2. 8. 2007
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
2. 8. 2007

Vědecké výklady demokracie: Demokracie není zlodějna

(Negativní humor)

Demkokratické vědomí našich občanů je velmi nízké. Brzdí proto rozvoj demokracie. Zde je na místě osvěta, která se dnes značně zanedbává. Jistě je to díky tomu, že se všichni dnes věnují jen ekonomice.

Demokracie, která není pro všechny občany, není demokracií, ale totalitou. Zváště, když si ji musíme kupovat za peníze -- tu demokracii i totalitu. Skutečná demokracie předpokládá svobodnou výměnu zboží. Zbožím (komoditou) je dnes prakticky všechno - myšlenky, informace, služby, suroviny, zvířata, lidé (tzv. pracovní síly), peníze atd., ale i např. nepříliš známé a málo používané zdvořilosti. Svobodná výměna zboží však nesmí být podmíněna žádným společným (totalitním) jmenovatelem, jinak by to nebyla svobodná výměna zboží, ale obyčejná zlodějna a tudíž také vůbec žádná demokracie

Naše demokracie se teprve rozvíjí, a proto v ní silně přežívají totalitní přežitky a především peníze, které jsou oním společným jmenovatelem všeho živého a mrtvého na této planetě. Žijeme tedy v totalitě a demokracii musíme teprve budovat. Je to hrdinský úkol. Ale my jej zvládneme, neboť za peníze jsme schopni všeho.

Totalitní přežitky jsou, fakt, hrozné. Za totality bylo demokratické vědomí občanů skutečně na velmi nízké úrovni, a tak se jim pravda nemohla vůbec říkat na plnou hubu. Například svobodná výměna zboží byla nazývána zlodějnou, krádeží, rozkrádáním apod.

Nebo vezměme typický příklad z budování socialismu. Občanům se muselo namlouvat, že budují socialismus, komunismus a světlé zítřky. Kdyby se jim rovnou řeklo, že vlastně budují temné zítřky (nebo vlastně historicky temné včerejšky), kapitalismus a demokracii, všichni by se na to jistojistotně zcela vyflákli, neboť chtěli budovat nový a lepší společenský řád.

Skutečná demokracie je pro všechny a nikoliv jen pro někoho. Všichni v ní mají právo na svobodnou výměnu zboží a především na soukromé vlastnictví. Ti, kteří tomu brání, nejsou demokraty, ale diktátory, extrémisty a teroristy. Každý má nárok na soukromé vlastnictví. Zvláště, když jej má někdo jiný. Je to navýsost nespravedlivé, když někdo vlastní vaše soukromé vlastnictví. Je logické a spravedlivé, že mu potom musí být odebráno.

Protože nejsme ještě v demokracii, nelze nazývat spravedlivé uspořádávání a demokratické odebírání majetku pravým jménem. Musí se to nazývat jménem levým (opačným). Proto se při budování demokracie v minulém století nazývala privatizace naopak kolektivizací a v novém století se kolektivizace nazývá naopak zase privatizací. Vědomí většiny občanů není totiž dosud patřičně upgradované, a proto oni myslí a jednají ve starších verzích slov (tzv. word) a navíc mají často i okna (tzv. windows). Jsou totiž duševně zaostalí a značně trpí alkoholismem (kterým subvencují státní pokladnu).

Toto vše jsou jednoduché postuláty, které chápe i kočka nebo pes domácí. Naši občané je však plně nechápou. Ostatně jak by mohli, vždyť přece těm kočkám a psům slouží a poslouchají je. Jsou tedy intelektuálně na mnohem nižší rozumové úrovni, než jejich tzv. mazlíčci.

Za duševně zpožděné občany musí potom rozhodovat jiní, ti chytřejší, kteří jim ovšem musí předkládat všechny duševní úkony k posouzení a k výkonu v zastaralé a stravitelné totalitní hantýrce. Jinak by to občané nepochopili, neboť, jak víme, pravdu nelze říkat dosud naplno.

Jenomže takto to nelze dělat věčně. Demokracie je na postupu a duševně zaostalejší občané stále šlapou na paty těm duševně předbíhajícím. Protože se navíc všechno točí v kruhu, hrozí stále akutní nebezpečí, že ti poslední budou prvními. Zbývá skutečně jen jediné řešení a tím je úplná demokratizace celé společnosti. (Pravým jménem se to ovšem nazývá proletarizace). Nelze jí zabránit. Naopak, čím více se jí budeme bránit, tím bude větší a horší. Budujme tedy demokracii dobrovolně. Týká se to hlavně těch, kteří v ní již žijí a druhým v ní brání.

                 
Obsah vydání       2. 8. 2007
2. 8. 2007 Hnědé mraky z Asie oteplují planetu
2. 8. 2007 Základna USA a výpověď smlouvy o důvěře Ruskem Miroslav  Polreich
2. 8. 2007 Nejméně sedm mrtvých: Během dopravní špičky spadl most přes řeku Mississippi
2. 8. 2007 Kubánský režim se mstí rodinám boxerů
2. 8. 2007 Praha chce od státu zdravotní službu, platit ale nehodlá Ivan  David
2. 8. 2007 Ivan David nechtěl Centrum krizové intervence udržet... Jeroným  Janíček
2. 8. 2007 Psychiatrický biftek Štěpán  Kotrba
2. 8. 2007 Pacienti jen obtěžují Jan  Paul
2. 8. 2007 Obama by bombardoval Pákistán
2. 8. 2007 Prezident Bush schválil "blíže neurčené špehování občanů"
1. 8. 2007 Letecká společnost British Airways dostala pokutu 270 milionů liber za kartelové spiknutí
2. 8. 2007 ■ ■ ■ Marek  Toman
1. 8. 2007 Šedivý: Americký radar nebude nikdy spadat pod NATO
1. 8. 2007 Soud zamítl žádost o zákaz místních referend Pavel  Čámský
1. 8. 2007 Potomci studené války v Českém rozhlase Štěpán  Kotrba
1. 8. 2007 Vztah Bush - Brown: opravdu hluboké změny
1. 8. 2007 Tomáš Klvaňa: komunikační schopnosti profesionálního aktivisty Jan  Wagner
2. 8. 2007 Vědecké výklady demokracie: Demokracie není zlodějna Wenzel  Lischka
1. 8. 2007 Panu premiérovi Topolánkovi, od občana České republiky Jan  Neoral
1. 8. 2007 DIGITALIZACE: jaký ten produkt skutečně bude Štěpán  Kotrba
1. 8. 2007 To Czech Prime Minister Topolánek, from a Czech citizen: Resign Jan  Neoral
1. 8. 2007 Čertovo kopýtko kolem radaru v ČR Miloš  Dokulil
1. 8. 2007 Inzerát na dům, ve kterém bych nechtěl bydlet Josef  Vít
31. 7. 2007 Má americká protiraketová obrana zlikvidovat po preventivním jaderném útoku USA poslední ruské a čínské střely?
1. 8. 2007 Vládní verze odstraňování sociálního vyloučení