8. 7. 2002
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
8. 7. 2002

Emancipací homosexuální deformace se dláždí cesta pro legalizaci kriminálních výstřelků

Paní Pilařová buď neví, co je rasismus, nebo záměrně užívá vykřičeného pojmu ke skandalizaci legitimního politického postoje ke "sňatkům" homosexuálů. To první se nazývá ignorantství, tomu druhému se říká demagogie. Jsou snad homosexuálové nějaká rasa? Dokonce i jejich označování jako "menšiny" je hrubým zneužitím toho výrazu, který má vzbudit dojem, že jsou nespravedlivě utlačováni, že jim většina cosi neprávem upírá. Homosexuálové nejsou žádnou menšinou, jako jí nejsou daltonici nebo invalidé, leváci či lidé bez hudebního sluchu. Nejsou jistě také o nic méněcennějšími lidmi, ale pro manželství jim prostě chybí nezbytná kvalifikace, jako je absurdní, aby se hluchý ucházel o místo dirigenta, byť byl jinak sebeskvělejším člověkem.

Toto náš zákonodárný sbor rozpoznává správně a já jen doufám, že se nenechá zblbnout módním tažením za tzv. práva menšin. To bychom se za chvíli dočkali demonstrací za "fundamentální lidská práva" pedofilů, sadistů, narkomanů a podobných deviantů.

Zajímalo by mě, odkud paní Pilařová čerpá jistotu, že homosexuálové u nás představují mnohem větší než čtyřprocentní podíl populace. A co se týče práva na ochranu "majetku, který dva lidé celý život společně budovali", pro které tak dojemně horuje, zajímalo by mě, zda ta dáma neví, anebo se jen tváří, že neví, že homosexuální svazek se jen zcela výjimečně dočká pěti let. Postavit něco tak pofidérního na stejnou úroveň jako přirozenou rodinu, to je opravdu skvělý doklad vyspělosti. Už se nemohu dočkat toho báječného nového světa, kde se "heterové" budou ukazovat v zoologických zahradách jako vzácné exempláře v přírodě již zcela vyhynulé rasy. Nebo se budou zavírat do blázinců jako výplod nebezpečného náboženského fanatismu?

1) Doklad o průměrném trvání homosexuálního vztahu je v následující pasáži z práce MUDr. Štěpána Ruckého, CSc.: Homosexualita - normální varianta lidského chování?

Původní pramen, ze kterého autor pasáž převzal, je T. E. Schmidt: Straight & Narrow? Compassion & Clarity in the Homosexual Debate, Intervarsity Press, Downers Grove, Illinois, 1995:

Představte si, že se nastěhujete do domu ve San Franciscu, kde bydlí deset náhodně zvolených homosexuálních mužů, kteří jsou ve věku poloviny třicátých let života. Na základě výsledků nejnovějších výzkumů, které se staví k homosexualitě buď neutrálně nebo pozitivně, a v případech, kde statistická data se od sebe vzájemně odchylují, s přihlédnutím k nejnižším hodnotám, bude tato skupina, pokud jde o vzájemné vztahy a tělesné zdraví, vypadat následovně:

 • 4 z deseti mužů mají v současné době určitý vztah, ale pouze 1 z nich je věrný svému partnerovi, avšak také on bude v průběhu jednoho roku nevěrný.
 • 4 neměli nikdy vztah, který by trval déle než jeden rok, pouze 1 měl vztah, který byl delší než tři roky.
 • 6 z nich mělo pravidelně pohlavní styk s cizími osobami, v průměru měl každý alespoň dva partnery měsíčně.
 • 3 z nich se příležitostně účastní orgií, 1 je sadomasochista a 1 pedofil.
 • 3 muži z deseti jsou v současné době alkoholici, 5 bylo alkoholiky kdysi, 4 užívali drogy.
 • 3 kouří cigarety, 5 užívá pravidelně alespoň jednu ilegální drogu, 3 konzumují více drog.
 • 4 byli akutně depresivní, 3 vážně uvažovali o sebevraždě, 2 se o sebevraždu pokusili.
 • 8 mělo v minulosti přenosnou pohlavní nemoc, 8 je momentálně nosiči zárodků nakažlivé nemoci.
 • 3 trpí v současné době na základě těchto zárodků zažívacími nebo močovými obtížemi.
 • alespoň 3 byli infikováni HIV a 1 má AIDS.
 • 2) Protože manželství je právně definováno (i v Holandsku!) jako výlučný, monogamní svazek mezi mužem a ženou, založený manželskou smlouvou před dvěma svědky a státem nebo církví pověřenou oddávající osobou, není pro ně per definitiam kvalifikován pár stejného pohlaví. Nikoli nepodstatným účelem manželství je vytvoření stabilního a pozitivně stimulujícího prostředí (rodiny) pro plození a výchovu dětí, k níž patří i formování zdravé sexuální orientace.

  Homosexuální pár tento účel nemůže naplnit, neboť děti nezplodí a z těch, které by mu byly případně svěřeny do adopce, vychová s největší pravděpodobností opět sexuálně pokřivené jedince.

  Docela jste mi vyrazil dech tvrzením, že "v jiných zemích světa homosexuálové děti vychovávají a to velmi úspěšně, často úspěšněji než v tradičních rodinách". Statistiky neuróz, psychopatologických jevů, sebevražednosti, kriminality atd. říkají něco jiného. (Bell, A.P. & Weinberg, M.S. Homosexualities: A Study of diversity among men and women. New York: Simon & Schuster, 1978; Cameron, P. et al. The longevity of homosexuals. Omega, Journal of Death and Dying, 1994, 29, 3, 249-272.; Hendin, H. Suicide in America. New York: Norton, 1995.)

  3) Netvrdil jsem, že homosexuálové jsou totéž jako pedofilové, sadisti, narkomani. Tvrdím, že emancipací této deformace se dláždí cesta pro legalizaci výstřelků, které dnes ještě vnímáme jako kriminální. Stačí, aby se po příkladu homosexuálů prohlásili za utlačovanou menšinu. Nejsem pro kriminalizaci homosexuality, ale ani pro její bagatelizaci či dokonce propagaci. Společensky je to jev nežádoucí, stejně jako heterosexuální promiskuita.

  4) "Módní práva menšin" jsou něco jiného než "módní tažení za tzv. práva menšin", ale přehlédnout se může každý :-). Menšinám (jakožto kategorii sociologické či politické, nikoli čistě matematické) nelze rovná občanská práva upírat. Menšinou v tomto smyslu ale nejsou albíni, leváci, dyslektici ani homosexuálové. Módní trend, který napadám, je prohlásit za menšinu jakoukoli účelově definovanou podmnožinu obyvatel a vymáhat pro ni z toho titulu jakési nároky. Kdo se pak odváží být proti, ocitne se ihned na pranýři jako utlačovatel menšin.

  5) Homosexuály v naší republice nikdo nekriminalizuje, jejich životní styl jim nikdo nebere. Dokonce je už "salonfähig" veřejně se k této deviaci hlásit. Prosím - kdo se narodil slepý, taky se za to nemusí stydět. Ale na řidičský průkaz, marná sláva, takový člověk nárok nemá. Pokud bude v liberální Evropě naše republika s tímto postojem v menšině, je to snad také její právo. Nebo nám bude místo Moskvy pro změnu diktovat Brusel? A co práva menšin?

                   
  Obsah vydání       8. 7. 2002
  8. 7. 2002 Znásilňování žen jako válečná zbraň
  8. 7. 2002 Návrh koaliční smlouvy ze dne 8. 7. 2002
  8. 7. 2002 Zeměkoule "bude do roku 2050 zcela zlikvidována"
  8. 7. 2002 Jak časopis Týden bulvárně zkresluje informace Jan  Čulík
  8. 7. 2002 Strobe Talbott: Nynější spor USA s Evropou ohledně mezinárodního tribunálu znemožní Američanům vytvořit koalici pro zásah proti Iráku
  6. 7. 2002 "Odmítnutí se omluvit"
  8. 7. 2002 Diskriminace homosexuálů: můžeme si za to sami Fabiano  Golgo
  8. 7. 2002 Registrované partnerství a jeden homosexuální osud Benny  Rees
  8. 7. 2002 Emancipací homosexuální deformace se dláždí cesta pro legalizaci kriminálních výstřelků Pavel  Mareš
  8. 7. 2002 Čas pro českou liberální platformu? Josef  Brož
  8. 7. 2002 Prádelna špinavého spodního prádla českého disentu stále v provozu? Karel  Mašita
  8. 7. 2002 "Zaspané" tři čtvrtiny století Jaroslav  Štemberk
  8. 7. 2002 Monitor Jana Paula: Umění by mělo klást otázky humanistické povahy Jan  Paul
  7. 7. 2002 Nikto si nevidel do huby Lubomír  Sedláčik
  8. 7. 2002 Parodie sovětské éry, která má význam i pro dnešek Robert  Porter
  8. 7. 2002 Stalin a jeho vražedný režim Jan  Trávníček
  8. 7. 2002 Bestseller? Proč ne, záleží na tom, jaký! Ludmila  Klukanová
  8. 7. 2002 Zemřel Josef Hanzal, historik, kterému ležel na srdci osud českého tisku Jaroslava  Čajová
  8. 7. 2002 CME chtěla nechat zkonfiskovat Kramářovu sbírku, pokud by byla vyvezena za hranice ČR
  8. 7. 2002 Tisková konference navažské skupiny Blackfire v Jazz klubu Železná Bushka  Bryndová
  14. 5. 2002 Britské listy hledají nové spolupracovníky
  17. 6. 2002 Byl zprovozněn seznam článků podle autorů
  5. 7. 2002 Páteční čtení na pokračování: Střet civilizací ? - Dominance Západu, nebo dialog světových kultur Oskar  Krejčí, Ivo T. Budil, Bob  Fliedr, Tomáš  Halík, Martin  Hekrdla, Stanislav  Komárek, Miloš  Mendel, Vladimír  Nálevka, Zdeněk  Zbořil
  21. 1. 2002 Příspěvky na investigativní práci Britských listů

  Práva homosexuálů RSS 2.0      Historie >
  8. 7. 2002 Diskriminace homosexuálů: můžeme si za to sami Fabiano  Golgo
  8. 7. 2002 Emancipací homosexuální deformace se dláždí cesta pro legalizaci kriminálních výstřelků Pavel  Mareš
  8. 7. 2002 Registrované partnerství a jeden homosexuální osud Benny  Rees
  3. 7. 2002 Rasismus v Čechách: Lidé s menšinovou sexuální orientací opět ostrouhali Daniela  Pilařová
  26. 4. 2002 Homosexuální katolická církev - kdy skončí její přetvářka? Fabiano  Golgo
  6. 3. 2002 Všechno pořád při starém: loňské policejní razie neskoncovaly s mužskou prostitucí v ČR Fabiano  Golgo
  8. 10. 2001 Strč pánbíčkářovi prst a utrhne ti celou ruku Petr  Gočev