24. 8. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
24. 8. 2007

Politika pro každého

U sousedů o politiku v rodinách skoro prý nezavadíš. Nejlepší politikou je mít práci, dobře ji vykonávat, dostávat zaslouženou odměnu, vážit si domova, nemít tam chlívek a pusto -- žít celý den naplno a dodržovat svátky. Možná snad věřit -- a věř si v co chceš a vzývej si koho tě napadne, nemusíš nutně spěchat do kostela. Dokonce se naši sousedé údajně přesytili mediálních hnusů a hází je do košů.

Politické pohádky známe zpaměti. Napsali je lidé různí, někdy i hrůzní. A je dobře si povšimnout, jak tihle tvůrci politických dějinných pohádek mívali zaručené vize. V první řadě je potřeba určit nepřítele a za pomoci pohunků jej tepat do umdlení. Hlavně nepřestávat v čistění zdravého sadu, vyšlechtěného za pomoci "filozofií" vzdálených všemu lidskému. Být nelidským je zábavné, máme-li k tomu finanční prostředky a ochotné trubače. Ovšem vykonat práci pro voliče určenou pandrholám se nedočkáme.

O čem je politika? O čisté politice pro politiky z krajin vzdálených? Podle jejich vystupování na kecpodiích v určených stájích, dle stranické rasy, dalo by se usuzovat, že se batolí na dětských hřištích a staví hrady z písku pokropené psíky. Dobrým a slušným politikem se zřejmě člověk musí narodit. Ti naši, všimněte si, křičí, ponižují, zesměšňují, nafukují se a hádají jako domovnice, chyby nemají, zato na druhých nenechají nitku suchou, politické boje jsou podpásové, ring volný a nekonečná kola -- pokud na tebe nic nemáme, seženeme a nebo si vymyslíme!

Možná by se mělo řádně vykydat, aby se pracovalo v čistotě. Jenže, kdo bude kydat? Ti, co tam pospávají, používají mozek k soukromým účelům (mají-li ho), nemohou čistit, jsou potřísněni a zasaženi hloubkou nevědomosti a totalitní pýchy! I po tolika letech v demokracii nejsou schopni vejlupci politického cirku pracovat řádně pro věc společnou.

Politikou pro každého jsou na pohled (hlavně u politických "obříků") drobnosti komunálního charakteru. Tuhle hovadinu si vymysleli chytrolíni, aby se udrželi u nejvyšších a nejlépe zasypaných koryt. Panebože, naše městečko ČR v zahraniční politice znamená jednu vlnku v oceánu.

Nahoře huj a vespod fuj!

Komunální politické drobnosti: Doprava vlaková v mírném rozkladu, udržuje si stabilní zpoždění souprav. Autobusy v leckterých místech snad ani nemusí mít jízdní řád, panuje v obou dopravních službách velký neřád! Politika dopravy zdá se být zbytečnou.

Silniční komunikace připomínají často tankodromy, krosová závodiště, bludiště a testovací dráhy na zatížení pneumatik, tlumičů a dalších součástí vozidel. Pomníčky zahynulých u těchto příšerných silnic mají výpovědní hodnotu -- i díky špatně ošetřeným silnicím dochází k tragickým haváriím. K potřebné havárii na příslušném ministerstvu ovšem nedojde -- my kluci se podržíme proti všem! Kdo a kdy začne řešit tento politický škraloup?

Mnohá nemocnice vychází z předpokladu, že pacient je sice nemocen, ale pokud se bude jen trochu snažit, mohl by odejít do domácího ošetření a nezaclánět v rozhledu do ciziny, rozhledu hlavně co se týká platů a dalších sociálně společenských vymožeností. Pracuje se rychle a odborně. Mohou ve vás zapomenout tampon, roušku, cokoli -- no a?! Stanou se horší věci. Nakonec si neplatíte zase tolik, aby se z vás pominuli. Ministerští dovedové dokáží vysvětlit naprosto všechno a přesně, takže jste ve správných rukou, co neumíme, okecáme, co zkazíme, zapřeme anebo se v tichosti finančně vyrovnáme. Prosím vás, vždyť jsme přece jenom lidi! A není přesto, když je husté těsto. Méně politických tlachů a více politiky pro zdraví.

Armáda prošla k novým zítřkům zlehka. Trochu jiná přísaha před stejnými lidmi, troška vojácké mlčenlivosti, ministerských šachů, roztodivných a nečekaných rošád a máme slušné profíky. Ke všemu o bojového ducha a plnění povinností dbá žena, s bojovným jménem Vlasta, takže můžeme klidně spát -- i proto, že nemusíme shánět modré knížky a chodit na vojenská cvičení, a kdyby se něco semlelo, my nic, to žoldáci. Politika v armádě ano či ne? Vždycky ano. Jaká? Jak je třeba.

Policejní hemžení a neustálé výklady o potřebném a nepotřebném zajímají veřejnost, ku škodě věci samotné, asi jako hruška v poli. Více práce a méně agitace, páni. Skromnost se naučíte v nedělních školách pro pokročilé občany. Vy jste tu pro nás, ne abyste nás strašili, sekýrovali a na služebnách občas propleskávali z neustále nudy. Kdy se naučíte sloužit občanům? A nebudete si myslet, že zákon je spravedlivá pistole v rukou ustrašených k volnému použití? Politická kulajda vychází z mylného předpokladu, že občan je povinen aportovat každou pitomost dle přání orgánu -- a to ještě zcela přesně nevíme, o který orgán se jedná.

Politika spravedlivého soudu pro každého občana, záruka demokracie. Spravedlnost ano, jak pro koho, že. Vleklé případy, údajné kamaráčofty mezi soudcem a prokurátorem, potažmo vyšetřovatelem, toť spravedlnost do pralesa Ituri. Právo je povážlivě ukováno z olova nikoli z ocele. Právní normy, prý nestandardní, nebo-li zastaralé, přehršle zákonů a podzákonů vytváří protizákonné jednání. Politika v zákonnosti odporuje nestrannosti. Být malým lumpem - běda! Trest tě nemine! Být ale velkým neřádem, to je žádoucí pro podporu státního neřádstva. Politická neplodnost v sociálních věcech snadno uvede občany v pochyby, zda-li vůbec má cenu platit ze své kapsy přefouknutého byrokratického Bumbrlíčka, když se dozvídá, že starých je moc a peněz v kase málo. Tahanice kolem placení asistentů postiženým, úpadky některých sociálních zařízení, vytváření nervozity u lidí již nepracujících, úřady práce s mutanty Kudlanek Nábožných, schopných požrat sociální příspěvek a neschopnost sehnat pro klienta práci -- no to už je nejen třešnička na dortu, ale přímo meloun, na tom našem politickém cukrářském žvanci!

Politikou pro každého je prý služba lidového zástupce! Snaha už nestačí, polopravda, že kdo vstupuje do politického ráje vybaven financemi a proto nebude přikrádat je směšná. S jídlem roste chuť. Proč by milionář nemohl žádat subvenci třeba příkladně na soukromé dividlo? K čemu mravnost v politice, že? K čemu mravnost všeobecně? Politika pro každého v našem regionu není, není možná ani jinde, řeknou političtí učedlníci, ale my nežijeme jinde, my žijeme tady a s vámi, i když by bez vás mohlo být lépe.

                 
Obsah vydání       24. 8. 2007
25. 8. 2007 Robert Fisk: Mám pochybnosti o útocích z 11. září
26. 8. 2007 Názor dne Oldřich  Průša
25. 8. 2007 Jeremy Paxman zaútočil na BBC a na kulturu čtyřiadvacetihodinového, nepřetržitého zpravodajství
25. 8. 2007 Pochod na podporu radaru? Kéž by...
26. 8. 2007 iHned znovu boduje Vítězslav "Vitex" Dvořák
26. 8. 2007 Proč nepomůže Topolánek Řecku?
26. 8. 2007 Žijeme ve svobodný zemi a podnikání v erotice je normálka
25. 8. 2007 Kam v Kanadě do bordelu? Nikam - policie vás pošle na školení Miloš  Kaláb
25. 8. 2007 iDnes, "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" idolizuje i pornoslužby pravidelněji
24. 8. 2007 Vláda škrtičů Milan  Daniel
24. 8. 2007 ČR jako Protektorát USA
24. 8. 2007 Americká rozvědka se obává o stabilitu irácké vlády
24. 8. 2007 Vědci vyvinuli techniku, jak vyvolat pocit, že je člověk mimo své tělo
25. 8. 2007 Jak se cítí člověk mimo své tělo Miloš  Kaláb
24. 8. 2007 Léčba pacientů nemocných rakovinou není v ČR špatná
24. 8. 2007 Kdyby blbost bolela, aneb Proč se nedostane konopí normálně na recept v lékárně? Uwe  Ladwig
24. 8. 2007 Svaz obcí proti radaru
24. 8. 2007 Vládní "odborník na radary" uvedl nesprávné informace v online rozhovoru iDnes Štěpán  Kotrba
24. 8. 2007 Martin Schulz v ČRo 6 bojuje proti bludům
24. 8. 2007 "Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na 'českém' internetu" interviewuje majitele bordelu! Jan  Čulík
24. 8. 2007 Má Jan Čulík něco proti bordelům? Štefan  Švec
25. 8. 2007 Bordely v Čechách legální nejsou
25. 8. 2007 "Ne všechno, přicházející ze Západu, je kvalitní"
25. 8. 2007 Lehký případ funkcionálního analfabetismu Václav  Chyský
24. 8. 2007 Kam "utéct" před tím, co se děje v této zemi?
24. 8. 2007 Proč by se ženy měly starat o děti?
24. 8. 2007 Rudý herynek Topolánkovy vlády Boris  Valníček
24. 8. 2007 Výzkumy a oblíbenost politiků - deformace skutečnosti a manipulace s veřejným míněním Petr  Kokaisl
24. 8. 2007 Problém s jinakostí v Českém rozhlasu - Radiožurnál Mirek  Vodrážka
24. 8. 2007 Írán dostřelí na Moravu. Radar ji neochrání
24. 8. 2007 Názor dne Oldřich  Průša
24. 8. 2007 Žádný masakr dortu Oldřich  Průša
24. 8. 2007 Politika pro každého Václav  Dušek
23. 8. 2007 V zájmu osvěty Jan  Čulík
24. 8. 2007 Mezi uživateli internetu začínají převládat mladé ženy a důchodci
24. 8. 2007 Pořad Vstupte Roberta Tamchyny s Dušanem Třeštíkem - in memoriam
24. 8. 2007 Gorilí den v pražské ZOO - Odhalení II
24. 8. 2007 Imunitní bariéra přirozené imobility narušena Darius  Nosreti
24. 8. 2007 "Izolační vrstva" neexistuje Pavel  Urban
24. 8. 2007 Radar, česká vláda a nebezpečí smrti
24. 8. 2007 Potřeba zákona na ochranu much Wenzel  Lischka
23. 8. 2007 Jaromír Štětina: KSČM se dopouští vlastizrady, když odmítá americký radar
23. 8. 2007 Informace pro MFD: Premiér sídlí v Kramářově vile Oldřich  Průša
23. 8. 2007 Ivanov: Ruské strategické letecké hlídky nejsou agresivní
23. 8. 2007 Co znamenají "Medvědi" na obloze? Jaroslav  Kuba
23. 8. 2007 Riziko jisté smrti s dlouhotrvající agónií Michal  Mašín
23. 8. 2007 Vztah k vědě musí být kritický Boris  Cvek
23. 8. 2007 Dva výrostci zatčeni za vraždu jedenáctiletého chlapce
23. 8. 2007 Greenpeace vyjíždí do měst a obcí diskutovat o radaru
23. 8. 2007 Terorismus zastaví jen změna mezinárodního klimatu
23. 8. 2007 Proč nepřesunout nádraží v Brně? Jan  Motal
22. 8. 2007 Trestní stíhání ďábla v kauze Čunek Petr  Dolínek
23. 8. 2007 Vládní NEreforma Michal  Rusek
23. 8. 2007 O radaru tak trochu jinak Michael  Kroh
23. 8. 2007 Kdy je Sisyfos užitečný a kdy je věda nebezpečná Štěpán  Kotrba
22. 8. 2007 Obava z údajně škodlivých účinků amerického radaru jako odvádění pozornosti od problému Jan  Čulík