JAK TELEVIZE MŮŽE KONKUROVAT RÁDIÍM

Česká televize to myslí s novými médii vážně

12. 8. 2010

ČTK│ Zpravodajský kanál ČT24 začal živě vysílat v mobilních telefonech iPhone a tabletech iPad. Diváci si mohou zvolit buď video se zvukem, nebo pouze audio vysílání. Oznámila to Česká televize s tím, že přes telefony iPhone začne vysílat také sportovní kanál ČT4.

"Živé vysílání ČT24 na iPhone je součástí trendu, kdy chceme dostat ČT24 na mobilní média a umožnit příjem dle datových možností kdekoliv a kdykoliv se divák nachází. Zvlášť u dramatických událostí je možnost mobilního příjmu živého vysílání důležitá," uvedl ředitel ČT pro nová média Milan Fridrich.

Dodal, že živé vysílání ČT24 pro iPhone bude následováno i aplikací pro sportovní program ČT4, kde je mobilita také důležitým fenoménem, a dalšími produkty nových médií.

Klienti, kteří mají čtečku webového portálu ct24.cz, získali živé vysílání ČT24 v rámci aktualizace programu, ostatní si musí stáhnout speciální aplikaci. Součástí nové aplikace je například zařazení programového přehledu ČT24, uživatelé mají také možnost sdílet a doporučovat články na sociální síť Facebook.

Aplikaci, která umožňuje držitelům telefonů iPhone i tabletu iPad přehrávat živé video televize, uvedla na trh česká multimediální společnost Mediawork v letošním březnu. Jako první začala takto vysílat zpravodajská Z1, v červnu se přidala hudební stanice Óčko.

Vytisknout

Obsah vydání | Pátek 13.8. 2010