V Baltimoru začíná operace Národní gardy

28. 4. 2015

Velmi početné síly Národní gardy budou nasazeny v Baltimoru s cílem vyhnat z ulic účastníky nepokojů, které se z protestů proti policejnímu násilí změnily v rabování, podpalování budov a útoky na policisty. Jednotky mají být rychle rozmístěny ve vozidlech, včetně obrněných, a očekává se, že ve městě zůstanou řadu dní. Jednotky půjdou do akce s chemickými prostředky a neletálními zbraněmi, k dispozici však budou mít i ostrou munici.

Nespokojenci by si měli uvědomit, že mnozí příslušníci Národní gardy cvičí jen dva týdny v roce, uvádí Justin King. Disciplínu při střelbě a profesionalismus nelze očekávat.

Na cestě do Baltimoru je 5 000 policistů ze sousedních států a pokud dnes nedojde k potlačení nepokojů, očekává se, že Národní garda státu Maryland si také vyžádá pomoc jednotek ze sousedních států.

Podrobnosti v angličtině: ZDE

Vytisknout

Související články

Baltimore obnažuje nehezkou realitu dnešních USA

30.4. 2015 / Daniel Veselý

Fenomén policejního násilí a teroru ve Spojených státech píše další truchlivou kapitolu. Po půl roce byla v zemi opět nasazena Národní garda proti lidem, kteří tentokrát ve městě Baltimore masově protestují kvůli násilnému úmrtí dalšího Afroameričana...

Obsah vydání | Úterý 28.4. 2015