2. 5. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
2. 5. 2007

Komunisté připravují ozbrojenou revoluci

Investigativní reportéři České televize odhalili spiknutí, které připravují čeští komunisté. V pořadu "Reportéři ČT -- kauzy, příběhy a rozhovory" nám předvedli, jak se dělá investigativní novinařina v Čechách.

V pořadu použili záznamy z různých vystoupení předních funkcionářů komunistické strany pánů Filipa a Dolejše. Jednotlivé šoty uvedli sugestivními otázkami moderátora, ve kterých se ptali, jak komunisté připravují ozbrojenou revoluci. Vůbec jim nevadilo, že otázka byla vkomponovaná a jakoby odpověď byla součástí projevu úplně jindy a jinde. Ale účelu bylo dosaženo. Méně inteligentní diváci slyšeli to, co Reportéři chtěli, aby slyšeli. Komunisté připravují ozbrojený puč a klidně to přiznají do televize.

;

Celý pořad byl založen na dvou aspektech. Naši investigativci našli v dokumentech KSČM x-krát (číslo už nevím) slovo revoluce. A v jednom dokumentu objevili větu, že by se mohlo stát, že chudí se začnou ozbrojovat. V tom spatřovali přípravu ozbrojené revoluce a strašili nás návratem komunismu. Moderátor kladl sugestivní patetické otázky a k tomu přilepil výňatek z projevu předsedy KSČM pana Filipa. A důkaz je na světě. Zatím chyběl návod, co s tím. Zakázat komunistickou stranu? Nebo postřílet komunisty? To ještě není rozhodnuto, ale určitě brzy bude a nás budou informovat.

Novináři a redaktoři ČT žijí ve svém vlastním světě, který si vytvořili a jakékoli jiné názory nepřipouští. Možná to ani nejsou jejich názory, ale musí tak psát a říkat, jinak by ztratili práci.

Základem jejich ideologie je neoliberalismus prosazovaný prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu a Světovou bankou. To jsou hlavní páky, kterými Spojené státy ovládají svět. A všechno jiné od ďábla jest. Tito lidé si nikdy nepřipustí myšlenku, že např. odmítnutí Evropské ústavy ve Francii a v Nizozemsku bylo v podstatě odmítnutí neoliberalistické ideologie povýšené ústavou na zákon. Oni jsou s "profesorem" Fukuyamou přesvědčeni o konci historie. Nástupem neoliberalismu skončil vývoj lidské společnosti a odteď na věčné časy tu budeme spokojeně žít. Všichni šťouralové musí zmizet i s jejich myšlenkami na spravedlivější společnost. Ideál spravedlivé společnosti je ten náš a žádný jiný.

Protože komunisté jsou jedinou stranou odmítající neoliberalismus, jsou trnem v oku našich sdělovacích prostředků. A proti nim se musí bojovat -- třeba pomocí podvodů a demagogie. Účel světí prostředky a v takovém svatém boji je dovoleno vše.

Redaktoři ČT nejsou schopni zřejmě svobodně uvažovat. Pokud by svobodně uvažovali, museli by připustit, že ne všichni lidé jsou dnes spokojeni, museli by připustit možnost změny společenského systému. A takovou změnu přináší revoluce. Revoluce není sprosté slovo. Taková revoluce může být ozbrojená, ale také třeba sametová. To přináší život. A život nám nepřináší nic pozitivního. Jenom pan Topolánek si může myslet, že jeho "reformy" uvedou lidi do nadšení. Že se už nemohou dočkat, až budou platit u doktora, školné, až se budou pojišťovat u soukromých pojišťoven na důchod a jiné podobné vymoženosti. Co budou lidé dělat, až si uvědomí, že jediným cílem takových "reforem" je přesun peněz z kapes chudých do kapes superbohatých?

Myslet si, že lidé vydrží všechno bez odporu je naivní. Potom myšlenka, že se lidé začnou ozbrojovat, není zas tak daleko od věci. V tomto ohledu není na myšlenkách komunistů nic, co by bylo nutno pranýřovat ve vykonstruovaném pořadu a strašit lidi.

Redaktoři ČT by si místo toho mohli prostudovat analýzu britského ministerstva obrany, které se připravuje na věci příští. Britští generálové nejsou optimističtí jako naši redaktoři. V budoucnosti vidí problémy na rostoucích rozdílech mezi střední vrstvou a superbohatými na jedné straně a městskými chudými na druhé straně. Tato nerovnost bude ohrožovat sociální pořádek. "Světové střední vrstvy se pravděpodobně sjednotí, aby byly schopny ovlivňovat nadnárodní procesy ve svém vlastním třídním zájmu." Zřejmě dojde v důsledku nerovnosti na světě k oživení marxismu. Střední vrstvy se zřejmě stanou revoluční třídou a převezmou roli, kterou Marx viděl u proletariátu. (fujtajbl - co si to ti hloupí generálové myslí??) To není popření Marxe, ale fakt, že ti nejchudší už rezignují na svou situaci a tak je tady ta střední třída, která ještě může ztratit své okovy. Budou to střední vrstvy, které převezmou roli Marxova proletariátu. To bude ta sociální revoluce, které se naši redaktoři tak bojí. Bojí se, že naši komunisté by mohli stát v jejím čele. No - nevím, ale ODS ani lidovci to nebudou.

Ne nepodstatnou součástí zprávy je téma zhoršující se kvality zpravodajství a tlak na novináře, aby zveřejňovali informace (rozuměj vhodné, dodané PR agenturami) na úkor faktů.

Naše Česká televize je v tom mistrem už dnes.

                 
Obsah vydání       2. 5. 2007
2. 5. 2007 Proč říkáte občanům, že jsou jejich názory "smrduté"? Jan  Neoral
2. 5. 2007 Byl to nepřesný překlad?
2. 5. 2007 Miefig - zatuchlý, zasmrádlý, neatraktivně nemoderní... Uwe  Ladwig
2. 5. 2007 Pasivita občanů a prodejnost českých médií
2. 5. 2007 Schwarzenberg: Radar tu bude a nebudeme se nikoho ptát, nenecháme se kontrolovat Jan  Neoral
2. 5. 2007 Od průvodce absurditou světa k medvídkovi Pú Bohumil  Kartous
1. 5. 2007 LEŽ TÝDNE v ČRo 6: Proti radaru jsou prý v ČR jen extrémisté! Petr  Kužvart
2. 5. 2007 Co je ještě třeba Michal  Novotný
2. 5. 2007 Byl tvrdý zásah policie v Brně na místě?
2. 5. 2007 Komunisté připravují ozbrojenou revoluci Josef  Vít
2. 5. 2007 Česká televize nenarušila objektivitu své reportáže
2. 5. 2007 Vděčnost Říši
2. 5. 2007 Práce a pracující, odměna, spravedlnost a zdraví, aneb Divná jména a nesmyslná argumentace s percentuálním zvýšením platů Uwe  Ladwig
2. 5. 2007 Anarchista k Prvnímu máji Ondřej  Slačálek
1. 5. 2007 První máj - jiný pohled Jiří  Bakala
30. 4. 2007 Mácha a tradice Prvního máje Petr  Kužvart
2. 5. 2007 Slovinský Temelín se nazývá Krško Richard  Seemann
30. 4. 2007 Havel: Vývoj v Rusku je znepokojující, jsem pro americkou raketovou obranu
30. 4. 2007 Souhlasím s Václavem Havlem téměř bez výhrad Boris  Cvek
2. 5. 2007 Havel jako Castro a Napoleon III.
30. 4. 2007 Je mi teď hrozně smutno
2. 5. 2007 Poslušní úředníci a jeden intelektuál
1. 5. 2007 Slabiny Havlových názorů
30. 4. 2007 "Děsivá nekritičnost a naivita"
1. 5. 2007 Niečo milé Michal  Polák
2. 5. 2007 Americká intervence v Řecku Hynek  Štědrý
1. 5. 2007 Zpravodajství iráckého odboje za dny 16. -- 31. března 2007
2. 5. 2007 Výzva žen z Ohia: knížka pro děti u zrodu masového hnutí? Miroslav  Kolář
2. 5. 2007 Názor dne Oldřich  Průša
2. 5. 2007 Nedávejme almužnu agresivním žebrákům - přispívejme dobročinným organizacím Miloš  Kaláb
2. 5. 2007 První veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily v ČR otevřena v Desné Michal  Brož
2. 5. 2007 Otevřený dopis Poslanecké sněmovně: Podali jsme zprávu o hospodaření včas
2. 5. 2007 Ještě žije Eva Gérová
30. 4. 2007 Rozhovor jako nekrolog za Svatoplukem Benešem Tomáš  Koloc
28. 4. 2007 Hospodaření OSBL za březen 2007
22. 11. 2003 Adresy redakce