23. 4. 2009
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
23. 4. 2009

Paroubek vyhrožuje novinářům - napsali totiž to, co se dozvěděli

Jak funguje "fiktivní protekce či nepotizmus uskutečňovaný rodinou Paroubkových v ČSSD"

Čím víc se předseda ČSSD angažuje ve prospěch nové kandidátky na místopředsedkyni strany Aleny Borůvkové, tím větší se zvedá ve straně odpor. Stejně jako v případě jeho předchozí kandidátky Kalistové. Tlak, znásilňující vůli a rozum, vyvolává odpor. Nejen že prohlásil, že by si "strana měla vychovat novou Petru Buzkovou", ale za přepsaný výrok samotné Borůvkové ostouzí redaktora deníku Právo Jiřího Ovčáčka. Vliv Petry Paroubkové na jednání politických orgánů ČSSD neexistuje," prohlásil Dimun a pak následovala z Lidového domu sprška urážlivých výroků na nivináře. Borůvková dokonce hrozí redaktorovi Práva trestním oznámením.

Paroubek má ale smůlu prakticky ve všem, čeho se v souvislosti s ženskou místopředsednickou funkcí v ČSSD dotkne. Měl by si zavčas uvědomit, že povýšené panské manýry v párijsky soudružské sociální demokracii vždycky narazí.

Pracovitost a inteligence Petry Buzkové jsou sociálním demokratům dostatečně známé z dob, kdy tato "celebrita" účinkovala jako funkcionářka i jako volební maskot ČSSD. Výsledky pražských voleb z té doby i jejich interní analýzy z pera sociálně demokratických funkcionářů v Praze hovoří za vše. Její mediální výroky o tom, jak ráda jí ten kaviár z porcelánu od Rosenthala se dlouho zapomenout nedají. Zvláště v dobách ekonomické krize budou vděčným tématem stejně jako to, kdo s ní tenkrát byl na té pláži, kde ji vyfotili nahou a kolik ho to stálo, aby se neobjevil na první stránce Blesku...

Stejně tak se nedá zapomenout kvalita výkonu funkce ministryně školství. Ovčáček, poučen už dávno o tom, jak to v ČSSD chodí, z dob, kdy byl šéfem jejího tiskového oddělení, má nejen o výrocích Borůvkové audiozáznamy, a tak jen čeká na další Paroubkovy přešlapy a směje se. Kvůli nehoráznosti Paroubkova tlaku se rozzlobily už i jindy submisivní Sociálně demokratické ženy v čele s Jindřiškou Maršovou. Jedinou kandidátkou, která je požádala o podporu, byla stínová ministryně spravedlnosti a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Slova o tom, že Borůvková je spolužačkou Petry Paroubkové, potvrdil médiím sám předseda pražské organizace Hulínský... Redakci Britských listů to potvrdil i další se skutečným stavem věcí velmi dobře obeznámený zdroj z Lidového domu.

Paroubek sice na závěr úterní tiskové zprávy uvedl, že nominace Borůvkové je výsledkem standardního nominačního procesu: "A nikoliv -- jak naznačují provládní novináři -- plodem jakési fiktivní protekce či nepotismu uskutečňovaného rodinou Paroubkových v ČSSD." Ale...

Když byla k Miloši Zemanovi v roce 1992 ze tří kandidátek vybírána Petra Buzková jako "první dáma", nebylo to kvůli jejímu titulu z Právnické fakulty, angažovanosti v SSM, pracovitosti v podatelně stranického sekretariátu či kvůli jejímu vřelému vztahu k sociální demokracii. Bylo to pouze a jedině kvůli jejímu vnadnému poprsí, které okouzlovalo už mladistvé svazáky i jejího šéfa v době jejího působení v kanceláři tehdejšího Svazu mládeže. První žena musela být tehdy žena se vším všudy a Věstonická Venuše je archetypálním symbolem ženství ve slovansky kyprých českých zemích dlouho. Nikomu dokonce nevadila její pozitivní lustrace v kategorii C, kterou všichni přičetli na vrub mladické nerozvážnosti mládí. Ale to bylo před sedmnácti lety... Dnešní nároky na místopředsedkyni strany, která usiluje o 40% výsledek, jsou jiné a mladistvý pel a vnady mediálních maskotů už nejsou tak nezbytné jako v dobách, kdy ČSSD volily tři procenta občanů. Chápu ale, že dnešní předseda ČSSD nostalgicky vzpomíná... Možná se stejnou nostalgií vzpomíná i na časy svého mládí v Socialistické straně.

Paroubek velmi nevybíravě útočí na Jiřího Ovčáčka už od doby, kdy od něj dostal výpověď. Nepravdivě tvrdí, že vedoucího tiskového oddělení vyhodil on sám. Není to pravda. Intriky v Lidovém domě byly vždy vůči každému, kdo nevyhovoval Paroubkovu poradci Dimunovi, takové, že odešel. Proto odešla i Květa Kočová. I loajalita a trpělivost mají své meze. Ovčáček byl novinářem dřív, než do Lidového domu přišel. A k novinařině se vrátil.

Sociální demokracie nechce manekýnky ve svém čele. Dlouhonohé Barbie ani vyholení metrosexuálové v botách z krokodýlí kůže nejsou vzorem pro lidi, vydělávající si poctivé peníze poctivou prací, ale pro lidi polosvěta - servírky, hospodské, světské, veksláky, hoteliéry, majitele nevěstinců a bordelmamá. Pryč je doba, kdy servírka byla první dámou státu a bordelmamá její nejlepší přítelkyní. Sociálně demokratickým členům i voličům vadí dokonce i modelky, herečky a sportovci na kandidátkách, dokonce i jejich podporu berou s rezervou. Hokejisté či fotbalisté nebývají dobrými politiky, i když mají tah na branku a hrají první ligu. Hvězdně placené modelky sice náramně snadno pronikají do bulváru, ale pouze v souvislosti s tím, jak drahou kabelku či šaty si zase koupily či s kým se líbaly nebo spaly, nikoho však nezajímá, co si myslí. V politice působí jako Ciccolina - směšně. Důkazem je "nová ODS", chovající se jako "noví" Rusové. ČSSD byla, je a nejspíš k Paroubkově lítosti i zůstane jiná. Strana, která toleruje homosexuály, podporuje feminismus a prosazuje genderová kritéria, si nemůže dovolit dát přednost nic neumějícímu napudrovanému obličejíčku či mačistické, na odiv vystavované síle před někým, za kým stojí profesní kariéra a poctivě odvedená práce ve prospěch občanů. To je - viděno z psychologického i sociologického pohledu - smrtelná kombinace. Přes všechny kariéristy a šíbry, kteří se na sociální demokracii nalepili v době, kdy byla ve vládě, je stále ČSSD stranou lidí, kteří si vydělávají na živobytí prací.

Proč chce Paroubek chodit zkratkou, když i cesta, po které jdou všichni ostatní, vede k cíli? Proč se Paroubek rozčiluje na zrcadlo a vyhrožuje novinářům "právními konsekvencemi"? Křivou hubu bude mít nakonec, až tato kauza skončí, on sám. Válka s realitou a digitálními diktafony se vyhrát nedá.

                 
Obsah vydání       23. 4. 2009
23. 4. 2009 Island: Ženy sahají po moci
23. 4. 2009 Paroubek vyhrožuje novinářům - napsali totiž to, co se dozvěděli Štěpán  Kotrba
23. 4. 2009 10 let po útoku sil NATO na srbskou televizi
23. 4. 2009 Sdružování lidí v černém Martin  Ondreját
23. 4. 2009 Rozpad trpaslíků Pavel  Kopecký
23. 4. 2009 Prý to asi skřípe se sexuální výchovou ve školách Miloš  Dokulil
23. 4. 2009 Medveděvova perestrojka
23. 4. 2009 O neposkytovaných půjčkách, neboli O marném čekání na zestátnění finančních institucí Uwe  Ladwig
23. 4. 2009 Srí Lanka: Červený kříž volá po zvláštních preventivních opatřeních k omezení dalšího krveprolití v "bezbojové zóně"
23. 4. 2009 Policejní lekce občanské výchovy v Ústí nad Labem
23. 4. 2009 Nemáte potuchy ve svých teplých kancelářích
23. 4. 2009 Dvojí odměna Štěpán  Steiger
23. 4. 2009 K domovu pohleď, naděje Karel  Dolejší
23. 4. 2009 Je nejvyšší čas vysadit!
23. 4. 2009 Nový ruský atomový ledoborec pro Arktidu
22. 4. 2009 Jde ODS doleva? Boris  Cvek
23. 4. 2009 Václav Havel a ČSSD Jan  Makovička
22. 4. 2009 Vyhlídky americké moci William S. Lind
22. 4. 2009 Psychologové tvrdili, že mučení obětem "nepůsobí dlouhodobé poškození"
22. 4. 2009 Glasgow učí své východoevropské autobusáky místnímu jazyku
22. 4. 2009 Od čeho se odklonil Václav Havel? Štěpán  Steiger
22. 4. 2009 Turecký ministr energetiky vyvíjí tlak na partnery v projektu plynovodu Nabucco
21. 4. 2009 Máme fašistickou policii, tak co se divíme náckům v ulicích? Štěpán  Kotrba
22. 4. 2009 Nové technologie mohou změnit ruskou demokracii
22. 4. 2009 Trapná diplomatická rezervovanost, neboli Nevole by se měla demonstrovat jinak Uwe  Ladwig
22. 4. 2009 Standardní pokrytí nestandardních situací? Miloš  Dokulil
22. 4. 2009 Komorousova nejčernější můra : nitrolebečně podávaná marihuana
22. 4. 2009 Vítejte ve světě bez zahraničních dopisovatelů Andrew  Stroehlein
22. 4. 2009 Nová Obamova bouda Milan  Kohout
22. 4. 2009 O pirátech vám lžou Johann  Hari
21. 4. 2009 Zoufalá Magnesia litera Boris  Cvek
21. 4. 2009 Vysocí činitelé Bushovy vlády budou možná postaveni před soud za mučení, konstatoval Obama
21. 4. 2009 Podle BIS je nejhorší nebezpečí radikálního antifašismu - tak co si stěžujeme? Štěpán  Kotrba
21. 4. 2009 Běž domů, Ivane... Karel  Dolejší
21. 4. 2009 Čínské miliardy dočasně zachraňují kazašskou měnu
21. 4. 2009 Pořád je kam ustoupit...?!? Ladislav  Žák
21. 4. 2009 Romští lídři v měnícím se světě Ivan  Veselý
21. 4. 2009 Už tu máme námluvy mezi voliči Miloš  Dokulil
20. 4. 2009 Zvláštní besídka Magnesia Litera, pokročilý Pehe a neposlušný Machar, terče CZAKRA Josef  Brož
20. 4. 2009 ÚSTÍ 2009: kdo nacisty kryje? Je to (opět) policie... Michal "Wolf" Vlk
12. 4. 2009 Hospodaření OSBL za březen 2009