6. 3. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
6. 3. 2007

Homeopatie není podvod, ale podvod

Seriózní vědci vedou rozsáhlé spory o tom, zda je homeopatie oprávněnou léčebnou metodou nebo sprostým podvodem. Pomineme-li to, že podvod působí a léčí velmi účinně, máme spoustu příkladů, které nám třeba problém homeopatie vyjasní.

Mně samotnému se podařilo tento problém pochopit díky konzumaci zeleninového salátu. Při jaksi příležitost jsem se v jedné restauraci vsadil, že se zavřenýma očima poznám, jakou zeleninu pojídám. Přátele mi tedy objednali zeleninový salát, zavázali mi oči a náš experiment započal.

Zelenina a ovoce jsou u nás tradičně považovány za zdravé. Především proto, že obsahují díky nesčetným postřikům a hnojení řadu chemických látek, které našemu tělu schází. Vegetariáni a jiní saláti proto tedy nemusí brát žádné léky. Mají léků, jedů, plné tělo. Proto jsou zdraví. Zdravá strava je nezdravá, jak uvedu dále.

Dnešní šlechtitelé a všemožní mičurinci se mohou přetrhnout, aby vyšlechtili takovou zeleninu a ovoce, která by neobsahovala vůbec žádná semena. Z konzumního a prodejního hlediska jde u ovoce a zeleniny hlavně o dužninu, od které se požaduje, aby byla co největší. Všemožná semena obsažená v plodech nejsou chutná, zůstávají konzumentům mezi zuby, špatně se polykají, zůstávají a hnijí ve střevech, způsobují nadměrnou tvorbu plynů a špatně se odstraňují z konečníku.

Vědci tedy šlechtí plody takovým způsobem, aby jejich rozmnožovací funkce byly potlačeny, nebo aby zcela vymizely. Máme tedy dnes postupně veškerou ovoce a zeleninu téměř zcela bez semen. Plody jsou však díky tomu jalové, ztrácejí chuť, různé výživné a životně důležité látky a prvky. Podařilo se je částečně nahradit různými drahými doplňky výživy. Zmatený konzument je do nákladů na stravu nezapočítává, ačkoliv jeho jídelníček značně prodražují. Dříve bylo všechno toto v jednom a vyšlo to levněji.

Pohlavně sterilizovaná zelenina a ovoce je sice mohutnější, ale jalová a nechutná. Tento problém se musí řešit přídavným ochucováním přísadami, které obvykle obsahují další chemické látky.

Jalová a nechutná strava je údajně zdravá. Není to však pravda, neboť se při jejím požívání netvoří sliny a žaludeční šťávy. Je tedy nestravitelná a působí zdravotní potíže. Na druhé straně nezdravá strava je obvykle chutná, a tak její trávení a využití organizmem je snadnější a nepůsobí zdravotní potíže.

Problém jalovosti vegetariánské stravy byl tedy příčinou výše uvedené sázky. Šlo o to, jestli se zavázanýma očima poznám, co vlastně pojídám za zeleninu. Žvýkal jsem tedy podávaná sousta na vidličce a přemýšlel jsem, co to vlastně jím. Vůně a chuť všeho, co mi přátelé strčili pod nos a do úst, byla naprosto stejná. Vlastně žádná. Nakonec jsem rezignoval. Ať jsem měl pod nosem nebo v puse cokoliv, vonělo to a chutnalo jako umělá hmota. V ústech jsem neměl sice žádnou pecku, ale jinak jsem měl pocit, že jím plasty.

Potlačení rozmnožovacích funkcí má tedy vliv na jalovost organizmu. Tuto skutečnost známe z příkladu vykastrovaných eunuchů nebo více známých českých volů (kastrovaných býků). Neschopnost, indolentnost, duševní omezenost, pasivita, marné doufání (optimismus), pozitivní myšlení (jalové snění) a lenost jsou typické vlastnosti populace budižkničemů, která je ovládaná ničemy. Ničemové jsou na tom o poznání lepší. Jsou výraznější a schopní rozmnožování. Potřebují ovšem velké stádo občanů (občanskou společnost) budižkničemu. Proto se lidstvo přemnožuje.

Když mi přátelé rozvázali oči, moje překvapení bylo obrovské. Nacpali mi do úst nejen běžnou zeleninu, ale i ovoce a dokonce i kus molitanu. Potom mne osvítil duch svatý.

Jalová zelenina a ovoce obsahující rezidua chemických pesticidů by se zdály na první pohled pro zdraví škodlivé, ale není tomu tak. Rezidua budí v našem organismu sobě příbuzné látky, které se tím aktivují. Velký obsah balastních látek (např. vlákniny) dodaný organizmu požitím jalového ovoce a zeleniny způsobuje, že se tyto jedy do nich vstřebávají procesem ředění a osmózy a celý proces působí na organizmus ozdravujícím účinkem. A potom, že homeopatie není účinná!

Známý léčitel Kneip je dobrým příkladem toho, že homeopatie funguje. Ten lil do lidí již jenom čistou vodu bez jakýchkoliv látek. Jeho pacienti byli již tenkrát tak plní jedů a otrávení, že jejich ředění pitím čisté vody na ně působilo naprostým ozdravujícím účinkem.

Homeopatie má také již ten léčivý účinek, že člověk, který se jí zabývá, zapomíná na své starosti, choroby a bolesti. A duševní úleva působí pak blahodárně i na jejich tělesné zdraví. V duševní medicíně je situace úplně jednoznačná. Nepřítomnost jakéhokoliv zvuku, ticho a klid, léčí.

Dochtoři, felčaři a jiní šarlatáni mají jednoduchou situaci, neboť na léku vlastně nezáleží. Pokud podají pacientovi správný lék, pacient se vyléčí. Pokud mu podají špatný lék, organizmus pacienta se buď vzpamatuje a brání, nebo se pacient definitivně zhroutí (zhebne). Pokud podají pacientovi lék k ničemu, který nepomůže a ani neublíží, je situace nejlepší. Takový lék je velmi levný (ovšem, ne vždy pro pacienta) a pak musí léčit jen příroda, zatímco lékař pouze "pomáhá" -- penězům do své kapsy.

Seriózní vědci se rozčilují, že homeopatický lék mnohdy neobsahuje téměř žádné stopy účinné léčivé látky. Vytáčí je, že jde vyloženě o podvod, který je v nejlepším případě založený na placebickém účinku. Placebo má prokazatelné 50-70% léčebné účinky, zatímco většina alopatických léků má pouze 30-50% účinky a zbytek léčí uvedená příroda nebo s konečnou platností smrt, nejlepší přítel všeho živého.

Vůbec nejlepším prokazatelným příkladem naprosté účinnosti homeopatie je politika. Jestliže chcete lidem říci pravdu, aby ji strávili, musíte jim svoje sdělení naředit takovým způsobem, že neobsahuje téměř vůbec žádnou molekulu pravdy. Vlastně nejvíce stravitelná je v politice naprostá lež. A to jsem vám chtěl vlastně říci tímto homeopatickým článkem, který je vlastně úplně k ničemu, neboť neobsahuje vůbec skoro žádnou molekulu pravdy nebo lži.

(Článek je virtuální kompilací z volebního projevu Negativní strany a ministerstvo zdravotnictví varuje, že čtení a kouření škodí zdraví.)

                 
Obsah vydání       6. 3. 2007
6. 3. 2007 ČR se dostane do izolace
6. 3. 2007 Co všechno může ČR chtít za radar!
6. 3. 2007 BL jako dezinformační zdroj, aneb Proč se někteří vzdělaní lidé rádi sami zostudí a neužívají raději svobody vyjadřování? Uwe  Ladwig
6. 3. 2007 Svoboda slova v ČR neexistuje Tomáš  Stýblo
6. 3. 2007 Odraz TGM v současné politice
6. 3. 2007 Odvaha ke kolaboraci Luděk  Toman
6. 3. 2007 .... a karavana jde dál .... Pavel  Čámský
6. 3. 2007 Trojí bída komunismu IV. -- vítězství, prohra a historické ponaučení českých komunistů Bohuslav  Binka
6. 3. 2007 Za "ideální" maturity? A za faktografická testovací síta i na nižších stupních? Miloš  Dokulil
6. 3. 2007 Jak zabránit nové maturitě? Bojkotem CERMATu... Radek  Sárközi
6. 3. 2007 Proč jsou Britské listy ve věci raketové základny rekordně dezinformačním zdrojem Petr  Suchý
6. 3. 2007 Kdo to tu dezinformuje? Karel  Dolejší
6. 3. 2007 Raketové protiletecké brigády v ČR byly zrušeny
5. 3. 2007 Základny, "vděčnost osvoboditelům" a český národní zájem Jan  Čulík
5. 3. 2007 Německo požaduje "debatu bez emocí" o raketových základnách
5. 3. 2007 Ze základny Kwajalein na atolu v Pacifiku do Brd Antonín  Seďa
6. 3. 2007 Tomáš Garrigue Masaryk a hledání smyslu českých dějin Pavel  Kopecký
6. 3. 2007 TGM: Demokracie musí být stálou reformou, stálou revolucí
6. 3. 2007 7 modeliek Michal  Habaj
6. 3. 2007 Medializace se určitě nevzdá střetu jako výkladového principu a eristické dialektiky jako způsobu prezentování tohoto střetu
6. 3. 2007 V čem se Václav Klaus mýlí Vladislav  Chvála
6. 3. 2007 Antologie Divokého vína - kulturní událost Miroslav  Vejlupek
5. 3. 2007 Havlův někdejší mluvčí: Jsem slušně vychovaný, proto jsem pro základnu
6. 3. 2007 Kuřákova hradní pseudosvoboda Jakub  Ježek
6. 3. 2007 Od nuly Pavel  Kučera
6. 3. 2007 Pověra: Pilnou a poctivou prací může v kapitalismu zbohatnout každý člověk Miloš  Kaláb
6. 3. 2007 Somálsko: bílé tváře pod maskami černých Daniel  Veselý
6. 3. 2007 Nedostatkové zboží -- duše Václav  Dušek
6. 3. 2007 České soudnictví: Marnost nad marnost Milan  Kulhánek
6. 3. 2007 Pravdu především, pravdu vždy a všude Antonín  Hubený
6. 3. 2007 Jak snížit náklady na léky, aneb Antikorupční korupce ve zdravotnictví Uwe  Ladwig
6. 3. 2007 Rakousko nezapomíná na své oběti stalinského teroru Richard  Seemann
6. 3. 2007 Homeopatie není podvod, ale podvod Wenzel  Lischka
5. 3. 2007 SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE: Mystifikace koulema Jiří  Csermelyi
5. 3. 2007 Moravec mě nepřesvědčil; vážným problémem diskuse zůstal neprofesionální výběr hostů Jan  Čulík
5. 3. 2007 Přepis Otázek Václava Moravce o radarové základně USA na území ČR
5. 3. 2007 Co mi vadí na České televizi Tomáš  Franke
5. 3. 2007 Muž potřebuje mít jistotu, že je dítě jeho Bohumil  Kartous
5. 3. 2007 Malá domů Jan  Sýkora
5. 3. 2007 Radar jako prestiž aneb Ázerbajdžán náš vzor Ondřej  Ivanek
5. 3. 2007 Dialektika není nevědecká, musí se jí ale rozumět Michael  Kroh
18. 2. 2007 Hospodaření OSBL za leden 2007
22. 11. 2003 Adresy redakce