3. 2. 2004
Hlavy které mluvíKterak se Švehla s Kraflem o židli dohadovaliPointou příběhu k ranní kávě je, že se dohadovali o odebrané židli šéfredaktora redakce aktuální publicistiky. Veřejně. |
Pod hlavičkou asistentky Drahomíry Zbínové, jménem "ředitele Komunikace České televize Martina Švehly" jsem obdržel e-mailem tiskovou zprávu, týkající se odvolání Čestmíra Fraňka. Bylo pondělí, den první, 9:43. Z funkce šéfredaktora Redakce aktuální publicistiky byl dnes odvolán Čestmír Franěk, na toto místo nastupuje 4. února 2004 Jiří Vondráček. Čestmír Franěk, kterému ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal poděkoval za vykonanou práci, bude dále pracovat v Redakci aktuální publicistiky jako vedoucí redaktor - dramaturg, zodpovědný za přípravu a vysílání zejména diskusních publicistických pořadů.
Ing. Martin Švehla To byla zpráva negativní, protože někoho sesadili. O několik desítek minut později, jsem obdržel od asistentky Lucie Hegertové zprávu druhou, tentokráte pozitivní. Doplňující. Jménem tiskového mluvčího České televize Martina Krafla. Bylo ospalé umouněné pondělí, 12:01. Jiří Vondráček pracuje v České televizi od r. 1992. Působil ve zpravodajství ČT jako hraniční redaktor, editor, reportér a moderátor. Od r. 1998 byl zástupcem šéfredaktora zpravodajství ČT. V roce 2000 začal vykonával funkci ředitele zpravodajství České televize, a to až do nástupu Jiřího Hodače do jejího vedení. Poté působil v redakci zpravodajství a od podzimu roku 2003 připravoval nový model pořadu Události, komentáře. Šéfredaktorem Redakce aktuální publicistiky bude od 4. února t.r. Pro tuto práci má všechny profesní a odborné předpoklady. Čestmír Franěk pracoval jako šéfredaktor Redakce aktuální publicistiky od září r. 2003, ale již předtím byl výkonem této vedoucí funkce pověřen (od prosince r. 2002). Tým, jehož práci řídil, má 20 pracovníků.
Ing. Martin Krafl Nechápu, proč mne takovou nicotností někdo obtěžuje dvakrát za den. Kdo to tam vlastně mluví? Vždy jsem se domníval, že mluví pouze mluvčí a ředitelé řídí. Ne tak v České televizi. Nechcete se, páni ředitelé komunikace s velkým K a zeměkoule s velkým Z, domluvit nejdříve mezi sebou - na třech zásadách vzájemné interní komunikace a především spolupráce?
|