Politické strany vyvolávají uměle vytvořené kauzy

7. 8. 2009

tisková zpráva

Česká pirátská strana vyslovuje znepokojení nad volební taktikou parlamentních stran, která je založená na vytěsnění všech dalších subjektů z médií prostřednictvím uměle vyvolávaných kauz (nyní je to aktuálně kauza "Houba").

Je zřejmé, že občané budou cíleně zahlcování zbytečnými informacemi, které se navíc budou týkat pouze parlamentních stran. Tím budou mít tyto strany zajištěno, že na informování o jiných politických subjektech zbude minimální množství vysílacího času. Taková je jejich společná taktika.

ČPS tímto vyzývá ředitele veřejnoprávních médií ČT a ČRo, aby zavčas rozpoznali tuto volební taktiku a vysílací čas pro uměle vytvářené kauzy minimalizovali. Navíc je zřejmé, že ve skutečnosti se v médiích nic neřeší, pouze se za peníze koncesionářů poskytuje cenný vysílací čas předem vybrané skupině politických subjektů, což není demokratické.

ČPS strana apeluje na vedení ČT i ČRo, aby v této době, kdy se svět i ČR nachází v nelehké situaci, zaměřila vysílací čas na řešení skutečných problémů, které trápí občany. Veřejnoprávní média mají povinnost hledat za pomoci kvalitních odborníků účinná řešení -- nikoliv mařit čas vysíláním nejrůznějších kauz.

Jihomoravský krajský lídr ČPS Jaroslav Kučera k tomu dodal: "Poslední dobou se začíná ztrácet rozdíl mezi hlavními médii a bulvárem. Opakuje se stejné divadlo jako před minulými parlamentními volbami a místo aby televize věnovala čas volebnímu programu, tak řeší vykonstruované kauzy. Co je přínosem těchto zpráv? Informace, že se dvě strany hádají? To přece dávno víme."

Vytisknout

Obsah vydání | Pátek 7.8. 2009