6. 6. 2003
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
5. 6. 2003

Odmítáme výzvu "Slušní lidé s komunisty nemluví"

Naprosto nepodporujeme matoucí aktivity a výzvy se zněním rozeslané e-mailem podobného typu . . a k něčemu tak chaoticky zavádějícímu se Česká občanská nezávislost nikdy nemůže připojit.

Aniž bych se chtěl dotknout autorů, vždyť i oni nás mohou kritizovat, třeba i právem, ale při intelektuálním postavení, které zaujímají bych od nich očekával prozíravost, větší logickou úvahu a ne v podstatě zmatečnost a zavádění od podstaty problému.

Kam se lidem se společenským postavením typu spisovatel, režisér, tedy lidí, kteří by měli mít zralý úsudek, kam se poděl ? Po třetím přečtení se skutečně nemohu zbavit dojmů a pocitů, které ve mně výzva vyvolala.

Dopis se zaměřuje na podstatu, že slušný člověk se s komunisty nebaví. Hezké, ale co to řeší? Jaký je tedy cíl už uvedeného názvu. Má to být snad spekulativní návod k řešení, nebo jsou cílem ani ne tak komunisté, jako jen záminka rozeštvat podvědomí lidí proti těm, kteří se jako "údajně s nimi baví " ?

Cílem útoku je zjevně prezident České republiky. Nemůžu jako vlastenec a představitel České občanské nezávislosti, nedodržovat priority. Naprostý respekt k postavení hlavy státu, a to, i kdybych s ním v mnohém nesouhlasil, je prioritní.

Ořezané pravomoci funkce prezidenta jsou již beztak ostudou našeho (zatím) národního státu a dílo komunistických totalitních pohrobků, dnes rozlezlých po celém politickém spektru. Jako vlastenec jsem pro silnou pozici prezidenta.

Hlava státu a jeho funkce by měla být jasnou autoritou nejen osobní, ale i z hlediska pravomocí. Princip národního státu i jeho prosperita a ekonomická stabilita ( tedy klíč k řešení všech společných problémů ) by měly být jednou z hlavních priorit, tedy silnou pozici hlavy státu Česká občanská nezávislost jasně podporuje. Jenom to je zárukou skutečné vyvážené demokracie. Nebude li demokracie, řád a respekt k nejvyšším prioritám, nebudou ji mít ani občané.

Českou republiku nemohou úspěšné vést zpolitikařené výkřiky jednoho zpolitikařeného chapadla pod záminkou a strašákem totalitního dědictví. Bez ohledu na zrůdnost komunistické ideologie Česká republika a její občané mají šanci na cestu ven jen přirozeným útlumem zrůdných dědictví a vývojový přechod k hlubší svobodné demokracii. Princip národního smíření s tím, s čím se smířit dá, nehovořím o smíření se zločiny, je jediná šance českého národa. To je jediná cesta, která směřuje k důstojné demokratické životní úrovni občanů, tedy společnému cíli.

Kritizovaná výzva však funkci prezidenta de facto napadá jako na nějaké odborové schůzi. Důstojnost prezidenta a tím i jeho postavení a vážnost je jasným cílem útoku vedeného tímto směrem, a na mne působí opět jako politické špinavé pletichaření jedné politické partaje s cílem oslabit vliv prezidenta, opět manipulovat s vědomím občanů velmi laciným konstrukčním strašákem.

Faktický stav, že výzva je obrácena hlavně na parlament a senát, který je především v rukou vládní koalice, tedy pohrobků komunistických dědictví, je jasným faktem, co je sledováno.

Sbíraná podpora antikomunistů vyzyvateli, tak jak na mne působí, je zřejmě jen manipulace s vědomím důvěřivých občanů v dobré víře odporu proti komunismu a při tom je namířena právě pohrobkům komunistů proti komunistům.

Jak laciné dovolávat se sociálně demokratické koalice, aby vlastně odmítla sebe sama, když právě ona je zčásti dědictvím odsuzované komunistické ideologie a bývalého režimu.

Ve výzvě se píše, aby oslovené orgány, zřejmě asi především vládní koalice, protože jiní to ovlivnit nemohou, nezadávaly precedens pro neustálé zvyšování legitimizace KSČM?

Aha, takže vytvořit stav, aby komunistická ideologie měla důvody pro své zvýšené aktivity a mohla zopakovat rok 1948? Tak jste to mysleli pánové vyzývatelé? Jste tak krátkozrací, při svém vzdělání, nebo to děláte schválně? V duchu pana Cyrila Svobody to je zcela určitě. Nahrát komunistickým ideologiím na smeč, aby se mohli opět srocovat s davovými psychózami? Co je to za provokaci?

Oficiální shrnutí České občanské nezávislosti je plná podpora funkce prezidenta, plná podpora společného jednání všech politických stran a respektu k základním principům demokracie.

Výzvou kritizovaný krok prezidenta vytvořil stav, kdy se politické strany mohou veřejně a deklarovaně předvést, ukázat se jako schopní řešit současný stav a nebo se také historicky znemožnit.

Tímto vztahem prezident zprůhlednil politikaření jednotlivých stran a jeho krok byl v nad-stranickém národním zájmu ve prospěch všech občanů bez rozdílu politické či nestranické příslušnosti.

Kdyby měla funkce prezidenta více pravomocí, mohl by udělat pro národ a demokracii více a kdyby postavení funkce prezidenta političtí pohrobci za posledních 10 let nepostavili do role čekatele na výsledky politických tanečků, zejména pak protinárodních, byl by stav v ČR výrazně demokratičtější a lepší.

Méně politikaření a spekulací, více národního státního zájmu, respektu nejvyšších priorit a tou je ústava, zákonnost a hlava státu.

Důstojná životní úroveň občanů a prosperita národa je nad-politická a Česká občanská nezávislot bude tento princip obhajovat proti každému politickému spekulantství, v zájmu národa, v zájmu občanů, v zájmu pořádku třeba proti všem.

Česká občanská nezávislost vyzývá hlasatele kritizované výzvy k pochopení toho, že jediná cesta na odstranění množení levicového extremismu je národní smíření, prosperita a důstojná životní úroveň občanů této země, kteří pak nebudou mít důvod podlehnout ideologiím extrémně levicového typu a prostě je nebudou volit.

Kdo poškozuje prosperitu této země je nejlepším pomocníkem extrémní levice. Kdo to nechápe, ať se to snaží pochopit, kdo to chápe a přesto takto činí, nechť neprovokuje. Na stíny stačí světlo.

                 
Obsah vydání       6. 6. 2003
6. 6. 2003 Bobošíková už snad může být klidná, Válová ještě nikoliv Štěpán  Kotrba
6. 6. 2003 Faksimile trestního oznámení na Irenu Válovou Štěpán  Kotrba
6. 6. 2003 Dokumenty v kauze Válová: "Hon na svobodu slova" má už šest ulovených zajíců Štěpán  Kotrba
7. 6. 2003 Británie: Bulvární tisk musí zaplatit odškodné za porušení soukromí novinářky
7. 6. 2003 Bushova kovbojská terminologie je "nesrozumitelná"
6. 6. 2003 Úřad pro hospodářskou soutěž: v ČR neexistuje kartelová dohoda pro distribuci tisku
6. 6. 2003 Nebezpečný Národní bezpečnostní úřad Miroslav  Polreich
5. 6. 2003 Po vstupu do EU musejí výrazně stoupnout mzdy v ČR Karel  Mašita
7. 6. 2003 Procházka Kozí stezkou
6. 6. 2003 Šavuot
6. 6. 2003 Solidarita v európskej konkurencii Martin  Muránsky
5. 6. 2003 Evropská unie -- o čem se raději také nemluví Pavel  Houdek
5. 6. 2003 Proč neupozorňovat na to, že jsou komunisté kontroverzní strana? Jan  Čulík
6. 6. 2003 Tony Blair a zfalšované dokumenty o Iráku
6. 6. 2003 Málo známá oxfordská lidskoprávní skupina hájí Bobošíkovou, Železného a TV Nova jako "hlas nezávislosti"
6. 6. 2003 BHHRG: Czech media representatives harassed as EU referendum draws near
5. 6. 2003 Dokumenty k případu Bobošíková: "Trestní oznámení podávám proto, že už toho mám dost" Štěpán  Kotrba
6. 6. 2003 Poláci v Iráku Vojciech  Kość
6. 6. 2003 Stoupenci potratů zaznamenali v USA porážku
6. 6. 2003 Šéfredaktor listu New York Times rezignoval kvůli plagiátorovi
5. 6. 2003 Guardian zrušil článek o Wolfowitzovi
5. 6. 2003 Irena Válová: "Chtějí mě zastrašit, protože hovořím o monopolizaci českého tisku" Jan  Čulík
4. 6. 2003 Irena Válová z Media Observatory vyslýchána, odmítla vypovídat Irena  Válová
2. 6. 2003 Jana Bobošíková: "V této společnosti začíná převládat atmosféra strachu" Jan  Čulík
4. 6. 2003 Případ Bobošíková: shrnutí pro Český rozhlas Jan  Čulík
4. 6. 2003 Jana Bobošíková potvrdila, že není pravda, že byla vyslýchána jako svědek
5. 6. 2003 Petr Uhl se domnívá, že o Bobošíkovou vůbec nejde Štěpán  Kotrba
4. 6. 2003 Konkurs na lektora češtiny pro Glasgow University
6. 6. 2003 Česká televize a Český sen
5. 6. 2003 Krok stranou Dominik  Lukeš
6. 6. 2003 Divoké víno ještě po 39 letech
5. 6. 2003 Francie: Zabiják tvrdí, že Baudis si u něj objednal vraždu transvestita Josef  Brož
5. 6. 2003 Historický místopis (sudeto)německých vzpomínek Eva  Hahnová, Hans Henning Hahn
5. 6. 2003 Česká Haendelova společnost připravuje operu Sosarme
5. 6. 2003 Kdež sú Boží bojovníci Jaroslav  Malý
5. 6. 2003 Výzva: "Slušní lidé" s komunisty nemluví
5. 6. 2003 Odmítáme výzvu "Slušní lidé s komunisty nemluví" Jindřich  Tichý
31. 5. 2003 Hospodaření OSBL za květen 2003
5. 2. 2003 Pošta redakci
18. 6. 2004 Inzerujte v Britských listech