8. 10. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
8. 10. 2007

Bolestná skutečnost

K čemu se zabývat hloupostí jiných, když v kosmu se rodí, a možná už je narozen, nový svět. Komu bude patřit je zásadní otázkou pro vysazení našich "biologických kultur" v tajemném neznámu. Zabydlení nového světa může skončit i fiaskem, neboť neuvědomělá hloubka mysli se stává nebezpečnou v okamžiku našeho rozhodování, rozhodování ovlivněného malými a nedokonalými znalostmi potřebnými k zásadní kolonizaci nového území.

Slátaniny platících mluvčích, jak je známe dnes, neobstojí před živelnou expanzí. Vládní nedochucené zavařeniny se stanou pouhou snůškou nedoučenosti a odporného bařtipánství. Tam v novém světě nebude místa pro ministra zvaného Padni komu padni, ani pro mravní a estetickou nulitu. Důstojnost má zajišťovat občanům stát -- pokud nezajišťoval ve světě starém, pak v novém nemají co pohledávat jeho pohrobci z bloudících karavan bez pouště.

Proroci se rodí v době v jistém postavení těles na obloze a nikdy jinak. Podle údajných zaručených zjištění máme být v lehkém očekávání, že alespoň jeden prorok zachrání čest našeho starého světa před vycestováním do neznáma, protože se právě má narodit... není - li již mezi námi anebo ho nezaměnili v porodnici za méně výkonného človínka.

Pozor na falešné věrouky!

Nepotřebná hlubší vzdělanost omezuje budoucí generace a udělá z nich roboty schopné jednotlivých gigantických a nebývalých výkonů. Nebudou již existovat a lákat k odhalení skrytá tajemství. Kupování moudra se stane denním pořádkem -- deset deka, dvacet deka... můžeme nechat o malinko víc? Prozatím nebyla nalezena účinná lučavka schopná rozleptat politickou přízemnost v našem regionu rozmáhajících se spadů -- kam se poděli demonstranti z prvních listopadových týdnů v Teplicích? Ukolébáni politickými komiky stvrzují, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Škoda.

Ekonomická houpačka nabízí bohatství i chudobu v neobvykle propastných řádech. Chudokrevné partajnictví mívá nedostatek studu a pokory. Nepevné politické konstrukce prožrané rzí nemohou v novém světě, naštěstí, obstát. Upadající politická kultura vinou partajních zahradníků zcela popírá tvrzení, že: krása je výchovný prostředek člověka. Přizemní choutky nepřipouštějí kladení si nepříjemných otázek. Do éteru se vypouštějí neověřená poťouchlá tvrzení - práce máme dostatek, jenom hledat...hledáš, hledáš, nenajdeš...kde je ta práce, vážený ministře Padni komu padni? Někteří potentáti mají být již dávno v údolí umírajících slonů -- ne, nezáleží na věku, záleží na vědomostech a skutečných politických znalostech a následných důsledcích špatného politického rozhodnutí. Zpráva ovšem říká, že v údolí je již nebezpečně přeplněno.

Mravní mizerii nezachránějí ani oplechovaní hrdinové. Pravda je pouhá kapka v moři, žel. A proto je dobré zažehnout zášť, u nás doma dařící se tak mimořádně obzvlášť. Odeberte zvoleným popletům krasohledy a snad dojdou poznání doktora Fausta: toho, co nevíme, je třeba nám, a nepotřebujem, co víme!

Mrtvá noční města vyhovují zlodějským duším. Co k smíchu jednomu, to druhému k pláči. Ukoj svůj chtíč a zmlkni. Potřebných vrůstá a kořistníci vesele upravují paragrafy, aby jim na věčné časy zůstal ve spižírně dobře přikulený exkrement. Slova jsou jen slova a přeci: vždyť stále zhoršuje se zlořád, víc poslouchat jen máme pořád a také klopit, čím dál víc...

Historie v našem regionu vezme za své v den prvního odletu lidí do nového světa v naší galaxii. Má tomu prý předcházet jistá příprava soudržnosti a ověření duchovních sil. Zběžně vyjmenujeme zásadní úkoly pro zatímní kontinenty: Severní Amerika se stane hnacím motorem pokroku - vynálezy ve všech oborech potřebných k životu, technologické celky, robotizace, výhledové možnosti, udržitelnost zásob staré země -- politické seskupení bez politických a náboženských celků. Jižní Amerika bude školou rasové snášenlivosti a soužití v extrémních sociálních podmínkách. Evropa, ošetřovatelka kulturních statků a ochranitelka všech potřebných bytostí. Afrika zahrada země -- živitelka. Asie - zásobárna energetických gigantů. Austrálie a Oceánie -- krajina k regeneraci a rekreaci. Antarktis -- výzkumná stanice životního prostředí a spolupráce s matkou přírodou.

Bolestná skutečnost není jen poznání nedokonalosti sebe sama a okolí, ale je absencí vůle přiblížit se byť na dosah emočním zdrojům vytrvalého chápání naši dané skutečnosti! Co dovoleno nám, to pak i druhým.

                 
Obsah vydání       8. 10. 2007
8. 10. 2007 Zakažte reklamu a zhroutí se společnost Bohumil  Kartous
8. 10. 2007 "Svět bez loga" by byl světem spravedlivějším, ale nebude Štěpán  Kotrba
8. 10. 2007 Přestaňte s oblbováním lidí, je to nebezpečné!
8. 10. 2007 Uvádějme zkreslování mainstreamových médií systematicky na pravou míru
8. 10. 2007 Odlišný názor
8. 10. 2007 Výsledky práce Topolánkovy vlády: zahraniční obchod v minusu
8. 10. 2007 K zákazu reklamy: raději regulace
8. 10. 2007 Nechovejte se tajnůstkářsky, naženete strach USA
8. 10. 2007 Podle ČTK se distribuují v Kodani drogy Dalibor "Exx" Záhora
8. 10. 2007 Stane se školné spásou českého školství? Jiří  Beránek
8. 10. 2007 K diskusi o vzdělávání Pavel  Barák
8. 10. 2007 Soukromý stát Josef  Vít
8. 10. 2007 Tisková zpráva nemocnice Třebíč Michal  Kuklík
8. 10. 2007 Děti bez identit a identity bez dětí
8. 10. 2007 Michael  Marčák
8. 10. 2007 Konečné vyřešení umístění radaru ke vzájemné spokojenosti USA i ČR Michal Z. Čenko
8. 10. 2007 Digizone: Americký radar v Brdech: nejen o "rušení" satelitní televize
8. 10. 2007 Celosvětová koalice vyzývá Českou republiku k ratifikaci smlouvy o Mezinárodním trestním soudu (ICC)
8. 10. 2007 Oxford Research Group: Americká válka proti terorismu je katastrofou
8. 10. 2007 Iránská státní televize informuje o holocaustu Richard  Seemann
8. 10. 2007 Demonstrace proti vojenské juntě v Myanmaru a bezmocnost OSN, aneb Proč Číňané nemohli a nemohou souhlasit... Uwe  Ladwig
8. 10. 2007 Hnědí a zelení. Vzájemný boj, ale i prorůstání Pavel  Pečínka
8. 10. 2007 Bolestná skutečnost Václav  Dušek
8. 10. 2007 Bílá bude křtít gorilu, Noid další DVD Odhalení - Nové příběhy
11. 10. 2007 Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa Milan  Šupa
5. 10. 2007 Privatizace Budvaru-loupež století Ivo  Bubeník
8. 10. 2007 WHITE CHALK - Deska týdne
6. 10. 2007 V Dušanbe skončil summit SNS, zahájen byl summit Euroasijského ekonomického společenství
5. 10. 2007 Stálá komise pro sdělovací prostředky se probudila Štěpán  Kotrba
5. 10. 2007 Katastrofa podnebných změn je už zde, varuje OSN
5. 10. 2007 Syndikát novinářů uspořádal lobbistické setkání s politiky s vyloučením novinářů Štěpán  Kotrba
4. 10. 2007 Topolánkova vláda ruší Divadelní ústav a chce zrušit Památník národního písemnictví
5. 10. 2007 Aféra jménem Andula (IV. část) Josef  Brož
4. 10. 2007 Ivan Hoffman chce ústavně zakázat reklamu
5. 10. 2007 Immanuel Wallerstein: Irák a volby v USA Immanuel  Wallerstein
8. 10. 2007 Stárnout se učíme Michal  Černík