie >
9. 9. 2003 Meacher "urazil oběti z 11. září"   
6. 9. 2003 Michael Meacher: "Americká vláda předem věděla o útoku z 11. září"   
6. 9. 2003 Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády"   
22. 7. 2003 Geneticky modifikované plodiny představují jen "malé zdravotní riziko"   
4. 7. 2003 Hranice pro označování geneticky modifikovaného materiálu v potravinách "je příliš vysoká"   
4. 7. 2003 BBC (trochu) ustupuje britské vládě   
23. 6. 2003 "Superplevel" zpochybňuje budoucnost geneticky modifikovaných plodin   

Útok na USA, Afghánistán, Irák RSS 2.0      Historie >
15. 9. 2003 Blair se prý rozhodl zaútočit na Irák už na jaře 2002   
12. 9. 2003 Iráčané podle průzkumu veřejného mínění nedůvěřují Americe   
9. 9. 2003 Bude irácká ropa za eura nebo za dolary? Štěpán  Kotrba
9. 9. 2003 Meacher "urazil oběti z 11. září"   
9. 9. 2003 Zdrojem antiamerikanismu je závist   
8. 9. 2003 Bush požádal Kongres o dalších 87 miliard dolarů na Irák   
6. 9. 2003 Michael Meacher: "Americká vláda předem věděla o útoku z 11. září"   
6. 9. 2003 Meacher: "USA zneužily 11. září k prosazování politiky světové nadvlády"   
5. 9. 2003 USA a Velká Británie by měly předat Irák OSN Mojmír  Babáček
3. 9. 2003 Náboženství je duševní choroba   

BBC, Alastair Campbell, Saddám Husajn a "45 minutová hrozba" z Iráku RSS 2.0      Historie >
15. 9. 2003 Blair se prý rozhodl zaútočit na Irák už na jaře 2002   
11. 9. 2003 Irák: britský ministr obrany zamlčel znepokojení svého ministerstva   
8. 9. 2003 Co zatím zjistilo vyšetřování smrti dr. Davida Kellyho?   
4. 9. 2003 Případ Kelly: Dokument, který zpochybnil Blairovo svědectví   
3. 9. 2003 Rána britské vládě: podle vysokého výzvědného pracovníka byla vládní zpráva o iráckých ZHN nepřípustně zdramatizována   
2. 9. 2003 Čelný britský konzervativec útočí: "Kellyho smrt byla pro Blaira záchranou"   
2. 9. 2003 Mrtvolu dr. Kellyho nalezla policie "zhroucenou u stromu"   
2. 9. 2003 Svědectví vdovy po dr. Kellym vede k pochybnostem nad tvrzeními Blairových poradců   
2. 9. 2003 Psychiatr: "Kelly spáchal sebevraždu, protože se octl pod tlakem médií"   
31. 8. 2003 David Kelly: Útok proti Iráku byl správný a nutný   

ČRo 6 a někdejší Svobodná Evropa RSS 2.0      Historie >
9. 9. 2003 Veřejná služba vůči národnostním menšinám - mediální ticho a nikomu to nevadí Štěpán  Kotrba
8. 9. 2003 Česká média: Když rozhovor nepolemizuje s tvrzeními Štěpán  Kotrba
5. 9. 2003 Polština v ČT? Milan  Krčmář
2. 9. 2003 ČRo 6 neví, pro koho vysílá Štěpán  Kotrba
29. 8. 2003 Vyváženost ČRo 6?
aneb frekvenční analýza jednoho pořadu
Štěpán  Kotrba
25. 8. 2003 Zpráva CEMESu o ČRo 6 pro Radu Českého rozhlasu Jan  Čulík
21. 8. 2003 Facka zprava aneb štěkání podle Jemelky Štěpán  Kotrba
20. 8. 2003 Proč nepíše Jan Urban jako američtí novináři Jan  Čulík
18. 8. 2003 Kolik peněz si může ještě dovolit Český rozhlas vyhodit "do éteru" Štěpán  Kotrba
18. 8. 2003 ČRo 6 - tažný kůň s klapkami na očích, který zatáčí pouze vpravo Štěpán  Kotrba