Bulvární Bildzeitung píše o "hnědé chátře" v Sasku

22. 8. 2015Německý konzervativní bulvární list Bildzeitung zaujal pozoruhodně ostrý postoj proti fašistickým protiuprchlickým demonstracím v Sasku. Zřejmě to znamená, že německý mainstreamový politický establishment má ultrapravicového extremismu v této bývalé východoněmecké zemi už dost a nejsou vyloučeny ostré kroky proti nim. Takto totiž Bildzeitung o pravicových radikálech dosud nepsal:

"HNĚDÁ CHÁTRA DEMONSTRUJE PROTI DOMOVU PRO UPRCHLÍKY"

Demonstranti házeli kamením, odpalovali rachejtle, skandovali xenofobní hesla. Policie zlikvidovala blokádu. Divoký, opilecký dav čekal v noci na uprchlíky.

V Heidenau v Sasku docházelo k ostudným scénám. Téměř 1000 lidí v pátek demonstrovalo proti přijímání uprchlíků. Večer začala být situace hrozivá. Demonstranti skandovali xenofobní hesla, odpalovali rachejtle, házeli kamením a křičeli. Policie použila slzného plynu. Demonstraci pořádala ultrapravicová strana NPD.

Podrobnosti v němčině ZDE

Vytisknout

Související články

Bild: Uprchlická krize: Tohle jsou tři největší ulejváci v EU

25.8. 2015

Opravdová chátra, která - zrovna skandováním "My jsme ten lid" vyvolávala nenávist vůči uprchlíkům a házela na policii lahve od piva. Německo debatuje o noci hanby, k níž došlo v saském Heidenau. Je záhada, proč se znovu a znovu objevuj...

Obsah vydání | Pátek 21.8. 2015