27. 7. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
28. 7. 2007

Topolánkovy mýty, polopravdy a lži o radaru

Premiére, lžete. A Britské listy mají důkaz.

Politikům je třeba připomínat jejich vlastní slova, zvláště když se brání, že je novináři zkreslili a nenapsali to, co oni řekli. Premiér České republiky Mirek Topolánek nelhal jen své manželce, ale opakovaně, nestydatě a vědomě lhal občanům Brd a stejně vědomě lhal i poslancům Parlamentu. Britské listy nyní přinášejí o jeho mýtech, polopravdách a lžích záznam. Zvukový i obrazový.

Lží první bylo, když sliboval, že se snaží, aby umístění radaru od nejbližší obce bylo vícejak čtyři kilometry. Věděl už v té době, že kóta, na kterou Američané plánují umístit svůj radar, je od nejbližší obce vzdálena 1,4 km. Pouze 1,4 kilometru. Druhá lež je ale závažnější. Starosta obce Trokavec, Jan Neoral, přinesl v Britských listech své poznámky z besedy v brdské obci Borovno dne 4.5.2007. Beseda s premiérem Topolánkem, ministryní obrany Parkanovou a jejich vládním doprovodem měla velmi bouřlivý průběh, jehož klíčové body televize ve zpravodajství nezachytily - jako obvykle. Topolánek zde řekl několik nehorázných, buranských vět. Prohlásil, že občané podléhají mýtům, polopravdám a lžím. Asi nejvíce pobouřil občany jeho cynismus, se kterým reagoval na pocit ohrožení obyvatel Brd: "VŠUDE NA SVĚTĚ UMÍRAJÍ LIDÉ. Někteří lidé při obraně své vlasti, někteří náhodně, někteří hloupě v autě, ale všude umírají lidé." Starosta Trokavce zaznamenal a komentoval tuto premiérem vyřčenou větu slovy: "Z této naprosto nezvládnuté, šokující a nehorázné odpovědi lze dovodit, že premiér ví a počítá s tím, že zde v souvislosti s radarem budou umírat lidé? Touto odpovědí naprosto jasně dal najevo, že lidé díky radaru umírat mohou, že se s tím má počítat, radar může být tedy natolik nebezpečným, že může způsobit smrt lidí. A že je si toho vědom." O několik dní později na výrok reagoval ve sněmovně poslanec Václav Votava při ústních interpelacích a premiéra se otázal:

Poslanec Václav Votava (ČSSD): Na mítinku s občany v Brdech v obci Borovno se vás jedna tazatelka ptala - cituji z Britských listů: Právě nám zde tvrdíte, že radar bude zcela bezpečný, účinky zdravotně nezávadné, a že pokud by měl poškodit lidi, neschválíte ho. Co se stane, pokud to nebude pravda a k poškození dojde? Vaše odpověď byla: Všude umírají lidí, někteří ve válkách, někteří při autonehodách, někteří jen tak. Citoval jsem, pane premiére, z Britských listů. Myslím si, že je to naprosto, naprosto šokující, to, co jste řekl tam těm lidem. Jestli jste to opravdu řekl, tak si myslím, že je to i nehorázné. Je to nehorázná odpověď lidem (upozornění na čas), kteří mají obavy o své zdraví v souvislosti s radarem.

A ten hulvát, který vede tuto vládu, odpověděl s drzostí sobě vlastní:

Předseda vlády ČR Mirek Topolánek (ODS): Myslím si, že je nehorázné něco takového tvrdit. Standardně tvrdím, že pokud se prokáže zdravotní postižení nebo zdravotní účinky, vyjednávaní skončí. Musím vás zklamat - čerpejte z lepších zdrojů.

Britské listy nyní přinášejí nezvratný důkaz, že jsou "lepší zdroj" a premiér by měl příště lépe a uvážlivěji volit slova. V parlamentu i jinde.

Jan Neoral, BL 8. 5. 2007: Topolánek: VŠUDE UMÍRAJÍ LIDÉ. Někteří ve válkách, někteří při autonehodách, někteří jen tak - poznámky z besedy s premiérem Topolánkem, ministryní obrany Parkanovou a jejich vládním doprovodem dne 4.5.2007 v obci Borovno ZDE

Premiér Mirek Topolánek 4.5.2007 v obci Borovno : Všude na světě umírají lidé" MP3

Václav Votava , interpelace, PSP 14. 6. 2007 : Myslím si, že je to naprosto, naprosto šokující, to, co jste řekl tam těm lidem. TXTMP3

Mirek Topolánek , odpověď na interpelace, PSP 14. 6. 2007 : Čerpejte z lepších zdrojů. TXTMP3

Vyslechněte si prosím besedu premiéra s občany obce Borovno celou. Pochopíte, proč jejich obavy nejsou dnes menší, ale naopak - větší. Pro snazší stažení je diskuze rozdělena do třinácti dílů - shodně audio i video. Audio soubory mají každý cca 5,5 MB, každé video 320x240 má cca 11 MB.

AUDIO MP3 32kbps-var-mono
WMV VIDEO 320x240x32-250kbps/20kbps-32khz-mono
Úplný záznam besedy s premiérem Topolánkem, ministryní obrany Parkanovou a jejich vládním doprovodem dne 4.5.2007 v obci Borovno
Zprávy TV NOVA 4. 5. 2007
1
1
Topolánkův výrok o tom jak "všude umírají lidé", který premiér posléze popřel, je těsně po páté minutě jedenácté části nahrávky.

Obavy jsou na místě. Včera se totiž s definitivní platností občané Brd dozvěděli, že Američané si vybrali pro umístění x-band (8 až 12 GHz) radaru lokalitu, vzdálenou od nejbližší vesnice 1,4 km. Ne nejméně 4 kilometry, jak sliboval premiér 4. 5. 2007.

Premiér Mirek Topolánek 4.5.2007 v obci Borovno: "...nejméně čtyři kilometry..." MP3

Nicméně 4. 5 2007 tvrdil starostům pobrdských obcí, že vláda nemá žádné informace... Občanům pak jeho "odborníci" tvrdili, že se jim nemůže nic stát, že oni informace mají...

Jan Neoral, BL 4.6.2007: Topolánek: Ani my ve vládě nemáme o americkém radaru žádné informace ZDE

Odborný doprovod premiéra přitom věděl už v tu dobu, že americké studie o vlivu radarové základny na životní prostředí a o účincích o něco méně výkonného x-band radaru BMD na Aljašce vylučují civilní provoz v daleko větším okruhu, civilní letecký provoz pak v okruhu 13 km. Už 25. 1. 2007 jsem uveřejnil v Britských listech poměrně podrobnou a podrobně zdrojovanou analýzu, dokazující, že existuje možnost rušení televizního příjmu na vzdálenost 5 kilometrů , rušení rozhlasového příjmu na vzdálenost 7 km a příležitostná statická elektřina se může vyskytovat v některých případech použití radaru ve vzdálenosti 10 kilometrů. Oficiálně. Dle zdrojů MDA, které doporučuoval ke studiu i onen důstojník v premiérově doprovodu dne 4. 5. 2007. I tyto informace je třeba brát s rezervou a podrobit je nezávislému zkoumání dle standardů EIA a dle českých norem. Zakázaná zóna je nicméně 5 kilometrů na zemi a 8 kilometrů ve vzduchu okolo radarové základny . Automobilům hrozí samovolná exploze pyropatron airbagů. Letadlo nesmí být vystaveno soustředěnému paprsku na vzdálenost 50 kilometrů. O něco menší okruh platí pro vojenské stíhačky, které ale musí být vybaveny speciálním stíněním proti mikrovlnnému záření. Jinak hrozí samovolné odpálení raket, pyropatron vystřelovací sedačky či zničení dalších citlivých zařízení.

Štěpán Kotrba, BL 25.1.2007: Radarová základna: dezinformace znehodnocují občanskou debatu ZDE

Missile Defence Agency - BMDO FACT SHEET JN-00-19 ZDE

dvousetstránková analýza radaru SBX ("sea based" verze téhož radaru) - v angličtině ZDE

Stanislav Kaucký: Základní údaje o SBX radaru - v češtině ZDE
Stanislav Kaucký, BL 28.8.2006: Protiraketová obrana USA: XBR a SBX radary ZDE
MfD cituje 29. 8. 2006 Stanislava Kauckého: Protiraketový radar může ohrozit letadla ZDE

Pokud se předseda vlády obklopuje odborníky, kteří nevědí, že účinky mikrovlnného záření na lidský organismus nejen že "ohřívají tkáně", ale že ono ohřátí má negativní, degradativní účinky na buňky, je to smutné.

Vládní "odborník" 4.5.2007 v obci Borovno:... mikrovlnné paprsky dělají jenom to, že vám prohřejí tkáně, a to i do hloubky..." MP3

Pak by nejlépe onen "odborník" demonstroval zdravotní neškodnost mikrovln tím, že by svou hlavu vystavil účinkům mikrovlnné trouby. Stejně smutné je, jestliže oni "odborníci" tvrdí, že se nic nestane, když nám spadnou na hlavy zbytky jaderné, chemické či biologické nálože poté, co se střela EKV antirakety systému BMD strefí ve výšce několika kilometrů nad zemí do hlavice "darebácké" rakety, je to tragické. Lhát lidem se nemá. A pro příště: i v nejmenší obci mohou mít občané dostatečně kvalitní videokameru, aby zdokumentovali lži politiků i jejich "odborného" doporovodu.

Štěpán Kotrba, BL : Jak zavléci Česko do samého středu Hvězdných válek ZDE

Za poskytnutí videa v kvalitě DV děkujeme manželovi čtenářky Britských listů z jedné podbrdské vesnice, který celou besedu natočil.

                 
Obsah vydání       27. 7. 2007
28. 7. 2007 Czech Prime Minister Mirek Topolánek has lied in Parliament. Here is the evidence Jan  Čulík
28. 7. 2007 Premiére, lžete. A Britské listy mají důkaz. Štěpán  Kotrba
29. 7. 2007 Když lže premiér v parlamentě, je to opravdu vážné
29. 7. 2007 Magistrát ustoupil tlaku ochránců soukromí
29. 7. 2007 Jak britská rozvědka pomohla Američanům při zatýkání "teroristy"
29. 7. 2007 Další z obcí odmítla radar v referendu
28. 7. 2007 Co jsou mikrovlny? WHO o vlivu mikrovln na lidský organismus
28. 7. 2007 Bush do buše, vlastně do Brd Pavel  Čámský
28. 7. 2007 Proč Česká televize bojuje za radar? Bohumil  Kartous
28. 7. 2007 Proč Britské listy bojují proti radaru?
27. 7. 2007 Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě
28. 7. 2007 Kongresové jednání o raketové obraně bylo naopak "menším vítězstvím pro Bushe"
27. 7. 2007 Pane premiére, nepřeháníte to už více, než je únosné? Jan  Neoral
29. 7. 2007 Jsem spíš pro základnu, ale budu i dál publikovat v Britských listech Boris  Cvek
28. 7. 2007 Zákazníky s notebookem vyhazují i v Poděbradech
28. 7. 2007 Bojí se majitelé restaurací, že notebook poškodí?
28. 7. 2007 Wagner jako ikona prominentů v Bayreuthu Tomáš  Krček
27. 7. 2007 USA: Gates má "mimořádný náhradní plán" na stažení vojsk z Iráku
27. 7. 2007 Preventivní likvidace obchodníka se smrtí Olega Orlova Štěpán  Kotrba, Blahoslav  Zahradníček
28. 7. 2007 Miroslav Šuta: Vymazal jsem Britské listy z oblíbených
27. 7. 2007 Nejvýznamnější orgán pro lidská práva s celosvětovou působností po druhé kriticky posoudil situaci v Česku
27. 7. 2007 Nástup nové totality? Pavel  Urban
27. 7. 2007 Radar a jeho pravý význam Jiří  Jírovec
27. 7. 2007 Pouť do Staré vody
27. 7. 2007 Ještě jedno vysvětlení o zdravotnictví v Libyi Petr  Wagner
27. 7. 2007 Léky proti cukrovce způsobují selhání srdce
27. 7. 2007 Kočka, která předpovídá, kdy který pacient zemře
27. 7. 2007 Euthanasií na bolesti českého zdravotnictví po jedenácti letech Jaroslav  Kuba
27. 7. 2007 Papežův tajemník varoval před přistěhovalectvím muslimů do Evropy Lukáš  Lhoťan
27. 7. 2007 Válka mezi USA a Evropou začala Štěpán  Kotrba
27. 7. 2007 ■ ■ ■ Karel  Dolejší
27. 7. 2007 Za odmítáním referenda se skrývá strach z demokratické diskuse Jakub  Rolčík
27. 7. 2007 Ideologické rámování České televize v programu Události Mirek  Vodrážka
27. 7. 2007 Pokrytectví ve sporu o srp a kladivo v Brně Ivan  Sommer
26. 7. 2007 Síť restaurací Paneria vyhazuje zákazníky s notebookem Bohumil  Kartous
27. 7. 2007 Ke Komunistickému manifestu 2 aneb partaje jsou pakáž Michal  Kuklík
27. 7. 2007 Šípovi haraší v hlavě Tamara  Nováková
27. 7. 2007 Nejen harašení jako téma Petr  Baubín
27. 7. 2007 Novináři, megawatty, Temelín Josef  Vít
27. 7. 2007 R.C.Cook: Záchranný program k reformování finančního systému v USA
27. 7. 2007 Castro nepřítomen na oslavách Dne revoluce
27. 7. 2007 BBC: Fidel Castro - světový symbol
27. 7. 2007 Loupež mozků Fidel Castro Ruz
27. 7. 2007 Účet za Bushe...nebo poukázka na titul buran roku?!? Ladislav  Žák
27. 7. 2007 A tak všichni nakupovali Beno  Trávníček
27. 7. 2007 Omyly ohledně Richarda Wagnera
27. 7. 2007 O svobodě a blahobytu Zdeněk  Vopat
27. 7. 2007 Langer v Peříčku Štěpán  Kotrba
27. 7. 2007 I já jsem smutný Jaromír  Eisman
27. 7. 2007 Někteří lékaři nejsou kromě medicíny schopni pochopit nic
26. 7. 2007 Karel Havlíček Borovský o referendu k americkému radaru
26. 7. 2007 Rada Českého rozhlasu: neschopní škůdci Štěpán  Kotrba
26. 7. 2007 Posudek Ústavu státu a práva ve věci legality vysílání Radia Wave
24. 7. 2007 Rowlingová je nána... Martina  Dostálová

Americká protiraketová základna v České republice RSS 2.0      Historie >
28. 7. 2007 Premiére, lžete. A Britské listy mají důkaz. Štěpán  Kotrba
28. 7. 2007 Kongresové jednání o raketové obraně bylo naopak "menším vítězstvím pro Bushe"   
28. 7. 2007 Bush do buše, vlastně do Brd Pavel  Čámský
28. 7. 2007 Czech Prime Minister Mirek Topolánek has lied in Parliament. Here is the evidence Jan  Čulík
27. 7. 2007 Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě   
27. 7. 2007 Pane premiére, nepřeháníte to už více, než je únosné? Jan  Neoral
26. 7. 2007 Karel Havlíček Borovský o referendu k americkému radaru   
25. 7. 2007 Referendum by se mělo vyjádřit k morálnímu aspektu radaru Jaroslav  Klíma
25. 7. 2007 Nesmysly a lži kolem referenda aneb jsou USA sexy? Michal  Kuklík
25. 7. 2007 Topolánku, co nás ochrání před ruskými jadernými raketami? Josef  Vít
24. 7. 2007 Továrny hrůzy: Made in America Nikola  Čech
24. 7. 2007 O použití radaru v Brdech budou rozhodovat Američané Zdeněk  Vopat
24. 7. 2007 Topolánku, co ochrání ČR před ruskými jadernými raketami? Josef  Vít
24. 7. 2007 Informace nebo propaganda? -- MZV ČR informuje o webu www.radarbrdy.cz Michal  Rusek
23. 7. 2007 Americký radar potřebujeme pro přežití   

Radar v Brdech - klíčové argumenty RSS 2.0      Historie >
28. 7. 2007 Premiére, lžete. A Britské listy mají důkaz. Štěpán  Kotrba
28. 7. 2007 Czech Prime Minister Mirek Topolánek has lied in Parliament. Here is the evidence Jan  Čulík
27. 7. 2007 Americký Kongres zasadil těžkou ránu Bushově projektu raketové obrany v Evropě   
24. 7. 2007 Továrny hrůzy: Made in America Nikola  Čech
20. 7. 2007 65 % občanů nesouhlasí s vybudováním radarové základny v ČR, nesouhlasí i 36% voličů ODS   
19. 7. 2007 Chytilová, Kocáb a Töpfer před polednem o radaru Štěpán  Kotrba
12. 7. 2007 Noam Chomsky: Poselství pražské demonstraci Noam  Chomsky
7. 7. 2007 Clinton: protiraketový štít vytváří krizi   
6. 7. 2007 Názor dne (včerejšího)   
29. 6. 2007 Vyrobíme sami objektivní pořad o americkém radaru, když to vaši redaktoři neumějí nebo nechtějí udělat   
27. 6. 2007 Obrana před balistickými raketami dlouhého doletu v Evropě   
27. 6. 2007 Strana Zelených, Greenpeace a Jan Neoral budou zjišťovat, co se děje   
27. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Protiraketový obranný štít: bláznivý nápad nebo racionální cíl Immanuel  Wallerstein
18. 6. 2007 Radar a víza místo ústavní smlouvy Lukáš  Jelínek
16. 6. 2007 Raketový systém: USA odmietli ruskú ponuku