Německo přijalo 75 000 syrských uprchlíků

30. 1. 2015

"V Německu jsme nalezli respekt. Nejsem terorista, jsem Syřan."

Radikálním kontrastem k poměrům v České republice je slušnost Německa, které souhlasilo, že v rámci programu OSN přijme 20 000 syrských uprchlíků. V Německu už bylo přijato dalších 55 000 uprchlíků ze Sýrie, kteří přijeli sami.

Britský deník Times sledoval dva bratry z Aleppa, Fadiho Salema a jeho mladšího bratra Ferase. Nejenže jim Německo poskytne stovky hodin němčiny zadarmo, ale také orientační kurs o tom, jak žít v Německu, a vyučování o politice, ekonomice, historii, školství a náboženských tradicích v Německu.

Německá nezaměstnanost je druhá nejnižší v EU a Angela Merkelová často hovoří o tom, že Německo potřebuje přistěhovalce pro svou ekonomiku.

"Jakmile jsem přijel do Německa, přijali mě naprosto přátelsky," říká Salem, 38, bývalý učitel arabštiny s vysokoškolským vzděláním. "V Německu nacházíme respekt, nacházíme tu práci, nacházíme tu dobrý život pro budoucnost. Nejsem zločinec, nejsem terorista, jsem Syřan."

Podrobnosti v angličtině ZDE (placený přístup)

Vytisknout

Související články

Německý prezident Gauck k 70. výročí konce války

9.6. 2015

Zámek Holte-Stukenbrock, 06.5.2015 pietní akt u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války. Projev německého prezidenta Joachima Gaucka na čestném hřbitově sovětských padlých vojáků na zámku Holte-Stukenbroc. Pro Britské listy přeložil Mi...

Obsah vydání | Pátek 30.1. 2015