Bosenský chlapec potřebuje transplantaci srdce

18. 12. 2009

Omlouvám se, že Vás obtěžuji s touto záležitostí, ale napadlo mě, že bych mohl "zneužít" Britské listy v jedné naléhavé záležitosti - třeba se mezi jejich čtenáři najdou lidé ochotní finančně pomoci. NEJEDNÁ SE O HOAX. O chlapci se mluví a píše v bosenských rádiích, televizi i v tištěných médiích, píše Jan Čihák.

O co jde:

18letý Adis Junuzović ze Sarajeva potřebuje akutně podstoupit transplantaci srdce. Jak oznámila sarajevská TV SA v dnešních večerních zprávách, srdce by bylo přepraveno z Barcelony, lékaři vídeňské kardiologické kliniky jsou připraveni operovat bez nároku na honorář. Moderátorka zpravodajské relace opětovně apelovala na lidskou humanitu. ZDE

Je zapotřebí 100 tisíc EUR na úhradu Adisova pobytu v nemocnici, její náklady a třítýdenní rekonvalescenci.

Skupina na facebooku: "Adisu hitno potrebna transplantacija srca-Hum. br: 090/291-053 (2 KM)"

Informace v angličtině:

Eighteen year old Adis Junuzović instead of attending school and hanging out with his friends is riveted to his bed because of a severe heart disease. ADIS is, in fact, diagnosed with cardiomyopathy and is in dire need of a heart transplant.

After the diagnosis of severe heart disease the only solution to his illness is to have a heart transplant but the problem is that Bosnia and Herzegovina is not included in the Eurotransplant program and can not independently come to the donor of the "new" heart. We are now seeking help from all those who would be able to help in any way to send Adis to the European Center to do this difficult but life critical operation.

Adis has already undergone catheterization and biopsy, but his condition is getting worse every day. Adis has been struggling for his life for several months now with this condition which is very similar to a heart disease that has already claimed the life of his older brother who passed away at the age of eighteen. Because of this his mother Sadeta fears for Adis.

Adis's mother, Sadeta Junuzović only wish is life for Adis, she is trying desperately to save her son. She asks if there is someone, anyone who can help her and Adis in this struggle. The Junuzović family, are originally from Srebrenica. Sadeta is a single mother; her husband was killed during the war and faces these bad times as a single parent.

Adis has only one desire: "I ask all doctors from this world to please help heal me"

Banka: VOLKSBANK BH DD, Fra Anðela Zvizdovića br. 1, Sarajevo;

na jméno: Junuzović Adis; Gornja mahala do br. 24, 71210 Ilidža ;

Pro převod ze zahraničí:

VOLKSBANK

IBAN: BA39 1401030022198191,

SWIFT: VBSABA22

prosíme při platbě o zadání poplatků na účet příkazce "our".

Tyto údaje jsem právě dostal přes facebook od Adisova bratra Admira, s tím že by měl bez problémů proběhnout mezinárodní převod např. v EUR.

Když se bosenské babky z hor skládají po mincích a rakouští profesoři vzdávají honorářů, napadlo mě, že i čtenáři Britských listů by byli ochotni přispět. Já osobně právě jdu peníze poslat. Cítím to jako svou morální povinnost vůči té krásné zemi a jejím obyvatelům, kterým Západ svým přístupem spoluzpůsobil tolik utrpení a na které bohužel i nadále kašle.

Děkuji a ještě jednou se omlouvám,

Jan Čihák

Vytisknout

Obsah vydání | Pondělí 21.12. 2009