"Typické systémové svinstvo českého zákona"
13. 1. 2011
Připojuji se k těm, kteří v poslední době na stránkách BL sdílejí své tristní zkušenosti s vymáháním směšných částek právnickými firmami, či exekutory, píše Petr Kopec.
13. 1. 2011
Připojuji se k těm, kteří v poslední době na stránkách BL sdílejí své tristní zkušenosti s vymáháním směšných částek právnickými firmami, či exekutory, píše Petr Kopec.
Česko jako ráj pro exekutory:
13. 1. 2011
Doplnit zákon o exekucích povinností, aby věřitel vždy informoval dlužníka, není reálné, píše čtenářka, která si nepřeje, abychom zveřejnili její jméno.
13. 1. 2011
Lichva - toto je současné znění ze zákona 40/2009 Sb., upozorňuje Milena Povolná:
Přírážka byla 3700 procent
13. 1. 2011
mé dceři, Evě Pacovské, se stalo cosi hodně podobného tomu, co popisujete v článku o exekutorech, píše Jan Pacovský.
13. 1. 2011
Chceme se připojit k Vašemu požadavku o povinnosti informovat dlužníka o zahájení exekuční akce.
Nám též přišel požadavek na zaplacení více než 280 000 Kč, píše Julie Kyselková.
13. 1. 2011
Díky za sérii článků o přemrštěných nákladech za exekuce malých částek, píše Vladimír Šmídl.
13. 1. 2011
Velmi by pomohl MySQL systém - webový rejstřík pohledávek, kam by právnické osoby, úřady a instituce byly povinny za malý poplatek zveřejnit své pohledávky. Pro fyzické osoby by to bylo nepovinné. Ochrana osobních údajů by v tomto případě nebyla uplatnitelná. Věřitel má právo dluh vymoci. Úplná transparentnost by problém pomohla vyřešit, píše z Dublinu Libor Šupčík.
13. 1. 2011
Chtěl bych reagovat na článek "V ČR není dořešena ochrana věřitelů", ve kterém pan Jiří Beránek vyjádřuje přesvědčení, že panem Čulíkem navrhovaná klauzule
není dobrým řešením, píše Jozef Trško.
12. 1. 2011 / Václav Novotný
Nejen konstatovat, že je možné jít cestou úpravy zákona a obrátit se na poslance, aby svojí přísahu naplnili i jednáním z poslaneckých lavic. Je dost hnutí, sdružení, které by se takové iniciativy mohly, nebo měly chopit.
12. 1. 2011 / Michael Marčák
13. 1. 2011 / Ladislav Žák
Přečetl jsem si Vizi think-tanku CESTA a musím říci, že jsem si až do tohoto okamžiku pod pojmem vize představoval něco úplně jiného.
13. 1. 2011 / Petr Štengl
TOHLE v tramvaji:
Je to píča! Těšim se, až ji někdo zabije. To už jsme potřetí mohly na Harryho Pottera
TOHLE ve zprávách:
Padni komu padni!
TOHLE v literárním časopise:
Hrá kolovrátek vrzavý,
drozd všecko po něm hvízdá;
aby se tomu naučil,
vzali jej z rodného hnízda
Hle! Píská valčík, polky skok-
a písně jen mu plují!
Ku konci přec si zazpívá
své sladké rodné -- ťuí!
13. 1. 2011 / Milan Kozelka
Čeští angažovaní básníci sedí
ve vyhřátejch panelácích, před
sebou nemají nic, protože už
dvakrát všechno sežrali. Trpí
depkama -- v Gaze se to furt
mele, v Korejích je taky cvrkot,
Rusko je Rusko a nikdo s ním
nehne. Jenže doma je doma
a vždycky bylo je a bude, tak
jakýpak copak. Arabáši v Gaze
musej vědět, že jejich osudy
nejsou českejm angažovanejm
básníkům lhostejný, že jsou
ochotný kvůli nim zariskovat,
zvednout kostry od stolů
a přinýst další mísy s jídlem.
13. 1. 2011 / Pavel Kalenda
Globální krize (tedy až na Čínu s jejím růstem okolo 10%/rok) je za námi. Tedy se to alespoň šušká ve všech ("nezaujatých") médiích. Není to ale jen zbožné přání?
Přijďte k soudu do Kroměříže
13. 1. 2011
tisková zpráva Ligy lidských práv
Místo konání procesu:
13. 1. 2011
Nový rok sice v pravoslavné Federaci zahájily vánoční či postvánoční prázdniny, nicméně ministerský předseda Vladimír Putin se nepředváděl na lyžích ale padly na něj těžké starosti.
13. 1. 2011 / Josef Vít
Ekonomie dnes podkládá všechny zprávya komentáře . Je to obraz doby -- máme tady totiž krizi. V dobách prosperity se o ekonomiku nikdo nestaral.
13. 1. 2011 / Andrej Sablič
Na začiatok si treba ujasniť o čom je reč, teda čo rozumieme pod skutočnou vedou a to preto, že sa posúvame mimo oblasť prírodných vied v ktorej operujú v podstate skutočné (exaktné, tvrdé) vedy. Skúsim to polemikou s názorom Milana Neuberta:
13. 1. 2011 / Petr Ďoubalík
13. 1. 2011
Vysoce postavení úředníci Pentagonu tvrdí, že čínští civilní představitelé nevěděli o úterním letovém testu nového bojového stroje třídy stealth, k němuž došlo během setkání ministra obrany Roberta Gatese s prezidentem Hu Jintaem.
13. 1. 2011 / Irena Ryšánková
Zdá se, že teorie o všemocných médiích se zase vrací. Média v podstatě mohou za všechno. Včetně vládní krize a zatmění Slunce. Prezident republiky oznámil – do médií – že žádnou dohodu s nikým neuzavřel, média si to všechno vymyslela. Roztomilé je, že o „dohodě, kterou garantuje“, prokazatelně vcelku před nedávnem hovořil. Do médií. Inu ... Pokud někdo smýšlí pravicově a má snowboard, měl by jej rychle vyměnit za lyže, neb snowboard je levicový, jak sdělil těmtýž médiím Václav Klaus.
13. 1. 2011 / Martin Knap
V době předání Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liou Siao-poovi se na Britských listech objevil následující názor: "svět není proti Číně, nebojuje proti Číně, a dokonce proti Číně ani nic podstatného nemá. Co se světu - ve skutečnosti demokraticky smýšlející západní veřejnosti - nelíbí, jsou nedemokratické rysy politického režimu, který panuje ve větší části Číny." Jelikož jde o záležitost mezinárodního významu, chci s tímto názorem polemizovat i přesto, že Číny momentálně nejsou plná média.
12. 1. 2011 / Karel Hoff
Už konec mé kariéry terénního češtináře (tj. učitele na ZŠ) nesl se ve stylu nikoli přetěžovat děti učením, ale neobtěžovat je pro jejich poklid a dobro učením vůbec. Stačí jim poskytnout informace a oni už si na PC najdou, co potřebují. Nemohu si pomoci, ale informace nejsou vědění -- a bez učení se k vědění nikdo neprobojuje.
12. 1. 2011
Tento pan ministr je asi jeden z mála, který je na správném místě. Je mně jasné, proč pan John a pan Bárta usilovali o dvě klíčová křesla. Ministerstvo vnitra a stavebnictví, domnívá se čtenář Michal Horák.
12. 1. 2011 / Miloš Kaláb
Patřím k lidem, kteří by v televizi i v denním tisku přivítali nějaké povzbudivé zprávy, třeba o tom, že byl v Turecku výkup fíků splněn na 110%, že byl dán na trh nový lék, které léčí Alzheimerovu, Parkinsonovu, Lou Gehrigovu i Huntingtonovu chorobu, nebo že bylo zajištěno trvalé ubytování pro všechny bezdomovce a těm nemocným byla poskytnuta zdravotní péče. Naději mám jen na fíky.
12. 1. 2011 / Stanislav A. Hošek
Lidové zkušenosti říkají, že chytrá vláda se snaží předcházet si nejméně tři sociální skupiny. Učitele, kteří už od dětství vtloukají budoucím občanům do hlavy vládnoucí ideologii. Lékaře, kteří udržují "lidské zdroje" v práceschopném stavu, a konečně policii, která to všechno pohlídá.
12. 1. 2011 / Miloš Dokulil
Ve střední Evropě (a určitě pro běžnou školní potřebu) došlo ke dvěma světovým válkám v první polovině 20. století, a pak už byl jakoby pořád "mír". Ani tzv. studená válka se moc nepřipomíná. Tím méně pravděpodobně bereme v úvahu, že víceméně nepřetržitě stále někde teče krev, a ani nemusí jít o nějak vyhlašované války. Ani to, co se často nazývá "bojem proti terorismu", není jednoduchou "operací" k pacifikaci poměrů. Bereme jen jako "samozřejmost na dálku", že politicko-hospodářský hegemon současného světa -- stále USA -- tahá kaštany z nejednoho ohně v zájmu všech... Po kratším uvedení do problematiky chci upozornit aspoň na jeden článek v posledním čísle Newsweeku.
12. 1. 2011 / Jiří Šejnoha
V Československu se před rokem 1989 už nedalo víc krást, tak se musel změnit režim, aby se to mohlo dělat legálně. (Udělali to sami komunisté skrze Václava Havla, chtělo by se dodat.)
Abych pravdu řekl, na tohle docela kontroverzní téma jsem dlouho čekal. Až to potroublé zveřejnění seznamu soudců, kteří byli před rokem 1989 členy KSČ, mi dodalo chuť se do toho pustit a sdělit čtenářům Britských listů, jak se věci mají z mého pohledu.
12. 1. 2011 / Jiří Šejnoha
Netajím se tím, že jsem měl velmi zajímavého a vzdělaného jmenovce. Byl jím JUDr. Josef Šejnoha, policejní komisař pražského bezpečnostního oddělení a autor několika dobrých policejních učebnic. Nejvýznamnějším dílem je nesporně obsáhlá kniha Systém kriminalistického vzdělávání (nakladatelství KODYM, Praha, 1936), jejíž obsah byl původně určen též pro širokou veřejnost.
12. 1. 2011 / Radek Batelka
Milan Valach ve svých článcích a úvahách předkládá družstevní vlastnictví podniků jako model k úvahám, jak reagovat na narůstající nepoměr v možnostech prosazování politických zájmů mezi majiteli korporací a zaměstnanci, potažmo střední třídou. Zaměstnanecký podíl na nákladech i výnosech firem, tedy podíl na zisku a rozhodování, ale i ztrátě a odpovědnosti, považuji za cestu správným směrem.
Může se to stát komukoliv:
11. 1. 2011 / Roman Daniel
Podle mne je odpověď na tuto otázku složitá, ale asi by se dala stručně vyjádřit i jednoduchou větou. V podstatě jsou bezmocní.
11. 1. 2011 / Jiří Pehe, Bohuslav Sobotka
Rozsáhlé hospodářské problémy, kterým západní společnost čelí od konce roku 2008, přináší potřebu znovu se zamýšlet nad tím, jakou má hrát moderní demokratický stát roli nejen vůči svým občanům, ale rovněž vůči ostatním státům, jejich nadnárodním strukturám, a také vůči vlivům, jež sebou nese rostoucí tlak globálního kapitálu.
PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ
7. 1. 2011
V prosinci 2010 přispělo finančně na Britské listy 253 osob celkovou částkou 92 969,45 Kč. Příjem z reklamy byl 11 570 Kč. Na kontě Britských listů v Raiffeisenbance jsme měli 31.12. 2010 částku 77 014,72 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní