27. 10. 2004
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
27. 10. 2004

Jak najít bez rizika v Británii zaměstnání

"Mé internetové stránky www.czechmatch.co.uk jasně vysvětlují práva pracovníků, přicházejících do Británie, protože mě velmi znepokojuje, že do Británie přichází velký počet lidí samostatně, bez organizované pomoci, a tito lidé se stávají obětí vykořisťování, buď od podvodných zaměstnavatelů anebo od bossů různých gangů."

Britský právník John Mark Sutherland-Fisher, odborník na zaměstnanecké právo, založil firmu Czech Match Ltd., která od února letošního roku zprostředkovává lidem nejrůznějších profesí z České republiky za právních a férových poměrů dobré zaměstnání v Británii. Využívá při tom vážného nedostatku kvalifikovaných pracovních sil ve Spojeném království. Sutherland-Fisher je nyní zprostředkovatelem pracovních příležitostí v Británii pro osoby v desítkách zemí. Lidem, ucházejícím se v Británii o místo, Sutherland-Fisher neúčtuje žádný poplatek, protože v Británii je to protizákonné. - O tom, jak získat dobré místo v Británii, s ním hovořil Jan Čulík.

Vy stojíte v čele docela zajímavého projektu. Můžete ho našim čtenářům popsat?
Stojím v čele firmy, která se jmenuje Czechmatch Ltd. Byla založena v únoru letošního roku a jejím účelem bylo původně zprostředkovat práci českým absolventům vysokých škol i pracovníkům všeho druhu zaměstnání ve Velké Británii a v dalších zemích. Účelem je odstranit nedostatek kvalifikovaných pracovních sil, jímž trpí Velká Británie. Protože Británie má nedostatek dobře kvalifikovaných absolventů vysokých škol, řemeslníků a dalších pracovníků..
Jakých lidí je v Británii nedostatek?
V současnosti se odhaduje, že v Británii chybí 45 000 řidičů nákladních automobilů, má-li uspokojit potřeby této země během nadcházejících deseti let. Příští rok vstupuje v platnost směrnice Evropské unie o omezení pracovní doby profesionálních řidičů nákladních automobilů. To silně omezí pracovní dobu dosavadních řidičů nákladních vozidel. To vytvoří podstatný nový tlak na britské dopravní společnosti. A protože má Británie zastaralou železniční infrastrukturu, závisíme velmi silně na automobilové dopravě zboží i materiálu.

V Británii je velký nedostatek truhlářů, instalatérů, elektrikářů, kvalifikovaných řemeslníků. Velký nedostatek pracovních sil je v pohostinství. Restaurace potřebují dobré zaměstnance pro číšničení. Potřebujeme dobré inženýry a techniky.

A vy zprostředkujete všechna tato zaměstnání?
Zprostředkováváme jakékoliv zaměstnání si představíte. Máme jaderné fyziky, máme počítačového programátora, který v rámci své vojenské služby vyrobil internetové stránky pro NATO, až po lidi, kteří umývají nádobí v kuchyních.
Vaše firma byla založena asi před rokem. Jaká byla reakce?
V lednu 2004 mě s kolegou pozvali do České republiky, kolega jako bývalý univerzitní učitel byl pozván na české technické univerzity. Napadlo mě, že bych měl takovouto firmu založit po svém návratu. Založil jsem tu společnost v únoru s asi českými 20 -- 30 studenty, které kolega potřeboval umístit v Británii. Otiskli jsme koncem března jeden inzerát v Mladé frontě Dnes a dostali jsme na to 250 reakcí. Nyní, o osm měsíců později, má naše firma asi 750 kandidátů třiceti národností.
To ale nemohlo být pouze v reakci na inzerát v MFD?
V reakci na ten inzerát v MFD jsme dostali odpovědi z pěti zemí. Přihlásili se lidé z ČR, ze Slovenska, z Polska, z Běloruska a z Maďarska. Ti všichni reagovali na ten inzerát. Pak můj český asistent Daniel rozeslal tento inzerát na všechny vysoké školy a studentské svazy v ČR. Má adresa je na většina internetových stránek českých studentských organizací, takže mi píší studenti z celé ČR a mnozí z nich dostali na mě doporučení od svých profesorů.

Máme nyní 45 partnerských agentur, které pracují v 15 zemích světa, od Estonska na severu, přes ostatní pobaltské státy, přes většinu zemí, které byly součástí bývalého Rakouska-Uherska. Dále máme úřad v Moldově, na Ukrajině, v Rumunsku, v Bulharsku, v Indii, v Pákistánu, v Bangladéši a v Číně.

Kolik uchazečům za zprostředkování pracovní příležitosti účtujete?
Odpovědí je prostě: nic. Protože vlastním firmu, zprostředkující zaměstnání v Británii, je protizákonné požadovat od studentů či od jakýchkoliv uchazečů o zaměstnání poplatek. Za zprostředkování pracovních příležitostí mi platí zaměstnavatelé. Má smlouva je vždycky se zaměstnavatelem, i když poskytuju uchazeče o pracovní příležitosti.
Co jste dělal před založením této firmy?
Pracoval jsem celou řadu let jako právník a pak v oboru "lidských zdrojů" a managementového poradenství. Má druhá firma je podnik managementového poradenství, který se specializuje na zaměstnanecké právo.
Takže jste byl odborník na pracovní příležitosti, na personál, a náhle jste nalezl mezeru v trhu.
Přesně tak. Používám velké množství svých zkušeností z jiných oborů své činnosti. Mnoho lidí například si povšimlo, že mé internetové stránky www.czechmatch.co.uk jasně vysvětlují práva pracovníků, přicházejících do Británie, protože mě velmi znepokojuje, že do Británie přichází velký počet lidí samostatně, bez organizované pomoci, a tito lidé se stávají obětí vykořisťování, buď od podvodných zaměstnavatelů anebo od bossů různých gangů.
Jak na vaši činnost reaguje britská strana? Je tu hodně xenofobie? Jak na vaše nabídky reagují britští zaměstnavatelé?
Řekl bych, že existují dva druhy britských zaměstnavatelů. Existují takoví zaměstnavatelé, kteří jsou krátkozrací. Mají onen známý postoj "omezeného Angličana", "little Englander", který si myslí, že Británie má být jen pro Brity. Těch je velmi málo, ale jsou velmi hluční. Pak existují zaměstnavatelé, kteří zosobňují druhý extrém, jsou velmi "evropští", často obchodují s evropskými zeměmi už mnoho let a vidí, že je toto pro ně obrovská příležitost. Nejen přivést do britských podniků nové talenty, ale i přivést do Británie nové lidi, aby tu získali kvalifikaci. Tyto lidi pak britské firmy vyšlou zpět, například do České republiky, aby tam pracovali pro ně. Mám dvě takové firmy, které plánují přivést do Británie české studenty a zaměstnance, poskytnout jim britskou kvalifikaci a poslat je pak zpátky. Připravujeme založení podniků v brněnském koridoru.
Kolik máte v současnosti zaměstnanců?
Zatím to dělám všechno sám. Od nového roku najmu svého prvního zaměstnance.
Takže jsou to všechno kontakty.
Ano. Mám teď sítě kontaktů, které sahají po celém světě.
Podnikání je vlastně komunikace, že?
Ano. Podnikání je komunikace a mezilidské, osobní vztahy. Snažím se vytvořit vysokou míru důvěry a poctivosti, což je nezbytnou podmínkou pro vytvoření úspěšného podnikatelského vztahu.
Není to trochu problémem v zemích středovýchodní Evropy, kde vládne množství korupce a když se postavíte a budete říkat "Jsem absolutně počestný", vysmějí se vám, protože vám prostě nebudou věřit?
Možná jsem měl štěstí, ale zatím jsem se s korupcí nesetkal. Avšak nejednám se státními úřady ani s polovládními organizacemi, které -- podle toho, co člověk slyší -- jsou obětí korupce. Já jednám s jednotlivci.
Možná jste v úplně novém ekonomickém sektoru. Možná, že lidé, kteří jsou zkorumpovaní, nesoustřeďují své podnikatelské aktivity směrem na Západ?
Vím, že v průmyslu v tomto ohledu existují problémy. Mnoho podniků je frustrováno, že mají-li získat povolení a licence, je nutno nejprve poskytnout některým státním úředníkům "pobídky" -- nechci vyloženě použít slova "úplatky".
A když se rozhoduje třeba o stipendiích do zahraničí a rozhodují o nich místní instituce, lidé si občas stěžují, že se o nich rozhoduje podle toho, kdo zná koho.
Protekce existuje ve všech sférách života. Máme to i tady ve Skotsku. Některé části skotské státní správy jsou proslulé protekcí. Takže to není nic nového. Možná je, že ve středovýchodní Evropě je to v jiném měřítku. Ale všechno, co děláme my, se zaznamenává a dokumentuje. A jestliže někdo není ochoten veškeré jednání s námi zaznamenávat a dokumentovat, nejsme ochotni s ním spolupracovat.
Ještě jedna konkrétní věc. Právě jsem se dověděl, že když do Británie přijede žadatel z České republiky, v důsledku veškerých těch hysterických nesmyslů v médiích letos na jaře, o milionech Romů, kteří zahltí Británii, zavedla britská vláda na poslední chvíli nutnost pro žadatele o práci z ČR registrovat se na ministerstvu vnitra. Prý tam musíte poslat svůj pas, ale přece jakmile odešlete svůj pas, nemůžete hledat o práci, protože svému budoucímu zaměstnavateli musíte ukázat svůj pas?
Tak tomu nutně není. Já mám zavedenou proceduru, kterou doporučuji všem zaměstnavatelům. To pomáhá. A zaměstnancův formulář k registraci posíláme na ministerstvo vnitra jako úplně poslední věc. Tou dobu už máme k dispozici celou řadu fotokopií pasu toho zaměstnance. Zaměstnavatel má možnost prohlédnout si žadatelův pas předtím, než se pas odešle na ministerstvo, protože po zahájení zaměstnání má zaměstnance měsíc na to, aby se zaregistroval. Registrace v současnosti trvá až tři měsíce. Zaznamenal jsem jeden případ, kdy ministerstvo vnitra pas ztratilo. Ale to je neobvyklé. Je to byrokratické, ale je to zvládnutelné.
Takže co mají lidé dělat, pokud se chtějí s vámi spojit?
Ať se podívají na mé stránky a mohou mi poslat email. Email je info@czechmatch.co.uk . Budeme od nich potřebovat životopis ve Wordu. Je důležité, aby lidi měli přístup k emailu, protože zaměstnavatelé, když se rozhodnou někoho zaměstnat, jednají velmi rychle. Je nutné okamžitě reagovat. Proto je velmi důležité poskytnout číslo mobilního telefonu a email.

                 
Obsah vydání       27. 10. 2004
28. 10. 2004 Podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme
27. 10. 2004 Jak najít bez rizika v Británii zaměstnání Jan  Čulík
28. 10. 2004 Jásir Arafat vážně nemocen
27. 10. 2004 Al Jazeera odvysílala další video s unesenou Margaret Hassanovou
27. 10. 2004 Evropský parlament donutil předsedu EK k ústupu
27. 10. 2004 Za nich bude líp? Ondřej  Hausenblas
27. 10. 2004 S jakou vizí půjdeme do blížících se voleb? Miloš  Dokulil
28. 10. 2004 Michael  Marčák
27. 10. 2004 Generálové a frajtři Václav  Dušek
27. 10. 2004 Kolik bude hlavních nádraží v Brně? Antonín  Žiška
27. 10. 2004 Švehla a Gross: Teprve politika je ta pravá krása Jan  Bohata
27. 10. 2004 Připravují se Republikáni bránit černochům na Floridě v hlasování?
27. 10. 2004 Nejvyší státní zástupkyně dělá zároveň dvě protikladné věci
27. 10. 2004 Michael  Marčák
27. 10. 2004 Ariel Šaron zvítězil při historickém hlasování v Izraeli
27. 10. 2004 Zemřel John Peel, britská rozhlasová legenda pop music Jan  Čulík
27. 10. 2004 Chcete studovat na Tchajwanu? Petr  Fiala
26. 10. 2004 Zpravodajství iráckého odboje za dny 13. - 15. října 2004
27. 10. 2004 Zpravodajství iráckého odboje za dny 16. - 18. října 2004
27. 10. 2004 Je myslivectví citlivý způsob hospodaření?
27. 10. 2004 Ještě jednou: jsou tedy myslivci zabijáci? Luděk  Králíček
27. 10. 2004 Češi přispějí finančně na sbírku na pomník bitvy o Británii
27. 10. 2004 Poprava květinky Jaroslav  Hutka
27. 10. 2004 Cesta do noci Jaroslav  Hutka
27. 10. 2004 O Hutkově knize Požár v bazaru Jan  Čulík
27. 10. 2004 Komunisté proti "fašismu"
27. 10. 2004 "Národní strana" zve na "pietní akt"
26. 10. 2004 Bílý dům na prodej
26. 10. 2004 Spojené státy nabídly vrátit Brity v Guantánamu domů; Británie to však odmítla
25. 10. 2004 Poslanci jako prostitutky u E 55 Václav  Žák
25. 10. 2004 S kýmpak se to pan prezident kamarádí? Jan  Čulík
25. 10. 2004 Prezidenti v ČR a totalitní myšlení Bohumil  Kartous
23. 10. 2004 Telefonujte zdarma přes internet a zlikvidujte Český Telecom
27. 10. 2004 Provolání Národního výboru ke vzniku Československa
27. 10. 2004 Manifest císaře Karla I. ze 16. října 1918
27. 10. 2004 Zahajovací řeč prvního dne Národního shromáždění československého
27. 10. 2004 Události října 1918
27. 10. 2004 Washingtonská deklarace z 18. října 1918
27. 10. 2004 První zákon Československé republiky
27. 10. 2004 Projev T. G. Masaryka k 28. říjnu 1919
27. 10. 2004 Martinská deklarácia
27. 10. 2004 Československá Amerika ve zbrani
27. 10. 2004 Švabinský: umělec musí býti neúnavným dělníkem
27. 10. 2004 Nasrat! Jo, nasrat! Zdeněk  Bárta
27. 10. 2004 Mládež na křižovatce
23. 10. 2004 Kdo je dokumentarista Adam Curtis?
21. 10. 2004 Jak neokonzervativci a islamisté vytvořili nový "svět globálního terorismu"
10. 10. 2004 Hospodaření OSBL za září 2004
29. 12. 2003 Nenechte si ujít: nový knižní výbor z Britských listů
22. 11. 2003 Adresy redakce
17. 6. 2004 Provizorní umístění starých archivů

Redakční výběr nejzajímavějších článků z poslední doby RSS 2.0      Historie >
27. 10. 2004 Za nich bude líp? Ondřej  Hausenblas
27. 10. 2004 Jak najít bez rizika v Británii zaměstnání Jan  Čulík
26. 10. 2004 Bílý dům na prodej   
25. 10. 2004 Kdo zastaví bestii Stanislav  Huml
25. 10. 2004 Poslanci jako prostitutky u E 55 Václav  Žák
25. 10. 2004 Beslan, Beroun, Berkeley... Tomáš  Koloc
25. 10. 2004 S kýmpak se to pan prezident kamarádí? Jan  Čulík
25. 10. 2004 Prezidenti v ČR a totalitní myšlení Bohumil  Kartous
25. 10. 2004 "Škoda, že v Británii nedošlo k 11. září..."   
23. 10. 2004 Telefonujte zdarma přes internet a zlikvidujte Český Telecom   
22. 10. 2004 Michael Ledeen: "Fašistického nacionalismu lze úspěšně využít k moderním politickým cílům"   
22. 10. 2004 Pokus Guardianu ovlivnit americké volby se stal globálním fenoménem   
22. 10. 2004 Hlas z jiného světa Michael  Marčák
22. 10. 2004 Británie tvrdě zasahuje proti firmám, zneužívajícím dial-up   
21. 10. 2004 Politický systém SOS Bohumil  Kartous