31. 3. 2008
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
31. 3. 2008

DOPIS TOPOLÁNKOVI:

Ať si to v parlamentě přečte aspoň uklízečka

Dobrý den,

pane premiére,

pakliže se vám tento mail dostane před oči (o čemž silně pochybuju), berte jej prosím, jako pouhopouhé vyjádření názorů člověka, který se rozhodnul odejít z Čech - rovněž vaší zásluhou. Výše v oslovení chybí klíčové slovo "vážený", a to zejména proto, že si vás nevážím, takže by toto postrádalo významu. Moc bych si přál, aby tento e-mail přečetla alespoň nějaká osoba z parlamentu. Je pro mě naprosto irelevantní, bude-li to uklízečka nebo někdo z "výše" postavených, protože je docela dobře možné, že právě ona uklízečka by dokázala plnohodnotně zastupovat rovněž funkci, kterou vykonáváte vy., píše z Norska čtenář Pavel Kučera.

Jsem přesvědčen, že k tomuto řádku už dojde málokdo. Budu se snažit, aby následující slova byla co nejméně emotivní, rovněž se budu snažit vyvarovat se používání silných slov.

Prostřednictvím webových serverů již delší dobu sleduji vaše počínání. Ne že bych se o politiku zajímal, ale člověk se prostě při kontole e-mailu nějakým těm zprávám většinou nevyhne. Mohu konstatovat, že z vašich výroků a činů mi zůstavá rozum stát. Myslím, že nejen mně. Lidí smýšlejícím podobným způsobem, je dost - nejen v Čechách. Jsem toho názoru, že premiér a jeho vláda, by měla co nejvíce naslouchat hlasu lidu. Vy se zdáte být (bohužel) jedním z mnoha na této planetě, kteří se chovají přesně opačným způsobem. Uvedu-li jako příklad tolikrát diskutovaný a neustále přetřásaný problém radarové základny, nemůže být pochyb, že tady "něco" nehraje. Jsou vám jistě známy výsledky průzkumů mezi obyvateli na toto téma, které hovoří většinově proti. S menšími diferencemi bych si dovolil tvrdit, že okolo 70% populace nesouhlasí s výstavbou základny. Dále je samozřejmě otázkou, kým je tento průzkum financován a která splečnost ho provádí. Ale k problému korupce "u nás" bych se vrátil později. Procenta tedy hovoří jasně. Vy však místo toho, abyste naslouchal "svému" lidu, jednáte za jeho zády a v jeho neprospěch. Takového jednání má s demokracií pramálo společného. Je o to více zarážející, jak může ODS, používat ve svém názvu písmeno "D".

Možná si neuvědomujete vážnost celé situace okolo radaru a její souvislosti. Možná ano, a jste řízen financemi a politickými tlaky někoho, kdo má na zahájení radarového projektu enormní zájem. Pominu-li moji nenávist k USA, pramenící z jejich agresivní válečné politiky vůdči světu, měla by to být právě vaše vláda, která !objektivně! přehodnotí vzniklou situaci okolo radaru. Inklinace naší malé zemičky k destruktivnímu obrovi jménem USA může mít nedozírné důsledky do budoucnosti. Sám jistě moc dobře víte, že ve světě je uměle udržována jakási zbrojní rovnováha. Odsouhlasením projektu nastartujete ve světě další vlnu zbrojení, o což Spojené státy usilují. Jistě je vám známo, z čeho živa americká ekonomika jest. Výměnu "zrušení víz za radar" považuji za naprostou komedii a určitě víte sám moc dobře, že zrušení je jen imaginární.

O několik řádků výše jsem se jemně otřel o problém korupce u nás. Pakliže na ni někdo poukazuje, měl byste problém veřejně přiznat a ne se této kritice vyhýbat a reagovat naprosto nesmyslnými, s věcí nesouvisejícími výroky na adresu USA. V dnešní době, kdy peníze hýbou světem, je přeci jasné, že korupce existuje všude. Někde se jí daří potlačovat, někde nikoliv, někde je vidět, někde nikoliv. Myslím si, že je tento problém především v lidech samotných, souvisí s touhou po finančním a materiálním bohatství(pakliže se uplácí penězi). Je na každém, jak se k věci postaví. Vaše vystupování na veřejnosti má žalostnou úroveň. Žalostnou. A nejen vaše. Politické excesy, které jsou u vás na denním pořádku, nemají dle mého názoru v politice co dělat. Nezapomínejte, že podle vašeho vystupování na veřejnosti, si lidé ve světě dělají názor na Českou republiku. Můžu s klidem konstatovat, že například v očích Norů (mých známých), jste zbabělěc. V mých očích rovněž.

Vaše činy byly (a jsou) jednou z posledních pomyslných kapek, kvůli kterým jsem se rozhodl pro dlouhodobější odchod z Čech. Nenapadlo mě jiné, vhodnější řešení, možná rovněž zbabělé. V tomto případě bychom si mohli podat ruce. Rozdíl mezi mnou a vámi je ale ten, že já jsem jedním ze stovek či tisíců, kterým připadalo, že situace v Čechách nápadně připomíná onen pomyslný domeček z karet a jeho pád, kdežto vy jste člověk, který k destrukci domečku přímo přispívá. Zdá se mi, že jaksi zapomínáte, čí zájmy byste měl sledovat. Pakliže nezapomínáte a vědomě tak nečiníte, dovoluji si vás upozornit, že vaše vláda sráží «naši» zemi na kolena.

Za to, že republika funguje, vděčíte především běžně pracujícím lidem a těm byste měl zpětně vyjadřovat svoji vděčnost. Dále si myslím, že by nebylo od věci občasné zamyšlení nad tím, co (nejen) vaše činy přinesou budoucnosti. Závěrem bych vám chtěl popřát pevné zdraví. Pakliže jste to vy osobně, který dočítá tuto kritiku, děkuji za váš čas. Třeba si některý z výše uvedených řádků vezmete k srdci, pravděpodobněji však nikoliv.

Ze severu zdraví

Pavel Kučera

                 
Obsah vydání       31. 3. 2008
31. 3. 2008 Krize české literatury Štefan  Švec
31. 3. 2008 Americký politolog o budoucím Rusku
31. 3. 2008 Špatná zpráva: Svoboda slova nemá velký politický vliv Ivo  Šebestík
31. 3. 2008 Je svoboda slova něco víc než akciová burza? Bohumil  Kartous
31. 3. 2008 Rezignuje dalajláma? Tibetská mládež ho možná donutí Štěpán  Kotrba
31. 3. 2008 Diskreditace hnutí Ne základnám pokračuje - jenže selektivně Štěpán  Kotrba
31. 3. 2008 Xabar.Info: Rusko údajně zvažuje vybudování protiraketové základny ve Venezuele
31. 3. 2008 Která je vaše země a co je vám posvátné? Říká se přece, že slova něco znamenají Uwe  Ladwig
31. 3. 2008 Írán vyměnil petrodolary za eura a přesvědčuje k tomu i OPEC
31. 3. 2008 Monitor Jana Paula: Jediná cesta je referendum Jan  Paul
31. 3. 2008 Chováme se pokojně a protestujeme proti nesnášenlivosti
31. 3. 2008 Demonstrace proti uznání samostatnosti Kosova a Metohie
30. 3. 2008 Nacistické knihovny Richard  Seemann
28. 3. 2008 Svoboda není konzum
29. 3. 2008 Oidipovské Velikonoce na toryovský způsob Karel  Dolejší
29. 3. 2008 Neférové zhodnocení Jan  Čulík
30. 3. 2008 Rozdělování na "muzeum" a "současnost" Boris  Cvek
31. 3. 2008 Britští konzervativci jsou stejní jako čeští pravičáci Karel  Dolejší
31. 3. 2008 Politujme Tibeťany, kteří si naivně mysleli, že jim někdo pomůže
30. 3. 2008 Nepál: Tibetskí demonštranti sa pokúsili vniknúť do čínskeho veľvyslanectva
30. 3. 2008 Wildersův film je také zrcadlem pokrytectví Ondřej  Šlechta
31. 3. 2008 Gita je mrtva, ať žije gitA
30. 3. 2008 Průzkum: Většina občanů Evropy proti americkému radaru
31. 3. 2008 Ať si to v parlamentě přečte aspoň uklízečka
31. 3. 2008 Znásilněná čeština Věra  Říhová
30. 3. 2008 Není cep jako CEP Beno  Trávníček
31. 3. 2008 "Olympiáda v Pekingu - Vypni televizi!"
30. 3. 2008 Dezinformační válka: Podle obskurních zdrojů prý britská špionáž tvrdí, že nepokoje v Lhase vyvolali čínští policisté
31. 3. 2008 Geopolitické zájmy Jiří  Jírovec
28. 3. 2008 Knížecí rady Jan  Mertl
31. 3. 2008 Město Otokar  Fischer
30. 3. 2008 Mobilní telefony "jsou nebezpečnější než kouření"
28. 3. 2008 Martin Luther King a prosazování spravedlnosti
30. 3. 2008 Paroubek nepřeceňuje příklon orientace Ruska na Asii Štěpán  Kotrba
29. 3. 2008 Únosy a týrání dětí ve jménu Boha, policie a soudu Anna  Čurdová
28. 3. 2008 Rozloží se Severoatlantické společenství?
28. 3. 2008 Sarko v Londýně příliš nenadchl, Carla vyvolala vzdechy Josef  Brož
30. 3. 2008 "Kosovo patří stále Srbům"
21. 3. 2008 Hospodaření OSBL za únor 2008