Jana Bobošíková: "Veřejnoprávní média poškozují Suverenitu"

27. 8. 2009 / Jana Bobošíková

tisková zpráva

26. 8. 2009 Česká televize poskytla ve zpravodajství informaci, že do voleb se ve všech krajích registrovaly pouze současné strany, zastoupené v Poslanecké sněmovně a nově vzniklá TOP 09. Informaci o tom, že Suverenita má ve všech krajích rovněž už několik dní zaregistrovány kandidátky, ČT zcela pominula a zařadila ji až poté, co ji na nedostatek Suverenita upozornila. Stalo se tak poté, co minulý týden neodvysílala ČT ze čtvrteční (20. 8. 2009) zahajovací tiskové konference Suverenity vůbec nic.

Ve stejném čase vysílala v přímém přenosu tiskovou konferenci TOP 09. A do třetice -- dnes odpoledne Radiožurnál Českého rozhlasu (ČRo) informoval v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny, že Suverenitu Jany Bobošíkové najdou občané jen ve čtyřech krajích.

Po intervenci Suverenity byla odvysílána omluva zkráceného znění a správná informace, tedy že Suverenita kandiduje v celé ČR. Ačkoliv bylo přislíbeno, že tato informace bude odvysílána i v hlavní zpravodajské relaci Radiožurnálu v 18 hodin, nestalo se. Suverenita nebude hodnotit, zda se jedná o neuvěřitelný amatérismus nebo záměr. Pokud bychom ale ČT a ČRo nesledovali a okamžitě nežádali o nápravu, bylo by koncesionářům dnes zatajeno, že Suverenita kandiduje v celé ČR nebo by žili v tom, že kandidujeme jen ve čtyřech krajích. Apelujeme proto na tato média, aby plnila zákon a poskytovala objektivní, vyvážené a pravdivé informace.

Vytisknout

Obsah vydání | Čtvrtek 27.8. 2009