11. 3. 2004
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
11. 3. 2004

Právě dnes

...je nutné vystoupit hlasitě a důrazně na obranu českých národních zájmů

Prohlášení Petry Edelmannové, předsedkyně Národní strany a lídra Národní koalice (Národní strana a Česká strana národně sociální) do Evropského parlamentu k 15.3.1939

V předvečer smutného výročí, v předvečer připomenutí si ponížení suverénního Československa rozpínavým hitlerovským Německem, a v předvečer připojení České republiky k novodobé Velkoněmecké říši, vzpomínám těch, kteří za naši svobodu, za ideály samostatného národního státu položili své životy.

Právě dnes, kdy dochází k obnovování ideálů velkoněmecké rozpínavosti některými kruhy na západ od naší vlasti, právě dnes, kdy jsou tyto kruhy -- tak jako tenkrát -- podporovány kolaboranty z řad "českých" proněmeckých žurnalistů, ultraliberálních politiků nejzbytečnější české parlamentní strany, militantních katolíků z různých fašizujících spolků, pseudohistoriků a rádobypolitologů, je nutné vystoupit hlasitě a důrazně na obranu českých národních zájmů, státní a národní integrity.

Evropská unie se pro německý stoletý panevropský sen stala nástrojem jeho zhmotnění, nástrojem odvety za obě poválečné konference, které Němce s jejich nenávistným nacionalismem vždy odkázaly do patřičných mezí. Bohužel, vždy jen dočasně. A tak se dnes setkáváme s projevy německých politiků, které jakoby kopírovaly projevy nacistických pohlavárů o jednotné Evropě, spojené pod jedním vůdcem. A tak se dnes opět setkáváme s identickými euroregiony, které poprvé představili nacističtí plánovači, s jednotnou měnou a ekonomicko -- hospodářským diktátem, který již nepřipomíná ani sovětské socialistické plánování, ale právě a pouze způsoby nařizování - rozkazy, které nacisté vydávali k ovládnutí evropských zdrojů.

Ano, Němci se poučili. Naoko trestají nejkřiklavější propagátory neonacismu, práva přistěhovalců a menšin povýšili nad všeobecně deklarovaná lidská práva a židé požívají výhod a ochrany o kterých se nezdá žádné jiné skupině. Zde ale končí vypořádání se s minulostí. Za touto hranicí můžeme slyšet opět ta samá slova jako ve dvacátých a třicátých letech minulého století, jen lehce a někdy zaobalená... Za touto hranicí zůstávají u moci potomci pronacistických politiků a především, německé ekonomice stále vládnou ti, kteří podporovali Hitlerův nástup k moci. Německý průmysl chemický, potravinářský, zbrojní, strojní a stavební je řízen potomky těch, bez kterých by se Hitlerův velkoevropský sen ani nerozběhl. Stejné rodiny, stejná jména, stále stejné ideály a názory. Velmi málo se změnilo.

Právě dnes, kdy si připomínáme dny největšího ponížení našeho národa a vlasti v novodobé historii, čtu slova Joschky Fischera o tom, jak "dějiny" nemohou narušit naše vztahy, neb máme deklaraci. A protože tím míní onu protičeskou deklaraci, kde se píše, že Češi odsuzují "vyhánění" a že nebudou požadovat náhrady za německé drancování a vraždy, nelze než se hlasitě ohradit. Tato slova byla vyřčena za asistence lidoveckého proněmeckého zaprodance, který dodal, že neexistuje žádný problém, který by naše vztahy zatěžoval. Ráda bych tímto prohlášením připomenula ministrům Fischerovi a Svobodovi, že pro nás, české vlastence a národovce, určují česko-německé vztahy neblahé dějinné zkušenosti s naším sousedem, utrpení a nepráví způsobené Němci na našich předcích a především pak dekrety, zvané Benešovy. Žádná deklarace na tom nic nemění!

Je načase, aby slova pravdy o německém "přátelství" k Čechům, aby připomenutí si výsledků a důsledků druhé světové války, aby slova na obranu české státní faktické i politické suverenity a národní integrity, zazněla na půdě mezinárodní, na půdě Evropského parlamentu. Evropská unie se nesmí stát novodobým žalářem národů pod diktátem Berlína. A kdo jiný v této zemi je ochoten a schopen ona slova pronášet? Kdo jiný než budoucí europoslanci z řad Národní koalice necouvne, neustoupí, nezaprodá svoje přesvědčení, svůj národ a vlast?

                 
Obsah vydání       11. 3. 2004
11. 3. 2004 Španělsko: teroristické útoky si vyžádaly více než 190 životů
11. 3. 2004 Británie: Zákaz kouření na veřejných místech "by zachránil 5000 životů"
11. 3. 2004 Jak Spojené státy připravily jednoho Afghánce o živobytí
11. 3. 2004 Britský turista, vězněný v Guantánamo, okamžitě propuštěn
11. 3. 2004 Američané "začínají nejčastěji umírat na obezitu"
10. 3. 2004 Česká spořitelna: Zase neplní sliby? Radek  Mokrý
11. 3. 2004 Tisková konference o "podvodech úředníků Soudu pro lidská práva"
10. 3. 2004 Proč ČR nepřistupuje k mezinárodnímu trestnímu soudu
10. 3. 2004 Mezinárodní federace přijala Ligu lidských práv za člena
11. 3. 2004 Právě dnes
11. 3. 2004 Film Johna Simpsona o tom, jak Američané zaútočili na tým BBC v Iráku, dostal významnou cenu
11. 3. 2004 Tomáš Koloc jako don Quijote Pavel  Urban
10. 3. 2004 Třetí odboj Tomáš  Koloc
11. 3. 2004 Nesmysly pana Breziny Miroslav  Šuta
10. 3. 2004 Advokát Greenpeace Jan Berger prostě nehovoří pravdu Ivan  Brezina
11. 3. 2004 Spolana terčem soudních žalob Miroslav  Šuta
10. 3. 2004 Tmáři na Filosofické fakultě Ondřej  Slačálek
11. 3. 2004 Křesťané jsou v Česku už zase "tmáři" Pavel  Mareš
11. 3. 2004 Hospodaření ČT je transparentní
10. 3. 2004 Také každý měsíc menstruujete? Já ne, možná jsem divnej chlap a možná, že nejsem vůbec chlap... Jan  Paul
10. 3. 2004 Zákon není kadidlo Ondřej  Hausenblas
9. 3. 2004 Singapurská úvaha o svobodě, sociálním státu a HDP Petr  Tieftrunk
4. 2. 2004 Hospodaření OSBL za leden 2004
22. 11. 2003 Adresy redakce
29. 12. 2003 Nenechte si ujít: nový knižní výbor z Britských listů