Frenštátská tragédie je nejspíše důsledek likvidačních exekucí
11. 3. 2013 / Aleš Uhlíř
Pozadí frenštátské tragédie popisované Stanislavem Křečkem v článku Sousedé, aneb jak to vlastně bylo ve Frenštátě se shoduje s informacemi, které se o této věci prostřednictvím internetu šíří a zřejmě pocházejí přímo z Frenštátu pod Radhoštěm. Ve všech se hovoří o tom, že si Antonín Blažek marně stěžoval na hluk v prodejně zřízené pod jeho bytem, kde se prodával alkohol mladistvým, na vlhkost, která mu pronikala do bytu a také je zmiňován dluh 140 000 korun, pro který mu byl prodán byt, z něhož měl být za několik dnů před osudnou explozí domu vystěhován na ulici.
Kromě informací v uvedeném článku se také píše o tom, že sousedé Antonínu Blažkovi ze msty zlomyslně rozbili okna bytu, která měl pak zalepená izolepou a také že mu rozřezali pneumatiky u auta. Pan Blažek se prý dříve živil jako drobný řemeslník a poslední rok roznášením letáků, chodil s nimi i 11 hodin denně. Výdělek mu postačoval na to, aby nezemřel hlady, nikoli však na úhradu dluhu 140 000 tisíc korun a společenství vlastníků předalo pohledávku exekutorovi. Prý se bránil a hledal pomoc na frenštátské radnici, u spoluobčanů a obracel se na státní orgány, pomoci se ale nikde nedovolal. Někteří se také zmiňují o tom, že šlo o věřícího člověka, křesťana. Toto a jiné mám z textu "Kdo byl Antonín Blažek? Z médií se pravdu nedovíš", který jsem dostal 2. 3. 2013.
Byl v něm údajný otevřený dopis Antonína Blažka z 16. 11. 2010 adresovaný představitelům Města Frenštátu pod Radhoštěm:
V rozšiřovaných textech se píše, že nikdo nechce čin tohoto člověk omlouvat, že jeho čin je neomluvitelný. Jen se poukazuje na různé stránky věci a na to, že se tomu média náležitě nevěnují.
Samozřejmě uvedené informace pocházející z textů kolujících po internetu jsou bez jakékoli záruky.
Média by se měla pokusit rozkrýt okolnosti kolem tohoto případu, který pomalu upadá v zapomnění a informovat veřejnost. V tom má Stanislav Křeček pravdu. Věc má ale ještě jednu, podle mne podstatnější stránku. Jak to vypadá, úzce souvisí se způsobem exekucí, které v Česku vedou k likvidaci lidských existencí. Jde o zákon o exekutorech, s jehož přijetím pan poslanec Křeček kdysi souhlasil. To je to zlo. Ta brutalita, kterou do české společnosti exekuce vnesly, nemá v civilizovaných zemích obdoby. Když už pan poslanec k přijetí takového zákona sám přispěl, měl by se snažit o nápravu. Měla by být otevřena veřejná diskusi k problematice exekucí, bohužel lobby zastánců stávajícího způsobu exekucí prý jde napříč politickým spektrem, je to vydatný zdroj příjmů pro mnohé subjekty napojené na různé politické strany. Už jsem o tom psal s tím, že se mi tohoto ponaučení opakovaně v reakcích na mé články v Britských listech o exekucích dostalo od informovaných čtenářů a z hodnověrných zdrojů. Co s tím hodlá udělat poslanec Stanislav Křeček, poslanec ČSSD, místopředseda ústavněprávního výboru a člen petičního výboru? Zmiňovat hádavé sousedy, problémy s pejsky a jiné lapálie při bydlení v bytových domech je v této souvislosti tristní.
VytisknoutObsah vydání | Pondělí 11.3. 2013
-
11.3. 2013 / Zánik antibiotik bude pro lidstvo katastrofou11.3. 2013 / Česká televize připravila neseriozní diskuzi o přímé demokracii. HzPD odeslalo otevřený dopis jejímu řediteli11.3. 2013 / Dejte prostor informacím o přímé demokracii10.3. 2013 / Karel HoffKonečně mám nahoře politika, kteréhož jsem volil aneb Proč ČSSD netouží po sjednocení levice11.3. 2013 / Jiří BaťaKdo jinému jámu kope... , aneb ještě jednou o druhém pilíři důchodového spoření11.3. 2013 / Risk ano - ale kde?10.3. 2013 / Britové: Vládní škrty škodí ekonomice9.3. 2013 / Británie: země v úpadku7.1. 2013 / Hospodaření OSBL za prosinec 2012