Anglický princ William přespal na ulici s bezdomovci; proč to v Praze neudělá třeba kníže Schwarzenberg?

23. 12. 2009

< Šéf charitativní organizace Seyi Obakin a princ William u popelnic, u kterých na ulici spali

Všechna hlavní britská média včetně televizí informovala v úterý večer, že anglický princ William (27), syn princezny Diany, strávil minulý týden ve spacím pytli noc na ulici u popelnic nedaleko londýnského mostu Blackfriars Bridge. Zorganizovala to charitativní organizace pro bezdomovce Centrepoint.

Ředitel organizace Centrepoint Seyi Obakin spal vedle prince na provizorní posteli a uvedl, že nejnebezpečnější chvíle nastala, když je málem přejel pouliční metařský stroj.

Na internetových stránkách charity Centrepoint Obakin napsal: "Pro mě to byl děsivý zážitek. Ležet tam mimo svou pohodlnou postel. Vystaveni živlům. Bylo opravdu zima, byly minus čtyři stupně. A stejné to bylo pro prince Williama. Ale byl to rozhodnutý udělat, jako patron organizace Centrepoint, aby upozornil na osud bezdomovců a aby tak trochu pochopil, co zažívají bezdomovci každou noc."

Spolu s Obakinem a princem Williamem na kartonových krabicích v uličce u mostu spal také princům tajemník Jamie Lowther-Pinkerton. Spali tam do 6 ráno, kdy šel princ na prohlídku londýnského West Endu, aby zjistil, kde spí mladí bezdomovci. Pak se princ odebral do střediska Centrepointu v nedaleké Greek Street, kde uvařil snídani pro skupinu mladých bezdomovců a setrval s nimi v rozhovoru.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Vytisknout

Obsah vydání | Středa 23.12. 2009