Langerova bouře ve sklenici vody
24. 9. 2006 / Petr Nachtmann
Ivan Langer se pokusil před několika dny vyvolat aféru s údajnými odposlechy v režii ČSSD. Aféra se otočila proti němu a Langer začal couvat.
ČRo: Odposlechy aneb skoro vše už tu bylo ZDE
Je celkem logické, že se nyní Langer/vláda/ODS chytili první příležitosti vyvolat aféru jinou, díky které by se na "odposlechy" zapomnělo. Vláda by zároveň vytvořila iluzi, že se chová kompetentně a schopně.
Pokud bude na chvíli lépe hlídán Josefov, nebude to žádná tragédie. Vláda se tváří, že hlídá i ruzyňské letiště, ale demonstrativní zaparkování policejních vozidel před terminálem nic neřeší.
iDnes - Vláda kvůli riziku terorismu posílila bezpečnost v Praze ZDE
V sobotu večer jsem zašel do letištní haly u jižního terminálu k bankomatu a málem mě stihla nevolnost, vzduch v hale byl prosycen zápachem trojice spících bezdomovců. Nikdo je nelegitimoval, nikdo je nevyvedl, pozornost policie nevzbudili ani takto nápadní lidé.
Přestože ODS patří k nejvýznamnějším politickým stranám, její politika je poznamenána zakomplexovaným křiklounstvím a zbrklými činy. Vláda tak v tichosti vyměnila zmocněnce pro lidská práva a nahradila jej bývalým poslancem za ODS.
Novinky: Vláda v tichosti vyměnila Karáska za Litomiského
Hlučněji odvolala šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karla Randáka a jako důvod uvedla záměr sloučit ÚZSI (rozvědka) s BIS (kontrarozvědka) do jedné zpravodajské služby. Bojím se, že vláda rychleji jedná, než myslí, a že pak může být nucena vytloukat klín klínem, aféru aférou.
Nynější vláda si nechce nebo nedokáže uvědomit svoji dočasnost a chová se jako slon v porcelánu. Nelze se tomu divit, pokud se zamyslíme nad nekompetentností některých jejích významných členů. Za ekonomického odborníka ODS a nositele "pravicových" ekonomických názorů je vydáván zemědělský inženýr Vlastimil Tlustý, od června 1988 do listopadu 1989 členem KSČ.
ČTK: Finance povede Vlastimil Tlustý, ekonomický odborník ODS ZDE
Stínovým ministrem obrany byl Petr Nečas, jehož jedino kvalifikací byla roční vojenská prezenční služba. V rámci šachování s židlemi dostal resort obrany na starost nečlen ODS, Petr Nečas však musel jakožto zasložilý člen strany obdržet křeslo jiné. Usedl tak na ministerstvo práce a sociálních věcí. Této problematice rozumí zhruba stejně stejně jako armádě, zdánlivě se nejedná o tragédii. Ve skutečnosti však ODS disponovala stínovou ministryní práce a sociálních věcí Alenou Páralovou, která se problematikou dlouhodobě zabývala
Sociální revue: Alena Páralová: Sociální politika ODS ZDE
Řídit vládu, potažmo celou zemi se rozhodl Mirek Topolánek, který nedokázal uřídt ani vlastní firmu VAE.
BL, Irena Ryšánková: Plnou parou doprava! ZDE
Na kompetentní politiky v čele ODS si zatím musíme počkat.
VytisknoutObsah vydání | Pátek 22.9. 2006
-
23.9. 2006 / Chirac vyšetřuje údajnou bin Ladinovu "smrt"22.9. 2006 / Štěpán KotrbaKardinál Vlk obvinil české katolické radikály ze spojení s americkými extremisty22.9. 2006 / Mučení v Iráku je "horší než za Saddáma"22.9. 2006 / Jiří JírovecMá Klaus pravdu, protože rozumí klimatologii, anebo proto, že je president?22.9. 2006 / Porušení zákona v Kladně potvrdil ÚOHS22.9. 2006 / Torrent na Nepohodlnou pravdu22.9. 2006 / Papež a danajský dar22.9. 2006 / Český rozhlas: služba za cizí peníze21.9. 2006 / ČSSD: Tři otázky pro Topolánka21.9. 2006 / Mučení v Guantánamo4.9. 2006 / Hospodaření OSBL za srpen 200622.11. 2003 / Adresy redakce