Česko jako ráj pro exekutory:
Zákon považuje občany apriorně za podvodníky
13. 1. 2011
Doplnit zákon o exekucích povinností, aby věřitel vždy informoval dlužníka, není reálné, píše čtenářka, která si nepřeje, abychom zveřejnili její jméno.
V zákoně totiž existuje klauzule, že se dlužník nesmí nic dovědět, aby "nemohl zašatrončit" svůj majetek. Takže o tom, co se na lidi chystá, se jako dlužníci možná dovědí až z katastru nemovitostí nebo náhodou z banky. Preventivně jsou tak všichni pasováni do role podvodníků.
Oblíbenou hrou je také paragraf 24, kterého s chutí využívá i Česká pošta, který znamená, že se obeslaný (pokud se mu vůbec něco pošle jako na doručenku) na své adrese se nezdržuje, poštu nepřebírá, i kdyby své pošťačce denně mával z okna svého domu nebo bytu.
Taková pošta se s uvedením tohoto paragrafu vrací exekutorům i soudům. V novelizaci zákona přibylo, že exekuce má být úměrná dluhu. Jak je vidět jedou exekutoři stále v jedné bahnité koleji, která jim vyhovuje.
Protože jsem dělala "hasiče" postiženým lidem a laicky jsem jim pomáhala vybřednout z exekucí,aby doslova nepřišli o střechu nad hlavou, mohu Vám napsat, že i když povinný zaplatí exekuci přímo v exekutorské kanceláři, nemá ještě vyhráno. Protože převod jeho peněz od exekutora oprávněnému trvá šílené měsíce.
Jakoby se nemohly poukázat dál ihned a nikoliv až po odstranění plomby na katastru. Stojí ho to nervy, čas, telefony a člověk i po zaplacení je stále vnímán jako dlužník.
Až po stížnosti a po zásahu ústavního soudu se museli exekutoři uskrovnit a začít vracet neoprávněné v rozpisu uvedené jejich náklady.
Dlužník-povinný zaplatil v hotovosti v kanceláři, ale exekutor si rovnou předem naúčtoval i vedení dražby, která proto neproběhla.
O tom, že se na exekuce nabalují hyenistické realitní kanceláře, předem vybraní a předem dobře informovaní zájemci-kupci, odlužovací společnosti a dokonce i pohůnkové z krizových zemí, kteří se pohybují na hraně zákona a pracující s osobními údaji dlužníků, jistě nemáte pochybnosti.
Poznámka JČ: Ano a proč občané léta pasivně tolerují, že je zákonodárci urážlivě a k jejich újmě apriorně "pasovali na podvodníky"? Zákon má být pro lidi, má chránit lidi a ne úřady a jejich parazity. Je také v jiných evropských zemích neslýchané, aby člověk mohl přijít o vlastnictví bytu či domu jen proto, že neuhradí pár stovek nějakého poplatku. - Ovšem čeští občané budou muset tyto nehoráznosti trpět tak dlouho, dokud se nesjednotí a nezačnou proti těmto hrubým nespravedlnostem společně bojovat - v České republice i u příslušných orgánů Evropské unie.
Jestliže se Maďaři dokáží sjednotit a protestovat v Bruselu proti budapešťským zákonům omezujícím svobodu projevu, proč nedokáží totéž udělat Češi ve věci exekutorských parazitů a lichvy?
VytisknoutObsah vydání | Čtvrtek 13.1. 2011
-
13.1. 2011 / "Typické systémové svinstvo českého zákona"13.1. 2011 / Zákon považuje občany apriorně za podvodníky13.1. 2011 / Pár poznámek k lichvě - je nutné zpřesnit zákon13.1. 2011 / Vymáhali od nás více než 280 000 Kč13.1. 2011 / Matka je stíhána za neočkování dětí13.1. 2011 / Půjde Putin do výslužby?13.1. 2011 / Čínští představitelé "nevěděli", že se během Gatesovy návštěvy chystá test letounu stealth12.1. 2011 / Ministr Bárta a jeho zajímavé postřehy12.1. 2011 / Radek BatelkaNový ministr životního prostředí Chalupa: v podnicích musí vládnout majitelé, ne zaměstnanci7.1. 2011 / Hospodaření OSBL za prosinec 2010