Další konspirační teorie?

Musela Bhuttová zemřít, protože řekla, že je bin Ladin mrtev?

2. 1. 2008 / Tomáš Krček

I když z následujících řádků spíše mrazí, na druhé straně se lze radovat, že díky internetu začíná i ve světě informací platit obměna zákona o zachování energie - v tomto případě se i přes pokusy mocných tohoto světa o cenzuru a likvidaci nepohodlných informací, se tyto informace neztrácejí.

Procházel jsem včera částí diskuse, zabývající se vraždou Benazir Bhuttové na Spiegel online, když mi padl do oka pozoruhodný odkaz na záznam videointerview, který poskytla Bhuttová britské žurnalistické legendě Siru Davidu Frostovi v jeho pořadu "Frost over the World" pro anglické vysílání televize Al Džazíra 2.listopadu minulého roku. Na tomto interview je pozoruhodné, jak jej někdo zcenzuroval. (Pozn. red. BBC na svých stránkách uvádí, že Frostův rozhovor s Bhuttovou na svůj server převzala z Al Džazíry a po celou dobu záznamu je na obrazovce vidět logo Al Džazíry). Ještě "pozoruhodnější" - neřkuli skandálnější je, že tak zkušený žurnalista, jako je David Frost, na snad nejdůležitější větu celého interview vůbec nezareagoval. Co je ale úplně nejhorší - že si žádný investigativec v tzv. svobodných mediích po téměř dva měsíce ničeho nevšiml. Všimli si jen cenzoři a manipulátoři veřejného mínění...

Srovná-li se záznam pořadu z archivu BBC ZDE se záznamem, který je k vidění a slyšení na YouTube ZDE nebo taky ZDE - (v záznamu Al Džazíry, zprostředkovaném na serveru BBC, dávejte pozor těsně po minutě 5.00, kde je Bhuttové výrok o tom, že je Bin Ladin mrtev, vystřižen a nahrazen nepohyblivou fotografií Davida Frosta; manipulace je tak hrubá, že lze velmi pochybovat, že by ji provedla BBC). Jde o velice relevantní větu - snad vykecnutí něčeho, co se dnes "neříká" - která, jak lze taky spekulovat, možná stála Benazir Bhuttovou život.

Těžko se dá vysvětlit Frostovo "přehlédnutí", ale skutečnost, že někdo větu Bhuttové nepřehlédl a "vystřihl" ji ze svého záznamu, ukazuje, že se nejedná o náhodu. Prázdné místo zmizelého akustického záznamu věty Bhuttové - jinak po celou dobu interview do kamery hovořící B.B. - překryli manipulátoři nepohyblivou fotografií Davida Frosta. Na rozdíl od zmanipulovaného záznamu z Al Džazíry, video z You Tube ukazuje nezcenzurovaný "synchronní" pohyb rtů a hlasu Bhuttové, takže nelze pochybovat, co ve skutečnosti Bhuttová řekla...

Lze si v této souvislosti jen připomenout podobnou aféru BBC z minulého roku, když se BBC pokusila zlikvidovat archivní záběr svého přímého přenosu z New Yorku 11.9.2001, v kterém s půlhodinovým předstihem hlásila zřícení WTC 7... ZDE

Zmínka Bhuttové, že Usama bin Ladin byl "zavražděn" Ahmedem Omarem Saeed Sheikhem, v podstatě znamená, že se tak muselo stát už před 12.únorem 2002, kdy byl Sheikh zatčen pakistánskou policií. ZDE.

Brizantnost "vyzrazené informace" Bhuttové teprvé vrhá úplně jiné světlo na všechny báje a pohádky o "válce s terorismem" a pronásledování Usamy bin Ladina. Mimochodem, v případě Ahmeda Omara Saeed Sheikha se jednalo o člověka, který Mohammeda Attu vybavil 100 000 US$. A to znamená...

Lze taky pak lépe tušit, kdo za atentátem na Bhuttovou stál - lze si domyslet, že to asi nebyla vnitropakistánská zakázka, když Bhuttová svým výrokem vážně zatřásla chatrným domečkem z karet "války proti terorismu", jak jej dostatečně dobře známe z mantry, denně omílané mainstreamem. A vidět pak lze i v jiném světle "komentáře" a jejich autory, opisující jakoby z jednoho partesu, vnucující představu, že Benazir Bhuttová byla Bushovou favoritkou v pakistánské "volební" tragikomedii. Snad ani nelze přehlédnout, koho americká administrativa, včetně svých podřízených úřadů, hřála a hřeje v Pakistánu takovou dobu na prsou. Zvláště si všimněte "investigativce", okamžitě odhalující, že Bhuttovou zavraždila Al-Kajda - tato báchorka se mezitím sterým opakováním vtesává do kamene maistreamu...

I provedení atentátu spíše připadá jako dobově upravený revival klasického 23.listopadu 1963. Údajný atentátník s černými brýlemi a pistolí, smetený výbuchem sebevražedného "jističe" - nepřipomíná to příběh "zlého" Lee H. Oswalda a "šlechetného" Jacka Rubyho - tentokrát pro jistotu beze jmen?

Nezbývá, než se neustále ptát : cui bono..?

Když si otevřete německý politický časopis Spiegel-online, tak hned na prvním místě je - nyní - pod nadpisem Případ vraždy Bhuttové (Mordfall Bhutto) několik článků k tomuto tématu. Všechny mají někde uprostřed odkaz na diskusní forum s tímto tématem. Momentálně je tam už 1069 příspěvků. Je to "řízená diskuse" s přihlášenými účastníky, tedy nejsou to trapné kreténské výkřiky à la Novinky.cz. Četl jsem si v tom Spiegel-online foru včera - ne samozřejmě všechno - spíše od konce. Opíral jsem se o příspěvky č.1000 a některé pozdější. Připadlo mi to jako bomba - už především, že o tom dosud nikdo nereferoval. Ono to taky bomba je, a zkušení novináři od toho dávají pracky, protože ten výbuch by mohl být rovněž blízko nich...

Vše je k nalezení (německy) na Spiegel online Forum - Bhuttos Tod - od stránky 100 ZDE (poslední příspěvek) č. 1000 až po stránku 102 a příspěvek 1013

Zde jsou jejich překlady:

"atzlan" ( příspěvek v diskusi číslo 1000, 1.1.08, 14:31 ) reaguje na diskutéra "zingibera", jenž doporučuje zhlédnout a poslechnout si Bhuttovou v jednom z jejich posledních interview: ZDE

Srovnejte toto video s tímto tady: ZDE

a dodává : Chyba nalezena ? Malý tip : od 4:30 dávejte pozor !

a "zingiger" odpovídá ( příspěvek v diskusi 1007, 1.1.08,15:23 ) :

v BBC video chybí jediná věta Benazir Bhuttové a na odpovídajícím místě je vsunuta fotografie (mrtvolka) Sira Davida Frosta. Na videu z YouTube je možno vidět a slyšet celou dobu "synchronně" pohyby rtů a zvuk toho, co Bhuttová říká!

diskutér Sumerer - příspěvek č. 1013, dnes (1.1.08) v 16:09 píše:

Proč se při vraždě Bhutto postupovalo s takovou jistotou výsledku? Stál tam západně oblečený člověk se slunečními brýlemi a pistolí. A vedle něho se vyhodil do vzduchu se sebevražedným pásem dynamitu atentátník.

Proč musel být člověk se slunečními brýlemi v každém případě odstraněn ? Myslím, že zadavatel vraždy si chtěl být v naprosto jistý, že lidé v pozadí člověka se slunečními brýlemi zůstanou nepoznáni.

Proto musel (muž s brýlemi) v každém případě zemřít. Podivné jsou taky dohady, kdo vlastně z těch dvou způsobil smrt Bhuttové.

Poté, co Bhutto v interview s Davidem Frostem po prvním atentátu na ni při jejím příjezdu do Karáčí vykecla, že Usáma bin Ladin (OSB) byl zavražděn Ahmedem Omarem Saeed Sheikhem, musela být Bhuttová odstraněna. Věděla příliš mnoho a zacházela s tím neopatrně.

Jednalo se o člověka (Ahmed Omar Saeed Sheikh), který Mohammeda Attu vybavil 100 000 US$. (O Ahmed Omar Saeed Sheikhovi zde: ZDE )

Bude Usámy bin Ladina stále ještě zapotřebí ? Přece nemůže žít věčně !

Můj závěrečný dodatek :

Samozřejmě o té kause s Frost over the World Der Spiegel nebude nikdy psát (a obávám se, že nejen Der Spiegel). Ale - pánbůh zaplať (z úst atheisty !!!) aspoň v diskusích na svých forech necenzuruje pozorné čtenáře a diskutéry. Kdybyste znali tendence psaní Der Spiegel, vůbec byste se nedivili, že o nějaké cenzuře v záznamu Frostova pořadu Frost over the World nebudou referovat. Ne protože by to bylo bezvýznamné, ale protože je to brizantní záležitost, která ve svých důsledcích jde na podstatu věci - nejen k 911, ale samozřejmě ještě dále - k přípravám toho všeho a metodám práce.

Der Spiegel dodnes pevně lpí na oficiální báchorce americké administrativy o 911 a nepřipouští pochybnosti. Naopak pochybovače označuje v rámci politicky korektního newspeaku "teoretiky spiknutí" - a ti pro něj mediálně zemřeli.

Brizance případu Frost over the World jde opravdu moc daleko. Zpochybňuje všechna ty idiotská bin Ladinova videa, produkované - kde asi a kým - až do pumových atentátů v Londýně a Madridu, které jsou taky z ranku 911, čili všechno casus belli, produkované na zakázku - opět kým asi? Cui bono?!!!Cui bono?!!!Cui bono?!!! to je třeba, aby se novináři neustále ptali - aspoň takoví, kteří chtějí být za novináře označováni. Komu stačí slaďoučký cejch řiťolezce se samozřejmě spokojí s omíláním oficiálních manter.

Ale na druhé straně nikoho nejde do životu nebezpečného jednání nutit. Existuje dost příkladů, jak se zachází s opravdovými investigativci či nepohodlnými svědky.

Nakonec provokativní polootázku-poloodpověď : přece plutokracie za to stojí - nebo ne ?!!!

Vytisknout

Obsah vydání | Pátek 4.1. 2008