6. 11. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
6. 11. 2007

Paulczyňski se ozval: vzpoura velkého bílého hňupa proti neprávem preferovaným černým menšinám

Postoje některých nátlakových skupin prosazujících politicky korektní myšlenky a postupy pozitivní diskriminace v sektorech jejich zájmu, lze označit za agresivní, demagogické a mnohdy hraničící s militantismem -- například hnutí zvýhodňující homosexuální menšinu oproti většině heterosexuální, feministická (gender) hnutí a propagátoři multikulturalismu a nebezpečného míšení ras, zastánci neuvěřitelných práv zvířat... atd. Pozitivní diskriminace a politická korektnost doprovází jako přívěšek i další ultralevicové "ideály" a stala se zbraní militantních ekologistů, aktivistů NGO-ismu, humanrightismu a trvale udržitelného rozvoje.

Klávesnice brněnského zastupitele na sebe prozradila v odpovědi na článek "Brněnský zastupitel za ODS Paulczyňski je rasista a xenofob" i to co jinak skrýval za přebíráním cizích článků z internetu. Ano, je. A je na to hrdý. Není divu, že bezpečnostní situace v moravské metropoli je otřesná, že hololebý násilnický Johny Kentus Gang ovládá noční centrum Brna a hooligans terorizují jeho obyvatele. Mladí hospodští a fotbaloví rváči, kteří mají blízko, někdy velmi, ke krajní, extremistické pravici. Podpora těchto dacanů od některých příslušníků Městské policie. Mnohdy až fašistické, v každém případě xenofobní názory člověka, který dostal mandát od svých spoluobčanů, vypovídají mnoho o politické kultuře části brněnských obyvatel i strany, která si dala do erbu slova občanská a demokratická. Podívejme se proto na brněnskou podobu občanské demokracie blíže - v článcích zastupitele ODS: .

Petr Paulczyňski: Pozor - cenzoři se hlásí - odpověď na článek Štěpána Kotrby ZDE

Čtenář Adam Votruba k tomu poznamenává:

Četl jsem článek pana Kotrby i Vaši reakci na něj. Pokud na svém webu zveřejníte článek bez komentáře, budou pochopitelně čtenáři předpokládat, že se s prezentovanými názory více méně ztotožňujete. To, že jste chtěl na lidovou tvořivost je upozornit, zní nedůvěryhodně. V tom případě byste musel článek okomentovat. Polemika proti politické korektnosti a přehnaným právům menšin je charakteristická pro pravicové extrémisty všeho druhu - nacisté by nemluvili jinak (o židovské menšině, která utlačuje německou většinu). ... Velice mě překvapilo, že představitel ODS zveřejňuje na svém webu texty, které lze bez váhání označit za fašistické. Domníval jsem se, že ODS je demokratická strana a že její veřejný činitel by sotva mohl propagovat fašistické názory. Vidím, že jsem se zmýlil. Píšete, že se nenecháte nařknout z rasizmu, protože je u Vás ve firmě řada romáků (!) zaměstnaná. Nuže, milý pane čecháčku, pokud se nechcete nechat nařknout z rasismu, nešiřte internetem názory, které se dají jako rasistické s úspěchem označit.

Aktualizace: "Senzace se nekoná, chtějí mi nasadit rohy", píše Ing. Paulczyňski. Tvrdí, že inkriminované články stáhl kvůli přílišnému zájmu o svůj blog. Možná proto, že velký (a značně kritický) materiál o jeho provokativních webových stránkách přinesl po Britských lsitech i nejčtenější český zpravodajský list, Deník, pod titulkem "Politik ODS uráží na webu Romy". Nestáhl je proto, že by přiznal, že jsou nepřijatelné, to ne. Stáhl je proto, že má strach z publicity. To je takzvaná Čunkova reflexe. Jako kdyby problém, který stáhnete, přestal rázem existovat... Odpustky se už ale na radnici ani v kostele neprodávají. Změnila se radnice i doba. Změnila se i móda. Holé naleštěné lebky jsou out. "Komentáře jsou politicky nekorektní, xenofobní, sexistické, rasistické, a obsahují sprostá slova " tvrdí o nich doteď hrdě sám autor. A jako reakci má heslo "Komu se to nelíbí....ať to nečte." Ing. Paulczyňski své rasistické a xenofobní výroky a citace jiných xenofobů nestáhl ale všechny. Několik jich ještě zbývá. A tak si na webu zastupitele ODS stále přečtete: "Co je největší absurdita? Cikán studující při zaměstnání..." Tak pane Paulczyňski, znám jich několik. Osud k nim nebyl příjemný a přesto dostudovali. A dva z nich jsou dnes novináři... Absurdita jako Brno.

Petr Paulczyňski: Neukecla se Džamila, aneb o Romech jinak ZDE

Aktualizace po smazání dalšího, nikoliv však posledního článku: Brněnský zastupitel neví to, co mi vtloukala do hlavy má babička už v ranném dětství: Vyřčené slovo nevtáhneš zpět ani párem volů. Internet má tu vlastnost, že archivuje výroky včetně těch, které jejich autor posléze smazal. Hledačům méně zkušeným doporučuji kliknout na odkazy označené "archiv" ve vyhledavači Google:

Výroky Petra Paulczyňského ARCHIV GOOGLE

                 
Obsah vydání       6. 11. 2007
6. 11. 2007 Obsedantní potřeba žáka Nečase Bohumil  Kartous
6. 11. 2007 Zbigniew Brzezinski: Útok proti Íránu by ponořil USA na dvacet let do bažiny Greg  Evans
6. 11. 2007 Nord Stream vstupuje do Evropy
6. 11. 2007 Mušarraf brutálně potlačuje opozici, Západ požaduje zrušení výjimečného stavu, ale ne moc silně
6. 11. 2007 Generál Balujevskij: "Vyjasněme si nejprve pojmy"
6. 11. 2007 Hřeb drží podkovu...
6. 11. 2007 Itálie bude deportovat Rumuny
6. 11. 2007 Tři roky po absolutoriu vysoké školy mají ženy o 1000 liber nižší plat než muži
6. 11. 2007 Právo: Z komára velbloud aneb normální pronájem předmětem "investigace" Štěpán  Kotrba
6. 11. 2007 Desátý listopad a jeho aktéři Vítězslav "Vitex" Dvořák
6. 11. 2007 Zavedení přímé demokracie by byl důvod k emigraci Boris  Cvek
6. 11. 2007 Mají leninističtí radikálové budoucnost v KSČM, nebo jde o řeči z hrobu? Štěpán  Kotrba
6. 11. 2007 Kauza Králík Markéta  Sulovská
6. 11. 2007 Letní filmová škola: plivat netřeba Ondřej  Čapek
6. 11. 2007 Králík není ochoten přiznat svou odpovědnost
6. 11. 2007 Básník a darebák podruhé Petr  Král
6. 11. 2007 Paulczyňski se ozval: vzpoura velkého bílého hňupa proti neprávem preferovaným černým menšinám Štěpán  Kotrba
6. 11. 2007 Je či není Jiří Lábus kolaborant? A kontext americké zahraniční politiky Petr  Nachtmann, Martin  Benc
6. 11. 2007 Major Zeman a epizoda "Mimikry"
6. 11. 2007 Aféra jménem Andula (XI. část) Josef  Brož
6. 11. 2007 'Můj milostivý pane a otče!'
6. 11. 2007 O smrti a živote potom Karol  Dučák jr.
6. 11. 2007 Buďme sexuálně hodní Sandra  Wain
6. 11. 2007 Všeobecný základní příjem jako zdanění kapitalismu Martin  Brabec
6. 11. 2007 Nemusí na sobě nechat dříví štípat
6. 11. 2007 Taky budu důchodcem
6. 11. 2007 O týraných dětech
5. 11. 2007 Benešová bije na poplach: Vesecká chce sledovat novináře pomocí BIS Marie  Benešová
5. 11. 2007 My, lid a sedmdesát procent Jindřich  Kalous
5. 11. 2007 Paroubek odlétl, aby se nechal přesvědčovat Američany Štěpán  Kotrba
20. 10. 2007 Hospodaření OSBL za září 2007