O Soukupových dlouhých prstech

25. 5. 2010 / Fabiano Golgo

Předseda Strany zelených Ondřej Liška varuje Věci veřejné, že podnikatel Jaromír Soukup, který je majitelem mediální agentury Médea a který v roce 2006 pomáhal Zeleným se dostat do Sněmovny, nyní spolupracuje s ČSSD.

Předvolební účtování

25. 5. 2010 / Jan Hradil

Obávám se, že ve svém příspěvku jen potvrdím hlasy, které již z různých míst přinejmenším části internetové sféry mnohokrát zazněly. Nicméně, stručné shrnutí některých podle mého názoru důležitých postřehů souvisejících s nadcházejícími volbami pokládám za užitečné. Dopustím se přitom určité míry spekulace ohledně volebních výsledků a povolebního vývoje.

Co si myslíte o dnešní ČR v porovnání s Československem před rokem 1989?

20. 5. 2010

Zaujal nás stručný průzkum veřejného mínění z letošního ledna, který tehdy provedla agentura STEM. Podle ní si prý myslí 87 procent českého obyvatelstva, že "Mezi současnými českými politiky a politiky z komunistické éry není rozdíl". Může to být skutečně pravda?

Rozhodli jsme se zjistit podrobným průzkumem, co si lidé skutečně myslí o dnešním režimu v porovnání s dobou před rokem 1989. Ve spolupráci s jedním britským a jediným českým sociologem jsme připravili podrobný elektronický dotazník a byli bychom vám velmi vděčni, kdybyste nám ho vyplnili. Chceme se dovědět, jaké jsou vaše skutečné názory a co je jejich motivací. Dotazník vznikl tak, že jsme provedli předběžný průzkum o tom, co si lidé myslí, na základě vzorku asi 40 osob, a na základě jejich odpovědí byly zformulovány naše dnešní otázky.

Výsledky našeho elektronického průzkumu zveřejníme česky i anglicky, na Západě v akademických publikacích.

Velká prosba: Dotazník je opravdu podrobný a k jeho vyplnění budete pravděpodobně potřebovat více než půl hodiny, zřejmě asi tak 45 minut. Nicméně se domníváme, že je velmi důležitý a pevně doufáme, že si k jeho pozornému vyplnění naleznete pro nás trpělivost i čas.

Dotazník má dvě části: První z nich se týká vašich názorů na dnešní dobu a na dobu před rokem 1989. Druhá část se skládá z - obecných - sociodemografických dotazů na vaše postavení ve společnosti: ta by nám měla poskytnout informace, kdo na dotazník odpověděl. Veškeré odpovědi jsou ANONYMNÍ. Neshromažďujeme žádné osobní údaje respondentů. Prosíme vás, abyste vyplnili dotazník CELÝ. Kdo nevyplní kompletně i druhou, sociodemograficky identifikující část, namáhal se zbytečně, neboť jeho názory nebude možno do výsledku zahrnout.

Předem vám mnohokrát děkujeme za vaši pomoc, za vaši trpělivost při vyplňování dotazníku a za váš čas.

Těšíme se na vaše odpovědi.
Jan Čulík, šéfredaktor

Dotazník je k vyplnění ZDE

Pozn. JČ, pátek 18.30: Od včerejšího poledne, kdy byl dotazník zveřejněn, ho kompletně vyplnilo přes 1800 osob. Dalších cca 600 osob ho začalo vyplňovat, ale vzdali se v polovině. Pokud vás můžeme prosit, žádáme o trpělivost a o vyplnění až do konce. Výsledky jsou už nyní velmi zajímavé.

Délka dotazníku. Pro vaši informaci. Dotazník se skládá z 9 věcných a 16 sociodemografických otázkových celků. Ty věcné otázkové celky mají vždy několik podotázek, dva otázkové celky jsou však výjimečně velké, jeden má 37 podotázek, druhý 27 podotázek, ostatní vždy jen několik. Sociodemografické otázky (jste muž/žena?, kde bydlíte?, jaká je vaše profese?, atd.) jsou o hodně stručnější. Jeho vyplnění by mělo trvat maximálně 45 minut.

Neděle 19.00: Dotazník do této doby kompletně vyplnilo 2740 osob, vzdalo ho 880 osob. Počet nedokončených vyplnění poklesl na 24,3 procent, děkujeme za trpělivost.

Předvolební expresionismus

25. 5. 2010 / Bohumil Kartous

MF Dnes měla v pondělí 25. 5. 2010 titulní stranu, za kterou kolegium šéfredaktora zaslouží řád práce. Pod fotkou triumfálně se tlemících českých hokejistů a pod obřím titulkem "Zlato!" navazuje MF Dnes další skvělou zprávou: "ČSSD ztrácí, ODS se zvedá". Průběžné skóre politického zápasu je pro jistotu na stránce zdvojeno a objímá tak vítězný tým zlatých českých hochů. Doplněno grafikou, ukazující, jak se stav těsně před koncem zápasu mění, poukazuje na příležitost, kterou je třeba využít. Ještě může dojít ke zvratu! Stačí jen fandit, mít srdce, bojovnou vůli.

An English version of this article is in CLICK HERE

Brevíř pravicového (váhavého) voliče

25. 5. 2010 / Robert Bartoš

Euro se hroutí, nejistota obchází Evropu, Amerika je finančně na kolenou, nezaměstnanost se zvyšuje, žijeme v nejlepší době, v jaké jsme kdy žili, abych citoval profesora na Hradě. Dříve solidní bankovní domy byly předělány na hráčská doupata, kde si můžete koupit akcie třeba i na pravděpodobnost úmrtí své babičky. Čím víc a rychleji lidi začnou kupovat v touze po zisku z její smrti, tím dřív také babička pod psychickým tlakem umře. To je třeba příklad Řecka. Spekulanti dnes určují bytí a nebytí. Jsou to rozdmýchávači požáru. Lidé na Západě se třesou, jestli se rozpadne euro zóna a jaké politické důsledky to bude mít, obávají se zdražování v důsledku inflace. Ta nepochybně přeskočí ve vyšších cenách i k nám. V Řecku zapálili v protestu proti zkorumpované vládě banku, jsou i mrtví. Žijeme v nejlepší době.

Otevřený dopis správcům serveru volte2010.cz (a nejen jim)

25. 5. 2010

Vážení správci serveru Volte2010.cz,
jsem pohoršen způsobem, jakým se podílíte na všeobecné manipulaci veřejnosti před nastávajícími parlamentními volbami. Chápu, že vystupujete jako nezávislý subjekt, a máte plné právo na veřejný názor. Nicméně, vzhledem k použité doméně a její vysoké relevanci na vyhledávači Google (1. neplacené místo při zadání "volby 2010"), považuji za nutné se k věci (veřejně) vyjádřit, píše čtenář Martin Zahradník.

Bankovní fašismus? A proč ne třeba mlékárenský?

25. 5. 2010 / Karel Dolejší

Existuje celá řada definic fašismu, které zachycují různé aspekty tak, jak se jeví při pohledu z různých dob a (politických) směrů. Tyto definice jsou ve vzájemném napětí a zčásti si odporují - od věroučně stalinské "vlády nejreakčnější části finanční oligarchie" přes Mannheimovo vymezení prostřednictvím superpragmatického zacházení s ideologií ("Pravda fašistu nezajímá, důležité je výhradně to, co působí") až ke konzervativním pojetím, která se zpravidla zaměřují na nucenou politickou aktivizaci obyvatelstva ve fašistických režimech. Snad kromě opravdu ortodoxních stalinistů stavících na první místo třídní aspekt se však patrně všichni shodnou na tom, že fašismus za prvé a především akcentoval stát, který zbožštil, extrémně posílil a dovolil mu zasahovat do oblastí, z nichž předtím býval striktně vyloučen.

Víra, strana kouzelníků TOP09 a studentské volby

25. 5. 2010

Je mi to opravdu líto, ale připadám si jako Kassandra. Když byli mí spolupracovníci v roce 1968 bez sebe nadšením z Pražského jara (pracovala jsem v Léčivech), chodila jsem od května po fabrice a říkala kolegům - teď jsi, moulo, nadšenej, a co budeš říkat, až přijdou Rusové? A odpověď zněla - to se nikdy nestane, to by Američani nikdy nedovolili... A pak na mně koukali, jak kdybych si je pozvala já. Jenže se s tím dalo počítat. Můj původní popud, než jsem začala o následcích uvažovat, byl sice ryze iracionální - nevěřila jsem Alexandru Dubčekovi, byl dvojníkem francouzského krále Karla VII., dauphina Jany z Arku. Ale konečný výsledek mi dal za pravdu, píše Miroslava Obermajerová.

Klaus má čas na hokej, na povodně ne

25. 5. 2010

Vážená redakce, chtěla bych se vyjádřit k neúčasti pana prezidenta v oblastech postižených povodněmi v České republice a naopak k jeho účasti na finálovém utkání mistrovství světa v hokeji, píše Soňa Jarošová.

We are the champions

25. 5. 2010 / Ladislav Žák

Tak jsme zase nejlepší a varovná slova o katastrofálním stavu přípravy mladých hokejistů v Česku mohou zase na chvíli počkat. Stav našeho hokeje odráží docela věrně stav celé naší společnosti. Klíčovou roli hrají peníze. Nejde jen o to, že jsou potřebné a v mnohých ohledech mládežnickému hokeji chybí, protože se jich nedostává na přípravu těch dětí, jejichž rodiče nemohou hradit ze svého desetitisíce každou sezónu.

Titulománie podle DNES ( část C -- ekonomika )

25. 5. 2010 / Miloslav Štěrba

Zakladatel slávy Zlína Tomáš Baťa neměl žádný titul. Byznys je demokratický, nestaví na hodnostech a titulech, ke kterým měly v minulosti přístup zejména preferované společenské vrstvy. Za jakých okolností lze v Česku získat titul v současné době není třeba rozvádět. Překvapil mě však autor testu nabízeného v ekonomické příloze dnešního vydání Mf DNES pod názvem "Vyznejte se v titulech". Chtěl čtenáře prověřit, zda jsou dostatečně zdatní v používání titulů. Hned první otázka, velmi "užitečná" zejména pro typického čtenáře tohoto deníku zní: Jak správně oslovit papeže v hovoru: a/ Nejsvatější otče, b/ Papežská svátosti c/Svatý otče. Z nápovědy vyplývá, že správná odpověď je za c/.

Pořád vím, že krást se nemá

25. 5. 2010 / Ondřej Kumsta

Vzpomínám si přesně na chvíli, kdy jsem ve třech letech při návštěvě mé tety zatoužil po rozbité mašince mého o šest let staršího bratrance. Byla to elektrická lokomotiva 363 modré barvy, její vadou na kráse bylo, že neměla podvozek. Dodnes se mi vybaví, s jakou pečlivostí jsem si vymýšlel důvody, proč ji vyndat z vitríny a strčit ji do kapsy. První důvod byl nasnadě, je rozbitá -- nepoužitelná. Druhý důvod -- bratranec je vláčkař a jedna mašinka mu scházet nebude.

V ČR "není stahování filmů z webu krádež"

25. 5. 2010

Dle českých zákonů stažení uměleckého díla (hudby, filmu) rozhodně není trestné, a tudíž to nemůže být kvalifikováno jako krádež. A pro vlastní potřebu to zákon ve většině případů umožňuje. Trestné je sdílení či vystavení autorsky chráněných děl k volnému stažení.

Nejsem právník, ale o okrádání lidí organizacemi typu OSA (Ochranný svaz autorský) se zajímám. Dosti podrobné rozklady této problematiky byly popsány na webu cdr.cz (nyní diit.cz) a předpokládám, že nějaké materiály bude mít k dispozici i Česká pirátská strana. Z toho, co jsem zatím četl, je zřejmé, že se ve svém titulku velmi mýlíte, píše čtenář, který se podepsal Novák.

Pozn. JČ: Ano, v českém právním řádu nalezneme nejrůznější podivnosti.

Natočím-li za značné peníze celovečerní film a někdo ho umístí proti mé vůli na web (mimo ČR, takže to je českým právním řádem nepostižitelné), jestliže si ho budou občané v ČR proti mé vůli zadarmo stahovat "pro vlastní potřebu" je to stokrát krádež, ať si o tom český právní řád myslí cokoliv. Jinak jsme také dostali řadu mailů, v nichž se argumentuje, že "velké firmy jsou zlodějské, tak co bychom nekradli i my". Takže když jiní kradou, je to ospravedlněním, že mám právo krást i já? Hezké.

V Česku je zákonem povoleno stahovat si zadarmo filmy z internetu

25. 5. 2010 / Ondřej Zajíček

Oproti některým západním státům existuje v českém autorském zákoně rozsáhlá oblast volného užití (§ 30 autorského zákona). Volné užití je takové užití díla, které nezasahuje do práva autora. Za určitých podmínek (pro osobní potřebu, ne program či databáze, dílo je zveřejněné ...) mezi volné užití patří i vytvoření rozmnoženiny díla, kam spadá i stáhnutí díla z internetu. Autoři mají v souvislosti s touto činností (jako kompenzaci) nárok na odměnu řešenou na základě kolektivní správy autorských práv placené z autorských poplatků vybíraných při prodeji zařízení a nosičů (§ 25 autorského zákona).

Zákon o autorských právech funguje jako cenzura nezávislých uměleckých děl

25. 5. 2010

Stahování filmů i hudby z internetu pro svou vlastní potřebu je v ČR zcela legální, píše Jan Šimůnek

Ilegální může být samotné stahování (bez šíření dál) možná v USA.

Pokud byste ovšem chtěl dodržovat zákony USA, pak vězte, že pokud vlastníte DVD přehrávač, umožňující obejít tzv. zóny, tak se dopouštíte podle těchto zákonů kriminálního činu, totéž děláte, pokud vlastníte přístroj schopný přehrávat DVD "multizónově" - tj. zóny "vidí", ale akceptuje všechny (ilegální podle US zákonů je vlastnit i takové DVD přehrávače, které umožňují mnohonásobné přenastavení zón). Obojí je přitom u nás běžně k dostání. Dokonce snad ani není zcela legální vlastnit a používat "jinozónový" DVD přehravač než je přehravač pro zónu, která vašemu bydlišti byla americkou RIAA přidělena.

Žaloba na BAUHAUS: Lidé z Ivanovic popohnali řetězec a inspektora před soud

25. 5. 2010

tisková zpráva Nesehnutí

Dnes dostal soud společnou žalobu obyvatel a obyvatelek Ivanovic a NESEHNUTÍ. Žalobci a žalobkyně napadají nezákonně vydaný certifikát, který si BAUHAUS pokoutně opatřil pro výstavbu svého hypermarketu v Brně-Ivanovicích. Certifikát vydal v rozporu se zákonem nechvalně známý autorizovaný inspektor Milan Teigiser, který tak už poněkolikáté porušil předpisy a oklamal sousedy stavby devastující prostředí. BAUHAUS a Teigiser se nezeptali dotčených majitelů domů poblíž plánované stavby, to však byla podle zákona jejich povinnost. Podvedení lidé se nehodlají vzdát a aktivně se brání. Stavební úřad Brno-Ivanovice se vymlouvá a proti nelegální činnosti zakročit nechce.

Apelo dos cidadãos tchecos e eslovacos para o governo brasileiro

25. 5. 2010

Připojujeme se k prohlášeni indigenního lidu Xingu a vyjadřujeme tímto nesouhlas se stavbou přehrady Belo Monte, která je ekologicky nevhodná a škodlivá Problém však není pouze ekologický, ale také kulturni a hlavně etický. Pro původní obyvatele amazonské oblasti jde o destrukci jejich přirozeného světa. Je to otázka existenční i existenciální, kulturní, ale také náboženská.

ODS a úsměvy Petra Nečase

24. 5. 2010

Včera jsem v pozdních odpoledních hodinách jel autem po jedné z hlavních silnic směrem do Prahy. To že bilboardy způsobují poruchy v soustředění řidiče na dopravní situaci je zřejmé. Že to ale budou bilboardy poněkud málo duchaplné je ovšem ještě horší.K tomu abych ale napsal tento článek mě dovedlo až to, že ve své schránce doma jsem nalezl obálkou s heslem "Váš hlas rozhodne" a v tu chvíli jsem viděl před očima tu šňůru bilboardů, kde na jedné polovině je rozesmátá tvář Petra Nečase a na druhé zakaboněná tvář Jiřího Paroubka. Ano, tak funguje podprahové vnímání!! píše Michal Horák.

Moorův film O kapitalismu s láskou byl v britské televizi

24. 5. 2010 / Jan Čulík

Celovečerní dokument Michaela Moora O kapitalismu s láskou vysílala v sobotu večer britská komerční kulturní televize Channel Four. Stoprocentně mě nezaujal. Je příliš rozkouskovaný a honí postupně - příliš mnoho zajíců. Možná, že když sedíte v temném sále v kině a nemůžete utéct, dokážete se na Moorův film soustředit, ale při vysílání filmu v komerční televizi, kdy je argument každých patnáct minut přerušován pětiminutovou pauzou na reklamy, je nesmírně dezorientující - narušuje to divákovu pozornost.

Přesto byly určité části filmu naprosto šokující. Jak napsali britští diváci na fóru k filmu: "Ten film je děsivý a přesně totéž se teď děje v Británii. Jaký bude další krok? Odebrat nám plebsu volební právo?"

"Ten film by se měl promítat ve školách, aby se mladí lidé nestali obětí téhle kapitalistické katastrofy, kterou vytvořila vládnoucí elita."

Jestlipak se najde v České republice grantová agentura, která by zorganizovala rozesílání DVD s Moorovým filmem na české střední školy a uspořádala k tomu veřejné diskuse? Co takhle Člověk v tísni?

An English version of this article is in CLICK HERE

Nejde o xenofobii, ale o ideologii

25. 5. 2010 / Jiří Jírovec

Rozpor mezi "cizinci", jakými jsou pánové Golgo a Magid, a jejich domácími protějšky netkví v nepochopení moderní společnosti, jak se snaží dovysvětlit Jan Čulík. Problém není v tom, že prve jmenovaní něco říkají, ale že zobecňují politická hesla. V právu něco říct je ale samozřejmě zahrnuto i riziko být kritizován. Jan Čulík ovšem kritiku odmítá slovem xenofobie.

The Economist o bludech...

24. 5. 2010 / Ladislav Žák

Za největší tři bludy kolem současné fáze finanční krize v eurozóně pokládá The Economist jednak to, že je vina svalována na finanční a kapitálové trhy, druhak to, že se šíří víra v účinnost záchranných balíčků, a to přímo úměrně jejich velikosti, a v posledku to, že se přeje rychlým regulačním a restrikčním opatřením na úkor hlubších strukturálních změn. The Economist samozřejmě označuje za bludy to, co v poslední době produkuje evropská, a nejen evropská, politická scéna a je důležité si uvědomit, že jakkoliv má tato nepochybná autorita pravdu, kromě dalších zisků velkých hráčů na finančních trzích to nepomůže vůbec nikomu.

Veřejná obhajoba Jiřího Paroubka jako duševní hygiena

24. 5. 2010 / Jan Vnouček

Rozhodl jsem se napsat nejodvážnější článek svého života. Když nahlas pohaním starostu města, kde bydlím, neuklidí mi v zimě před domem sníh. Když se pustím do zaměstnavatele, přijdu o práci. Když se ale veřejně zastanu předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, čeká mě mnohem horší osud -- sociální vyloučení. Spolužáci ve třídě mi na facebooku založí anti-stránku a přestanou mi radit při zkoušení. Rodiče mě vydědí. Prarodiče se obrátí v hrobě. Manželka se se mnou rozvede. Milenka přestane předstírat orgasmus. Děti se mě zřeknou. Psovi se zježí srst a dobrovolně se uchýlí do útulku. Přátelé mi přestanou brát telefon. A čtenáři si můj text vytisknou na jemný papír a dokáží mi s ním, jakou rukou konají toaletní hygienu. Přesto tuto společenskou sebevraždu nyní spáchám. Myslím, že týden před volbami do poslanecké sněmovny je pro to vhodná chvíle. Jak by napsal jakýkoliv patetik, nemohu prostě jinak, nemohu již mlčet, čest a stud mi to nedovolí.

Ještě jednou o dluzích, virtuálně-finanční ekonomice a komunitách

24. 5. 2010 / Jindřich Kalous

Poslední článek jsem nemyslel jako provokaci, ani jsem to nepsal v nějakém rauši, jak mě podezřívá jeden diskutér na blogu Outsidermedia, kde můj text převzali. Přiznávám, že jsem ty body nastřelil jen nahrubo a uvědomuji si, že problém si opravdu zaslouží více pozornosti. Takže reakce Ondřeje Palkovského a Pavla Urbana jsem si vysloužil po právu. Ne snad že bych chtěl odvolávat, co jsem napsal, ale patří mi výtka za přílišnou stručnost příliš nehledící na souvislosti.

TEČKA ZA DVANÁCTI ANALÝZAMI VEŘEJNÉHO MÍNĚNÍ PŘED VOLBAMI

O kolik se agentury, zkoumající veřejné mínění, "seknou" tentokrát?

24. 5. 2010 / Ján Mišovič

Institucionalizovaný výzkum veřejného mínění byl od svých počátků úzce propojen s médii. Tato tradice vznikla přirozeně v USA. Po úspěšném odhadu výsledků prezidentských voleb v roce 1936, získal George Gallup pro poznatky ze svých pravidelných šetření více než 100 stálých předplatitelů. I u nás se s rozšířením výzkumných institucí po roce 1990 postupně podobná praxe ujala a různá média se stala častými zadavateli zejména předvoleních zjišťování. Pro některé soukromé agentury představovaly takové průzkumy, připravované na objednávku, nezanedbatelný zdroj finančních prostředků. Počet médií se zájmem o výsledky se v průběhu let nesnižoval a ani hospodářská krize nezbrzdila zájem o ně. Neznámějšími se staly průzkumy České televize a v letošní předvolební kampani se k ní přidal i Český rozhlas.

Mediální zpravodajství výsledky šetření nejen vyhledává, ale prostřednictvím jejich interpretace "vytváří" nové "události."

Je mi líto, krádež je krádež je krádež...

24. 5. 2010 / Jan Čulík

Pan Šimáček se ve svém příspěvku diví, jak je možné, že kdykoliv se zmíní svým západním známým, že krade filmy z internetu, jsou šokováni a považují ho za zloděje. Jenže on tím zlodějem bohužel je. Ty filmy někdo vyrobil za nějaké peníze, které do nich investoval, vytvořil určitou hodnotu a má právo na spravedlivou mzdu. To není manna spadlá z nebe, která je k dispozici zadarmo každému.

O vražedném tempu

24. 5. 2010 / Michal Spáčil

Chovám respekt ke starým lidem a stáří obecně. Dobře vím, že projít v tomto světě dlouhý kus životní pouti není žádná legrace a stáří s určitou pravděpodobností čeká i mne. Přesto se chci postavit na obranu facebookové generace, která svou frustraci ze styku se starými lidmi vyjadřuje, nepříliš šťastně, zakládáním internetových skupin a webovým brbláním.

Jiná sociální demokracie?

23. 5. 2010 / František Řezáč

Do sociální demokracie jsem vstoupil v květnu v roce 1945. To ale byla úplně jiná strana... S touto námitkou se lze setkat v celém období od obnovení ČSSD po roce 1945. A s oním nadáváním médií na předsedu též, ať to byl Horák, Zeman, Špidla, Gross či nyní Paroubek.

Ti pánové a dámy, co vzdychají nad jakousi kdysi "jinou" ČSSD, myslí ve skutečnosti "žádnou" ČSSD. Ta a její program jim totiž vadí víc než jakýkoli fackovací předseda, na kterého je třeba se soustředit.

Pan Zdeněk Holub by se měl zamyslet nad tím, co v úvodní větě svého dopisu říká. V jaképak on to tenkrát byl po roce 1945 straně? Ve straně, která radikálněji než KSČ usilovala o zavedení socialismu? Ve straně, jejíchž 30% členů po puči v roce 1948 do KSČ vstoupilo?

Co tenkrát udělal pan Holub? Věděl či ví dnes, že v tehdejší ČSSD byla silná komunistická agentura a přesvědčení mnoha členů (s nimiž jsem mluvil) bylo radikálně levicové?

Volte si, koho chcete, páni holubové, ale nenamlouvejte nám ani sobě, že byste volili ČSSD, kdyby tam nebyl ten či onen ošklivý a zlý předseda..!

Konec konců i tzv. Strana práv občanů už přiznala na svých doplněných plakátech barvu. Zemanovci prý jsou alternativou k Paroubkovi. Jistě, když nic jiného, ať ČSSD ta koza chcípne, zní základní důvod jejich existence. O nic víc jim nikdy nešlo. Chudák Zeman, kde to skončil...

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za duben 2010

2. 5. 2010

V dubnu 2010 přispělo finančně na Britské listy 202 osob celkovou částkou 38 685.45 Kč. Příjem z reklamy byl 8750 Kč. Na kontě Britských listů v Raiffeisenbance jsme měli 30.4 2010 částku 15 861.28 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní 608.13 eur a 883.67 GBP. Jsme plni uznání vůči čtenářům Britských listů, že umožnili další provoz našeho časopisu nedávným financováním nových serverů. Mnohokrát děkujeme a prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.