The Czech Republic charges refugees for detaining them

2. 9. 2015

The reason which Czech police gives for removing refugees from international trains crossing the Czech Republic is that the refugees "do not have permission to enter the country". According to the "Dublin Rule", their application for asylum must be dealt with by the first-entry EU country, which is usually Hungary.

Therefore, the refugees are placed in detention. These are secure institutions where the refugees are held for 6 weeks and they must pay for their detention. They pay 250 Czech crowns per day plus an administration fee of 1000 Czech crowns.

After the 6 weeks' detention, the refugees are therefore forced to pay the Czech state 11 500 Czech crowns, which is 425 euros per person.

Drsná krize v Evropské unii

2. 9. 2015

Tiskové komuniké mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch

Jednasedmdesát rozkládajících se mrtvol, odhalených v kamionu na krajnici dálnice v Rakousku. Dvě stě utopených lidí poté, co se jejich loď potopila nedaleko libyjského pobřeží. Dvaapadesát lidí, kteří se udusili v podpalubí jiné lodi. Nelítostný katalog smrti, během pouhých 24 hodin, je zvlášť děsivým připomenutím krize u hranic Evropské unie a uvnitř jejího území.

Deport all refugees, demand 94 per cent Czechs, and close the borders

2. 9. 2015

An overwhelming majority of Czech citizens demands that Czech borders should be closed to prevent refugees from entering Czech territory. According to an opinion poll, conducted by the Focus agency, 78 per cent respondents demand that the guarding of Czech borders should be re-introduced, even if this means limiting the free movement of European citizens. 87 per cent of respondents have said that the refugee crisis is a large problem for the Czech Republic. 94 per cent Czech respondents are convinced that the European union should be deporting all refugees. 44 per cent of Czech are of the opinion that the Czech state should not be helping the refugees at all, whether they are Christian or muslim. The Focus opinion poll agency has interviewed 1000 respondents.

Source in Czech ZDE

Mezinárodní novináře zaujalo, že Policie ČR jako nacisti píše uprchlíkům na ruku registrační číslo fixem

2. 9. 2015 / Jan ČulíkTento necitlivý dehumanizační krok připomínající praxi nacistických koncentračních táborů vyvolal u mezinárodních novinářů ve středu ráno docela velkou odezvu. Zpráva v angličtině, kterou jsme o tom vydali, byla přeposlána Twitterem během dneška zatím 2000krát. Uživatelé Twitteru v tomto případě nejsou řadoví občané, ale nejvýznačnější mezinárodní novináři po celém světě. Zprávy v angličtině o ČR nyní zveřejňujeme na twitterové síti, kde jsou registrovány tisíce novinářů z celého světa.

Je samozřejmě pravda, že obrazy, fotografie, mající vazbu k archetypálním evropským hrůzám, mají na lidi daleko větší dopad než tištěné slovo. Důvod, proč drtivá část německé veřejnosti uprchlíky vstřícně podporuje je, že byli šokováni fotografiemi uprchlíků, jdoucích pěšky po železničních tratích. Je to pro Němce archetypální obraz hrůzy, který je hluboce zakořeněn v jejich vědomí z období druhé světové války.

Informaci Britských listů převzal například britský deník Independent, který uvádí odkaz na náš článek ZDE. Deník Independent je pak zpětně citován v IDnes ZDE. Nakonec se rozhoupala i BBC, kde požádali jako obvykle pracovníka ČRo Roba Camerona, aby něco sepsal. Je to ZDE

Channel Four News:

Nesmyslný chaos s uprchlíky v Maďarsku, Německo se chová vůči uprchlíkům vzorně

2. 9. 2015

Moderátor: Tak zprávou roku je migrace. Plné lodě, plné kamiony, plné lidí, zoufale se snaží uniknout válce a chudobě a dostat se do bezpečí a do prosperity. V úterý večer to vypadá, že evropský azylový systém je na hranici kolapsu. U hlavního nádraží v Budapešti skandovaly tisíce uprchlíků "Německo! Německo!" poté, co jim maďarská policie zabránila v nastupování do vlaků, směřujících do západní Evropy. Takto to tam vypadá dnes večer. Nyní tišší, ale dav stále sleduje policie. A v Německu samotném kancléřka Angela Merkelová požaduje dohodu v rámci EU na rozdělování uprchlíků férovým způsobem mezi členské země, včetně Británie. Za okamžik budeme hovořit s naším evropským editorem Mattem Freiem, který je v Berlíně, ale nejprve reportáž naší mezinárodní editorky Lindsey Hilsum:


Uprchlická krize: Pokus o jednotnou evropskou reakci se rozkládá uprostřed hašteření o kvótách

2. 9. 2015

Členské země EU se začínají navzájem obviňovat. Hrozí vážný konflikt mezi východní a západní Evropou

Roztříštěné pokusy Evropy vyrovnat se s její nejhorší imigrační krizí se začínají rozkládat. Vzniká tvrdé hašteření mezi vládami jednotlivých zemí a rýsuje se vážný konflikt mezi východní a západní Evropou.

Berlín je chválen za vysoce morální postoj a za to, že otevřel bezpodmínečně dveře syrským uprchlíkům, avšak Rakousko a Maďarsko ho v úterý obvinilo, že vyvolal chaos na jejich nádražích a na silnicích, protože se tisíce lidí snaží dostat do Německa.

Huffington Post: Šéf Human Rights Watch kritizuje prezidenta Miloše Zemana

1. 9. 2015

Český prezident se stal terčem kritiky za to, že srovnal zoufalé uprchlíky s "cunami, která ho usmrtí" v době, kdy sílí tlak na evropské politiky, aby řešili rostoucí uprchlickou krizi v Evropě, píše globální deník Huffington Post a pokračuje:

Miloše Zemana obvinila čelná osobnost zabývající se obhajobou lidských práv, že "šíří nevědomost a paniku" poté, co učinil na pondělní tiskové konferenci tento výrok o osobách prchajících ze svých válkou rozvrácených zemí.

New York Times:

Evropa musí zreformovat svou smrtící azylovou politiku

2. 9. 2015

Příchod statisíců uprchlíků z válkou rozvrácených regionů v Africe a na Blízkém východě, stejně jako ekonomických migrantů z Afriky a z Asie, je pro Evropskou unií zkouškou jako žádná jiná dosavadní krize. Jak roste počet obětí - více než 2500 osob už letos zemřelo - tak roste morální nátlak na Evropu, aby začala jednat. V pátek, poté, co bylo nalezeno 71 udušených lidí v kamionu v Rakousku a 150 dalších se utopilo u libyjského pobřeží se vyjádřil generální tajemník OSN Pan Ki-moon, že je "zděšen a zdeprimován nejnovějšími ztrátami na životech".

Česká média jsou zbytečně vyděšená

2. 9. 2015

Děkuju za zpravodajství Britských listů o situaci s uprchlíky. Odpovídá tomu, co mohu přímo sledovat na BR-online z Mnichova. Česká média jsou zbytečně vyděšená. Němci, potažmo Bavoři, toho v minulosti hodně zvládli, mají zkušenosti a potřebnou rozvahu. Lidi nosí uprchlíkům na mnichovské nádraží jídlo a další potřebné věci, píše František Řezáč.

Evropa musí objevit solidaritu s "lidmi odjinud"

2. 9. 2015

Evropa už léta hovoří o integraci a sdílení, svobodě, standardech, hranicích, trzích a společné měně. Avšak přistěhovalectví zůstalo víceméně v pravomoci národních orgánů, jen s minimální otevřeností vůči uchazečům o azyl. Samotný schengenský prostor začal velmi skromně a opatrně, rozšiřoval se obezřetně a s mnoha výjimkami.

Rozhovor Britských listů 20:

Chceme z dětí čtenáře, ale protivíme jim jazyk

28. 8. 2015
Při příležitosti začátku nového školního roku hovoří Bohumil Kartous v tomto Rozhovoru Britských listů s reformátorem českého školství Ondřejem Hausenblasem o problematické praxi českých škol. Při příležitosti začátku školního roku se tento rozhovor vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu, která je k dispozici na kabelu a na internetu, od pátku 28. srpna 2015.

Czech President Miloš Zeman:

"It is nonsensical to label people who are afraid of refugees as racist or fascist"

2. 9. 2015

On the eve of his journey to China where, along with Vladimir Putin, Czech President Miloš Zeman will participate in the Chinese commemorations of the 70th anniversary of the end of World War Two in the Pacific region, gave an interview to the controversial Czech website Parlamentní listy. In it, he defends the majority of the Czech public who do not want to accept any refugees.

"Parlamentní listy: Some media publish ugly accusations that those who do not want to help refugees are racist and the Czech nation is racist and Czech society is becoming fascist. These journalists say that when we become refugees one day, no one will help us. What do you say to that?

President Miloš Zeman: In the first place, I do not see why people would need to run away from our democratic Czech Republic. In the second place, I have already answered this question of yours at my recent news conference: I said that labelling everyone who is afraid of the wave of refugees as racist, xenophobe or even fascist is totally nonsensical."

A source in Czech HERE

I feel like a martyr for the truth, said Czech Christian Democratic activist who foulmouthed the dead people in the Austrian lorry

2. 9. 2015

Daniel Kalenda, a Czech Christian Democratic activist, has been expelled from the Czech Christian Democratic Party for calling the dead people, found in the lorry in Austria last week "dirt" and "rabble". In reaction to the expulsion, he said he felt like Jan Hus, the 15th century Czech religious reformer, who was burned at the stake for his criticism of church abuses.

"I feel like Jan Hus [i.e. a martyr for Truth]. Somewhat clumsily I expressed the view which is held by the majority of the citizens in this country. I did not approve of the death of those people, I just did not express sorrow over that tragedy," Kaledna said in a widely disseminated text message after his expulsion.

Kalenda's earlier comments relating to the death of 71 refugees in the refrigerated lorry in Austria, which he made on Facebook, included the following statement:

"So what, 71 dead people on a motorway in Austria. Are we supposed to weep because of this. Apparently, they ran out of air immediately after the doors were closed. And so what? They should not have been stupid and should not have stepped in that lorry. The best thing would have been if they had stayed at home. They say the world is shocked... I am not mourning over them, I do not feel sorry for them. Really! They are dirt and rabble and elements that do not belong here. And those people who help them should take them home for free and support them personally, if they are such angels of magnanimity and Samaritans. I will not allow this country or Europe to go black!"

Source in Czech HERE

Czech social democratic politician calls for a "revision" of the international convention on refugees

2. 9. 2015

A new tent detention centre is being built for refugees in the prison in the South Moravian town of Břeclav-Poštorná, said the regional governor of South Moravia Michal Hašek (Czech Social Democratic Party) on Czech TV, adding that the detained refugees will be under constant police supervision. Hašek complained that Italy and Greece "do not detain and register refugees and that the Czech Republic must be doing their work for them". When it was pointed out to him by the interviewer that according to the international convention on refugees, Czech Republic is dutibound to accept refugees, Hašek said that the convention was promulgated at a time when "no one expected that millions of people would pick up sticks and move to Europe". He added that such international covenants "were never designed for so many refugees" and that they should be revised in the light of the current situation.

A source in Czech HERE

Former Czech President Václav Klaus: "Immigration is not a human right. Europe is committing a suicide"

2. 9. 2015

Klaus criticised the proposal of the Austrian Home Secretary Johanna Mikl-Leitner who said that EU subsidies for those countries that do not accept refugees should be slashed. He warned that "her idea is now spreading through Europe". "I was shocked that even the French Prime Minister said this as did a number of other politicians. If Europe wants to commit suicide by accepting an unlimited number of refugees, let them do it but not with our consent. We must say a resolute NO," said Klaus adding that he hoped that Mikl-Leitner's idea about linking EU subsidies with the acceptance of refugees will be strongly rejected by many Czech politicians.

Klaus also strongly criticised the petition of Czech scholars and academics who called on the media, the politicians and the public to give up their racist, anti-immigration rhetoric. "These are not scholars, they are political agitators, and I myself regard myself as an academic. It is a group of political agitators who have abused their academic degrees. Their insolence, when they are saying they are the elite of the nation, is just evidence of their total hopelessnes," said Klaus.

"Europe is wrong to say that people are entitled to immigrate here," he added. "Europe must find courage to say that immigration is not a human right. Until it dares to say this, the situation will be ever more threatening. This type of thinking must change."

A source in Czech HERE

Czech police arrests 200 refugees and marks them with numbers on their forearms

2. 9. 2015

Czech police continues, nonsensically, arresting refugees which are trying to reach Germany across the territory of the Czech Republic. In the early hours of Tuesday morning in southern Moravia, the Czech police removed some 200 refugees from trains arriving from Austria and Hungary which continued their journey to Germany. The Czech police wrote registration numbers on the refugees' forearms with felt tips (a practice reminiscent of Nazi concentration camps). The refugees are now in detention on police premises in several Moravian towns. The police said it will interrogate them and "then they will decide what to do with them". The refugees were travelling from Budapest and said that they had purchased valid train tickets and that Hungary had allowed them to board the trains.

A source in Czech HERE

Ekvádor se "obává o duševní zdraví" Juliana Assangeho

2. 9. 2015

Personál a ostraha ekvádorského velvyslanectví v Londýně vedou minutu po minutě záznamy a vypracovávají každodenní zprávy o aktivitách zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho, který se po tři roky ukrývá v jejich budově. Přitom panují obavy o duševní zdraví hosta. Ukazují to tajné materiály, k nimž se dostal novinář Fernando Villavicencio.

Lidi by neměli mlčet a měli by se proti nenávisti a xenofobii bránit

1. 9. 2015

Vážený pane Čulíku,

velmi si vážím Vaší práce a Britských listů jako takových, píše Anna Ošancová. Občas je čtu také pro útěchu, pro vědomí, že existují i jiní lidé, než naštvaní xenofobní křiklouni. Naštvanost chápu, dnes není jednoduché najít si místo mezi lidmi. Já stojím vždycky trochu stranou a snažím se používat vlastního rozumu. Ten se teď děsí nadměrné současné netolerance, nenávisti, která je tak snadno nakažlivá. A je jí na můj vkus moc. Jsem mírný člověk, myslím, že bychom svou energii měli investovat spíš do uklidňování situace, než do agresivity.

VÝZVA:

Pomoc uprchlíkům v Calais

1. 9. 2015

Milí spoluobčané,

zatím jsme tři, kteří během září pojedou soukromě do Calais s materiální pomocí. Sbíráme oblečení i hygienické potřeby (pleny např.). Kdo by se chtěl připojit, třeba i s menší dodávkou či autem, je srdečně vítán. Na cestu do Calais a zpět, včetně odpočinku by měl stačit v pohodě víkend, dle našeho odhadu. Náklady na benzín si rozpočítáme mezi sebou, píše Jana Čeredějeva.

ceredejeva@gmail.com) či Aiko (kaguyahime877@gmail.com, jen anglicky)

Slavný český uprchlík Jan Amos řečený Komenský

1. 9. 2015 / Giorgio Cadorini

K prvnímu školnímu dni patří připomínat nejslavnějšího českého uprchlíka: Jana Amose Komenského. Utíkal před náboženskou válkou mezi věřícími ve stejného Boha plnou hrůz a ničení památek, před Třicetiletou válkou. Narodil se v zemi, kde žily spolu komunity různých konfesí, než se cizí velmoc rozhodla zasáhnout do vnitřních poměrů a vnutit svůj pohled na nejlepší úpravu společnosti a na jedinou správnou konfesi. A rozpoutala nezodpovědně lokální konflikt, který přerostl v kontinentální krvavou lázeň.

Maďarsko uzavřelo hlavní nádraží v Budapešti uprchlíkům

1. 9. 2015

Maďarské úřady uzavřely pro uprchlíky hlavní nádraží v Budapešti poté, co v pondělí bylo náhle povoleno stovkám lidí, tábořících přes nádražím, aby vlakem odestovali do Německa a do Rakouska bez vízové kontroly.

Předtím maďarské úřady nádraží uzavřely stoprocentně a zabránily všem vlakům jedoucím na Západ v odjezdu. Policie v helmách a s obušky obklopila budovu budapešťského nádraží Keleti a desítky uprchlíků uvnitř nádraži byly donuceny ho opustit.

Vládní mluvčí se vyjádřil, že se Maďarsko snaží vynucovat zákon EU? podle něhož každý, kdo cestuje v rámci schengenské zóny, musí mít platný pas a vízum. Ženevská konvence o uprchlících z r. 1951 naproti tomu umožňuje uprchlíkům cestovat přes hranice i bez pasů a bez víz.

Fico: "95 procent uprchlíků jsou 'ekonomičtí migranti'". Skutečně?

1. 9. 2015

Slovenský premiér Robert Fico v pondělí důrazně odmítl kritiku ze západních hlavních měst a obvinil evropské vedoucí politiky, že "nemluví pravdu" o charakteru většiny migrantů. "Pětadevadesát procent těchto lidí jsou ekonomičtí migranti. Nebudeme podporovat idiotskou představu přijetí kohokoliv, ať už to jsou či nejsou ekonomičtí migranti," řekl Fico, píše deník Financial Times.

"Má Fico nějaké důkazy pro své tvrzení? Zdá se, že si evropští politikové nyní vymýšlejí jakékoliv statistiky," konstatuje na Twitteru Andrew Stroehlein.Miloš Zeman říká ultrapravicové pitomosti

1. 9. 2015

Zemanovy výroky o tom, ať si každý signatář petice akademiků proti nenávisti vůči uprchlíkům vezme uprchlíky domů, jsou více než hloupé, konstatuje Andrew Stroehlein, mediální ředitel organizace Human Rights Watch v Bruselu. Je to argument, jehož často používají hate groups a ultrapravicové strany v Evropě i jinde. Nevzděláváme děti doma - máme k tomu stát, který zakládá a spravuje školy. Nestaráme se všichni doma o nemocné - máme k tomu nemocnice a stát, který spravuje zdravotnictví. Očekáváme, že státy budou plnit takovéto role ku prospěchu veřejného blaha. Ochrana uprchlíků je totéž: potřebujeme, aby to organizovaly odpovědně se chovající státy.

Blok netolerance: Slovensko a Česko uvažují o společném protiuprchlickém postoji a odmítají kvóty

1. 9. 2015

Slovensko a Česká republika se doufají dohodnout s Maďarskem a Polskem o společném postoji vůči evropské uprchlické krizi, který by odmítl kvóty EU pro rozdělování migrantů, konstatovali vedoucí představitelé obou zemí, píše tisková kancelář Reuters.

Český premiér Bohuslav Sobotka pozval představitele tzv. Visegrádské skupiny 4 do Prahy na pátek k debatě o této věci.

Stav naděje na českých tocích

1. 9. 2015 / Karel Dolejší

Před třičtvrtěstoletím, 25. září 1940, se vyčerpaný a nemocný muž v hotelu v katalánském Portbou předávkoval morfinem. Tělo nalezli o den později, stejně jako sebevražedný pokus přeživšího Arthura Koestlera. S tímto datem byl tedy vystaven úmrtní list. Úplně přesně měl znít na jméno Walter Bendix Schönflies Benjamin.

Začíná škola

1. 9. 2015 / Jan Sláma

V duchu názoru, že odborný rezort nemusí řídit odborník, vyhodila naše vláda z řízení Ministerstva školství pana Chládka a ustavila do jeho čela advokátku. To jsme už zažili kdysi s paní Buzkovou a pamatujeme si nápady se kterými chtěla školství racionalizovat.

Debata v Sedmičce pana Moravce, tedy nové ministryně a stínové ministryně za KSČM mi velmi připomněla situaci v jedné nejmenované škole. Po odchodu ředitele do důchodu tam byl vypsán konkurz. Zúčastnila se řada lidí a do užšího hodnocení byli vybráni tři. Dva zvenku a jeden z řad pedagogů oné školy. Měl jsem možnost přečíst si vize rozvoje školy od všech tří. Nejrealističtější byl samozřejmě ten, který podmínky školy dobře znal. Zvítězil ale ten, který se hemžil různými odbornými a komisi nepříliš srozumitelnými termíny a maloval budoucnost v růžových barvách.

Czech President: The refugees will invite their relatives!

1. 9. 2015

Czech President Miloš Zeman warned yesterday that the immigration crisis will deepen because "refugees will invite their relatives to join them". He compared the refugee crisis to a tsunami: "I feel like a tourist on a beach in Thailand who is taking a picture of a small wave in the distance, not knowing that it will kill him," said the Czech president. Zeman repeated that he wants the European Union to strengthen its borders. Since the EU was not about to do this, the Czech Republic should protect its own borders, using the army.

Zeman also demanded that those Czech academics who have recently signed a petition demanding that politicians and the media drop their anti-refugee stance should, each of them, take a refugee into their own homes, thus proving their sincerity. He said that the petition was elitist and missed its target because the Czechs are not xenophobic. There are no xenophobic political parties in Bohemia, such as exist in France or Hungary, where the population is much more xenophobic than the Czechs.

Source in Czech ZDE

Czech politicians: We will not give up EU subsidies

1. 9. 2015

Czech politicians protest against the Austrian proposal that their country should lose EU subsidies if it refuses to accept refugees.

"We do not accept such a deal," said the Czech PM Bohuslav Sobotka and Home Secretary Milan Chovanec in reaction to the proposal by the Austrian Home Secretary Johanna Mikl-Leitner that those EU countries who refuse to accept refugees should have their EU subsidies slashed. "We reject the proposal that we should get EU subsidies only if we receive refugees," said the Czech Home Secretary Chovanec.

"The EU funds are an instrument of solidarity. They should not be linked to the refugee crisis," said the Czech Prime Minister Bohuslav Sobotka. "This proposal is totally beyond limits. They are risking that the Czechs will stop trusting the European Union," warned Chovanec.

Merkelová znovu apeluje na Evropu, aby přijala uprchlíky

1. 9. 2015

Rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitner zdůraznila, že členským zemím EU, které odmítnou přijmout férový podíl uprchlíků, by měly být drasticky sníženy dotace z EU. Vyjádřila se: "V Evropské unii si nemůžete jen tam vyzobávat rozinky. Musíte také přijmout odpovědnost."

Německá kancléřka Angela Merkelová naléhá na ostatní země EU, aby učinili víc pro sdílení břemena uprchlíků přijíždějících do Evropy. Merkelová zdůraznila, že "není správné", že je některé státy odmítají přijmout.

Před ukrajinským parlamentem v Kyjevě došlo k násilnostem

31. 8. 2015

Demonstranti se hádali a házeli granáty před ukrajinským parlamentem v Kyjevě. Usmrtili jednoho důstojníka z Národní gardy ministerstva vnitra a zranili až 100 lidí, deset z nich vážně. K násilí došlo na protest proti hlasování parlamentu, který poskytl východním regionům Ukrajiny, ovládaným Ruskem podporovanými vzbouřenci, určité ústupky.

Většina demonstrantů pocházela ze strany Svoboda, což je ultrapravicová strana, která byla součástí majdanského hnutí, jež svrhlo prezidenta Janukovyče, avšak neuspěla ve volbách a získala v nich jen několik málo poslanců.

Německé MZV popřelo zprávu německé TV o zvláštních vlacích pro Syřany posílaných do Maďarska

31. 8. 2015Oznámilo, že se Syřané musejí nejprve registrovat v Maďarsku:

"Refugees are vermin and rabble. So, 71 dead people in Austria? And are we to shed tears over this?"

31. 8. 2015

"So what, 71 people were found dead on the motorway in Austria. Are we to shed tears over this?" said Daniel Kalenda, a member of the Czech Catholic party KDU-ČSL omn Faacebook at the weeked. He continued: "The refufgees are not supposed to be stupid and enter a refrigeration lorry. "I am told that there was no air immediately after the door was closed. And so what? The world is shocked, I am not mourning, I do not feel sorry for them. Not at all. They are rabble, vermin and elements which do not belong into our country."

Pavel Bělobrádek, the Head of the Party has distanced himself from his statements. Kalenda has now resigned from his position as member of the National Inspection Committee of his party.

By Monday, he had removed these statements and apologised for having written them under the influence of alcohol. The Czech Catholic Party is thinking about expelling Kalenda from its ranks.

Source in Czech HERE

Czech politician Tomio Okamura whips up anti-refugee hatred

"Muslims, uninvited intruders from an enemy culture will destroy our democracy and our freedoms"

30. 8. 2015

Tomio Okamura is a Czech Member of Parliament, whose party Dawn of Direct Democracy obtained 6,88 per cent of the popular vote in the Czech general election in 2013 and holds 14 of the 200 seats in the Czech Parliament. He has now renamed his party "Freedom and Direct Democracy" and has been making strongly anti-refugee statements in the hope of turning this into substantial electoral support. The video, whose English translation we feature below, has been watched by more than a million viewers, which is more than 10 per cent of the population of the Czech Republic."I visited detention centres for illegal immigrants, the police told me they would rob me and give me infections diseases. It is outrageous that this government is spending millions on these people."

"The head of the detention centre told me that the illegal immigrants "may be spreading infections diseases. Some have now been released. They could be anywhere. are

The illegal immigrants have satellite TV, and a gym at our citizen's expense."

"I was surprised that the illegal immigrants can chose from three meals. Meal B is muslim food and all of them bar one choose muslim food. Hence it is crystal clear that we are witnessing a total invasion of muslims and supporters of islam into Europe, uninvited intruders from an enemy culture whose aim it is to destroy our democratic system and our freedoms."

Czech member of parliament Tomio Okamura, founder of the "Dawn of Direct Democracy", which won 6,88 per cent of the vote in the 2013 Czech general election and holds 14 seats in the 200-seat Czech parliament, has been consistently whipping up hatred against refugees in his political statements. In the past few days, Okamura visited the Czech immigration detention centre in Vyšní Lhoty, where the Czech government nonsensically imprisons refugees which it has arrested on its territory, who want to go to Germany. On his facebook page, he has just published an alarmist video, whipping up anti-refugee fear and hatred in the Czech population. The video has been seen by more than 900 000 individuals, i.e. more than 9 per cent of the Czech population. IT has received 18,477 likes.

Here is the transcript in English:

Humánní postoj Angely Merkelové vůči uprchlíkům je poučením pro nás pro všechny

31. 8. 2015

Angela Merkelová: "Nebudeme tolerovat ty, kteří zpochybňují důstojnost jiných lidí," řekla a stála před transparenty, obviňujícími ji, že je "zrádkyně lidu". "Nebudeme tolerovat ty, kdo nejsou ochotni pomoci tam, kde z právních i z humanitárních důvodů je pomoc na místě. Být zemí, do které se chce tolik lidí přistěhovat, může být zdrojem hrdosti."

Merkelová má pravdu a zaslouží si podporu od všech Evropanů.

Seznam hrůz roste. Minulý týden bylo nalezeno 71 uprchlíků udušených v opuštěném kamionu v Rakousku. Připočetli se k stovkám uprchlíků, kteří umírají téměř denně ve Středozemním moři. Ta hrstka lidí v Calais, kteří umírají ve snaze dostat se do Británie, je jen tragickými poznámkami pod čarou na okraji pokračujícího příběhu smrti. Uprchlíci vědí, jak riskantní a nebezpečná je cesta do Evropy: Nicméně, OSN uvádí, že v nadcházejících měsících jejich počty budou vzrůstat. Až 3000 lidí bude denně riskovat život ve snaze se dostat do Evropy, píše v deníku Guardian Will Hutton.

Reklama na "čisté" kuře ukazuje, jaké hodnoty si chceme chránit: machistický konzumerismus

Tohle jsou ty pravé hodnoty, ty naše

31. 8. 2015 / Bohumil Kartous

Patriarcha sedí u rodinného krbu a s otcovskou shovívavostí vítá své potomstvo v čase rodinného rituálu, oběda. Manželka v pokročilém stádiu těhotenství v dobu, kdy hlava rodiny nečinně prodlévá "ve vyšších sférách" chystá na stůl. Výjev z nějaké arabské telenovely? Nikoliv, obraz z rádoby vtipné reklamy na "pravé slovenské kurča". Kouzlem nechtěného je, že tato reklama demaskuje pravé ty hodnoty, které hrdinní obránci chtějí bránit, nehledě na to, na které straně Moravy.

Politika dotací na sečení luk velmi drasticky zasahuje do přirozené biodiverzity

Deviace dotací pro zemědělce

31. 8. 2015 / Ivo Barteček, Štěpán Cháb

Zajíci si dělají pelechy ve vysoké trávě. I srny, přes převažující mylné přesvědčení, že žijí zaklesnuty v křoví hluboko v lese, si dělají pelechy ve vysoké trávě. Vysoká a nesečená tráva je podmínkou pro přežití ježků. Včely jsou závislé na planě rostoucích rostlinách. To z nich ve značné míře získávají pyl. Stejně tak motýli a další hmyz. Na hmyzu a jeho nasycenosti a četnosti jsou závislé žáby, ptáci. V přírodě vše souvisí se vším. A každá chybějící položka ohrožuje další položku. Vymizí-li jeden druh zvířete či rostliny, je velmi pravděpodobné, že to ohrozí druh další.

The "Hyza" Slovak chicken firm ran an anti-refugee TV advert

31. 8. 2015

The chicken meat firm Hyza, owned by Andrej Babiš, which used to own the lorry in which 71 refugees suffocated in Austria last week, ran an anti-immigrant TV advert on Slovak TV. In the TV advert, a happy Slovak family eats a happy Slovak chicken, then they become wary when there is a warning on TV against an impending invasion of immigrants. These are supposed to be the unsavoury foreign chickens.

Andrej Babiš owns large parts of Czech and Slovak food industry. He is the Czech Deputy Prime Minister and Finance Secretary. His private businesses receive government contracts from the Finance Ministry that he controls. Last week, Babiš demanded that the Schengen area should be sealed and that NATO troops should be sent to tackle the refugee crisis.

Here is the anti-refugee "chicken TV advert". For an English translation, see below:[Sign: IMMIGRANTS!]

Male voice: Breaking news!

Immigration officers have unmasked illegal immigrants! They presented documents which lacked information about their country of origin. An excessivfe amount of unknown substances were found in the boot of their vehicle! The immigrants were arrested, interrogated and detained. [Sign: DEPORTED!!] Beware of rubbish!

Female voice: Indulge yourself and your nearest and dearest in the authentic, Slovak, Hyza chicken!!

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za červenec 2015

11. 8. 2015

V červenci 2015 přispěli čtenáři finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 26 669,32 Kč. Příjem z reklamy byl 19 211 Kč.

Zůstatek byl koncem července 2015 164 494,76 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák