29. 6. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
29. 6. 2007

Puzení konat

U protinožců pravil svobodomyslný občan ČR, že uprchl před domácími lidmi, co to vždycky myslili dobře a konali všechno pouze a jenom v zájmu celku, aby v příhodném okamžiku změnili postoje a znovu a důrazně zapojili svou maličkost do boje proti zlu. Bezpočet příkladů bychom mohli každý z nás jmenovat, není-li pravda?! Utajená armáda domácího odboje dokonce pozvedla hlavu a odstrkuje vehementně bývalé disidenty, vytváří mýty, roznáší drby, rozmělňuje zásluhy ponižovaných a zavíraných. Známý "umělec" pravil, že bývalý prezident nebyl nic moc -- nu, nevím, vím, že "umělec" si dovedl poradit v každém okamžiku a dříve se míval dobře, dnes se má dobře, pozítří se bude mít dobře a potvrzuje myšlenku, že lejno vždycky plave na hladině. Vysmáté tlamy slintají ubohosti o druhých a vyžívají se v duchovním cizopasení, neštítí se umazat čistého, připraveni k útoku za dosažení svých mrzkých jepičích cílů.

I v dnešních časech najdou se moralistní jedinci, co konají ubohosti tzv. v zájmu společenského klimatu. Puzení konat dobro a naplňovat právní i společenské normy, v neprávním státu a společenské sahaře, působí přinejmenším totalitně. Žvást chlubivosti, že nejsme jako oni, upadl dávno v zapomnění. My nejsme jako oni, my jsme v lecčems lepší a v ledasčem daleko horší. Mstivost, nenapravitelná a nicotná historie upravovaná v zájmu vítězných obříků, vylhaná svědectví, nafouklé informační bubliny, ubohost výpovědí zmítajících se na mělkém pobřeží lži a výmyslů -- to přináší odpudivou polobdělost, připomínající v tomto ohledu zašlý čas.

Mediální čarodějové po tajných schůzkách s orgány pověřenými vytvářet kulisy současnosti i historie, vytahují v sítích úlovky předem vybrané k morálnímu porcování, za přihlížení zbabělé a unylé veřejnosti. Nic nového. Pamatujeme přece šikovné dezinformátory, kteří dokázali vyvolat nedůtklivost v lidech a připravit k porážce a následnému smažení vybrané "mizery". Není nic krásnějšího pro našeho člověka, než se patlat v lejnu nachystaném ke zkoumání zvrhlými laboranty. Musí se důkladně vybrat objekt, který bude vzbuzovat zdání pravdivosti, nejlépe někdo hodně známý, nejlépe někdo hodně propíraný, nejlépe někdo, koho chce část mstivého národa vidět s kapesníkem u nosu, zchudlého, ubohého, zatraceného, pomateného, prosícího, zmítajícího -- abychom ho mohli, chceme-li, nekřesťansky litovat a postrkovat na lepší pastviska. Uvidíme ztrestaného a pokořeného, pomůžeme. Uvidíme ztrestaného a nepokořeného, zadupeme ho!

Lihopitel či lihopitelka, přiznávám, jsou mně sympatičtější, než jakýsi limopitel vykřikující povolené pravdy a tvářící se svatouškovsky! I ten toulavý anarchista v dalekém kraji za loužemi, kuřák voňavé Mařenky, přijde mně pravdivější a poctivější, než stádní kusy pasoucí se na plánovaném neštěstí druhých. A jedno jim, zda vybrané k mediální porážce hnusné polopravdy zabijí. K čemu lítost, k čemu pečlivé zkoumání pravdy -- doba vyžaduje rychlost, nepatlat se v detailech. Kdo zaspí příležitost, bude zapomenut. Kdo nechce přijmout nabízená fakta, bude označen za zvrhlého a zamaskovaného rudocha. Totalita ducha vystřídá totalita mamonu, totalitu mamonu totalita domněnek...parádní pochod v krvavém kruhu stává se pro společenství lidských bytostí silnou drogou.

Životem se proběsní převážná část kroutícího se občanstva v dobách povážlivě nebezpečných. V divokých snech a touhách po lepší pastvě se zoufalci dopotácí do krematoria. Jedna či dvě písničky...anebo osm, proslov, slzy, věnce a kytice, mediální šplechty, a šup do pícky, k oplakávání je připraven další nebožtík. A je možno souhlasit s klasikem a jeho slovy: nestalo se, aby někdo nad rakví pronesl o nebohém celou pravdu. Jaksi se to nehodí. Zatím.

Puzení konat spravedlnost v sobě nosíme všichni. Ne každý ovšem nutně vyrukuje s pšoukem vlastního mínění, aby na sebe upozornil a ještě očekával, že se k jeho Veleneomalenosti budou konat procesí! Kdesi jsem nedávno četl, že kdysi umělci, spisovatelé a básníci potom zvláště, jaksi bili na poplach a probouzeli v národu svědomí...Co není, neprobudíš! Silná slova a emoce nás provázela ve vypjatých okamžicích velmi silně. V dnešních časech "spisovatelství" změnilo se dle názoru části odborné i laické kritiky v "sepisovatelství". Přesto lze buntovat a nenechat mediální spratky nahánět určené obětiny!

Jenže, psavost zdarma je nevýhodná a za peníze -- za peníze výhodná, leč kontrolovaná. Nebudeme si přece platit kritickou chátru s názory nám vzdálenými a nepříjemnými. Koukej psát gramaticky aspoň na dobrou, snaž se vypotit investigativní objev na výbornou či chvalitebnou a uvidíme, co s tebou do budoucna -- třeba se staneš mluvčím. Čeho? Ty máš ale starosti, otrapo! Dnes budeš plkat o zemědělství, zítra o těžkém průmyslu, pozítří...pozítří nemusíš se bát, hele, práce stále dostatek, ale pokud budeš zvídavý nesprávným směrem, mohl bys narazit a skončit na dlažbě. Nezapomeň! Pozdější reklamace nebereme v úvahu. Armáda ochotných čeká za dveřmi a budeš-li neopatrný, proud toužících blafařů tě vytěsní.

Krákorání některých dnešních zrůd připomíná doktora Neurválka, co tak hezky a lidsky deklamoval souzeným "pravdy", vypěstované a vyfutrované nositeli lásky a sociálních zázraků. Honba na lidi v revírech luhů a hájů našich je koníčkem odvěkým a stále pěstovaným. Tradice jest železná košile. Včerejší lumpárnu zužitkujeme v dnešní výhodu a pozítří už zase nabereme dech a vydáme se do říše pidimužíků a hudrmanic. Kroky ke zneuctění jsou snadné. Vystavit na pranýř i člověka těžce nemocného a na pokraji sil, toť rytířský krok krysích povah existujících v každé době. Honitba bohatá. Můžeme donekonečna za pomoci honců (i pitomců) soustředit mysl k jedinému cíli -- zasáhnout, zneškodnit, usmrtit, vycpat a uložit do vitrín ve vlastních muzeích kurevství. Od krvelačného puzení je jediná pomoc, a to, vyhnout se zdaleka zastáncům hromadné čistoty! Obyčejný fašismus je oproti utajené a organizované chátře slabým odvarem z kouzelného kořínku šanklapanýz. Bičováním druhých ke světlým zítřkům. Giftigkeit jest věčná!

                 
Obsah vydání       29. 6. 2007
1. 7. 2007 Atentát ve skotském Glasgow
1. 7. 2007 Městu a světu: Rozepnutý poklopec stínového premiéra Štěpán  Kotrba
1. 7. 2007 Jak pomalu lze jít? Poetický film a umění zaujmout diváka Ema  Čulík
1. 7. 2007 How slow can you go? - Poetic film and the art of the audience Ema  Čulík
1. 7. 2007 Bigotní dogmatismus zprava i zleva Jan  Čulík
1. 7. 2007 Lidé o tom chtějí mluvit, filmař to natočí, ale v médiích to systematičtěji nenajdete Jan  Čulík
30. 6. 2007 Pandořina skřínka otevřena Fabiano  Golgo
30. 6. 2007 O slávě a o čistotě Jan  Čulík
29. 6. 2007 Gangsterské metody v boji o rozhlas Štěpán  Kotrba
30. 6. 2007 Slibný začátek Jan  Čulík
30. 6. 2007 Nechci uhořet Jan  Čulík
30. 6. 2007 Kvůli klimatizaci ničíme životní prostředí Jan  Čulík
29. 6. 2007 Vyrobíme sami objektivní pořad o americkém radaru, když to vaši redaktoři neumějí nebo nechtějí udělat
29. 6. 2007 Kritika MFD zaměřená proti nemocničnímu stravování, je hrubě tendenční
30. 6. 2007 Budeme z ideologických důvodů předstírat, že jídlo v nemocnici je chutné? Jan  Bím
30. 6. 2007 Vyvařování v nemocnicích Petr  Wagner
29. 6. 2007 Nový silniční zákon rok poté Ivo  Antušek
29. 6. 2007 Film, který neví, co chce říct Jan  Čulík
29. 6. 2007 Film o lidské nedokonalosti Jan  Čulík
29. 6. 2007 Přestaňte kouřit, začněte žít Jan  Čulík
29. 6. 2007 Puzení konat Václav  Dušek
29. 6. 2007 Česká televize a podprahové informace pro radar Michal  Rusek
29. 6. 2007 ■ ■ ■ František  Schildberger
29. 6. 2007 Nikoliv etika a právo, ale úspěch a zisk, to je měřítko společenské úrovně i tvář současné státní politiky Jan  Paul
29. 6. 2007 Několik poznámek k daním
29. 6. 2007 V Německu vzplála diskuse o prezidentském úřadu Richard  Seemann
29. 6. 2007 Christopher Bollyn v ilegalitě? Jan  Zeman
29. 6. 2007 Že by Češi opravdu byli tak pověrčiví, aneb Věříte anketkám? Uwe  Ladwig
28. 6. 2007 Islamismus není nacismus
28. 6. 2007 Z deníku Mladá fronta Dnes se stal PR magazín politiků ODS Štěpán  Kotrba
28. 6. 2007 nbusr123: Policie zabavila servery kvůli rok starému hacku Štěpán  Kotrba
27. 6. 2007 Obrana před balistickými raketami dlouhého doletu v Evropě
27. 6. 2007 Úspěchy a záhady Oskar  Krejčí
27. 6. 2007 Immanuel Wallerstein: Protiraketový obranný štít: bláznivý nápad nebo racionální cíl Immanuel  Wallerstein
27. 6. 2007 Žvanivý Vondra Milan  Valach
26. 6. 2007 Soudím, že islám musí být zničen Štefan  Švec
26. 6. 2007 Britské střední vrstvy na pokraji revoluce
4. 5. 2007 Hospodaření OSBL za duben 2007
22. 11. 2003 Adresy redakce
30. 6. 2007 Valna hromada Občanského sdružení Britské listy